Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) Motaba78


Motaba78
őstag

szerencsétlen cpuk, miket nem kapnak tőletek :Y

(#20002) toto111


toto111
tag

Bocsi.

Valaki nem tudja miért nem lehet phenom ii x4 965 procit venni a boltokban.
Beszünteték a gyártását?

MSI B550 Tomahawk , Ryzen 7 5700x, Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600Hz C16 ,RX 7800XT

(#20003) Ger_man válasza toto111 (#20002) üzenetére


Ger_man
senior tag

Én úgy tudom, már nem gyárt az AMD 45nm-es CPU-kat (Phenom II/Athlon II)... csak új FX/APU/Athlon II (~APU - GPU nélkül).

(#20004) Zeratul válasza Ger_man (#20003) üzenetére


Zeratul
addikt

Attól még a raktáron lévő procikat piacra dobják és hivatalos EOL után is még jó ideig a kereskedők készletek elfogyásáig forgalmazni fogják, most is kapni LGA775 intelt, pedig 2 éve EOL.

(#20005) bluemirage válasza toto111 (#20002) üzenetére


bluemirage
őstag

Az már nem nagyon van. Talán egy 960T BE-vel jobban járnál. 95W TDP... miegymás. A nem használt phenomok között most talán az a bestbuy. X6-t ilyen összehasonlításban -szerintem-nem éri meg venni. Az x4/x6 ár-különbségét költsd hűtőre... vagy fülvédőre... :D

A másik alternatíva, ha ha komolyabban akarod tuningolni, akkor még 955-ből is több van kinn, mint 965-ből. Anno a 955-ből pont emiatt adtak el és vettek többet, mert 2 kattintással hozta a 965-t vagy még felette is lehetett.. mindez olcsóbban.

Meliora sunt bono inimica

(#20006) toto111 válasza bluemirage (#20005) üzenetére


toto111
tag

Valahol azt olvastam hogy a 965-öst még egy jó darabig gyártani fogják.
Ezek szerint mégse :((

MSI B550 Tomahawk , Ryzen 7 5700x, Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600Hz C16 ,RX 7800XT

(#20007) bluemirage


bluemirage
őstag

A kedvedért rágoogliztam... Nem túl bíztató a 45nm-es Phenomokra.
AMD stops shipping Phenom II
AMD's Phaseout of 45nm Phenom...

Meliora sunt bono inimica

(#20008) toto111 válasza bluemirage (#20007) üzenetére


toto111
tag

Köszönöm ,hát tényleg nem.

MSI B550 Tomahawk , Ryzen 7 5700x, Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600Hz C16 ,RX 7800XT

(#20009) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a 980-as procinak mennyi a hivatalos max. hőmérsékletértéke? Google-ben néztem, de nem találtam... :U

Mercury

(#20010) Majkee84 válasza Mr.Mercury (#20009) üzenetére


Majkee84
aktív tag

Hali!
Max 62 fok!

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#20011) Mr.Mercury válasza Majkee84 (#20010) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Értem, köszi! :R

Mercury

(#20012) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Nyugtassatok meg, hogy gyári hűtővel (egyelőre kényszerből) ez a 980-as terhelve pont 62 fokig megy fel és az normális. :U

Mercury

(#20013) adam432 válasza Mr.Mercury (#20012) üzenetére


adam432
tag

Nem tűnik rossznak így a gyári hütővel, ami egyébként sz*rt sem ér, így egy új hűtőre mindenképpen beruháznék, alsó hangon pl. CoolerMaster Hyper TX3 vagy EKL Cold Tower, felső határ a csillagos ég :B

„Si vis pacem, para bellum.”

(#20014) Mr.Mercury válasza adam432 (#20013) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Akkor jó, bár nem mondom, hogy megnyugodtam. :D
Van másik hűtőm, nem rég írtam is, egy Zalman CNPS 10x Extreme, csak éppen kiment a fejemből, hogy pasztát vegyek hozzá, így ideiglenesen a hozzáadott gyárival megy, azon legalább volt paszta. 1-2 nap és cserélem, már csak a hangja miatt is, mert az valami borzalmas, ha beindul. :Y

Mercury

(#20015) apollo12 válasza Mr.Mercury (#20014) üzenetére


apollo12
veterán

zalman tökéletes lesz hozzá

pasztából meg a 500ft is jó lesz rá sztem, ami fehér színű

(#20016) Mr.Mercury válasza apollo12 (#20015) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Igen, hát ha az nem lenne jó, akkor nem tudom mi. :) Pasztából Xilence hűtőzsírt választottam 700.-Ft-ért, igaz ezüst, de azért csak megteszi.

