Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) bnss válasza bsh (#648) üzenetére


bnss
veterán

Konkrétan miért nem túl bíztató a Phenom II eredményei? Főleg úgy, hogy gyakorlatilag semmi hivatalos infó nincs a teljesítményről, csak az OC-ról látható CPU-Z screenshotok bizonyítják, hogy nem lesz rossz OC-ban a Phenom II.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#652) Oliverda válasza bnss (#651) üzenetére


Oliverda
félisten

Abban a tesztben valamit csúnyán elqrhattak. Én kapok 9500 pontot Cinebench-ben 3GHz-en a 9950-el ők meg kaptak 9676-ot. Közben a Shanghai és a már korábban itt is kitárgyalt Cinebench eredményekből is az látszik hogy ezen a benchmark-on szépen kijön a a Deneb előnye az Agena-val szemben. A 3DMark06 CPU score esetében is hasonló a helyzet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#653) bnss válasza Oliverda (#652) üzenetére


bnss
veterán

Én nem is nevezném tesztnek. Az eredmények engem is megleptek. Nem és érdemel további eszmefuttatást - szvsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#654) Varoz


Varoz
őstag

Üdv.
Egy kérdés, ebben a cuccban majd később elfog menni egy Phenom II?(esetleg egy kis tuning, de nem valószínű)
Gigabyte MA770-DS3
Geil Black Dragon 2 GB KiT 2 GB 800 CL5

(Most látom, hogy kvázi-tag lettem :)) )

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#655) Thrawn válasza Varoz (#654) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#656) Cadal válasza Varoz (#654) üzenetére


Cadal
őstag

Igen, amint lesz megfelelő bios frissítés hozzá, működni fognak a phenom II processzorok (AM2+ és AM3 foglalattosak is). A tuning meg majd kiderül ;]

(#657) Varoz válasza Thrawn (#655) üzenetére


Varoz
őstag

Azt tudom, hogy támogatja csak arra vagyok kíváncsi, hogy teljes értékűen viszi is akár egy kis tuninggal is. Mert egy ilyen lapot akarok venni.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#658) Oliverda válasza Varoz (#657) üzenetére


Oliverda
félisten

Ilyet már ne vegyél. Majd inkább MA770-DS3P -t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#659) bnss válasza Cadal (#656) üzenetére


bnss
veterán

Tuning mellett valamiféle bordát azért raknék a PWM áramkörre.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#660) Varoz válasza Oliverda (#658) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor lehet, hogy az lesz.(mondjuk kérdéses mert lehet, hogy nem viszik el a gépem és akkor kevés lesz a zsé, akkor meg valami régebbi konfigot fogok venni :B )

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#661) Cadal válasza bnss (#659) üzenetére


Cadal
őstag

Ebben maximálisan igazad van. Bár szerintem egy 95W-os AM3 foglalatos procit ha alapfeszen tuningolunk (és gondolom azért valamennyire majd lehet alapfeszen is), azért azt bírnia kellene a PWM áramköröknek. Amúgy is csak "kis" tuningról volt szó :K !
Még korábban HerrZ kolléga írta, hogy próbaképp tett ebbe a lapba egy 140W-os 9950-es procit, és csak egy kis ventivel szellőztette meg a PWM-eket. Működött a dolog, bár Ő is írta hogy hosszútávon nem ajánlott... :).

[ Szerkesztve ]

(#662) bnss válasza Cadal (#661) üzenetére


bnss
veterán

HERR Z tapasztalatából indultam ki én is. A 95W-os CPU rendben is van, de ha tuningolsz - akár alapfeszen - nő a teljesítmény felvétel az órajel emelésével arányosan.

