Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Aylarth


Aylarth
tag

Szerintetek érdemes lecserélnem a 800Mhz-es CSX ramjaimat 1066-okra majd egy 940-hez, vagy jó lesz ahhoz is 4-4-4-12-őn hajtva? Többet ér majd egy 5-5-5-15-ös 1066-os csomag?

(#102) Gerisz válasza Aylarth (#101) üzenetére


Gerisz
addikt

Bírja cl5-ben az 1066-ot?
Mert akkor szerintem nem érdemes lecserélni.
De attól függ mit csinálsz a gépen, hogy az időzítés vagy az órajel a döntő

(#103) Aylarth válasza Gerisz (#102) üzenetére


Aylarth
tag

Hm, igazad van, még nem próbáltam! :B
Elviekben tuning ramok lennének vagy mi a fene...még itt a PH-n volt róluk egy cikk...megsasolom hogy mit visznek.Köszi a tippet! :R Ha kicsit több eszem van magamtól is rájöhettem volna. :U

(#104) lezso6 válasza Aylarth (#103) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyszerűbb, ha kipróbálod... ;)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#105) bélanéni


bélanéni
őstag

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a PhenomII-eshez elég lesz-e a DDR2-800 memória?
Rendesen bevásároltam ebből a típusból biztos ami biztos (8GB), ki tudja nem-e mennek fel a ram árak!?

Phenom-ot akartam venni, de most már inkább kivárom a Phenom2-t. Tehát a kérdés az első mondatban, nem szeretnék megválni az 1-2 hete vett DDR2-800-aktól. Nekem úgyis megfelel, ha be lehet állítani, hogy a RAM menjen 800-on, a proci meg a saját rendszerbusz frekijével.

Előre is köszi!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#106) Oliverda válasza bélanéni (#105) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát én inkább 1066/CL5 RAMokat keresnék, bár biztosan műküdni fog 800as RAMokkal is. A Kingmax-ot viszont messziről kerüld!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#107) Gerisz válasza Oliverda (#106) üzenetére


Gerisz
addikt

de ha már bevásárolt mint írta

(#108) szki válasza Oliverda (#106) üzenetére


szki
őstag

PH-s teszt szerint jófajta RAM az a CSX

(#109) Gerisz válasza szki (#108) üzenetére


Gerisz
addikt

Miért azt hol írja, hogy azt vett?

(#110) bélanéni


bélanéni
őstag

A környezetbarát Kingston-t vettem, ami kb. fele olyan magas mint a hagyományos DDR2 modulok. Szerintem a gyártmánnyal nem lesz gond, inkább akkor már a 800MHz-el, bár remélem egyikkel sem!

Köszi a választ!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#111) Oliverda válasza bélanéni (#110) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen Kingston-t? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#112) Aylarth válasza bélanéni (#105) üzenetére


Aylarth
tag

Hm, miért van Deja Vu érzésem? :DD
Üdv a csapatban!:)
Amúgy az én CSX-m közül 4*1GB-os kiszerelésben vannak a srácok, csak kettő áprilisi, kettő pedig októberi és azok már értékeket írtak ki 800mhz-re -everest-el, de egyenlőre mennek.

(#113) Márk


Márk
senior tag

Egész jól tuningolható ez a Phenom II......:Y [link]

[ Szerkesztve ]

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#114) Oliverda válasza Márk (#113) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez egyezik a ripping-es Yorkfield rekorddal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#115) Márk válasza Oliverda (#114) üzenetére


Márk
senior tag

Hali!

Akkor ez egész jó eredmény a Phenom II-től, igaz? :D

Remélem, hogy ez a Phenom II valóban ütni fog, mint ahogy azt a tesztek is sugallják, és akkor majd valamikor könnyes búcsút veszek a jelenlegi Athlon 64 X2 6400+ Black Editionomtól egy Phenom II kedvéért....

