Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) Tothgera30 válasza philoxenia (#2600) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez csak dísztárgy lenne, mert gyűjtöm az érdekes késeket, fegyvereket...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#2602) Snoop-y válasza Tothgera30 (#2599) üzenetére


Snoop-y
veterán

Típustól függ. Az enyém olyan 18K volt annó. Extrametalban lehet kapni.
Ez nem kés vagy fegyver ez egy használati tárgy.
Ahogy fentebb említették borotválkozáson kívül nem szabad használni semmire mert könnyed mozdulattal életveszélyes sérüléseket lehet vele okozni bármely testrészen mondjuk csontig bevág azt megy a levesbe izom ínszalag ütőér :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2603) Snoop-y válasza Vertigo18 (#2598) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pláne egy ilyen cuccal. Vagy leborotválja a mellszőrét illetve ha másképp nyiszál akkor szívátültetés :K :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#2604) fekeandras


fekeandras
őstag

A közúti veszélyeztetés valóban bűncselekmény?
Ezért kérdem:[link]
Ha valaki továbbítaná ezt a videót egy közlekedésis kollégájának azt megköszönném.

(#2605) fekeandras válasza fekeandras (#2604) üzenetére


fekeandras
őstag

A másik feltöltött videója is felér egy vallomással.
Speed, karika, fű... :U Egyszer jól beszív és jogsi nélkül lebombáz egy szeme jövő családot.

Az ilyennek nincsenek szülei?
Kezdetnek egy kurvanagy atyai pofon kéne mindhárom kis drogos hülyegyereknek, aztán bűntetőjogi felelőségre vonni mindet... :K

(#2606) -NOKIA- válasza fekeandras (#2605) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Valakinek fel kell jelentenie...

(#2607) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

(#2608) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2607) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha belegondolok, hogy nálunk akármi probléma van, a segítség kb. 15 percnyi száguldásnyira van tőlünk...

Nálunk ez a két választás van: old meg, vagy ne menj bele!

21 rendőrautó? Van egyáltalán ennyi? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2609) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#2608) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

:DDD

Ezek szerint az ütik jól összehangolták az akciót.

(#2610) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Ellophatatlan...de fogadjunk hogy a magyarok ezt is megoldanák! ;]

(#2611) lúzer válasza -NOKIA- (#2610) üzenetére


lúzer
veterán

aminek a feltörése használhatatlanná teszi a járművet, vagyis teljesen értelmetlen dolog
nu és az alu?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2612) szasanyi válasza -NOKIA- (#2610) üzenetére


szasanyi
félisten

No problem. Láttam már olyat, hogy a közlekedési jelzőtáblát elfűrészelték, hogy a lakatláncot le tudják húzni róla. Ebben az esetben legfeljebb kicsit erősebb fűrész kell. :K

(#2613) szandro


szandro
aktív tag

Na, életem első igazoltatás bírsággal zárult...
Adott egy utca, ami világ életében két irányú volt, az utóbbi hetekben azonban fel volt túrva ezért csak egy irányban lehetett rajta közlekedni, egyik végére kitették a behajtanmi tilos táblákat. Meccs után haza vittem osztálytársamat és hát azt az utcát kellett használnom, látom nincs feltúrva, végén lámpa is működik mehetünk! 5másodpercmúlva jön szembe a zsernyák, villogó fel, na mondom baszki... Tudtam e hogy egyirányú utcában közlekedek forgalommal szemben?
Kint hagyták a behajtni tilos táblákat... 5000Ft
Szerintem ez nem kis szemétség volt a részükről, mert senkit nem veszélyeztettem a közlekedésemmel.

