Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) Snoop-y válasza -NOKIA- (#2448) üzenetére


Snoop-y
veterán

;]

Hehe

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2452) Vertigo18 válasza Borify Péter (#2449) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt valóban nehéz félreérteni...

Az érdekes a dolog fordítottja: "röpke" rendőri pályafutásom alatt össze se tudom számolni, hogy hány tizenévestől kaptam ajánlatot azért, mert rendőr vagyok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2453) Vertigo18 válasza Snoop-y (#2451) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jeje!

Előre sün! :C

Az asszony meg itten rágja a fülemet, hogy pont nekem nem kellene ezen nevetgélnem, de mit tegyek, hát olyan mókás! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2454) Snoop-y válasza Vertigo18 (#2453) üzenetére


Snoop-y
veterán

Miért ne nevethetnél rajta?
Én is sírva tudok röhögni mikor a cégem elbasz valamit, a médiában meg az ellenkezőjéről lehet hallani. Ti is be vagytok valamilyen szinten skatulyázva meg mi is :D

Rátok is ránk is igaz a mondás szép lehetsz de okos nem. Akármit csinálunk senkinek nem jó :DD

Ez a sünös akció kifejezetten vicces volt. Kb olyan hatásfokkal működött mint amit előző hétvégén begyakoroltak 2x aztán élesben valakinek beugrott, hogy próbáljuk ki :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2455) brownus válasza Snoop-y (#2454) üzenetére


brownus
veterán

miért? Te hol dolgozol? apeh, gkm?:D

(#2456) S e t h


S e t h
nagyúr

Hát nem tudom ki az aki kitalálta ezt a sün utasítást, de van egy olyan érzésem ,hogy nem dícsérték meg érte.
Egyáltalán hatályban van még?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2457) Vertigo18 válasza S e t h (#2456) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hogy hatályban van-e???

Ezek szerint te nem jársz fel tüntetéseket biztosítani... :N

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2458) Snoop-y válasza brownus (#2455) üzenetére


Snoop-y
veterán

Telekom...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2459) Vertigo18 válasza Snoop-y (#2458) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, negatív média szempontjából azért messze vagytok tőlünk...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2460) Snoop-y válasza Vertigo18 (#2459) üzenetére


Snoop-y
veterán

Épp ezen röhögök. A médiában mindig sztárolnak minket.
De ha egy fórumon megkérdezel embereket mi a véleménye a Telekom cégcsoportról hát ... ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2461) -NOKIA- válasza S e t h (#2456) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Olyan is van még az alaki szabályzatban hogy lábhoz.
Ezen is hogy nevetne a közvélemény...

(#2462) Vertigo18


Vertigo18
addikt

:C :R

De van ám!!!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2463) lúzer válasza -NOKIA- (#2461) üzenetére


lúzer
veterán

és ebben mi a vicc?
bár a sün után bármit el tudok képzelni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2464) -NOKIA- válasza lúzer (#2463) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

elvileg a sünben sincs semmi vicc, még is mindenki nevet.

(#2465) lúzer válasza -NOKIA- (#2464) üzenetére


lúzer
veterán

mert vicces volt, egyben szánalmas

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2466) Vertigo18 válasza lúzer (#2465) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem nem volt elb@szva az az ominózus rendőri intézkedés, legfeljebb túl volt lihegve... Persze egy szakértő talál benne hibát...

De a sünös poénok nagyon jók! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2467) degh


degh
tag

Tegnap visszakaptam a jogsim, csak anno ígértem, hogy beírom a fejleményeket. Dec 12. - Máj 6. ebből 1 hét ügyészség, 2 nap okmányiroda...

8

(#2468) Vertigo18 válasza degh (#2467) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez gyors volt! :DDD :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2469) -NOKIA- válasza degh (#2467) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

bürokrácia...

(#2470) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2469) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugyanez jutott eszembe... :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2471) Winner_hun válasza Borify Péter (#2425) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem Baráth?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2472) degh válasza -NOKIA- (#2469) üzenetére


degh
tag

:(((
ebben az egészben csak az zavar, hogy majd 5 hónap volt, és érdekes módon, mikor édesapám Hiltijét ellopták a kertben álló zárt autóból, 1 hónapon belül lezárták az ügyet, hogy nem tudnak mit kezdeni vele...
De mindegy amúgy, örülök, hogy megvan végre, már most benne van a lábamban az első 500 km :K

8

(#2473) -NOKIA- válasza degh (#2472) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

érthető a felháborodásod.

