Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Szeretnék csomagot telepíteni Luci-ból, de hibás az elérési út. Tudnátok segíteni?

Köszönöm!

(#13102) vargalex válasza amstro555 (#13101) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha hibás, akkor ki kell javítani. Pontosan milyen firmware?

Alex

(#13103) fpeter84 válasza csubuka (#13100) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ha nem akarsz rá sokat várni, akkor ez a legolcsóbb eu-s, ha meg ráér akkor kínából már 1$ alatt is végtelen a kínálat az usb serial kifejezésre... Az FT232-t inkább kerülném mert sok a hamis amit az eredeti driver hajlamos kivégezni, a PL2303-al is vannak gondok a klónok körül. Amit talán nem hamisítanak az a CP2102, illetve akkor már legyen igazi kínai, a CH340 csippel is jó tapasztalataim vannak..

@amstro555: a #13097-ben írtam egy tippet, illetve javaslatot hogy érdemes lenne lecserélni az őskövület verziót ahelyett hogy próbálod lélegeztetőgépen tartani!

(#13104) amstro555 válasza fpeter84 (#13103) üzenetére


amstro555
tag

Elkerülte a figyelmem a válaszod. Köszönöm!
Amúgy nincs vele gond, hiába őskövület, bár a biztonsági frissítések hiánya biztos sebezhetővé teszi. Csupán asteriks-et szerettem volna tenni rá.

[ Szerkesztve ]

(#13105) csubuka válasza fpeter84 (#13103) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Szuper, az ESP devboardjaimon is a jó kis kínai CH340 van, jó lesz az :-)

(#13106) vargalex válasza csubuka (#13105) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Magát az ESP-t is használhatod akár serial adapternek...

Alex

(#13107) csubuka válasza vargalex (#13106) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, jogos, ezt így hirtelen nem gondoltam át :-)

(#13108) BullZeye


BullZeye
veterán

Hogy tudom megnézni, hogy egy kínai IP kamera pontosan milyen portokat használ mikor kiküldi a képet?
Szeretném letiltani, hogy csak belső hálón működjön, de az 554-es videó port amit lanon használok WAN felé blokkolva nem oldja meg a problémát.
Vagy az is érdekelne, hogy milyen címekre küld csomagokat.

(#13109) Headless válasza BullZeye (#13108) üzenetére


Headless
őstag

Mi lenne ha minden lan-wan forgalmat tiltanál az adott eszköznek?

[link]

Amúgy meg a forgalmat figyelni luciban a realtimeban tudod figyelni, vagy a /proc/net/nf_conntrack fájlban.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13110) BullZeye válasza Headless (#13109) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt próbáltam, de sajna a kamera beállításai érthetetlen módon nem helyileg tárolódnak, és ha ezt teszem, akkor pl az idő nullázódik a kamera képen.

Ez a Realtime gyárilag benne van Luciban? Mert nem találom, telepíteni kell külön?
megvan, nézem köszi

[ Szerkesztve ]

(#13111) Headless válasza BullZeye (#13110) üzenetére


Headless
őstag

status -> realtime graphs-> connections

De én az nf_conntrackot jobban szeretem könyebb szűrni rá egy egyszerű grep-el...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13112) BullZeye válasza Headless (#13111) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, fura, hogy nincs rajta egy mezei szűrő. Bedobtam excelbe az eredményeket, és rászűrtem ott, gyors kijött az a pár port amit használ erre.

Ha Reject helyett, Accept és beírom azt a 2 portot amit használ beállításokra, akkor az összes portot tiltja, kivéve azta 2 portot?

(#13113) Headless válasza BullZeye (#13112) üzenetére


Headless
őstag

nem.

Két szabály kell..
ráadásul a sorrend sem mindegy.

engedélyezed ACCEPT-el a két kellő portot.
tiltod az összes forgalmat REJECT-el.

Mivel sorrendben mennek végig a csomagok, és ha feltétel talál, akkor utána kilép és nem vizsgálja tövább a szabályokat.

De szerintem egyszerűbb tiltani az összese kivéve azt kettőt...
az csak 1 szabály....
portoknál meg lehet adni tartományt. luci egyértelműen írja, hogy mi a helyes kontextus...
de amúgy 1-1024 1026-65535

Én ez az utóbbi verziót csinálnám...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13114) BullZeye válasza Headless (#13113) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, akkor rejecteltem ezen szabállyal a 4000 és 8000 porton kívül mindent:
1-3999 4001-7999 8001-65535

Köszi! :)

(#13115) #22718208


#22718208
törölt tag

Sziasztok !
Az alany egy 841ND ver.8

1db IPTV boxot akarok rajta LAN -on beüzemelni, + a wifi netet , de már az elején hibára futok.

