Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Oliverda válasza #65675776 (#948) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen. Nekem viszont ez tetszik: 3.85GGHz@1.6V 100% terhelés 170W zaba

Szvsz viszonylag nem sok. Amúgy természetesen sok a 170W, csak ilyen órajelen és ilyen magas feszültség mellet nem sok szerintem.

#948: Szerintem biztosan. A nagyobb kártyákon pedig rajta van. Nem véletlenül kell a kiegészítő 12V-os tápcsati oda is ugyebár.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#952) #65675776 válasza Oliverda (#949) üzenetére


#65675776
törölt tag

Passz.

(#953) Oliverda válasza #65675776 (#952) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem sem jut semmi épkézláb magyarázat az eszembe. Majd rákérdezek. Korábban 110W-ra tippeltem a 940 fogyasztását, végülis most úgy fest hogy kevesebb, 100W. A 4GHz@1.5V-ot pedig 160W-ra taksáltam, és ha a 3.85GHz@1.6V 170W akkor monjduk egy 4GHz@1.5V 160W magasságában kajálhat 100% terhelés mellett.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#954) TomBoy1986 válasza Oliverda (#945) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ez igen, jól bírja a lap :C

1.6V 3960MHz :R

2750MHz-es NB frekvencia :C

Jónak néz ki.

No... ez már valami. Akkor feltehetőleg a 3.6GHz nem lesz nagy dolog alacsony feszültség mellett sem. Bár már látom, hogy a mostanihoz 3500MHz mellett 1.4V kellett neki, ami nem sok.

Bon3ss:
Biztos bennfentes a szentem :)

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#955) bnss válasza Oliverda (#945) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm szépen, betyárkodnék én is, ha lenne mivel. :D

Nem is olyan vészesek a fogyasztások, 1,6V-al sem fogom "megküldeni" a leendőbeli CPU-t. Érdekes a BIOS verzió is.

TomBoy1986: támogatom a javaslatot, 3,6GHz@1,4V mondjuk. :R

szerk.: lehetséges, majd kiderül. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#956) Oliverda válasza bnss (#955) üzenetére


Oliverda
félisten

MSI alkalmazott az ember.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#957) #65675776 válasza Oliverda (#953) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most úgy őszintén: engem sokkal jobban zavar legalább két másik dolog:
1. Mint már említettem egy darab ventilátor sem forog!
2. A lapra menő EPS12V vezetékét nem látni honnan jön, van benne egy toldó, és még egy másik toldás is zsugorcsövezve. A sárga, azaz 12V-os erek esetén méréskor utóbbi toldás mindig ki van takarva.

+1. Nekem az az asztal amin mért fémkeretesnek tűnik. És csak simán rá van fektetve a keretre a lap! (Most látom, mintha távtartókkal lenne hozzácsavarozva.)

Összességében ebből arra tudok esetleg következtetni, hogy azért kapott más eredményeket a két coolerrel, mert nem tudta ugyan úgy beállítani az áramgenerátorát. De lehet csak paranoiás vagyok.

Végét töröltem, mert elnéztem. :B

[ Szerkesztve ]

(#958) bnss válasza Oliverda (#956) üzenetére


bnss
veterán

Így már érthető. ;)

daa-raa:

1. valóban érdekes, hogy ilyen záridő mellett is állóhelyzetben vannak a ventilátorok. Az alaplap jobb alsó sarkában vannak a gyorsgombok, ha üzemel a lap, zölden világít mindhárom, de nem úgy tűnik, mintha világítanának, ez mondjuk betudható a fényviszonyoknak.

2. a tápvezeték érdekes kérdés.

+1. szvsz nincs fémes kapcsolat az asztal és az alaplap között, mivel "lábakon" áll az alaplap, az asztalon, ami fának vagy származáknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#959) Oliverda válasza #65675776 (#957) üzenetére


Oliverda
félisten

Paráncsolj. Majd keresek a tápról is képet. Amúgy itt van két korábbi topikja. 1, 2

Ha megnézed a másodikat akkor ott látni fogsz képet amin a táp is rajta van, igaz távolabb a háttérben (fekete).

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#960) TomBoy1986 válasza Oliverda (#959) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Mi ez az állat nagy hűtő? :Y

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#961) Oliverda válasza TomBoy1986 (#960) üzenetére


Oliverda
félisten

Scythe Orichi azt hiszem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#962) #65675776 válasza Oliverda (#959) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként itt sem látni a vezetéket elejétől végéig.

Ezek a 10 minutes-es baromságok mik lennének? Mert nekem az jelenik meg.

(#963) Oliverda válasza #65675776 (#962) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezen nem is, itt az "asztalt" akartam megmutatni.

Karbantartás szerintem. Nálam is ezt hozza most be.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#964) Cadal válasza Oliverda (#959) üzenetére


Cadal
őstag

Anyám, ezt az istenverte rumlit, és micsoda cuccok hevernek szerteszét... :Y

#960 TomBoy1986 Igen, jól mondja Scythe Orichi

[ Szerkesztve ]

(#965) TomBoy1986 válasza Cadal (#964) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Köszi mindkettőtöknek.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#966) Gerisz


Gerisz
addikt

Na már csütörtök van! Mi lesz? Hol vannak a tesztek! :DDD

(#967) Oliverda válasza Gerisz (#966) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt. A Dinox PC névre hallgató olasz oldal tesztje. Tehát google translator javasolt.

