Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) #65675776 válasza Oliverda (#1950) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most már csak azt kellene tudni pontosan mi is az. Gyaníthatóan egy sima PCI-E bridge vagy inkább switch, a blokkdiagram is arra utal Pl egy ilyen.. Közben mondjuk én is lehúztam a kézikönyvet.

A bracket-et láttam én is. Már csak az a kérdés, hogy milyen csatlakozó van rajta. Belső, vagy eSATA. Előbbi kissé kókány megoldás (egyébként ilyen bracket már egyes K7 lapjaik mellé is volt.)

[ Szerkesztve ]

(#1952) Oliverda válasza #65675776 (#1951) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanez a chip borda nélkül rajta van a kistestvér UD4P-n is csak JMicron vezérlők nélkül.

Ha rájössz a megoldásra írd meg a lap(ok) topikjába. :)

mod: eSATA

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1953) #65675776 válasza Oliverda (#1952) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ennek így egyre kevesebb értelme van... Vagy a két lapon mást neveznek ugyan annak.

Mindenhol ugyan azok a kis retek képek.

[ Szerkesztve ]

(#1954) bnss válasza Oliverda (#1945) üzenetére


bnss
veterán

Egész szépen tuningolható a 910-es, 3,1GHz@1,248V igazán baráti. Viszont a CPU-Z szerint szó sincs új steppingről, viszont nem is igazán érdekel, ha ilyen szépen mennek az AM3-as processzorok.

Érdekes, amit az AM3 platform tuningolásáról ír, persze azért számszerűsítve leszek majd igazán kíváncsi rá. Az új processzorok árai is jól alakulhatnak, ahogy azt a Fudzillán is fejtegetik.

Templomegere: nem semmi HDD arzenál.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1955) Oliverda válasza bnss (#1954) üzenetére


Oliverda
félisten

Gyanítom hogy ezeknél a prociknál hamarabb fogja bemondani a lap az unalmasat (ref. clock - "FSB") mint maga a proci. Amúgy egész jó a RAM késleltetés az 1600/CL9-hez és a kezdeti BIOS verzió-hoz képest. 3000MHz-es NB-vel és 2000/CL7-tel fog majd beinudlni az igazi móka. :D

Valóban úgy fest hogy egyelőre nyoma sincs C3 stepping-nek...

daa-raa: Írok a lapok topikjába.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1956) Templomegere válasza bnss (#1954) üzenetére


Templomegere
senior tag

jah, most szembesültem én is a mennyiséggel :D

Asszem el kell adnom a kicsi 512-es meg 750-es darabokat , és venni 1-2 tb-osokat .

Amúgy HD filmek miatt van ennyi

(#1957) bnss válasza Oliverda (#1955) üzenetére


bnss
veterán

"Gyanítom hogy ezeknél a prociknál hamarabb fogja bemondani a lap az unalmasat (ref. clock - "FSB") mint maga a proci."

Érdekes lesz, az biztos. Kíváncsi leszek a 8xx széria darabjaira is, hogy mire képesek a 9xx-hez képest. Április környékére terveztem Phenom II-re váltást, ezek után már csak a drasztikus forint árfolyam teheti be a kiskaput, de remélem ennyi idő alatt azért észhez fog térni valamelyest.

AM3 ebben az évben biztosan kimarad, egyrészt teljes mértékig elégedett vagyok ezzel a lappal, nem hinném - őszintén remélem -, hogy a Phenom II tuningban sem fog hátráltatni; másrészt addigra remélhetőleg elfogadható szintre fog süllyedni mind az alaplapok, mind a DDR3-as modulok árai.


Templomegere: nekem jelenleg egy db 320-as WD van az asztali PC-ben, elférek rajta, ill. egy 250-es Samsung van még hálózati meghajtóként.

