Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

AMD K10/K10.5 túlhajtási útmutató

Bő egy évvel az első natív 4 magos AMD Phenom processzorok megjelenése után (jelen állás szerint legkésőbb) 2009 január 8.-án a CES-en útjára indul az immáron 45nm-es csíkszélességel készülő új Phenom X4 modellsorozat.

Specifikációk és különbségek a teljesség igénye nélkül

- Socket AM2+ és AM3 (2009 Q1-Q2)

- 45 nm SOI gyártástechnológia (immerziós litográfia alkalmazásával)

- natív négymagos kialakitás

- megnövelt IPC (Instructions per Clock)

- alacsonyabb fogyasztás azonos órajelen

- HyperTransport 3.0 busz támogatása

- közös 6MB-ra növelt 48 utas L3 cache (csak Deneb magnál) , a magonkénti saját külön 2x64KB-os L1-ek és 512KB L2 cache mellett

- split power planes - Külön választott áramforrás a magoknak és a beépített memóriavezérlőnek

- továbbfejlesztett integrált memóriavezérlő (IMC) - konfigurálható 64/128 vagy 2x64 bitre (unganged mode), DDR2-1066 szabvány (később AM3 esetében már DDR3-1333 is) támogatás mellet

- Cool'n'Quiet 3.0 (A magok órajele egymástól függetlenül változtatható - A feszültségük a legnagyobb terhelésű magéhoz igazodik. Smart Fetch - A teljes mag(ok) lekapcsolása, az L1 és L2 cache tartalma ilyenkor az L3-ba kerül.)

- C1E (Enhanced Halt State) energiagazdálkodási mód támogatása

- AM2+ (és néhány sima AM2) foglalatos alaplapok, megfelelő BIOS frissítés után (az AM2 korlátozások mellett), kezelik az új processzorokat (ez modell és gyártó függő!)

*Jelen állás szerint a 2009 első/második negyedévében megjelenő AM3 tokozású processzorok kompatibilisek lesznek a jelenlegi AM2+ foglalattal rendelkező alaplapokkal is DDR2-es modulok mellett. A beépített DDR2 memóriavezérlő okán az AM2 illetve AM2+ tokozású processzorok nem lesznek kompatibilisek az AM3 foglalattal megjelenő alaplapokkal.

Alaplap kompatibilitási listák (folyamatosan frissülnek)

ASUS

MSI

Gigabyte

Biostar

ECS

Foxconn

ASRock

J&W

Jetway

Deneb/Shanghai mag

(nagyban), 45nm Quad Core Wafer

AMD 45nm Process Technology Generation (Fact Sheet/FAQ/Q&A)

Az első körben megjelenő 45nm-es Phenom X4 processzorok

1, 2, 3

Az új számozásról (nem hivatalos)

9xx 4-Mag 4x512KB L2 + 6MB L3
8xx 4-Mag 4x512KB L2 + 4MB L3
7xx 3-Mag 3x512KB L2 + 6MB L3
6xx 4-Mag 4x512KB L2
4xx 3-Mag 3x512KB L2
2xx 2-Mag 2x1MB L2

Az árakról egyelőre még nincs pontos információ.

Ha az első szériás 65nm-es Phenom X4 9xx0 procid van akkor te EZT a topikot keresed.

A nagy PH!-s Deneb OC lista

A lista célja összegyűjteni a különböző Deneb magos steppingek/batch-ok túlhajtással kapcsolatos tapasztalatait. Ezzel megkönnyítve az esetleges vásárlást a tuningot kedvelőknek.

A listába kerülés mindenkori feltételei.

1. A processzor kupakján található, 11 betűből és 4 számból álló (felülről harmadik) sor publikálása. Bónusz pont jár annak aki még le is fényképezi az egész kupakot.

A betűk és a számok jelentése: CACVC AC 0848FPAW (Deneb mag)

C = Változást* jelez egy adott modellen belül.(A->C->J?->?)
A = Ez sosem változik egy adott típusú maggal szerelt CPUk esetében.
C = Ez sosem változik egy adott típusú maggal szerelt CPUk esetében.
V = Változást* jelez egy adott revízión belül. (ha módosul)
C = C akárhanyas revíziót aka "stepping" (C2, C3, stb...)

AC = Ez sosem változik egy adott típusú maggal szerelt CPUk esetében.

08 = 2008 év
48 = 48. hete

F = Az utóbbi 48. hét azt a napját jelöli amikor a mag elkészült.
P = A CPU összeszerelési helye (Penang[MAL], Deneb-nél nem változik)
A = A felhasznált waferek sorrendjét jelöli a gyártás napjára.
W = A Drezdában gyártott processzorok esetében ez sem változik.

*Gyártástechnológia előrelépés, finomítás, esetleg apróbb módosítás az integrált
memóriavezérlőben.

