Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) whitehand válasza Thrawn (#448) üzenetére


whitehand
senior tag

látom nem érted....ez csak sebesség eredmény viszont annál a linknél aki linkelte azt állitja hogy joval gyári fesz alatt érte el az eredményt és belinkel egy ilyen képet... azért ez vicc kategoria és itt meg ugy kezelik mint tényt linkelgeti oliverda hogy mekkora eredmény.. holott lehet lahet gyári feszen érte el és ráfogja hogy low volt én csak aszememnek hiszek és én nem látok meggyözö képet hogy igaz lenne az állitás... tehát addig kamu...

[ Szerkesztve ]

(#452) TomBoy1986 válasza whitehand (#451) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Elnéztem.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#453) Thrawn válasza whitehand (#451) üzenetére


Thrawn
félisten

Te nem érted:

ez amúgy mi? mert a procinak nincs core voltage... nagyon hihető

Egyetlen CPU-Z valid eredménynél sincs fesz, az meg hogy ki mit mond más tészta.

De látom véleményed szerint minden ilyen valid link kamu, legyen szó bármilyen prociról. A program készítője biztos szívesen elbeszélgetne veled egy sötét sikátorban ennyi év folyamatos fejlesztés után. Vicc...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#454) Oliverda


Oliverda
félisten

Úgy látom ennek ismét ban lesz majd a vége... :U ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#455) Sandormaster válasza Oliverda (#454) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Lehet erre gyúr :))
Amúgy jó tudni hogy ilyen jó nők vannak AMD-nél mint ez a Julie aki volt most a videóban, na erre varrjanak gombot az Intelesek :P :D

(#456) whitehand


whitehand
senior tag

azért látom hogy a 920as WR ami ugye 2.8 kellett 1,5 volt... 40%os ochez akkor annak menni kellene alap orajelen nemde?

(#457) whitehand válasza Thrawn (#453) üzenetére


whitehand
senior tag

Ha low voltaget probálnak bizonyitani vele akkor igen az ...és ezt bárki aki ocben utazik hasonlóan gondolja...de látom számodra ez egy hiteles dolog gratulálok :D

(#458) Oliverda válasza whitehand (#456) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek szerintem fuss neki mégegyszer.

1.35V a gyári alapfesz és 1.5V mellett lett meg a 3920MHz. Egy 20K körüli viszonylag egyszerűbb Biostar lapban ráadásul. :U

mod: A szerkesztés gombot ajánlom figyelmedbe.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#459) Myers válasza laci666 (#424) üzenetére


Myers
senior tag

Semmi közöm az iponhoz, de az idézetből pont ezeket a részeket hagytad ki:

"...- állítják a források."
"...- teszik hozzá."

Ha már idézel, akkor pontosan, és ne bizonyos részeket kiragadva tedd.

Az én értelmezésemben ezt nem az ipon állítja, hanem átvették a cikket valahonnan. :U

http://www.muszaj.hu/

(#460) Thrawn válasza whitehand (#457) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha bizonyítani akarta volna akkor nem a valid linket teszi be :U
Mint már mondtam:
...az meg hogy ki mit mond más tészta...

Számomra csak annyit jelent a link, hogy egy valid erejéig stabil volt a proci, se nem többet se nem kevesebbet.

szerk: Van screenshot is (egy másik eredmény): Link
Ez meg gondolom Photoshop lesz :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#461) whitehand válasza Oliverda (#458) üzenetére


whitehand
senior tag

látom nem érted... ha valaki azt állitja hogy megy 3.6 @ 1.2125v (stock 3ghz 1.35v) igy a proci ez ugye 20%os tuning ~10%kal kevesebb feszen akkor a 40%nak közel alap orajelen kéne mennie ehhez képest +10% kell a procinak a 40%hoz akkor valaki nem mond igazat vagy ennyire más lenne a 940 a 920hoz képest? :)

Az a kép már hihetöbb 33%os tuninghoz +~0.1 v

[ Szerkesztve ]

(#462) Senki9876 válasza Thrawn (#460) üzenetére


Senki9876
tag

Ez a beszélgetés nagyon be jön :R :R a résztvevőknek :DDD

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#463) Oliverda válasza whitehand (#461) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom (vagy inkább remélem) nem mondok újdonságot azzal hogy nem minden proci tudja ugyanazt még egy ugyanazon modellen belül sem.