Jó ötlet a két-három "kicsit" egy jóval nagyobbra cserélni. :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1958) Konfigos


Konfigos
őstag

Na az új deszka beszerelve és a reaper memóriák is berakva.Egy megállapitásom volt miután már csak a proci blokk van rajta hogy a proci 1.450 volton 20 fokos idle :DD Bordákra ráirányitottam egy halk 12-es ventit mert jó 38 fokos volt az alaplap most lement 32 fokra.És akkor most megnézem megy e 4ghzet vagy felette ;] ;]

(#1959) bnss válasza Konfigos (#1958) üzenetére


bnss
veterán

Kíváncsian várom, hogy bekövetkezik-e az áttörés. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1960) AMD X2 válasza Konfigos (#1958) üzenetére


AMD X2
senior tag

Na ha az OCZ memók valóban jobbak az AMD hez akkor váltok én is . SOK SIKERT A TUNINGHOZ !!

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1961) Templomegere válasza Konfigos (#1958) üzenetére


Templomegere
senior tag

hajrá hajrá !! Nekem hétfőn jönnek az OCZ ramok :)

Írjad hamar hamar az eredményeket :)

(#1962) Konfigos


Konfigos
őstag

Hát ez nem jött be...Ugyanaz a helyzet sajnos.4ghzen tölti a windowst aztán újra indul.Megnéztem 1.650 voltal is szintén ugyanaz.Ramot is babráltam ht-t is visszavettem stb stb nem képes felállni 4ghzen.Már csak 1 ötletem van az pedig a vista de nem tudom mennyire befolyásolná a dolgot.Viszont lasabb a Reaper memória 1200mhzen mint a gskill 1066mhz-en jó 10%-al

(#1963) AMD X2 válasza Konfigos (#1962) üzenetére


AMD X2
senior tag

Na Akkor ez nem segített !!
:B

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#1964) Konfigos válasza AMD X2 (#1963) üzenetére


Konfigos
őstag

Nem kell feltétlen ezt leszűrni.Memó valszeg azért lassabb mert csak 1800mhzen jár a freki. Tuning meg lehet azért nem megy tovább mert itt a procinak a vége bár ezt kétlem.Igazából nem értem hogy 1.650 volt miért nem elég legalább egy windows inditáshoz.Még babrálok dolgokat majd hátha sikerül mégis

(#1965) bnss válasza Konfigos (#1962) üzenetére


bnss
veterán

Nem nézett ki ennyire antituningnak a processzorod, sajnálom. Esetleg próbáld meg nem csak szorzó emeléssel tuningolni - ahogy azt VaniliásRönk is javasolta valakinek. (Ha így is próbáltad, akkor tárgytalan a hozzászólásom.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1966) Konfigos válasza bnss (#1965) üzenetére


Konfigos
őstag

Próbáltam sajnos bár ebben a lapban még nem.Megnézem majd hátha.Most inkább akarok egy prime stabil 3.8ghzet kihozni

(#1967) Oliverda válasza Konfigos (#1962) üzenetére


Oliverda
félisten

BIOS ver.?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1968) Konfigos válasza Oliverda (#1967) üzenetére


Konfigos
őstag

F3

(#1969) Oliverda válasza Konfigos (#1968) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt nézz szét.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1970) Konfigos válasza Oliverda (#1969) üzenetére


Konfigos
őstag

Oks köszi :R
Addig is fut a prime 3800mhzen 1.5volt mellet de szerintem vinné kisebb feszen is egyelőre stabil

szerk: Jól elszóltam magam utána le is vágta a gépet :DDD Lehet az volt a baj hogy elérték a magok az 50 fokot felszin csak 33fok volt 15 perc után

[ Szerkesztve ]

(#1971) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Érdeklődnék, hogy valamelyikőtök vett e innen az apróról 940-est az 59.9K-s féléből?

(#1972) Konfigos válasza antikomcsi (#1971) üzenetére


Konfigos
őstag

Nem de én majdnem onnét vettem.Már kicsit sajnálom is mert én 67k-ért vettem.Szerintem megbízható a ***store de ezt csak a privinkből szűrtem le

(#1973) Oliverda válasza antikomcsi (#1971) üzenetére


Oliverda
félisten

Én írtam neki privit és kértem hogy ossza meg velünk a batch-okat de nem válaszolt. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1974) antikomcsi válasza Konfigos (#1972) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Vennék egyet, de elég messze van, postán pedig nem merem ezt intézni. Megnéztem az üzletüket is ott 63K felett van, gondolom ez a verzió meg számla nélkűl lenne, és úgy már nem annyira jó. Iponéknál láttam pesten, de ott meg 80K.

