Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) jones965


jones965
Modder

Egy Cpu valid
A többi teszt estig meglesz.( prime, és társai)
Everest

sajnos a geil ramjaim sz@rakodnak

[ Szerkesztve ]

(#3002) Oliverda válasza Oliverda (#2986) üzenetére


Oliverda
félisten

Kiegészítés képpen még azt megemlíteném hogy az áprilisban megjelenő Athlon X3 és X4 procik esetében még többet fog jelenteni a DDR3 mivel ott ugye nem lesz L3 cache. Monjduk azzal párhuzamosan a RAM hozzáférési idő (latency) is javulni fog hogy kiesik az L3 cache a képletből.

jones965: Alakul. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3003) stratova válasza Oliverda (#3002) üzenetére


stratova
veterán

Értem én, mindenképp AM3 és DDR3 felé akarod terelgetni az embert nem is rossz szándékból. De ha én a konfigba egy 810-est álmodok, akkor nem tudom, hogy fér bele még egy AM3-as tunninglap DDR3-mal. Valószínű megjelenéskor még maga a proci sem fér bele jó lappal. Mikorra szállhat 40 környékére vagy az alá a 810-es ára? Ha 920-asból indulok ki akkor úgy 46 körülire tippelném megjelenéskor. Vajon mi lehet a 24/7-es feszültsége ezeknek az új AM3-asoknak?

jones965: Jó látni egy 4G-s gyorsulást :)

[ Szerkesztve ]

(#3004) Oliverda válasza stratova (#3003) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

Szvsz 1 hónap és lesznek 25K körüli egész pofás AM3-as lapok. A modulok ára pedig már most sem olyan vészes és ez egyre csak csúszni fog lefele...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3005) CHIPman válasza Oliverda (#3004) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Bizony, 7k-ért már van 1066-os DDR3-as Silicon Power 2gigás :)) A Silicon Power jó márka amúgy?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3006) stratova válasza Oliverda (#3004) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm szépen. Itt legalább válaszolnak az embernek :) Hát úgy legyen én örülnék neki az AMD-t se bánnám, mert combos kis IGP-ket kapnak a lapok. Ha egy évig azon kell élnie a gépnek akkor inkább egy HD3300 mint egy X4500.
Tunning nélkül remélem elviszi még egy darabig a noname 400-asa (bár forszírozom mielőbbi cseréjét).
Az Inteles topicban sajna nem sokat tudnak, kezdeni a kérdésemmel (pedig mire kigyűjtöttem a lapokat...) Nem gyakori, hogy valaki IGP-s lappal próbál tunningolni Quadot.

CHIPman: 1066-os DDR3 az meg milyen szerzet?

[ Szerkesztve ]

(#3007) Oliverda válasza CHIPman (#3005) üzenetére


Oliverda
félisten

Foglamam sincs. Azt lenne jó tudni hogy milyen chipek vannak rajta.

stratova: IGP-s lapot szeretnél ha jól értem? Akkor méginkább csak javasolni tudom az AM3-at mivel az IGP elég érzékeny a RAM sávszélre mivel a RAMot használja VGA memória gyanánt. Az MSI-nek lesz 790GX-es AM3-as lapja illetve az ASUS-nak is. Egyelőre erről a kettőröl tudok ami valszínűleg pár hét múlva itthon is fellelhető lesz.

DDR3-ból pedig három szabányosított sebességű van jelenleg: DDR3-800, DDR3-1066, DDR3-1333 és DDR3-1600.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3008) gyiku válasza Oliverda (#3007) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez nem 4? :U

hüllő

(#3009) leviske


leviske
veterán

bit-tech teszt (DDR2 vs. DDR3)

(#3010) Oliverda válasza gyiku (#3008) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyik a másik kettő ami itthon is elérhető lesz? Tudtommal az ECS és Biostar lapok beszerzése nem olyan egyszerű itthon. Persze nem lehetetlen de a sarki kiskerben nem fog hozzájutni az biztos.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3011) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

a következő procim az ez lesz ha jó árban lesz:Athlon X4 605e/45W TDP/2.3 Ghz.
http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=12039&Itemid=1
remélem a teljesítménye elfogadható lesz, és az ára sem lesz több 25K HUF-nál!
ebből majd megépíthetem a kis HTPC-et amivel még játszani is lehet 1024X768-ban.