Mindenesetre ha a java részük vinni fogja 1.5V-on a 3.9-4.0GHz-et az már elég jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#464) Oliverda


Oliverda
félisten

fotosopp :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#465) Gorneck válasza Oliverda (#463) üzenetére


Gorneck
titán

Tökjó, hogy uazt linkelgetitek... :D

1,5V mekkora hőtermeléssel jár? Vannak erről adatok? Fogyi gondolom az egekbe... :D
Tartós "deneb" felhasználó van már aki húzva használja a prociját?

A fesszel, ha jól emléxem nincs gond...azt bírja...

Gorneck#1239

(#466) Gerisz


Gerisz
addikt

1,978V 6,3
Jajj

Oli: az 1,5 tartósan nem lesz sok? Vagy ha stabil hagy menjen?

(#467) bnss válasza Oliverda (#464) üzenetére


bnss
veterán

4GHz@1,44V - alakul a dolog, bár a fogyasztásra nagyon kíváncsi vagyok.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#468) Oliverda válasza Gorneck (#465) üzenetére


Oliverda
félisten

3GHz 1.35V az alap és >=125W a fogyasztás. Erre +33% órajel és +11% feszültség, akkor számold ki hogy mennyit ehet így. :D

"Tartós "deneb" felhasználó"

Egy egyelőre fiktív fogalomról beszélsz. :D

Amúgy a SOI jobban viseli a magasabb feszeket mint a HKMG, tehát attól nem kell félni hogy sokkal korábban bedobná ettől a törölközőt.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#469) Gorneck válasza Oliverda (#468) üzenetére


Gorneck
titán

Sok! :DDD

Kár... :(

Ezt tudom...

Gorneck#1239

(#470) Bluegene válasza Gorneck (#469) üzenetére


Bluegene
addikt

ez van, én mondjuk úgy tolom hogy ha 10 alkalomból bekapcsolom abból 8szor netezés, a gép defaulton van, 1,2ghz-en ill 2,5 ghz-en de inkább előbbi, ha meg 2szer játszok bemegyek a biosba nyomok egy elmentett tunningbeállítást 3,6ghz-en azt kész nincs fogyasztás a netezés alatt ennyi(sőt soxor a 3,6giga se kell, Redalert3, Fallout3, ME...stb ezekhez nem kell, de a Crysis, FC2 előtt felnyomom szal), valószínűleg ha 3 ghzes négymagosom lenne akkor is csak ritkán tlnám fel 4 gigára, GTA4, Crysis-hoz elkél egyébként felesleges, illetve ha kezd elavulni, netezéshez kis gépigényű játékhoz felesleges 4 gigán járatni szvsz úgy tényleg tönkremehet idő előtt

szal nagyon ritkán van feltunningolva, csak ha feltétlenül szükséges, így kell ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#471) Raymond


Raymond
félisten

Erste Spiele-Benchmarks der AMD-CPU Phenom II X4 940

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#472) Senki9876 válasza Raymond (#471) üzenetére


Senki9876
tag

Ha ezek az eredmények tényleg valódiak, akkor az AMD nek egy nagyon versenyképes procit sikerült előállítania :DDD

Go Go Go

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#473) Raymond válasza Raymond (#471) üzenetére


Raymond
félisten

Most olvasom hogy ez egy regi/fake hir? Akkor bocs.

[I]"1. alt

2. Fakes

Die standen nie auf expreview. Zudem verwendet expreview ganz andere Grafiken. Der Ursprungsaccount hat nur diese 2 posts und zeitgleicht hat sich einer mit einem neuen nick in diversen deutschen hardewareforen angemeldet um diese "News" zu pushen.

Hat sich einer einen persönlichen Scherz erlaubt bzw. Experiment wie einfach man moderne Medien beeinflußen kann"[/I]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#474) Oliverda válasza Gorneck (#469) üzenetére


Oliverda
félisten

4GHz@1.5V szerintem 100% terhelés mellett olyan 160W körül ehet. 4GHz@alapfesz az már barátságosabb lehet(ne) valamivel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#475) Gorneck válasza Oliverda (#474) üzenetére


Gorneck
titán

Picivel többet számoltam...~10-15w-tal...
Eléggé mese habbal szaga van a dolognak nem?

