Hirdetés

2020. január 20., hétfő

Gyorskeresés

(#1249) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#1151) üzenetére

mr_ricsi
(veterán)

Nos, az eset folytatódik, és kezd átcsúszni ''x-aktásba''! :Y

Nyúztam a vinyót prá napig, végül már az eredeti gépbe is visszatettem, nem kattogott, így visszaadtam a gazdájának.
Negyed óra múlva már hívott, hogy a vinyó kattant egyet, és lefagyott a win, majd reset után csak kattogott.
Visszamentem, gépet bekapcsoltam, működött, vinyó nem kattogott.
Mondtam a gazdájának, hogy próbálja azt csinálni, mint a fagyi előtt. Lemezt rakott a DVDolvasóba, és a totalcommenderben elkezdte véletlenszerűen a mappákat nyitogatni a vinyón ill. a DVD-n. Kb. 5 perc után a vinyó kattant egyet, majd 1-2mp múlva megállt az egér, és a win lefagyott.
Ezt még párszor megcsináltuk, nem húzom: ha fagyás után resettel indítottam újra, akkor a vinyó klattyogott, és nem indult semmi, ha power gombbal leállítottam a gépet, megvártam, hogy leálljon a lemez, akkor hiba nélkül elindult.
Próbáltuk, hogy egyidőben másolt DVD-ről HDD-re, közben filmet néztünk a vinyóról, és mp3-at is játszottunk, fél óra után sem volt gond (ergo: nem valószínű a melegedés)

Most jön a poén1: a fagyasztási kísérletek közben egyszer a vinyó kattanása után azonnal megnyomtam a DVDrom eject gombját, és nem fagyott le a gép! Többször megpróbáltuk, és tényleg nem! (Nem egy dróton van a 2 meghajtó)

Mondtam a gép gazdájának, hogy találja ki, hogyan lehet max 5 perc alatt üzembiztosan lefagyasztani a gépet, és akkor alkatrész csereberével kiszűröm a hibás eszközt. Én el.

Próbálgatta pár napig, és azt tapasztalta, hogy csak akkor fagy, ha a romban lemez van.

Később a gép gazdája kicserélte a Romot egy Combóra a másik gépéből, ami ott évek óta jól működött.
Poén2: A cserét követően a power gomb első benyomása után a combónak kijött a tálcája! És ezt azóta már 2-3x ismét előadta. Ill. a Winben is, pl. a MediaPlayerClassic indulásakor néha kijön a cdtálca.
Viszont ezzel a meghajtóval nem klattyan a vinyó, nem fagy a win.

:Y
Szerintetek mi lehet?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.