(#3012) leviske válasza Oliverda (#3010) üzenetére


leviske
veterán

Szerintem a felsorolt memória szabványok számára gondolt.

(#3011)zsolt320i: Szerintem van benne realitás, hogy 25k lesz. Vagy talán még olcsóbb, ha a 700-asok kezdő árából indulunk ki.

Már csak stabil EUR/HUF árfolyam kéne. :)

Bár az új Athlonokhoz ajánlott lesz a DDR3 memória az L3 hiánya miatt, bár ha nem játszl, akkor nem számít. :)

[ Szerkesztve ]

(#3013) Oliverda válasza leviske (#3009) üzenetére


Oliverda
félisten

Tökjó ez a teszt csak éppen azt feljtették el megemlíteni hogy az AMD procik alatt milyen alaplap volt. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3014) leviske válasza Oliverda (#3013) üzenetére


leviske
veterán

Ott van az első oldalon. :) [nagyítható, lila táblázat] Egyébként Gigabyte 790FX UD5P. :K

(#3015) bnss válasza Oliverda (#3010) üzenetére


bnss
veterán

"DDR3-ból pedig három szabányosított sebességű van jelenleg: DDR3-800, DDR3-1066, DDR3-1333 és DDR3-1600."

Szvsz a kiemelt részre értette gyiku a négyet. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3016) Oliverda válasza leviske (#3014) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, én csak a szövegben kerestem.

Bon3ss: Igen, azt elírtam. Így jár aki egyszerre három helyre próbál meg figyelni...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3017) gyiku válasza bnss (#3015) üzenetére


gyiku
nagyúr

thx :K

Oliverda: izgat a sok inteles felnotas a rambuggal, mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#3018) Oliverda válasza gyiku (#3017) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább az éppen aktuális munkám...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3019) bnss válasza Oliverda (#3016) üzenetére


bnss
veterán

Ne harapd le a fejem, nem azt mondtam, hogy i7-et vegyél. ;) (Munkádhoz pedig kitartást.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3020) slett27


slett27
addikt

Nagyon kevés időm van tesztelni, 10 perc alatt idáig jutottam :

FSB Freq : 200
PCIe : 100
Processor Freq Multiplier : 19,5
Processzor NB : Auto
CPU-NB HT Link : 2.0GHz

DDR Voltage : 2,2V
NB Voltage : Auto
SB Voltage : Auto

CPU VDDA Voltage : Auto
CPU Tweak : Enabled

Utolsó kettő beállítás mi? :F

Itt megállt a tudomány, 20X-val kékhalál, már 1,6V-ot is adtam a procinak, úgy sem lett jó.
Egyáltalán jók a beállítások idáig ? Jó lenne 4,1GHz-en validálni. ;]

Prime a kép alapján mehet ? Nem mertem még ráengedni. :D

Furcsa mód a Xigmatek hűtőm még ezen a frekin is hideg. Na majd prime alatt...

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3021) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Nem sok a 45nmes procinak ez a rettenetes fesz? Vagy itt nem a technológia miatt van különbség az Inteltől? Mennyi az alapfeszük ezeknek?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3022) FireKeeper válasza CHIPman (#3021) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én úgy tudom 1,35V

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3023) CHIPman válasza FireKeeper (#3022) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az hogy lehet, hogy Intelnél már a 2 éves procik is ennél jóval kisebb VID-del rendelkeznek?
Bocs a lámaságért, de tájékozódnom kell a leendő rendszerem természetes adottságairól :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3024) slett27 válasza CHIPman (#3023) üzenetére


slett27
addikt

Az AMD SOI (Silicon on Insulate) technológiát használ, az Intel HKMG (High-K Metal Gate) tehát technológia különbség... talán. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3025) Tibord


Tibord
senior tag

Na én is beléptem a Phenom II tulajok közé :D

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3026) slett27 válasza Tibord (#3025) üzenetére


slett27
addikt

Tuning megvolt már ? Kupakot lefotóztad ? Abban az alaplapban megy ami a cuccaidnál van ?

