Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Oliverda válasza Konfigos (#1350) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, láttam hogy az Expertben már van de 62K-t max. csak a 940-ért lennék hajlandó kicsengetni. Már az is meghaladja a tűréshatárt amit hajlandó vagyok kiadni egy CPU-ért... :U

Az i7 920 ugyanitt 75K csak viszonyítás képpen.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1352) Konfigos válasza Oliverda (#1351) üzenetére


Konfigos
őstag

Dubmastertől lesz nekem de az ára még igyis húzos sajnos ezt tudom én is.Vga-mat áldoztam fel érte hogy denebem lehessem de jobb igy mert ugyse játszom annyit sőt...

(#1353) bélanéni válasza Konfigos (#1350) üzenetére


bélanéni
őstag

Elvileg én is pár nap múlva jutok hozzá a saját 920-as példányomhoz, beszámolok majd pár szóban, milyennek látom.

Bocs a személyeskedésért, de szerinted jelentős lesz az előrelépés a 9850-hez képest? :F

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1354) TomBoy1986 válasza Oliverda (#1351) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Legalább elmondhatjuk azt, hogy most már van felsőkategóriás AMD CPU is :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1355) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

magyar teszt: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#1356) Konfigos válasza bélanéni (#1353) üzenetére


Konfigos
őstag

Hát már azonos órajelen is jó 20%al jobb a deneb de mivel én vízzel fogom hűteni ezért legalább 4ghz amit ki szeretnék hozni belőle és ekkor már igencsak nagy előrelépés.Pü be elküldhetnéd hogy te mennyiért szerezted a 920as példány ha nem indiszkrét a kérésem

#1354 vigyázz mert mindjárt jön whitehand barátunk és elmondja hogy a felsőkategoria az Amd lapoknál és prociknál nem létezik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1357) Oliverda válasza Konfigos (#1356) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne fesd a retardáltat a falra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1358) bélanéni válasza Konfigos (#1356) üzenetére


bélanéni
őstag

Nem csinálok én ebből titkot, kinek ártanék: P*xmania.com -ról rendeltem 62.000-ért. Mivel rendeltem hozzá még egy 4870 1GB kareszt is, a PK így már nem vészes.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1359) Bluegene válasza bélanéni (#1358) üzenetére


Bluegene
addikt

Gratulálunk hozzá! majd írd le a benyomásaidat!

én is szeretnék ismét AMD-s gépet, sajna nekem egy használt core2quad tűnik az ésszerű továbbfejlesztésnek(meghát játszom is :U ), de nembaj, remélem lesz még AMD-s gépem, irigyellek, utoljára S939 X2-esem volt, jó vót :K

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1360) jones965 válasza Sweet Lou 6 (#1355) üzenetére


jones965
Modder

Ráadásul olyan lappal tesztelték, ami nekem is várja a főpróbát.

(#1361) bélanéni válasza Bluegene (#1359) üzenetére


bélanéni
őstag

Core2Quad szerintem nem sokkal jobb teljesítményben, sőt. Az igaz, hogy használtan csak azt kapsz, és úgy már olcsóbb. Arra számítok, hogy 3,5Ghz-ig menni fog a proci, akkor nálam ez egy újabb 3-4 éves beruházás.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1362) TomBoy1986 válasza Konfigos (#1356) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Hála az égnek, hogy én is ilyen "szub-felsőkategóriát" vettem, mert most nézhetném ám a TFT-t S3 Virgeen keresztül nélküle. De felső kategóriába - tudom - tilos az int. VGA :D

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1363) Bluegene válasza bélanéni (#1361) üzenetére


Bluegene
addikt

lehet hogy az AMD mivel natív négymagos bizonyos esetekben jobb lehet de játékokban szerintem marad a quad fölény

és mivel erős gép nekem úgyis csak a játék miatt kell a proci, de ez még odébb van

na talán a bulldozer

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1364) bnss válasza TomBoy1986 (#1362) üzenetére


bnss
veterán

Szégyellem is, hogy ilyen lapom van, ami felső-közép kategóriába tartozik és van rajta IGP. :D