Nem olyan nagy költség, főleg, ha az emberben van egy kis kreativitás. Ha pedig nagyon igényes, akkor még mindig ott van pl. a Thermalright HR-09-es sorozata 4-5k környékén.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#663) bsh válasza bnss (#651) üzenetére


bsh
őstag

igen az oc-ről bezzeg írnak, ami engem nem érdekel, én nem tuningolok.
de az szerintem elég konkrét eredmény a lineklt tesztben, hogy a phneom2 alap órajelen talán ha kis jóindulattal néha-néha megüti alulról egy _régi_ intel 4 magos teljesítményét, a nehalemhez hozzá sem szagol. ez valahogy számomra nem az a nagy áttörés, az a nagy fejlődés, amire vártam... elvégre már 2-3 éve van c2d és c2q és azóta az amd nem igazán rúg labdába sajnos a processzoraival, és úgy látom, most sem fog a denebbel akkorát alkotni, mint anno a k6->k7 esetén. (legnagyobb sajnálatomra)

(#664) Oliverda válasza bsh (#663) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az egy nem túl összeszedett és alapos "teszt" (vagy minek nevezzem) amit ott összehoztak. A Nehalem-hez pedig nem is kell hogy hozzászagoljon mivel az áruk sem lesz éppen egy kategória. Egyedül az i7 920 és a X4 940 CPUk ára lesz közel egymáshoz, de ezek mellé/alá még kell alaplap és RAMok is kellenek amik az i7 esetében némileg többe kerülnek. Nem mindenkinek a lehető legyorsabb kell méregdrágán.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#665) Atocha válasza bsh (#663) üzenetére


Atocha
senior tag

bsh ne parázz idő előtt. Meg sem jelent még, 100x el lett mondva, nincs hivatalos teszt még.
18 nap van még a hivatalos megjelenésig, és utána max 1-2 nap és megjelennek a tesztek.
Az AMD az ATI kártyák esetén is milyen mélyen hallgatott és mikor kijött a 4xxx széria, milyen nagy sikert aratott! Ha visszaemléxel, az ATI már szinte évek óta ontotta a szart, vagy ha nem is a szart, de közelébe sem ért az nvidia kártyáinak. A 9000-es széria óta nem tudott ellenfelet állítani az nvidiának. A 3000-es széria már javult, de a még mindig kevés volt, majd jött a 4870-es és bajnok lett. Minden nagyobb hírverés nélkül! Illetve a hírverést maguk a userek adták. Épp elég volt, az nvidia most meg sír. ( az új 2 nyákos 295-ről most ne beszéljünk, kérész életű lesz)

Na én most egy ugyanilyen nagy dologra készülök proci téren is. Nem kell megvernie a Ci7-et, nem ellene készül. Elég ha megveri a c2d és c2q-kat. Árazásban pedig mindig is jobb volt, mint az intel. Én sem vagyok nagy tuningos, de ha alap órajelen megveri, vagy hozza a c2q-ok teljesítményét, nekem már megfelel. Ezenkívül nekem biztos nem lesz pénzem megvenni a 940-est. Akkor meg nem mindegy, hogy megveri-e öket vagy sem? Őszintén! A tudat persze hogy az AMD a jobb jó lenne. De nem fogok belehalni, ha 5mp-el lassabb lesz egy renderelés, mint egy intelen...
És neked van pénzed megvenni a 940-est? Kb. árakat már láthattunk és ha M.országból indulunk ki, akkor ez az ár a 940-es esetén 70-90- e Ft lesz. Nagyon kb.! A lényeg hogy neked van pénzed csak CPU-ra ennyi? Mert ha neked sincs, max neked is a tudtad adhat örömöt, hogy az AMD a jobb.

Az OC meg azért fontos ( és talán azért van akkora áttörés mint az általad említett K6->K7), mert az AMD ilyet eddig nem tudott. Mindig szenvedett a tuningal, amit ebben a topicban már tárgyaltak is.

Nyugi! Várd meg a teszteket, 20 nap és minden kiderül, addig nem érdemes találgatni vagy parázni. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#666) bnss válasza bsh (#663) üzenetére


bnss
veterán

Ha erre a "tesztre" támaszkodsz, akkor meg is érdemled, már bocs. kicsit többet kellene olvasni.

