Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Oliverda válasza bnss (#150) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy gondolom hogy az Athlon X4-ből (Propus) lesznek ilyenek. Ráadásul azok viszonylag olcsók is lesznek. Túlzással azt is lehetne mondani hogy ezek lesznek az AMD 4 magos Sempron-jai. Személy szerint baromi kÍváncsi vagyok hogy mennyit fog majd számítani az L3 cache teljes hiánya.

Athlon XP - Athlon X4 (kimondva két meglehetősen hasonlóan csengő név :D)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#152) bnss válasza Oliverda (#151) üzenetére


bnss
veterán

Meglátjuk milyen árpolitikát fog előhúzni az AMD, remélhetőleg nem szállnak el az árakkal. "Sempron" X4 nem semmi. :D

NDA mikor jár le, nem tudod? (pár nap késéssel, de boldog névnapot :R)

Thrawn: ez tetszik! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#153) Thrawn válasza bnss (#152) üzenetére


Thrawn
félisten

Az NDA "lejárati ideje" NDA alatt van :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#154) Oliverda válasza bnss (#152) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát, ha lehet hinni ennek akkor hasonló lesz a szitu az új 45nm-es procikkal mint a HD 4000-es széria esetében.

"For now, all that we can do is wait and see can AMD get back in the game or not. Judging by our sources, ATI guys are making great changes inside the company and changing the product line-up in ways that old AMD would never think of."

Az ATI átvette a hatalmat cégen belül. :D

Megpróbálják teljesen lefedni a piacot. 900-800, 700, 600, 400, 200 szériák. Május-június környékére már lesz miből válogatni. :)

Az NDA szerintem január 8.-án fog lejárni, addigra valószínűleg már a nagykerekben lesznek a procik mint az i7 esetében, tehát nem kell majd még további heteket várni rájuk.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#155) bnss válasza Oliverda (#154) üzenetére


bnss
veterán

Puccs az AMD-nél. :D

Nyár elejére tervezem a CPU cserét, addigra remélem megjön a 790GX lap is. Remélehetőleg úgy lesz az NDA és a raktárkészlet felhalmozása, ahogy mondod. Erre mernék következtetni abból, hogy nem hozzák ki a Denebet karácsonyra, hanem inkább januárban "elárasztják" velük a piacot.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#156) laci666 válasza Oliverda (#154) üzenetére


laci666
senior tag

Phenom II X4 920 - 2.8 GHz, 4-Core, 2MB L2+6MB L3
Phenom II X4 925 - 2.8 GHz, 4-Core, 2MB L2+6MB L3
A két proci között mi a különbség a megjelenési dátumon kívül,mert én nem láttok semmit :F
4000Mhz =1,6v nem sok ez egy kicsit.
Én eddig max 1,5-1,55v adtam a procinak léggel.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#157) bnss válasza laci666 (#156) üzenetére


bnss
veterán

TDP osztály, a 920 120W-os, míg a 925 95W-os osztályban van.

szerk.: valamint foglalat, a 925 AM3-as és februárban érkezik; a 920 AM2+-os és januárban érkezik.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#158) Oliverda válasza laci666 (#156) üzenetére


Oliverda
félisten

Az 5-re végződő modell számú procik már AM3-as lapba is bele fognak menni, a nullások pedig csak AM2+. Ezen felül gyanítom hogy azok már egy újabb C3 steppinges darabok lesznek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#159) laci666 válasza bnss (#157) üzenetére


laci666
senior tag

;)
akkor a 925-ös már DDR3-mal megy.
Úgynézki akkor maradok a 920-asnál a fincsi 4GB DDR2-es Mushkin ramjaimat nem akarom lecserélni.
Remélem azétrt itt nem lesznek olyan elveteműlt árak mint a nehalemnél hogy lap+proci páros 100k felett van és még a ramot nem is számoltam bele.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#160) Oliverda válasza laci666 (#159) üzenetére


Oliverda
félisten

A 925 már DDR3 RAMokkal is megy. Tehát kezeli mindkét fajta RAMot attól fűggően hogy milyen alaplapba rakod.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#161) bnss válasza laci666 (#159) üzenetére


bnss
veterán

Ahogy Oliverda mondta, DDR3-as memóriákkal is működik az AM3-as CPU. Alaplapot - szvsz - nem kell majd cserélned, bár egyelőre nem adott ki az Asus AM3 ready BIOS-t a lapodhoz. Persze AM2+-os CPU-nak gond nélkül mennie kell a lapodban.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#162) laci666 válasza bnss (#161) üzenetére


laci666
senior tag

akkor első lépésnek csak proci cser lesz meg valami kis Vga.Utána meg majd meglátom szeretik e egymást a lapommal vagy sem :D

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#163) Raymond válasza laci666 (#159) üzenetére


Raymond
félisten

A lapok es a RAM olcso lesz, azok mas most kint vannak. A CPU arakrol egyelore egy hir van es nem tunik tulsagosan olcsonak:

"The best part of them all is the price: AMD Phenom II 940 Black Edition will set you back for 40% of the amount you have to shell out for Core i7 Extreme 965 and yet, it comes with a radically cheaper platform of equal or even better overclocking capabilities."

