Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) Smani válasza apollo12 (#21000) üzenetére


Smani
senior tag

790FXTA-UD5

(#21002) Smani válasza N_A_S (#20999) üzenetére


Smani
senior tag

Ha C3-as a proci akkor kizárt. Valami más bibi lesz ott.

(#21003) N_A_S válasza Smani (#21002) üzenetére


N_A_S
veterán

valid

most levettem 1333-ra a ramokat, lehet az kaver be, procit is 3800-ra raktam 1.4V-al megnézem így mit mutat a prime

szerk.: így is kifagyott :W

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#21004) N_A_S válasza N_A_S (#21003) üzenetére


N_A_S
veterán

3800-on 1.45V-al most futkorászik, úgy néz ki ez valami nagyon antituningos példány

https://tinyurl.com/phnas

(#21005) Smani válasza N_A_S (#21004) üzenetére


Smani
senior tag

Elképzelhető :F
Na de majd kiderül. Mive hűtöd?

(#21006) N_A_S válasza Smani (#21005) üzenetére


N_A_S
veterán

az 5k-s "H50"-el, 2 x GELID SilentPWM 1500RPM-en

ph2 965 3800mhz 1.45V max58C

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#21007) Smani válasza N_A_S (#21006) üzenetére


Smani
senior tag

látom válság van (vga :D )
az amd-s lefogató a corsair-tól postával mennyi?

(#21008) N_A_S válasza Smani (#21007) üzenetére


N_A_S
veterán

50$, 10 a lefogató és 40 a posta. de én havertól kaptam az amd-s lefogatót, lényegében ez az Ő volt gépe egy az egybe. az 5970 is az övé. szerelném össze az új konfját csak nem jött meg az alaplap tudjuk kitől, egyébként ezért nem írtam még értékelést a 26k-ról se, mert nem volt mibe tesztelnem. már tegnap itt kellet volna hogy legyen. :W

https://tinyurl.com/phnas

(#21009) apollo12 válasza N_A_S (#21006) üzenetére


apollo12
veterán

biosba nincs véletlenül be aktiválva a biosba a hőmérséklet figyelő

1.55 volton már hipp hopp 65Cfokon lehet

de ha többet szeretnél kihozni belőle akkor fsb vel tuningolj

(#21010) N_A_S válasza apollo12 (#21009) üzenetére


N_A_S
veterán

mekkora FSB-t szeretnek ezek? nincs engedélyezve a hőmérséklet figyelő, meg a 0x124 egyértelműen VCore -ra utal (legalábbis szandi néninél meg nagyjából az összes i7-nél így van)

65 fok amúgy ezeknél már probléma? még mindig 58°C prime (blend) alatt a max

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#21011) Smani válasza N_A_S (#21010) üzenetére


Smani
senior tag

Itt a lap szokott kifeküdni az fsb-től. Giga lapod szerintem 300-ig bírja. Viszont szerintem azzal sem fogsz többet kihozni belőle ha ennyire antituning...

65c-nál nem ajánlatos feljebb menni. Bár nagyon nem is lehet mert bekapcsol a védelem és visszaveszi az órajelet.

(#21012) N_A_S válasza Smani (#21011) üzenetére


N_A_S
veterán

akkor megnézem 15*266-al

https://tinyurl.com/phnas

(#21013) bluemirage válasza N_A_S (#21010) üzenetére


bluemirage
őstag

200 x X-es szorzó emeléssel alapfeszen (1,4 V és nem több, ha jól tudom) sem megy 3,8 fölé az normál. Ne búsulj. Afelett kell a szerencse, ahogy írtam.
A 965 vége nincs sokkal messzebb, mint egy 955 vége... Erre utaltam korábban.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#21014) Smani válasza N_A_S (#21012) üzenetére


Smani
senior tag

(#21015) Alastair' válasza bluemirage (#21013) üzenetére


Alastair'
nagyúr

"A 965 vége nincs sokkal messzebb, mint egy 955 vége... " - miért is lenne? Szerencse, és semmi más :D

Alister from Hell

(#21016) N_A_S


N_A_S
veterán

3900 (13*300) @ 1.5V P95 SmallFFTs

Ez így maradhat 247-re?

