Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Thrawn válasza Gülredy (#800) üzenetére


Thrawn
félisten

Pl: Link Link Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#802) jones965 válasza Thrawn (#801) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben ez az árképzés lesz nálunk is. akkor elég szép ára lesz a 940-es procinak.

(#803) Oliverda válasza jones965 (#802) üzenetére


Oliverda
félisten

68K bruttó. Anno a Phenom 9600 is kb. ilyen árral indított itthon. Ez azért annál jobb választás lehet a jelenlegi versenyzőket figyelembe véve.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#804) samfishR


samfishR
senior tag

Szerintetek egy Hyper TX2 megbírkózik majd egy 940essel? (tuningolni is szeretném) :R

(#805) HERR Z


HERR Z
veterán

csak halkan jegyzem meg hogy expert listán már van procc, szal hivatalos starttal valszeg lesz itthon is
samfishR: tx2 alapon elég, tuninghoz már kevés lesz

[ Szerkesztve ]

(#806) Thrawn válasza HERR Z (#805) üzenetére


Thrawn
félisten

Listán igen, csak raktáron nem...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#807) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

olvastam én is hideget, meleget a phenom II-ről, de kíváncsi vagyok hogy mi lesz jan. 8-án, mit fognak mutatni a hivatalos tesztek.
Ha hozza egy C2Duo 8400-as teljesítményét kevesebb fogyasztással, és kisebb árral akkor Phenom II lesz a következő procim.
Már nagyon várom, remélem ütős lesz a Ph II, és jó lesz az ára is....!

(#808) Oliverda


Oliverda
félisten

Phenom II X4 Suggested Retail Prices Surface

Phenom II X4 940 BE - 250€ ($280)

Phenom II X4 920 - 220€ ($230)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#809) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Egy kis teszt: [PhenomII940]
Tuning 5418MHz-ig próbálta a tulaj. Elég igéretesnek tűnik. :D :K

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#810) Tomoty válasza Tomoty (#809) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Ja, és már nagykerbe rendelhető.
920 kb bruttó 60000Ft
940 kb bruttó 70000Ft.

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#811) bnss válasza Tomoty (#810) üzenetére


bnss
veterán

Már volt szó ezekről az eredményekről. :K

Remélem ez csak a bevezető ár...

---

szerk.: legközelebb használd a szerkesztés gombot, köszi. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#812) Oliverda


Oliverda
félisten

3DM06@5436MHz (+HD4870X2)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#813) Tomoty válasza bnss (#811) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Ja látom...
669 hsz-ben westlake már linkelte... :U

Bocs. legközelebb használom.

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#814) jones965 válasza Oliverda (#812) üzenetére


jones965
Modder

Gondolom alig várod már, hogy kézzelfogható közelségbe kerüljön . :)
Mihelyt kapható lesz, veszem elő a crosshair II-t.

(#815) Oliverda válasza jones965 (#814) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak nem a polcon porosodik mióta megvetted? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#816) jones965 válasza Oliverda (#815) üzenetére


jones965
Modder

:K
Időhiány, no meg a deneb közelsége.
Viszont le tudom tesztelni mind a 2 crosshair lapban mind a kettő procit.
Clock to clock, valamint túlhajthatóság terén, de szerintem utóbbi ha lehet az előzetes infóknak hinni, akkor egyenlőtlen lesz.
A vizes blokkok készen állnak az egész cumó fogadására, úgyhogy hűtéssel nem lesz akadály.

[ Szerkesztve ]

(#817) Egzee


Egzee
őstag

Ha minden igaz, akkor holnap utántól válik ez a fórum olyanná, hogy minden második hsz 4 és 5Ghz-et fog írni?

(#818) westlake


westlake
félisten

nalam ez no comment kategoria.. lehet vitatkozni, hogy jo, vagy rossz teszt.. szamomra mindent elmond az uj amd procik tudasarol..
mod: jah es eleg atfogo teszt (ugy gondolom)..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#819) Thrawn válasza westlake (#818) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom miért, de csak pár oldalt tudtam belőle megnézni, tesztekből csak a fogyasztásost. Mondjuk a konklúzióból szinte minden kiderül. (Phenom helyett rögtön Phenom II-vel kellett volna indítani, dehát, nem így történt).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#820) TomBoy1986 válasza westlake (#818) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Szerintem meg teljesen felesleges 25x is belinkelni ugyanazt a vacakot. Várd meg a csütörtököt, akkor lesz teszt éppen elegendő...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#821) Bluegene válasza Thrawn (#819) üzenetére


Bluegene
addikt

igen ilyennek kellett volna lennie a sima phenom-nak, mint most a deneb

meg a vista is olyannak kellett volna lennie mint most a win7 :D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#822) Thrawn válasza TomBoy1986 (#820) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a teszt ma került fel, nem ugyanaz ami többször linkelve volt (legalábbis amennyit láttam belőle).