Ha van rá lehetőségünk de nincs pontosabb infó a birtokunkban akkor
érdemes xxxxxPMW betűkkel ellátott processzor választani, GPMW, MPMW, stb.

2. Valid #1 CPU-Z Valid link publikálása az elért és hitelesített eredményről. Példa A Validation procedúra az utolsó about fül alatt jobbra lent található.

3. Valid #2 A Prime stabil eredmény publikálása minimum 2 óra hiba mentes Blend tesztről készült screenshotot kíván meg. A screenshot-on ezen felül még szerepelnie kell a CPU-Z CPU, Mainboard, Memory odalainak is. Bónusz pont jár annak aki még a magok hőmérsékleteit is odabiggyeszti valahogy. Példa

Prime95 32bit, Prime95 64bit

4. A proci modell (920, 940, stb.), elért órajel, az ehhez szükséges BIOS-ban vagy AOD-ben beállított feszültség, hűtés (lég, H2O, fagyos északi fuvallat, stb.) információk közlése.

Mindezen infókat szépen összeszedve be kell posztolni ide a topikba egy hozzászólás keretein belül. A jobb átláthatóság kedvéért az ilyen hozzászólások első soraiba mindenki annyit írjon nagy betűkkel vastagon szedve hogy LISTÁBA.

A listában egy ugyanazon processzorral mindenki csak egy Prime stabil és egy nem Prime stabil eredménnyel lehet bent egy adott időben.

Jó szórakozást mindenkinek!

MODELL | STEPPING | OC | FESZ. | HŰTÉS | PRIME STABIL? | TULAJ | VALID

X4 940 | CACVC AC 0850EPAW | 3725 | 1.552 | Víz | Y | Konfigos | Valid #1,#2
X4 940 | CACVC AC 0851APAW | 3713 | 1.424 | Lég | Y | Oliverda | Valid #1,#2

X4 940 | CACVC AC 0851APAW | 4060 | 1.550 | Lég | N | Oliverda | Valid #1
X4 940 | CACVC AC 0850EPAW | 4050 | 1.580 | Víz | N | Konfigos | Valid #1

Az XtremeSystems fórumain is hasonlóképpen szedik össze az eredményeket: Kép és Kép

[ Módosította: Thrawn ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Up az új topiknak :C
Csütörtöktől akkor új infók is lesznek, tesztek meg minden?! Jó lenne már egy ilyen 3G-s Deneb a gépembe :D

(#3) Oliverda válasza Sandormaster (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Csütörtökön még csak a Shanghai jön, a Deneb jelen infók szerint csak később érkezik. Bár könnyen lehet hogy a fent említett időpontnál hamarabb válik elérhetővé.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) b3er


b3er
aktív tag

Up ám!
Kiváncsi leszek mit alkot az AMD!! szívem rejtett bugyraiba mindig is AMD-s voltam/vagyok ;] :))

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#5) sczholl


sczholl
tag

Indexen olvastam, hogy sajnos nem hozzák a várt órajelet és teljesítményt.[link]

[ Szerkesztve ]

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#6) Oliverda válasza sczholl (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

:W

[link], [link]

..arról meg már ne is beszéljek hogy az Shanghai ezek pedig Deneb (majd Propus) magos processzorok lesznek kissé más környezetben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Sweet Lou 6 válasza sczholl (#5) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én speciel az Indexet nem tekintem enyhén szólva is megbízható forrásnak de sztem nem vagyok egyedül ezzel

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#8) Blero2 válasza sczholl (#5) üzenetére


Blero2
tag

Hááát, az indexre én se sokat adnék...
De ez az " AMD csip" ez tetszett. 3x olvastam el, mire rájöttem mi a fene az a csip. :C

(#9) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

pár hónapja az atit is temették
én is várom már remélem sikerült összehozniuk vmit
és a shanghai eddig biztató :)

sweetlou6.wordpress.com

(#10) sczholl válasza Oliverda (#6) üzenetére


sczholl
tag

Akkor ezzel most azt akarod mondani, "Ember küzdj és bízva bízzál"
Az Index, Magam is elismerem,kissé búlváros.

[ Szerkesztve ]

Okos ember hülyéskedik,hülye ember okoskodik.

(#11) Oliverda válasza sczholl (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Elég finoman fogalmaztál.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) keIdor


keIdor
titán

Kiváncsian várom én is, hogy mit alkottak AMD-ék. Jó lenne visszatérni, annó a Athlon 64 időszakban nekem is csak AMD volt, mivel gyűlöltem/gyűlölöm az Intel NetBurst procijait... Prescott pl. maga volt a vicc. Jó lenne valami Yorkfield verő szörnyet látni jó áron, mivel a Core i7 enyhén szólva nem az én pénztárcámnak való, a Lynnfield meg még legalább 8-9 hónap, vagy több.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#13) PNEUM


PNEUM
aktív tag

Valamit le kell tennie az AMD-nek az asztalra, ennyi idő után. :K

UP! a topicnak.

