Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) whitehand válasza TomBoy1986 (#597) üzenetére


whitehand
senior tag

azért ez még 5 giga sincs folyékonynitrogénnel ennyit a tuningpotenciálrol...

(#602) Oliverda válasza whitehand (#601) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt elég lesz csak a képeket nézegetni: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#603) Atocha válasza whitehand (#601) üzenetére


Atocha
senior tag

...és itt egy másik ugyanarról, amiről Oliverda is írt: [link]

Oliverda: nem vagyok nagy tuningoló bajnok, szóval a fenti videóban a srác mintha programból vezérelné a BIOS beállításait? Állítgatja és közben nő az órajel. Jól látom?

Szerk: jaja mintha a szorzót állítgatná. A 6,3 -nál már 31.5x-es szorzó van beállítva.
Ezt a progit hol lehet megszerezni? Vagy mi a neve?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#604) Oliverda válasza Atocha (#603) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, programból. Passz, nem tudom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#605) Gorneck válasza Oliverda (#604) üzenetére


Gorneck
titán

PSCheck nem?

Gorneck#1239

(#606) TomBoy1986 válasza whitehand (#601) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Na persze... korábban meg itt volt az élő videó a 6.3GHz-ről. Valószínűleg a HT-vel nem bűvészkedtek eléggé.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#607) Bluegene


Bluegene
addikt

kis videó
[link]

off

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#608) HartgeH3-2.8 válasza Tibord (#599) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Mardor kollégának köszönet már linkelt egy oldalt amin esetleg lehet némileg következtetni bár szerintem kint olcsóbb lesz mint itthon sajnos,de reménykedem benne hogy 100 alatt lesz az ára.
[link]
Tehát elvileg.. 318.00 EUR = 84,874.78 HUF
Remélem lesz ez még így se és akkor még jobban megéri majd ezt a szörnyeteget választani.. :C

Bon3ss : Köszönöm a jelzést, javítva lesz :)) Ebböl is látszik hogy Nvidiás voltam :P
"Talán még leszek is de AMD mellé Ati dukálna ugyebár"

L.bye

Hajrá Phenom II

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#609) bnss válasza HartgeH3-2.8 (#608) üzenetére


bnss
veterán

Szívesen máskor is. ;)

Valamely topicban diskuráltunk a leendőbeli árakról, valószínűleg ennél olcsóbban kerül piacra, legalábbis remélem. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#610) HartgeH3-2.8 válasza bnss (#609) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Én személy szerint olyan 60-65k-t tartanék elfogadhatónak (Ámen) :R
Remélem igazam lesz és ez még mindig +fizethetőbb lenne a userek számára.
Kérdezném véleményetek szerint milyen deszkába lesz érdemes majd tenni a Phenom II-t
Gondolom március környékére realizálódhat az ár témakör de aki nem birja ki ugy is megveszi 10 akár 15k-val drágábban is. :R Köszönöm a tippet átnézem az ár boncolgatos topicot is :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#611) Mardor válasza HartgeH3-2.8 (#610) üzenetére


Mardor
tag

Februárra, esetleg márciusra szvsz valós a 60-65k, mivel utánna jönnek az AM3-as procik.
Muszáj lesz nekik lentebb vinni az árakat.

(#612) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

ma ért véget a phenom II-ről az NDA?
Ha igen mikor fogunk látni részletes teszteket?

(#613) bnss válasza zsolt320i (#612) üzenetére


bnss
veterán

Honnan veszed, hogy ma járt/jár le az NDA? Mai naptól kapható hivatalosan a webshopokban, ha jól emlékszem.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#614) zsolt320i válasza bnss (#613) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nem tudom, hanem kérdeztem.
De ha már kapható akkor azt jelenti hogy most már csinálhatnak részletes teszteket, meg összehasonlítják más - pld-ul inte l- procikkal is.
vannak már ilyen tesztek?

(#615) bnss válasza zsolt320i (#614) üzenetére


bnss
veterán

NDA januárban, a CES ideje alatt/előtt jár le. User tesztek várhatók.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#616) keIdor válasza HartgeH3-2.8 (#608) üzenetére


keIdor
titán

Ha Core i7 920 jobb helyeken kapható 60k-ért garanciával, mindennel, akkor ez talán még alatta is lehet majd. :K Én nem aggódom, nem lesz ez drága. (940 BE)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#617) Oliverda válasza keIdor (#616) üzenetére


Oliverda
félisten

Mit jelent a "jobb helyeken"?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#618) Gorneck válasza Oliverda (#617) üzenetére


Gorneck
titán

Bazár gondolom.
Boltba 65-73k között mozog.