Ez €350-400 arat jelentene. Viszont ketlem hogy ezt megjatszanak mert igy veszik az elony az i7 920-al szemben. Amit nyernel a platform-on elveszitenek a CPU-n.

MOD: Link az idezethez: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#164) bnss válasza Raymond (#163) üzenetére


bnss
veterán

Csúnya nagy öngól lenne ez az árazás.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#165) Mardor válasza Raymond (#163) üzenetére


Mardor
tag

Nem lehet, h csak a 940-es Black Edition lesz ilyen drága?
A látszólagos tuningolhatósága miatt.

(#166) laci666 válasza Raymond (#163) üzenetére


laci666
senior tag

Az árgép szerint a legolcsobb Core i7 73K
A Core 2 Quad Q9550 69K
Remlem olyan 50K környékére belövik a 920-as Phenomt mert nem szeretnék ettől többet kiadni procira még ez is sok.
Ha meg ettől többe kerül akkor szvsz még várok vele.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#167) Oliverda válasza bnss (#161) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra ezért még kíváncsi leszek hogy sima classic AM2-es (értsd amiket kb. 2 éve adtak ki) lapokban menni fognak-e a Deneb-ek. Azt olvastam még kb. 2-3 hónapja hogy az AMD nem javsolja ezen procik támogatását a sima AM2-es lapokban.

300-350 dollára tippelem a 940 BE árát. Nagyban függ persze attól hogy mit tud majd ténylegesen felmutatni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#168) bnss válasza Oliverda (#167) üzenetére


bnss
veterán

Ez egy érdekes kérdés, ha technikai akadálya nincs (lábkompatibilis, más probléma hirtelen nem jut az eszembe), akkor elméletileg műkődniük kellene.

Ha a pénzügyi szemüvegemet veszem fel, akkor ez egy marketing fogásnak láttatja magát, miszerint vegyen mindenki, aki Phenom II-t szándékozik használni új alaplapot (és mivel chipset terén igen jól áll az AMD, lehetőleg ilyen chipsettel szerelt lapot.)

300-350 dolláros induló ár elképzelhető, az lesz érdekes - az árakra vetítve -, amikor februárban jönnek az AM3-as CPU-k.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#169) Oliverda válasza bnss (#168) üzenetére


Oliverda
félisten

Éppen lehet technikai akadálya is. Történetesen éppen az is elképzelhető hogy a 45nm-es procik IMC-je már csak unganged módot támogat, vagy éppen a split power planes nélkül nem lenne 100%osan stabil a rendszer. Nyilván nem tilthatják meg hogy az alaplap gyártók elkészítsék a támogatáshoz szükséges BIOS-t. Majd ha odakerül a sor meglátjuk hogy mi igaz ebből (is).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#170) gyiku válasza Oliverda (#167) üzenetére


gyiku
nagyúr

regi am2be mar most is csak korlatozassal mennek az am2+ok, nem?

hüllő

(#171) Atocha válasza Oliverda (#167) üzenetére


Atocha
senior tag

"300-350 dollára tippelem a 940 BE árát. Nagyban függ persze attól hogy mit tud majd ténylegesen felmutatni."

Nos ez mindenképp egy érdekes kérdés. Az ATI 4850-70-es kártyák árazása még csak hasonlatosnak sem mondható a gtx260-280-as megjelenéshez. Én reménykedem egy hasonló megmozdulásban CPU téren is. Vagyis hogy jóval olcsóbbak lehetnek, mint az Intelek. Értek ezalatt egy 10-30%-os különbséget is akár.
A képlet 1xü. Ha ugyanazon az áron jön ugyanolyan teljesítmény mellett az AMD mint az Intel, akkor vérpistikeintelcsávó miért váltson intelről amd-re? Az AMD pedig piacot akar/kell nyernie, hogy ha fent akar maradni a víz felszínén. Szerintem olcsóbb lesz azonos teljesítmény mellett és nem 5 ft-al.

:)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#172) bnss válasza Oliverda (#169) üzenetére


bnss
veterán

Igazad van, erre nem is gondoltam. Ha még ezekben a lapokban is mennének a Phenom II-k, az nagy előrelépés lehetne AMD részéről - szvsz.

gyiku: HT korlát van.