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#14) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Ááááááá... :(

AM2+ -hoz csak a 125W-os lesz? :W

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#15) Oliverda válasza wwenigma (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmmm?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Hakuoro válasza wwenigma (#14) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

De belemennek a régi lapokba majd az AM3-as procik is! :)

(#17) Tibord


Tibord
senior tag

Hatalmas UP!!!!!
Már be is tettem a "TOTYIK"-ot a kedvencek közé. :)

:C
:R

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#18) b3er


b3er
aktív tag

Szerintetek majd érdemes lesz váltani ha kijön egy e6300@3.2ghz -ről ? :B

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#19) Blero2


Blero2
tag

Itt egy Shanghai teszt, és ez nem indexes. :D

(#20) #65675776 válasza sczholl (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Bulvár szinten is lehetne normális cikkeket írni, csak ahhoz érteni is kellene az adott témához. Az indexen a szaktudás totális hiányával kűzdenek. Illetve nem kűzdenek, teljesen elégedettek magukkal.

(#21) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ezekben a procikban milyen memóriavezérlő lesz? ddr2? ddr2/ddr3? vagy csak ddr3? vagy magtípusonként más?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) Gerisz


Gerisz
addikt

Go AMD go go go!!
Jaj de várom már!!
Kenje el az AMD szájáról a vigyort mint az Nvidiával csinálta!!!

FireKeeper: DDR2 és DDR3 külön! 1. hsz from Oliverda

[ Szerkesztve ]

(#23) FireKeeper válasza Gerisz (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szóval az hogy milyen memóriát raksz mellé, attól függ hogy milyen lapban van?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) #65675776 válasza Gerisz (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán az intel szájáról...

FireKeeper: Nagyvonalakban igen.

(#25) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Fent vannak a slideok a 2008 Financial Analyst Day-ről
[link]

(#26) Gerisz válasza #65675776 (#24) üzenetére


Gerisz
addikt

Jaja úgy akartam én :B

FireKeeper: Én úgy értelmezem az első hsz-t, hogy ha olyan procit veszel aminek xxx5x a neve akkor jó a DDR2 hozzá és AM2-es lapokba. Ha xxx0x akkor meg DDR3 AM3

[ Szerkesztve ]

(#27) Blero2 válasza Gerisz (#26) üzenetére


Blero2
tag

Én úgy tudom, hogy az AM3-as procik menni fognak AM2+os lapokban (legalábbis a többségben bios frissítés után).
Ez annyit tesz, hogy először veszel egy AM3as procit, a lapot meg a DDR3-as memót meg ráérsz később és mégse kerül egyszerre nagy összegbe a fejlesztés.
Fordítva viszont nem működik, h először lap+memó és egy ideig marad a régi AM2+os proci, mert azokban csak DDR2 memóriavezérlő van, míg a Denebekben DDR2/DDR3 is.

Az első hozzászólásból meg egyéb forrásokból én úgy veszem/tudom, hogy a Deneb kijön AM3 és AM2+os verzióban is (senki ne kérdezze miért).

Ha mégis tévednék, valaki majd úgyis kijavít. :)

(#28) Sandormaster válasza shabbarulez (#25) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Hmm...nekem bejönnek ezek a bemutatók ha be is vállnak a jövőre való elképzeléseik akkor dúúúúúrva lesz :)
Amúgy az asztali Denebeknek mikor lesz a premierje?

(#29) Oliverda válasza Sandormaster (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Január 8 vagy 9. Ott van az első hozzászólásban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Thrawn válasza Oliverda (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Vagy 10-11 :)
Attól függ, hogy a CES melyik napját választják ki a bemutatóhoz :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) Sandormaster válasza Oliverda (#29) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

LOL, azt hittem az AM2+ -ok előbb jönnek :B

(#32) Oliverda válasza Sandormaster (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Előbb jönnek mint az AM3 az biztos. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Attila754


Attila754
csendes tag

És arról nem lehet tudni, lesz-e megint olyan mint az AM2-AM2+ esetében?Gondolok itt pl. arra hogy kiadják az új procit meg foglalatot s mire "mindenki" megveszi kiadják esetleg az AM3+t?

(#34) Oliverda válasza Attila754 (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

AM3+ nem valószínű hogy lesz majd. Az AM3 procik menni fognak jópár AM2+ (és talán sima AM2) lapban. Az ASUS és az MSI már listát is közölt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Oliverda


Oliverda
félisten

Beindult az okoskodás a marketing osztályon, vagy valakinek a fantáziája. (forrás: [link])

Lehet átszerkeszteni az első hozzászólást, meg a topik címét. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) nesa válasza Oliverda (#35) üzenetére


nesa
veterán

Athlon 7750 ez vajon mi a fene lesz,milyen orajelen?

