Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Tom19 válasza old gray (#5998) üzenetére


Tom19
tag

Sziasztok!

Én emeltem fel ezekre az értékekre. HT-t visszaveszem akkor 2Ghz-re. Ha lejebb vettem a CPU NB VID-et akkor már instabil.

Én eddig úgy gondoltam hogy a HT-hez kell az északi híd feszültségét emelni(nem a CPU NB). Vagy ez a HT sebesség a processzorban van, vagy pedig a chipsetben akkor?

(#6002) Tom19 válasza eladohardver (#5996) üzenetére


Tom19
tag

Megpróbálom amiket írtál. HT-akkor ezek szerint felesleges bántani. De így az eltérésekből nem lesz instabil a rendszer?

K10Stat-ot kipróbálom!

Köszönöm mindenkinek a segítségét!

(#6003) Tom19 válasza Tom19 (#6002) üzenetére


Tom19
tag

Na most akkor ott vagyok hogy a HT-t visszavettem 2,2Ghz-re. NB-t felraktam 2,6Ghz-re(+0,225V-tal). A proci meg 3,6Ghz 1,4V-on.
Így stabil a rendszer. Cinebenxh alatt max 56fokos volt a proci(tegnap a 60fok a fűtés miatt volt :) ). Ezeket az értékeket kaptam:

Annyit nem értek hogy miért írja ki hogy dual channel ha csak 1db memóriám van. Illetve dual channel esetén ezek az értékek mennyit javulnak?( kedden jön még 2gb). A memória zöld címkés Kingmax. Ha minden igaz mennek 6-6-6-on is.

(#6004) LordDarkness válasza sith7 (#6000) üzenetére


LordDarkness
aktív tag

Akkor végülis ez a proc elégnek nevezhető a mostani játékokhoz?

Rock Katona

(#6005) 477il4


477il4
tag

hello!
belépnék a klubba...csak nem potosan tudom hogy mivel...
elsösorban játékra kellene 4890 v.5870 hez.
s ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
melyiket érdemes megvenni:
-Phenom2 X4 955BE
-Phenom2 X4 965BE
szempont a jobb tuningolhatoság, esetleg javaslatok, hogy milyen steppingeket keressek vagy keruljek.
alap illetöleg is lenne:
-Gigabyte MA790FXT-UD5P
-ASUS M4A79T Deluxe
-ASUS Crosshair III Formula
itt a stabil müködés és tuning volna a szempont(a vid kari egyenlöre magában lenne de lehet hogy késobb lesz párja is CF ben)
és ha tudnátok ajánlani egy jófajta memoriát is 2x2Gb méretben.

élöre is köszönöm a válaszokat! :R

(#6006) Pero válasza 477il4 (#6005) üzenetére


Pero
senior tag

mivel PhenomII ből még nem jött ki új stepping így azt sajnos egyenlőre hiába keresed. mivel a 955 ill a 965 is Deneb magra épül ezért igazából csak szerencse kérdése h hol lesz a proci vége, a 965 3,4GHz-n jár de szerintem erős többsége a Deneb magos prociknak viszi ezt az órajelet. Ami a lapot illeti én még figyelmedbe ajánlanám az MSI 790FX-GD70et is.
ami jó a crosshairben h külön hangkártya van hozzá ami vszinüleg jobb mint az integráltak szoktak lenni, viszont pl: SATA port kevéske rajta.
M4A79T Deluxe ugyan olyasmi mint a crosshair, kevesebb szoftverrel.(legalábbis sztem)
Ami a giga lapot ill nekem az általad felsoroltakból az a legszimpatikusabb bár C&Q el nem tudom h hogy áll.

(#6007) sith7 válasza LordDarkness (#6004) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezen a felbontáson, igen

(#6008) Blaze71 válasza 477il4 (#6005) üzenetére


Blaze71
őstag

Én is a Giga lapra szavazok, valamint figyelmedbe ajánlom a kisebb 9xx Phenom procikat is, mert ha nem akarod szénné húzni, akkor alapfeszes tuningban közel ott lesznek, mint a nagyok. Ugyan az a mag, csak alacsonyabb szorzó, ergo valószínüleg hasonló órajelet bírnak. K8 X2 esetén sokszor volt így.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#6009) nebancsa válasza 477il4 (#6005) üzenetére


nebancsa
senior tag

Az én konfigomat is merem ajánlani, nekem bevált :)

(#6010) 477il4 válasza Pero (#6006) üzenetére


477il4
tag

Köszön9m a válaszokat! nekd is meg nebancsa-nak is!
:R

(#6011) calvin20


calvin20
tag

Sziasztok!