Phenom II 940 Deneb: AMD finalmente a 45nm

Fogyasztás

A Q9650 jelenlegi ára kb. 120.000 forint. Az X4 940 pedig valamivel kevesebb lesz mint 70.000 forint.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#968) Gülredy


Gülredy
tag

A teszt megtekintése után (csak a képeket néztem mert mást nem értek belőle) nem okozott eddig csalódást. De vajon mennyire hiteles ez a teszt? Manapság már csak abban lehet bízni, ha a saját bőrömön tapasztalom...

Magyaro.-n mikor fog megjelenni?

U.I.: Szólni kellene Uri Gellrenek, hogy mondja ki a két varázsszót:
JELENJ MEG! MUKODJ!
Talán akkor hamarbb itt lenne, és még ütős darabbá is válna. De reméljük nem lesz szüksége a bűvészúrra.. ;)

(#969) Oliverda


Oliverda
félisten

The teasing is over - Phenom II 940 Air, DICE, LN2 - OC round up!

Csak vízzel nem próbálták úgy látom.

"You'll get a fun and fast chip with the Phenom II which makes it easy to update an existing AM2+ system. I will do so as well with my all day system. I like the fake this chip stays really cold. For benching it is good for wprime and will take "Quad-WR" very soon I think. 06 is also very nice and I personally like to bench 03 with full AMD setup (when CFX is working...). This chip has enough power for ALL games and most of the work things that you can do with a computer. I personally don't see a need for i7 as I can perfectly live with the cheaper Phenom II - my new processer favourite beside the E8600."

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#970) Konfigos válasza Oliverda (#969) üzenetére


Konfigos
őstag

Addig nézem ezeket a teszteket míg a végén rácsábulok egy ilyenre ;]
Egy vizes tesztre én is kiváncsi lennék mit lehet vele elérni de én igy most hirtelen azt mondom hogy láttam a lég eredményeit hogy vizzel 1.650 megoldható bőven ennél a procinál. Mhzben pedig olyan 4500mhz stabilan vizzel és 4000mhz körül stabilan léggel.Remélem ennél csak jobb eredmények születnek majd kiváncsian várom ;]

Szerk: Ne kövezzen meg senki ha butaságokat mondtam :P

[ Szerkesztve ]

(#971) Oliverda


Oliverda
félisten

Preparations for Las Vegas XS OC event

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#972) #65675776 válasza Oliverda (#969) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy ilyen procit valahonnan szerezni kell.

Csak rohadtul nincs rá pénzem...

[ Szerkesztve ]

(#973) Thrawn válasza Oliverda (#967) üzenetére


Thrawn
félisten

Második oldal táblázatában: Phenom II X4 920 multiplier unlocked??? :F
Hát ha ez igaz akkor

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#975) Sotho válasza Thrawn (#974) üzenetére


Sotho
őstag

insomnia? :)

(#976) Thrawn válasza Sotho (#975) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem igazán :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#977) samfishR


samfishR
senior tag

Végre itt vannak!
AMD Phenom II X4 920 and 940 review test

Majd ha hazaérek átböngészem az egészet:Đ

[ Szerkesztve ]

(#978) Calibos


Calibos
addikt

Aki németes mint én annak [Computerbase]

AMD ist wieder da!!!

[ Szerkesztve ]

(#979) Konfigos válasza Thrawn (#974) üzenetére


Konfigos
őstag

Köszi ezt a "kis" csokrot azt hiszem egy ideig elleszek ;] Párba bele lestem már hát kemény ;]

(#980) laci666


laci666
senior tag

Hát ezt nemtom hogy sikerült nekik kimérni,más oldalakon nincs ennyi különbség :(

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#981) Calibos


Calibos
addikt

Na, sehol senki?
Önmagukhoz képest sokat léptek előre, hátrányukat nem kicsit, lecsökkentették. Tuning- potenciál is pozitív !?, legalábbis az eddigiekhez képest, bár Amd által beharangozott extréme túlhajtás lehetőség nem valósult meg. Játékokban igazán történt a nagy előre lépés. Ár/teljesítmény csatát egyértelműen megnyerte az AMD.

(#982) laci666 válasza laci666 (#980) üzenetére


laci666
senior tag

Úgy néz ki a sima Q-kal pariba van de az I7-t ellen semmi esélye.
Igaz platform szinten nem egy árba vannak de egy kis szorongatás jó lett volna ;]
De a fejlődést jó látni,nekem már a fogyasztási adatok is nagyon tetszenek,hogy ennyit sikerült le faragni ez nagyon örvendetes.