Ez a forint gyengülés nem tesz jót a magyarországi Phenom II áraknak, a tavaly nyári árfolyam jobb lenne, ~25%-al olcsóbb _lehetne_ gyakorlatilag minden számítástechnikai cikk. :U

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1365) TomBoy1986 válasza bnss (#1364) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Meg kellene fordítanunk az érvelést:

Tiszta égés, hogy az intelnek egy felsőkategóriás lapja sincs, amiben jól lehet 4-magos CPU-kat tuningolni és van rajta integrált VGA :DDD

Még a 80-100K-s lapjaikról is sajnálják az integrált VGA-t :DD

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#1366) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Hi

8xx 4-Mag 4x512KB L2 + 4MB L3 -ez a CPU mikorra varhato :F

Vagy ezek mar AM3 -as foglalatba lesz jo?

(#1367) bnss válasza TomBoy1986 (#1365) üzenetére


bnss
veterán

Ezért mit fogsz kapni néhány Inteles fórumozótol. :DDD

Bikerider: első hozzászólásban ott van a táblázat a megjelenésekről: kép (első negyedévben jelenik meg a képen látható két modell).

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1368) Oliverda válasza Bikerider (#1366) üzenetére


Oliverda
félisten

Első hozzászólás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1369) Bikerider válasza bnss (#1367) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

Igazad van IM SORRY :B

De sosem lehet tudni :)

KB. mennyivel lehet gyengebb a 940 es hez nezve?

(#1370) Bikerider válasza Oliverda (#1368) üzenetére


Bikerider
aktív tag

Hi

AMD Phenom X4 9850 Black Edition AM2+ Boxed -hez adnak gyari hutot?

Te milyen CPU hutovel tuningolsz?

(#1371) Oliverda válasza Bikerider (#1370) üzenetére


Oliverda
félisten

Adnak. Nem igazán a topik témája de Thermalright (TRUE). Ott van az adatlapomon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1372) bnss válasza Bikerider (#1369) üzenetére


bnss
veterán

"KB. mennyivel lehet gyengebb a 940 es hez nezve?" - kiderül, ha megjelennek ezek a CPU-k.

Oliverda egy Thermalright Ultra 120 eXtreme-mel hűti a processzorát, az egyik, ha nem a legjobb passzív borda, egy minőségi 12cm-es ventilátorral pedig nagyon komoly hűtő teljesítményre képes.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1373) bnss válasza bnss (#1372) üzenetére


bnss
veterán

AMD CPU Phenom II X4 920 BOX (HDX920XCGIBOX) 59963 Ft - az egyik bazárban, alakul ez az ár. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1374) Oliverda válasza bnss (#1373) üzenetére


Oliverda
félisten

Melyikben?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1375) Bagira01 válasza bnss (#1372) üzenetére


Bagira01
veterán

tru120ex aligha passzív borda a sűrű lamellázottsággal, a hr01-plus már annál inkább :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1376) bnss válasza Oliverda (#1374) üzenetére


bnss
veterán

Hammonnál, van 940 is, de az még elég borsos (2-es árlista).

Bagira01: attól, hogy sűrűn van elhelyezve a lamella, még használható passzív módban, csak nem egy szénné húzott Quadra - szvsz. Természetesen egy ventilátort raknék rá alacsony fordulatszámon hajtva.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1377) Blacki


Blacki
tag

Ohh szép ez a 940-bár kicsit borsos még az ára, de majd megy ez lentebb is.
Elég jók a tesztek amit itt láttam.
Mire ilyen procim lessz végre életet tudok lehelni a R.O.G lapomba hehe :W
Egy kis vizzel én is megnézném mit tud emberi fesz mellett,
bár akkor már szenesíteni is lehetne ;] a procit.

Xbox360 gamertag: TrinityBlood05

(#1378) Gülredy


Gülredy
tag

mikor lesz már rendesen boltokban a 940? :F
Azt reméltem hogy max 5 nap és már látni őket itthon is, de eddig még se 70 ezernél olcsóbban nem láttam, se egy egészséges boltban/webáruházban. :(

Tud valaki infót?

