Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Nem akarom bepiszkolni a topicot, de remélhetőleg ha ez igaz lesz, jó kis árverseny lesz.
intel quad price cut?

(#1502) TomBoy1986 válasza Konfigos (#1462) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Erre csak most eszmélek rá, hogy szerintük a 1.5V sem árt a CPU-nak ;]
Az már valami...

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1503) bnss válasza slett27 (#1497) üzenetére


bnss
veterán

Ha sürgősen kell, akkor a már említett bazárban is megpróbálhatod, nagyjából expert áron van a 920-as.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1504) Atocha


Atocha
senior tag

Gyors áresésre nem számolnék az új prociknál, mert a forint mélyrepülése, az euro emelkedése, illetve a közelgő újabb megszorítások (pl: ÁFA emelés) majd a jelenlegi szinten tartják, vagy még drágább is lehet majd mint a kezdő ár.

Persze ne legyen igazam :((( :(

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#1505) siriq válasza jones965 (#1499) üzenetére


siriq
őstag

Az 4 cpu jelen esetben lehet 1 cpu 4 core vagy 2x2 vagy 4x1-s felallas. A lenyeg a 4 cpu tamogatasa.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1506) bnss válasza Atocha (#1504) üzenetére


bnss
veterán

De ez a drágulás általánosan érzékelhető lesz, nem csak a Phenom II processzorokra fog korlátozódni. ettől függetlenül nem örülök neki.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1507) Konfigos válasza TomBoy1986 (#1502) üzenetére


Konfigos
őstag

Kérdés hogy csak elírás vagy tényleg így van-e.Mert ha tényleg akkor 4 biztos meglesz stabilan a legtöbbel.

Egyébként ha minden igaz jővőhéten kedd körül már nálam lesz a 940BE és még aznap vagy másnap összedobok belőle egy logoutot kizárólag benchmark eredményekkel és tuning eredményekkel ha valakit érdekelne.Már csak valahogy megkell faragnom az nb blokkot mert nem fér el 2 kiálló bütyök miatt :(((

(#1508) TomBoy1986 válasza Konfigos (#1507) üzenetére


TomBoy1986
veterán

[link]

920-ason is annyi van. Majd ha kész vagy a cikkel, akkor linkeld be ide.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1509) Oliverda válasza Konfigos (#1507) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem 920 lesz?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1510) slett27 válasza Konfigos (#1507) üzenetére


slett27
addikt

Hát igen, jó lenne valami hazait is látni, mert a neten ahány oldal annyi féle eredmény. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1511) bnss válasza slett27 (#1510) üzenetére


bnss
veterán

Valóban, PH! teszt megint csúszik rendesen. Azért kíváncsi leszek rá, főleg a konklúzióra. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1512) slett27 válasza bnss (#1511) üzenetére


slett27
addikt

Sürgősnek nem sürgős. Még várunk a 920/940-re. :) Intel árat csökkent és követnie kell az AMD-nek is (hamarosan).

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1513) csatahajós válasza Konfigos (#1507) üzenetére


csatahajós
senior tag

Mi az hogy érdekelne!?! ;] :DD Alig várjuk!!!

Slett: én is csak ajánlani tudom az M3A79T-Deluxot, nagyon jól átgondolt kis minőségi lap, egyedül a barnás fekete :D PCB szín idegestíő, dehát nem nézegetni kell...

[ Szerkesztve ]

(#1514) Konfigos válasza Oliverda (#1509) üzenetére


Konfigos
őstag

7k a kül a 2 proci között ezért inkább a nagyobbikat veszem.Csak lenne már meg.Igazából attól félek hogy késni fog a nagykernek is ahonnét dubmaster rendel.És akkor húzodik az egész.Apropó mintha a procid láttam volna az aprók között.Csak nem elöbbre hoztad a váltást? ;] Legalább te megtudod hajtani majd játékokkal is.

