Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) lúzer válasza Vertigo18 (#2300) üzenetére


lúzer
veterán

én csak azzal nem értek egyet, mikor nyomorult, kifosztott embereket basztatnak, akik lassan a puszta létezésük mellett állnak ki

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2302) Vertigo18 válasza lúzer (#2301) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jujj, ezen megint nagy vita fog kirobbanni... :C

Mit jelent a "basztatás" nálad?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2303) lúzer válasza Vertigo18 (#2302) üzenetére


lúzer
veterán

á nem, mert abbahagytam

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2304) biggamer válasza Vertigo18 (#2300) üzenetére


biggamer
veterán

Száz kiló alatt meg sem szólítok senkit. ;] ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2305) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Mielőtt nyugovóra térek, szeretném megkérdezni, hogy hogyan illik kezdeni egy kérvényt. Kedves vagy Tisztelt **** ***** Ágnes? Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy xyz.

Továbbá, hogy ez a folyamat hogyan történik? Én rendesen beborítékolom a levelem, és megcímzem erre [link] a címre, **** ***** Ágnes részére?
Ez azért fontos, mert egyik ismerősöm édesanyja el akar jönni velem holnap, amikor leadom, mert segíteni szeretne, de én úgy gondolom, hogy ez a kérvény nem úgy működik, hogy én kivárom a sort, aztán behívnak beszélgetni.(Mert az anyuka szerint igen, és mellettem akar felszólalni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2306) Snoop-y válasza jolti05 (#2305) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hivatalos megszólításban nem használjuk a kedves stb formulákat.

Tisztelt xy Ágnes úrhölgy vagy úrnő!

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2307) biggamer válasza jolti05 (#2305) üzenetére


biggamer
veterán

Tisztelt XY Úrhölgy. :K

Viszont van egy mondás, ami valahogy így hangzik :

" Aki sokat keveri a szart, azt beránthatja a kanál. "

Szóval az anyukára vigyázz, hogy miket mond, nehogy megsértse / feldühítse / az ügy előadóját, mert az nem fog lendíteni a dolgon, az tuti. :K

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2308) jolti05


jolti05
őstag

Tisztelt, tiszta. Most fogok nekiülni. Még nem egészen tiszta, hogy hogyan kezdjem el, hiszen minden kezdet nehéz, de ha sikerül, onnantól már menni fog, azt hiszem.

Ami még nem világos: Borítékba, megcímezve kell bevinnem, és ott leülünk majd valakivel beszélgetni(?), mert én ezt úgy képzeltem el, hogy bemegyek, leadom, és Ők majd valamikor eljuttatják az illetékeshez, aki dönt.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2309) jolti05


jolti05
őstag

Régebben írtam egy kérdvényt, aminek formát is adtam minta alapján.

Bal felső sarok:

Vezetéknév Keresztnév
Munkakör
Intézmény neve
Intézmény címe

Hasonlóképpen szeretném ezt is megírni, de kedves Ágnes neve mellett annyi szerepel, hogy "r.zls". Ez mit takar?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2310) -NOKIA- válasza jolti05 (#2309) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

r.zls = rendőr zászlós (ha érdekelnek a rendfokozatok: [link] --> képek menü --> rendfokozatok. )
Nem kell akkora feneket keríteni az ügynek, legyen igényes, és olvasható, normális külalakkal.

Vagy add fel ajánlottként, vagy vidd be neki, és add át személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#2311) lúzer válasza jolti05 (#2309) üzenetére


lúzer
veterán

"A rendőr a feladata ellátása során igazoltathatja azt, akinek a személyazonosságát meg kell állapítania. Az igazoltatott köteles a személyazonosító adatait hitelt érdemlően igazolni. A személyazonosság igazolására elsősorban a személyi igazolvány szolgál, elfogadható továbbá minden olyan okmány, amelyből az igazoltatott kiléte hitelt érdemlően megállapítható. A rendőr az általa ismert vagy más jelen lévő ismert kilétű személy közlését is elfogadhatja igazolásként. Az igazoltatás csak a személyazonosság megállapításához szükséges ideig tarthat. Az igazoltatottal az igazoltatást követően kérelmére közölni kell az igazoltatás okát, kivéve, ha az a közbiztonság érdekét veszélyezteti. A rendőr az igazoltatott személy ruházatát, járművét átvizsgálhatja, ha azt a személyazonosság megállapítása, a valószínű veszély elhárítása, bűncselekmény vagy szabálysértés elkövetésének gyanúja szükségessé teszi."