Kezdjük ott, nem a Nehalem ellen küldik csatában, hanem a Penryn és társai ellen, mind árazásban, mind teljesítményben - remélhetőleg.

Atocha: szvsz nem kell majd várni a megjelenés napján sokat az első tesztekig, gondolom nem jan. 8-án küldi ki az AMD a tesztpéldányokat. :K

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#667) Bluegene válasza Atocha (#665) üzenetére


Bluegene
addikt

azért az túlzás hogy a 9000-es széria óta az ati az nvidia árnyékában van

voltak jó sikeres húzásaik, X800-as asszem valami menő csúcskártyájuk volt, az 1950pro és XTX is nagyon versenyképes termék volt, igaz akkkor még nem olvastam ezekről csak utólag

valóban a 2000-res széria volt elég szerencsétlen, onnantól ismét magukra találtak(38xx, 48xx)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#668) Thrawn


Thrawn
félisten

Érdekes topik lesz ez: Link
Kedvcsinálónak itt az első mondat:
I have some new toy again, i am not under NDA with AMD :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#669) westlake


westlake
félisten

(#670) Oliverda válasza westlake (#669) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez annyira real hogy az NB és a HT gyárilag 2GHz-en fog üzemelni ennél a procinál itt meg 1.8GHz-en mennek. :D

A RAMok is 800/CL5 ahogy nézem. Páran megkaparintottak ilyen procit és egyből tolják fel a jobbnál jobb teszteket csak éppen azt nem tudják hogy mit és hogyan kellene beállítani.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#671) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Visszaolvastam majdnem 100hszt de ezt még ha jol látom nem linkeltétek:
[link]

Az hogy mennyire valóságos nemtudom,mindenestre biztató

Hajrá :D

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#672) Bluegene válasza AMD!4ever (#671) üzenetére


Bluegene
addikt

asszem ez kamu, már volt róla szó

vantage CPU score: 13520[link] phenom II@4ghz(a legaljáig görgesd)

mennyit ad egy 4 gigahertz-es quad?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#673) Bluegene válasza Bluegene (#672) üzenetére


Bluegene
addikt

vantage CPU score QX9650: [link]

sajnos nem találtam olyat ami pont 4ghz, de ennek alapján a phenom II veszít, a fórumos belinkelés eléggé eredetinek tűnik, a fenti eredményhez még annyit hogy nem kavar be a nv féle physics sem, igaz hogy gyorsabb a VGA, lehet az felhúzza a quadot

illetve 3dmark06: [link]

tehát phenom II@4ghz:
Vanatge: 13520
3Dmark06:5846

quadok 4,2 ghz:
Vantage: 16360
3dmark06: 6502

veszít a phenom II

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#674) bnss válasza Bluegene (#673) üzenetére


bnss
veterán

Azért vedd figyelembe, hogy Win 7 és Vista alatt készültek az eredmények, de nem tudni, hogy x86-os vagy x64-es verzióval.

szerk.: ez a második "tesztre" vonatkozik, amelynek eredméyeit linkelte az illető.

(Az alaplap BIOS verziószáma elég érdekes, mivel ilyen BIOS nincs a hivatalos oldalon.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#675) Bluegene válasza bnss (#674) üzenetére


Bluegene
addikt

a remény hal meg utoljára...

nem mondtam hogy ez 100% valódi teszt, de elképzelhető, én mindenesetre elhiszem

igen a Bios valószínűleg valami Béta BIOS esetleg házilag módosított, hogy jól menjen benne a deneb, ez magyarázza a 0.0-ás verziót, nem ismeri fel, szerintem ettől nem kamu, sőt talán még hitelesebb, szerinted valaki szórakozna a photoshoppal ennyit? esetleg egy inteles csávó, bár nem hinném

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#676) gyiku válasza Bluegene (#673) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem a vantageban kellene kevesebb pontnak lenni?

