Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Thrawn válasza samfishR (#1550) üzenetére


Thrawn
félisten

Megoldás:
Veszel ramot és AM2+ lapot, majd később egy AM3-as procit (amiben márDDR3 vezérlő is van). Az újabb procikban várhatóan az NB órajele magasabb lesz az AM2+ tokozásúakhoz képest.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1552) g@bo


g@bo
nagyúr

tom nem ide, de denem alá nézek lapot, nem a legdrágábbat...

ez, mennyire lehet okés? GA-MA78G-DS3H ver 2.0.

nem lenne szó agressziv tuningról, csak módjával. 770-es rev2 nemtom hol kapható, 790gx meg 31+fa, ami brutál....

(#1553) mmdms


mmdms
addikt

nemtom linkelték-e már, azért beteszem: [link]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1554) Majstor válasza bnss (#1542) üzenetére


Majstor
senior tag

Szerintem is Phenom II 925-ös bőven jó lesz majdnem mindenre. :K

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1555) Thrawn válasza mmdms (#1553) üzenetére


Thrawn
félisten

Szép eredmény, de nem világrekord.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1556) Oliverda válasza g@bo (#1552) üzenetére


Oliverda
félisten

A CPU support listen nem nagyon látom a 45nm-es procikat még...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1557) #65675776 válasza Thrawn (#1555) üzenetére


#65675776
törölt tag

Van magasabb órajelre húzott Quad a listában? Szerintem erre vonatkozott a link. Vagy legalábbis mmdms erre gondolt. Egyébként jó kis lista, csak éppen egy oszlop még odaférne a dátummal... (Kár hogy keresni gyakorlatilag lehetetlen benne.)

[ Szerkesztve ]

(#1558) mmdms válasza Thrawn (#1555) üzenetére


mmdms
addikt

Nem a világrekord a lényeg, hanem hogy menjenek a phenomok. Ha mindegyik megy léggel 3,5-et akkor félhet az intel.
azért kíváncsi lennék, hogy a tesztproci meddig bírná azt az irdatlan feszt...

daa-raa: pontosan erre gondoltam!

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1559) Thrawn válasza #65675776 (#1557) üzenetére


Thrawn
félisten

Gondolom ez költői kérdés volt, nem is akadtam fel rajta.
Link

mmdms: Jó eséllyel mindegyik megy ennyit léggel, ha nem is a gyári hűtővel.
Link

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1560) mmdms válasza Thrawn (#1555) üzenetére


mmdms
addikt

Azt viszont nem értem a cpu tesztet mér nem futtatták le a benchbe, ott látnánk a viszonyokat intel és amd között. No mindegy, ők tudják...

na indulok vizsgázni :O

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1561) bnss válasza Majstor (#1554) üzenetére


bnss
veterán

Főleg tuning mellett, csak egy olyan forrást kellene majd találnom, ahol pretested processzorokat lehet kapni. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1562) Thrawn válasza bnss (#1561) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha hasonlóképpen viszonyulnak a tuninghoz, mint az AM2+ tokozásúak, akkor olyan nagy baj nem lehet :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1563) gyiku válasza bnss (#1561) üzenetére


gyiku
nagyúr

herrz? x2-vel csinalta, gondolom majd ha lesz p2, azt is bevizsgalja :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1564) bnss válasza Thrawn (#1562) üzenetére


bnss
veterán

Remélhetőleg így lesz. Nem is szeretnék extrém tuningot (csak kipróbálásként ;]), inkább valami alacsony feszültség mellett szeretném használni.

gyiku: még odébb van a vásárlás, majd akkor informálódom.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1565) Oliverda válasza gyiku (#1563) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnos nem tartom valószínűleg hogy betérazna 50-60K/db árú dobozos CPUkból amiket aztán letesztelne ezzel megbontva a csomagolást. Bár ne legyen igazam...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1566) samfishR válasza Thrawn (#1551) üzenetére


samfishR
senior tag

És akkor az az AM3-as proci bele fog menni az AM2+-os lapba, és kezeni tudja majd a DDR2-t? (bocs az értetlenkedésért, de most már a végére akarok járni ennek:D)

