Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Janoex válasza antikomcsi (#6998) üzenetére


Janoex
tag

Hali
a Gigabyte honlapjárol

elnéztem bocsa 95w :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7002) Cthulhu Dawn válasza Oliverda (#7000) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És már csak C3-as verziót kapni?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7003) Oliverda válasza Cthulhu Dawn (#7002) üzenetére


Oliverda
félisten

Áhhh... jóformán itthon még nem is lehet C3-at kapni....

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7004) Cthulhu Dawn válasza Oliverda (#7003) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És 955 vagy 965 jobb a stabiltuningolásra? Tehát arra gondolok, hogy játékok alatt menjen stabilan pl. 3,8-4 gigahertzet.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7005) Oliverda válasza Cthulhu Dawn (#7004) üzenetére


Oliverda
félisten

3.8 meglehet szinte bármelyik C2-es 955/965-tel stabilan. Felette már nagyobb mák kell. A 955 és 965 ugyanazt tudja. C3-ból viszont csak a 965 a lock mentes Black Edition, a 955 már sima.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7006) beta válasza Oliverda (#7005) üzenetére


beta
aktív tag

newegg-en mar aruljak a 955BE c3-at is

(#7007) Oliverda válasza beta (#7006) üzenetére


Oliverda
félisten

Az amire ideér... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7008) Cthulhu Dawn válasza Oliverda (#7005) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És érdemesebb lenne kivárnom mire ideérnek ezek a C3-ak ha tuningolni akarok, vagy a 965 is tud menni piszkosul?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7009) beta válasza Cthulhu Dawn (#7008) üzenetére


beta
aktív tag

a tuning mindig mak kerdese is, de kb elmondhato hogy C3-al atlag 200mhz-el magasabb tuningot fogsz tudni elerni mint C2-vel.

(#7010) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Meglett az új gép, ahogy említettem korábban 955 BE.

Everest szépen hozza a sebességeket, legalábbis sehol nem sokkal lassabb, mint azon a tesztoldalon, ahonnan vettem az értékeket összehasonlítás céljából.

Nekem GordianKnot van fent mint keretprogram kódoláshoz, ami a Vdubot használja mpeg-ból xvid-be tömörítéshez. Emelett xvid 1.2.1 (1.2.2?), beállítva 4 magra.

Kódolás alatt egy tomsmocomp deinterlace szűrőt használok csak.

Xvidben minden highon van (6 - ultra high, 4 - wide search), mert törekszem a legjobb minőségre.

Első pass így egy 576x432-es videó esetén 100-112 fps között van.

Második pass 50 fps körül.

Ha kész a videó és ezeket összegzem, akkor olyan 32-35fps-re jön ki a teljes kódolás összideje. :F
Ezt én kevésnek tartom. :))

A laptopom ugyanezekkel a cuccokkal egy 2 magos 1,6GHz-es, 2GB rammal felszerelve 18fps-t hoz ki. Nem hiszem el, hogy a gépem nem erősebb 2x a laptopnál.

Mind a 4 magot használja az xvid a tömörítésnél, bár csak néha megy fel az össz terhelés 80%-ig, inkább 75 körül mozog.

A videokártyát nem lehetne segítségül hívni (DXVA) a kódoláshoz?
Mert lejátszáskor "elég" jól végzi a dolgát, egy 1080p-s mkv 40Mbit-es videót pár százalék cpu-s terheléssel játszik le. :R

(#7011) Cthulhu Dawn válasza beta (#7009) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És mikor fogok találkozni Magyarországon C3-asokkal? És úgy egyébként, drágább lesz-e?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7012) Overlocker


Overlocker
veterán

Ha valakinek kell tudok szerezni Phenom II 945 C3-at, garral!

[ Szerkesztve ]

(#7013) Oliverda válasza Cthulhu Dawn (#7008) üzenetére


Oliverda
félisten

965 C2 - átlag 3.8GHz
965 C3 - átlag 4.0GHz

Eltérések lehetnek (és vannak is) természetesen.

nfsu17:

"Mind a 4 magot használja az xvid a tömörítésnél, bár csak néha megy fel az össz terhelés 80%-ig, inkább 75 körül mozog."