Bluegene: Semmi gond nincs a Vistával, dehát ízlések és...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#823) TomBoy1986 válasza Thrawn (#822) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Bocs, de amit linkelt, az totál ugyanaz, csak annyi, hogy translateelve van. Ha megnézed a linket:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=el&tl=en&u=http://www.hwbox.gr/showthread.php%3Ft%3D3253

Láthatod, hogy ugyanaz a görög izé...
És a Far Cry II eredmény még mindig súrolja a megmagyarázhatatlan kategóriát.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#824) Henkei válasza westlake (#818) üzenetére


Henkei
tag

Naív dolog elhinni egy ilyen sehonnanjött tesztet szerintem. Amúgy az egyik külföldi fórumon már kitárgyalták hogy ez bizony egy sci-fi, az eredmények sajnos nem a valóságot tükrözik. [link] :(

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#825) Thrawn válasza TomBoy1986 (#823) üzenetére


Thrawn
félisten

Az első görög teszt linkjének végén 3189 van (és dec 26-án került ki)
Ennek a tesztnek a végén 3253 van és ma került fel.

Nem ugyanaz a kettő...

Henkei: Azt az egy postot olvastad csak, vagy a folytatást is? Mert szerintem te ott leragadtál.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#826) Oliverda válasza westlake (#818) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, a végén csak kihozzák hogy a Deneb még lassabb mint az Agena. [link] :DDD

Jól mondod, sajnos ez a no comment kategória. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#827) bsh válasza Oliverda (#826) üzenetére


bsh
őstag

és ez miért olyan hihetetlen neked?
ahogy én eddig kivettem különböző phenom tesztekből és összehasonlításokból, az fpu-juk nagyon gyenge. talán nem változott benne semmi a k7 óta.
ezért csúnyán kikapnak minden tesztben, amiben erős számításokra van szükség, pl. mp3 tömörítés, mandel/julia, de akár játékok is.
a phenom 2-nél is mindenféle változásokról szó volt már, buszok, cahce, alu fejlesztgetések, miegyéb, de fpu-ról nem esik szó sehol. szerintem még mindig azt a régi fpu-t használják, amit már időtlen idők óta is, maximum annyit változtatnak rajta, hogy beleilleszkedjen a megváltozott architektúra többi részébe. de a fpu fajlagos teljesítménye (órajelhez mérten) nem igazán változott. annó a k7 fpu-ja hihetetlen erős volt, ezért még több generációt is kiszolgált hatalmas erejével, de azóta már az alu felnőtt hozzá és most már kevés lesz az fpu telkjesítmény. kicsit olyan ez, mint a k6-2 esetében: aluban leverte az összes p2-t celeront, de fpu-ban harmatgyenge volt, így pl. a windows programok jól hasítottak rajtuk, de játékok vagy mp3 vagy ilyesmi már nagyon gyenge volt.
nem lepődnék meg, ha mondjuk egy 3ghz-es x2 és egy 3ghz-es phenom hasonló eredményeket produkálna valami számításos feladatban.
legalábbis az eddig látott amd (x2, phenom, akármi) tesztek alapján nekem ez jött le az eredményeket nézve.
ezért szerintem nem feltétlenül lehetetlen, hogy a ph2 nem jobb ilyen téren, mint a ph1.

[ Szerkesztve ]

(#828) Bluegene válasza Oliverda (#826) üzenetére


Bluegene
addikt

jah a másik az, ha tényleg hamis lenne a teszt, és hasraütésre írnának bele számokat, szerinted direkt beleraknának ilyen kamugyanús eredményt? valószínűleg tényleg ez jött ki nekik :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#829) Oliverda válasza bsh (#827) üzenetére


Oliverda
félisten

"ahogy én eddig kivettem különböző phenom tesztekből és összehasonlításokból, az fpu-juk nagyon gyenge. talán nem változott benne semmi a k7 óta."