Egyébként véleményem szerint a teljesítménye olyan lett mint azt várhattuk, szóval jó kis processzor lenne ez, csak nem ilyen áron... olcsóbbra számítottam, de még bármit hozhat a jövő.. :)

(#1379) Oliverda válasza Gülredy (#1378) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagykerben már van készleten és egy bazárban is rendelhető már. Olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1380) simlisgumis


simlisgumis
tag

Tegnap vitték el a 9950 BE procimat,én is beneveztem egy 940 es re!
Sajnos még egy két hetet várnom kell mire megjön,de mivel 55 körül megáll az ára inkább várok! Majd irok a tapasztalataimrol!

(#1381) bélanéni válasza simlisgumis (#1380) üzenetére


bélanéni
őstag

Egyébként a ti esetetekben ez a procicsere inkább valami státuszkérdés vagy sebességmánia mint egy racionális döntés eredménye, vagy nem? :DDD Nem hiszem hogy egy játék is megreccenne a te konfigodon.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#1382) Atocha


Atocha
senior tag

Na most nekem lenne egy kérdésem, mert hátha valaki tudja a választ.

Van egy Gigabyte GA-M57SLI-S4-es alaplapom. nForce 570-es chipset.
A kérdésem az lenne, hogy ebbe belerakható-e a 920 vagy 940-es? Honlapja szerint még nincs fent a support CPU listáján, de egyáltalán ez a chipset tudná kezelni egy Bios frissítéssel, ha elkészítenék hozzá?

Ha láma a kérdés bocs, de kitől, ha nem tőletek érdeklődjek.

Köszi

Atocs

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#1383) laci666 válasza Atocha (#1382) üzenetére


laci666
senior tag

1. Hsz :U
Itt néz szét

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#1384) bnss válasza Atocha (#1382) üzenetére


bnss
veterán

Elméletileg képes lehetne rá, kérdés, hogy lesz-e hozzá BIOS. Ha abból indulok ki, hogy a 690G-vel szerelt alaplapról kijelentették, hogy nincs több support, mégis kapott AM3 ready BIOS-t. A remény hal meg utoljára.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1385) gyiku válasza TomBoy1986 (#1365) üzenetére


gyiku
nagyúr

:R

hüllő

(#1386) Atocha válasza laci666 (#1383) üzenetére


Atocha
senior tag

Igen, már 100x megnéztem az első hsz-t, meg a gigabyte honlapját is, de sokkal okosabb nem lettem.
Az nForce 750a és a GeForce 8200 chipset támogatva van, de ez alapján a kép alapján, még az AM3-as-t is bele lehet tolni egy AM2-esbe és a most megjelent AM2+-os PH II-est is az AM2-be.
Vagy én értek félre valamit.
Na most ha ezt jól értem, de mégsem lehet megcsinálni, akkor sokat érünk vele, ha nem fogják a gyártok ezt támogatni Biosokkal.

Mert ha őszinték vagyunk, nem érdekük. Vegyél új lapot. De akkor mi értelme a képnek, vagy a visszafele kompatibilitásnak?

Bon3ss: Igen, erre lettem volna kiváncsi. Hogy egyáltalán lehetséges-e. Remélem az lesz.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#1387) O_L_I válasza Atocha (#1382) üzenetére


O_L_I
őstag

Ne eröltesd szerintem, volt ilyen lapom és már az x3-as is nagyon nehezen akart benne elindulni, a tuningot meg pláne felejtsd el.

(#1388) Atocha válasza O_L_I (#1387) üzenetére


Atocha
senior tag

A tuning nálam nem téma. :) De azért jó lenne ha menne.

Viszont a kérdésem él, aki okosabb, az megválaszolhatná, hogy akkor miért van ez így.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#1389) bnss válasza Atocha (#1386) üzenetére


bnss
veterán

Megfelelő BIOS nélkül (pontosabban a megfelelő microcode-ok nélkül) elég reménytelen a helyzet. Egy próbát megér, ha esetleg ismerettségi körödben lesz Phenom II, de nem sok esélyt látok rá, hogy megfelelően működjön.

