Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Atocha válasza Dare2Live (#328) üzenetére


Atocha
senior tag

Úgy látom mégiscsak megjelent egy hír ez ügyben.

[link]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#352) bnss válasza zsolt320i (#349) üzenetére


bnss
veterán

Még okosabb lettem. :R

---

i7 TLB hiba messzemenőleg nem fog akkora hírverést elérni, mint azt az Intel tette a Phenom esetén.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#353) #31757056 válasza Atocha (#340) üzenetére


#31757056
törölt tag

Néztem én is azt a táblázatot, ezek a procik ráadásul mind am3-ra lesznek, menni fognak ezek am2+-ban elvileg bios frissítés után, ugye? jó lenne... :)

(#354) Lares


Lares
csendes tag

Sziasztok! Nem vagyok teljesen tisztában a nm erekkel :) Mi különbség van a 90 és 45 nm között ? :F

(#355) FireKeeper válasza Lares (#354) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

minnél kisebb, annál
-kevesebbet fogyaszt
-kisebb a magméret
-magasabb az elérhető órajel
-olcsóbb előállítani (de a gyártáshoz szükséges gép viszont drágább...)
-jobb kihozatallal lehet gyártani

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#356) Gerisz


Gerisz
addikt

Tudni már hány wattosak lesznek?

(#357) Oliverda válasza Gerisz (#356) üzenetére


Oliverda
félisten

95 és 125. Kősébb 65 és 45.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#358) Konfigos


Konfigos
őstag

Megkésve ugyan de a totyikot mentettem.Valaki esetleg tudja hol lehet előrendelni a denebből ha egyáltalán lehet?Ha minden igaz a lapommal nem lesz gond mellé.

(#359) Oliverda


Oliverda
félisten

Vanatge

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#360) nixx-21 válasza Oliverda (#359) üzenetére


nixx-21
senior tag

Tehát akkor egy PII 940(3,0 ghz) = egy Q6600@3,6-al?

akkor kb egy Q9650( 3,0ghz)-el egyenlő teljesítményt fog mutatni...nem?

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#361) VaniliásRönk válasza nixx-21 (#360) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Már vártam mikor fogja valaki PII-nek hívni. :D Bár inkább "F2-nek" kéne. :DDD

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#362) Mardor válasza VaniliásRönk (#361) üzenetére


Mardor
tag

Igen, elsőnek elég furcsa volt.

Azt hittem pentium 2 :D

(#363) nixx-21 válasza Mardor (#362) üzenetére


nixx-21
senior tag

Phenom topikban Pentuim 2 mit szívtál én is kérek :DDD ?!

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#364) bnss válasza Oliverda (#359) üzenetére


bnss
veterán

Remélem ennek több a valóság alapja, mint az eddig felbukkant "teszteknek".

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#365) Mardor válasza nixx-21 (#363) üzenetére


Mardor
tag

Persze, majd még el is árulom. ;)

(#366) Bluegene válasza nixx-21 (#360) üzenetére


Bluegene
addikt

akkor kb egy Q9650( 3,0ghz)-el egyenlő teljesítményt fog mutatni...nem?nem, szerintem egy 3,4ghz-es 12mb cache-s yorkfielddel lesz egyenlő(Extreme Editionok), de a legtöbb yorkfield 6MB cache-el szereltek, olyan 3,6ghz-nek felel meg

nincs jelentősebb különbség a Q6600 8MB cache és pl egy Q9450 6MB között teljesítményben azonos órajelen, a kevesebb cache-t kompenzálhatja némileg a kicsit javított mag(45nm), de szerintem az minimális, teszteltem én is az E5200-asomat 7X266-on vagyis az E6300-mas órajelén, 2mb cache ezen nem múlik, szvsz mérési hibahatáron belül volt az eltérés, gyakorlatilag semmivel sem jobb a 45nm-es a 65nm-estől, az E8000-esek pl a sokkal több cache miatt ilyen jók egyébként semmi

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#367) nixx-21 válasza Bluegene (#366) üzenetére


nixx-21
senior tag

félreértés ne essék Q9450-től felfele(Q9550 , Q(X)9650) 12 mb L2 cache van :) Q9300-ban van csak 6...és akkor kb azonos órajelen (5-)10(-15)%-kal jobb a york-oknál?

