Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Oliverda válasza jones965 (#1849) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha jól sejtem akkor a szivárgási áram is kisebb alacsnyabb hőmérsékleten.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1852) jones965 válasza Thrawn (#1847) üzenetére


jones965
Modder

-én inkább maradok a hagyományosnak nevezhető koktéloknál. :D

Oliverda:-ezt igazán nem tudnám megmondani, mivel azért a csíkszélesség csökkentésével nagyobb feszültségértékeket adott meg a specifikációban a gyártó, ami végül is arra enged következtetni, hogy a szilícium rétegek között alkalmazott szigetelés valójában nagyobb tuningolhatóságot enged a plusz feszültség hozzáadásával, amit ugye a mellékelt eredmények hűen tükröznek.
Na csak kijöttem ebből a mondatból..

[ Szerkesztve ]

(#1853) keIdor válasza bnss (#1838) üzenetére


keIdor
titán

Cseheknél még cseh korona van. Szlovákok váltottak csak 2009-ben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1854) bnss válasza keIdor (#1853) üzenetére


bnss
veterán

Figyelmetlen voltam, csak a szlovákokra gondoltam. :R

---

Ilyen kis hőmérsékleten (abszolút Kelvinhez közel) drasztikusan lecsökken a vezetési ellenállás.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1855) Thrawn válasza jones965 (#1852) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha jól tudom a szilíciumot porózusan alakították ki, a buborékokban lévő levegő pedig jó szigetelő.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1856) jones965 válasza Thrawn (#1855) üzenetére


jones965
Modder

Amennyiben ez így van, akkor ( bár nem tudom így fejből ) ez nem a magméret nagyságára hátrányosan változik? - vagy pedig a csíkszélesség csökkentésével ez az eljárás alkalmazható ?

Az agena magnál is így volt, vagy csak a deneb-nél vezették be?

(#1857) Oliverda


Oliverda
félisten

Phenom II X4 805 2.5@4.0GHz (alsó kép)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1858) gyiku válasza Oliverda (#1857) üzenetére


gyiku
nagyúr

1.3V, nem semmi. miert van kitakarva a proci szama?

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1859) Oliverda válasza gyiku (#1858) üzenetére


Oliverda
félisten

1.45V, ott írja a kép felett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1860) Mardor válasza Oliverda (#1859) üzenetére


Mardor
tag

Igen, a kép felett 1,45V, a CPU-Z pedig 1,3V-ot ír. Érdekes.

(#1861) ADAM1337 válasza Mardor (#1860) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

írja a felette hogy a cpu-z csak a vid-et írja ki.

(#1862) bnss válasza Oliverda (#1857) üzenetére


bnss
veterán

Érdekes, 1,45V-al megy 4GHz-et, ez tetszik! Mondjuk elég érdekes, hogy a CPU-Z ennyire fals értéket mutat (VID).

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1863) Oliverda válasza bnss (#1862) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet hogy utólag szoftveresen állított feszt.

Phenom II Frequency World Record! :Y

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1864) bnss válasza Oliverda (#1863) üzenetére


bnss
veterán

"Lehet hogy utólag szoftveresen állított feszt."

Lehetséges, ezt még nem próbáltam.

Nem semmi rekord, mindjárt 7GHz. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1865) siriq válasza Oliverda (#1857) üzenetére


siriq
őstag

Lehet a 805-s jobban lehet huzni mint a 940-s procit? (lehet olyan lesz ez is mint a regi 3800+ x2-ek , nagyon mentek)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1866) Oliverda válasza siriq (#1865) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ugyanannyira lehet majd húzni azokat is mint a többit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1867) keIdor válasza Oliverda (#1866) üzenetére


keIdor
titán

De ha újabb stepping, akkor esetleg az is bele-bele szólhat. Látom ez még C2, de a bolti változat lehet más lesz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1868) Oliverda válasza keIdor (#1867) üzenetére


Oliverda
félisten

Lehet, majd kiderül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1869) subaruwrc


subaruwrc
félisten

áhh semmi már látom volt :))

[ Szerkesztve ]

(#1870) bnss válasza subaruwrc (#1869) üzenetére


bnss
veterán

Látom megtaláltad. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1871) VinoRosso válasza Oliverda (#1863) üzenetére


VinoRosso
veterán

own Liquid Helium

Vajon hol dolgozik? Talán a CERN-ben? :U

(#1872) subaruwrc válasza bnss (#1870) üzenetére


subaruwrc
félisten

+ :DDD

(#1873) kawa


kawa
csendes tag

Namost akkor ez a Deneb vagy egy Q9300 DDR3- as ramokkal?
Merthogy hamar meg akarom venni a konfigurációt, mielött háromszorosára pattan!