A fenti törvényi meghatározásokból is látható, hogy a rendőr bármely polgárral kapcsolatos fellépésének konkrét, okszerű, ténybeli alapokon kell nyugodnia. Nem ilyen indok a jogellenes cselekmények elkövetésének pusztán statisztikai adatokból feltételezett valószínűsége. Egy polgárnak például még az igazoltatásához sem szolgáltat elégséges indokot, ha a rendőr feltételezése szerint az illető valamilyen kisebbséghez tartozik.

Te írtad:
Ma igazoltatott két fiatalember. Kérték, hogy rakjam ki a cuccaimat...
ezek alapján kérdezhetnéd, hogy mi indokolta az igazoltatást, és a motozást

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2312) Vertigo18 válasza lúzer (#2311) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okszerű-e az, hogy azért igazoltatom, hogy megállapítsam a személyazonosságát? ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2313) lúzer válasza Vertigo18 (#2312) üzenetére


lúzer
veterán

biztos, mert végülis itt se a rendőrök ellen indult eljárás, bár kérdés akkor hogy mi a személyazonosság megállapításának az indoka?

egyébként ilyet még nem láttam nyugdíjassal

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2314) -NOKIA- válasza lúzer (#2311) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez kérlek szépen rizsa, jogértelmezés:

"A fenti törvényi meghatározásokból is látható, hogy a rendőr bármely polgárral kapcsolatos fellépésének konkrét, okszerű, ténybeli alapokon kell nyugodnia. Nem ilyen indok a jogellenes cselekmények elkövetésének pusztán statisztikai adatokból feltételezett valószínűsége. Egy polgárnak például még az igazoltatásához sem szolgáltat elégséges indokot, ha a rendőr feltételezése szerint az illető valamilyen kisebbséghez tartozik."

Engem/minket csak a törvény betűi érintenek, nem az hogy ki mit magyaráz bele.

(#2315) lúzer válasza -NOKIA- (#2314) üzenetére


lúzer
veterán

bármely polgárral kapcsolatos fellépésének konkrét, okszerű, ténybeli alapokon kell nyugodnia

ez belemagyarázás vagy pontosan, szó szerint értelmezem ha egy indokot kérek az engem igazoltató rendőrtől?

szóval:
sétálok, Te igazoltatsz, megkérdezem miért, Te mit válaszolsz?

és ha elfogadom: személyazonosság megállapítása ami vicc, ezért miért is kell kipakolni a zsebeimet?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2316) jolti05 válasza -NOKIA- (#2310) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi az útbaigazítást, ilyet még úgysem láttam :)
Beviszem, elvégre 20 percre van gyalog a rendőrség, csak a mai nap érdekesen alakult, tehát vagy holnapra, vagy következő keddre csúszott.

lúzer: Nem hiszem, hogy használna, ha a kérvényem végére odaírnám utóiratként, hogy de különben meg a törvény szerint nem is igazoltathattak volna :) Okuk csupán annyi volt rá, hogy 60-70 méterre rendszeresen drogosok szoktam nőzni, én hülye meg esténként arrafele szoktam volt lenni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2317) lúzer válasza jolti05 (#2316) üzenetére


lúzer
veterán

rendszeresen drogosok szoktam nőzni
??

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2318) jolti05 válasza lúzer (#2317) üzenetére


jolti05
őstag

Igen, ezt a következő ottani igazoltatást végző rendőrbiztosoktól tudom. Gondolom ezért igazoltatják azt, aki a környéken megáll, teljesen mindegy, ki az.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2319) Vertigo18 válasza lúzer (#2317) üzenetére


Vertigo18
addikt

lúzer, próbáld ki! :C :C :C

Majd meglátjuk mi lesz a vége!!! :DDD

Egyet ne feledjünk: ha nem vagy bunkó, és minden rendben, akkor ugyanmár miért ne akarnád magad igazolni? Ugyan kinek jutna eszébe (normális embernek) az, hogy megkérdezze a rendőrtől, hogy minek igazoltatja.
Egyébként a törvény szerint az intézkedés végén elkérheted a jelvényszámot, nevét, rendfokozatát, és panaszt tehetsz... Asszem végső soron a panaszodra kapott válasz lehetne a vitánk eldöntője...