Üdv.: Márk

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#116) Varoz válasza Márk (#115) üzenetére


Varoz
őstag

Jaja
Én meg a jó öreg 2500+ Athlon-omat fogom váltani egy Phenom II-re valamikor!!!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#117) bnss válasza Márk (#115) üzenetére


bnss
veterán

Ezeket a hírmorzsákat nagyon nagy jóidulattal lehet tesztnek nevezni, de remélhetőleg a forgalomba kerülő CPU-k is hasonlóan fognak teljesíteni.

Mondjuk én inkább egy nagyon alacsony fogyasztású X4-nek örülnék, majd egyszer...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#118) Oliverda válasza bnss (#117) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem hogy kamu lenne mivel ez egy AMD által szervezett hivatalos esemény volt. Persze ez még valóban nem jelenti azt hogy 10ből 9 CPU erre képes lesz de jó előjel szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#119) Cadal válasza Oliverda (#114) üzenetére


Cadal
őstag

Oliverda az miért van, hogy extrém nagy tuningnál a cpu-z nem látja mindegyik magot? Korábban is láttam már ilyet, és nem igazán értem ez miért van.

[ Szerkesztve ]

(#120) bnss válasza Oliverda (#118) üzenetére


bnss
veterán

Értem, hogy mire gondolsz, de én is le tudnám írni, hogy már átléptük a 6GHz-et, legalább valami "gagyi" CPUZ shotot kirakhattak volna. Vagy az NDA miatt nem lehet?

Nekem nincs szükségem arra, hogy ilyen gyorsan ketyegjen, mint már mondtan én egy alacsony fogyasztású példány szeretnék majd (persze ha egy kicsit feljebb lehet pöckölni feszültség emelés nélkül, az még egy piros pont). ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#121) Oliverda válasza Cadal (#119) üzenetére


Oliverda
félisten

Passz. Én ezt még észre sem vettem. Vagy valahogy letiltották a másik hármat (egyet) és úgy teszteltek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#122) keIdor válasza Cadal (#119) üzenetére


keIdor
titán

Letiltják hogy jobban menjen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123) cizoe


cizoe
őstag

1. 5GHz@1,9v@790Gx -186°C Mindez stabilan FC2 bench alatt. [link]

2. 6GHz @790GX -186°C [link]

(#124) Oliverda


Oliverda
félisten

Itt a dragon, és a cikk kicsit több képpel: [link]

Kiszivárgott egy pár eredmény, persze kérdés hogy igazak-e vagy csak egy gazdag elme agyszüleményei:

Cpu name: Phenom II 940 (core Deneb, AM2+)
Motherboard: M3A79-T Deluxe (AMD 790FX+SB750 )
Memory: 4096 Mb CSX 1066MHz (DDR2)
Graphics: Gigabyte 4870X2 2048Mb @ stock

Érdekesség képpen itt egy 3DM06 eredmény a PH!-ról (SzlobiG kolléga), húzott 4870 X2-vel és egy 4.4GHz-en ketyegő QX9650-vel: [link]

Az OP rendszert és Catalyst verzióját nem említik a blogon: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#125) Bluegene válasza Oliverda (#124) üzenetére


Bluegene
addikt

QX9650@4400mhz+4870X2@832/950=24823p

phenom II@4000mhz+4870X2@750/900=24312p

nemtudom, én ebből azt szűröm le h a deneb erősebb lesz a quadnál(pláne ha Vista alatt tesztelték, SzlobiG egy kiherélt XP-n ami gyorsabb), nagyon biztató, meg kéne kérni SlobiG-et egy QX9650@4ghz+4870X2@750/900-ra biztos kevesebb lesz mint a denebbel(ennek alapján)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#126) Oliverda válasza Bluegene (#125) üzenetére


Oliverda
félisten

Megkértem.

Addig is itt egy eredmény i7 920@4GHz és 4870X2 alapon.