Gorneck#1239

(#476) Oliverda válasza Gorneck (#475) üzenetére


Oliverda
félisten

Mármint minek?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#477) Raymond válasza Oliverda (#474) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor azt szerintem elszamoltad. Hogy jott ki a 160W?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#478) Gorneck válasza Oliverda (#476) üzenetére


Gorneck
titán

4GHz@alapfesz az már barátságosabb lehet(ne) valamivel.

Gorneck#1239

(#479) Oliverda válasza Gorneck (#478) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem lesznek olyan darabok amik vinni fogják, nyilván nem minden második lesz ilyen.

Raymond: Ezt álmodtam ma éjjel. Persze ha van kedved előránthatod az interpolálási technikádat is kiszámolhatod nekünk hogy pontosan mennyit fogyasztana így. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#480) Raymond válasza Oliverda (#479) üzenetére


Raymond
félisten

"Ezt álmodtam ma éjjel."

Akkor OK, mar megijedtem hogy gondolkozni kezdtel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#481) Oliverda válasza Raymond (#480) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne magadból indulj ki megint.

A 940 a 125W-os TDP osztályban van, tehát valahol 95W és 125W között fogyaszt a gyári értékein. Az eddigi infók alapján szerintem valahol félúton, 110W környékén fogyaszt. Akkor innen már gondolom ki tudod számolni a többit. De ha gondolod szólok dezz-nek és majd ő segít neked ha nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#482) Senki9876 válasza Oliverda (#481) üzenetére


Senki9876
tag

:DDD

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#483) Raymond válasza Oliverda (#481) üzenetére


Raymond
félisten

"Ne magadból indulj ki megint."

Epphogy nem magambol indultam ki hanem abbol amit eddig produkaltal :) Foleg hogy 110W-al alappal sem jon ki a 160W, de gondolom ez nem zavar. Dezz-nek inkabb azert szolj hogy neked segitsen, ra talan hallgatsz mert matek ugyben rad ferne ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#484) Oliverda válasza Raymond (#483) üzenetére


Oliverda
félisten

"110W-al alappal sem jon ki a 160W"

Eddig a nap poénja. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#485) Atocha


Atocha
senior tag

Komolyan nem értem, miért jár ide egy két ember! Olvasom az infokat amiket belinkelgetnek, vagy elhiszem vagy nem!

De itt egy két ember esküszöm, élvezi, hogy fitogtatja a tudását, hogy beszólhat embereknek, lenézheti, mintha direkt szítaná a flémet! Miért kell veszekedni, olyan infokon, amik k*rvára nem biztos hogy igazak! 1 hónap alig van a debütig, tényleg nem lehet kibírni? Ki tudja mi igaz a tesztekből és ezen össze bírtok balhézni!

Esküszöm, nem is lehetünk mások csak magyarok!

Egy kicsit kulturáltabban pls.

ui: akinek nem inge ne vegye magára (szóval nem kel reagálni erre a hsz-re), akinek viszont igen az szerintem k*rva gyorsan öltözködjön fel. Ha meg ezután valakinek baja van velem, az privátban intézzük el.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#486) gyiku


gyiku
nagyúr

na akkor most mennyi az annyi? :U

hüllő

(#487) Oliverda válasza gyiku (#486) üzenetére


Oliverda
félisten

Micsoda?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#488) Oliverda válasza gyiku (#486) üzenetére


Oliverda
félisten

dupla

Akkor már ne vesszen kárba.

AMD Family 10h Desktop Processor Power and Thermal Data Sheet

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#489) gyiku válasza Oliverda (#487) üzenetére


gyiku
nagyúr

a 160W.

hüllő

(#490) Oliverda válasza gyiku (#489) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem igen.

3.0GHz@1.35V ~110W

4.0GHz@1.35V ~146W

4.0GHz@1.50V ~163W

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#491) Raymond válasza Oliverda (#490) üzenetére


Raymond
félisten

A fogyasztas a feszultseg novekedesnek negyzetevel novekszik. Nem szamolhatod ugy hogy 110W*1.11*1.33=163W. Vagyis szamolhatod, de nem sok ertelme van mert a fizika mast mond.

