Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) bnss válasza Thrawn (#699) üzenetére


bnss
veterán

Elég komoly PWM bordát kapott. Remélem ez pusztán csak túlméretezésből fakad.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#702) Oliverda válasza bnss (#701) üzenetére


Oliverda
félisten

Kb legalább ekkora illene az összes jelenleg forgalomban lévő AM2+ lapra is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#703) bnss válasza Oliverda (#702) üzenetére


bnss
veterán

Ha Phenom van a lapban akkor valóban jogos, de pl. nálam az X2-es CPU mellett éppen csak langyos a PWM borda.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#704) Oliverda válasza bnss (#703) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó, de az AM2+/AM3 lapokat már inkább Phenom procikhoz találták ki mintsem X2-höz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#705) #65675776 válasza bnss (#701) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az nem baj, ha túl van méretezve.

Egyébként van egy sejtésem, hogy az NB is alatta van, lévén annak nem látni külön bordát.

Pontosabban két borda van egymás mellett szorosan.

[ Szerkesztve ]

(#706) Thrawn válasza bnss (#701) üzenetére


Thrawn
félisten

Pedig csak 5 fázist kell hűtenie...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#707) Oliverda válasza Thrawn (#706) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom minél kevesebb fázisú annál inkább nagyobb terhelés esik egy bizonyos fázis alkatrészeire és annál inkább melegszik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#708) Thrawn válasza Oliverda (#707) üzenetére


Thrawn
félisten

Ebben lehet valami :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#709) bnss válasza Oliverda (#704) üzenetére


bnss
veterán

Világos, és egyet is értek vele. Kíváncsi leszek a többi gyártó PWM megoldásaira.

daa-raa: a túlméretezéssel semmi problémám, jól fog jönni tuning esetén. Valóban két külön borda, eddig nem is tűnt fel.

Thrawn: ezzel is magyarázható, mivel így az egyes fázisokon nagyobb áram folyik.

szerk.: Oliverda már leírta.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#710) nixx-21 válasza bnss (#709) üzenetére


nixx-21
senior tag

de gondolom mivel ott van mégegy ATI Radeon™ HD3300 integrated graphics core
ami szintén termelhőt akkor lehet nem felesleges a borda az összes IGP-s alaplapnál nagy borda van nem? :)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#711) Paul Striker


Paul Striker
csendes tag

Phenom II X4 940 teszt alaporajelen:[link]

AMD fan lettem:), pedig mindig csak Intel alapu gepeim voltak!

(#712) Oliverda válasza Paul Striker (#711) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#713) Vincsó


Vincsó
aktív tag

Lenne egy hülye kérdésem... ezek a procik hivatalosan milyen memóriát támogatnak?

(#714) Cadal válasza Vincsó (#713) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!
Az AM2+ foglalatos procik DDR2 ramokat, az AM3 foglalatosban pedig lesz DDR2 és DDR3 memóriavezérlő is.
Olvasd el esetleg ezt az írást, vagy nézd meg a 2. képet.

[ Szerkesztve ]

(#715) Vincsó válasza Cadal (#714) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Az írást olvastam már korábban :R Amúgy azért kérdezem ezt mert most veszek lapot memót stb. és nem tudom eldönteni, hogy milyen memória is legyen. 1066 DDR2 vagy 1200 DDR2. Nyilván a 1200-as lenne jobb de azt nem nagyon találok 4GB-os KIT-ben... Elég lesz az 1066 Mhz-es is?

(#717) Oliverda válasza Vincsó (#715) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig létezik csak kissé drága: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#718) Tibord


Tibord
senior tag


Ezt a csodálatos plecsnit fedeztem ma fel az alaplapom mellett
:DD :)) :D ;] :C :B :K

Úgy érzem felkészültem a jövőre

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#719) Vincsó válasza Oliverda (#717) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Na ja.. kissé.. :W akkor marad az 1066 Mhz-es ram... :)

(#720) bnss válasza nixx-21 (#710) üzenetére


bnss
veterán

Ha lesz egy kis szabadidőm, kipróbálom az IGP-t, hogy mennyi hőt termel.