75% három magot jelent. Az hogy a feladatkezelőben úgy látod még nem jelenti azt hogy a program 4 magot/szálat használ. Ez a Windows sajátossága. Ha mind a négy magot használná akkor ott 100% lenne a terhelés.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7014) nfsu17 válasza Oliverda (#7013) üzenetére


nfsu17
veterán

Ok. :K

Ha 3-at tud kezelni, 4-et miért nem? :F
Tudom, nem itt kellene a videókódolásról értekezni, csak valami támpont kellene, hogy tudnám kihasználni. :U

(#7015) Oliverda válasza nfsu17 (#7014) üzenetére


Oliverda
félisten

Így írták meg a programot. Biztosan van ennél jobb, ami négynél több szálat is képes használni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7016) Cthulhu Dawn válasza Oliverda (#7013) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Hát, akkor maximum ha nagyon türelmetlen leszek veszek C2-t. Arról van némi fogalmad, hogy Mo.-ra mikor érnek ide, vagy hol lehet beszerezni?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7017) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Megjöttem én is :R

Persze nem prime stabil, de rajta vagyunk :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7018) AMD X2 válasza Motion_Blur (#7017) üzenetére


AMD X2
senior tag

Szép eredmény ez így is!!
Biztos stabilizálni tudod 3800-On kisebb fesszel!
Hűtés milyen ?

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#7019) jones965 válasza Motion_Blur (#7017) üzenetére


jones965
Modder

Üdv a 4 Ghz-ek klubjában. Nem is vészes a feszültség, amivel elérted.

(#7020) D1Rect válasza Motion_Blur (#7017) üzenetére


D1Rect
félisten

Grat. :R
Lehet tudni ilyen 3.6-3.8 körül milyen fesszel megy stabilan?

(#7021) Gyufaaa válasza D1Rect (#7020) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát neked meg hová tűnt a brutál vasad? Válság van? :DDD Vagy karácsony mi? De neki kéne már gyűrkőznöm magam a tuningnak. Egy kis szabadidő már nem lenne rossz. :O

[ Szerkesztve ]

(#7022) D1Rect válasza Gyufaaa (#7021) üzenetére


D1Rect
félisten

(#7023) Oliverda válasza Cthulhu Dawn (#7016) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom már csak jövőre...

Amúgy 945ből már van.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7024) Motion_Blur válasza AMD X2 (#7018) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hali!

Gigabyte G-Power 2 Pro a hűtés. 3,6 alapfesz, 3.8-hoz már 1,45 kell de ott stabil.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7025) Cthulhu Dawn válasza Oliverda (#7023) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

És azok szoktak menni stabilon 3,8-4 Ghz-et?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#7026) Oliverda válasza Cthulhu Dawn (#7025) üzenetére


Oliverda
félisten

Még nem próbáltam de szerintem mennek azok is annyit. Igaz azok nem lock mentes procik annyit tudni kell. Viszont olcsóbb...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7027) Gyufaaa válasza D1Rect (#7022) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Háát egy biztos! Tuti te nyerted meg a lottó ötös egyikét!! ... :DDD :DDD :C

(#7028) Lacc88 válasza Motion_Blur (#7017) üzenetére


Lacc88
senior tag

Ismerős a háttér ... nekem is mintha ez lenne ! :D
Szép eredmény ! Reméljük sikerül stabilizálni !!! :R

[ Szerkesztve ]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#7029) Senki9876


Senki9876
tag

Egy kis érdekesség:
belső info Alapján megtudtam az egyik szlovákiai pc nagyker decemberi eladási adatait. amit szabad, azt megosztom most veletek.
30% -kal több AMD proci lett eddig értékesítve mint Intel, és csak azért nem nagyobb ez a szám mert az AMD proci utánpótlása akadozik. Ilyen eladási mutatója az AMD prociknak ennél a nagykernél még nem volt.
Az AMD procik eladási mutatójának az 54% -a Phenom II széria.
jelenleg is majd 2 raklapnyi AMD proci van előrendelve a nagykerbe.

A grafok terén is ugyan ez a helyzet.
Az eladási mutató az AMD oldalán van. 21% -kal több AMD graf lett értékesítve mint Nvidia.
Ehez az ertékhez hozzátartozik az is hogy több mint 2000 AMD graf van jelenleg is előrendelve a nagykerben.

Ezen a nagykeren kívül még 2 nagy nagyker van Szlovákiában, de nagyjából náluk is ugyan ez a helyzet.

Az információk biztos forrásból szivárogott ki, de attól még érdemes fenntartásokkal kezelni.

[ Szerkesztve ]

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#7030) antikomcsi válasza Senki9876 (#7029) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszönjük, hogy ezt megosztottad velünk, bár nem ez volt a legalkalmasabb topic erre.
Teljesen logikus statisztikai adatok, szar világot élünk most, így az emberek nagy része hülye lenne sokkal több pénzt kiadni egy hasonló, vagy picit jobb prociért. A vga-s eredmények sem meglepőbbek, hisz az nv-nek egyszerűen most nincs mit eladnia.