(#2474) Snoop-y válasza degh (#2472) üzenetére


Snoop-y
veterán

Csak nem azzal, hogy nem ismerik a tettest és nem tudják ki volt? ;]
Ha azt mondtad volna, hogy Kolompáré a fúró és amúgy is egy fekete dzsip ólálkodott már hetek óta a ház körül akkor lehet bevonják az efbiálljt :D
Na azok aztán előásták volna neked a fúródat. :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2475) degh válasza Snoop-y (#2474) üzenetére


degh
tag

nem akarok kötekedni, de hogy értsd miért írtam:
azt magyarázd el miért tartott 5 hónapig visszaadni a jogsim, mikor már 3 hónapja tudják hogy nem csináltam semmit. a másikat csak példának hoztam, hogy ha akarnak tudnak gyorsak is lenni.
tényleg nem kötekedni akarok, tisztelem, becsülöm a rendőröket, tudom, hogy leterheltek, de tényleg nem értem ezt az egészet, ha nem megyek hetente vagy telefonálok, hogy hol jár az ügy, akkor szerintem még 2 hónap múlva sincs jogsim.

8

(#2476) Snoop-y válasza degh (#2475) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hogyne érteném. Láttam mikor először beírtad a topicba. Szánalmas, hogy ennyi ideig tartott az ügy :(((

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2477) Vertigo18 válasza Snoop-y (#2474) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezek bizony morális kérdések... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2478) S e t h válasza Vertigo18 (#2457) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én "irodista" vagyok :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2479) S e t h válasza -NOKIA- (#2464) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az átlag magyar humorkultúra, bár megmosolyogtam én is de amivé kinőtte magát egyesek által, na az is szánalmas.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2480) Vertigo18 válasza S e t h (#2479) üzenetére


Vertigo18
addikt

Há' nekem nagyon tetszett! :C

Ezek szerint alacsony szinten van a "humorkultúrám"? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2481) PazsitZ válasza -NOKIA- (#2464) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért az ominózus esetben volt egy kis komika.
1. A rendőrök sün formációt alkalmazva körbeállnak, majd az egyik ezután kérdezi, hogy kit is kell kiemelni, mivel senki nincs a körben. :U
2. Mikor nagy nehezen sikerül a "sünös kör"-be fogni a megfelelő személyt, akkor a fotósok és kameramenek között, mintha élethalálharcot vívnának üvöltöznek "vissza-vissza"

Na most ez a sor szerencsétlenül kivitelezett történés a sün jelszó üvöltözésével tényleg komikussá tette az intézkedést.

Ui.: Nincs nekem semmi bajom a rendőrökkel, ez volt a feladatuk, a sün jelszót se ők találták ki, de akkor is viccesre sikeredett a valljuk be nem túl profin végrehajtott intézkedés.

- http://pazsitz.hu -

(#2482) Vertigo18 válasza PazsitZ (#2481) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy ez az Ő dolguk lett volna, ez látszott az "amatőr" végrehajtáson... Ha nem gyakorolták, mert nem az Ő feladatuk, akkor meg gratulálok annak a főnöknek, aki a rádióba azt mondta, hogy "Nem érdekel, hogy nem tudjátok, akkor is SÜN!!!" :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2483) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Különben meg: mi volt a feladat? Kiemelés!

Kiemelték??? Ki!!! :K

Ennyi! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2484) S e t h válasza Vertigo18 (#2480) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ne vedd magadra de ez olyasmi mint a kárörvendés.Mint pl ha vki oviban elesik a homokozóban és szinte mindenki kacag rajta.Én is megmosolygtam a sünözést, de a lavina amit kiváltott, először még meg is lepődtem de aztán rájöttem ,hogy a Maunika só országában ez a nívó.
Lehet nevetni ha az aluliskolázott beszélni sem tudva káromkodik miközben üti a másik szerencsétlent, lehet nevetni Győzikén, csámcsogni Kelemen Annán.Ezek alapján én vagyok a hülye, hogy még meglepődtem a sün-dörgés tartósságán.
Ugyanakkor baromira nem tudom , hogy a média kiváltotta hatás miatt egy vezető helyében mit tennék.Hagynám magam befolyásolni a negyedik hatalmi tényező azaz a média által és átalakítanám az utasításokat avagy hagynám a francba, ki nem szarja le a médiát?
Nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2485) S e t h