(#981) Calibos:Na, sehol senki?
Még most emésztik :)

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#983) gyiku


gyiku
nagyúr

eljott az igazsag pillanata :U

hüllő

(#984) laci666 válasza gyiku (#983) üzenetére


laci666
senior tag

Vannak itt ellenmondásos tesztek :F
Link1 vs Link2

Én úgy vagyok várjuk meg a PH-s tesztet ott lesz az igazság.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#985) westlake


westlake
félisten

Phenom II X4 Reviewed
es akkor johetnek a szokasos kotozkodo hozzaszolasok.. "ez nem a ph!-s tesz.. szerintem kamu"..

Play nice!

(#986) Calibos válasza laci666 (#980) üzenetére


Calibos
addikt

1. Kiemeltek egy játékot (gondolom nem véletlenül a Far Cry2) ami Intelen jól fut. Érdekes...
2. Amit belinkeltél azon olyan Intel procik szerepelnek amiknek az ára 100.000,-Ft felett van...

Konklúziót, már amennyit megértettem nem olyan ember írta aki kedvelné az Amd-t. Mint ha Intel párti lenne??!

(#987) Gerisz


Gerisz
addikt

Az mennyit dob teljesítményben, hogy az Intelek DDR3-al vannak? (az összes tesztben amit eddig néztem)

(#988) Gorneck válasza Gerisz (#987) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nem nehalemről van szó akkor szinte semmit...olyan mintha ddr2vel mértek volna...

Toms-ról...
We used DDR2-1066 modules from A.Data for all of our AMD processor testing, with timings set to CL 4.0-4-4-12. On the Intel platforms, we used DDR3-1333 with timings set to CL 7.0-7-7-21.

Ferek voltak aszhem...

Gorneck#1239

(#989) Calibos válasza Gerisz (#987) üzenetére


Calibos
addikt

Szerintem szinte sem menyit, kivéve az újabb szintetikus teszteket.

(#990) Crytek


Crytek
veterán

Megnéztem sok tesztet megint csak csalódás :(
Hát az amd már soha nem fog visszatalálni a megfelelő útra?

Next PC Upgrade: 2022

(#991) Gorneck válasza Crytek (#990) üzenetére


Gorneck
titán

Miért lenne csalódás?! Sztem nem lett rossz proci... :K Kérdés mennyi lesz a valós magyar ára...

Gorneck#1239

(#992) Oliverda


Oliverda
félisten

Én eddig a Techreport írását olvastam, a tuningot rendesen elszúrták (elképzelhető hogy egy nagyon gyenge darabot kaptak) amúgy hozza azt amire számítani lehetett. A fogyasztás még jobb is mint ami várható volt. :K

A DDR3 a pontszámokon pár százazélokat (3-5%) még dobni fog.

Gorneck: 69K bruttó lesz a 940, a 920 kb 10K-val kevesebb.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#993) Calibos válasza Crytek (#990) üzenetére


Calibos
addikt

Mi a gond? Nem olyan tesztet kell olvasni amelyik az Intelnek kedvez.
Az hogy a 70-80-120Ks Intel proci jobban teljesít nem nagy csoda, nézzük meg az Amd árát majd!

[ Szerkesztve ]

(#994) Bluegene válasza Crytek (#990) üzenetére


Bluegene
addikt

állítólag a phenom II ddr3 rammal nyer további 5%-ot IPC-be

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#995) bnss válasza Oliverda (#992) üzenetére


bnss
veterán

Techreportot néztem én is, a tuning elég vicces volt. A fogyasztás valóban jól sikerült. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#996) Gorneck válasza Calibos (#993) üzenetére


Gorneck
titán

Ezen jót röhögtem...

Oliverda: :R A kezdő ára nem lett rossz...bár Én kicsit sokallom... :)

Gorneck#1239

(#997) Oliverda válasza Gorneck (#996) üzenetére


Oliverda
félisten

Kezdőárak. Gyanítom hogy hónap végére pár ezressel kevesebb lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#998) Calibos válasza Gorneck (#996) üzenetére


Calibos
addikt

Régen hallottalak pozitívan nyilatkozni Amd-ről, ha egy Inteles ezt mondja akkor akkora gáz nem lehet :)
Vagy csak megkönnyebbültél hogy trónfosztásra nem került sor? ;]

[link] nálam itt kivágta a biztosítékot, ki az a hülye aki elhiszi hogy egy 60ezres procinak a dupla annyiba kerülőt le kéne gyűrnie :F

[ Szerkesztve ]

(#999) Crytek válasza Calibos (#993) üzenetére


Crytek
veterán

Az a gond hogy az kb egyárban lévő Q9550-es sem képes leverni ami valljuk be nem mai darab!

Next PC Upgrade: 2022

(#1000) Oliverda


Oliverda
félisten

Valamikor délután vagy este lesz a bemutató ahol folyékony héliummal fogják hűteni a CPU-t. Kíváncsi vagyok hogy meglesz-e a 7GHz. ;]

Na meg arra is kíváncsi vagyok hogy az Intel képes lesz-e 6GHz fölé menni a több ezer példány közül kibogarászott i7-essel.

Crytek: A Q9550 durván 8K-val drágább mint a lock mentes 940 BE. Persze most majd mondhatod hogy az a 8K már nem pénz... Az erőforrástemető Crytek motort pedig teljesen egészében Intel-re és nV-re optimlaizálátk. Az előzőre reagálva.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.