Net van rajta , plusz minden megy szépen , csak a csomagok telepítésénél akadok el egyenlőre.

Mit rontok el?

SZERK : Luciban a Diagnostics - Network Utilities menü sem lát netet ! Így a ping és a traceroute sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#13116) hcl válasza #22718208 (#13115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor ezért nem tudja letölteni a csomagokat :) De akkor hogyhogy van net?

Mutogatni való hater díszpinty

(#13117) #22718208 válasza hcl (#13116) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ez az amit nagyon nem értek...

(#13118) Headless válasza #22718208 (#13115) üzenetére


Headless
őstag

Úgy hogy valószínűleg a router statikus ip-t használ ipkonfigurációnak és nincs megadva a routeren dns kiszolgáló. (google dns 8.8.8.8, 8.8.4.4) ->hálózat ->interface -> lan ->custom dns server.
És mivel a dhcp szerver nem ez a router a többi eszköz dhcp-n keresztül megkapja a rendes dns szervert.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13119) #22718208


#22718208
törölt tag

Elakadtam :-(

Jelenleg az eredeti jól működő 1. megoldással megy az egyik box.
Ezt szeretném kiváltani a 2. számú megoldással.
(Természetesen úgy , hogy a tv is működjön és a net is wifin és kábelen)

Ha valaki hozzáértő rászánna 5-10 percet pl. anydesk -en telefonos kapcsolat mellett , előre megbeszélt időpontban bekonfigolná a tp link-et , annak igazán hálás lennék.

Bocs a béna rajz miatt :-)

[ Szerkesztve ]

(#13120) t.roby90


t.roby90
tag

Sziasztok!

Próbálom működésre bírni a minidlna-t egy xiaomi mi router 3-son és a következő hibára futok a start parancs után:
Error loading shared library libshine.so.3: No such file or directory (needed by /usr/lib/libavcodec.so.57)
Error loading shared library libopus.so.0: No such file or directory (needed by /usr/lib/libavcodec.so.57)
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_encoder_ctl: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_set_config_mpeg_defaults: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_encoder_destroy: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_decode_float: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_flush: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_decoder_destroy: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_samples_per_pass: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_decoder_create: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_surround_encoder_create: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_decoder_ctl: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_encode_float: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_check_config: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_encode_buffer: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_close: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_encoder_create: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_decode: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_strerror: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: shine_initialise: symbol not found
Error relocating /usr/lib/libavcodec.so.57: opus_multistream_encode: symbol not found

Szerintetek mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#13121) suste válasza t.roby90 (#13120) üzenetére


suste
veterán

libffmpeg vagy a libffmpeg-mini fent van???

(#13122) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemreg frissitettem firmware-t a routeremen (D-Link 860L B1) 15.05.1-re.
Utana nyogvenyelosen ment minden, de mara majdnem minden muxik rajta.

Sajna a 2,4GHz-es wifit nem tudom mukodesre birni, pedig van par eszkozom, ami csak ezt tudja.

Mindent megcsinaltam, amit az 5GHz-es beuzemelesehez kellett, de sajnos megsem muxik.

Ezzel lehet kezdeni valamit?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13123) Headless válasza Bici (#13122) üzenetére


Headless
őstag

múltkor, szerintem tisztáztuk, hogy nem érdemes a lassan 2-3 éves 15.05-ös buildet használni. Ha mindenes build, akkor ott van az én általam buildelt, ha egy üres akkor vargalex is osztott már meg, meg ott van bartzv buildje is most talán az a legfrissebb, én meg nem forgattam a offload javítások óta.

[link]

enyém meg aláírásomban található.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13124) Bici válasza Headless (#13123) üzenetére


Bici
félisten

Kossz!

A multkor sajnos nem esett le, hogy mi az a trunk vagy Headless build. :B
Ezek szerint vegig rossz verzioval szenvedtem.

Akkor kiprobalom a linkelt LEDE-t. :K

Koszi, es sorry az ertetlenkedesemert. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13125) hcl válasza Bici (#13124) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt párszor már én is benéztem, csak nekem mindig a Luci nélküli friss snapshotok jönnek le :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13126) RockCNC


RockCNC
senior tag

Sziasztok!
Rég jártam erre, feladta a routerem a szolgálatot és azt szeretném kérdezni, hogy készre lehet vásárolni olyan routert ami már rendelkeznek torrent klienssel és hálózaton a tv is felismeri?
Vettem egy Xiaomi Mi Router3 de symbianos, és nem látja a tv.