S e t h
nagyúr

Valahol olvastam a napokban egy überokos újságírótól ,hogy milyen fura, hogy a 2006-os tv ostrom idején milyen teszetoszák voltak a rendőri egységek, mintha szándékosan lettek volna balfékek és ezzel kvázi fel lettek tüzelve a későbbi revansokra és láss csodát, később síppal, dobbal és nádi hegedűvel is de kárt okoztak-akár maradandó fogyatékosságot is-az állampolgároknak.
Én nem voltam akkor ott, ezért nem is feladatom hogy állást foglaljak, viszont elképzelhetőnek tartom ,hogy akkor még rendőreink nem voltak felkészülve ilyen csapaterős feladatok végrehajtására(nem volt gyakorlatuk).
Viszont ezt követően jött a felkészítés, gyakorlás orrba-szájba aminek meg is lett az eredménye és a fellépésük is határozottabb lett az ellenálló csoportokkal szemben.(ebben nem foglalnám bele a törvénysértéseket, mielőtt valaki belemagyarázná)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2486) -NOKIA- válasza S e t h (#2484) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Maunika só :C

(#2487) Vertigo18 válasza S e t h (#2485) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnálhatod, hogy nem voltál ott, sokat írhatnál, amit nem tud a média... :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2488) S e t h válasza Vertigo18 (#2487) üzenetére


S e t h
nagyúr

16 éve gyúrok és erőemelek , haver -kolléga 10 éve.
Mondogattuk is ,hogy mi nem lettünk volna jók oda mert ketten lebontottuk volna a fél várost. :DDD

Egyébként hallottam durva történeteket :(((

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2489) Vertigo18 válasza S e t h (#2488) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is... :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2490) lúzer válasza S e t h (#2488) üzenetére


lúzer
veterán

na és abból mi igaz, hogy a rendőröknek azt az infót adták le, hogy már rendőrt is öltek a tüntetők, azért hogy szívvel lőjék szarrá a tüntetőket?

nem flame, állítólag leadták rádión

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2491) -NOKIA- válasza lúzer (#2490) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Én erről nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#2492) S e t h válasza lúzer (#2490) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hát ezen csak mosolyogni tudtam, hiába, a média hatalom.

Maradjunk annyiban ,hogy sajnos mind a két oldalon vannak állatok. :((

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2493) lúzer válasza S e t h (#2492) üzenetére


lúzer
veterán

szóval akkor hallottad a hírt

Maradjunk annyiban ,hogy sajnos mind a két oldalon vannak állatok
most ezt értelmezzem úgy hogy igaz? :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2494) S e t h válasza lúzer (#2493) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én ezt nem értem, amit leírok annak más értelme lenne?

Nem hallottam ilyen hírről.

Viszont vannak akik nehezebben tudnak megfelelni az esküjükben foglaltaknak aminek oka lehet pl az önkontrol hiánya.
Sajnos a felvételi szűrő semmit sem ér.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2495) lúzer válasza S e t h (#2494) üzenetére


lúzer
veterán

thx!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2496) Vertigo18 válasza lúzer (#2495) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nos, akkor első kézből...

Nem volt ilyen rádióforgalmazás, de...:

A rendőr lőfegyvert használhat, ha a saját élete, testi épsége közvetlen veszélyben van. Biza láttam 2 kollegát, akik egy sarokba szorulva védték magukat, miközben tőlük fél méterre őket ütlegelték, támadták. Mi ez, ha nem életveszély? Mindkét kollega végül megsérült...

És mielőtt drága lúzer kombinálnál, nem, a fent leírt törvényszöveget sem tették nyilvánossá rádión! Senki nem mondta be, hogy lőjetek, ha veszélyben vagytok! Csak mindenkinek megfordult a fejében! Ennek tudatában szerencsések voltak a jelenlévő "tüntetők", nem gondolod?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2497) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

A jogszabály mai napon hatályos állapota:
(állandóan módosítgatják :((( )

