Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Oliverda válasza Mz/ts250@300 (#550) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem lehet majd sokkal jobb eredményt is elérni Cinebench alatt. Nem tudom hogy az ember hogy állította be az NB/L3-at, illetve hogy a lapjának mennyire kiforrott már a Phenom II támogatása, de az a multiprocessor speedup eléggé alacsony az Agena magos Phenom-okhoz képest. Annak olyan 3.9 körül kellene lenni szerintem. [link] Mondjuk ez mint írtam függ az NB/L3 órajelétől, lehet hogy 1800MHz-en járatta ezeket. 3.9szeres speedup-pal számolva 14800 pont körül lenne az eredmény.

Még egy kis érdekesség:

"Lastly, it's important to mention that in the Core i7 965 system vs Phenom II 940 BE Crysis comparison, I was able to verify that both systems were running the exact same graphical settings, with the same cards. Phenom II had 4GB of ram, dual channel while the Core i7 had 3GB in triple channel on an X58 Intel reference board. The Phenom II had higher frame rates throughout the majority of the gameplay."

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#552) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

nem tudom linkelve volt, hát én is ilyesmit tartok reálisnak

szal ennek alapján 8% az IPC növekedés, mert a freki növekedés 12%(ez benne is van a prezentációban)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#553) Raymond válasza Oliverda (#551) üzenetére


Raymond
félisten

Itt megint a 32bit vs. 64bit a problema. Csak a 32bit-es alatt van kb. 3.9 speedup. A 64bit-esnel csak 3.5-3.6 koruli.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#554) Oliverda válasza Bluegene (#552) üzenetére


Oliverda
félisten

Már volt egy kicsit feljebb. Meg is beszéltük. :U

Raymond: Ok, én a 64biteset még nem próbáltam.

Akkor ebben a tesztben legalábbis egymás mellett vannak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#555) Oliverda válasza Raymond (#553) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből kiindulva 64 bit alatt is megvan a 3.88x speedup a Phenom esetében.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#556) Raymond válasza Oliverda (#555) üzenetére


Raymond
félisten

Viszont se itt se itt nincs meg. A masodiknal pedig van tobb Phenom is.

Az Anandtech-es eredmenyekkel van mas problema is ami miatt nem passzolnak a tobbi Phenom-os eredmenyek koze. Peldaul a 2.6Ghz-es 1CPU eredmenye meg annal is alacsonyabb mint amit a tobbi oldal egy 2.3 vagy 2.4-es Phenom-al kapott.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#557) Oliverda válasza Raymond (#556) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt hiszem az lesz a legjobb ha majd valamikor megmérem saját magam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#558) Gorneck válasza slett27 (#549) üzenetére


Gorneck
titán

Ennyi ökörséget egy helyen...

Gorneck#1239

(#559) TomBoy1986 válasza Raymond (#553) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na ebben tévedsz. 64 bites mérésem van több is, s 3.8 alatt nem volt egyáltalán a növekmény. Sőt... én még nem is láttam 3.5 körülit :F

Ez egy új CB, azért van csak ilyen kevés benne: [link]

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#560) Oliverda válasza TomBoy1986 (#559) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben is. Amúgy 3.5x általában a C2Q prociknál szokott lenni az érték.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#561) Raymond válasza TomBoy1986 (#559) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet a Windows-os szamologeppel lehetett a gond :), de nezd meg a #556-ban levo ket linket.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#562) Raymond válasza TomBoy1986 (#559) üzenetére


Raymond
félisten

Megprobaltam meg osszevetni az eredmenyeket hogy van-e valami ami befolyasolja az eredmenyt de nem jot elo semmi szembetuno.

Tester Proc 1CPU XCPU MSPD
-----------------------------------
bit-tech 9750 2707 9516 3.52
bit-tech 9850 2830 10243 3.62
bit-tech 9950 2929 10596 3.62
techreport 9950 2928 10313 3.52
anandtech 9950 2599 10108 3.89
tomboy1986 9550 2289 8757 3.83
raymond 1352 2148 8510 3.96

Egy csomo erdekes/kerdeses info van ott. A Techreport tesztjeben ugyanaz a speedup a 2GHz NB-ju CPU-van mint a Bit-Tech-nel egy 1.8GHz-essel. Ez a ket eredmeny messze a leglasabb. Anand-nal nagyobb a speedup de az 1CPU eredmeny a legalacsonyabb egy 9950-tol. Meg a bit-tech 9750-esetol is elmarad.