[ Szerkesztve ]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#368) bnss válasza nixx-21 (#367) üzenetére


bnss
veterán

Még nem lehet tudni, január elején kiderül. Egy Vantage screenre nem alapoznék.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#369) Oliverda


Oliverda
félisten

[link], [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#370) Bluegene válasza Oliverda (#369) üzenetére


Bluegene
addikt

fincsi darab lesz igazi csemege AMD fan-oknak

kár hogy nincs ott a voltage, reméljük ezt léghűtéssel érték el

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#371) Varoz


Varoz
őstag

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy jővőre befigyel egy aMD-s konfig egy Denebbel az élén. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#372) Bluegene válasza Varoz (#371) üzenetére


Bluegene
addikt

igen valóban nem rossz, kevesebb mint egy hónap és elválik mire képes :)) , csak nehogy kopanjanak a napelemes extreme júzerek ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#373) bnss válasza Oliverda (#369) üzenetére


bnss
veterán

Jó lenne tudni, hogy mekkora feszültség mellett és milyen hűtéssel sikerültek ezek a szép eredmények.

---

[link] - Remark: the primary frequency of Intel Core 2 Quad 9400 is 2.66GHz, that of Q9300 is 2.50GHz, and AMD Phenom II is 3.00GHz.

Bluegene: azért a Nehalem teljesítményét nem kell leírni... Főleg, hogy a Phenom II-t nem a Nehalem ellenfelének szánják.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#374) Varoz válasza bnss (#373) üzenetére


Varoz
őstag

Az nekem nem baj ha a Nehalemet nem fogja be. Csak a jelenlegiekkel(Penryn) bírjon el és jó áron legyen és már is jó.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#375) Bluegene válasza bnss (#373) üzenetére


Bluegene
addikt

igen a phenomII 11,5%-kal magasabb órajelen jár mint a q9400

ahhoz képest a multimediás képességei nem kiemelkedőek, azonos órajelen alulmaradna, [link] a játékteszt durvább, de nehezen hihető vagy "cherry picked" eredmény(gondosan kiválogatott eredmény)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#376) bnss válasza Bluegene (#375) üzenetére


bnss
veterán

Számomra nem ilyen egyértelmű, hogy azonos órajelen alulmaradna multimédiás alkalmazásokban (egyik lehetőségre sincs bizonyíték, megint oda lyukadtunk ki, hogy egy hónap múlva kiderül).

Tisztában vagyok a "cherry picked" kifejezés jelentésével, azért köszönöm, hogy ékes, magyar nyelvünkre fordítottad. :)

Varoz: gondolom AMD-ék is ezt szeretnék, elég csúfos lenne, ha a "régebbi" architektúrának nem tudnának ellenfelet állítani egy új architektúrával.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#377) leviske válasza Bluegene (#375) üzenetére


leviske
veterán

"azonos órajelen alulmaradna"

Nem mindenhol. :DDD Egyébként nem lehetetlen, hogy azért a Q94 ellen lett megeresztve, mert az ellen lesz árazva (ala RV770 árpolitika > 50-es a 88GTS/GT ellen, 70-es a GTX/+ ellen) :)

(#378) Templomegere válasza Oliverda (#369) üzenetére


Templomegere
senior tag

memória vajon miért single chanel mindkettőnél , és miért ilyen alacsony az órajelük ....?

(#379) bnss válasza Templomegere (#378) üzenetére


bnss
veterán

Gondolom azért, mert a CPU órajelén van a hangsúly. (Egy esetleges hátráltató körülménnyel kevesebb, ha a memóriát ennyire visszaosztod, vagy tévedek? ;))

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#380) Templomegere válasza bnss (#379) üzenetére


Templomegere
senior tag

ha minden 4000mhz-es eredményhez , ilyen megoldás kell akkor régen rossz ;)

(#381) gyiku válasza Oliverda (#369) üzenetére


gyiku
nagyúr

hm, bio es asrock lap :U eleg jol karcolnak :K

hüllő

(#382) glutamin válasza Bluegene (#375) üzenetére


glutamin
őstag

Ez a"cherry picked" ez nem a kimazsolázgat angol megfelelője? Nekem ez alegjobb fordítás rá. Persze agondosan kiválogat is jó.

Egyébként meg nem PII meg FII, hanem Ph.II lesz a hivataklos rövidítés :DDD

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#383) Bluegene válasza glutamin (#382) üzenetére


Bluegene
addikt

jah végülis lefuttattak sok tesztet és ahol a legnagyobb különbség volt a kettő között, ami a legjobban kedvezett a phenomnak azt mutatták meg

végülis nem hazudtak, úgyhogy fedezték magukat ;)azta ez jó árban van

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#384) Bluegene


Bluegene
addikt

[link] azta egek, 6,2 ghz stabil, crysis futott!

mod: asszondja 4ghz léghűtéssel, vízhűtéssel 4ghz+

de szerintem egy óriási ninja-val 2 nagy 12-es ventivel szerintem jó lesz

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#385) Mardor válasza Bluegene (#384) üzenetére


Mardor
tag

Jó, jó, szép eredmény, de nem hiszem, h Magyarországn mindenki folyékony nitrogénnel tuningol. :)

