Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) lúzer válasza szasanyi (#2897) üzenetére


lúzer
veterán

az orvos nem fogja 3 óra múlva osztani az észt meg a büntetést azért a szabálysértésért amit ő is elkövetett.
kb. ennyi :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2902) szasanyi válasza lúzer (#2901) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem is te lennél ha nem kötözködnél folyton. Állítottam az ellenkezőjét? Védtem a szabálytalanul várakozó gk. (rendőr) vezetőjét? Nem, sőt elítélem és azt is leírtam miért. De még egyszer hozzáteszem: többek között az ilyenek miatt mint te is. Nem helytálló általánosítás, előítélet és rosszindulat vezérel benneteket.
Biztos meg vagy győződve róla, hogy minden rendőr ilyen, meg hogy mi mit képzelünk, és miért lehet nekünk ilyet csinálni mikor nektek nem, stb., stb. Következetesen és diszkrimináció nélkül nem megy nektek.

(#2903) lúzer válasza szasanyi (#2902) üzenetére


lúzer
veterán

Biztos meg vagy győződve róla, hogy minden rendőr ilyen, meg hogy mi mit képzelünk, és miért lehet nekünk ilyet csinálni mikor nektek nem, stb.,

Tévedsz, engem rohadtul nem érdekel mit csinál más.
Te reagáltad úgy le az ominózus hsz-t, hogy bezzeg orvost senki nem tesz ki a netre.

Erre adtam egy logikus magyarázatot.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2904) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Egyátalán nem tudhatjuk mi okból állt ott akkor és úgy, tehát teljesen fölösleges a vita.

(#2905) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2904) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én éppen ezért nem szóltam eddig hozzá... Remélem nem a tisztelt kötekedők anyukájának kell legközelebb segítséget nyújtanom, amikor nem találok parkolóhelyet...

Kék lámpa? Pffff.... Ha lezárom az autót, 5 perc alatt leszívja az akksit. Ha hagyom járni a motort, valami hülyegyerek elviszi egy körre, míg anyukátokat mentem!

Megoldási javaslat?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2906) Vandit. válasza -NOKIA- (#2895) üzenetére


Vandit.
addikt

Na ezt hagyjuk már. Előbb jönnek ki arra, hogy itt van a magyar gárda, mintha azt mondanám, hogy megtámadott 4-5 ember. :U Amúgy oda van írva a kép alá, hogy vásárolni mentek, úh. az valóban nagyon fontos dolog volt. :U
Azt meg ne vegyük már ide, hogy intézkedés miatt áll meg szabálytalanul, mert az teljesen rendben van, de itt nem ez történt. :(

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#2907) -NOKIA- válasza Vandit. (#2906) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Bármilyen sz@r szöveget a kép alá lehet tenni.

(#2908) Vertigo18 válasza Vandit. (#2906) üzenetére


Vertigo18
addikt

LOL, ha én azt írom egy kép alá, amin két félig egyenruhában lévő hölgy félmeztelenül nyalják egymást, hogy "szolgálat közben", akkor azt készpénznek kell venni, és senki nem kezdjen kételkedni?

Honnan tudod, hogy mi történt? Ha valóban vásárolni mentek, akkor "fújj-ejnye-bejnye", de sose tudhatjuk meg! Abból meg, hogy egy nyilvánvalóan rendőr ellenes (a szövegéből ítélve) személy "azt írta", attól aztán nem vagyunk beljebb...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2909) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Más téma: Én ott voltam. :)
Nem sok minden van róla a neten, meg a hírekben sem nagyon volt... :(

(#2910) lúzer válasza -NOKIA- (#2909) üzenetére


lúzer
veterán

esküt tettél?
Akkkor gratula! :)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2911) -NOKIA- válasza lúzer (#2910) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Igen! :K
Köszi. :R
Állítólag a Tényekben pont engem mutattak, sajna nem láttam.

(#2912) lúzer válasza -NOKIA- (#2911) üzenetére


lúzer
veterán

milyen rendfokozattal kezdtek?
hadnagy?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2913) -NOKIA- válasza lúzer (#2912) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Így van.
Viszont volt 2 ember akik kitüntetéses diplomát szereztek, ők főhadnagy. :)

(#2914) lúzer válasza -NOKIA- (#2913) üzenetére


lúzer
veterán

:R :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2915) szasanyi válasza -NOKIA- (#2909) üzenetére


szasanyi
félisten

Isten hozott! :R Remélem, sokkal jobb vár rád, mint amiben nekünk részünk volt/van.