Mindharom oldal 790FX-es lapot hasznalt, a memoriaknal van kulonbseg. Az Anandtech 4-4-4-12-es RAM-okat hasznalt, a Techreport es a Bit-Tech viszont 5-5-5-15-osoket. Ez meg lehet meg is magyarazna a difit, de nalam meg 6-6-6-18-as registered modulok vannak es megis nalam a legjobb a speedup. Igaz a 64bit-es Vista-n kivul nem is lett telepitve es nem is futott semmi. Egy plusz info van meg a Techreport-nal, es pedig az hogy 2T beallitassal mennek a RAM-ok. A tobbiek ezt nem irjak. Akinel lehet allitani az kiprobalhatna, nalam nem lehet (szerver).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#563) Oliverda válasza Raymond (#562) üzenetére


Oliverda
félisten

Gyanítom hogy ez valami ASUS M3A79-T Deluxe probléma lesz. A bit-tech és a Techreport is ilyen lapot használt a tesztben, sőt nekem is ilyen van és 32bites XP alatt 3.62x a speedup. Most mértem meg. Ráadásul nálam 2.4GHz-en megy az NB/L3 a RAMok pedig 1066/CL4/2T.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#564) TomBoy1986 válasza Raymond (#562) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Én két MSI lapot (790X és 790GX) használtam a Phenom alatt, mindkettőnél hasonló volt az eredmény.

A 2.2GHz-esnél 1.8GHz volt mind a HT, mind az NB (felfelé nem módosítható ebben a lapban), míg 2.75GHz-nél 2GHz volt mindkettő. A RAM időzítése nincs hatással az eredményre jelen esetben, ezt már korábban megnéztem CL4 és CL5 között.

Egyébként elég nagy szórása van a tesztnek, s a egymás után kétszer futtatja le az ember, akkor bizony általában javul a teljesítmény :F

Környezet nálam: Vista64, 4. alaplapot nyúzza már ugyan az, rengeteg cucc van telepítve.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#565) Raymond válasza TomBoy1986 (#564) üzenetére


Raymond
félisten

A szoras nalam nem volt olyan komoly. A legroszabb speedup amit kaptam a 4 futtatas alatt 3.95 volt 2126->8401 eredmenyel. Persze minden futtatas utan javult egy kicsit, de gondolom ez a vegtelensegig nem mehet :). Tehat se a chipset, se a RAM-ok idozitese nincs kihatassal csak az alaplap. A legjobb bizonyitek hogy Oliverda is ugyanazt a 3.62-t kapta meg XP32bit alatt is mint a tobbiek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#566) Oliverda


Oliverda
félisten

We Overclock Phenom II to 4.9GHz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#567) bnss válasza Oliverda (#566) üzenetére


bnss
veterán

Ez a példány nem a legtöbb tuningpotenciállal rendelkezik, ha emlékeim nem csalnak ekkora feszültséggel 6GHz környékén teszteltek nem is olyan rég az "AMD TV-ben".

Ettől függetlenül szép eredmény. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#568) Thrawn válasza bnss (#567) üzenetére


Thrawn
félisten

Az 1,9 V fölött volt és 1 GHz-es HT-vel. Utóbbi nem szereti a hideget ha ettől eltérő frekvencián kell dolgoznia.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#569) bnss válasza Thrawn (#568) üzenetére


bnss
veterán

HT-t nem figyeltem, a HT nem szereti a nagyon hideget? Ezt eddig nem is tudtam.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#570) Mardor


Mardor
tag

Lehet rendelni!

[geizhals.at]

(#571) Thrawn válasza bnss (#569) üzenetére


Thrawn
félisten

Eddig én sem, de mivel több helyen is panaszkodtak, hogy nem érik el a bemutatón látható 6+ GHz-et, rákérdeztek az AMD-nél.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#572) Bluegene válasza Mardor (#570) üzenetére


Bluegene
addikt

TDP: bis 180W

hey, its getting hot in here, pff! :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#573) bnss válasza Thrawn (#571) üzenetére


bnss
veterán

Szóval a HT örökölte meg a "coldbugot".

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#574) Oliverda válasza bnss (#573) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel gyakorlatilag 0 jelentősége van hogy 1000 vagy 2000MHz-en megy a HT 1 CPU esetében ezért nem túl nagy veszteség. Na meg ez úgyis csak extrém tuningnál jöhet elő ott meg a CPU órajel számít.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#575) Thrawn válasza bnss (#573) üzenetére


Thrawn
félisten

Mondhatni igen, bár azt tudjuk a HT mennyire fogja vissza a procik teljesítményét... :D

szerk: Ehh, lassulok.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#576) bnss válasza Oliverda (#574) üzenetére


bnss
veterán

Én is így gondolom, csak a dolog újdonságnak számított nekem, ezért voltam ennyire nehéz felfogású. :)

Némileg IGP teljesítményt befolyásolja - ha nem tévedek -, de IGP-t nem "fps huszár" alkalmazásokra használják.

Thrawn: igen, tudom. Mondjuk nem fenyeget az a veszély, hogy 5-6GHz-es tuningeredményeket fogok publikálni... :D

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#577) Gerisz válasza Bluegene (#572) üzenetére


Gerisz
addikt

jah a kategória bis 180W a procik meg 125, ha megnézed.