Mercury

(#20017) Gerisz válasza Mr.Mercury (#20016) üzenetére


Gerisz
addikt

A színe ezüst ;)

(#20018) Mr.Mercury válasza Gerisz (#20017) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Tudom, csak gondolom, amit apollo12 írt, hogy fehér, ott meg a paszta színe is fehér. :) Vagy nem? :P

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#20019) Gerisz válasza Mr.Mercury (#20018) üzenetére


Gerisz
addikt

De fehér, de van ami tényleg tartalmaz fémet és azzal nagyon óvatosan kell bánni.
Azért írtam, hogy csak a színe és nem a tartalma ezüst.

(#20020) Mr.Mercury válasza Gerisz (#20019) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Igen, azt tudom, de azért köszi a kiegészítést! :R

Mercury

(#20021) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Na, valami nagyon nem ok. Felraktam a Zalman hűtőt, előtte bekentem szépen a pasztával a procit, erre prime teszt alatt pillanatok alatt felugrott 78 fokra. :Y Nem tudom mit a baja, de az előző procival nem volt ilyen gondom. Ott terhelés alatt is 60 fok volt a max...
Idle-ben amúgy meg most 40-41 fokos.

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#20022) Tomko78 válasza Mr.Mercury (#20021) üzenetére


Tomko78
őstag

Nekem egyszer volt hasonló nem nyomtam rá rendesen a ventiket :) és nem mentek

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#20023) Motaba78 válasza Mr.Mercury (#20021) üzenetére


Motaba78
őstag

túl sok vagy túl kevés a paszta, esetleg nem jól raktad fel a hűtőt, nem fekszik fel szépen (elvan csúszva esetleg).

Na meg a ház szellőzés sem mindegy már ezeknek a cpuk-nak, mert meleget az termelnek, eleget.
Ha az oldallap le van véve még rosszabb is lehet a hőmérséklet, mintha fent lenne, kereszthuzatot ajánlott kiépíteni a házban (elöl befújó, hátul kiszívó állásban)

[ Szerkesztve ]

(#20024) Mr.Mercury válasza Motaba78 (#20023) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Aha, hát a pasztából most nem tudom mi számít túl soknak vagy kevésnek, annyit raktam, hogy elsimítva éppen befedje mindenhol. Egy 1.5g-os tubust vettem, gondom nem kell az egészet rányomni... vagy tévednék? A hűtőt megnéztem, fix-nek tűnik, de majd átnézem újra. A ventik viszont pont úgy vannak ahogy írod, az első szív, a hátsó fúj.

Mercury

(#20025) Motaba78 válasza Mr.Mercury (#20024) üzenetére


Motaba78
őstag

nem kell rákenni az összeset, egy borsónyit a cpu közepére majd rárakod a hűtőt az szépen egyenletesen elkeni, leemeled a hűtőt csekkolod mindenhova jutott-e a pasztából (ha lelóg a paszta a cpuról azt el kell távolítani pl fültisztító pálcikával), és visszarakod, rögzíted fixen.(én így szoktam)

(#20026) Mr.Mercury válasza Motaba78 (#20025) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Akkor lehet ott rontottam el valamit, mert én a pasztához adott lappal kentem el a procin a cuccot. Egy borsónyinál többet raktam rá, szóval lehet sokat. Holnap akkor újra próbálkozom.

Mercury

(#20027) LLKobe válasza Mr.Mercury (#20026) üzenetére


LLKobe
veterán

Azzal nincs baj ha elkented. Sokkal jobb módszer ha a hozzá adott pálcikával egyenletesen elkened. Ha a közepére raksz egy pöttyöt biztos nem terül el olyan egyenletesen, főleg ha utána még le is veszed, és megint vissza teszed.