(#21014) Smani
:R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#21017) Smani válasza N_A_S (#21016) üzenetére


Smani
senior tag

Maradhat.

NB-t 2400-2600-ra lődd be ha bírja. Sokat számít a memóriakezelésnél és pattogósabb lesz a rendszer.

(#21018) ---Lasali--- válasza N_A_S (#21016) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

1 óra tesztelés az nagyon semmi..
LinX et told neki 3 órát, és akkor már biztosabb lehetsz. Haverommal anno nagyon benne voltunk ebbe a deneb tuningba, már sajnos pontosan nem emlékszem mikor fagyott be, de volt amikor 2 óra 50 percnél, meg azt hiszem még voltak durvább idő eredmények is.
1.5V az rengeteg a 3900 hoz.. főleg C3 nál.
Ha 1.425 el nem viszi a 3.9 et, akkor hagyd a francba, akkor bukta az a proci tuning terén.
Általába amelyik nem bírja, annak olyan 3.8 nál szokott lenni egy korlát, ami felett nagyon sok feszültség kell nekik, és nem éri meg az a 100 mhz...
Másik, hogy én tesztelgettem több alaplapot, és 1.425 felett annyira elkezdi ez a proci terhelni az alaplapi tápellátást, tekercseket, feteket, kondikat, hogy ha kicsit gyengébb kivitel, vagy nincs ott hűtés, akkor szétcseszheti elég hamar.
Nekem volt egy régebbi asus alaplapom, az be is korlátozott túl terhelés, melegedés miatt, sípoltak a tekercsek terhelés alatt, majd levette a szorzót automatikusan, pedig ragasztottam a fetekre kis ram süniket is..
Giga 970a UD3 al, aminek van fet hűtése, úgy hogy a proci vízzel van hűtve, és a táp húzta el onnan a levegőt, 1.45V felett 23 fok körüli szobában elment a borda!! 75 fok fölé. Szóval a FET alatta lehetett 80+
Gépet kikapcsolva, szétszedve, rá 20 percre is kb 50 fok körül voltak a tekercsek, kondik, terhelés alatt sütött az egész tápellátás.

Másik hogy gondolom black edition, miért az fsb -t húzod? Miért nem szorzót tolod rá és az fsb vel csak finomítasz? Sokkal tisztább, üzembiztosabb megoldás a szorzóval szórakozni.

Mivel hűtöd hogy 64 volt a max 1.5V on? :D

[ Szerkesztve ]

(#21019) Smani válasza ---Lasali--- (#21018) üzenetére


Smani
senior tag

Corsair H50

Egy brocken 55c környékén megfogja.

(#21020) seederking válasza Alastair' (#20952) üzenetére


seederking
őstag

:D Gondoltam megosztom kicsi de annál nagyobb örömet okozó sikeremet.
Most volt időm csak foglalkozni a cpu-val.De remélem nem csak egy pislákoló szikrát hanem a fényt látom az alagút végén.
Nos a Cpu voltage-t levettem 1.3-ra ahogyan tanácsoltad.
Mivel írták a lapomon a target temperature-t beállítottam 50C-ra level 6 fan speed-el.
Jelzem szoftveresen csináltam nem biosban.De azt is jelezném hogy nem kell leszólni érte annak aki már 2x is rám reagált,hogy ne szoftveresen tegyem.Másra hallgattam és teszt erejéig szoftveresen csináltam.Erről ennyit.
Az elért eredmény 3.2ről 3.6ghz linx-el 58foknál megállt:) Igaz csak rövid ideig kb15percig futtattam de első próbálkozásomnál mikor még feszhez nem nyúltam kb 3 perc alatt fölment 67-70C-ra.Szóval ugy gondolom jó úton járok hála nektek :R
A kérdésem,mivel szoftveresen állítottam teszt alatt láttam hogy a cpu fesz 1.3-1.5 között mozgott.Akkor az 1-3-at biosban beállítva le kell fixáljam igaz?
Amit írtál a cpunb-t hogy 1.2-t adjak neki,most 1.1-en van.Ennek mi a szerepe és ezt is biosban egy menüpont alatt kell csak átállítani mint most ahogyan látom szoftveresen?
Másik hogy írtad a szorzóját lőjem föl 10-ről 13-ra.Na most a cpunb szorzójára gondoljak ha jól értem?
Ezt szoftveresen nem látom de gondolom a biosban keressem.?Ez a cpunb dolog még új nekem..