Nem sokáig birom már ezen a "kék" notin :DDD :DDD

(#1515) sniper elite


sniper elite
senior tag

Na kinek van már Phenom II cpuja? Kíváncsi vagyok milyen kritikái lesznek ;] Amúgy szerintem 6000+ után el lett mindegyik baxva, de persze ez a saját véleményem, fő az hogy olcsó legyen, de azért adhatnának teljesítménybe is valamit érte! :DD

(#1516) siriq válasza sniper elite (#1515) üzenetére


siriq
őstag

Szerintem nem kell a Flame. Sok embernek van mar PII-s procija, lehet nem otthon. En is vehettem volna tobb mint egy hete de nem. Varok amig olcsobb lesz. Amugy szerintem jo proci.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1517) simlisgumis


simlisgumis
tag

Én ma megyek a 940 es ért,még nem tudom mennyi lett az ára mert rendeltem mellé 2x2 Gb OCZ 1066 platinum ramot és igy fizetek 75k.Irok ha van valami előrelépés!

(#1518) siriq válasza siriq (#1516) üzenetére


siriq
őstag

Amugy sokaig hezitaltam hogy erdemes-e a sniper hsz-re reagalni vagy sem. En sem irogatok az inteles forumba mas se tegye forditva. Plane nem flame jeljeggel.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1519) szki válasza TomBoy1986 (#1500) üzenetére


szki
őstag

Köszi a linket!
Az utolsó mondat tetszik:
"But one thing can be said at least: AMD is back in the game."
Kíváncsian várom a felhasználói tapasztalatokat!

(#1520) g@bo


g@bo
nagyúr

mi a véleményetek giga 770 ds3 lapról ( rev 2 sb700-al ) deneb alá?

(#1521) Gyuri27 válasza g@bo (#1520) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha maradt az nb szorzó állitás mint a rev 1 sb 600-n akkor baj nem lehet vele. Mert az jó lap. Ezen meg még javitottak is ill sb 700-t raktak rá.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1522) Oliverda válasza g@bo (#1520) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem jó lehet. Bár személyes tapasztalataim nincsenek vele kapcsolatban. Mennyi most egy olyan lap és hol lehet kapni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1523) sosperecek18 válasza Oliverda (#1522) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Szinte bárhol...18-20k körül!

Engem is elbizonytalanított a deneb, mert ugy volt hogy visszakültem gariztatni a giga p35 ds3l lapomat, majd vettem egy p45-ds4-et, ugy gondolva hogy úgyis york proci megy bele...de nem tudom most mit csináljak...ha tényleg az ilyen olcsóbb lapok is megfelelőek a jelentősebb tuninghoz...akkor lehet visszamegyek amd-hez. Főleg ugy hogy mivel nincs nagykerben már p35-ds3l, viszont van azonos áron 770 ds3 így lehet kicseréltetem...bár egy phenom 2-es proci is kb. ugyanott van mint a york...szval nem tudom mi legyen...

Fogyasztásban hogy viszonyul a két proc egymáshoz? Mennyi ideig lehet szerintetek elég 3,6ghz-re húzott 4-magos 45nm-es proc?(york vagy deneb)

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#1524) Oliverda válasza sosperecek18 (#1523) üzenetére


Oliverda
félisten

A 2.0-t?

Attól függ mire. Szerintem játékra és általános felhasználásra sokáig. Játéknál úgyis a VGA fog hamarabb cserére szorulni és nem a CPU.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1525) sosperecek18 válasza Oliverda (#1524) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Ja hogy 2.0 hát ezt ugy is csak olyan helyen lehet megnézni ahol eléggé ismert vki...
De sztem ahol nincs raktáron és ugy rendelik ott sztem mindenütt a 2.0-ást küldik...monjuk unitelshop.hu-nál, ahol most nagykerben sincs, szval most jön új szállítmány...

Igen elsősorban játékra fog kelleni, meg általános felhasználásra...akkor sztem maradok az intel fronton...mert ha most akarnám eladni a p45-ös lapomat már kapásból buknék rajta vagy 10k-t vagy többet...sztem 3600-ra megrántok egy yorkot és utánna már csak vga-kat fogok cserélni...sztem néhány év múlva ugy is elmúlik ez a gép fejlesztő késztetésem... :)

Kössz szépen a választ!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#1526) g@bo válasza Oliverda (#1522) üzenetére


g@bo
nagyúr

a tuninggal volt gond, bár nemtom az sb700 konkrétan mennyit dob.

alapvetően jó, és olcsó lap, a rev 2,0 már kapható....

denebb miatt én is erősen nézegetem amd vonal. intel 4 magosai pofátlanul drágák ( q9550 ) a tesztekben lévő difi meg röhej, 120 vagy 115 fps tökmindegy, deneb szépen teker.