(#2916) -NOKIA- válasza szasanyi (#2915) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Úgy legyen! :R

(#2917) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2916) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gratula! :C

Én inkább szopok tovább az utcán... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2918) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#2917) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Gyere levelezőre hozzánk! ;)
Aztán ülhetsz a kényelmes fotelban, mint ÜTi. :D

(#2919) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2918) üzenetére


Vertigo18
addikt

Be is tenné a kiskaput, ha engem bezárnának valahová!!! :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2920) -NOKIA- válasza Vertigo18 (#2919) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

akkor váltás pk. :D

(#2921) Vertigo18 válasza -NOKIA- (#2920) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk nincsen, költözésre meg nincsen lehetőségem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2922) F.B.I. válasza Vertigo18 (#2921) üzenetére


F.B.I.
veterán

Ááá. Elbaszintottad! Gyere helyszínelni, kint lehetsz velünk a mocsokban és még aránylag fizetnek is...csak sokat ne egyél de hát tudod te is. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2923) -NOKIA- válasza F.B.I. (#2922) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Bűnügyi vagy közlekedési?

(#2924) Vertigo18 válasza F.B.I. (#2922) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gondolom közlekedési...

Nálunk nem mondom, hogy Ők mit csinálnak. Régen, amikor Csopakon voltam továbbképzésen, beszélgettem a kollegákkal, és ledöbbenve tapasztaltam, hogy mennyi mindent csinál egy kmb-s, illetve egy közlekedési helyszínelő. Persze semmi extra, csak hát nálunk... ki kell hogy mondjam, semmit nem dolgoznak. :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2925) F.B.I. válasza Vertigo18 (#2924) üzenetére


F.B.I.
veterán

A másik...nem szeretem a krétát. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2926) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok
Szeretnek kerdezni toletek:
Ha jol tudom eddig 20e ft kar alatt nem foglalkozott a rendorseg ugyekkel.
Most tortent valtozas? Ha igen mikortol? Az elkovetes idopontja szamit vagy a feljenetese?
Meg egy kerdes.
Ha tobb kis tetel van es osszesegeben meghaladja a 20e ft ot mivel tobb embert csapot be akkor mar foglalkozik vele a rendorseg ?

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2927) Vertigo18 válasza Bandus99 (#2926) üzenetére


Vertigo18
addikt

20e Ft alatt nem foglalkozott vele a Rendőrség??? Ez nekem új, bár a médiumokból is sokszor folyt ez, a válaszomat inkább visszaszívtam. :W

Majd más kollega reagál!

ui.: hallottátok, hogy ha csak egy szoba gyullad ki, nem pedig az egész ház, akkor a Tűzoltók nem foglalkoznak vele? Meg hogy a mentős nem visz el, ha csak az egyik lábadat vágta le a vonat, hanem csak akkor, ha mindkettőt? Nah, ezek ugyanolyanok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2928) szasanyi válasza Bandus99 (#2926) üzenetére


szasanyi
félisten

Helytelen a megfogalmazásod, mivel a rendőrség előtte is foglalkozott a lopásokkal, mégpedig 10.000 Ft alatti értékesetén szabálysértési-, e feletti érték esetén pedig bűntetőeljárás keretében, természetesen egyéb körülményeket is mérlegelve. Pölö dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás eddig is bűncselekménynek számított értékhatártól függetlenül.
A 2007. évi XXVII. törvény változtatta meg a szabálysértési értékhatárt 2007. június hó 1. napjától. A korábbi 10.000 Ft.-os értékhatár 20.000 Ft.-ra emelkedett, és csak az azt meghaladó értékre elkövetett cselekmény minősül bűncselekménynek.
Azt eljárást alapvetően az elkövetés helye szerint illetékes Rendőr hatóság folytatja, és az elkövetés időpontja az ami releváns.

Ha tobb kis tetel van es osszesegeben meghaladja a 20e ft ot mivel tobb embert csapot be akkor mar foglalkozik vele a rendorseg ? - igen, ha szándékegységben , egymás cselekményéről tudva követték el. Pölö 2-3 ci... fra ruhás személy egyszerre megy be a TESCO-ba, Rossman-ba, stb. és előzetes megbeszélés szerint ezt-azt ellopnak. Itt nem számít az, ha egy-egy elkövetőnél nem lesz meg a 20k-s érték.

(#2929) Bandus99 válasza Vertigo18 (#2927) üzenetére


Bandus99
őstag

Bocsanat tudatlan vagyok ezert is kerdezek.

Mostanaban is tele voltak a hiradasok azzal, hogy 20e ft alatt nem a rendorseg foglalkozik az ugyekkel, hanem a polgarmesteri hivatal. Vagy en ertettem felre valamit.