(#37) Oliverda válasza nesa (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Az 65nm-es K10 szerintem. Azt viszont nem tudom hogy csak 2 magot letiltott 4 magos vagy sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) slett27 válasza Oliverda (#35) üzenetére


slett27
addikt

Ez a változtatás jó dolognak tűnik. :K Végre dolgoznak a marketingesek is. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#39) lezso6 válasza Oliverda (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rögtön átláthatóbb. :R

Akkor most megint úgy fognak számozni, mint az A64-es korszakban?

AMD 3000+ ≈ intel 3000MHz

Most meg:

AMD Phenom II X4 940 ≈ Core i7 940

Bár nem hiszem, hogy pariban lennének, de majd kiderül. :U

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Erre nem tudok mit mondani.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#41) nesa válasza Oliverda (#37) üzenetére


nesa
veterán

A 3. kepen azt reklamozza hogy 4ghz fole is lehet majd huzni oket, vagy mi franc az ?

(#42) Andre1234


Andre1234
aktív tag

Mi ez az 5 perces időlimit?

[link]

Nesa: szerintem is az órajel skálázódását akarják szimbolizálni.

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#43) Oliverda válasza nesa (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, pontosan ezt szeretnék szemléltetni. 4GHz léggel, ezt meghaladva pedig vízzel. Majd kiderül hogy ebbôl mi az igaz.

Mindenesetre ha valóban képesek lesznek ennek megfelelôen piacra dobni a procikat akkor elég széles körben lefedik majd a desktop CPU piacot. (Hasonlóan mint az RV700 esetében.) X4-ből 3 különböző fajta (2 Deneb, 1 Propus), X3-ból 2 fajta, X2-ből pedig egy. Az FX pedig még nem is kapott említést.

lezso6: Azt sehol nem írták hogy pariban lesz vele. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) TomBoy1986 válasza Oliverda (#35) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Mindjárt értelemesebben néz ki ez a számozás, mint az az állatság, amit először látni lehetett..

Andre1234:
Nagyon jó az a cikk, nem is gondoltam volna, hogy ekkora előnyre tett szert ezzel a CPU-val az AMD, bár ez azért mérsékli:

"A rendszerarchitektúra jobb skálázódásának köszönhetően négyfoglalatos rendszerekben szokás szerint tovább javul a négymagos Opteron versenyképessége, átlagosan rendre több mint 15 és 75 százalékkal múlja felül a Shanghai a Tigertonokat integer és lebegőpontos számításokban. Az Európában eladott szerverek háromnegyede kétfoglalatos gép, a négyutas konfigurációk aránya 5 százalék alatti az IDC számai alapján."

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#45) bnss válasza Oliverda (#35) üzenetére


bnss
veterán

Remélem ez nem csak marketing szöveg, hanem a valóságban is így fog alakulni. A tuningot szemléltető diagram elég látványos, jó lenne valóban, ha így lenne.

Egyedül azt sajnálom, hogy a Propus majd csak áprilisban érkezik.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#46) Andre1234 válasza TomBoy1986 (#44) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Én azért nem tudtam hova tenni ezt a cikket mert közel 1 évvel ez előtt szintén Biző cikkíró kollega úgy húzta le a barcelonát ahol csak lehett.De abban igazat adok neki, hogy a barcelonának kellett volna ezt a teljesítményt hoznia mint a shanghainak.
Igazából arra célzok hogy mennyit változik az ember véleménye 1 év elteltével.
Dicsézet dezz-nek az alapos fejtágításért
Habár még annyira sok tesztet még nem láttunk a shanghairól. Viszont desktop szinten a deneb mit nyújt majd az még mindig ismeretlen.

Oliverda: Akkor mégiscsak mániákus skizofrénia esetével állunk szemben?

[ Szerkesztve ]

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#47) Oliverda válasza Andre1234 (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

2 hete még a lovagkorba tette őket Danika. [link]

Ilyen referenciával bármelyik cirkuszba felvennék szerintem. :D
Vajon melyik lehet ő? :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Andre1234 válasza Oliverda (#47) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Ez kemény volt.Nem tudom eldönteni hogy "zenével" vagy nélküle volt szörnyűbb.

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#50) leviske válasza Oliverda (#35) üzenetére


leviske
veterán

Nah! ezek az elnevezések már a barátibb kategóriába tartoznak!

Nagyon tetszik, hogy a L3 nélkülieket végül Athlon-oknak fogják nevezni és az is, hogy csak számot kell majd megjegyezni. :DDD

Amúgy azt hogy csinálták, hogy lesz 6MB-os változat (800-asok)? Kisebb részeit is le lehet tiltani az L3-nak, vagy valami mást tiltanak le?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.