De most reálisan: elkérik a szig-edet, átadod... megnézik. "Kérem pakolja ki a zsebeit... kipakolod, nincs nálad semmi. Viszontlátás! 2 perc... Ezen vitázni!!!???

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2320) philoxenia válasza Vertigo18 (#2319) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért kipakoltatás előtt megkérdezhetnék, van-e nálam az, amire kíváncsiak lennének...
Lehetnek olyan személyes dolgaim, amihez semmi közük, alapos indok nélkül miért kellene a személyes szférámba tolakodniuk....
Ha olyan helyre megy az ember, ahol ez /ruházat átvizsgálása / indokolt, akkor semmi gond, fel kell rá készülni. /focimeccs, koncert stb./ Azonban ha az utcán megyek csak, akkor azért nem úgy néz ki, szerintem, hogy szúrópróbaszerűen megállítanak embereket, csak mert nem tetszik a pofájuk. Közöljék udvariasan, hogy mi okból kell a ruházatomat átvizsgálniuk és akkor már tudom, hogy értem dolgoznak, nem ellenem. Ha olyasmi van nálam, ami személyes és nem tartozik másra, /millió ilyen lehet, az óvszertől a szerelmeslevélig :D / akkor azt már nem kell átnyújtanom, kipakolnom, ha nyilvánvalóan nem olyasmit keresnek rajtam.
Ha indokolt, gondolom kérhetem, hogy olyan helyen történjen az átvizsgálás, ami nekem nem kínos, például nem látnak ismerősök, hogy vetkőztetnek a rendőrök engem....
Nyilván a szabályzat erre megfelelően rendelkezik, de az átlagpolgár azt nyilván nemigen ismeri.
Tehát ilyen esetben nagyon fontos a kölcsönös jóindulat mindkét részről, elkerülendő az utólagos panasz/hatósági személy elleni fellépés miatti retorzió bekövetkeztét.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2321) lúzer válasza Vertigo18 (#2319) üzenetére


lúzer
veterán

ahogy philoxenia írta

mellesleg a napokban vettem egy konyhakést, és valahogy haza kellett vinni :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2322) philoxenia válasza lúzer (#2321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konyhakés és pillangókés nem ugyanaz mondjuk, de azért ha veszel ilyesmit, jobb, ha nálad van a blokk, míg haza nem érsz vele.... Persze csizmaszárba dugva nehéz kimagyarázni, hogy most vetted. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2323) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

rendszeresen drogosok szoktam nőzni :F

Ennek a mondatnak szerintem sincs értelme.

lúzer: "sétálok, Te igazoltatsz, megkérdezem miért, Te mit válaszolsz?"

Akármit, bármit bele lehet magyarázni. Persze úgy ahogy philoxenia mondja, a #2320-as hsz-ben.
Egyébként szép is lenne ha nem lehetne minden gond nélkül bárkit igazoltatni, szerintem kb. 1 köröztött nem kerülne elő.

Vertigo18: így igaz.

(#2324) philoxenia válasza -NOKIA- (#2323) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem szoktak menőzni. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2325) Vertigo18 válasza philoxenia (#2320) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vazz, most álljak neki egy Moderátorral vitázni? :F :)

Az én véleményem, hogy a normális rendőr semmit nem fog szólni a te szerelmes leveledre, vagy óvszeredre...

A másikra azt tudnám felhozni, hogy te megkérdezed, hogy "Mégis mit keresnek?", és a válasz, hogy pl. kést... Te előadod, akkor már át se kutatlak, tartsd meg a bazookát! Enyhén túloztam, de a lényeget érted...

És még mindig visszatérnék egy olyan elcsépelt dologra, hogy ezt a rendőr nem azért teszi (jó esetben), mert nincs jobb dolga, hidd el, én sem szeretek drogosok zsebében turkálni (felhívom a figyelmet az AIDS-es tű veszélyére, amibe belenyúlhatok...), illetve 100 napja nem mosdott hajléktalant átkutatni...

