Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gerisz válasza keIdor (#200) üzenetére


Gerisz
addikt

Ja ez teljesen jogos. (veszek hűtőt a Tesóéra és azt is kipróbálom, bár soha nem tuningoltam Intelt még)

De most belegondolva szükség sincs rá igazából, csak "menő" számok :)

[ Szerkesztve ]

(#202) bnss válasza Gerisz (#201) üzenetére


bnss
veterán

"De most belegondolva szükség sincs rá igazából, csak "menő" számok"

Akkor ezt nem értem...

"De akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad. Ha nem tudod használni 4Ghz-en mert annak 1,6V-kell akkor kakukk."

Átlag felhasználáshoz nem is kell 4GHz.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#203) Oliverda válasza bnss (#202) üzenetére


Oliverda
félisten

Na de ha mondjuk viszonylag egyszerűen tudja a CPU akkor miért ne? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#204) bnss válasza Oliverda (#203) üzenetére


bnss
veterán

Nem mondom, hogy nem próbálnám ki, hogy milyen 4GHz-en, de én inkább az energiatakarékosség felé hajlok. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#205) Oliverda válasza bnss (#204) üzenetére


Oliverda
félisten

Kinek mi a fontosabb...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#206) bnss válasza Oliverda (#205) üzenetére


bnss
veterán

Visszatérünk majd erre a kérdésre. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#207) keIdor válasza bnss (#202) üzenetére


keIdor
titán

PH!-n kevés az a bizonyos "átlag" felhasználó.:D Nekünk örűlteknek fontos minden kis MHz is, jobban alszunk éccaka.:) Evvan:)

Egyébként arra kiváncsi leszek, hogyha van tuning, akkor is le tudja-e kapcsolni a nem használt magokat, illetve azok feszültségét csökkenteni. Így együtt mehetne a tuning és az energiatakarékosság. Utobbi is hasznos dolog.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#208) bnss válasza keIdor (#207) üzenetére


bnss
veterán

Én nem vagyok az típus, aki pár MHz-ért képes agyonfeszelni a CPU-t, persze alapfeszen tuningolok minden további nélkül. :)

Ez egy jó kérdés, az nagyon szép lenne, ha tuning mellett is képes lenne lekapcsolni az éppen idle mago(ka)t.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#209) keIdor válasza bnss (#208) üzenetére


keIdor
titán

Én se vagyok agyonfeszelős tipus. Az biztonságos határvonalon belűl maradok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#210) westlake


westlake
félisten

Deneb 5920MHz stable + cpuz
persze.. 2 mag stabil.. mar amennyire ez leszurheto a kep felbol.. vajon miert igy shot-olt? :U

Play nice!

(#211) Achill3uS válasza westlake (#210) üzenetére


Achill3uS
veterán

nda-rol hallottal mar? :D
egyebkent lehet fake, mostanaban mindenki 4-5-6g+ eredmenyeket logol mindenfele ketes oldalakrol, screenshotokrol, majd kiderul mi az igazsag nyugi :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#212) Oliverda válasza westlake (#210) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ez kamu. Ha a bus speed 200.00MHz akkor a CPU órajel nem lehet 5920.2MHz. Persze nálam sem kerek 200MHz lesz a bus speed ha annyit állítok be a BIOS-ban hanem valami 200.7, de ezt jelzi a CPU-Z pontosan. Íme.

Ennek tükrében én azt mondom hogy mehet a kukába az összes ott található eredmény. Valakinek túl sok ideje van fotosoppolni.

Achill3uS: Az Austin-i AMD tech day azért szerintem nem volt kamu, de ez viszont tényleg büdös már.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#213) bnss válasza Oliverda (#212) üzenetére


bnss
veterán

Nem is beszélve az érdekes screenshotról, ha már arra vetemedik, hogy ilyet csinál, akkor legalább teljes képernyőképet csinált volna...

De a lényeg ott van, amit Te írtál, ez tipikusan "sz*r van a palacsintában eset". Ennyire amatőr a screen készítője?! :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#214) gyiku


gyiku
nagyúr

olvastatok a tobbi kommentet? ott is irjak egybol, hogy fake, sot megtalaltak azt eredeti kepet. [link] na meg 16 orthos test 6 perc alatt? :)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#215) bnss válasza gyiku (#214) üzenetére


bnss
veterán

Othos-t nem is figyeltem, 5 perc alatt lefutott 15 kör. Jó vicc. Szeretem az ilyen blog írókat.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#216) Bluegene


Bluegene
addikt

phenomII is faster than yorkfield

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#217) westlake válasza Bluegene (#216) üzenetére


westlake
félisten

arban is a yorkfield-el lesz egy szinten, vagy pedig az i7-el? :U ;)

Play nice!

