Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27451) Correctus


Correctus
újonc

Köszi a válaszokat.Hát nem lesz egyszerű levadászni üzemképes AM2+-os lapot.

(#27452) nanus válasza Correctus (#27448) üzenetére


nanus
senior tag

Nem Phenom1 csak AM2+, Ha van lehetőséged válts. :R

[ Szerkesztve ]

(#27453) nanus válasza Correctus (#27448) üzenetére


nanus
senior tag

(#27454) Redneck válasza nanus (#27453) üzenetére


Redneck
veterán

Na mondjuk ilyen árakon egy nagy csokifütyit vennék hozzá lapot. Egy-két ezres még oké, de többet nem szánnék rá. Akkor inkább egy használt de újabb konfig, vagy bármilyen új, de olcsó helyette.

Szerk:
Iponon 1 perc alatt összedobtam a legolcsóbb 4 magos konfigot. Ryzen 1200 hűtővel, Giga A320M lap, Team Group 4GB RAM. 39,570 Ft. Még 4 rugó és 8GB a RAM is. Szerintem elgondolkodtató.
Persze lehet használtan is nézelődni, csak viszonyításként írtam.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27455) Correctus válasza nanus (#27452) üzenetére


Correctus
újonc

Van már másik-jobb gépem,de lehetőségem van a munkában is használni saját gépet.Eddig laptop volt,de azt is el kellene már vinni nagy generálra.Ennek a helyére akarom berakni a régi asztali gépem.(alapjába véve már használom is bent,csak a pci-e csatija nem mükszik és az alaplapi vga elég lassú.

(#27456) Hencso válasza Alpi. (#27161) üzenetére


Hencso
Ármester

Ez de durva 🤣 :DD :DD

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27457) Redneck válasza Hencso (#27456) üzenetére


Redneck
veterán

Ez tényleg durva. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27458) Hencso válasza Redneck (#27457) üzenetére


Hencso
Ármester

kíváncsi lenék mit tudna egy sabertooth 990fx r2.0 lapban :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27459) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Van egy PhenomII X4 945-öm egy Asus M2N-SLI lapban (mod BIOS-sal megy csak). Van hozzá 6 giga DDR2-800. Vettem hozzá még 2GB, és akármit csinálok, hibát dob a Memtest, ha mind a 4 modul benne van.
Valaki szívott már ilyet? A lap dokumentációja szerint 8GB le kéne kezelnie.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27460) Redneck válasza hcl (#27459) üzenetére


Redneck
veterán

Volt ilyen korábban, emlékeim szerint a Phenom bibliában is volt róla szó, leginkább AM2/AM2+ deszkáknál.
Esetleg a CPU NB-n egy kis plusz fesszel érdemes próbálkozni, a modulokat pedig célszerű a leggyengébb típus időzítéséhez és feszültségéhez állítani. Mármint ha eddig nem úgy voltak.
CPU-Z-ben vagy típusszám alapján érdemes megnézni melyik milyen üzemmódot tud.

Nem néztem milyen az a lap, szóval csak ésszel a fesszel!

Nekem anno egy Gigabyte 770-UD3 lapban ment a 4 modul, de egyformák voltak, és a CPU-NB is húzva volt, vagy legalább feszelve.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27461) hcl válasza Redneck (#27460) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi,

Ettől féltem, ennyit nem akartam szívni vele :D Az Auto beállítás úgyis a közös értékekre állítja be, úgy meg akár 667, akár 800-on, de mennie kéne.
A lap meg egy hulladék, nF570 chipset, de az Asus méltóztatott hozzá olyan BIOS-t kiadni, ami örül, hogy nem Unknown Processor-t mond a szerintük támogatott 945-re, szóval csak moddolt BIOS-sal megy normálisan :D Amúgy AM2+, szóval valóban, örülhetek, hogy megy benne a proci :)
Akkor ezzel még játszok...

Mutogatni való hater díszpinty

(#27462) Redneck válasza hcl (#27461) üzenetére


Redneck
veterán

Egy próbát megér ha van rajta VRM hűtés. Phenomnál mindig manuálisan lőttem be a memóriákat, biztos ami tuti alapon. Nem bízok az Autoban, a feszeket is ráhagyással néztem, ahogy régebbi platformoknál általában. Ajánlott az időzítésekre is figyelni.