(#13127) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Olyat mitől csinálhat egy 841v12, hogy nincs net? Konkrétan Digi, pppoe megy, csatlakozik, de net felé semmi . Saját Lede 17, a többi 841-emen frankó... Tűzfalszabályok hogy tűnhetnek el?

Mutogatni való hater díszpinty

(#13128) woodworm válasza RockCNC (#13126) üzenetére


woodworm
veterán

Ezt a symbian rendszert honnan vetted? Egy gyárilag módosított openwrt fut rajta, tehát véletlenül mégis jó helyre jöttél. Előfordulhat, hogy csak a beállított csatornákkal van gond, ezeket nem kezeli a tv. Próbáld meg eu-ra állítani a régiót vagy a csatornákat 1-11 és 36-48 közzé tenni.

Anno a xiaomi mini topikot indító blogbejegyzés elkövetőjének SymbianOS volt az eredeti neve, nem ez kavart meg?

(#13129) hcl válasza RockCNC (#13126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg szerintem ide jobban is illik a kérdés :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13130) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Szeretném ha a vnstat képről készülne mentés naponta az aznapi használatot illetően (jelenleg router újraindítás után nullázódik minden stat, és napi használatot is vissza akarom nézni, nem csak 10 napra visszamenően). Ennek mi a módja? Luci-ban eljutottam a Status-VnStat Traffic Monitor-Backup-Edit the /etc/vnstat/vnstat.sh file for picture save. helyig, ami üres, de nem találtam minta kódot amit felhasználhatnék. Egyszerűen /mnt/hdd/vnstat/ mappába akarom menteni a képeket, jelölve fájlnévben is a dátumot. :R

4 8 15 16 23 42

(#13131) suste válasza tonyrulez (#13130) üzenetére


suste
veterán

Ez pontosan mit milyen fw?
Nekem régebben volt vnstathoz mentő script, de inkább a Headless féle statisztikát használnám a helyedben...

(#13132) tonyrulez válasza suste (#13131) üzenetére


tonyrulez
őstag

suste@OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)
Headless alatt erre gondolsz? luci-app-statistics (bár ha luci akkor biztos nem ez a headless :) )

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13133) RockCNC válasza woodworm (#13128) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ok, kösz a valaszt, akkor nem symbianos, de az lg tv nem látja, egyéb más eszköz igen. Igaz, most a telefonnal párosítani sem lehet, frissítés nyelv, csatorna, rezet minden volt.
Átugrok a másik topikba.

(#13134) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Adott egy optikai Telekom net egy HUAWEI routerrel. Emögött van egy TP-LINK TL-WR940v1 router, amire rá van kötve a TTI STB-3112CDA beltéri (mellette ez szórja a wifit és netet ad asztali PC-nek kábelen.) Eddig szépen működött is, tegnap firmware cseréltem rajta (nagyon régi gyári helyett egy kevésbé régi gyárira) és azóta a TV adás néhány másodperc után megáll és nem mozdul. (A beállítások ugyanazok voltak mindkét esetben.) A többi funkció működik.

Sajnos a régi firmware-t nem tudom visszatenni, nem érhető el. OpenWRT-t rátettem, de alapból azzal is ugyanezt produkálja. Keresgéltem itt is, a WRT-nél is megoldást, ha jól tudom IGMP proxy-t kéne rátennem, de ennyire mélyen nem értek hozzá, és a mellékelt hibára is futottam. Tud valaki segíteni?

Hiba

B.Cs.

(#13135) suste válasza tonyrulez (#13132) üzenetére


suste
veterán

Nagyon régi fw lehet.
Az újabbakban már Headless féle statisztika van a vnstat helyett.
Viszont a régi fw-ben szerintem kéne lennie mentő scriptnek a "rom" mappában....

(#13136) csubuka válasza csubuka (#13100) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Erre az OpenVPN buherálásra, amiben korábban segítettetek nem tudom mikor lesz időm sajnos. Ugyanilyen funkcionalitást tudhat gyárilag a Xiaomi router 3.-generációja netán? Akkor 8 ezres körül letudhatnám ezt időhiányosan is....

Köszönöm :R

(#13137) QG


QG
tag

Sokat szívtam egy Dlink 860L-lel, végül feltettem Headless buildjét, most már működik. Két apró problémám van:
1) Valamiért az imdb-n (és csak ott) nem jönnek be a képek
2) Csak akkor megy az 5GHz, ha 36os csatornán vagyok, sajnos az összes szomszéd is itt van

Van valakinek ötlete, hogy lehet ezeket orvosolni?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#13138) Headless válasza QG (#13137) üzenetére


Headless
őstag

Nekem nincs bajom imdb-vel... Szerintem dns-t és adblockot ellenőrízd le... Én google dns-t használok.