Idézem írásod hogy tisztábban lásd:és jelzem C3-as
"seederking: sok az az 1.4 volt a 3.6-hoz. Ha C3-as a proci, 1.30, 1.325 körül próbálkozz.
Ha stabil a CPUNB-nek adj 1.20 voltot, és a szorzóját lődd fel 10-ről 13-ra, hagy menjen, 2.6-on. Szereti. "

Még annyi lenne,hogy a célom 3.8ghz lenne.De ezt majd később csak ha értékeket adnál/adnátok ehhez mérten próbálkoznék.Most 3.6-on megy.
És hát 1000 köszönet az eddigiekért is :)

(#21021) Smani válasza N_A_S (#21016) üzenetére


Smani
senior tag

Illetve játsz inkább. BF3, GTA4, Cry2 ezek nagyon cpu igényes gammák. Ha baj van ezek elszállnak.

(#21022) N_A_S válasza ---Lasali--- (#21018) üzenetére


N_A_S
veterán

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, ennyit valóban nem ér az egész. Akkor maradok inkább valahol 3600-3800 között. Azt én is észrevettem hogy nagyon melegszik az alaplap, ezért rá is irányítottam egy 14 centis ventit. Bár szerintem elég jól feszerelet lap, de tudom hogy Gigák elég érzékenyek és könnyen megadják magukat. Megfogadom a tanácsod és inkább kíméletesebb tuninggal próbálkozom.

A LINX-el egy a gondom. Elindítom, és nem csinál semmit, pedig próbáltam Adminisztrátori jogokkal is futtatni, és ugyanaz... Amúgy itt nem álltam meg a teszteléssel, indítottam egy Blendet is 3 órával ezelőtt. Most értem haza és "a Windows helyreállt egy... blabla.." Szóval tényleg nem stabil a cucc.

Más: station-drivers-en találtam pár beta bios-t. Ha jól sejtem ezek valami tuning BIOS-ok lehetnek. Giga SB-lapjainál sokszor ezek a BIOS-ok százszor jobbak voltak mint a hivatalos végleges BIOS-ok, de pl 775-nél a EP45-UDR3-re is nagyon igaz volt ez. AMD-s fronton mi a helyzet? Szerintem rápróbálkozok még azzal, hátha több funkció van benne, és talán akkor alulfeszeléssel is lehet majd ügyeskedni.

Bár azon is erősen gondolkozom hogy mégis inkább eladom az egészet...

Ja és egyébként nem BlackEdition a proci, a dobozát nem kaptam meg, de CPU world alapján ez egy sima 965.

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat! :R

https://tinyurl.com/phnas

(#21023) N_A_S válasza N_A_S (#21022) üzenetére


N_A_S
veterán

*Most látom hogy AIDA64 szerint Black Edition, de közbe észrevettem hogy CPU World-ön is benéztem, mert ez az a proci

https://tinyurl.com/phnas

(#21024) Smani válasza N_A_S (#21022) üzenetére


Smani
senior tag

Ha a szorzót tudod 17-nél feljebb állítani akkor az bizony black.