Persze, ti azt hiszitek, hogy minden "páciensünk" olyan jólápolt, és jólöltözött, mint ti... Gondoljatok bele: egy olyanra, mint ti jut 20 hajléktalan, akinek a zsebében kell kotorásznom... És arról ne is beszéljünk, hogy ha lúzer anyukáját sikerül megmentenem attól, hogy egy pillangókéses leszúrja azzal, hogy átkutattam, akkor már megérte az a 10 hőbölgő, aki az orra alatt motyogja, hogy "ezt most miért?"...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2326) philoxenia válasza Vertigo18 (#2325) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elbeszélünk egymás mellett, ha nem érted, amit írok. Nem az intézkedést vitatom, hanem a végrehajtás mikéntjéről beszélek. Mia f***mnak csináltunk demokráciát, ha ott tartunk mint a Kádár-rendszer idején, hogy félni kell a rendőrtől, mert azt csinál, amit kedve tartja az állampolgárral. Partnernek tekintem a rendőröket, egy a célunk szerintem, de ehhez az kell, hogy ők is úgy tekintsenek az állampolgárra, mint akiért dolgoznak, aki / más területen/, értük dolgozik.
Nálam a rendőrség közelebb kellene legyen a társadalomhoz, nem az ők-mi ellentétén, hanem a társadalom tagjainak együttműködésén alapuló viszonnyal. Nem egy kiváltságos rétegként, mert abból elegem volt életem első huszonöt évében, hanem olyan állampolgárokként, akik vállaltan a társadalomért a polgárokért /nem politikai értelemben/ vannak.
Ne tekintsen rám, az állampolgárra ellenségként a rendőr, csak akkor, ha okot adok rá, viselkedésemmel, cselekedeteimmel, vagy szavaimmal.
Hozzá kell tennem, hogy nem is tapasztaltam ezt a hozzáállást, ami az előző hozzászólásodból lejött. Nem hiszem, hogy Te is ilyen módon állsz a járókelőkkel szemben, ha találkoznánk és igazoltatnál, akkor semmi különös nem történne szerintem. Értem én, hogy fel kell készülni az igazoltatott váratlan és ellenséges viselkedésére is, de ha megfelelően és kulturáltan történik az intézkedés, akkor nem vált ki indokolatlan agressziót, vagy pánikreakciót. A váratlan helyzetek elkerülésének nyilván nem az a módja, hogy ellenségként és potenciális veszélyforrásként kezeled az utcán szembejövő polgárokat, ők meg átmennek az utca túloldalára, ha rendőrt látnak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2327) lúzer válasza Vertigo18 (#2325) üzenetére


lúzer
veterán

meg lehet, hogy pont a bűnözők olyan rafkósak, hogy 7.9 cm-re leköszörülik a pillangókés élét

de itt arról van szó, hogy 26.000 ft-ra megbüntettek ezért egy tanulót, én szerintem egy indok nélküli igazoltatással
az már régen rossz, ha a költségvetés behajtóiként tekint rátok a lakosság

lásd rendőrhalálról, egy másik helyen:
nem értek vele egyet, de idézek egy olvasói reakciót:
miért nem tanítanak mást is az autósok bírságolásán kívűl?

apropó:
önmagában büntetendő a pillangókés?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2328) Vertigo18 válasza lúzer (#2327) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pillangókésnél nincs méretkorlátozás... Az ha 3 centis, akkor is közbiztonságra veszélyes eszköz. Ne kérdezd, hogy miért....

Az olvasói reakcióra (miért nem tanítanak mást is az autósok bírságolásán kívűl?) csak felháborodással tudok reagálni, ez olyan, mintha a postást csak arra tanítanák, hogy a bélyeget tegye fel a levélre... De felvenni a levelet (illetve a 100, meg 100 egyéb feladatot) már nem tudná elvégezni! ezt kikérem magamnak, nagyon sokmindent megtanítottak nekem is, sokmindent tudok a rendőri szakmáéról, nem csak büntetni...

Az már megint más kérdése, amit tucatnyiszor leírtam: ha elkapok egy bűnözőt, azt le se szarják, de ha nem bírságolok, akkor lebasznak... Hol itt az igazság?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2329) Vertigo18 válasza philoxenia (#2326) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerinted ez demokrácia??? Attól, hogy engem szőke modell lánynak hívnak, még koránt sem leszek az!