M4A79 Deluxe lapon / PhenomII 940 / 4Gb Geil Evo One 1066MHz / ASUS EAH4830 HTDP 512MDDR3 grafika / 500W Bluestorm2.0

(#1874) subaruwrc válasza kawa (#1873) üzenetére


subaruwrc
félisten

deneb ddr3-as ramokkal :DDD

(#1875) Oliverda válasza subaruwrc (#1874) üzenetére


Oliverda
félisten

:K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1876) kawa


kawa
csendes tag

Na mos komolyan!
Engem a tesztek csak annyiban érdekelnek, hogy hosszú távra szeretnék új konfigot. Jelenleg egy AMD 3200+ osom van NF7- esen. A Barton... :B
Az utasításkészletekről mit tudtok?! (SSE4a) állítólag nem ugyanaz mint az intelnél a 4.1- es. Ez elég fontos. Aztán a "közelebb hozott" északi híd sem minden!
Vagy olyan vékony a határ, hogy tökmindegy melyik konfigurációt teszi össze a jószág?

M4A79 Deluxe lapon / PhenomII 940 / 4Gb Geil Evo One 1066MHz / ASUS EAH4830 HTDP 512MDDR3 grafika / 500W Bluestorm2.0

(#1877) jones965 válasza kawa (#1876) üzenetére


jones965
Modder

Te most programozó vagy, vagy pedig dizájner ? :DDD

(#1878) simlisgumis


simlisgumis
tag

Az egyik Német kereskedői oldalon találam olyan 940 es procikat amiket drágábban adnak mert jobban húzhato verziok!
Nem tudom lehetséges e de gyenge német nyelvtudásommal erre következtettem.

(#1879) jones965 válasza simlisgumis (#1878) üzenetére


jones965
Modder

Linket kérünk!

(#1880) simlisgumis


simlisgumis
tag

[link]

A tipusánál írja hogy demo, lentebb meg hogy hiánytalan minden tartozék megvan,csak a doboz nyitott!
Ezért jutottam erre a megállapításra mert nem gondolom hogy egy felnyitott dobozos drágább lenne mint az alatta lévő bontatlan!
Lehet ez?

(#1881) audi100td válasza simlisgumis (#1880) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak annyi van oda írva, hogy ki van bontva, de igazából nem írnak semmit a tuningról, lehet, hogy valaki visszahozta.

(#1882) jones965 válasza simlisgumis (#1880) üzenetére


jones965
Modder

Ezt ha jól olvastam utána, bemutatókra ( pretested) használt cpu.Így bármilyen furcsa, de valószínúleg ezért adják drágábban, mert jól tuningolható, bár értékekre utaló leírás nincs.
Más kérdés, hogy szerintem mindegyik jól tuningolható, csak kérdés ki milyen körülmények között tudja ezt megvalósítani.

mod:az sem kizárt, hogy a két árat felcserélték

[ Szerkesztve ]

(#1883) Konfigos


Konfigos
őstag

Na holnap jön a teszt Ocz 1200mhz-es Reaper memóriákkal és GA-MA790GP-DS4H deszkával.Ha ezzel se fog 4ghz főlé menni akkor veszek egy celeront :DDD
Addig is éppen a proci alulfeszelését nézem hogy meddig stabil 3ghz-en ha valakit esetleg ez érdekelne

(#1884) Cadal válasza Oliverda (#1837) üzenetére


Cadal
őstag

Hi! Befolyásol valamit is, hogy az NB frekvencia mennyire magas? Itt a finn srácoknál a 3Dmark eredmény elérésekor 3843Mhz volt az NB frekvencia. Igazából ennyire magas értékre nem emlékszem korábbról. Ez vajon a 790FX chipset érdeme, vagy a DFI-é? A Ph I-nél az volt a módi, hogy ezt az értéket 2000-2200Mhz környékén kellett tartani ha jól emlékszem!
Szóval számít valahol?

[ Szerkesztve ]

(#1885) audi100td válasza Konfigos (#1883) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Addig is éppen a proci alulfeszelését nézem hogy meddig stabil 3ghz-en ha valakit esetleg ez érdekelne"

Engem érdekelne :K

Amúgy szerintem elégedett lehetsz a 3,9GHz-el is, viszont az egyik osztrák oldalon olvastam, hogy valakinek prime stabilan megy vízzel 4,2GHz-en, mondjuk ezt igazoló képek nem voltak róla, de ez nem is "olyan" oldal, csak egy webshop, ahova lehet a termékről véleményt írni, mint pl. newegg-en.