Meg kell nézni mennyit ír a BIOS. Láttam már sok deszkát ami alulfeszelte a memóriát...
Ha teszem azt 1,8V-ra csak 1,78V-ot ír, akkor biztos ráemelnék hogy tuti meglegyen az 1,8V. Inkább legyen 1,82V mint alatta.

A CPU NB más kérdés, lehet azt is feszelni kell hogy menjen, de azzal szar lapban nem nagyon próbálkoznék. Minimum egy házi VRM hűtést illik rátenni ha ilyesmibe vág az ember, de egy gyengébb deszkánál lehet az sem garancia a sikerre. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27463) Redneck


Redneck
veterán

A legfontosabb, hogy a legrosszabb modulhoz kell igazodni, feszültség, és időzítés esetén is. A CPU-Z és a BIOS sokat segít, első körben ezeket nézve próbálkozz. Ha nem megy, óvatos CPU NB feszeléssel talán menni fog, de kérdéses, hogy ilyen setup esetén megéri-e kockáztatni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27464) hcl válasza Redneck (#27463) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy egy minimális feszemeléstől baja lenne bárminek. Ha igen, az hamarost amúgy is meghalt volna.Valamikor szétszedem majd, de nem most :)

VRM hűtés viszont nincs, vagy lesz kedvem vágni hozzá bordát, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27465) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Azt lehet tudni, hogy PhenomII + AM2+ + DDR2 esetén a 4GB AMD only és 2GB mindenhez jó modulok működnek-e együtt? Úgy néz ki, hogy 4 modullal sehogy nem akar működni a lapom (mindegy, melyik foglalatokban van 4 ugyanolyan 2GB modul, 4 nem megy, bármelyik 3 megy :D ).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27466) Redneck válasza hcl (#27465) üzenetére


Redneck
veterán

Ha tudják ugyanazon a feszen, ugyanazt a frekit és időzítést, akkor igen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27467) hcl válasza Redneck (#27466) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oje köszi! :) Már rendelem is :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27468) Redneck válasza hcl (#27467) üzenetére


Redneck
veterán

Ezek szerint nem jött be a CPU NB feszelése, és a manuális memória feszültség beállítás. :(

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27469) hcl válasza Redneck (#27468) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, sőt a 4 ugyanolyan modul sem.
Akármelyik 3 modul akármelyik 3 slotban megy. 4 nem :D
Hisztis p**** ez :D

Az lehet, hogy a VGA kártyán rossz a RAM, és az okozza, hogy 8GB esetén hibákat kapok? Mintha régebben láttam volna ilyet, de nem emlékszem tisztán.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27470) Redneck válasza hcl (#27469) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem egyszerűen a lap nem bírja. Régebben voltak ilyen 4 modulos problémák, AM2 idején.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27471) hcl válasza Redneck (#27470) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig nem is egy alja kategória, csak SNSV :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27472) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Sziasztok!

Egy 965-öt vízzel hűtök. 4.4 ghz lenne az álom, 4.35 körül a bootolás még sima de prime95 fft teszten vagy kékhalál, vagy spontán kikapcsol, ami meg szerintem a gyenge VRM okozhat. A lap amivel próbálkozom az egy asus M5A97 evo, eléggé belépőszintű dolog szóval nem sokat várok el tőle. 4.23 körül egészen stabil a rendszer.
Feszültségből sehol sincs (vcore, cpu/nb, mem) hiány, de ha növelem esélyes a spontán kikapcs. és a túlmelegedés, hiába lesz stabilabb a rendszer. Tudnátok valamit tipped adni? A radiátor jeges vízbe vágásával még várnék ;]

(#27473) Hencso válasza BazsiBazsi (#27472) üzenetére


Hencso
Ármester

Az is csoda ha a 4.0ghz et stabilan tudod majd tartani... + épitet víz vagy játék víz ? A 4+2 vrm fázis lesz amugy a kevés...ugy h én ki egyeznék 1.380 körüli vcoréval meg a 4ghz el és ezt jó esélyel birod is majd hütteni + a vrm ekre fujas levegöt...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27474) BazsiBazsi válasza Hencso (#27473) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