Egy 955ös processzor tulajdonosa lettem. A kérdésem az lenne, hogy hogyan érhetem el a 4Ghz-s órajelet? :U A 3.8at 1.4V viszi stabilan de a 4Ghz-t már 1.6V-al sem :( Nem hiszem,hogy több feszültség kellene neki. Valami másnak is adni kellene egy kis plusz feszt?

(#6012) hossszú válasza calvin20 (#6011) üzenetére


hossszú
őstag

Miből gondolod, hogy megy 4GHz-en?
Valaki már tesztelte ezen az órajelen?

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6013) calvin20 válasza hossszú (#6012) üzenetére


calvin20
tag

Külföldi fórumokon láttam több usernél is, hogy ment nekik 1,45ön 4Ghz-t :U Prime stabilan

(#6014) hossszú válasza calvin20 (#6013) üzenetére


hossszú
őstag

Sajnos a tuningra nincs garancia. :N

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#6015) calvin20 válasza hossszú (#6014) üzenetére


calvin20
tag

Sajnos nincs :(

(#6016) Cadal válasza calvin20 (#6015) üzenetére


Cadal
őstag

Azért a 3,8Ghz is nagyon szép eredmény. Azt esetleg nem próbáltad, hogy nem csak szorzóval emeled a frekit? beállítasz egy 16-18,5-s szorzót, és az EC ("fsb") -t emeled? Próba kedvéért. Csak figyelj arra, hogy így emelkedni fog a ram és a HT és az NB órajele is. Vagyis azokat visszább kell osztani.

[ Szerkesztve ]

(#6017) Blaze71 válasza calvin20 (#6011) üzenetére


Blaze71
őstag

Az EC-t emeld szépen, lassan. Lehet, hogy többre mész. Ilyenkor a memóriának is adj egy kis feszt, olyan +0,2 V-ot. persze így sem garancia a 4 GHz, de mégsem 100-200 MHz-es lépésekben kellene rugdalni azt a procit, hanem 15-20 MHz-enként.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#6018) calvin20 válasza Cadal (#6016) üzenetére


calvin20
tag

THX! Úgy még nem próbáltam. Nem volt rá időm. Mihelyst lesz rá időm nekiülök és megpróbálom elérni a 4Ghz-t.

Lenne még egy kérdésem. A DDR3 1333as memória órajelét így is növelhetem 1600, h emeltem a CPU órajelén? Mármint stabil lesz a cucc? Feszt szerintetek mennyit kell nekik adni?

(#6019) calvin20


calvin20
tag

Egyáltalán van értelme tuningolni úgy a memóriát, hogy a CPU FSB-jét nem is emeltem meg. Mert így maradt 1333. Vagy ennek semmi köze egymáshoz? Gondolom ha nagyobb a RAM órajele de a CPU FSB-je kisebb akkor nem lesz gyorsulás. Lehet, hogy rosszul tudom :B

(#6020) jamon


jamon
csendes tag

sziasztok
asrockn68-s-cpu phenom2x4 945 -gtx 260 896.4 gb ram 800 ddr2
:W
a cpu-m csak 4.7 kap a vista élmény indexen és 800 mhz totyog.mi lehet a baj????
ha tud valaki segiteni ,
kösz

[ Szerkesztve ]

(#6021) calvin20 válasza jamon (#6020) üzenetére


calvin20
tag

A proci leveszi az órajelét automatikusan ha nincs nagyobb terhelésnek "kitéve".HT.

Az, hogy miért csak annyit kap a processzorod az élményindex alatt azt nem tudom. De ha megfelelően futnak a progik és gamek a gépeden akkor szerintem ne foglalkozz azzal az értékkel.

(#6022) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

HEllo!

Adott egy Phenom 955 cpu, egy Asus M4A785TD-V EVO alaplapban, ehhez társul 2x2 GB Kingston hyperx ddr3 kit 1800mhz

Namármost winXP telepítő lemez berak, bootol..vizsgálja a hardvereket, aztán "Windows kernel betöltés..." és ennél a pontnál folyamatosan újraindul a rendszer.