Az csak egy dolog, hogy fizikailag bele tudod rakni a CPU-t.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1390) Atocha válasza bnss (#1389) üzenetére


Atocha
senior tag

Igen, pontosan erről beszélek. Ha nem támogatja a gyártó megfelelő BIOS upgrade-el az alaplapot - még ha a chipset képes is lenne elboldogulni a CPU-al - akkor a visszafelé kompatibilitás - amire az AMD hivatkozik - értelmét veszti. Mivel úgyis lapot kell majd venned. Ebben persze nem az AMD a hibás, hanem a gyártoknak nem érdekük, hogy egy 2 éve eladott lapot frissítsenek, mert azon nekik nincs hasznuk.

Vagy nem jól mondom Bon3ss?

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#1391) bnss válasza Atocha (#1390) üzenetére


bnss
veterán

Viszont elég sok régi alaplap kompatibilis a Phenom II-vel, az, hogy ez az alaplap nem, a Gigabyte számlájára írható. Az viszont érdekes, hogy 2 db nForce-os alaplap került fel az AM3 ready listára náluk.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1392) simlisgumis válasza bélanéni (#1381) üzenetére


simlisgumis
tag

Mindenki a hobbijára kőlti a legtöbb pénzt! Nekem ez a hobbim! Aránylag olcson jutok az alkatrészekhez ezért cserélek,most még jol eladtam a procit nem kell sokkal megtoldani! Különben meg voltak problémák COD 5 Farcry2 Crysis. Igazábol nem lett volna semmi probléma a 9950 nel ha ment volna stabilan 3400MHz aránylag kis fesszel! Szerintem ez nem státuszkérdés! De ne nyissunk erről vitát,mert itt már egyszer nagyon elfajultak a dolgok valami hasonlo miatt!

[ Szerkesztve ]

(#1393) csatahajós


csatahajós
senior tag

Tudom nem a reklám helye de digitaltrendben van mind2 proc, a 920 62k bruttó a 940 73k...nem occsóó sajnos

(#1394) Wukiwo válasza simlisgumis (#1392) üzenetére


Wukiwo
senior tag

cod5 -el probléma? :)

(#1395) simlisgumis válasza Wukiwo (#1394) üzenetére


simlisgumis
tag

Élsimitással belassult,ami nem feltétlenül proci de érdekes volt,hogy 2600 on jobban 3000 en nem annyira,hát és ezért gondoltam hogy kevéske a 9950 a 4870 x2 alá.

[ Szerkesztve ]

(#1396) AMD!4ever válasza simlisgumis (#1395) üzenetére


AMD!4ever
őstag

A 70fps lement 45re? :DDD
Amugy hajrá uj amd cuccosok:)

Érdekes lesz ez az uj Amd számitási felhö dolog :) Szar gép is jol fogja futtatni a játékokat.
Teszem azt az intel elhúz 10ghzel,és 10maggal erősebb procit kiad,és mégis a gyengusz amd rendszeren jobban fog futni a farcry 6 a Fusion Render Cloudmiatt?:DDD

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1397) Tenken válasza simlisgumis (#1395) üzenetére


Tenken
őstag

az X2-nek valószínűleg az a proci adta akkor a rövid pórázt

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1398) simlisgumis válasza Tenken (#1397) üzenetére


simlisgumis
tag

Most megspékelem egy 940 be vel,meg beletolok még 2x2 giga ram ot azután meglátjuk mi lesz! Ez a végcél, innentől jöhet bármi most 1-2 évig marad ez a konfig.

(#1399) Cadal válasza Thrawn (#1270) üzenetére


Cadal
őstag

Tegnap kicsit rájavítottak a srácok! 6435.62 MHz
Muszáj volt, jönnek fel a japánok...!

(#1400) Thrawn válasza Cadal (#1399) üzenetére


Thrawn
félisten

Ráadásul a japánok "csak" folyékony nitrogént használnak.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.