VRM rendben van, mellette venti kapja fel a levegőt, inkább a cpu hő miatt instabil lesz a rendszer 55 C felett. Ami tüzel az az északi híd, kb 80 fokos üresjáratban is. Egy helyen olvastam hogy ezen a lapon problémás, lehet rá rakok egy blokkot kb pár ezer forintos tétel és lehet stabilabb lesz overall a rendszer.
Épített víz. Jó lenne egy rendes lap alá de a pót GA-990XA-UD3 lap másfél éve tönkrement, most megpróbáltam beüzemelni de egy kondi valahol elégett szagra tippelve úgyhogy elengedtem ezt a részét a dolognak. ;]

(#27475) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Phenom II X4 955/965 prociknál a C2 C3 steppingek közt van érdemi különbség?
Túlhajthatóságban esetleg?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27476) mézi123


mézi123
tag

Üdvözletem! Kérdésem a következő lenne miért csak 803 MHz van órajelnek feltüntetve? Asus M2N-E lap 5001 bios. Gyakorlatilag kezelnie kellene a procit ráadásul nem a 125 wattos példány. Valami el van állítódva?

(#27477) Redneck válasza mézi123 (#27476) üzenetére


Redneck
veterán

1401-es BIOS óta támogatott, valóban.

Terhelésen is ennyin megy? Szerintem csak a C'n'Q vette vissza. Alapon 800-on megy, alacsonyabb feszültséggel, terhelésre emeli a frekit és a feszt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27478) mézi123 válasza Redneck (#27477) üzenetére


mézi123
tag

Gőzöm nincs mi vette vissza. Még ilyennel nem találkoztam. csak kedvenc lapomat meg próbáltam kicsit felfrissíteni. Nem tudom a szorzókat sem mit hogyan kell állítani. Próbáltam utánaolvasni de nem találok róla különösebben semmi kivéve ezt :Due to Bios ROM size limitation remove LAN PXE ROM and change Crashfree3 to Crashfree

Nincs az alaplapi BIOS ban LAN PXE ROM sem Crashfree3 ennél fogva nincs mit törölni meg átállítani. Nem tudom.

(#27479) Redneck válasza mézi123 (#27478) üzenetére


Redneck
veterán

A Phenom túlhajtási útmutatót tudom ajánlani, abban minden benne van. Alapon, terhelés nélkül, jó így.

Ha minden Auton van és a Cool and Quiet aktív, 800 az idle freki.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27480) mézi123 válasza Redneck (#27479) üzenetére


mézi123
tag

Én nem akarok túlhajtani semmit annyit akarok hogy rendesen mutassa az órajelet. Mint itt:

(#27481) Redneck válasza mézi123 (#27480) üzenetére


Redneck
veterán

Azért javasoltam mert abban minden le van írva érthetően. :(((
Nem fog idle annyin menni, ha auton van minden, és aktív a cool and quiet. Így tálalták ki, hogy terhelésre emelje a feszt és a frekit, ahogy minden modern CPU. Terheld le, és nézd meg olyankor mennyin megy. Gyanítom nem 800Mhz lesz, 1V alatti feszültséggel.

Ha mégsem emelné, akkor nem stimmel valami, és írj újra.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27482) mézi123 válasza Redneck (#27481) üzenetére


mézi123
tag

Hétvégén megnézem másik procival is . A C n Q az segédprogram azt ne keressem a biosban? De mi az a LAN PXE ROM? Meg a Crashfree?

(#27483) Redneck válasza mézi123 (#27482) üzenetére


Redneck
veterán

Fogalmam sincs mik azok. A CnQ a CPU egyik energiamenedzsment funkciója. Több lépcsőben állítja a frekit és a feszt. Csak a Phenom túlhajtási útmutatót nézd, nem kell a netes baromság, az alapján könnyen be lehet állítani.
Érdemes belőni a CPU és CPU NB feszültséget és órajelet. Gyengébb lapban a tuningot el kell engedni, és lehetőleg alulfeszelni, hogy ne melegedjen annyira. Egy kis optimalizálás jót tesz neki. ;)