Linx-ből szedj másikat. Nekem is van, hogy valamelyik nem csinál semmit.

(#21025) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok nekem olyan kérdésem lenne hogy alul feszelni szeretném a procim(955BE) Mennyi az ideális amin míg elindul? Mert az alap 1.4V-ot sokkalom... Amugy Asrock lapban csücsül.
Előre is köszönöm :R

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#21026) Smani válasza Keni21 (#21025) üzenetére


Smani
senior tag

Procifüggő.
Van olyan ami 1.2V-al is stabil. De járt nálam olyan is ami 1.4V-al is elhasalt (1.475V a vid-je...)

Ki kell tapasztalnod.

(#21027) ---Lasali--- válasza Keni21 (#21025) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ugyan úgy tesztelni kell mintha húznád.. 1.30v körül próbálkozz elsőnek.
Függ a revízió számtól, meg hogy hogy sikerült, vaferon hol volt, stb.. szóval csak teszteléssel lehet kideríteni hogy mennyin bír épp a tiéd.
Menj lefele a feszültséggel, amíg a rendszer már nem indul el, aztán utána egy-két lépést felfele, hogy menjen, aztán LinX et szedd le, és mehet a teszt, ha lefut 3 órán át stabilan, akkor 90% hogy később se fagy be, ha a tápod nem ingadozik nagyon (12V terhelés növekedésére lefele csökken pl), mert ha igen, akkor játékba a vga megnövekedett fogyasztása hatással lehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#21028) Smani válasza ---Lasali--- (#21027) üzenetére


Smani
senior tag

Ezt a linxelést oltári nagy baromságnak tartottam. 20-25 kör még ok. Na de 3órán keresztül pocsékolni az áramot?
Kell egy pár kör linx. Egy Vantage/3DMark11 cpu teszt illetve játék pár órát. Ha ezek gond nélkül mennek akkor nagy valószínűséggel stabil.

(#21029) ---Lasali--- válasza Smani (#21028) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezekkel a játék meg 3d mark tesztekkel én nem merném semmire se azt mondani hogy stabil, és nem fog később fagyni, és munka, akármi elveszni miatta, mert akkor meg majd csapod az asztalt mérgedbe, és akkor más lesz a hülyeség.
Mondom volt többször olyan eset hogy közel 3 óra LinX elésnél lett fail a teszt.
1-2 óra LinX es vagy Prime os teszt pedig a nulla értelem kategória. Ahogy az az előbb ki is derült ahogy a kolléga írta, hogy arra ért be a szobába, hogy lehalt a rendszer. Amire te azt mondtad hogy mehet 24/7 re. Ebből lesz az olyan tuningos gép ami stabil pár napot, aztán elcseszi a videó kódolást meg a tömörítést, meg össze vissza befagy hetente egyszer egyszer egy játékba, és több bosszúságot okoz mint örömet.
Az meg hogy hány kör fut le, az meg megint A hülyeség kategória mert a körök lefutási ideje függ attól hogy mennyi ramod van, mekkorára van beállítva egy kör, és milyen gyors a gép.
Ha valaki 125 wattos processzor vesz, ne sírjon az 50 kilówattóra per forinton.. ha egyszer ki van tesztelve normálisan, ami nem kerül áramból se többe egy két gombóc fagyinál, és akkor legalább már lehet bízni a gépbe.

Nem vagyok a félmegoldások híve, és nehezen kötök kompromisszumot.

[ Szerkesztve ]

(#21030) Smani válasza ---Lasali--- (#21029) üzenetére


Smani
senior tag

Ha komoly munkára használom a gépet akkor eleve nem fogok tuningal szarakodni és kockáztatni a stabilitást. A tuning soha nem lesz stabil. Nem egy olyan embert ismerek akinek fél/egy évig ment a napokig kitesztelt gépe hibátlanul aztán másnap dobott egy kékhalált és soha többet nem ment az előző stabil beállításokon.