Oli:

Pedig most is be van jelentkezve. Ha válaszolna, megoszthadnád velünk is. :R

(#1975) bélanéni válasza antikomcsi (#1927) üzenetére


bélanéni
őstag

Átnéztem A-tól Z-ig minden beállítási lehetőséget a BIOS-ban, és nagyon úgy tűnik a lap nem támogatja ennek a beállítását. Ez azért furcsa, mert az FSB, RAM és HT sebességét is szépen lehet visszaskálázni, egyedül a Processor NB-t nem, de olyan van, hogy Processor NB voltage. Annak adtam +0,05V-ot, így teljesen stabilnak tűnik a cucc. Nekem így 3360MHz-en tökéletes a gép, és ha esetleg még vissza kell venni 5MHz-el az FSB-t, akkor sincs "tragédia". Köszi a válaszokat! :R

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1976) Oliverda válasza antikomcsi (#1974) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem fogok könyörögni, ha megírja akkor természetesen beteszem ide. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1977) Konfigos


Konfigos
őstag

Meddig biztonságos a maghőmérséklet?Nem tudom hogy légnél is igyvan e de nekem a felszin csak 33 fokos a magok pedig 47 most prime alatt.Remélem most nem csapja le magát adtam neki még 1 kis feszt 1.520volton megy 3800mhz-en

(#1978) Oliverda válasza Konfigos (#1977) üzenetére


Oliverda
félisten

60-70 fokig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1979) Konfigos válasza Oliverda (#1978) üzenetére


Konfigos
őstag

Akkor nem lesz gáz.Ha végeztem a 2 órás blend tesztel szólók ;]

(#1980) antikomcsi válasza bélanéni (#1975) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Elolvastam a manualt, de abból túl sok nem derűl ki.

Egyébként az Advanced / Chipset / NorthBridge Configuration menüben mi található?

(#1981) Oliverda válasza antikomcsi (#1974) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg hétfőn kiderül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1982) DeckardCain válasza Konfigos (#1915) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Köszönöm, hogy megnézted. Ez elég biztató :)
Kíváncsi voltam egy eredményre, mert egy X3 710-et szándékozom majd venni, amit alulfeszelve alapórajelen használnék majd. Tudom ezeket a procikat bűn nem húzni, de nekem az a teljesítmény is elég lesz.

Egyéb:
Remélhetőleg a fentebb linkelt fudzillás hírnek lesz valami kis valóság alapja.
Mondjuk szerintem egy 910es X4-nek egy 165-175 dolláros kezdő ár reális, és akkor nem is esélytelen a 150 dollár körüli vagy alatti 8xx és 7xx. Aztán március végéig lesz ideje "jó árasodni".
Remélem így lesz, valamint a forint kicsit észhez térhetne

(#1983) bélanéni válasza antikomcsi (#1980) üzenetére


bélanéni
őstag

Ezt találtam neten: [link]

Csak az a gond, hogy ez egy ASUS M3A78-T alaplap biosa. Nekem nagyon hasonló ez a menüpont, csak feleennyi beállítás van kb. NB speedet nem lehet állítani, csak feszültséget.

Az általad említett northbridge menüpontot is épp az előbb néztem, semmi érdemleges. Főleg memóriabeállítások.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1984) antikomcsi válasza Oliverda (#1981) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hallottam hírét, köszi! :R

Hétvégén zárva a raktár. ;] :DDD

Mondjuk az nállunk is, de én lemegyek, és kinyitom. :DDD :DDD :DDD

(#1985) antikomcsi válasza bélanéni (#1983) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Csak kérdeztem, mert kíváncsi vagyok mi lehet benne, mert a kézikönyv csak annyit ír, hogy memória, és nb beállítás, de hogy mik vannak benne, arról említést sem tesz.

Mindenesetre nem szép dolog, ha az asus a 20K-s lapjaiból kihagyja ezt az opciót, hogy az olyan hülyék, mint én, a 40K-s lapokat vegyék 2 db. bios beállítás miatt.

Na jó, a táp rész is más, de ez már más kérdés.