Szerk:
Manuális feszültségekkel és órajelekkel érdemes használni. Nem kell nagy dologra gondolni. Kis teszteléssel megnézhető mekkora feszültségek kellenek, és érdemes a RAM-okat is beállítani, hogy reszponzívabb legyen a rendszer.
Kb. ugyanaz a helyzet, mint a korabeli Intelekkel, csak kicsit több az opció a finomhangolásra.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27484) mézi123 válasza Redneck (#27483) üzenetére


mézi123
tag

Soha nem foglakoztam ilyennel.Midig beraktam a lapba a prict oszt jó napot és azt az órajelet mutatta ami a procié. Én nem szoktam állítgatni nem játékra kell. Annyit tudok mondani mikor hogy felfrissítettem a régi lapomon a BIOST tettem bele egy 4 magos procit előtte megnéztem a gyártó ajánlását szerepel benne de van egy melléklet, hogy ki kell kapcsonlni a LAN hogyishíjákot meg cras minekhijákot. Annyit meg jegyzek az alaplap indulásnál rögtön jött a figyelmeztetés hogy állítsam be az CPU órajelét. Itt nálam véget ért a tudomány.

[ Szerkesztve ]

(#27485) hokuszpk válasza mézi123 (#27482) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

roviden a "lan pxe" azaz PXE = Preboot eXecution Enviroment, szoval ezzel tud a gep halozatrol bootolni. Ha gondolod a biosban tilhatod, otthoni kornyezetben sok haszna nincs.

a "Crashfree" meg talan az Asus mokaja, az a lenyege, ha valamiert serult a bios, akkor is van ra mod, hogy a lapra rahuzz egy uj mukodo biost.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27486) Gabrikovics válasza mézi123 (#27476) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Gyanús nekem az hogy támogatja az a lap a nagy X4 Phenom procikat , max a 945-ös X4 ! Ez a lap anno az Athlon 64 CPU-k hoz lett gyártva ! Ehhez a procihoz már egy M4 lap kellene , ilyet már 4000 HUF-ért lehet kapni ! Ha mégis kisérletezel vele a feszültséget vidd le 1,3 v alá a CPU szorzót pedig 15 alá . A Windowsba esetleg az energiagazdálkodás nincsen energia takarékoson ?

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#27487) Redneck válasza Gabrikovics (#27486) üzenetére


Redneck
veterán

Ha nem néztél utána, kérlek na írj hülyeséget! Első dolgom volt megnézni, a CPU support listet. A 95W-os X4 955 megy benne 1401-es BIOS-tól ahogy írtam is. Nem legalja lap, simán viszi a gyári órajelet, de megkockáztatom, ha jó chipet fogott ki, alulfeszelve is van benne egy kis plusz. Csak azért nem emelnék frekit, mert régi a deszka, és jobb a békesség.

mézi123:
Kicsit nem árt ha testre szabod, mert így biztos hogy terhelve feleslegesen túlfeszeli, amitől többet fogyaszt, és jobban melegszik. Terhelésen nézd majd meg az órajelet, mert idleben nem fogja felvenni. Minden modern CPU így működik.
Elvégre te sem 200-zal járkálsz 10 liter fölötti fogyasztással, ha 70-nel lehet bevenni a kanyarokat, és 6 literből megoldható. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27488) mézi123 válasza Redneck (#27487) üzenetére


mézi123
tag

Holnap beszéljük már ezt a témát át jobban annyira én nem értek ehhez /sem/de mindig jól jön mások tudása és tapasztalata.

(#27489) Gabrikovics válasza Redneck (#27487) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Imádom amikor az " ilyenek ! " lehúlyéznek ! :(((
Te milyen support listát néztél ? Ezt ? https://www.asus.com/supportonly/M2N-E/HelpDesk_CPU/
Ebben a legnagyobb proci : Phenom IIX4 945
Nem kevered te " véletlenül " ezzel : Phenom X4 9550
Nekem is volt hasonló lapom és abban csak egy Athlon 64 X2 4200+ volt benne

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#27490) Gabrikovics válasza Redneck (#27487) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Na mégegyszer nekifutottam , tehát ez a lap CSAK úgy viszi a Phenom II X4 955 ha !!!
" Due to Bios ROM size limitation remove LAN PXE ROM and change Crashfree3 to Crashfree2 "
https://prohardver.hu/tema/asus_m2n-e_alaplap_tapasztalatok_kinek_van_ilyen/hsz_5240-5240.html
Tehát át kell " heggeszteni " a lapot :Y