(#1567) bnss válasza samfishR (#1566) üzenetére


bnss
veterán

Idézet az első hozzászólásból:

"*Jelen állás szerint a 2009 első/második negyedévében megjelenő AM3 tokozású processzorok kompatibilisek lesznek a jelenlegi AM2+ foglalattal rendelkező alaplapokkal is DDR2-es modulok mellett. A beépített DDR2 memóriavezérlő okán az AM2 illetve AM2+ tokozású processzorok nem lesznek kompatibilisek az AM3 foglalattal megjelenő alaplapokkal."

Ajánlom figyelmedbe az első hozzászólást, megtalálod a jelenleg kompatibilis alaplapok listáját is.

Oliverda: ebben az esetben nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1568) Oliverda válasza bnss (#1567) üzenetére


Oliverda
félisten

Megtalálta, csak nem értette.

"bocs, de én nem értem az 1. hsz-ben az ide vágó részt. "

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1569) Majstor válasza samfishR (#1566) üzenetére


Majstor
senior tag

AM3-as proci belemegy az AM2+ foglalatú alaplapok többségébe (Az adott alaplapgyártó oldalát mindenféleképpen ajánlom megnézni)
AM2 és AM2+ alaplapok csak DDR2-es modulokat fogadnak továbbra is (hiába van benne olyan proci amely kezelni tudná, mégsem tudnád belehelyezni), vagyis csak az AM3 foglalatú alaplapok fogadják/kezelik a DDR3-as modulokat.
Fentebb már leírták > 1.hsz :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1570) HERR Z válasza Oliverda (#1535) üzenetére


HERR Z
veterán

apró észrevétel de:
a 2. sor nem minden.
Mutatok neked 2 azonos 2. sorú x2-t, az egyik szériaszáma X41.... a másik 867......
a kettő között tuningban laza 400mhz a difi azonos fesszel(mind2 4400+)

szal...én a harmadik sor első felér is beleiratnám, úgy lehetne valóban az adott sorozatú prociról tudni h faxa-e vagy sem(ergo a képen 1973934C8....a többi mind1)

mivel a denebek gyártását valszeg szépen fel fogják futtatni(szebben mint agenát) ezért bőven lesz sztem itt is ilyenre példa(made in china, diffused is singapure stbstb:D)

pretested proci lesz, amint beáll az ára( mostani ár -újdonság varázsa -forint szopás -intel miatti árcsökkentés)

[ Szerkesztve ]

(#1571) Oliverda válasza HERR Z (#1570) üzenetére


Oliverda
félisten

X2-nél elhiszem hogy volt ilyen de Phenom-nál én még nem találkoztam hasonlóval. Kivétel nélkül az összes proci magja Drezdában készült majd Malajziában dobták össze a végleges formájára. Tehát szerintem a Fab 36 fogja gyártani a Deneb magokat ameddig végleg ki nem futnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1572) Oliverda válasza HERR Z (#1570) üzenetére


Oliverda
félisten

Kis kiegészítés. A "DIFFUSED IN SINGAPORE" procikkal amikkel találkozhattál nem az AMD gyáraiban készültek hanem a Chartered bérgyártotta őket nekik. Ezért is más néhol a kupakon található jelölésük. Szó volt/van arról hogy a Chartered majd 45nm-en is besegít a gyártásban ők is átálltak 45nm-re, de valószínűleg ez csak a később megjelenő Propus és a Regor magokat készítenék ők. Esetleg még majd a notikba szánt verziókat is.

AMD Packages and Packing Publication

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1573) HERR Z válasza Oliverda (#1572) üzenetére


HERR Z
veterán

oké, de a 4400+ -os példa mind2 diff in germany made in malay, korai szériás g2-k
az a végén csak kiegészítés volt, hogy mivel ez lesz az amd procijainak gerince kb 1-1.5 évig ezért lehet hogy lesz később kínai, stb proci

(#1574) Oliverda válasza HERR Z (#1573) üzenetére


Oliverda
félisten

Kép nincs már ezekről a procikról? Pontosan miben különböztek?