Nem csak szlovák viszonylatban, ami elenyésző mennyisége a piacnak, de globálisan is elég rossz utolsó negyed évre számít(hat) az nv.

(#7031) Silcsi válasza Motion_Blur (#7017) üzenetére


Silcsi
csendes tag

C2-vel ez nagyon jó eredmény!!! :R

Te mond hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb..

(#7032) jones965 válasza Silcsi (#7031) üzenetére


jones965
Modder

Vannak azért régebbi steppinges procik is, amik tudták-tudják ezt a sebességet.
OC Lista

(#7033) Overlocker válasza Oliverda (#7023) üzenetére


Overlocker
veterán

Bizony, 1db már nálam. Este teszt..

Remélem így fog menni.. :))

(#7034) Silcsi válasza Overlocker (#7033) üzenetére


Silcsi
csendes tag

Kiváncsi vagyok:)

Te mond hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb..

(#7035) beta válasza Overlocker (#7033) üzenetére


beta
aktív tag

4ghz @ 1.32v, realis..

(#7036) Overlocker válasza beta (#7035) üzenetére


Overlocker
veterán

Utánanéztem és valószínűleg nem volt jó a szenzor ennél a tesztnél..1,44v-vel találtam eredményt, az már valóban reálisabb..

(#7037) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, lehet hülye kérdés de megkérdezem :DDD
Mennyivel jobb egy AMD Phenom II X4 620 dobozos Socket AM3 egy AMD X2 AM2 5200+-nál
FPS-ben, százalékban kérek szépen választ, és még1x bocsi a hülye kérdésért :B
:R

(#7038) Oliverda válasza beta (#7035) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó lenne ha reális lenne. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7039) ne_nezze válasza Unbaised-Ben (#7037) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

százalékban? annyi nem elég, hogy nem egy súlycsoport a két proci? ég és föld között hány százalék van?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#7040) Unbaised-Ben válasza ne_nezze (#7039) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

egy szóval sem mondtam hogy egy súlycsoport, csak cserét szeretnék a gépemben, és kíváncsi voltam/volnék mekkora a javulás, de ahogy nézem több mint 2x jobban teljesít!

(#7041) ne_nezze válasza Unbaised-Ben (#7040) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

én lecserélném godolkodás nélkül, dehát a piszkos anyagiak. pedig igen jó árban van :(

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#7042) Picturemaker válasza Unbaised-Ben (#7037) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Semmivel sem jobb, mivel ilyen proci nincs is. :)

AMD Phenom II X4 620 - ilyen nem létezik.
Ilyen viszont van: AMD Athlon II X4 620.

Már egy Athlon II X2 vagy egy Phenom II X2 is jóval gyorsabb lenne a jelenlegi procidnál, de az X4-es Athlon egy jó darab, az árához képest meg főleg!

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#7043) Unbaised-Ben válasza Picturemaker (#7042) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

Igen, igazad van, csak sajnos sok boltban elírják, és lényegében ugyanaz mind2...
Valószínűleg lecserélem :)

(#7044) beta válasza Oliverda (#7038) üzenetére


beta
aktív tag

talan majd thuban-al :K

(#7045) Picturemaker válasza Unbaised-Ben (#7043) üzenetére


Picturemaker
őstag

Nagykerben láttam olyan Intel Q8200-as procit ami a kiírás szerint 2.53 GHz-es volt. Ezt az Athlont egyébként tényleg sok helyen keverik, pedig elég nagy betűkkel rá van írva a dobozra. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#7046) Oliverda


Oliverda
félisten

Az AMD hivatalos oldalán A C3-as 955 már nem BE a newegg-en viszont BE verzió van fent.:F

HDX955FBK4DGM

HDZ955FBGMBOX

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7047) D1Rect


D1Rect
félisten

Egy 4 magosított X2 és a gyárilag X4 között van vmi különbség?

(#7048) Thrawn válasza D1Rect (#7047) üzenetére


Thrawn
félisten

Az órajel. De orvosolható :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#7049) McClane válasza D1Rect (#7047) üzenetére


McClane
aktív tag

Ha egy X2-t 4 magosítasz nem fogja mutatni magok hőmérsékletét csak a kupakhőt meg egyes alaplapoknál (Asrock tudtommal) gép indítás után nyomni kell egy reset-et, hogy elinduljon de lehetséges, hogy ezt már egy újabb BIOS-al orvosolták.

(#7050) D1Rect válasza Thrawn (#7048) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor túlteszem magam rajta. :)

(#7049) McClane: Ez biztos?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.