Vincsó: milyen alkalmazásod profitálna az 1200MHz-es memória modulokból és vele járó nagyobb memóriasávszélességből?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#721) gyiku válasza Thrawn (#700) üzenetére


gyiku
nagyúr

performance-nal miert csak novice mode van? hol az advanced, vagy hogy kell atvaltani? :F

hüllő

(#722) Thrawn válasza gyiku (#721) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#723) Vincsó válasza bnss (#720) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Nem hiszem, hogy profitálna bármelyik alkalmazásom is.... Viszont a kérdést tettem fel rosszul azt hiszem. tehát lényegében arra vagyok kíváncsi, hogy nem fogja e vissza a procit az 1066-os memória. :F

(#724) szki válasza gyiku (#721) üzenetére


szki
őstag

Preference fül, Perf. Cont. Mode-nál Adv. Mode-ra állítani és leokézni a felpattanó ablakot, és a jobb alul lévő OK gombot is. Ekkor kilép az OD és újra el kell indítanod. És láss csodát a performance fülön minden állítható!

[ Szerkesztve ]

(#725) bnss válasza Vincsó (#723) üzenetére


bnss
veterán

Nem fogja, mert vissza tudod osztani a memória sebességet. Azt hittem, hogy valami olyan programot futtatsz ami valóban profitál a nagyobb rendelkezésre álló memória sávszélességből. :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#726) Vincsó válasza bnss (#725) üzenetére


Vincsó
aktív tag

Visszaosztom a memóriát :U ez nekem olyan mintha valaki tolókocsis lenne... eljutni éppen eltud az egyik helyről a másikra csak nem úgy mintha a saját lábain tenné... egy kicsit korlátozott. De majd barátkozok a gondolattal :)

(#727) Oliverda válasza bnss (#725) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért osztaná vissza?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#728) bnss válasza Vincsó (#726) üzenetére


bnss
veterán

Ha BE CPU-t veszel, akkor csak beállítod 1066-ra a memóriákat, aztán mehet a tuning.

Oliverda: arra gondoltam, ha nem BE CPU-t vásárol, és az "FSB"-t kell emelnie. Jobban belegondolva ez valószínűleg felesleges, mert ha emlékeim nem csalnak a "szorzózáras" Phenom is elég magas szorzóval rendelkezett - talán 14-ig tudtam állítani.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#729) gyiku válasza szki (#724) üzenetére


gyiku
nagyúr

:R

hüllő

(#730) AtHoS válasza Raymond (#687) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én éppen tegnap futtattam a 3Dmark06-ot (v110), hogy gyorsba megmérjem a rendszer fogyasztását VGA-val együtt és mit vettem észre futás közben: a CPU tesztek kivételével az X2-esnek csak 1 magját használja. Hát én ezt nem nevezném "valós" teljesítménynek :F

Mod: ejj. elmúlt éjfél, szal tegnapelőtt :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#731) Szatesz


Szatesz
őstag

Ezt erdemes megnezni

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#732) Raymond


Raymond
félisten

Phenom II 920 v. Phenom II 940 v. Q6600 v. Q9450 v. Q9550 v. i7 920 v. i7 940

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#733) szki válasza Raymond (#732) üzenetére


szki
őstag

Ezen teszt szerint nem túl acélos a Phenom II, és nem veheti fel a versenyt a Ci7-el, de a Q6600-at is csak a magasabb órajel miatt veri.

(#734) Szatesz


Szatesz
őstag

Szerintem is a yorkok alatt van picivel teljesitmenyben.... :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#735) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Szerintem meg amíg ilyen mindenféle cirill betűs oldalakról származnak a tesztek, addig az nem jelent semmit.

Ki lehet várni azt a két hetet mielőtt az ember megítéli...

Ennek alapján meg vicc komolyságú a teszt: [link]

// 1280-ban csúnyán kikap, 1680-ban meg mindent ver? Ugyan már... //

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#736) szki válasza TomBoy1986 (#735) üzenetére


szki
őstag

Én is azt hangsúlyoztam, hogy ezen teszt alapján...