Mi arra gyanakszunk, hogy nem szereti az 1800as memóriákat, de az is igaz, hogy a legelső képernyőn kiírja, hogy 4096MB memóriát talált.

Tipp?

Üdv, Dávid

(#6023) CHIPman válasza Ultram3jor (#6022) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha az alaplap memóriakompatibilitási listáján rajta van a memóriakit pontos típusa, akkor nincs olyan, hogy nem szereti. Gondolom nem úgy vettél memót, hogy nem támogatja.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6024) calvin20 válasza CHIPman (#6023) üzenetére


calvin20
tag

A GEIL memóriáim sincsenek a memory support listen. Mégis minden gond nélkül megy vele a gép. A lista csak azt mutatja, hogy azokkal a letesztelt memória típusokkal 100%, hogy nem lesz gond de nem azt jelenti, h másfélével nem lesz jó. :U

(#6025) kojenci válasza jamon (#6020) üzenetére


kojenci
csendes tag

Nekem is ez volt a gondom. bios update segített ;)

(#6026) TayRol


TayRol
veterán

urak!

van valakinek gyakorlati tapasztalata ezzel a komboval (most rendeltem) :

Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Phenom2 X4 955 BOX Black
DDR3 RAM Kingmax 2x2 GB/1600 MHz

igazabol a ram a supported listan van (elmeletileg), csak a gyakorlatra is kivancsi voltam.

koszontem!:)

(#6027) calvin20 válasza TayRol (#6026) üzenetére


calvin20
tag

Nincs :DDD De tuti jó lesz :) Kingmaxokkal nincs probléma.

(#6028) TayRol válasza calvin20 (#6027) üzenetére


TayRol
veterán

oksa. a tobbi meg majd elvalik.:)

(#6029) Tom19 válasza TayRol (#6028) üzenetére


Tom19
tag

üdv.

Miért van az hogy a CPU szenzor 35fokot mutat a magok pedig 42fokosak? Üresben. Hűtőm Scythe OROCHI

Köszönöm!

(#6030) TayRol válasza Tom19 (#6029) üzenetére


TayRol
veterán

Szia!

Ha nekem cimezted a kerdest, akkor nemtudom, meg nem jott meg a konfigom.:) De valaki biztosan tud segiteni.

(#6031) jamon válasza jamon (#6020) üzenetére


jamon
csendes tag

csak az a baj ,hogy a biosba is 800mhz.és játék inditásánál(hellgate-London)amihez nem kell egy erömü kiírja hogy ninimum 990 mhz kell hozzá.azétr ez gáz.
:( :( :( :( :(

(#6032) jamon válasza calvin20 (#6021) üzenetére


jamon
csendes tag

csak az a baj ,hogy a biosba is 800mhz.és játék inditásánál(hellgate-London)amihez nem kell egy erömü kiírja hogy ninimum 990 mhz kell hozzá.azétr ez gáz.
:( :( :( :( :(

(#6033) CHIPman válasza jamon (#6032) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az igazi újonc. :C Kihagyták az írásból, hogy félóránként leírja ugyanazt mégegyszer. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6034) Tom19 válasza jamon (#6032) üzenetére


Tom19
tag

És a BIOSban mik vannak beállítva?
FSB, szorzó, CPU feszültség mennyi?
CnQ ki van kapcsolva? Az az energiatakarékos üzemmód.

Everest-et is megnézhetnéd hogy miket ír ki.

(#6035) AMD X2 válasza jamon (#6032) üzenetére


AMD X2
senior tag

Valamit elb@..tál a bios beállításnál,vagy valami tuning progid ami windows alatt fut rosszul van configurálva.
Nagyon kérlek a saját érdekedben ne sokat ismételd a bejegyzéseidet mert idegesítő. :O

[ Szerkesztve ]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#6036) kojenci válasza jamon (#6031) üzenetére


kojenci
csendes tag

Igen, persze hogy ott is 800MHz, ezért mondtam az updatet...
Am a procid milyen fogyasztású? mert csak a 95Wos 945-öst támogatja az alaplapod! :(

[ Szerkesztve ]

(#6037) - = Zk = - válasza CHIPman (#6033) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én mintha olvastam volna:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6038) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Hi,

Van egy Phenom II X4 920-as procim és 1 Gigabyte GA-MA790X-UDP3 alaplap.
Az alaplapon 8 pin-es cpu tápfoglalat van, de nekem csak 4 pin-es csati jön a tápból. A 4 pin-eset rádugtam (sejtettem h menni fog így is) el is indult, megy faszán már 2 hete.Kicsit húztam is, de a gyári hűtő 1 rakás ***, és hangos, meleg.....szóval xar. A napokban jön a vízhűtésem, uh a hűtéssel már nem lesz gond.