Olvasgass

Bluegene: Akkor valamit elqrtak, nem kicsit. Meglátásom szerint az egész tesztnek nevezett valami összeszedetlen, logikátlanul felépített. Az meg a legnagyobb vicc hogy egy Phenom II-t be tudtak szerezni, de egy 9950 amit már tényleg bárhol lehet kapni az nem volt,csak utólag hánytak be valamit róla. Ugyanakkor a flash animációkhoz nagyon értenek a srácok, azt meg kell hagyni.:K Csütörtökig már tényleg kár ezen vitázni. Bár biztos lesz még egy-két okos aki fejcsóválva belinkeli.

Én a következő résztvevőkkel látnék nagyon szívesen egy jól összerakott tesztet:

Phenom 940 (3.0GHz)
Phenom 9950 (@3.0GHz)

Core 2 Extreme QX6850 (3GHz)
Core 2 Quad Q9650 (3GHz)
Core i7 940 (@3.0GHz)

Mindegyikhez a gyári specek által támogatott max. órajelú RAMokkal természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#830) TomBoy1986 válasza Thrawn (#825) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Mindegy, ha különböző is a kettő, akkor is az FC2 eredmény teljesen azonos.

Számomra valamelyest mérvadóbbak lesznek az anandtech, guru3d, computerbase, tomshardware stb... tesztjei, amelyekről már minimum hallottam. És mivel elég közeli a csütörtök, ezért feleslegesen nem elemezgetek ilyet...

bsh:
Huhh... neked aztán vannak eszméid...

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#831) Raymond válasza TomBoy1986 (#830) üzenetére


Raymond
félisten

Nem teljesen azonos, csak az aranyok ugyanazok. Ami mondjuk nem meglepo (az elso teszt eredmenyeivel egyutt) mert ez tudva volt mar az i7 megjelenese ota. Sot, Oliverdanak ez a benchmark volt a kedvence mert linkelhette a bit-tech teszt idevago oldalat mint bizonyitekot hogy az i7 milyen szar jatekok alatt :) [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#832) Oliverda válasza Raymond (#831) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem hogy az i7 eredményeire gondolt. Nem írtam sehol hogy sz@r, ne kezdd el itt is ismételten a szokásos ferdítgetést ha kérhetném. Köszönöm! :R

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#833) g@bo válasza Tomoty (#810) üzenetére


g@bo
nagyúr

az i7 920 meg 58+fa. mondjuk lap, ddr3... megdoba az árat.

deneb se lett ütős.

[ Szerkesztve ]

(#834) Oliverda válasza g@bo (#833) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, de legalább viszonlyag olcsó, keveset fogyaszt és jól húzható.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#835) g@bo válasza Oliverda (#834) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, egy jobb lap pl giga 790gx most 30+fa, ddr2 olcsó. de ha új rendszert dobol össze, 0-ról, akkor lehet, megéri ráfejelni a differenciát nehalemre.

gondolom, a 100+ ruppókat kiadó vásárlóknak nem a +10k lesz a gond, ha jobban doromboló masinát kap.

(#836) Oliverda válasza g@bo (#835) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó, persze lehet kapni 50K-ért lapot ezek alá is de van/lesz tökéletesen megfelelő 20-25K-ért. Akkor már ha a RAMot is beleszámolja az ember egyből kijön egy jó 30-40K különbség amit szerintem elég sokan nem tudnak vagy nem akarnak majd kifizetni. Főleg ha az adott júzernek felesleges a plusz amit bizonyos helyeken ad.

Ja, és az X4 920 ára 48+fa lesz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#837) bnss válasza g@bo (#833) üzenetére


bnss
veterán

"deneb se lett ütős." - Akkor vegyél i7-et. Ezekből az eredményekből levonni a következtetést elég nagy hülyeség.

bsh: megmosolyogtattál, köszönöm. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#838) g@bo válasza Oliverda (#836) üzenetére


g@bo
nagyúr

ok, akkor a 790gx et, ami B˙ 36 rongy (giga), mondj egy lapot, ami tuningos is lehet deneb alá, és nem túl tróger. :U

(#839) Oliverda válasza g@bo (#838) üzenetére


Oliverda
félisten

Tessék: [link] (ez hamarosan kifut és lesz helyette GA-MA790X-UD4 SB750-nel)

Esetleg ez: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#840) whitehand válasza g@bo (#835) üzenetére


whitehand
senior tag

a másik meg az hogy a deneb mire megjelenik februára a ddr2<ddr3 olló mégkisebbre zárul
6 giga ddr3at már kapni most ~50ért

(#841) Raymond válasza Oliverda (#832) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kezdek semmi ferditest, osszekeversz magaddal :) Egyebkent visszanezheted a tevekenyseged az egyes topic-okban amikor kijott a proci. Na arra gondoltam. Vagy hagyhatod a fenebe az egeszet.