(#386) Konfigos válasza Mardor (#385) üzenetére


Konfigos
őstag

Itt nem is azon van a hangsúly szerintem.Ha már otthoni "sima" léghűtéssel meglesz 10ből 5-6 embernek a 4ghz már elégedettek lehetünk.Én személy szerint megvárom a februári denebeket és abból fogok venni ha jól láttam kisebb tdp-vel rendelkeznek.Viszont szerintem az is szép szó hogy egy asrock lapban is ilyen jó eredmény születik bár ha jól emlékszem a sima phenom is szépen muzsikált benne.Mondjuk személy szerint én soha nem vennék asrock lapot.Mostani Bio lapommal maximálisan elégedett vagyok és ha a denebbel meglesz benne a 4ghz vagy több biztos hozzásem nyúlok egy jó ideig.Valaki nem tudja véletlen hogy Team Xtreem 800-as memóriákkal hogy áll az agena?Remélem a denebbel se lesz semmi gondja

(#387) bnss válasza Templomegere (#380) üzenetére


bnss
veterán

Nem hinném - elég hihetetlen lenne -, hanem csak a max. órajel keresés idejére állították így a memóriákat. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#388) samfishR


samfishR
senior tag

Hello

Tudom h itt senki sem jövendőmondó, de ha a mostani gépembe vennék majdan egy yófajta phenomII-t, akkor az kihajtaná a vga-t(persze tuningolnáma procit)? max 1024-es felbontás, minden szűrőbizbaz rátolva, élsimítás amikor csak lehet maxon. (Elsődleges játék a GTA4 lenne.) Előre is kössz!

nagyon off: Az h 15-25 fpsem van gta4ben akármien low grafikán, betudható a proci gyenge teljesítményének?

Üdv!

(#389) siriq válasza samfishR (#388) üzenetére


siriq
őstag

Mivel ugyan az a procink van igy valszeg a cpu a gyenge cucc. Emeld meg egy picit, foleg amitt mert 1024* ben hajtod. Ha nagyobb lenne a felbontas akkor mar mas lenne(1600*). Szint ugy 2600 on hajtom alul feszelve.
szerk: tied am2 az enyem nem de a lenyeg ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#390) Oliverda


Oliverda
félisten

Phenom II available ‘fore Yule

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#391) siriq


siriq
őstag

Hali

A lakotarsam mindenkeppen osszeallitana egy deneb stb cucott.
Szoval kellen par otlet. Ki mire gondol,mi lenne a legjobb

szer: amire en gondoltam ati 4870 x2 , ocz ram , fsp psu, a tobbi meg majd kiderul.
MB-ben dfi lenne (mar az en hagyomagyom szerint) de lehet valami mas is persze ami jo.
Lenyeg a tuning lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#392) samfishR válasza siriq (#389) üzenetére


samfishR
senior tag

Többet nem bír, ez a max, ahol még terhelés alatt stabil:<

(#393) Fary86 válasza siriq (#391) üzenetére


Fary86
csendes tag

Előbb talán meg kéne várni hogy hogy muzsikálnak a Denebek... Még van ideje kitalálni hogy mit akar :)

(#394) Bluegene válasza Oliverda (#390) üzenetére


Bluegene
addikt

oth OEM and retail boxes of the Phenom II 920 and Phenom II 940 starting December 18th (Europe), according to one distributor, and December 20th (North America). nah ma van december 6-dika, két hét mától és lesz review, de talán korábban is :)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#395) bnss válasza Bluegene (#394) üzenetére


bnss
veterán

Majd ha AMD feloldja az NDA-t.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#396) Oliverda válasza bnss (#395) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd lesznek "made by users" review-ek addig is. Azoknak úgyis jobban hiszek már lassan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#397) bnss válasza Oliverda (#396) üzenetére


bnss
veterán

Igen, utólag nekem is eszembe jutott ez a lehetőség. ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#398) siriq válasza samfishR (#392) üzenetére


siriq
őstag

O mar eldontotte. Mondtam en is hogy varjunk kicsit. Mindenkeppen meg akarja venni januarban. Mondjuk en nem ellenkezek nem az en penzem, a masik legalabb kiprobalom.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#399) DeckardCain válasza Oliverda (#390) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Most akkor a 920 kezdőára 235$ a 940 pedig 275$ lesz? :U

"This puts the Phenom II X4 940 just under the Core 2 Quad 9550, while the Phenom II X4 920 will undercut the Q9400. Expect Intel to slash prices just before Christmas."
q9550 neweggen 319$
q9400 neweggen 269$

[ Szerkesztve ]

(#400) Oliverda válasza DeckardCain (#399) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd kiderül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.