Jah, gratula az új szerzeményhez ! :K

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3027) HERR Z válasza CHIPman (#3023) üzenetére


HERR Z
veterán

ha a gyár azt állítja hogy 1.475V-ig nincs para, akkor értelmes hűtővel 1.55V se okozhat hatalmas stresszt

(#3028) Tibord válasza slett27 (#3026) üzenetére


Tibord
senior tag

Most próbálgatom.

Eddig ez stabilnak tűnik [link] de csak 10 perce kezdtem.

Igen az alaplap az az ami az adatlapomon van.

Sajna fotó nem készült (még fog szerintem) mert éppen nincs gépem hozzá.
De leírtam minden betűt :D :C

Ja és így kb 50 fokra melegszik fel

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3029) Konfigos válasza slett27 (#3020) üzenetére


Konfigos
őstag

Valamiért nekem se ment biosból a 4ghz 20x szorzóval vagy plusz "fsb"-vel.Próbáld meg aod-vel azzal menni fog a 4ghz vagy fölötte :K Érdekesség hogy nekem jobban ment a 4ghz 1.5voltal mint 1.6voltal vagy felette pedig hűvös volt a proci.1.5 volt körül lazán engedte hogy ablakot nyissak meg vagy rányomjak egy everestet de amikor 1.6volton csináltam ezt akkor rögtön újrabootolt

[ Szerkesztve ]

(#3030) Tibord válasza Konfigos (#3029) üzenetére


Tibord
senior tag

mi az az aod?

Közben leesett hogy mi az.

Ezek szerint másnak is rossz értéket mutat.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3031) slett27 válasza Tibord (#3028) üzenetére


slett27
addikt

Jónak tűnik, az a baj nálam, hogy nincs időm kivárni az 1 óra Prime-ot. Mee' beleég má' a szemembe. :DDD Nálam 4GHz valid a cél. :K

Konfigos : megpróbálom majd aod-al, amúgy a beállításaim jónak tűnnek (visszább egy pár hsz-al.)

Az az érdekes, hogy ebben a lapban a Mushkin XP2-8500 (996599) RAM-jaim 1,8V-on 1066MHz-en stabilak. Észre sem vettem, hogy nem állítottam be windows telepítésnél a 2,1V-ot. Ez teccik. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3032) slett27 válasza Konfigos (#3029) üzenetére


slett27
addikt

#3020 : szted milyen értékeket nem állíthatok be jól ? Úgy zavar hogy a legtöbb érték auto-n van, nem lehet hogy ez is baj ? CPU VDDA voltage, CPU Tweak foglalmam sincs hogy mikor hogy mit kell ezeken az értékeken állítani. Oliverda nincs itt, Ő tudna igazán segíteni, mert neki pont ilyen lapja van.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3033) bnss válasza slett27 (#3031) üzenetére


bnss
veterán

2 óra prime kell, miért nem hagytad ott éjjel (ébresztőóra beállít, ha nem szeretnéd reggelig járatni)? :)

szerk.: [I]"basically what happens to the voltage when a load is applied on the CPU is the voltage actually drops. so if you set your voltage to say 1.45v in BIOS and the CPU VDDA is set to it's lowest setting, under idle conditions, the voltage should be around 1.45v. however, under load, the voltage will actually drop below your setting of 1.45v. how much depends on the make and model of your motherboard.