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#27491) Gabrikovics válasza mézi123 (#27476) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

http://phenommsrtweake.sourceforge.net
Ezzel a progival próbáld átírni a BIOS-ban a P-stat állapotokat esetleg a V-stat értékeket is csökkentheted !
Ezzel kikerűlöd a lap méretkorlátját ami nem engedi hogy túl nagy procit tegyél bele mert megsüti a VRM áramköröket !
Az AMD 95W TDP az nem a fogyasztása konkrétan hanem inkább a hőterhelése tehát egy X4 955 simán megkajál 100W fölött is !
Mindenképpen csökkentsd a fogyasztását és esetleg a frekit is ! Én is használtam hasonlö programot a Thuban 1100 X6-al és nagyon jól működött . bár én egy ASUS M5A 97 lapban csináltam !

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#27492) Redneck válasza Gabrikovics (#27489) üzenetére


Redneck
veterán

Mea culpa, ezt valóban benéztem. :R
Szemüveg nélkül néztem rá, és a keresést választva nem láttam, hogy első genes 9550 Phenomot ír. Ebben az esetben kicsit bonyolultabb a helyzet, de nem megoldhatatlan.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27493) mézi123 válasza Gabrikovics (#27491) üzenetére


mézi123
tag

Mint kiderült a proci az 125 wattos nem pedig 95 wattos ahogy gondoltam. Az alaplap a 95 wattosat preferálja, de még az sem biztos, viszont van egy 965 procim 125 wattos és kipróbáltam a lapban az is 803 MHz fut. Kikapcsoltam a QnS-t semmi változás. Nem akarok tovább bonyolódni nem sok értelme van neki. Veszek valahonnan egy 640-es Athlont. Azzal a gyári ajánlás szerint nem kell semmi különösebb hókuszpókust elkövetni.

(#27494) Gabrikovics válasza mézi123 (#27493) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Várjál várjál ! Ne add fel ilyen hamar ! Pár napig nyomoztam és megpróbálom leírni mire jutottam , nem vagyok számtechkes ezért konyhanyelvet használok !
Tehát , minden prociba bekódolják a működéséhez szükséges infókat amit a lap kiolvas és eltárolja egy PXE ROM fájlba ez alapján vezérli a BIOS a lapot . Az infók tartalmazzák a frekvencia váltáshoz tartozó szorzókat P-State és az ezekhez tartozó feszültség értékeket ! Mivel a lapod nem támogatja a 955 Phenomot ezért nem tudja ( vagy nem akarja ) kiolvasni ezeket az információkat !
De ha te manuálisan megadod neki akkor kezelni fogja ! DE ! Mivel ez egy NAGY proci itt neked csalni kell , kisebb procinak kell eladni hogy ne süljön meg a lap !
Az AMS Tweek vagy amit én használtam a K10Stat progik át tudják írni a BIOS PXE ROM értékeit és el fog indúlni ! Nem tudom pontosan a 955 Phenom P-stat értékeit esetleg lenyomozhatod a GOOGLE-n
Próbaképpen tegyél fel egy ilyen progit és írd át a BIOS-t DE finoman és kis értékekkel , mondjuk egy max 3000 MHz és 1,3v max ! Hidd el menni fog , csak kisebb CPU lesz belőle mert a lap nem bírná el .

Esetleg egy ilyent :

De a max frekit 3000 MHz a P0 meg mondjuk 2500 MHz a P2 1800 MHz

[ Szerkesztve ]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#27495) mézi123 válasza Gabrikovics (#27494) üzenetére


mézi123
tag

Most ott tarok hogy holnapra talán jön egy 640 es Athlon. Azzal elméletileg nem kell gondnak lennie. Holnap kiderül. Köszi azért a segítséget!

(#27496) mézi123 válasza mézi123 (#27495) üzenetére


mézi123
tag

Uraim a 640 es procival tökéletesen működik. Még kipróbálnám egy Phenom 955/ HDX955WFK4DGM 95 wattos procival már ha lenne valakinek olyan eladó.

(#27497) Redneck válasza mézi123 (#27496) üzenetére


Redneck
veterán

Ha alufeszeled, és alacsonyabb órajelre állítod, a 125W-os 965 is lehet hogy működésre bírható, abban a lapban is. Gabrikovics, jól írja.

Én megpróbálnám. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.