Gorneck#1239

(#619) slett27 válasza Gorneck (#618) üzenetére


slett27
addikt

Ahol görbe úton jön az áru, még számlát is adnak, amit aztán soha nem könyvelnek be. Így könnyű... :U;]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#620) Gorneck válasza slett27 (#619) üzenetére


Gorneck
titán

És? Sok minden úgy jön be...

Gorneck#1239

(#621) slett27 válasza Gorneck (#620) üzenetére


slett27
addikt

Persze, csak mondom, hogy hivatalosan miért is lesz 70-80k a Phenom II X4 940 a boltban, itt a PH!-n meg netalántán 55-60k. Hát ezért. :)

off vége

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#622) Oliverda


Oliverda
félisten

6373MHz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#623) zsolt320i válasza Oliverda (#622) üzenetére


zsolt320i
senior tag

ez nagyon jó hír hogy egyes Phenom II-es procikat 6 Ghz felé lehet húzni, de mit jelent ez teljesítményben?
Van már olyan teszt ahol egy Phenom II-t hasonlítanak össze más procikkal?

(#624) Oliverda válasza zsolt320i (#623) üzenetére


Oliverda
félisten

Már előttem leírták hogy nincs és valószínűleg nem is lesz január 8.-ig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#625) sas1980 válasza Oliverda (#624) üzenetére


sas1980
tag

Kár! Már kíváncsi lennék egy ilyen tesztre. Erősen gondolkodom egy Phenom II-es procin a 6000+ után. :DDD

(#626) bnss válasza Oliverda (#622) üzenetére


bnss
veterán

Ez nem rossz, még 1,9V sem kellett ehhez az eredményhez. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#627) Oliverda válasza bnss (#626) üzenetére


Oliverda
félisten

Lesz ez még jobb is szerintem. Az AMD a CTI program keretén belül elég szépen fejleszti a gyártástechnológiát. Elég csak az Agena-ra gondolni amit a megjelenés időpontjában még 3GHz-re is alig lehetett húzni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#628) bnss válasza Oliverda (#627) üzenetére


bnss
veterán

Kíváncsi leszek a kovetkező steppingre, ha ott a fogyasztást is sikerül optimalizálni (mondjuk a 95W-os osztályba férjen be a Deneb), akkor szaladok is egy válogatott példányért.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#629) Oliverda válasza bnss (#628) üzenetére


Oliverda
félisten

2.8GHz@95W szerintem már nem lesz rossz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#630) bnss válasza Oliverda (#629) üzenetére


bnss
veterán

Én is hasonlóra gondoltam, esetleg valami EE CPU-ra a 65W-os osztályba, szép is lenne.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#631) Oliverda válasza bnss (#630) üzenetére


Oliverda
félisten

Amit írtam olyan biztosan lesz. EE is valószínű, mind 45W mind 65W TDP-vel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#632) bnss válasza Oliverda (#631) üzenetére


bnss
veterán

Csak az a kérdés, hogy az osztályban hol helyezkedik el a valós fogyasztása (remélem nem fog 7750 BE szindrómában szenvedni). Legalábbis nekem nem lenne mindegy, hogy tuninggal mennyivel eszik többet.

45W-os EE az nagyon tetszetős lenne, bár a 65W-os is.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#633) Oliverda válasza bnss (#632) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom mire gondolsz 7750 BE szindróma alatt. Tuninggal pont annyival fog többet enni mint bármelyik másik vele azonos steppinges proc azonos fesz és freki mellett.

A 45W-os verzióból szerintem max 2.2GHz-es lesz a legnagyobb, 65W-osból pedig olyan 2.4 jobb esetben esetleg 2.5. Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#634) bnss válasza Oliverda (#633) üzenetére


bnss
veterán

7750 BE: az első stepping fogyasztására, de ezt már kitárgyalták helyettem egy másik topicban. [link]

Április környékére tervezem a cserét, addigra reményeim szerint már elérhető lesz itthon is több Phenom II.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#635) Thrawn