[ Szerkesztve ]

(#2614) lúzer válasza szandro (#2613) üzenetére


lúzer
veterán

olcsó volt
ismerősnél tachográf tgk-n stb. 900.000 ft bírság :(((

enyém lett volna, odab.szt.m volna a vállalkozóit:
nesztek bammeg, holnaptól megyek segélyre, aztán ti se kaptok fizetést :(((

de legalább egy kanyarral megvolt a kapitányság penzuma

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2615) biggamer válasza lúzer (#2614) üzenetére


biggamer
veterán

Ezt a részt nem a közútfelügyelet intézi ? :F

De egy kicsit mesélhetnél bővebben is róla, mert ez nem infó :( :

" ismerősnél tachográf tgk-n stb. 900.000 ft bírság "

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2616) szasanyi válasza lúzer (#2614) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez elég nagyképű duma volt, remélem tisztában vagy vele. Másodkézből illik kis fenntartásokkal kezelni mindent, másrészt meg ami alapján ilyen bírságot kiszabnak, az szerintem:
1. jogtalan nem lehet, mert akkor mi alapján lenne kiszabva
2. nem a rendőr(ség) határozta meg, hogy ott ezt alkalmazni kell/lehet
3. nem a rendőr(ség)nek folyik be a bírságok formájában kiszabott pénz (ti el vagytok varázsolva ezekkel a hülye tévhitekkel)
4. ráadásul jól kib@szik a rendőrrel, ha odab@ssza azt vállalkozóit

Hurrá! ;]

(#2617) -NOKIA- válasza szasanyi (#2616) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nem értem én sem ezt a 900ezret, itt 2-4százezrekről beszélnek max. És a rendőrségnek nem sok köze van a bírsághoz, lehet hogy nem is ők észlelték a szabálysértést.

(#2618) philoxenia válasza -NOKIA- (#2617) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy több kocsiról van szó....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2619) lúzer válasza szasanyi (#2616) üzenetére


lúzer
veterán

- Láttam a határozatot (rendőrség hozta).

- Elhiszem hogy törvényes, de hogy mondjak egy húsbavágó példát: ha holnaptól 70 év lesz nektek a nyugdíjkorhatár, az is törvényes lesz, mert ez lesz a törvény, kész.

- Én elhiszem, hogy nem a rendőrök kapják, nem is állítottam, hanem azt hogy van egy kvóta, erről kár vitát nyitni, Ti is többször elismertétek.

- Igen kicseszik a rendőrrel, csak nem látod azonnal, de ha majd 10.000 vállalkozó elmegy segélyre ahelyett hogy fizetne (aztán be lehet hajtani a 0ft-os kft-n) akkor nektek se fog jutni fizetés.

Egyszerűen felháborító, hogy ott ütik az embert ahol tudják.
Gondoljon bele mindenki, mit szólna ha ilyen bírságot vágnának a nyakába.
Hány embernek ugrana a lakása?
befejeztem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2620) lúzer válasza philoxenia (#2618) üzenetére


lúzer
veterán

1 kocsi 1 ellenőrzés
áhh mindegy

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2621) philoxenia válasza lúzer (#2620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vannak ám nagy összegek itt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2622) lúzer válasza philoxenia (#2621) üzenetére


lúzer
veterán

mindenesetre kösz :-)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2623) -NOKIA- válasza philoxenia (#2621) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez csak tervezet...

lúzer: a szabályok betartásán még nem gondolkodtál el?
Az ismerősödék, illetve a munkáltatója? :U

A másik, gondolom azért a hatalmas összegű bírság, mert ezeknek a cégeknek nem lenne elrettentő a pár 10000 ft, és sz@rnának bele az egészbe.
A sofőrjeik mennének mint az eszetlen, étlen-szomjan, alvás nélkül, dőlne a lé, közben meg rejtélyes módon sokszorosára emelkednének az ilyenformán okozott halálos közúti balesetek száma. :W

szandro: Ez van! A múltkor szabálytalanul parkoltam 15percre, 3000ft, hibáztam, befizettem ennyi.
Nem szidok senkit, viselem a következményeket.

