Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Oliverda válasza leviske (#50) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy csinálták mint eddig. Letiltották egy bizonyos részét, jelen esetben 2MB-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#52) keIdor válasza Oliverda (#35) üzenetére


keIdor
titán

Végre sokkal átláthatóbb neveket találtak ki. X2-ket megint jól elhuzzák...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) Oliverda válasza keIdor (#52) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert az egy új mag lesz azért. Addig viszont még lesz egy 65nm-es K10 alapú X2 7000-es sorozat is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#54) keIdor válasza Oliverda (#53) üzenetére


keIdor
titán

Ha csak 2 mag lesz, akkor nem szóltam. Azt hittem tiltott 4 magos...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#55) Oliverda válasza keIdor (#54) üzenetére


Oliverda
félisten

2x1MB L2-vel nehezen lenne. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#56) Solten


Solten
addikt

AMD 4 ever. Meg is van a köv. procim... :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#57) lezso6 válasza Oliverda (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azt én se állítottam, hogy pariban lesz vele, de gondolom az AMD nem véletlenül számozta így a CPU-kat. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#58) Oliverda válasza lezso6 (#57) üzenetére


Oliverda
félisten

Nyilván.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#59) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok, szerintetek a 910-es Deneb mikortól lesz kapható? Van rá esély hogy február-március körül már a boltokba legyen? És ha igen, akkor valaki tippelne rá egy árat?

Köszi

(#60) Oliverda válasza qfm (#59) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem inkább március. Legalábbis nálunk biztos. Árat inkább nem tippelnék.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#61) csatahajós válasza qfm (#59) üzenetére


csatahajós
senior tag

A "nagy" Deneb 300 dollár körülre várható (ezt írták még anno 2 hónapja), de persze ez csak előzetes jóslat, tehát kb. lottó alapon biztos :), de ebből lehet kalkulálni a 910-es árát sacc per kb.

Ha olyannyira hozza az elvárásokat mint a Sanghai, akkor lehet hogy drágábban fogják mérni...ami egyrészt nekünk nem túl jó hír, de az AMD-nek jól jönne egy kis pénzügyi erősödés.

(#62) leviske


leviske
veterán

Szerintetek a 925 is BE lesz, vagy csak a 940 lesz az? :F

(#59) qfm: Csak a 940 és a 920 jön Januárban, a többi Februárban debütál... Azok pedig szerintem is inkább Március környékén érhetnek ide jobb esetben.

(#61) csatahajós: Milyen nagy Deneb? :F A 940-es??? :Y Akkor lesz vagy 80k....

[ Szerkesztve ]

(#63) Oliverda válasza leviske (#62) üzenetére


Oliverda
félisten

AM3-as verzióból is biztosan lesz BE, de hogy pont a 925 lesz-e az azt csak az AMD tudja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#64) leviske válasza Oliverda (#63) üzenetére


leviske
veterán

Azt gondoltam, hogy azokból is lesz. Elvileg a 945-ös Q2-ben jön... Csak jó lett volna, ha már az AM3-asból is debütálna BE februárban. :(

Így aki mondjuk BE-t akarna, az vagy várhat, vagy vehet AM2-est. Na mind1... Úgyis olcsóbban jönnék ki, ha maradnék DDR2-nél. :DDD

(#65) Oliverda válasza leviske (#64) üzenetére


Oliverda
félisten

AM3-as alaplapot szerintem majd úgyis csak akkor lesz érdemes venni ha már itt lesznek az újabb 800-as chipkészlertek. Tehát majd nyáron. Addigra a modulok ára is emberi magasságba kerül szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#66) Mardor


Mardor
tag

RS880 vagy RS880C chipsetben lesz integrált vga?
Ha nem akkor nekem nem édemes várni rá.

Nem sok infót találni amúgy ezekről a chipsetekről...
Lesz a 760G amiben valószínűleg a neve alapján lesz vga, de az nem 800-as sorozatú.

(#67) Oliverda válasza Mardor (#66) üzenetére


Oliverda
félisten

Az RS880G lesz a jelenlegi 780G/790GX utódja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#68) Mardor válasza Oliverda (#67) üzenetére


Mardor
tag

Ez az...Erről nem hallottam eddig semmit.