[ Szerkesztve ]

(#1527) Oliverda válasza g@bo (#1526) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem csak az SB700 a különbség a kettő között.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1528) g@bo válasza Oliverda (#1527) üzenetére


g@bo
nagyúr

befért volna a kommentbe, hogy mi.... :DDD

[link]

140w cipijú. mondjuk, a sarki szél hűti a feteket.

(#1529) DeckardCain válasza g@bo (#1528) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Esetleg érdemes megnézni ezt, ha már elérhető
770-UD3
szerk: persze ha nem sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#1530) Oliverda válasza g@bo (#1528) üzenetére


Oliverda
félisten

PWM, BIOS és még pár egyéb amit észre lehet vanni ha egymás mellé rakod a kettőt.

DeckardCain: Ez a lap gyakorlatilag majdnem megegyezik a DS3 2.0-vál csak a bordákat cserélték le és elvileg a PCB már jöbb minőségű. Most jelent meg a newegg-en tehát kétlem hogy 1 hónapon belül ideérne.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1531) nortsen


nortsen
aktív tag

Tudtok nekem tanácsot adni, hogy DKA790GX megéri e megvenni, ha egy 4870x2 kerül bele?
Dilemmázok az említett lap és a KA790GX között. CrossFireX támogatás nem szükséges (az 4870x2-nek nem kell ugye?), tehát jó lenne az olcsóbb lap is, de a "green" tulajdonságok miatt gondolkodom a DKA-n, nem tudom megéri e az a 10Ft különbség. Nekem az integrált videó sem szükséges, de néztem FX/X alaplapokat is, viszont az áruk miatt totál értelmetlen lenne megvenni, mert sokkal nem olcsóbb mint a GX. Szóval a kérdésem, hogy ha az (X)-es chipseteket nézzük, egy 4870x2 mellé melyik lapot ajánljátok?

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#1532) jones965 válasza nortsen (#1531) üzenetére


jones965
Modder

Itt próbálkozz.
Ez nem erre hivatott topik.

(#1533) bnss válasza nortsen (#1531) üzenetére


bnss
veterán

Ugyan nekem csak egy 4850 van a DKA790GX-ben, de maximálisan elégedett vagyok vele, a tuningban is nagyon jól szerepel, BIOS is van hozzá rendszeresen.

További kérdésekre itt válaszolok szívesen, ne ezt a topicot offoljuk. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1534) bélanéni


bélanéni
őstag

Akit érdekel, már van 55k-ért is Phenom II 920. (P**mania)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1535) Oliverda


Oliverda
félisten

Ezennel közhírré tétetik hogy beindult A nagy PH!-s Deneb OC lista amely az első hozzászólás végén található meg.

A listába kerülés mindenkori feltételei.

1. A processzor kupakján található 11 betűből és 4 számból álló (felülről harmadik) sor publikálása. Bónusz pont jár annak aki még le is fényképezi az egész kupakot.

2. Valid #1 CPU-Z Valid link publikálása az elért és hitelesített eredményről. Példa A Validation procedúra az utolsó about fül alatt jobbra lent található.

3. Valid #2 A Prime stabil eredmény publikálása minimum 2 óra hiba mentes Blend tesztről készült screenshotot kíván meg. A screenshot-on ezen felül még szerepelnie kell a CPU-Z CPU, Mainboard, Memory odalainak is. Bónusz pont jár annak aki még a magok hőmérsékleteit is odabiggyeszti valahogy. Példa

Prime95 32bit, Prime95 64bit

4. A proci modell (920, 940, stb.), elért órajel, az ehhez szükséges BIOS-ban vagy AOD-ben beállított feszültség, hűtés (lég, H2O, fagyos északi fuvallat, stb.) információk közlése.

Mindezen infókat szépen összeszedve be kell posztolni ide a topikba egy hozzászólás keretein belül. A jobb átláthatóság kedvéért az ilyen hozzászólások első soraiba mindenki annyit írjon nagy betűkkel vastagon szedve hogy LISTÁBA.