A rendőr lőfegyvert használhat

a) az élet elleni közvetlen fenyegetés vagy támadás elhárítására;

b) a testi épséget súlyosan veszélyeztető közvetlen támadás elhárítására;

c) a közveszélyokozás, a terrorcselekmény vagy a légi jármű, vasúti, vízi, közúti tömegközlekedési vagy tömeges áruszállításra alkalmas jármű hatalomba kerítése bűncselekményének megakadályozására vagy megszakítására;

d) bűncselekmény lőfegyverrel, robbanóanyaggal vagy az élet kioltására alkalmas más eszközzel való elkövetésének megakadályozására;

e) lőfegyver, illetőleg robbanóanyag jogosulatlan, erőszakos megszerzésére irányuló cselekmény megakadályozására;

f) az állam működése vagy a lakosság ellátása szempontjából kiemelkedően fontos létesítmény ellen felfegyverkezve intézett támadás elhárítására;

g) az emberi élet kioltását szándékosan elkövető elfogására, szökésének megakadályozására;

h)

i) azzal szemben, aki a nála lévő fegyver vagy élet kioltására alkalmas más eszköz letételére irányuló rendőri felszólításnak nem tesz eleget, és magatartása a fegyver vagy más az élet kioltására alkalmas eszköz ember elleni közvetlen felhasználására utal;

j) az elfogott, bűncselekmény elkövetése miatt őrizetbe vett, vagy bírói döntés alapján fogva tartott személy erőszakos kiszabadításának megakadályozására, az azt megkísérlővel szemben;

k) a saját élete, testi épsége, személyes szabadsága ellen intézett támadás elhárítására.

(#2498) Reno7 válasza -NOKIA- (#2497) üzenetére


Reno7
senior tag

Ha jól tudom tömegkezelés esetén szigorodnak a feltételek,és gyakorlatilag csak akkor lehet lőfegyvert használni ha a tömegből már rálőttek a rendőrökre.

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#2499) -NOKIA- válasza Reno7 (#2498) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A jelenlegi szabályozásról tudlak tájékoztatni:

Lőfegyver használata tömegben lévő személlyel szemben

57. § (1) Lőfegyverhasználatnak tömegben, csoportosulásban lévő személlyel szemben nincs helye, kivéve, ha az egyes személy elleni fegyverhasználat feltételei (54. § --> lásd előző hsz.em) fennállnak. A lőfegyverhasználatnak az egyes személy ellen kell irányulnia.

(2) Nem állapítható meg a lőfegyverhasználat jogellenessége, ha a szabályos lőfegyverhasználat során olyan személyt ér találat, aki a helyszínt a Rendőrség felszólítása ellenére nem hagyta el.

(3) A tömegben, csoportosulásban lévő személlyel szemben történő lőfegyverhasználatot a következő sorrendben meg kell előznie.

a) a tömeg vagy a csoportosulás szétoszlatására, illetőleg a jogellenes magatartás megszüntetésére való felhívásnak;

b) a tömeg vagy a csoportosulás szétoszlatására irányuló egyéb kényszerítő eszköz alkalmazásának;

c) figyelmeztetésnek, hogy lőfegyverhasználat következik;

d) figyelmeztető lövésnek.

(4) A tömegben, csoportosulásban lévő személlyel szembeni lőfegyverhasználatot megelőző intézkedések mellőzésére az egyes személyek elleni lőfegyverhasználat szabályai az irányadók.

De ezt is ki kell emelnem:

(3) E törvény alkalmazása szempontjából nem minősül lőfegyverhasználatnak a rendfenntartás céljára rendszeresített gumilövedék, a pirotechnikai eszköz, a könnygázgránát, az elfogó háló lőfegyverrel vagy az e célra szolgáló egyéb kilövő eszközzel történő célbajuttatása.

(4) A (3) bekezdésben nem említett, egyéb célra rendszeresített műanyagból készült lövedék használatára csak abban az esetben kerülhet sor, ha - az eset összes körülményeire figyelemmel - enyhébb kényszerítő eszközzel az alkalmazás törvényes célja nem érhető el, vagy az nem vezet eredményre. A műanyagból készült lövedék használatára a lőfegyverhasználat szabályait értelemszerűen kell alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

(#2500) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

DE!
Ezek után üres soroknak tartom csak az előbb felsoroltakat... "Az emberöléssel vádolt B. B. szerint ő és kollegája életveszélyben volt, mert a fiatalember el akarta gázolni őket. Az ügyész szerint azonban nem."
1. fokon felmentette a bíróság.
2. fok hamarosan...
Felháborító. :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.