A komolyabb procik magjainak gyártása marad Drezdában, majd 3-4 év múlva ha elkészül a New York-i FAB akkor esetleg átkerülnek oda (de az már nem Deneb lesz az 1000%). Az egyszerűbbek mennek majd Szingapúrba. Nem fognak több helyen gyárt(at)ni mert nem biztos hogy lesz rá kereslet. Ha megnézed a mai Intel-es cikket most ők is szopnak mert rájtuk ragadt egy rakat CPU.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1575) Bluegene


Bluegene
addikt

Emelkedik az órajel :D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1576) Oliverda válasza Bluegene (#1575) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] :U

Vagy te írod az iPon-os híreket? Nem lepődnék meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1577) Bluegene válasza Oliverda (#1576) üzenetére


Bluegene
addikt

persze innen bugázom az infókat Mester

;) :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1578) AMD X2


AMD X2
senior tag

Remélem tavaszra megjavul az áruk ezeknek az ISTEN_ÁLLAT proccoknak !!
Ha valamikor lesz HERR Z- kolléga által pretested cpu biztos beruházok egyre.
;]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1579) csatahajós


csatahajós
senior tag

Na pontosan ezért kellett nagyon a Phenom! Intel áratt csökkentett elég szépen és most még az AMD is, ráadásul 50 dollárral, majdnem 1/5vel csökkent!

Ahhoz képest hogy két hete van a piacon nem semmi és valószínűleg ez még nem a vége :)...

(#1580) bnss válasza csatahajós (#1579) üzenetére


bnss
veterán

Na ez már valami, csak ha így folytatja a forint, akkor nem sokat látunk ebből. Mondjuk az 55k-s 920-as ár már nem annyira rossz. Jó lenne, ha észhez térne a forint. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1581) Oliverda válasza csatahajós (#1579) üzenetére


Oliverda
félisten

:Y

Nem gondoltam hogy már első körben ennyire megvágják az árat. Most kivételesen örülök hogy még nem volt rá pénzem. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1582) szki


szki
őstag

Hát igen. Csökkenek a proci árak, de a kutyának sem kell. Minden cég és a magánszemélyek is elhalasztják az IT beruházásokat...
Remélem az AM3-as procik bevezetése nem csúszik sokat.
Az USD drágulása miatt semmilyen árcsökkentés sem fog kis hazánkban érződni...

(#1583) g@bo válasza Oliverda (#1581) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, mire ideér, addigra nyalogathatjuk a 30% os áfát.... és a 240 forintos dollárt. :o

(#1584) bnss válasza Oliverda (#1581) üzenetére


bnss
veterán

Amazon-on már $227 a 920-as Phenom II, newegg-en is $235 volt az előbb, de most megint a ~$270-os ár van kint.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1585) Oliverda válasza g@bo (#1583) üzenetére


Oliverda
félisten

240 nem lesz a dollár. Engem személy szerint különösebben nem érint hogy itthon melyik zsivány mennyit pakol rá mert így most ismét sanszos hogy inkább az USA-ból szerzem be majd ezt is.

Bon3ss: A newegg-en még a régi árak vannak kint.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1586) g@bo válasza Oliverda (#1585) üzenetére


g@bo
nagyúr

217 a $ kolléga (portfolió) meglesz a 240. oem procit importálsz amúgy? :B

(#1587) bnss válasza Oliverda (#1585) üzenetére


bnss
veterán

Igen, azt írtam, hogy a régi ár van kint, de előtte láttam $235-ért is.

(Mit értesz USA import alatt? Valamelyik nagy on-line shop?)

g@bo: 211,50 az USD a MNB szerint.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1588) AMD X2 válasza csatahajós (#1579) üzenetére


AMD X2
senior tag

Hú látom olvasták a PH-s szösszenetemet !! Okos és gyors húzás volt az AMD-től , hogy egyből reagált ,így az Intel szinte nem nyert semmit az árcsökkentéssel. :Y

[ Szerkesztve ]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1589) Oliverda válasza g@bo (#1586) üzenetére


Oliverda
félisten

Az én árfolyamom most éppen 215-ön áll. Örülök hogy egy gazdasági tőzsdeszaki is van a körünkben. :D

OEM ebből nincs (még). Meg amúgy sem vennék OEM-et. Már csak a gari miatt sem.