36-48-as csatornákon azonnal mennie kell 48 felett van 1 perces dfs wait (radar detection) és csak utána engedélyezi a wifit..

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13139) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Van egy WDR3600 routerem, amire felraktam az adblock packaget. Beállítottam a config fájlát, de ennek ellenére a böngészőm tele van olyan reklámokkal, amiket az adblock elméletileg fekete listára tett. Hiába van pl. a googlesyndication.com feketelistán, a reklámot az oldal ugyanúgy betölti onnan is.

Mit tolhattam el?

root@TP-LINK:~# /etc/init.d/adblock status
::: adblock runtime information
+ adblock_status : enabled
+ adblock_version : 3.4.3
+ overall_domains : 84621 (normal mode)
+ fetch_utility : /bin/uclient-fetch (libustream-ssl)
+ dns_backend : dnsmasq (/tmp)
+ last_rundate : 18.06.2018 19:57:55
+ system_release : TP-Link TL-WDR3600 v1, LEDE Reboot 17.01.4 r3560-79f57e422d

root@TP-LINK:~# /etc/init.d/adblock query tpc.googlesyndication.com
::: results for domain 'tpc.googlesyndication.com' (max. 10)
- no match
::: results for domain 'googlesyndication.com' (max. 10)
+ googlesyndication.com

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13140) Headless válasza buherton (#13139) üzenetére


Headless
őstag

adblock alapja a dnsmasq, nem használsz a kliens gépen statikus dns szervert? pl google, opendnst?

routeren feltudja oldani a megfelelő címet?

Nálam tökéletes... Egyértelműen látszik a címfeloldás a localhostra történik.

root@XiaomiMiRouter3G:~# /etc/init.d/adblock status
::: adblock runtime information
+ adblock_status : enabled
+ adblock_version : 3.5.3
+ overall_domains : 4314 (normal mode)
+ fetch_utility : /usr/bin/curl (built-in)
+ dns_backend : dnsmasq (/tmp)
+ last_rundate : 15.06.2018 20:08:17
+ system_release : Xiaomi Mi Router 3G, HeadLess-Lede-18.01 r7190 14
root@XiaomiMiRouter3G:~# /etc/init.d/adblock query tpc.googlesyndication.com
::: results for domain 'tpc.googlesyndication.com'
- no match
::: results for domain 'googlesyndication.com'
+ googlesyndication.com
root@XiaomiMiRouter3G:~# nslookup tpc.googlesyndication.com
Server: 127.0.0.1
Address: 127.0.0.1#53

** server can't find tpc.googlesyndication.com: NXDOMAIN
** server can't find tpc.googlesyndication.com: NXDOMAIN
root@XiaomiMiRouter3G:~# ping tpc.googlesyndication.com
ping: bad address 'tpc.googlesyndication.com'
root@XiaomiMiRouter3G:~#

böngészőben sem ér el semmit..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13141) buherton válasza Headless (#13140) üzenetére


buherton
őstag

A routeren minden oké, ugyanazt kapom, ami nálad is megjelent. Ellenben a gépemen sikeres a lookup. Nincs beállítva statikus DNS, legalábbis nincs erre utaló bejegyzés a /etc/network/interfaces-ben.

root@TP-LINK:~# vi /etc/config/dhcp
config dnsmasq
option domainneeded '1'
option boguspriv '1'
option localise_queries '1'
option rebind_protection '1'
option rebind_localhost '1'
option local '/lan/'
option domain 'lan'
option expandhosts '1'
option authoritative '1'
option readethers '1'
option leasefile '/tmp/dhcp.leases'
option resolvfile '/tmp/resolv.conf.auto'
option localservice '1'
option nonwildcard '0'
option serversfile '/tmp/adb_list.overall'
list server '192.168.1.1'

Még a routeren is be van állítva, hogy saját maga legyen a DNS szerver.

Bevallom derekasan szégyen, hogy nem értek ehhez. Ráadásul egy telekommunikációs eszközöket fejlesztő cégnél dolgozom. :D

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13142) buherton válasza buherton (#13141) üzenetére


buherton
őstag

Böngésző cache... [link] :D

Mindenesetre köszi a segítséget!

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13143) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy Mi R3 routert, de most szembesültem vele ha jól látom hogy elég felületesen sikerült átfutnom az openwrt támogatást - erre akkor még nincsen per pillanat LEDE/snapshot? Illetve ha jól értelmezem akkor a NAND támogatás hiányában nincsen még rá, de ha SPI flash-t tesz az ember a nyákra rátöltve a megfelelő bootloader-t akkor akár használhatóvá is lehet tenni valamelyik másik testvér image-ével?