(#1886) Konfigos válasza Cadal (#1884) üzenetére


Konfigos
őstag

Ha jól tudom legalábbis saját tapasztaltból sokkal jobb a memória olvasás stb ha magasabb az Nb freki viszont visszafoghatja a tuningot is ha jól tudom bár én 2600mhzen járattam kb a bio lapban 3900mhznél

(#1887) Oliverda válasza Cadal (#1884) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogyne befolyásolna. Az L3 cache és RAM hozzáférés sebességét is. Mást nem. :D

Ez vajon a 790FX chipset érdeme, vagy a DFI-é?

Vagy a mínusz 250 foké meg az alaposan megemelt feszültségé. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1888) slett27 válasza Konfigos (#1886) üzenetére


slett27
addikt

Khmmm... lenne egy tiszteletteljes kérésem ! :)

Tudnál csinálni Everest-es teszteket, csak nem 3,8GHz-en hanem alapon ? Megmondom őszintén, a Q6600-om 3GHz-en megy szereték egy összehasonlítást clk2clk.

Megvalósítható ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1889) Konfigos válasza slett27 (#1888) üzenetére


Konfigos
őstag

Persze csinálok csak most elég kicsi eredményeket kapnék ugyanis megy a prime 15 perce :DDD Most alapon nézem a procit de csak 1.280 feszen utána megnézem 1.2 volton is.

[ Szerkesztve ]

(#1890) Tenken válasza kawa (#1876) üzenetére


Tenken
őstag

Ha hosszú távú a dolog akkor egyértelmű AMD, nem tudom pontosan, de ha jól sejtem akkor akár ha most veszed meg gyorsan a ddr2-es lapot még úgy is bele tudod majd tenni akár a következő generációs AM3-as processzorokat is...

- de javítsanak ki ha tévedek. Abból gondoltam, hogy ha a foglalat marad, akkor azok is nyilván hajthatóak lesznek majd a régebbi cumókban..

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1891) slett27 válasza Konfigos (#1889) üzenetére


slett27
addikt

Thx Uram ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1892) Cadal válasza Oliverda (#1887) üzenetére


Cadal
őstag

Jah, értem :K ! Pedig olvastam ezt, csak hát megértenem ezt a témát nehezen megy, mint lónak a hátúszás :)

(#1893) Konfigos


Konfigos
őstag

Örömmel jelentem hogy 1.280 volton fél órát ment a prime és stabil volt 3000mhzen.És most 1.2 volton megy 15 perce és még mindig atom stabil a proci :)) 1 óra után dobok képet aztán megnézem 1.150 voltal is hátha

(#1894) Templomegere válasza Konfigos (#1893) üzenetére


Templomegere
senior tag

nekem 1,150v nál újraindult
most 1.184v-al próbálom

(#1895) Konfigos válasza Templomegere (#1894) üzenetére


Konfigos
őstag

Annál sajnos nekem is.Gyárilag annyira lővi be valamiért a lapom nem is értettem hogy miért nem indul még alapon se a gép aztán jöttem csak rá hogy hülye kicsit :DDD 15 perc és mgvan az 1 óra 1.2 volton ami alá mégha nem is lehet menni már az is szép eredmény.De szerintem meglesz az 1.150 is neked vagy nekem :DDD Végülis nagyjából ugyanolyan a procink és a lapunk is ugyanaz lesz holnap :DDD

(#1896) Konfigos válasza Konfigos (#1895) üzenetére


Konfigos
őstag

1.175V akart lenni ami szerintem még stabil lesz

Szerk: Bios 1.175 volt CpuZ 1.2 volt Prime stabil 1óra

[ Szerkesztve ]

(#1897) Templomegere válasza Konfigos (#1896) üzenetére


Templomegere
senior tag

21.22 óta fut a prime , 1.184V cpu-z szerinti fesszel . és 44C fokos procival .

(#1898) subaruwrc válasza Konfigos (#1896) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C egyre jobban tetszik ez a Phenom 2 ;]

(#1899) Konfigos válasza subaruwrc (#1898) üzenetére


Konfigos
őstag

Akkor ideje hogy szerezzetek egyet és lássunk valami szárazjeges megoldást a magyaroktól is :C Nincs kilátásban ilyen teszt nektek? ;] Én max 1.7voltal küldöm meg a procit többel nem merem :D

[ Szerkesztve ]

(#1900) Templomegere válasza Konfigos (#1899) üzenetére


Templomegere
senior tag

na most a feszt hagytam 1.184-en a cpu-t meg 3100-ra tettem , egyenlőre fut a prime

hát nem bírta :D vissza 3000 mhz-re az fekszik neki ekkora fesszel .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.