hüllő

(#677) Bluegene válasza gyiku (#676) üzenetére


Bluegene
addikt

nem, nem, nézd meg a toplistát, a 3Dmark06 fukarkodik a pontokkal

hír

Leviske: nem mondtam hogy kézpénznek vegyed, persze hogy jobb lenne egy átfogó teszt, ha lenne akkor szívesebben linkelném be, mint ezt
de ettől függetlenül valósnak tűnnek nekem az eredmények, szvsz ettől se kell csodát várni, nem egy gyökeresen új chip, nagymértékben hasonlít a phenom I-re

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#678) leviske válasza Bluegene (#673) üzenetére


leviske
veterán

Felesleges messzemenő következtetéseket levonni az eddigi "tesztekből". A 3dmark eleve nem egyezik meg a játékokban nyújtott teljesítménnyel. Ezen a téren eddig is jobban levoltak maradva a Phenom-ok, mint játékok esetén.

Én inkább megvárom a rendes teszteket a károgás* helyett.

*Nem szükséges kommentálni. :N

(#679) bnss válasza Bluegene (#675) üzenetére


bnss
veterán

Ha majd lesz egy kvázi hivatalos review, akkor ráérünk számolgatni, addig felesleges köröket futni - szvsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#680) westlake válasza bnss (#679) üzenetére


westlake
félisten

es mi szamit hivatalos review-nak? :U ;)

Play nice!

(#681) Raymond válasza Bluegene (#673) üzenetére


Raymond
félisten

3Dmark-al minek foglalkozol egyaltalan? Foleg ugy hogy nem a CPU score-t nezed hanem a vegso pontszamot?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#682) bnss válasza westlake (#680) üzenetére


bnss
veterán

Ami majd januárban, az NDA lejártakor kikerül valamely nevesebb hadrver oldal kezei közül - vagy rosszúl gondolom? ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#683) leviske válasza westlake (#680) üzenetére


leviske
veterán

Mondjuk az, amikor a PH!, vagy a bit-tech leteszteli őket... Részemről ez számít annak.

Bluegene: Pont ez az... Míg nincs biztos eredmény, addig szerintem felesleges leközölgetni az infókat. Erősen kétlem mondjuk pl. azt, hogy egy 4GHz-es Deneb alig gyorsul le egy 3GHz-es Agena-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#684) Bluegene válasza bnss (#679) üzenetére


Bluegene
addikt

phenom I 3,1ghz

szvsz hihetőek az eredmények ha összevetjük a phenom 1-gyel akár

Raymond: direkt bosszantasz?

Leviske: legyorsulja az, le tudod olvasni a pontszámokat?

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#685) Oliverda


Oliverda
félisten

Én eddig ahány ilyen "tesztet" láttam annyi különböző eredmény született, néhol nem kis eltérésekkel. Kár is ezekkel foglalkozni szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#686) leviske válasza Bluegene (#684) üzenetére


leviske
veterán

Majd, ha mutatsz mellé egy 4GHz-es Agena-t. :DDD De mint már írtam.A 3dmark pont egy dolog, ami nem mutat meg semmit. Köztük azt sem, hogy milyen teljesítményt fognak felmutatni játékok, vagy bármi más alatt...

MOD: Én letudom.És én elég olvashatóan írok? :)

[ Szerkesztve ]

(#687) Raymond válasza Bluegene (#684) üzenetére


Raymond
félisten

3DMark egy lof@sz. Elfelejtve azt a tenyt hogy semmi koze nincs egy rendszer a jatekokban nyujtott teljesitmenyehez van meg ott par aprosag. Eleve az hogy a CPU pontszam tul sokat szamit a vegso eredmenyben, physix hasznalata, szar kinezet (egy rakat jatek tobbet tesz le az asztalra kisebb gepigeny mellett)...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#691) Thrawn


Thrawn
félisten

Agena@majdnem 4 GHz :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#692) leviske válasza Thrawn (#691) üzenetére


leviske
veterán

Jó, csak én 3Dmark eredményre gondoltam (már persze, ha ez nekem jött). És ezzel is csak arra akartam kitérni, hogy ha visszaszámolom a 4GHz-es Denebet 3GHz környékére, akkor már bőven nem lesz meg a 10/20% plusz teljesítmény. Azt pedig kétlem, hogy pont a háromdémárkot ne érintené az L3 cache növelése.