(#1986) bélanéni válasza antikomcsi (#1985) üzenetére


bélanéni
őstag

Mindegy, asszem részemről ennyi a téma. Egyébként azért kérdeztem, mert fogalmam sem volt mi az a HT, mennyire kell visszahúzni, NB frekvenciáról mert halvány gőzöm sem volt.
Az ember szeretné maxra járatni a CPU-t, ha már van benne potenciál, de ennyivel én megelékszem :C Egyébként 2100 - 2200MHz fölé tuti nem mehetne az NB sebesség? Itt olvastam ezzel kapcsolatban ellenvéleményt is. Nem lehetséges, hogy egyszerűen a procim nem tud többet?

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1987) Konfigos válasza bélanéni (#1986) üzenetére


Konfigos
őstag

Nekem a bio lapban ment 2800mhzen is.Ebben a gigában még nem néztem mennyit bír de azért remélem többet mint 1800mhz :DDD

Más: Proci szépen kezd egyre jobban melegedni ahogy telik az idő már a tartály is átmelegedett sajnos.Jelenleg magok 55fok felszín 40 és a prime blend teszt 50 perce megy stabilan.Kár hogy 1.520volt kell neki hogy stabil legyen 3800mhzen :( De gondolom lesz még jópár eredmény de azért örültem volna ha egy olyanba "nyúlok" bele aminek elég 3.8hoz az 1.4

[ Szerkesztve ]

(#1988) bélanéni válasza Konfigos (#1987) üzenetére


bélanéni
őstag

Nekem a jelenlegi beállítások mellett a procinak és NB-nek is +0,05 v kell. Lehet elmenne alapfeszen is, még nem próbáltam, egyből küldtem neki a cuccost.

Na most egy kis GRID, aztán ráeresztek 1-2 órára egy HOTCPU tesztet. Tudtok ennél komolyabb cpu-terheléses szoftvert ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1989) antikomcsi válasza bélanéni (#1986) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ha Neked megfelel, akkor nincs gond. :K

Egyébként kicsit több feszültséggel, még nyerhetnél néhány MHz-et, ha szükségét éreznéd.

Nem tartom valószínűnek, hogy ez a proci, ne menne jobban, hisz még az én 90 nanos windsorom is 3540-en megy, és szerintem a Tiéd is simán kiizzadna ennyit magából.

(#1990) Konfigos válasza bélanéni (#1988) üzenetére


Konfigos
őstag

Szerintem Prime blend tesztel kellene tesztelned legalább kiderül hogy stabil is e valóban az elért eredmény. Egyébként ha abból induklok ki ami nekem van és alulfeszeltem akkor szerintem a tied is menni fog hasonlón egy probát megér nekem víznél mondjuk csak 5-7 fokot jelentett 1volt vs 1.3 volt

Más: Visszament 50 fokra a mag és 36 fokra a felszín gyanítom hogy a másik szobában kinyitott ablak a ludas :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1991) samfishR válasza bélanéni (#1988) üzenetére


samfishR
senior tag

ORTHOS is eléggé meg tudja izzasztani a procit :K

(#1992) Konfigos válasza samfishR (#1991) üzenetére


Konfigos
őstag

de csak 2 magot tudomásom szerint tehát felejtős

(#1993) antikomcsi válasza Konfigos (#1992) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem baj, majd kétszer futtatja! :DDD

(#1994) Oliverda


Oliverda
félisten

Phenom II X4: Northbridge @ 4,5 GHz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1995) Konfigos


Konfigos
őstag

Titokban i7-em van ám csak jól titkolom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1996) Templomegere válasza Konfigos (#1995) üzenetére


Templomegere
senior tag

giga ds4h-n a 2.1.4-es verzió fut el szépen

(#1997) Konfigos válasza Templomegere (#1996) üzenetére


Konfigos
őstag

Köszi :R

#1998 xp 32bit

[ Szerkesztve ]

(#1998) Gerisz válasza Konfigos (#1995) üzenetére


Gerisz
addikt

Milyen az oprendszered?
Mert nekem is ezt írja XP alatt

(#1999) Gerisz válasza Templomegere (#1996) üzenetére


Gerisz
addikt

Az tényleg jó :)
Mekkora ratyiul néz ki az XP

(#2000) Templomegere válasza Konfigos (#1997) üzenetére


Templomegere
senior tag

olivér linkjén találtam a megoldást :) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.