A listában egy ugyanazon processzorral mindenki csak egy Prime stabil és egy nem Prime stabil eredménnyel lehet bent egy adott időben.

Ki lesz az első aki bekerül? :U

[ Módosította: Thrawn ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1536) Oliverda


Oliverda
félisten

[+]

Az AM3-as 945 mellé egyúttal jön a szintén AM3-as 950-es is 3.1GHz-en.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1537) bnss válasza Oliverda (#1535) üzenetére


bnss
veterán

"A listában egy ugyanazon processzorral mindenki csak egy Prime stabil és egy nem Prime stabil eredménnyel lehet bent egy adott időben."

Ezt úgy kell érteni, hogy ha van egy mondjuk Prime stabil eredményem, amit megdöntök, akkor a régi eredményem felülíródik? (Nem mintha ez a veszély fenyegetne mostanában, csak hogy tisztán értem-e ezt a szabályt.)

Kíváncsian várom az eredményeket. :)

szerk.: 950-nek nem tudom mennyi létjogosultsága lesz a 945 BE (?) mellett, vagy csak rossz szemszögből (tuning) közelítem meg a kérdést...

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1538) Oliverda válasza bnss (#1537) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1539) Oliverda válasza bnss (#1537) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebből nekem az jön le hogy a 945 az sima, szorzózáras kiadás lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1540) keIdor válasza Oliverda (#1539) üzenetére


keIdor
titán

Látom 945 marad 125W... pedig úgy volt, hogy az is 95W-os lesz, mint a 925.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1541) Oliverda válasza keIdor (#1540) üzenetére


Oliverda
félisten

Marad. Gondolom átlépte a 95W-os küszöböt 2 wattal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1542) bnss válasza Oliverda (#1539) üzenetére


bnss
veterán

Lehetséges, erre nem gondoltam. Mondjuk engem nem fog érinteni, egy 925-ös bőven jó lesz majd.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1543) JimBeam007


JimBeam007
csendes tag

Sziasztok!
Gépfelújítás előtt állok. többféle lehetőség áll fenn az egyik hogy meglévő lapomba giga 770 ds3 az első széríás alaplap és bele egy phenom II 940 B.E proci.
A kérdés hogy a lap bírni fogja a proci tulhajtását?
Üdv Jim

(#1544) Oliverda válasza JimBeam007 (#1543) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel itt még ezt tudtommal senkinek nem állt módjában kipróbálni ezért nem tudjuk megmondani. Szerintem 3.4GHz-ig el lehet vele jutni ha egy olyan procit fogsz ki aminek nem kell sok plusz feszültség ehhez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1545) gyiku


gyiku
nagyúr

940BE 3800 mhz @ 1.4V [link]
vizzel, jw790

hüllő

(#1546) Konfigos válasza Oliverda (#1535) üzenetére


Konfigos
őstag

Ezt jó ötletnek tartom :C Remélem hamarosan szolgálhatok eredményekkel is. :B

#1545 Ha ez stabil eredmény is amit sajnos nem tudunk meg akkor itt szép dolgok lesznek ;]

[ Szerkesztve ]

(#1547) gyiku válasza Konfigos (#1546) üzenetére


gyiku
nagyúr

3800on nem, de 3700en igen: [link] az is szep :)
3500 game stable @ 1.4V

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1548) Templomegere válasza gyiku (#1545) üzenetére


Templomegere
senior tag

naaaa , mesélj már milyen ? több fesszel mennyi a vége? :C

(#1549) gyiku válasza Templomegere (#1548) üzenetére


gyiku
nagyúr

sajnos nem az enyem, kulfoldi forumrol nezem.

hüllő

(#1550) samfishR


samfishR
senior tag

bocs, de én nem értem az 1. hsz-ben az ide vágó részt. most venni akarok 2x2gb ddr2 ramot (nyilván nem akarok váltani ddr3-ra), és majd egy olyan denebet+lapot ami tudja kezelni a ddr2-t. Az újabb denebekből akarok venni, nem a mostani am2+os szériából (egyáltalán mi lesz a különbség a mostani és az új denebek között a ddr3 támogatáson kívül?). tehát fogja tudni kezelni az újabb deneb a ddr2-t? előre is kösz :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.