Nem is értettem az értékelésben miért emelte ki a szerző, hogy 1680x1050-ben milyen jó a Phenom II, és nincs elmaradva az i7-hez képest. Nyilvánvaló, hogy VGA limit van és nem a proci számított. Bár a Far Cry II eredmény tényleg érdekes.

Bár most látom, hogy Vista volt az op rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#737) #65675776


#65675776
törölt tag

Valaki elmondhatná nekem, hogy mi a vérhabos geciért kell flash egy szájbab@szott grafikonhoz...

(#738) Gorneck válasza #65675776 (#737) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt Én se nagyon vágom, de rohadt sok oldal alkalmazza és a hajam égnek áll tőle... :D

Gorneck#1239

(#739) bnss válasza #65675776 (#737) üzenetére


bnss
veterán

Valahogy "szépíteni" kell az eredményeket. Viszont ennél szebben én sem fogalmazhattam volna. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#740) lúzer válasza bnss (#703) üzenetére


lúzer
veterán

PWM minek a rövidítése?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#741) #65675776 válasza lúzer (#740) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pulse Width Modulation

(#742) #65675776 válasza Gorneck (#738) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ilyeneknél OK. De egy glatt grafikonnál...

[ Szerkesztve ]

(#743) lúzer válasza #65675776 (#741) üzenetére


lúzer
veterán

kösz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#744) Atocha válasza TomBoy1986 (#735) üzenetére


Atocha
senior tag

Ha a teszt kamu, akkor szívesen megismerkednék azzal a mazohista egyénnel, aki ennyit melózott a 25 oldallal és a flash grafikonokkal...

egyszerűen hihetetlen, hogy valaki ennyit melózzon egy csalással... meg mégis mit nyer vele?

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#745) TomBoy1986 válasza Atocha (#744) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Két hét. Én nem fogok vitatkozgatni ezen, mindössze felhívtam rá a figyelmet.

Indokai megint nem érdekelnek.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#746) Atocha válasza TomBoy1986 (#745) üzenetére


Atocha
senior tag

Igazából a kérdés költöi volt... :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#747) Oliverda válasza TomBoy1986 (#735) üzenetére


Oliverda
félisten

Futtattam én is most egy Cinebench-et XP alatt (mivel Vista-m nincs). 9530 pontot kaptam 3GHz-en 2GHz-es NB és HT beállítások mellett (RAM: 800/CL5). Elvileg a 940-nek is ezek az default értékei. Nos a görög teszt alapján valamivel kevesebb mint 3%-ot gyorsult a Deneb az Agena-hoz képest. Ezzel szemben az első Shanghai tesztek alapján az 1 CPU benchmark ~24% még a multi CPU ~8,5%-ot nőtt a Barcelona-hoz képest (a Barcelona eredményét felszoroztam és úgy kalkuláltam).

[link]

Tehát ez alapján elvileg 10300 pont körüli eredményt kellett volna produkálnia a 940-nek.

Azt esetleg meg tudnád nézni hogy a Cinebench eredményeit mennyire befolyásolja a Vista az XP-vel szemben? Már ha egyáltalán befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#748) TomBoy1986 válasza Oliverda (#747) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Már nincsen fent XP, de van régebbi eredményem:

XP x64 - 2261 / 8878
Vista x64 - 2289 / 8757

Ezek a 2.2GHz-es értékek. Látszik, egyrészt a szórás, másrészt meg hogy itt nem számít semmit a dolog.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#749) Oliverda válasza TomBoy1986 (#748) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! Viszont azt az apróságot nem vettem figyelembe hogy az Opteron-os tesztben 64bites OS-t használtak. Mindenesetre érdekes lenne ha a K10.5 ennyivel jobb lenne 64biten.

Ez alajpán 64biten pariban van a 3.2GHz-es Yorkfield-del, 32biten viszont már nem mondható el ugyanez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#750) Bluegene


Bluegene
addikt

phenom fusion borotva

kiváncsi vagyok ez hány magos :))

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.