No ha mar kerdezek lenne meg1 kerdesem.

Mafel eve nekimentek a kocsimnak, egy hajlektalan nem az O kocsijaval es ittas volt, termeszetesen biztositas forgalmi jogositvany nelkul.
Rendori intezkedes volt. (en nem voltam itthon, az auto parkolt)
Akkor azt mondtak a rendorok, hogy majd kuldenek papirt az esetrol. Namost papir azota sincs, A biztosito persze nem fizet addig mig nem tisztazott mikent vezette azt az autot az az ember. Egyszer probalkoztam 1 ev utan bemenni a Varga Damnjanba es megerdeklodni hol tart az ugy. Hat az ajtonal tovabb nem jutottam aki ott volt rendor azt mondta, ha azt igertek hogy kuldenek papirt akkor majd kuldenek. Aztan egy ismeros ismerosevel probaltam megtudakolni valamit, onnan az jott vissza, hogy ugyeszsegnel van az ugy.
No ebben az esetben mit lehetne tenni, hogy kapjak valami hivatalos iratot? Bar lehet mar reg elevult es a biztosito ugysem fizet semmit nem tudom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2930) szasanyi válasza Bandus99 (#2929) üzenetére


szasanyi
félisten

Igaz, hogy nem ő válaszolt neked, nekem pedig azt sem mondtad fapapucs, nem hogy köszi értem... no, mind1 nem fárasztom magam tovább alapvetések magyarázatával. :P

(#2931) Bandus99 válasza szasanyi (#2930) üzenetére


Bandus99
őstag

Feltetelezel es rosszindulatuan
Neki valaszoltam az O posztjara. Mikor elkezdtem irni, a te hsz-ed meg sehol nem volt.
Igaz kozben volt egy telefon, meg egy kollega is bejott hozzam.
Ha faraszto irni akkor tenyleg ne irj nem kotelezo ez teny.
Mindenesetre koszonom valaszod.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2932) -NOKIA- válasza Bandus99 (#2929) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szóval, 20000 alatt valóban szabálysértés, és van is aminél valóban az önkormányzat jár el szabálysértési hatóságként. Nekem itt a több "kis" becsapás már üzletszerűnek tűnik, ez esetben üzletszerű lesz az elkövetés, ami már bűncselekménynek minősül, azaz lopás vétsége. Ekkor már a police jár el.

A másik, ha az a balesetes ügy már az ügyészségen van ("vádas" akta), akkor valószínű hogy a bíróságtól fogsz kapni majd legközelebb papírt, azt meg ki tudja mikor...
Bár mikor a rendőrségen befejeződött az ügy, én sem értem miért nem kaptál papírt.
Bár így az iratok nélkül nem látok bele a dolgokba, ezek csak feltételezések.

[ Szerkesztve ]

(#2933) lúzer válasza szasanyi (#2928) üzenetére


lúzer
veterán

Pölö 2-3 ci... fra ruhás személy

háhá, ez ügyes :))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2934) szasanyi válasza lúzer (#2933) üzenetére


szasanyi
félisten

Rossz az, aki rosszra gondol. :K

[ Szerkesztve ]

(#2935) lúzer válasza szasanyi (#2934) üzenetére


lúzer
veterán

Rossz az, aki rasszra gondol... :Y

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2936) Vertigo18 válasza Bandus99 (#2931) üzenetére


Vertigo18
addikt

Varga Damján??? Te se vagy messze tőlem, vigyázz! :DDD

Csatlakozom a kolegához, amint átadták ügyészségnek, neked kapnod kellett volna - ha másról nem is - erről egy papírt,hogy tudd, hogy hol érdeklődhetsz...

Esetleg ha tudod az ügy előadóját, vagy hogy ki intézkedett, akkor tőle több infót is megtudhatsz.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2937) Vertigo18 válasza lúzer (#2933) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kérdés, hogy a marha ci...fra ruhások bevallják-e, hogy Ők csoportosan, előre kitervelten mentek be azért oda, hogy lopjanak...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2938) Bandus99 válasza Vertigo18 (#2936) üzenetére


Bandus99
őstag

Tudom, hogy Pecsen vagy te is.
Mire kellene vigyaznom ? ? :) :) :)

Amugy ezeket az adatokat nem tudom,
Amit tudok, az eset datumat helyszinet az illeto nevet, kocsit, rendszamot.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2939) Vertigo18 válasza Bandus99 (#2938) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dátum, helyszín alapján szerintem be tudják azonosítani, ha valóban volt belőle rendőri intézkedés...

És nem, nem Pécsen vagyok, hanem mellette kicsit.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2940) sasa311


sasa311
veterán

Ahoj!