A kérdés:
Mit befolyásol a 4- ill. 8-pin-es csati. Olvasgattam, de konkrét dolgot nem találtam. Instabil lesz a proci tuning alatt? De ha adok rá fesz amíg bírja a hűtőm, akkor az stabilizálja, nem? Vagy a 8 pin más miatt van? Vagy töb áramot vesz fel tuning alatt, amiatt? (hülye vok elektronikából)

Valaki tudja pontosan, h mi célt szolgál a 8 pin? Láttam már átalakítót: 2 molexből 1 ilyen 8 pin-eset csinál. Vegyek olyat v nem kell?

Köszi

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#6039) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

Lehet ennek köze ahoz, h az alaplapra rá van írva a 8+2 fázis?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#6040) Pero válasza kenesei1982 (#6038) üzenetére


Pero
senior tag

a 8 pin leginkább a nagy fogyasztású prociknak kell (125-140W)osaknak, ill tuningnál szintén nem árt. A lényege h több áramot tud leadni, 4pinnel is megy csak akor aVRM- sokkal jobban dolgozik, ha be tudsz szer3ezni egy átalakítót akkor mindenképpen érdemes, pláne ha tuningolni akarsz.

(#6041) kenesei1982 válasza Pero (#6040) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

Megnéztem ezt a VRM dolgot (persze mert fogalmam se volt róla h mi ez). Szóval ezzel még a VRM-et is kímélem (melegedés, terheltés stb)??

Vszek átalakítót :)

köszi

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#6043) Oliverda válasza gyiku (#6042) üzenetére


Oliverda
félisten

Logikátlan egy írás. Például az alapfeszes tuningról egy szó sincs benne ahogy látom. A 2 megás PI tesztnek sincs túl sok értelme.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6044) AMD X2 válasza gyiku (#6042) üzenetére


AMD X2
senior tag

Talán a csökkenő idle fogyasztás látszik az új C3-javára.
De valóban nagyon hiányos skicc ez nem nevezem tesztnek.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#6045) CHIPman válasza AMD X2 (#6044) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Hát az alulfeszes eredményekből következtetve nem lesz ez annyival jobb, mint a C2. De reméljük közük sincs egymáshoz, és tényleg meglesz az 1,4V 4GHz a legtöbbel. Én most a C3-ra várok.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6046) AMD X2 válasza CHIPman (#6045) üzenetére


AMD X2
senior tag

Biztos sokan halogatják most a váltást, hátha nagyobb durranás lesz a sztepping ugrás..
Majd meglátjuk mivel jobbak a C3-ok?!

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#6047) Oliverda válasza gyiku (#6042) üzenetére


Oliverda
félisten

"Hi guys and sorry for the inconvenience. It seems that the NDA for the new stepping has been moved to 4th of November, so AMD kindly asked us to remove the information regarding the new C3 stepping. All the info will be right back up on the 4th of November. Untill then, you can see what this CPU can do here, where SF3D and Macci benched it under LN2 a while ago."

lol

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6048) AMD X2 válasza Oliverda (#6047) üzenetére


AMD X2
senior tag

És UNGARN hogy is van ez ?? ;]

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#6049) CHIPman válasza AMD X2 (#6048) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az NDA november 4-ig tolódik, így levettek minden infót a C3 steppinggel kapcsolatban az AMD kérésére. Majd akkor lesznek láthatóak, ha lejárt az NDA, és akkor már a nagy AMD-overclockerek is bencsmárkolni fognak velük.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#6050) AMD X2 válasza CHIPman (#6049) üzenetére


AMD X2
senior tag

THX ! Na ezt már én is értelmezni tudom ! :R
Na meg nagyon várom akkor a 11-04 -et!!

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.