Atocha: egyelőre nem tudni, hogy milyen teljesítménnyel érkezik a Deneb, azt a pár grafikont, amit ebben a topicban látsz, ne vedd "szentírásnak".

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#173) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Ha volt már, elnézést: [link]

:Y

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#174) Oliverda válasza Atocha (#171) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó, de az VGA ez pedig CPU. Illetve ott az nVidia a konkurencia itt pedig az Intel. Nem mindegy.

Bon3ss: Meg ott nem válaszható az unganged mód a RAMoknak.

Érdekesség képpen itt vannak a C2D előtti első AM2-es AMD procik árai: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#175) Atocha válasza bnss (#172) üzenetére


Atocha
senior tag

Teljesen igazad van. Nem kell szentírásnak venni, de én reménykedem, hogy hasonlóan jó teljesítménnyel jön. (Igazából azt remélem megveri :) )

Januárban kiderül mi az igazság.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#176) bnss válasza Oliverda (#174) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, inkább csendben maradok ezentúl. :DDD

Elég brutális árak voltak, akkoriban biztos nem vettem volna X2 5000+-t. Remélem janurban nem kell ilyen nagy számokat látni az új CPU-k árcéduláin.

Atocha: én is reménykedek, hogy ilyen jól teljesítsen a Phenom II. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#177) Atocha válasza bnss (#176) üzenetére


Atocha
senior tag

Mondom, nagy varázslat nincsen...
Vagy jó áron jön ki az AMD, vagy áshatja a sírját...

Én az elsőre szavaznék, ha lehet.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#178) westlake


westlake
félisten

(#179) Oliverda válasza Bluegene (#125) üzenetére


Oliverda
félisten

Megcsinálta, igaz ez 8.9-es Catalyst és az állítólagos tesztben 8.10-essel mértek. Az eredmény.

Westlake: Akkor egy HDZ940XCGIBOX jöhetne is holnapra. :D

mod: mégnagyobbdragon: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#180) Atocha válasza Oliverda (#179) üzenetére


Atocha
senior tag

Inenntől kezdve már csak reménykedni kell, hogy azok a grafikonok igaziak.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#181) glutamin válasza Atocha (#180) üzenetére


glutamin
őstag

Még a végén beérik cpu vonalon is az AMD munkássága. VGA oldalon is igazából a 3. sorozat robbantott nagyot a HD vonalon. (3xxx már kb egálban volt, 4x ütött). Most ha jól látom a Phenom II lesz kb egálban az Intellel.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#182) Hakuoro válasza Oliverda (#124) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

A CPUQueen-nél nem furcsa kicsit az erdmény? :U
23466 vs. 27466

[ Szerkesztve ]

(#183) Oliverda válasza Hakuoro (#182) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennyire erővel ez is furcsa lehet. Mindkét felső eredmény 292-vel kezdődik, mindkettőben van hetes és az alsó eredményben lévő hatos pont a felsőben lévő hármas kétszerese. :D

Szvsz ha kamu is lenne ennyire senki sem lehet amatőr.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#184) Sanyix válasza Bluegene (#149) üzenetére


Sanyix
őstag

he??? újonnan is olcsóbb mint 15k :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#185) #65675776 válasza Oliverda (#154) üzenetére


#65675776
törölt tag

Még hogy nem volt értelme felvásárolni az ATi-t... Egyre inkább látszik, hogy mind a két cég csak jól járt a fúzióval.

(#186) csatahajós válasza Oliverda (#183) üzenetére


csatahajós
senior tag

Itt van némi bizonyíték a sráctól, hogy nem kamu:

"Quote:
Originally Posted by junkmonk View Post
can you post pictures of your setup and the deneb cpu so we know its not fake?
http://4.bp.blogspot.com/_lJdgLM3WR3...s1600-h/11.PNG

http://3.bp.blogspot.com/_lJdgLM3WR3...s1600-h/10.PNG

http://markbench.blogspot.com/2008/1...-part-one.html
Crp1988 is offline Reply With Quote"

Persze ezek 3D Mark pontok, tehát még kérdés hogy ez mennyire fog megjelenni valóságban, de ha igaz akkor tényleg nagyon, de nagyon bíztató!

[ Szerkesztve ]

(#187) Sanyix válasza #65675776 (#185) üzenetére


Sanyix
őstag

nem volt értelme olyan áron felvásárolni. Normális áron lett volna. Most is van, csak buktak rajta sokat.