2 helyről már 3 félét hallottam, hát megkérdem az illetékeseket:

A utolsó infóm a sebességkorlátozásokról, hogy 50 km/h és 110 km/h tábláknál 15 km/h sebességtúllépés a tűréshatár.
De tegnapelőtt váltig állították nekem, hogy ez megváltozott 5 km/h-ra (ami vicces 2% difi).

Most akkor mivan? Vagy a trafizó rendőr belátása szerint megy a döntés?

Főleg az M0 érdekelne (a fix seb. mérők) milyen határértéken dolgoznak, mert elég idegesítő, mikor kalapos skodás 101-el megy a belsőben a kamion mellett, megelőzni meg nem mered, nehogy fotót kapj. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2941) Bandus99 válasza sasa311 (#2940) üzenetére


Bandus99
őstag

Bar nem vagyok szakerto, azt biztosan tudom, hogy 50km/h nal nem 15 a "tureshatar".
Sokan azt hiszik 65 alatt nem buntetnek, pedig ez nem igaz, csak 65tol lep eletbe az objektiv felelosseg, mikor valakinek fizetni kell vagy aki vezette az autot, vagy a tulajdonos (vagy hasonlo).
Szemelyes tapasztalat nemregiben utszeli meresnel 57-re volt allitva a hatar. Igaz itt megallitas is tortent rogton.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2942) szasanyi válasza sasa311 (#2940) üzenetére


szasanyi
félisten

(#2943) sasa311 válasza szasanyi (#2942) üzenetére


sasa311
veterán

Vagyis sztrádán 3% a tűréshatár....

Hát ez igazán remek. :(((

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#2944) Vertigo18 válasza sasa311 (#2943) üzenetére


Vertigo18
addikt

Azért azt se feledjük, hogy amennyiben a megengedett sebességhatár (pl. lakott területen belül 50 km/h), és a beállított érték (50 km/h esetén ez olyan 65-68 km/h) között mész, akkor nem Sebességkorlátozás túllépését követed el, hanem "Közúti Közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése" szabálysértést.

A "Közúti kisebb"-nél az a jó, hogy majd mindenre rá lehet húzni. Röviden megfogalmazva annyi az egész, hogy ami nincs külön nevesítve, de a Kresz szerint nem szabályos, az "Közúti kisebb". A Kresz szerint pedig lakott területen belül max. 50 km/h..

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2945) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Aki esetleg még nem tudna róla...

A legundorítóbb, hogy egy Magyarországról delegált Európai Parlamenti Képviselő nem veszi figyelembe a Bíróság Jogerős Döntését, és odamegy mártírkodni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#2946) biggamer


biggamer
veterán

Húsz drogkereskedőt akasztottak fel Iránban : [link]
/ van a pucájukban vér, itt is be kellene vezetni ;] :R /

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#2947) Róth válasza -NOKIA- (#2909) üzenetére


Róth
aktív tag

És milyen érzés rendőrnek lenni?

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#2948) Róth válasza Vertigo18 (#2945) üzenetére


Róth
aktív tag

Még ennél is undorítóbb, hogy értelmes (legalábbis írni tudó) emberek vigyorogva mondanak le alapvető szabadságjogaikról, sőt, egyenesen követelik.

[ Szerkesztve ]

Tiit, tiit, tibadam, tibadam!

(#2949) szasanyi válasza Róth (#2948) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így bizony meglehetősen túlzó kijelentés volt. Azért meg vki tud írni meg beszélni (esetleg olvasni is) még nem jelent garanciát arra, hogy értelmes.

(#2950) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Egy történet, rólunk.
Egyik lakás betörésnél helyszíneltünk, nem volt külsérelmi nyom a záron, ezért a tulajdonos hölgy lányának mondtuk, ki kell szerelnünk a betétet, hogy a szakértői vizsgálat alapján majd a biztosító fizessen neki. Sajnos a kiszerelés alatt a zárbetét eltört ( legjobb tudásunk szerint, nem lakatos végetséggel ), mivel anno azt belehegesztették a fészekbe. A vizsgálat így is lefolyik; erre a később hazaérkező anyuka panaszt tett, hogy megrongáltuk a zárját és a lakatos csak drága pénzen fogja neki megcsinálni!
Hihetetlen: felhívom a figyelmet, közlöm, hogy ennek ez a módja csak ebben az esetben fizetnek, mert amúgy önbetörés is lehet, beleegyeznek, leírjuk és még minket panaszolnak meg. Nem érdemli meg a magyar társadalom a rendőrséget!!! :(((

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.