Bon3ss: Te a 920 árát kevered a 940 árával. Mondjuk eBay...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1590) gyiku


gyiku
nagyúr

18:40 Rekord gyenge a forint. Hétfőn este 286,75 forintba került 1 euró. [link] :(
mnb-nek mindig van 1 kis (fel-1 nap) faziskesese.
Történelmi mélyponton a forint [link]

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1591) simlisgumis


simlisgumis
tag

Örömmel jelentem,hogy 20:38 kor beindult a 940 es em minden komplikácio nélkül!! :C :C :))

(#1592) bnss válasza Oliverda (#1589) üzenetére


bnss
veterán

Épp Gyurinak mondtam, hogy már olcsóbb neweggen a 920-as, $235 volt. No mindegy, majd ha lesz hivatalos álláspont kiderül. :)

Én is gondolkozom külföldi beszerzésen, csak még nem vásároltam külföldről interneten. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1593) AMD X2 válasza simlisgumis (#1591) üzenetére


AMD X2
senior tag

Grat hozzá !! Nyúzd meg , és írd le mit tudott .

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1594) Oliverda válasza simlisgumis (#1591) üzenetére


Oliverda
félisten

Remélem a betűket számokat leírtad róla mielőtt összeraktad. :U

Bon3ss: Pedig nem nagy ördöngősség. Elég sok infó van itt róla. eBay topik, PayPal topik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1595) keIdor válasza Oliverda (#1585) üzenetére


keIdor
titán

Valószínűleg nem Te leszel az eggyetlen. :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1596) bnss válasza Oliverda (#1594) üzenetére


bnss
veterán

Tudom, hogy nem bonyolult, ill. a PayPal miatt kellene egy másik folyószámlát nyitnom, ami némileg visszatart. Valamint az esetleges garanciális csere "böki a csőröm".

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1597) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Na, mint látom az intel 9400-as procija árát 20%-al csökkentette. Remélhetőleg akkor a közeljövőben, ha beállnak az árak jobb árban lesz a 940-es denebecske.

920-as van az iponban akár holnapra, de 64K-t nem adnék érte. Őszintén megmondom, bár lehet, hogy megmosolyogtok, én 60K-ra gondolnám a 940-et.

Ahogy néztem a linkelt táblázatot, bármelyik 940-es procival meg lehet a 4GHz is egy picuri mázlival 1.5V-on. Szerintem a Ninja 2-nek ezt el kell majd bírnia, aktívan. Na majd meglátjuk, de az biztos, hogy ki fogom próbálni, csakhát legyen végre értelmes áron. (Értelmes ár viszonylagos persze, úgy gondoltam, hogy számomra.)

(#1598) keIdor válasza antikomcsi (#1597) üzenetére


keIdor
titán

Azért várjuk ki a végét, mert nem biztos, hogy azaz 1,5V jó lesz 24/7-re. Azt tudjuk, hogy többet bír, mint a Penryn, de lehet az 1,5V már káros lesz itt is hosszú távon.

Várj egy kicsit, ha nem romlik tovább ez a szerencsétlen forint, akkor jobb helyeken lesz 60k-ért 940BE.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1599) slett27 válasza simlisgumis (#1591) üzenetére


slett27
addikt

Látom, NForce-os lapod van, nagyon kapóra jönnek majd az eredmények. :D Remélem mihamarabb lesznek. :K

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1600) Oliverda válasza antikomcsi (#1597) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AMD is csökkent ugyanennyivel.

Keldor papa: +10% emelés általában sosem okoz hosszútávon problémát. Másrészt a SOI jobban bírja a magasabb feszt és nem is degradálódik úgy mint a HKMG-s Intel.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.