Ha többet raksz rá szerintem a hűtést nagyon nem befolyásolja, mert amikor rászorítod a hűtőt úgyis kinyomja a felesleget. Hogy az hova folyik az már más kérdés...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20028) Mr.Mercury válasza LLKobe (#20027) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Hm... akkor most megint ott vagyok, hogy nem tudom a gáz. Mert ezek szerint, ha többet raktam az nem baj. Marad akkor a rosszul való rögzítés, de szerintem az sem, mert ellenőriztem. Lehet képet kéne csinálom a pasztázott prociról, aztán megmondjátok jó e. :D

(Mielőtt amatőrnek néznétek, nem ez az első pasztázásom és hűtőszerelésem, de eddig sosem volt ilyen gondom. Még jó, hogy a 78 foktól nem halt be a proci).

Azóta idle-ben 34 fokos, de a terhelésnél ugrik fel pillanatok alatt az említett szintig és fölé is menne, ha hagynám...

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#20029) LLKobe válasza Mr.Mercury (#20028) üzenetére


LLKobe
veterán

Nem azt mondtam hogy nem baj, csak hűtés szempontjából nincs sok jelentősége. Attól ha még oldalt kifolyik és csöpög mindenfele az nem jó:)

Én is csak arra tudok tippelni hogy nem fekszik fel rendesen.
Csináld végig még egyszer az egészet, az a biztos.

Pontosan milyen hűtő?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20030) Mr.Mercury válasza LLKobe (#20029) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Rendben, megpróbálom. A hűtő egy Zalman CNPS 10x Extreme.

Mercury

(#20031) LLKobe válasza Mr.Mercury (#20030) üzenetére


LLKobe
veterán

Szép darab, azzal tényleg nem kéne ilyen gondod legyen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20032) Mr.Mercury válasza LLKobe (#20031) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Már nincs is. Nem bírtam tovább, leszedtem, újrapasztáztam, de úgy, hogy a közepére raktam egy borsószemnyit és úgy raktam rá a hűtőt. Most prime alatt max. 52 fok. :C

A hiba pedig az volt, hogy sok pasztát raktam rá. :W

Köszi mindenkinek a segítséget! :R

Mercury

(#20033) apollo12 válasza Mr.Mercury (#20032) üzenetére


apollo12
veterán

hát igen az elő fordulhat, mert alapból polírozva van a hűtő

(#20034) Motaba78 válasza Mr.Mercury (#20032) üzenetére


Motaba78
őstag

örülök, hogy megoldódott a probléma, na azért mégis csak bejött amit írtam.

(#20035) Mr.Mercury válasza Motaba78 (#20034) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Igen, valóban a tipped alapján csináltam. :R

Még valami: a gyári hűtője egy napig volt rajta, de ma mikor le akartam szedni róla, egyszerűen olyan szinten ragadt hozzá a procihoz, hogy képtelen voltam oldalsó mozgással leszedni róla. Ennek persze az lett a vége, hogy a leszorított foglalatból sikerült kihúznom a procit. :Y Le is vert a víz rögtön, de úgy tűnik semmi baja sem lett. Kell még félnem azért valamitől, vagy azért jó eséllyel most már nem lesz vele gond? :U

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#20036) Motaba78 válasza Mr.Mercury (#20035) üzenetére


Motaba78
őstag

ilyen volt már nekem is, ha nem hajtogattad össze a lábakat akkor nem lehet gond vele.

(#20037) apollo12 válasza Mr.Mercury (#20035) üzenetére


apollo12
veterán

én nálam már volt olyan proci, ahol 4db el volt hajlítva hát akkor engem vert ki a víz, de azóta is megy tuningolva

[ Szerkesztve ]

(#20038) Gerisz válasza Mr.Mercury (#20035) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez nem ritka dolog (sajnos), de ha nem volt gond visszatételnél akkor nem is lesz 99%.

(#20039) Ant@


Ant@
senior tag

Üdv!

Arról van vkinek információja meddig lesz elérhető a Deneb / Zosma ?
Nagyon szemezek a 960T-vel, de meg akarom várni az Ivy bridet.
Csak nehogy két szék közé essek.

(#20040) Motaba78 válasza Ant@ (#20039) üzenetére


Motaba78
őstag

"Arról van vkinek információja meddig lesz elérhető a Deneb / Zosma ?"
gondolom amíg a készletek tartanak, nem ez a fő gyártási vonal már az amdnél.