Már csak abban kell reménykedni hogy az imént linkelt Deneb-es eredményeket nem Andersen valamelyik közvetlen leszármazottja készítette nagy unalmában.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#127) Bluegene válasza Oliverda (#126) üzenetére


Bluegene
addikt

hohó! az kemény! ha ez igaz itt az AMD nyer!

;]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#128) Atocha


Atocha
senior tag

Én eddig csak olvastam, amit Ti irkáltatok, de most nem bírom megállni, hogy ne szoljak hozzá a topichoz. Igaz, érdemben új infokkal nem tudok szolgálni, de nyomon követem amit írtok.
Anno egy 2500+ bartonnal kezdtem, azelőtt legnagyobb sajnálatomra inteleim voltak. Akkoriban, egy 2,5-ös barton nem volt ám rossz cpu. Majd jött egy 3200+-os Athlon64. Imádtam. Aztán eladtam és vettem egy lapotopot Turion X2-el. Mai napig megvan és imádom (erről írok).

Aztán beütött a menykü… elaludt az AMD és én nem tudtam értelmesre lecserélni a gépemet. A cégnél persze akkor is az összes gépet AMD-re cseréltem. Sempron, Athlon X2-esek, egy intel gép sem maradt. Dolgozni jó volt. Jah és naná hogy Ati kártyák vannak bennük.

Szóval amit kinyögni próbálok, az az, hogy roppant örülök, hogy mind videó kártya és mind CPU fronton felállni látszik az AMD. Úgy érzem itt az ideje elkezdeni gyűjtögetni egy új asztali gépre. :) Egy fincsi Phenom II X4 920 + egy ATI 4850 512rammal nekem tökéletesen megfelelne. :) 3 éve várom, hogy lecseréljem a gépem és úgy örülök, hogy végre az AMD nagyot tud alkotni. Persze ne igyunk előre a medve bőrére, de most valahogy úgy érzem sikerült nekik.

Nektek pedig köszönöm az új infokat, híreket. :)

Hajrá AMD!

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#129) leviske válasza Bluegene (#125) üzenetére


leviske
veterán

Tényleg bíztató, de szerintem a 3Dmark nem precedens értékű...Bár ha az Agena-k vs. Penryn-ek eredményeiből indulok ki, akkor tényleg sokat javultak.

Kíváncsi leszek, hogy játékok alatt mit tudnak. :))

(#130) Oliverda válasza Oliverda (#126) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#131) keIdor válasza Oliverda (#130) üzenetére


keIdor
titán

Azonos órajelen is nagy különbség lesz, ahogy nézem. (Agena vs. Deneb)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#132) bnss válasza Oliverda (#124) üzenetére


bnss
veterán

Ez nagyon komoly, főleg, ha ez nem csak fantázia/fotoshop szülemény. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#133) Oliverda válasza bnss (#132) üzenetére


Oliverda
félisten

Mindenki őrizze meg a nyugalmát! :D Azért ne igyunk előre sokat ilyen bárki által gyárthatott tesztek eredményeire. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#134) bnss válasza Oliverda (#133) üzenetére


bnss
veterán

Ilyen grafikont nem nehéz gyártani, ja és én még nyugodt vagyok... :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#135) nesa válasza Oliverda (#124) üzenetére


nesa
veterán

Vajon milyen lesz az ezt koveto stepping :F

(#136) bnss válasza nesa (#135) üzenetére


bnss
veterán

Ennyire pláne ne szaladjunk előre. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#137) Oliverda válasza nesa (#135) üzenetére


Oliverda
félisten

C3-as :)

Időközben újabb részletek derültek ki az állítólagos Deneb tesztől:

Only with factory default freqs.