Thrawn
félisten

Újabb nem ES proci 6 GHz fölött: Kép Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#636) bnss válasza Thrawn (#635) üzenetére


bnss
veterán

6GHz@1,776V - egyre jobb, ha így folytatjuk... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#637) Thrawn válasza bnss (#636) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezen a frekin wPrime stabil volt :)
macciék 6,3+ GHz-es eredményét is majdnem elcsípték :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#638) bnss válasza Thrawn (#637) üzenetére


bnss
veterán

Utána kellett olvasnom, hogy mi fán terem ez a wPrime, de most már világos. :)

macciék - nem esik le, hogy kire gondolsz. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#639) gyiku válasza bnss (#636) üzenetére


gyiku
nagyúr

en elegedett lennek 4 ghz levegovel is :K

hüllő

(#640) Thrawn válasza bnss (#638) üzenetére


Thrawn
félisten

Őket láthattad a belinkelt videókon folyékony nitrogént locsolni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#641) bnss válasza Thrawn (#640) üzenetére


bnss
veterán

Így már beugrott. :R

gyiku: én is beérném vele, ha kell a kakaó, különben pedig alulfeszelve "EE" módban használnám. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#642) bsh


bsh
őstag

bemásolom ide is:

sziasztok
ma valami windows frissítés után megadta magát az xp... élt 3 évet :(
nincs kedvem újratelepíteni feleslegesen, mert az 3 nap minimum.
épp most vettem új házat meg egyebeket, szóval így is úgy is szerelgetés következik.
és mivel gép upgrade-en is gondolkoztam (a napokban), így arra gondoltam, akkor már nem is szarakodok a windows-zal, hanem egyből megveszem az új gépet, és akkor csak 1x kell szerelni meg telepíteni.
a kérdésem az lenne, milyen gépet?
ami van: s939 athlon64 x2 4200 (2,2ghz asszem), 2gb ram. a vinyók (raid), meghajtók, hangkártyák, táp, meg minden jönne át az új gépbe, szóval csak alaplap+proci+hűt+memória kellene.
mindig amd párti voltam, de beismerem, hogy most nincsenek toppon, de mégsem szívesen váéltanék intelre... (már az ár miatt sem, de az mondjuk nem érdekes)
phenom2-re gondoltam, de tuning nélkül nem olyan nagyon jó, pár százalékkal gyorsabb csak a jelenleginél, így nem tudom, érdemes-e megvárnom (főleg, hogy sürgős lenne a gép)
4 magot ki tudnám használni, de az is fontos, hogy ami nem megy 4 magon, azért az is gyors legyen, tehát alap a 3ghz órajel, minimum.
ennek megfelelően phenom 9950-re giondoltam, de az nincs épp raktáron.
van viszont intel e8500, ami nem 4 magos ugyan, de lehet, hogy gyorsabb így is, mint egy phenom 9950.
fontos szempont az is, hogy legyen rá valami halk hűtési mnegoldás.
szóva lezt kéne eldönteni, segítsetek!
milyen gépet vegyek, amiben van elég kraft?

(#643) jones965 válasza bsh (#642) üzenetére


jones965
Modder

Itt próbáltad már? [link]

(#644) bsh válasza jones965 (#643) üzenetére


bsh
őstag

ott nem. a milyen procit topikba is írtam ugyanezt.
csak ott sztem mindenki azt mondja majd, hogy intel c2d mer az jó (ami igaz is). itt az amd-s véleményeket szeretném hallani :)

(#645) bnss válasza bsh (#644) üzenetére


bnss
veterán

Csak hogy ez nem a Phenom topic, hanem a Phenom II topic. Ezt a topicot ajánlom.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#646) bsh válasza bnss (#645) üzenetére


bsh
őstag

igen de phenom2-ben gondolkoztam eredetileg, csak nem tudom, érdemes-e várni rá, ezért is írtam ide.
ph2 eredmények nem túl biztatóak.

(#647) bnss válasza bsh (#646) üzenetére


bnss
veterán

"ph2 eredmények nem túl biztatóak." - melyik csatornán láttad ezt?

Nem, nem érdemes rá várni, gyorsan vásárolj be karácsony előtt, hátha nem húznak le rólad felesleges pénzt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#648) bsh válasza bnss (#647) üzenetére


bsh
őstag

"ph2 eredmények nem túl biztatóak." - melyik csatornán láttad ezt?
pölö itt

(#649) Mz/ts250@300 válasza bsh (#646) üzenetére


Mz/ts250@300
tag

Én a helyedbe csak feltelepiteném azt a régi gépett.
Mert szerintem jövő év első felébe nagyott fognak zuhanni az árak mindkét oldalon.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#650) Atocha válasza bsh (#648) üzenetére


Atocha
senior tag

Szerintem meg várd meg a Január 8-a utáni hivatalos teszteket! Mert ha megveszed az XY CPU-t, lehet a végén fejed vered a falba, hogy nem bírtál 30 napot várni!

És az előttem szólónak is igaza vagyon. Áresés....

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.