Egyebkent az eredeti problemaja az volt hogy az alacsony felbontasban lemarad a PhII a nagyfelbontasu tesztben meg "ver mindent". Azon kibul hogy nem ver mindent az nagyfelbontasu teszten siman latszik mi a problema. VGA limit a platform lehetosegein belul. Es az eredmenyek ugyanazt tukrozik mint barmelyik masik teszt amiota a jatekot hasznaljak benchmarkra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#842) Oliverda válasza Raymond (#841) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs kedvem a szokásos óvodás szintű infantilis vitáid résztvevőjévé válni így vasárnap délután. Dezz lesz (ma is) a te kis játszótársad azt hiszem. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#843) Raymond válasza Oliverda (#842) üzenetére


Raymond
félisten

Latom meg mindig a sajat szinteddel kevered az enyemet ossze. De ez van, megszoktam mar. Tovabbi szep napot :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#844) Oliverda válasza whitehand (#840) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyrészt nem februárban hanem a most következő csütörtökön jönnek a procik. (Bár egyesek szerint csak február végén/március elején.) Másrészt márciusban jönnek az AM3-as verziók DDR3 támogatással. Harmadrészt 8 giga DDR2 jelenleg kevesebb mint 20K-ból kijön kiskerben.

Raymond: Igen, egészen pontosan az ilyen megnyilvánulásokra gondolok amikor az óvodás és infantilis jelzőket használom.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#845) csatahajós válasza g@bo (#835) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hát azért a M3A79-T-t megkapod 45-kból, a legolcsóbb X58-as lapok minimum 60kba vannak, de a fullosakért nem egy helyen 80-90k-t is elkérnek, szóval már csak a lap árában is elég jelentős különbség van.

Ami a Core i7t illeti, nem vitatom, hogy átlagban az a legerősebb a mezőnyből, de a fogyasztását és a helyenkénti nevetséges teljesítmény romlást (esetenként a Phenom 1-nél is gyengébb) figyelembe véve azért a jelentős felár szerintem nem éri meg. Aki nem a 100%os maximális teljesítményt kívánja, hanem beéri mondjuk 80%kal is de 2/3-ad áron annak szerintem a Deneb igenis jó választás lesz, arról nem beszélve hogy egy drop-in replacementről van szó.

A tuning már csak hab a tortán.

(#846) bnss válasza csatahajós (#845) üzenetére


bnss
veterán

Ezért mit fogsz kapni. :DDD ;]

---

De most komolyan, szükség van erre a vitára, ami egyelőre fél lábon áll? :N

g@bo: ezt rosszul tudod, a 790-es lapok igen jól muzsikálnak. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#847) g@bo válasza Oliverda (#839) üzenetére


g@bo
nagyúr

naja. msi 19780+fa, de félek msi töl, utobbi időben gagyisodott.

(#848) Oliverda válasza g@bo (#847) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem pont Bon3ss lesz az aki ezt megcáfolja.

Amúgy ez lesz a 20K bruttós fasza lap alájuk ha végre már ideér(ne).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#849) csatahajós válasza g@bo (#847) üzenetére


csatahajós
senior tag

Ugyan ismeretlen, de itt a PH bzárban lehet kapni bruttó 29-rt J&W 790GX-es lapot, elég korrekt elrendezéssel és fesz szabályozással.

(#850) bnss válasza g@bo (#847) üzenetére


bnss
veterán

Régen - megkereshetem - nem ajánlottam senkinek MSI lapot, ha valaki ilyen gondolattal jött, azonnal lebeszéltem. De nagyot változott a véleményem, amióta megvan ez a lap (DKA790GX - igen, ez valóban 30k+). A BIOS nagyon rendben van, tuningra van, a lap felszereltségére sem lehet egy szavam sem. Kb. egy fél éve - még annyi sem - nem mondtam volna ilyet, de ezek az MSI lapok, igenis _alaplapok_!

Nézz meg néhány kiszivárgott Phenom II "tesztet", szerinted ha sz@r lenne az MSI lap, akkor azzal tesztelték volna? :N

Oliverda: megtörtént! :K

csatahajós: a J&W topicban olvasottak alapján nem biztos, hogy megvenném.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.