A minimum (95W), az altalad vett atlag (110W) es a maximum (125W) ertekekbol az jon ki hogy 4Ghz@1.5V-nal ~156W ~181W es ~206W. Persze 95W nem lesz a 3Ghz ha a 2.8-as mar oda tartozik. A vegletek miatt tettem oda a 95W es a 125W eredmenyt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#492) Oliverda válasza Raymond (#491) üzenetére


Oliverda
félisten

Tegyük fel hogy véletlenül igazad van.

"Persze 95W nem lesz a 3Ghz ha a 2.8-as mar oda tartozik"

A 2.8-as 920-as is a 125W-ba tartozik, de az AM3as 925 és 945 már a 95W-os kategóriába fog tartozni az előzetes infók alapján.

Na és ez?

"Foleg hogy 110W-al alappal sem jon ki a 160W"

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#493) Raymond válasza Oliverda (#492) üzenetére


Raymond
félisten

"A 2.8-as 920-as is a 125W-ba tartozik"

Igen, azert irtam az altlad idezett reszt hogy ne akadj fenn azon hogy a 95W-vel is szamoltam, vili hogy a 3Ghz nem lesz annyi ha mar a 2.8Ghz is tobb mint 95W. A ket extrem es az atlaggal szamolt ertekeket adtam meg.

Az hogy az AM3-as valtozatok milyenek lesznek majd nem tudom hogy jon az itteni AM2+ valtozatokrol szolo diskurahoz.

Azt irtad azert mondasz 160W-t a 4Ghz@1.5V-ra (#474) mert azzal szamolsz hogy a 3Ghz@1.35V olyan 110W korul ad le (#481). Ezert mondtam hogy "110W-al alappal sem jon ki a 160W" ami szerinted a nap vicce volt. Mondjuk szerintem nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#494) Bluegene válasza Atocha (#485) üzenetére


Bluegene
addikt

1. nem kötelező olvasni a topicot ha téged zavar

2. unalmas lenne

3. te sem szóltál hozzá érdemben :U

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#495) Oliverda válasza Raymond (#493) üzenetére


Oliverda
félisten

"Az hogy az AM3-as valtozatok milyenek lesznek majd nem tudom hogy jon az itteni AM2+ valtozatokrol szolo diskurahoz."

Gondoltam még időben tájékoztatlak. :)

Akkor szerinted 1.35V-os alapfeszültség mellett mennyit fogyasztana a 3.0GHz-es Phenom II 4GHz-en, ha tegyük fel hogy az alap órajelen 110W-ot fogyaszt?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#496) Raymond válasza Oliverda (#495) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a feszt nem valtoztatod akkor az nincs is kihatassal a fogyasztas novekedesere es igy csak a 33% orajelnovekedest veszem figyelembe. 110W + 33% = ~147W

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#497) Oliverda válasza Raymond (#496) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Akkor mégiscsak kijön alappal a kevesebb mint 160W 4GHz-en ha 3GHz@1.35V mellett 110W-ot fogyaszt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#498) Raymond válasza Oliverda (#497) üzenetére


Raymond
félisten

Es ez most miert fontos? Ezt nem kerdojelezte meg senki (meg en se :D). A problema ez volt (#474): "4GHz@1.5V szerintem 100% terhelés mellett olyan 160W körül ehet." Erre valaszoltam hogy nem jon ossze.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#499) Oliverda válasza Raymond (#498) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen?

"Foleg hogy 110W-al alappal sem jon ki a 160W, de gondolom ez nem zavar."

Nem tudom hogy itt mire gondolhattál az "alappal" alatt ha nem a feszültségre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#500) Raymond válasza Oliverda (#499) üzenetére


Raymond
félisten

Oh, elnezest. Egy "-al"-al ( :) ) tobb lett. "110W alappal" kellett volna lennie hogy abbol indultal ki a szamitasoknal. Szamitasi alappal. A #481-beli "Az eddigi infók alapján szerintem valahol félúton, 110W környékén fogyaszt."-ra valaszolva. De egyebkent nem ertem hogy gondolhattad hogy a 4Ghz@1.35V-rol lenne szo, az fel sem merult egesz #490-ig amikor gyiku-nak valaszoltal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.