[ Szerkesztve ]

(#2624) lúzer válasza -NOKIA- (#2623) üzenetére


lúzer
veterán

akkor fizess te is 3k helyett 900k-t és megtudod a különbséget

mellesleg csukják le a sofőrt 1 hétre mert elszúrta az adminisztrációt ha a halálos közúti baleseteket akarod csökkenteni ezzel :U

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2625) szasanyi válasza lúzer (#2624) üzenetére


szasanyi
félisten

Te nem kicsit vagy eltájolva, és úgy látom nem vagy előítélet mentes sem. Normális ember (akár rendőr, akár nem) bele tud gondolni, hogy egy ilyen bírság mekkora problémát jelent! Sőt, van aki szó szerint belerokkan anyagilag, ha egy ilyet a nyakába akasztanak. Nem kell mindenkit hülyének (vagy le) nézni, akkor sem ha történetesen rendőr. Ha hiszed, ha nem, mi is tudjuk mi az az empátia. Az más kérdés, hogy kevésszer lehet azt a mérleg másik oldalára állítani... ugyanis elsődleges, és legfontosabb dolog a rendőr(ség) munkájában törvényesség, AZAZ a törvények betartása és betartatása.
És igen lényeges, úgy tűnik általad figyelmen kívül hagyott néhány apróság: NEM a rendőr követte el azt amiért kiszabták, NEM a rendőr mondta, hogy kövesse el, de NEM a rendőr mondta azt sem, hogy semmit se tegyen ellene (még ha nem is ő a közvetlen felelős vagy előidézője), és NEM a rendőr rosszindulata miatt került kiszabásra a bírság. És ez általában is igaz, nem csak a konkrét példa esetében.
Úgy látom, többeknek mind1 az ha füstszűrős, meg az is ha nem... :U Vannak esetek, és személyek, akiknek minden baj, akármit is csinál a "közeg"... ha dolgozik az is baj, ha nem akkor meg az.
Ti is legyetek kicsit megértőbbek a rendőrrel szemben, aki a munkáját végzi, és főleg törekedjetek arra, hogy NE legyek alapja büntetés kiszabásának. Ez valahogy nem annyira van preferálva, mint tényező. Holott a legfontosabb! :U
A felvetett problémától függetlenül azon azért újra elcsodálkozom: ha napirendre kerül a téma, MIÉRT MINDIG A RENDŐR az, akitől mindenki és mindig elvárja, hogy tévedhetetlen, kikezdhetetlen, korrekt és egyúttal szimpatikus - no meg kellően empatikus is - legyen? Gyerekek ilyen szakma, hivatás és egyáltalán: ilyen ember nincs, aki megfelelne ezen követelmények összességének!

(#2626) Vertigo18 válasza lúzer (#2624) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lúzer, már többször megvédtelek itt, mert "néha" odapirítasz nekünk, most is inkább visszanyelem azokat a csúnyaságokat, amit gondolok az írásodról. Egy mellett nem tudok elmenni szó nélkül, mégpedig az a kisebb "esszé", melyben azt firtatod, hogy majd jól munkanélküli lesz a sofőr inkább, és akkor majd emiatt én sem kapok fizetést. Hát tudod, ha te még mindig abban vagy, hogy ti, állampolgárok fizettek minket, rendőröket, akkor kérdem én... én még sosem büntettelek meg, kaphatok tőled fizetés emelést???

A többihez meg annyit, hogy a behajtani tilos tábla figyelmen kívül hagyása év elejétől objektív felelősség elvein alapuló közigazgatási eljárást von maga után (úgy mint pl. a megállni tilos, meg a "gyorshajtás"), így a rendőr a helyszínen nem bírságolhat, hanem majd kapod az 50.000-et!!! Fixen (bár lehet, hogy 30, van egy táblázat a kocsiban érdekességképpen, csak hát tápon vagyok...), nincsen semmi "-tól,-ig".

Így a rendőr jó fej volt, hogy "csak" megbírságolt, nem pedig azt tette, amit tennie kellett volna, és feljelentett volna.