"Nagyon szemezek a 960T-vel, de meg akarom várni az Ivy bridet."
teljesítményben az amdnek sajna semmi esélye, ha árcsökkentő dologra gondolsz akkor szintén nem várható ilyesmi, sem intel sem amd vonalon.(a socket775 cpuk árai sem csökkentek sőt emelkedtek. mikor megjelentek az első generációs i5-i7 cpuk, most a második generációnál (sandy) lehet mondani, hogy valamelyest csökkentek)

mi az elképzelésed ?

(#20041) HERR Z válasza Ant@ (#20039) üzenetére


HERR Z
veterán

már nem gyártják őket, sztem még 1-2 hónapig lesznek fő forgalomban

(#20042) Ant@


Ant@
senior tag

Elsősorban az árcsökkenésre gyúrnék. Intelhez deszka is kellene az úgy meg már sokkal többe fájna. Meg igazából, ha váltanék akkor már összeraknék egy teljesen új konfigot, de az még odébb van. Addig is tökéletes megoldásnak lenne a Phenom ha kicsit olcsóbb lenne.

Herr Z

Ezek szerint jól sejtettem, nem sok időm van zöld ágra vergődni.

[ Szerkesztve ]

(#20043) Mr.Mercury válasza Gerisz (#20038) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Elhajlás semmi nem volt, egy az egyben jött ki a foglalatból. :D Akkor most már tényleg megnyugodhatok, köszi minden hozzá(m)szólónak a "nyugtatókat"! :R

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#20044) HERR Z válasza Ant@ (#20042) üzenetére


HERR Z
veterán

árcsökkenés max az euró miatt lesz, de az is max 1-2k
szal erre sokat ne gyúrj

(#20045) lacam71


lacam71
tag

Sziasztok,

Lenne 1 kérdésem. 955 3.7 Ghz C&Q on. TX3
Idle: core 32-33 C. CPU(ez lenne a kupak hő?):35-36 C.
IBT: core 61-63 C CPU: 50-51 C.

Ha rátennék vmi űber jó hűtőt akkor alacsonyabb lenne a core hőmérséklet? Természetesen sokszor pasztáztam újra. Nem sok ez a 10 fok különbség, a core és a cpu hőfok között?

Kösz

Laci

(#20046) Malibutomi válasza lacam71 (#20045) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Milyen lap? Nekem pl az Asrockban a kupakhő magasabb 10fokkal mint a core.

(#20047) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a 955BE-el kapcsolatban!

Felhúztam a az AMD Phenom 955 BE procit 3,8 GHz-re és indítottam egy tesztet Prime95-el és large szinten 1 percbe nem került (mellesleg 48 fokos volt a proci)
újra bootolt a windows
[Ezt] a hibát dobta mellé!

Ui.Hétfőn cseréltem alaplapban elemet és a bios alapbeállításon van!
Alaplap: Gigabyte ga-ma 790xt ud4p
Videokártya: asus 4850 hd
Memória: 2GB geil és 2 GB Kingmax ddr3 1333MHz
Hdd: WD Cavier Green 500GB 5400rpm
Táp FSP Hexa 500

Mi lehet a probléma?

A segítséget előre is köszönöm!!!

(#20048) Malibutomi válasza Teodor52 (#20047) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kell neki még egy kis feszültség szerintem. Gondolom mivel nem írtad milyen feszen volt, azt nem állítottad.

(#20049) Teodor52 válasza Malibutomi (#20048) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem állítottam valóban és a feszültség 1,4V!

De több olyan topicot is olvastam a neten, hol a 955 BE alapfeszen is ment 3,8 GHz-et!

Létezik az, hogy 955BE és 955BE között ilyen mértékű eltérések lennének?

(#20050) adam432 válasza Teodor52 (#20049) üzenetére


adam432
tag

Létezik, vannak nagyon antituningos 955 procik is (pl. az enyém is az, 3.8Ghz-hez már rommá kell feszelni).
Egyébként észrevétel: Gigabyte alaplap és Geil RAM nem szeretik egymást! Inkább szerezz még egy kingmax ramot a másik mellé.

„Si vis pacem, para bellum.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.