Jönnek má ezek, nemsokára énis lecserélem majd a 4400+-os x2-t valami jóféle 95w tdp, de inkább max 65w-s csodára.

kíváncsi vagyok ezeket majd mennyire lehet undervoltozni, mert a brisbane x2-met eléggé 1,3v-> 1v

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#188) Oliverda válasza #65675776 (#185) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, bár azért anno a tárgyalásokra vihettek volna magukkal egy piacos romát aki lealkudta volna nekik felére az árat. :)

csatahajós: Nem jók a linkek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#189) csatahajós válasza Oliverda (#188) üzenetére


csatahajós
senior tag

No még 1X:

Kép 1

Kép 2

Blog

Ha ez igaz akkor mondhatjuk hogy a Deneb nagyon jól skálázódik

[ Szerkesztve ]

(#190) Oliverda válasza csatahajós (#189) üzenetére


Oliverda
félisten

Erősen kétlem hogy ezt a procit tesztelték ha tényleg teszteltek. Ez egy C0 steppinges ES amit még valamikor májusban gyárottak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#191) #65675776 válasza Sanyix (#187) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondtam én egy szót is az árról? Szerintem az már középtávon is vissza fog jönni.

Sokan magának a fúziónak az értelmét kérdőjelezték meg, pedig annak igenis volt értelme, nem is kevés.

(#192) Gerisz


Gerisz
addikt

Nem lesz sok az az 1,6, meg 1,8V? Bírni fogja azt a lap? Meg hűtés milyen kell már?
Nekem 1,47-alatt elfüstölt az 57SLI 2 hónap után.
Pedig nagyon várom! Mert le akarom főzni Tesó 8400-át, hogy e faszi látod mit tud az AMD!

(#193) bnss válasza Gerisz (#192) üzenetére


bnss
veterán

Volt borda a PWM áramkörön?

csatahajós: azért az az 1,168V@4GHz kissé hihetetlen számomra, még a C0 stepping ellenére is.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#194) keIdor válasza Gerisz (#192) üzenetére


keIdor
titán

1,6V-1,8V már a procinak is káros, úgyhogy senki se fogja így hajtani a procikat, elhiheted...
Szerintem itt is max 1,4V lesz majd maximum 24/7-re.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#195) Atocha válasza keIdor (#194) üzenetére


Atocha
senior tag

A képen 1,168V van, ami az 1,2V -hoz közelit, de te 1,6 illetve 1,8V-ról beszélsz.
Csak mert vagy én értek félre valamit, vagy te. :) A különbség az 1,2 és az 1,6 között 4 tized.

Most komolyan... én nézek be valamit vagy ti? :)

Mert az 1,168V szerintem abszolút nem sok.

[Mert itt] az intelnek 1,368V-ot adtak.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#196) keIdor válasza Atocha (#195) üzenetére


keIdor
titán

Kicsit olvass vissza....

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#197) Atocha válasza keIdor (#196) üzenetére


Atocha
senior tag

Visszaolvastam. Ne hari, nem vágom akkor... :(

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#198) bnss válasza Atocha (#197) üzenetére


bnss
veterán

Itt láthatod a feszültség értékeket, amiről szó esett.

Gerisz: akkor nem csodálkoznék ezen.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#199) Gerisz válasza keIdor (#194) üzenetére


Gerisz
addikt

De akkor megint ott vagyunk ahol a part szakad. Ha nem tudod használni 4Ghz-en mert annak 1,6V-kell akkor kakukk. Az Intel-t lehet bassz.
Remélem nem úgy lesz az még, csak olyanok mint amik az én procimról voltak tesztek, hogy 1,5V-on se megy 3.2 fölé. Aztán szerencsére 3370 1,34V-on(nem csak nekem). Jaj de várom már.

Bon3ss: Gondolod :DDD

Mod: De akkor is mé nem bírta :B

[ Szerkesztve ]

(#200) keIdor válasza Gerisz (#199) üzenetére


keIdor
titán

Biztos lehetsz benne, hogy itt is lesznek gyengébb darabok. Intelből ki lehet indulni, rohadt nagy szélsőségek vannak, már nem is számít a stepping se semmit.

Példa: Wolfdale

Van, ami 4GHz-et viszi 1,15V-al léggel. Van, ami 1,40V-al se képes stabil 4GHz-re.
C0-ból meg E0-ból is vannak jó meg rossz darabok. És teljesen mind1, hogy E8200, E8300, E8400, E8500, E8600 mindegyikből van jó meg rossz, meg kurvarossz.

Én már nagyon régóta csak használtan veszek CPU-t, mert akkor tudom, hogy mire képes az, amit már elöttem teszteltek és tuti, hogy nem fogok ki valami szardarabot. Ez nekem még megér + x%Ft-ot is akár. Ha váltok AMD-re jövőre tuti, hogy maradok ennél a módszernél. :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.