A másik meg az, hogy nem vettem észre a táblát, mert az még tegnap nem volt ott, és megszokásból mentem... Tudod mit? A gyerekem sem játszott ott tegnap, de ha ma ott játszik, te meg arra mész "megszokásból", és elcsapod, akkor én is elcsaplak utána... Ebbe gondolj bele, és tartsd be a szabályokat, hameg nem tetted, akkor ne reklámozd, hanem nyeld le, hogy 5k-val megúsztad!!! Mázlista!

A kpm-es bírságok meg valóban írtó nagyok! A gáz az, hogy ha ott van mellettem a Kpm-es, miközben ellenőrzök és megállítok egy tgk-st, gyorsan lezsírozom vele a bírságot, mielőtt odajönne a Kpm-es, erre a marha elkezd okoskodni, hogy most menetlevél, meg fuvarlevél kitöltéséért miért akarom 3k-ra megvágni!? Hát, akkor jöhet a Kpm-es "kollega", aztán majd vakarhatja a tgk. sofőr a fejét, visszasírja még az én intézkedésemet!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2627) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Megtaláltam!!!

Objektív táblázat

Érdemes megnézni, hogy fixen 50k a behajtani tilos tábla figyelmen kívül hagyása!!! Hidd el, nagyon megúsztad 5k-val!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2628) lúzer válasza szasanyi (#2625) üzenetére


lúzer
veterán

Oké, mindegy.
Jól felhúztam magam mikor mutatta a 900.000 büntit.

és ez nem a tesco, hogy kiröhögi hanem magánvállalkozó 1 sofőrrel.
nem tudom mi a plafon meg a nyitás, de ekkora összeggel kezdeni?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2629) Debilon válasza lúzer (#2628) üzenetére


Debilon
addikt

csak tachográf volt a dologban? vagy mást is találtak?

sofőrtől meg tachográf korongcsere vagy hasonló dolog nem nagy adminisztráció, és nem tart sokáig.. én tuti a sofőr t*kére lépnék és hanyattlöknám ha az én emberem lenne és ilyen piti dolog miatt/vezetéshez, gk-hoz kapcsolódó okmányok miatt amit neki kell vezetni megbírságolnának

amúgy tényleg kpm szokott ilyenekért büntetni, én is voltam már velük..

a beremendi cementgyár autóját 10 perc alatt megfaragták 700k körüli összegre.. ahogy kérték az iratokat úgy kúszott egyre feljebb a számláló

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2630) lúzer válasza Debilon (#2629) üzenetére


lúzer
veterán

nem tudom, több tachograf hiba volt, annyit láttam, passz

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2631) szandro válasza -NOKIA- (#2623) üzenetére


szandro
aktív tag

Nem szidtam senkit a hozzászólásban.

(#2632) dulifiO


dulifiO
aktív tag

Sziasztok!
Kb. 160-170km/h-ért menyire büntetnek? Iletve hogyan vannak ezek a bírságolási sávok autópályán? :F Asszem ma bemértek. :(((
Lehet beszerzek egy ilyet:[link]

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#2633) -NOKIA- válasza szandro (#2631) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A "szemétség" szóból következtettem.

dulifiO: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2634) -NOKIA- válasza dulifiO (#2632) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

(#2635) dulifiO válasza -NOKIA- (#2634) üzenetére


dulifiO
aktív tag

Köszönöm!
Lehet, hogy én siklottám át fölötte, de olyan nincs, ha pl. jogsi nélkül vezetek, mennyire büntethetnek?

apróhirdetéseim: http://href.hu/x/972c

(#2636) -NOKIA- válasza dulifiO (#2635) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

218/1999. (XII. 28.) Korm. rendelet
az egyes szabálysértésekről
(A szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény 166. §-ában kapott felhatalmazás alapján)

Engedély nélküli vezetés
47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,
százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség, valamint közúti határátkelőhelyen a határőrség helyszíni bírságot szabhat ki.
(3) Az (1) bekezdésben meghatározott közúti közlekedési szabálysértés esetén - a szabálysértési jogsegély keretében - a pénzbírságot kiszabó jogerős határozat végrehajtása átadható.