(#21031) seederking


seederking
őstag

Esetleg föntebbi,legutóbbi kérdésemre (cpunb-re vonatkozó részre) valaki tud tanáccsal szolgálni?

[ Szerkesztve ]

(#21032) N_A_S


N_A_S
veterán

Na megvagyok egy 30 körös LINX-el:
[link]

A Gfloppok rendben vannak?

Ezután szükséges még Prime Blendet futtatni?

https://tinyurl.com/phnas

(#21033) Smani válasza N_A_S (#21032) üzenetére


Smani
senior tag

-100mhz és -0.1V :)

Rendben van. Nálam is hasonló szokott lenni. Prime szerintem már felesleges... NB-nek mennyi feszt adtál? Lehet menne 2600-t is.

(#21034) N_A_S válasza Smani (#21033) üzenetére


N_A_S
veterán

1.225V

Most már így marad, ez "stabil". Tesómnak jó lesz szerintem Sims3-ra a 2400-as NB is :DDD

https://tinyurl.com/phnas

(#21035) Smani válasza N_A_S (#21034) üzenetére


Smani
senior tag

1.25-ig nyugodtan felmehetsz.
Milyen vga lesz mellé?

(#21036) N_A_S válasza Smani (#21035) üzenetére


N_A_S
veterán

Szerintem beteszem neki a 4870X2-t

https://tinyurl.com/phnas

(#21037) Smani válasza N_A_S (#21036) üzenetére


Smani
senior tag

Energiatakarékos :D

(#21038) N_A_S válasza Smani (#21037) üzenetére


N_A_S
veterán

Nem az a lényeg... Meg ezen kívül csak egy 7300GS van kéznél.

https://tinyurl.com/phnas

(#21039) Alastair' válasza Smani (#21028) üzenetére


Alastair'
nagyúr

+1 :K

Alister from Hell

(#21040) seederking


seederking
őstag

Sziasztok
Légyszi nézzetek már rá az alábbi beállításaimra.Phenom II 955 3.2-ről 3.6.
A következő értékeken változtattam.Cpu szorzó,Cpu fesz,Cpu NB,Cpu nb szorzó.
+ a hűtés de azok beállításai most "lényegtelen"
Kérdezném,hogy a HT ratio menü alatti érték húzás előtt maxon volt.Most hogy átállítottam az értékeket (a HT ratio-t nem) visszáb vette a bios.Mit takar ez a beállítás és nem gond-e hogy visszább állt?Egyáltalán miért?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#21041) norbi0604 válasza seederking (#21040) üzenetére


norbi0604
aktív tag

A HT-t érdemes 2000Mhz-en hagyni (200x10), tehát amikor a CBU NB-t növelted, automatikusan növelte hozzá a HT szorzóját is, ezt a szorzót kellene visszavenni 10x-re. Semmi jelentős gyorsulás nem lesz tapasztalható, ellenben instabilabbá teheti a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#21042) seederking válasza norbi0604 (#21041) üzenetére


seederking
őstag

Értem de én ha jól emlékszem pont hogy vissza vette a rendszer nem pedig fölfelé húzta.Mert tuning előtt ugy emlékszem teljesen fönt volt a ht szorzó.most pedig csökkent 12-re.Akkor most én emlékszem rosszul vagy más a helyzet?
Ezt a szorzót egyébként biosban megtalálom mert eddig csak szoftveresen láttam.hogy keressem?
A képeken látott beállítások jók?Értékekre gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#21043) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok.

Adott a Phenom II X4 955 BE (C3) processzorom. Mivel egy Gigybyte GTS 450 OC1-et hajtok vele ezért alap órajelen használom. Szeretném alul feszelni amennyire csak lehet, úgy ,hogy 3200MHz-en még stabil legyen. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tegyem ezt?