(#69) Oliverda válasza Mardor (#68) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

RV710-es GPU kap majd helyet bennük.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#70) Mardor válasza Oliverda (#69) üzenetére


Mardor
tag

Köszönöm :R

(#71) leviske válasza Oliverda (#69) üzenetére


leviske
veterán

Én így akkor már azt nem értem, hogy miként akarták kihozni a Shift-et egy beépített RV810-el, vagy csak rosszul emlékszem?

Akkor biztosabb lenne az IGP-s fölényük az NV-val szemben, ha inkább RV810-el hoznák ki, nem? :F

Na mind1, majd meglátjuk...

(#72) Mardor


Mardor
tag

Júniusig nem biztos h érdemes lesz rá várni.
Lehet, inkább megnézem februárban az X4 805+790GX párost.

(#73) Oliverda


Oliverda
félisten

45nm Phenoms to offer excellent overclocking capabilities

Ebből mindenki annyit hisz el amennyit akar.

"Both should be easily overclockable to 4.0 GHz using nothing else but premium air-coolers, while select CPUs will see more than 4.5 GHz when using water-cooling. This brings out memories of legendary Celeron 300A, who was overclocked by 50% (to 450 MHz) with no questions asked. According to our sources, AMD worked with some selected enthusiasts to enable LN2 cooling as well and the CPUs should not suffer from “cold bug”. Does this means we’ll start seeing 5GHz+ clocks on AMD processors as well? Only time will tell."

"For now, all that we can do is wait and see can AMD get back in the game or not. Judging by our sources, ATI guys are making great changes inside the company and changing the product line-up in ways that old AMD would never think of."

"...since we have received information about DDR3-1600 and even DDR3-1866 working on prototype motherboards from a very-well known AMD partner."

Ha ez igaz akkor ezek rendesen ráfeküdtek a tuningos réteg meg/vissza-hódítására.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#74) leviske válasza Oliverda (#73) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól látom, akkor végülis a 900-asok közül egyelőre csak a 94x-esek lesznek BE-k... Bár valahol érthető... :(

[ Szerkesztve ]

(#75) Oliverda válasza leviske (#74) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát azért 14x-es szorzóval sem lesz annyira nehéz tuningolni. 260-270MHz-s FSB körül mennek a jelenlegi AM2+ lapok.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#76) Thrawn


Thrawn
félisten

AMD Phenom II X4 Processor Breaks 5GHz on LN2 :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#77) keIdor válasza Thrawn (#76) üzenetére


keIdor
titán

Ez a proci/architektúra tudtam, hogy nagyon nem való 65nm-re, de hogy ennyire... :F
Vagy mást is változtattak, nem csak szimpla csíkszélességcsökkentés történt? 45nm-en nagyon megugrottak az órajelek.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#78) Hakuoro válasza keIdor (#77) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

A Phenom coldbugos. -20 fokot bír csak, a Phenom II meg -190-et! :)

[ Szerkesztve ]

(#79) keIdor válasza Hakuoro (#78) üzenetére


keIdor
titán

Jah mármint a 65nm-es? Nem tudtam, mindenesetre akkor is kemény az 5GHz.

Modra: Világos. ;) :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#80) Oliverda válasza Thrawn (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor csak nem kamu volt a fentebb linkelt hír, illetve az sem hogy ennyire jól sikerült a 45nm SOI. Kíváncsi leszek a retail C2-re, meg majd az utána következőkre. 4GHz léggel nem lenne rossz. :))

mod: Az eddigi szinte összes SOI alapú AMD coldbug-os volt, de itt valamit csináltak amivel ez köddé vált.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#81) Thrawn válasza Oliverda (#80) üzenetére


Thrawn
félisten

Nagyon kevés stepping volt ami jobban viselte a hideget, kíváncsi lennék arra, mit változtattak a gyártástechnológián, hogy a coldbug így eltűnt :U
Remélem nem egyedi eset és egy válogatot procit nyúztak meg LN2-vel...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#82) gyiku válasza Thrawn (#76) üzenetére


gyiku
nagyúr

1.95V :Y nem sok az 1 kicsit az 1.2V-hez kepest?

hüllő

(#83) Achill3uS válasza Thrawn (#81) üzenetére


Achill3uS
veterán

[link]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#84) Thrawn válasza Thrawn (#81) üzenetére