(#218) Bluegene válasza westlake (#217) üzenetére


Bluegene
addikt

áhh olcsó lesz, az i7 alatt lesz jóval

egyébként gondolom alapból azt tűzték ki h a yorkfieldnél gyorsabb legyen, elég blamázs úgy kihozni egy új procit h a konkurrens régi procija is jobb(sajnos Barcelona vs Q6600-nál ez volt), nem hinném h 2X ugyanabba a kútba akarnak esni

3magosok

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#219) glutamin válasza Bluegene (#216) üzenetére


glutamin
őstag

Ez már reménykeltő.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#220) bnss válasza Bluegene (#218) üzenetére


bnss
veterán

"áhh olcsó lesz, az i7 alatt lesz jóval" - valami bizonyíték erre az állításra? (Fudzillás háromsoros hírektől kímélj meg légyszíves.)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#221) Bluegene válasza bnss (#220) üzenetére


Bluegene
addikt

biztos olcsóbb lesz mert az AMD-nek piacra van szüksége

a fudzillás hírt alátámasztja a SlobiG kolléga általi 3dmark tesztek és a hivatalos AMD slide-ok összevetése (visszább)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#222) bnss válasza Bluegene (#221) üzenetére


bnss
veterán

Azért, mert a mi szubjektív véleményünk szerint olcsóbbnak "kell" lennie, az semmit sem jelent...

Az AMD-s hivatalos slideokon semmi lényegi információ nincs a teljesítményről, csupán marketing osztály szüleménye. Én is azt szeretném, hogy ilyen jól szerepeljen az AMD, de azért szemléljük a dolgokat kissé objektívebb szemüveggel.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#223) Bluegene válasza bnss (#222) üzenetére


Bluegene
addikt

nézd 20K egy phenom 9500-as iponnál

mittommén a black editionok is 40K max

most mitől lenne a phenomII 150K? inkább lesz a csúcstípus 50-70K és attól lefelé, mert akkor meg fogják venni, 250 ezerért nem fognak AMD-t venni, nekik az a taktikájuk mint a videókártyáknál, nem a legesleggyorsabbat horror áron, hanem a megfizethető teljesítményt baráti áron, ráadásul valószínű h az intel nem a i7-ek árát viszi le, hanem a yorkfieldekkel próbál versenyezni, végülis azokkal lehet egy szinten

Az AMD-s hivatalos slideokon semmi lényegi információ nincs a teljesítményről dehogynem :W , konkrét számadatok vannak, 3Dmark teszteredmények, összvevetve egy extrém yorkfielddel, jobbat ad a deneb

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#224) westlake válasza Bluegene (#223) üzenetére


westlake
félisten

igaz, hogy a home userek nagyresze jattszik is a gepen, de a 3d-s teljesitmeny meg nem minden :U ;) (nem lattam a tesztet, tehat nem tudom, hogy cpu score-rol, vagy pedig 3d score-rol van-e szo.. ha cpu score-rol akkor azt meg pl. hanyagoljuk) ;)

Play nice!

(#225) Oliverda válasza Bluegene (#216) üzenetére


Oliverda
félisten

Hiszem ha látom. Szerintem jó esetben annyit fog tudni mint a Yorkfield, 4 magot normálisan kihasználni képes alkalmazások esetében pedig gyorsabb lehet a natív felépítés és a nagy(obb) L3 okán. Egyébként most is létezik olyan alkalmazás amiben clock-to-clock azonos sebességre képesek a jelenlegi Agena magos Phenom-ok mint a Yorkfield magos C2Q-k. Sőt van ahol még gyorsabbak is.

Még mindig nincsen semmiféle eredmény. Amiről beszéltünk "teszt" az mint kiderült kamu, tehát arra inkább ne nagyon alapozzunk.

Szvsz a Phenom II X4 940 kezdő ára legalább 70-80K lesz, legalábbis most így gondolom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#226) bnss válasza Bluegene (#223) üzenetére


bnss
veterán

Itt egyetlen 3Dmark eredményt sem látok, nem tudom Te még milyen hivatalos slide-ról tudsz.

Nem fogok jóslatokba bocsátkozni, meglátjuk, hogy AMD-nél hogyan hogyan gondolkoznak.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#227) westlake


westlake
félisten

(#228) Oliverda válasza westlake (#227) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmm...én ezt most legalább akkora kamunak tartom mint a tegnap linkelt tuning eredményt. Március vagy június?! Akkor már beleírhatták volna még a szeptembert is. :)

"According to people we spoke to, they are quite skeptical about it's available (for sale) that soon."

According to józsibácsi mekegő kecskéje...

"They expect mass availability to be in March or even in June for Computex(?!)."