Sajnos viszont ott tartunk ma már, hogy nem tudhatod, hogy ki az ellenség. Tudom, mert éppen egy éve voltam "továbbképzésen", ahol 10 év szolgálat után azt tanították, hogy - kapaszkodj meg - egyetlen intézkedéshez sem megyünk oda anélkül, hogy kibiztosítanánk a fegyvert és rajta tartanánk a kezünket, esetleg elő is vesszük (mielőtt még jönnek a riposztok: a fegyvert akkor veszi elő a rendőr, amikor akarja...). Szerinted mi lenne, ha eszerint hajtanánk végre MINDEN rutin ellenőrzést???

Egyébként többel értek egyet a mondandódban, mint gondolnád, nagyon örülnék, ha olyan társadalomban élnénk, ahol úgy lehetne intézkedni, ahogy te leírtad...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2330) philoxenia válasza Vertigo18 (#2329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez Rajtatok is múlik. :)
Sajnos az önkormányzati alapú rendőrség nincs napirenden, pedig örülnék, ha a rendőrünk /faluban lakom/ ismert lenne előttünk, azok előtt is, akire vigyáz elvileg. Ha nem vitték volna el közúti ellenőrzésekre annak idején is amikor még olyan volt a megbízott, akit ismertünk.
A rendőrség nem a hatalmat, a mindenkorit, kellene védje, hanem a társadalmat, az államot, de politikáról ne essék szó.
A rend, amit védeni kell, nem az engedelmes alattvalóké kellene legyen, hanem a közösségért tenni akaró és tudó emberek rendje, a rendbontó "elemek" a deviáns magatartásúak ellen.
Nem vagyok idealista, de nem szeretném azt hinni, hogy ez lehetetlen. Legalább törekedni kellene rá. Az együttműködő állampolgár, aki tesz is a rendért, nem erőszakos eszközökkel, hanem erkölcsi és akár anyagi támogatással, ha kell a rendőr melletti tanúskodással, ha kell a veszélyre figyelmeztetéssel, akkor nevelhető ki, ha a közös célért közösen tehet a rendőrrel, a rendőrséggel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2331) adalbert1 válasza philoxenia (#2320) üzenetére


adalbert1
veterán

Kipakoltatásról jut eszembe az alábbi story:
Pár éve egyik haverommal megyünk a körúton a Wesselényi utca felől tartunk a Blaha felé. A Blaha aluljáró lejárata előtt megállít 2 rendőr, és az alábbi párbeszéd zajlott le:

-Drog van nálatok?
-Nincs.
-Valami egyéb veszélyes, pl. szúró-vágó eszköz?
-Az sincs.
-Akkor mehettek, viszlát.
-Viszlát.

:D

(#2332) Vertigo18 válasza philoxenia (#2330) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hallod, ez tök olyan volt, mint egy Fidesz-kampány... :D

Így, meg úgy kellene... :F

Pedig egyetértek veled... De még jobb lenne, ha lovon mennénk, és sárkányokkal harcolnánk a királykisasszony kezéért... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2333) Vertigo18 válasza adalbert1 (#2331) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, erről beszéltem! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2334) Reno7


Reno7
senior tag

[link] Érdekes hogyha a vezetőket támadják valami miatt,egyből hadbíróság,ha a közrendőrt éri bármiféle támadás... :U Amíg ez megy esély sincs hogy normális rendőrségünk legyen.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2335) philoxenia válasza Vertigo18 (#2333) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na ugye. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2336) S e t h válasza lúzer (#2317) üzenetére


S e t h
nagyúr

???

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2337) lúzer válasza S e t h (#2336) üzenetére


lúzer
veterán

ne tőlem kérdezd

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2338) #72042496 válasza philoxenia (#2322) üzenetére


#72042496
törölt tag

Éppen egy hasonló dologra akartam rákérdezni. Az összes késünk olyan volt, mint a bot, s mivel a vizesköszörü nagy és nehéz, nyilván a késeket viszem el oda. Hátizsákban voltak, a pengéjük vastagon újságpapírba csomagolva.

Namost ha a rendőr megállít, a fentiek alapján az ilyenért agyonbüntethethet. (Akkor mondjuk ez meg sem fordult a fejemben.) Kérdés, hogy hogyan vihetem el a késeket, s hozhatom haza, hogy véletlenül se büntethessenek meg. BKV-val közlekedem, mint az egyetemisták döntő többsége.