Thrawn
félisten

Nnna, csak lehet találni róla valamit: Link

Our transistor benchmarks indicates that leakage current is less than one-third of the value measured on AMD's 65-nm process. It's also significantly lower than the Intel 45-nm HKMG process. In fact the Ion/Ioff ratio for AMD's PFET is nearly 10 times better than that for the Intel PFET.

szerk: Állítólag 6,3 GHz-et értek el egy C2 steppinges, nem válogatott, pre-production procival.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#85) nixx-21 válasza Thrawn (#76) üzenetére


nixx-21
senior tag

komoly :Y a 4Ghz léggel se piti de ez nice
kiváncsi leszek mennyi lesz az átlagos tuningpotenciál

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#86) keIdor válasza nixx-21 (#85) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem hasonló, mint egy Yorkfield-nél. 3,8-4,0GHz léggel, vizzel kicsit több.
Szerintem itt is a feszültség fog csak megállítani. Persze, aki bemeri vállalni az 1,5V-okat, annak biztos jobban fog menni.

Tényleg tudni már valamit a feszekről? Default? Max Safe 24/7 air?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87) Oliverda válasza keIdor (#86) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem is hasonló lesz a potenciál.

Azt sem árt nem elfelejteni hogy a SOI technológiával gyártott procikat nem olyan könnyű kinyírni nagy fesszel mint az Intel által használt HKMG-vel gyártott darabokat. Persze hűteni ezeket is kell.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#88) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD's 45nm CPUs are designed to overclock

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#89) keszegduda


keszegduda
őstag

Ezek a denebek azonos órajelen egy intel procival mit produkálnak(pl 3,2GHz)? Infó egyelőre nincs erről?

(#90) Oliverda válasza keszegduda (#89) üzenetére


Oliverda
félisten

Még nincs.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#91) VaniliásRönk válasza Thrawn (#84) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ha ez igaz akkor a Nehalem is bajban van. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#92) Oliverda válasza VaniliásRönk (#91) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát az esetleg csak akkor lehet bajban ha tényleg igaz az amit az imént linkelt hírben írtak:

"Theo also claims AMD's latest AM3 Phenom II CPUs generate 16GB/s from dual channel DDR3-1333MHz."

Idézet egy korábbiból:

"...since we have received information about DDR3-1600 and even DDR3-1866 working on prototype motherboards from a very-well known AMD partner."

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#93) csatahajós válasza Oliverda (#92) üzenetére


csatahajós
senior tag

Gyerekek ha ez így igaz, máredig a 6.3Ghz is igaznak látszik, akkor HKMG-vel tényleg nem hihetetlen hogy megcsinálják a az alap 4.4Ghz-es FX-84-est.....az nem lesz semmi. edig arra én is azt mondtam h fake hír, de így kezd hihető lenni

(#94) Oliverda válasza csatahajós (#93) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lesz HKMG, majd esetleg csak a 32nm-es direkt alacsony fogyasztásra kihegyezett prociknál. [link]

[link], [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#95) csatahajós válasza Oliverda (#94) üzenetére


csatahajós
senior tag

Hát végül is nekem 8 hogy így vagy úgy, csak csinálják meg, az nagyon komoly fegyvertény lenne szerintem. Még a végén a Deneb az órajelével fog versenyezni a Bloomfield magasabb IPCjével :D (kicsit fordított P4vs Athlon64)

[ Szerkesztve ]

(#96) Oliverda válasza csatahajós (#95) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha jól haladnak majd az újabb steppingekkel akkor még akár lehet is valami az utóbbiból.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#97) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD Dragon Logo Made Public (hát sokat nem látni belőle)

Phenom II Tech Day (képekkel)

Bye, bye coldbug. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#98) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Hmm még jó, hogy nem vettem gépet múlthéten :DD Egy 3 magos 710 kellene. Nagyon biztatóak az eddig megjelent információk. De messze van még a február-március.
Árakra kíváncsi leszek. Addig meg, pénzgyűjtés ;]

(#99) leviske válasza Oliverda (#97) üzenetére


leviske
veterán

Hmm... Hogy hogy így ráálltak a Fusion márkanévre? A Spider logójában egy program nevét sem láttam felbukkanni. :F

Egyébként hogy hogy a Gigabyte 790GX-ét használták? Azt hittem, hogy az MSI szorosabb partnerük... Ennyire jól sikerült volna az új bios a Gigabyte-nak?

(#100) Oliverda válasza leviske (#99) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.