(#578) Bluegene


Bluegene
addikt

Phenom II 940 review

gondolom a vér is meghűlt az ereitekben ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#579) Oliverda válasza bnss (#576) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ha valaki CPU és IGP 3DMark rekordot akar felállítani egyidőben akkor annak gondot jelenthet. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#580) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Eddig törzsgyökeres inteles és nvidiás voltam..
Egyszerüen nem tudtok majd lebeszélni egy Phenom II X4 940-es szörnyetegröl :DDD
Főleg ár / érték kategóriában.
:R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#581) #65675776 válasza HartgeH3-2.8 (#580) üzenetére


#65675776
törölt tag

Fel is akasztom magam egy revolverre ha ilyesmit akarok majd tenni. :))

(#582) bnss válasza Oliverda (#579) üzenetére


bnss
veterán

Ez valóban óriási probléma. :DDD

HartgeH3-2.8: elég érdekes a videokártyád: "Geforce Sapphire HD 3850 512" ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#583) Thrawn


Thrawn
félisten

A chicago-i Phenom II X4 összefoglaló képekkel, videóval

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#584) Televan74 válasza Thrawn (#583) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagyon jó , köszi. :R
Ilyen hűtés kellene otthonra is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#585) Thrawn válasza Televan74 (#584) üzenetére


Thrawn
félisten

Kicsit sokba lenne :D
Nem tudom miért, de ez a videó ugrott be róla: Link
szerk: off...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#586) kutyatm válasza Thrawn (#583) üzenetére


kutyatm
tag

esetleg nem tudja valaki hogy mi az a kártya az utolso pci slotban amin valami kijelzö csücsül? arrol a képpröl van szó amin Cooler Master Z600 -el hütik a phenom II -t

[ Szerkesztve ]

(#587) Gorneck válasza kutyatm (#586) üzenetére


Gorneck
titán

Még az is lehet, hogy Post kártya...

Gorneck#1239

(#588) Oliverda válasza Gorneck (#587) üzenetére


Oliverda
félisten

Az. Valami spec AMD diagnosztikai PCI kártya.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#589) Gorneck válasza Oliverda (#588) üzenetére


Gorneck
titán

Amit mi használunk az egy kicsit kisebb...amúgy semmi spéci dolog nincs benne...kiír egy code-ot, ha crash van...mint 1-1 felső kategóriás lapnál...tuningnál nem jön rosszul... :D

Gorneck#1239

(#590) Oliverda válasza Gorneck (#589) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó, de ez nem úgy fest mint egy sima mazai post code kijelző.

AMD Phenom II X4 940 (3GHz) outperforms Intel QX9770 (3.2GHz) in 3Dmark Vantage; lost 9% to core i7

Kíváncsi leszek hogy ez igaz-e...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#591) Gorneck válasza Oliverda (#590) üzenetére


Gorneck
titán

Jó lenne rendesen látni ehhez, hogy mennyire spéci a dolog...

Gorneck#1239

(#592) whitehand válasza Oliverda (#590) üzenetére


whitehand
senior tag

"In 3Dmark Vantage, the Phenom II X4 940 (Deneb) running on ASRock AOD790GX/128M with 2GB DDR2-1066 scored P7240. On a core i7 system, the same HD 4850 scored P7766 while on a Intel P45 board ASRock P45XE-WiFiN with QX9770, it scored 7112. Looks like the Phenom II X4 940 (3GHz) is able to outperform the QX9770 in this test whereas Intel Core i7 still outperform the Phenom II X4 3GHz by over 9%"

ez a teszt se semmi :D 20onxezerforintos lapba dugják a 13x olyan drága qxet nem mellesleg azt sem irják milyen i7 ért el annyit...
egy oldal gpu vs cpu tesztekröl vantage-val

(#593) Televan74 válasza whitehand (#592) üzenetére


Televan74
nagyúr

ASRock P45XE ez hol 20 ezer forint? Én 33-34 ezer forintért láttam ezen a weboldalon.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#594) Oliverda válasza Televan74 (#593) üzenetére


Oliverda
félisten

Félrebeszél.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#595) Gorneck válasza Televan74 (#593) üzenetére


Gorneck
titán

Szedd le a wifin tagot és egy 24-25k-s P45ös lapról beszélünk...ha Raid se kell akkor még olcsóbb...
Persze ami a tesztben szerepel az valóban drágább, de csak a wifi miatt...amúgy egy full fapad...
De igazából nem nagyon értem, hogy mit számít milyen lapba tették bele...mondjuk nálam eleve a 3fosmark mint tesztelő progi egy nulla...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#596) syC


syC
addikt

Istenem, bár csak kijönne egy igazán ütős Phenom, már szaladnék is a boltba ... :U

(#597) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Tomáséknak 4.95GHz-re sikerült húzni egy mezei 940-est: [link]

"...Judging on what AMD says and how far we were able to push the processor, we're feeling fairly positive about its potential as a mainstream overclocking CPU. Air cooling should prove some interesting results."

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#598) keIdor válasza Gorneck (#595) üzenetére


keIdor
titán

Nem csak nálad.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#599) Tibord


Tibord
senior tag

Üdv.

Mikor érkeznek végre ezek a csodák? :)
És vaj mennyibe fognak kerülni?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#600) keIdor válasza Tibord (#599) üzenetére


keIdor
titán

Nagyobb számban és AM2+ -ban 2009. Január. A másikra meg: kereső.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.