setting the CPU VDDA to it's highest setting will cause the CPU voltage to be (alot) more than what you set it to in BIOS. for instance, if i set my CPU VDDA voltage to 2.80v (Auto, 2.5, 2.6, 2.7, and 2.8v are the settings on my ATI chipset), under idle conditions, my CPU voltage will be about 0.04-0.05v more than what i set it to in the BIOS. while under load, it can go as high as 0.10v over my BIOS settings."[/I]

Tibord: leírnád ide is a kupakon található második sort?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3034) Tibord válasza bnss (#3033) üzenetére


Tibord
senior tag

HDZ940XCJ4DGI
CACVC AC 0852GPGW
9102192L80344

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3035) slett27 válasza bnss (#3033) üzenetére


slett27
addikt

Milyen igaz ! :)

Szted ha valid idejéig adok a procinak 1,65V-ot, az nem lehet káros ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3036) bnss válasza Tibord (#3034) üzenetére


bnss
veterán

Köszi!

slett27: a SOI gyártástechnológia jobban bírja a magasabb feszültséget, mint az Intel HKMG technológia. extremesystems-en látni 1,7V-os magfeszültséget is validáláshoz, én azért óvatos lennék.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3037) Tibord válasza bnss (#3036) üzenetére


Tibord
senior tag

Mit tudtál megállapítani belőle? :D

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#3038) keIdor válasza CHIPman (#3021) üzenetére


keIdor
titán

1,47V-ig nyugodtan lehet ezeknek adni 24/7, csak megfelelően kell hűteni. Efelett már nem adnék neki hosszútávon.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3039) slett27 válasza bnss (#3033) üzenetére


slett27
addikt

Ez VDDA akkor azt csinálja, hogy megpróbálj a drop-ot ellensúlyozni (gyenge angol tudás). :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3040) VicKing válasza bnss (#3036) üzenetére


VicKing
tag

Üdv!
A cpu doboz külsején van valamilyen adat, amiből a benne lévő cpu-n található felirat második sorára lehet következtetni?

(#3041) HERR Z válasza VicKing (#3040) üzenetére


HERR Z
veterán

a doboz oldalt átlátszó ahol a proci van szóval könnyedén leolvasható a prociról minden

(#3042) slett27


slett27
addikt

4,3GHz air :Y

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#3043) Oliverda


Oliverda
félisten

6666MHz ;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3044) Thrawn válasza Oliverda (#3043) üzenetére


Thrawn
félisten

Szépen mennek a memóriák is :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3045) stratova válasza Oliverda (#3043) üzenetére


stratova
veterán

- Hi Joe! I want to watch my e-mails. Where can i find your PC?
- In the fridge Jack.

Ördögien jót foghatott ki.

A 810-esek elrohangálnak 1.475-tel 3.6-3.8 környékén? Kéne abból a szériából is egy BE.

(#3046) zlutor válasza Oliverda (#3043) üzenetére


zlutor
aktív tag

Raadasul, ha jol emlekszem, valahol azt irtak, hogy majd az AM3-as procitol varjak az igazi nagy eredmenyt... :Y

Nem semmmi... :R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#3047) Thrawn válasza zlutor (#3046) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez volt az.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3048) bnss válasza Tibord (#3037) üzenetére


bnss
veterán

Ha esetleg publikálsz majd az első hozzászólásban leírtak alapján eredményt, akkor szükség lesz rá, mindezt azért, hogy nagyjából körvonalazódjon, érdemes-e figyelembe venni processzor vásárláskor - aki tuningolni szeretne -, pl. mikor készült, stb.

Oliverda: jó a kép, az eredmény meg pláne! :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#3050) slett27


slett27
addikt

Megvan a 4GHz. :) Persze csak AOD-al. Megyek feljebb, hátha meglesz a 4,1GHz.

Ötleteket szívesen vennék, hogy mit állítsak a BIOS-ban. Eddig csak szorzó emeléses tuning volt.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.