De mivel biztosat én sem tudok, ezért tartom teljességel feleslegesnek ezeket az eredményeket linkelgetni. Úgyis már csak ~3hét van hátra.

(#694) bnss válasza Thrawn (#691) üzenetére


bnss
veterán

Most nézem, hogy a CPU-Z shot hátterében ott volt a piros fogaskerék is.

Azért sikerült találnod egy majdnem 4GHz-es eredményt, ez örvendetes. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#695) Lazarus911


Lazarus911
aktív tag

Üdv!!
Megpróbálom érthetően leírni..
Config: Asus m2n32 sli deluxe lap; bios frissítve
phenom 9950 black
corsair dominator 2*2gb 8500

A probléma: Tehát adott a lapom ami elvben; és gyakorlatilag is nyomja a phenom procim..Ez eddig csodálatos dolog..
Most cseréltem ramot; is; hogy legyen 4 giga...
A ram csak 800-mhzen megy; ami nem is lenne baj; de az asus oldalán fel van tüntetve hogy nyomja az 1066ot is ha am2+os cpu van benne.. Ez eddig király is lenne; de beállítom az időzítést 5-5-5-15 és adok neki 2.1 voltot. Bioshalál.. Lehet kivenni vga hogy elemet kivegyem újra vissza.. próba újra..
Fogtam a ramot és hagytam a picsbe; simán auto minden; csak beállítottam hogy 800mhz.. Adok a procinak ai overclock 10%..
Bioshalál.. Újra vga ki; elem.. vissza.. bios..
És sorolhatnám már kb 923786923549123569 szor vettem ki elem bioshalál miatt; egyszerűen nem értem miért haldoklik meg nemkem mindig; ha normálisan szeretném használni ezt a szart.. Most olvas everest 6500at.. A régi 2 giga rammal 800mhz-en és kicsi húzással olvasott 7500at simán.. Nem hiszem hogy nem lehet itt is kihozni egy 7500at:-S

Nagyon megköszönöm előre is a helpet..

(#696) bnss válasza Lazarus911 (#695) üzenetére


bnss
veterán

Ezt a topicot ajánlom, mert ez nem a megfelelő hely.

Tuning kezdőknek

Phenom olvasmány

Memóriákról olvasmány

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#697) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Kérném szépen a tisztelt kollégákat hogy ha jönnek azok a bizonyos (hivatalos) tesztek akkor legyenek kedvesek P.Ü ben is meg itt is jelezni mert kiba..kiváncsi vagyok már. :)
"Értendő az utólag Hsz-t olvasó kollégákra is" :P

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#698) HartgeH3-2.8 válasza bnss (#696) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Bon3ss : Köszi a hasznos linkeléseket :R

Én úgy érzem jó proci lesz ez a Phenom II (a deszkával leszek bajban hogy milyet alá)
Ha már gyűjtök rá akkor legyen az nagyon fullos deszka!!
Nem kell kiadni több 10 ezreket "csak egy processzorért" és mégis közel vagy majd olyan teljesítményt nyújt nekem mint egy drágább intel.. játékok szépen futnak windows-os programok szépen pörögnek feladatkezelés jó.Akkor ár / érték arányban egy nagyon jó választás a Phenom.Én most "térnék" át intel-röl AMD re (Ha csak a tesztek nem győznek meg más irányba) de szerintem nem fognak.Nagyon egyben van ez a csomag most. :K

Én drukkolok a Phenom-nak.Hajrá te szörnyeteg :DDD

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#699) Thrawn


Thrawn
félisten

Az első AM3-as lap: ECS A790GXM-AD3

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#700) Thrawn


Thrawn
félisten

AMD OverDrive 2.1.5

Elég vegyes a fogadtatása ahogy olvasgatom :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.