Azt az eljáró szabálysértési hatóság dönti el, hogy mennyit ad.
(100ezerig terjedhet a bírság.)

(#2637) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2636) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nameg el is tiltanak, így ha legközelebb megint elkapnak, akkor már nem Engedély nélküli vezetés, hanem "Járművezetés az eltiltás tartama alatt", ami a legtöbb esetben úgy kezdődik, hogy szabálysértési őrizet...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2638) szasanyi válasza Vertigo18 (#2637) üzenetére


szasanyi
félisten

És külön felkészítés meg a szigorított vizsga után lehet jogsi... ha lehet. :D

(#2639) Vertigo18 válasza dulifiO (#2632) üzenetére


Vertigo18
addikt

Egyébként szerinted az a szar működik? Mert amennyi pénzt kiadsz, akkor már nyugodtan betarthatnád a sebességkorlátozási szabályokat...

Csak egy ötlet volt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2640) szandro válasza Vertigo18 (#2639) üzenetére


szandro
aktív tag

Szerintem vannak, akik ha komolyabb autójuk van szeretnék is kihasználni és nem 130-150el menni. Igazán lehetnének szakaszok sebesség korlátozás nélkül, ahol ezt az autópálya minősége engedi, ahol valamelyest "kitombolhatnák" magukat az autósok, hogy aztán azokon a helyeken, ahol figyelni kell és korlátozás van ne szegjék meg azt.
Szerintem

(#2641) -NOKIA- válasza szandro (#2640) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hungaroring.

(#2642) szandro válasza Vertigo18 (#2627) üzenetére


szandro
aktív tag

Én nem azt mondom, hogy nem hibáztam, nem figyeltem a táblát mivel az mindig is egy két irányú út volt(persze, persze ne emlékezetből vezessek..), de az, hogy kiállnak abba az utcába és azt nézik, hogy ki hajt be és büntetik meg az gerinctelenség.

-Nokia-:jajj ne viccelj már... fizesd ki vagy vidd le az árát és utána biztosítsd, hogy nem unják meg...

[ Szerkesztve ]

(#2643) philoxenia válasza szandro (#2640) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Közlekedésre nem tudnák kihasználni általában, gyorsulási és sebességpróbákra meg ne azokat a szakaszokat használják, ahol sokan közlekednek... Szerintem. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2644) szandro válasza philoxenia (#2643) üzenetére


szandro
aktív tag

Nem gyorsulásra gondoltam, működik ez a német autobahn-on is, tudom más az emberek temperamentuma, de egy esélyt lehetne adni.

(#2645) Vertigo18 válasza szandro (#2642) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gerinctelenség??? LOL!!!

Ők a munkájukat végzik! Hát te mit csinálsz? TÖRVÉNYT SÉRTESSZ! :W

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2646) szandro válasza Vertigo18 (#2645) üzenetére


szandro
aktív tag

A munkájuk nem az, hogy minnél több pénzt keressenek, hanem hogy betartassák az emberekkel a szabályokat. Szerintem.
Mondtam, hogy nem várom hogy megérts, hiszen rendőr vagy.

(#2647) -NOKIA- válasza szandro (#2646) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Éppen ezt tették.

(#2648) Vertigo18 válasza szandro (#2646) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem is éppen ezt tették...

Egyébként meg valóban nem értelek meg, de nem azért, mert rendőr vagyok, hanem mert betartom a szabályokat...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2649) szandro válasza Vertigo18 (#2648) üzenetére


szandro
aktív tag

Nyilván a szabályok betartatása érdekében cirkálnak azon az utcán a műszak ~75%-ban és büntetnek meg mindenkit.

(#2650) -NOKIA- válasza szandro (#2649) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ott voltál velük a műszak 75%-ban?
Ki az a mindenki? Az utca? A város? Az ország?
Ezt ugye te sem gondoltad komolyan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.