Cpu name: Phenom II 940 (core Deneb, AM2+) @ 3GHz
Motherboard: M3A79-T Deluxe (AMD 790FX+SB750 )
Memory: 4096 Mb CSX 1066MHz (DDR2)
Graphics: Gigabyte 4870X2 2048Mb
Os: Win Vista 64 Service Pack 1
Drivers: Motherboard bios: 0602, Catalyst 8.10, MB chipset 3.0.642.0

Crysis Warhead: DX10 high, shaders very high, 1920x1200x32, AA off

Results:

Average:47fps
Max: 84fps
Min: 36fps

bye: Dred

Its time to sleep fellaz! 4pm! :Dlol

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#138) keIdor válasza nesa (#135) üzenetére


keIdor
titán

Messze van még a nyár. :P

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#139) eXodus válasza Oliverda (#137) üzenetére


eXodus
őstag

Fennti eredmények 3GHz-en? ááá túl szép h .....
Vag yez a Dred mennyire hiteles?

mod: (#124)ban linkelt tesztekre értettem a 3GHz-et. (Crysis annyira nem foglalkoztat...)

[ Szerkesztve ]

(#140) Oliverda válasza eXodus (#139) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem ismerem ezt a benchmark-ot de a "DX10 high, shaders very high, 1920x1200x32" nem éppen CPU limites beállításra vall, ez inkább a VGA-t nyírja...szerintem.

Gőzöm sincs hogy mennyire hiteles, ezért is hívtam fel a figyelmet arra hogy fenntartásokkal érdemes kezelni ezeket az eredményeket.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#141) eXodus válasza eXodus (#139) üzenetére


eXodus
őstag

Jah elnéztem írják h mennyin ment ...mind1 este van már. :B

(#142) #31757056


#31757056
törölt tag

Én valami 65W-os példánynak örülnék a jövőre nézve, ezekből a cuccokból. Mondjuk egy gyengédebb X3-mas, nem is kéne semmit cserélnem a gépemben a processzoron kívül :)

(#143) Oliverda válasza #31757056 (#142) üzenetére


Oliverda
félisten

Szinte biztos hogy lesz 65W-os X3.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#144) #31757056 válasza Oliverda (#143) üzenetére


#31757056
törölt tag

Csak kérdés, hogy mikor? Mert az első szériák nem mindig a fogyasztás bajnokai, az én lapom meg csak maximálisan 95W-os processzort támogat...

(#145) Oliverda válasza #31757056 (#144) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem legkésőbb május környékén.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#146) VaniliásRönk válasza #31757056 (#144) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

45nm-en nincs ilyen probléma, inkább az a kérdés mikor lesz elég "selejt".

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#147) kommunism


kommunism
aktív tag

Engem igazán az érdekelne hogy vajon milyen ár teljesitmény arányba lesz a dolog ugyebár most az intel irányitja a játékot de ha az amd is versenyképes processzorokkal áll ki akkor vajon mi lesz az árakkal megint elindul 1 áresés vagy mi?? Sőt azt se árt elfelejteni hogy gazdasági válság van..... rendkivül érdekes móka lesz ez a jövő év és monjuk ha az amd igy folytatja akkor elvben ez csak segithet nekünk lásd videókártyák :D :DD :C

[ Szerkesztve ]

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#148) nixx-21 válasza Oliverda (#126) üzenetére


nixx-21
senior tag

hát ez nágggyon kígyóóó :DDD jáj more :DD
csak majd ilyen legyen az is ami forgalomba kerül :U

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#149) Bluegene


Bluegene
addikt

hát ha az előbbi igaz guberálok itt a PH-n egy használt AM2+-os lapot majd 15K-ért oszt tolok bele egy jófajta denebet :D , szerintem olcsón megúszom pláne ha eladom az E5200+lap kombót, talán 30K-ból, nehalemet meg 150K-ból "úsznám meg", megéri? :D

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#150) bnss válasza VaniliásRönk (#146) üzenetére


bnss
veterán

Kíváncsi leszek a fogyasztásokra, egy nagyon keveset zabáló X4-re fájna a fogam jövő nyáron.

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.