Persze ha a teljes 45nm-es termékskálára gondoltak akkor valóban június. [link]

Amúgy csak nagyon csendben jegyzem meg hogy egy személyes külföldi forrásból ma azt hallottam hogy még decemberben megkérkezik a nagy-nagykerekbe a 920 és a 940. Persze nyilván nem 20000es darabszámban.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#229) bnss válasza Oliverda (#228) üzenetére


bnss
veterán

Ilyen hírekkel kár foglalkozni. :)

Karácsonyra már a nagykereskedésekben kellene lenni az első készleteknek, a két ünnep között nem hinném, hogy elég idő lenne a raktérkészlet felhalmozására.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#230) csatahajós válasza Oliverda (#228) üzenetére


csatahajós
senior tag

Tuti kamu, AMDnek most a válság miatt simán van kapacitása a termelés felfuttatására és ha a Sanghaijok működnek hiba nélkül nincs oka hogy a Denebek miért ne jöhetnének.

Ráadásul ha jól emlékszem a Jan 8. hivatalos AMD slide-okról jött, nem józsibácsitól :DD

(#231) Bluegene válasza Oliverda (#225) üzenetére


Bluegene
addikt

Ha a skálázódást vesszük figyelembe, akkor a CMR Dirt az egyik legjobban megírt játék, hiszen kettőről négy magra váltva is gyorsult. A Phenomok itt nagyon jól szerepeltek, szabályosan lealázták a Merom-alapú Core 2 Quadokat, viszont a Yorkfielddel nem bírtak, a Penrynben található óriási méretű másodszintű gyorsítótár megtette hatását. A Phenom jó eredménye valószínűleg a magok között fennálló gyorsabb adatkommunikációnak köszönhető.[link]

igen ebben van valami, talán a valódi négyszálú alkalmazásokban(ebből egyre több van) még a mostani phenomok is villanthatnak, érdemes minden grafikon alatti magyarázatot elolvasni

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#232) Oliverda válasza Bluegene (#231) üzenetére


Oliverda
félisten

Azzal hogy az L3 háromszorosára nőtt és 32-ről 48 utasra növelték az asszociativitását valószínűleg még hatékonyabb lett a magok közti adatkommunikáció.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#233) Oliverda


Oliverda
félisten

OC sitcom :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#234) westlake


westlake
félisten

Phenom II 940 Black Edition Price will be 340$

#233: asztal lezuzos, fekete szigszalagos video power! :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#235) Atocha válasza Oliverda (#233) üzenetére


Atocha
senior tag

Most ez a videó mennyire komoly? :(( :F :F

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#236) laci666 válasza Atocha (#235) üzenetére


laci666
senior tag

Nagyon komoly :D

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#237) Majstor


Majstor
senior tag

[link] :U

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#238) westlake válasza Majstor (#237) üzenetére


westlake
félisten

old news ;]

Play nice!

(#239) Majstor válasza westlake (#238) üzenetére


Majstor
senior tag

(#123) cizoe
Óhhh démn, álj szí... szórí mánn. :)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#240) Varoz válasza Oliverda (#233) üzenetére


Varoz
őstag

Hát ezen jót nevettem! :Y :)) :)) :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#241) Calibos


Calibos
addikt

Ha januárban jönnek a Phenom2 procik, az árak melyik irányba fognak mozdulni?

(#242) Atocha válasza Calibos (#241) üzenetére


Atocha
senior tag

Logikus lenne a lefelé...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#243) westlake


westlake
félisten

(#244) Oliverda válasza westlake (#243) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt hittem már hogy teszteredményeket mutatsz. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#245) kfron válasza Oliverda (#244) üzenetére


kfron
aktív tag

De most komolyan... :D Ez a Dirk gyerek még a végén megmenti a céget! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#247) Atocha válasza westlake (#246) üzenetére


Atocha
senior tag

Hát ha ez igaz, akkor ez nagyon durva...

hujj de utálom az intelt...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#248) Bluegene válasza Atocha (#247) üzenetére


Bluegene
addikt

hujj de utálom az intelt. miért is? verseny van vagy nem?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#249) Atocha válasza Bluegene (#248) üzenetére


Atocha
senior tag

Nem tetszik az árazásuk, a stílusuk.. ez a csakazértis megmutatom, hogy én vagyok a jobb, a gyorsabb... jah és elintézem, hogy az áruházak ne áruljanak AMD gépeket stb.
Ne menjünk ebbe bele, nem akartam megbántani senkit, nem akarok flémet indítani, inkább bocsánatot kérek. AMD rulez számomra, akkor is, ha az Intel 90000 Ghz-en fog járni 100 maggal.

Bocs, nem szoltam semmit, felejtsük el.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#250) Thrawn válasza westlake (#246) üzenetére


Thrawn
félisten

Képesek ezért 100 000 procit átválogatni? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.