Az én elképzelésem az lenne hogy lépcsőfokonként vegyem le a feszt, illetve minden lépcsőfok után teszteljek valamivel. Gondolom Intel Burn Tesztel kell tesztelnem? Ja és az lenne még a kérdésem hogy kell-e mást állítani ha feszt csökkentek a processzoron?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#21044) varmi2 válasza ilovedigweed (#21043) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell semmi mást állítani, és jol mondod, lépésenként csökkented, és teszt, vagy amit írtál, vagy prime95-l, és a legvégén, mikor ugy gondolod, hogy kész az alul feszelés, úgy nézd a stabilitást, hogy prime95 vagy 2 órát, ha minden rendben, akkor játék vagy 2 óra, ha nem hasal el, akkor stabilnak mondható.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#21045) Motaba78 válasza ilovedigweed (#21043) üzenetére


Motaba78
őstag

szia

az elképzelés jó, de kezdheted mindjárt kb. 1.35Vnál és onnan lefelé, szerintem olyan 1,28-1,3V környékén lesz a határ.

(#21046) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Értem, köszönöm!

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#21047) HERR Z válasza ilovedigweed (#21046) üzenetére


HERR Z
veterán

inkább kezd 1.3V-ról , rossz esetben 1.25V körül, jó esetben 1.15V körül még stabil lesz
nb feszt is vedd le 1.1V-ra

(#21048) seederking


seederking
őstag

A cpu ht szorzóval nem tudom mit tegyek.Föntebb leírtam mi az oka.Ha valaki vágja légyszi segitsen.Mert ellentmondásokkal találkozom.Viszont már belőttem mindent egy teszt inditásához de a ht ratio-val nem tudom mit kezdjek.Olvastam olyat is hogy ez lenne az "fsb".?

[ Szerkesztve ]

(#21049) norbi0604 válasza seederking (#21048) üzenetére


norbi0604
aktív tag

"A sorban következő szorzónk a HT link órajelének előállításáért felelős. Ez a szorzó már a K8 óta létezik és szintén a referencia órajellel egy párt alkotva hozzák létre a HT (HyperTransport) busz működési órajelét. Az első HT buszt alkalmazó esetében 800MHz-en üzemelt a kapcsolat, majd ezt követte az 1000MHz és végül a HT 3.0 szabvány bevezetésével 2600MHz-ig tolták ki a hivatalos határt (=5200 MT/s vagy 5.2 GT/s). A jelenleg forgalomban lévő desktop processzorok hivatalosan maximum 2000MHz-es (=4000 MT/s) HT busszal kerülnek forgalomba. Gyárilag az NB(/L3) valamint a HT órajelei szinkronban vannak, de az elkülönített szorzók segítségével az NB órajelét a HT fölé tornázhatjuk. Fontos, hogy a HT órajele sosem lehet magasabb az NB órajelénél, ellenkező esetben könnyen nem induló géppel találhatjuk szemben magunkat. Ebből következik, hogy magasabb HT órajelhez először az NB órajelét kell megemelnünk. A HT órajelét lehetőleg tartsuk mindig 2000MHz közelében, mivel az emelése nincs túlságosan nagy hatással a gép összteljesítményére, kivéve abban az esetben, ha fontos az IGP teljesítménye. Ekkor ugyanis a GPU a HyperTransport-on keresztül fér hozzá a RAM videó memória gyanánt elkülönített szekciójához (UMA)."

(#21050) seederking válasza norbi0604 (#21049) üzenetére


seederking
őstag

Így már érthető.
Megtennéd,hogy az általam föntebb linkelt képeken látható emelt/csökkentett (cpu.fesz) mellé jó/elegendő lesz a ht-nek 2000mhz. A szorzója 200mhz-ként emelkedik minden esetben?Magyarul nekem most 12 azaz 2400mhz.A cpunb-m 13x azaz 2600mhz.Csökkentsem akkor a ht szorzót vagy maradhat?
És köszönöm a felvilágosítást!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.