[ Szerkesztve ]

(#2339) -NOKIA- válasza #72042496 (#2338) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet
az egyes szabálysértésekről:

A közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés

10. § (1) Aki a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök birtoklására, szállítására, forgalmazására vonatkozó szabályokat megszegi,
ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Azt az eszközt, amelyre az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértést elkövették, el kell kobozni.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet
a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről:

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

Melléklet a 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelethez

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);

c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;

d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);

e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);

f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);

g) az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).

Bele lehet kötni, de szerintem ha megfelelően el van csomagolva, akkor elvileg nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#2340) philoxenia válasza -NOKIA- (#2339) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi a csomagolás elfogadott módja? /használt eszközre gondolok/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2341) Vertigo18 válasza philoxenia (#2340) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne legyünk már ennyire kicsinyesek! Ha most az az eszköz (spec én késre gondolok, mert egy boxert hiába csomagolsz be, más felhasználási módja nem igen van...) tényleg be van csomagolva, akkor úgysem fog senki sem bäcakodni!

Én 3 évig verseny-szerűen baseball-oztam, mikor szakközépbe jártam. Namost az ütő, az kilóg a tatyómból (engem aztán nem támadtak meg soha... :Y ), ezért mindig odajött 2 rendőr és leigazoltattak, meg érdeklődtek. Tekintettel arra, hogy ennek hurcibálásához külön, csak Pestről beszerezhető engedély (amin rajta van, hogy a liga tagja vagyok) kell, ami persze nem volt, mindig kicsit kényelmetlen volt a szitu (persze mindig más rendőr jött oda).
Azonban a hozzáállásom miatt, meg hogy nem okoskodtam, soha nem büntettek meg!!!

Nah, én erről papolok itt folyamatosan... Ha ottvan nálad egy konyhakés, mélyen elrakva, becsomagolva senki nem fog érte szórakozni... De ha odamész egy tüntetésre, zsebedben egy 15 centis halef, rajta egy zsebkendő, és a kérdésre azt válaszolod, hogy szalonnázni szoktál vele, jóindulatra ne számíts!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2342) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, csak kimaradt: ha önvédelemre tartja valaki a kést, annak innen üzenem, hogy tök felesleges! Az emberek 80%-a nem fogja merni használni, amikor megtámadják, az meg, hogy előveszed, nem igazán visszatartó erő manapság (ld. Krokodik Dundee-t akarták kirabolni, Ő meg előhúzta a saját bozótvágóját... :C ).

Ha valóban az önvédelem foglalkoztat (CSAK ÉS KIZÁRÓLAG!!!), akkor javaslom a gáz és riasztópisztolyt (persze a szabályok szigorú betartásával), ma már majd mindenkinek lehet (bár utcán, hordva, rejtve engedély-köteles...), és annak aztán van visszatartó ereje!!! Az olyan, mint az igazi, meg szól is!!!

De az engedély mindig legyen nálad, mert szájbaszexuál a rendőr! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2343) #72042496 válasza -NOKIA- (#2339) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, akkor úgy látom, nem lett volna gond abból sem, ha igazoltatnak. Jól be volt bugyolálva a pengéjük, s össze is kötöttem a nyelüket.

Még ami eszembe jutott, bicskával mi a helyzet? Mert az gyakran van a zsebemben, hasznos jószág. Ilyen lehet nálam? (Nem bökőkés, hanem normális, svájci bicska, többek között dugóhúzóval és sörnyitóval ellátva. :) )

(#2344) -NOKIA- válasza philoxenia (#2340) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Erre nincs jogszabályban rendelkezés, tudomásom szerint.

Az van, amit Vertigo18 mond a #2340-ben.

Balika911: azoknak a 8cm alatt van a pengehosszúságuk, olyanod lehet szerintem.

(#2345) biggamer


biggamer
veterán

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden topic lakónak. :K

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2346) e.vid válasza Vertigo18 (#2329) üzenetére


e.vid
senior tag

"Szerinted mi lenne, ha eszerint hajtanánk végre MINDEN rutin ellenőrzést???"

Megnőne a fegyverbalesetek száma?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#2347) #72042496 válasza -NOKIA- (#2344) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kicsi az, nincsen 8 centi! :) Akkor megnyugodtam.

(#2348) -NOKIA- válasza biggamer (#2345) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Viszont neked is, + persze a többi fórumozónak is. :K

(#2349) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én is nyuszit kívánok mindenkinek!!! :C :C :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2350) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.