Más: angol nyelvű INT firmware-el valakinek sikerült beizzítania valahogy az ssh támogatást? Kínaival sikerült (miwifi_r3_all_55ac7_2.11.20.bin, illetve ebből upgrade-elt legújabb 2.25.50 is), de annak a paneljén sehol nem látok nyelv állítást. Ahogy nézem ugyan erősen retró kernellel (2.6.36), de ez is egy csonka openwrt valahol, lehet ezzel is meg tudnám csinálni amit akarok, de azért nem lenne rossz az angol nyelvű webgui...

(#13144) Headless válasza fpeter84 (#13143) üzenetére


Headless
őstag

Sima R3-at kár volt.. Az egy gyengébb hardver nem is gigabites portokkal. Ha van opció elállni tedd meg, ha nincs próbáld meg eladni hátha. Amúgy van a sima 3-ra is openwrt pptp52 repojában van, ha jól emlékszem a nevére, de lede fórumban van több build is...[link] telepítése nagyon hasonló a 3g-jével, csak más fájl kell hozzá.

Mi router 3G kellett volna (ahogy azt ajánlottuk) az nincs csak külföldi rendeléssel, de gigabites portjai vannak mt7621 soc alapvetően egy elég jól támogatott router... Hardveres nat etc..

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13145) fpeter84 válasza Headless (#13144) üzenetére


fpeter84
senior tag

Pont azért választottam a 3G-vel szemben ezt mert könnyen beszerezhető itthon is olcsón, és mert a LAN portokra nem dugok semmit, csak wifi repeater lenne: a 2.4GHz-es rádiója rácsatlakozik egy adott AP-re, majd ebből csinál egy 2.4GHz-es (kompatibilitási okokból, van még régi csak ezt ismerő eszköz a háznál), valamint egy 5GHz-es AP-t. Reményeim szerint így el tudom érni a maximális sávszélességet, hogy a forgalom nagyja nem azonos frekvencián közlekedik majd...

(#13146) wigyori


wigyori
tag

FYI:

http://lists.infradead.org/pipermail/openwrt-adm/2018-June/000812.html

"I plan to tag 18.06.0-rc1 on Friday, then 22th around 9:00am UTC and
kick of binary builds shortly after with the goal to have them ready by
Sunday evening."

"If no critical issues arise, I plan to tag 18.06.0 final on Friday, the
29th to officially announce the release binaries on July 1st/2nd."

Udv,
-w-

(#13147) stopperos válasza wigyori (#13146) üzenetére


stopperos
senior tag

Most forgattam egy 18.06.0-rc1-et forrásból TL-WR[7,8,9]41N eszközökre +[sqm,upnp,muninlite] -[opkg,ipv6,ppp,debug opciók], és eddig minden ok a TL-WR841ND ver8.1-en.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#13148) VWtuning


VWtuning
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtatással kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre.

Van egy Epson SX200 típusú nyomtatóm, amit rákötöttem egy TpLink WDR3600 routerre, amin OpenWRT 14.07 fut. Feltelepítettem a CUPS 1.5.3 és az avahi csomagokat (iOS-ről is lehessen használni)
Nagy küzdések árán, sikerült a nyomtatót a CUPS -ban felismertetni, az avahi-daemon felkonfigurálása után, pedig az IOS-ban is megjelenik, mint airprint nyomató.
A probléma az, hogy ipp://<hostname>:631/printers/EPSON_Stylus_SX200 URI-vel nem tudok nyomtatni, "Unable to add document to print job" hibaüzenet jelenik meg, miközben a CUPS Print Jobs között ott van a nyomtatandó dokumentum.
Kipróbáltam Ubuntun, ha kézzel veszem fel a távoli nyomtatót, annyi különbséggel, hogy ipp://... helyett http://-t adok meg, akkor minden gond nélkül tudok nyomtatni.
Elvileg ez egy bug a 1.5.3-as CUPS verzióban. Viszont így iOS-ről nem fogok tudni nyomtatni, mivel az ipp layer nem működik megfelelően.

Kérdésem az lenne, hogy valaki tud fordítani egy frissebb CUPS verziót Openwrt 14.07-hez?

(#13149) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Relay bridget szeretnék (lehet ennek alternatívája is) egy TPLink 841N-en létrehozni. WiFi kliensként csatlakozna, amelyet a LAN-on tovább osztana.
A neten található manualokkal nem sikerült dűlőre jutnom, a 841 utáni eszközök nem "jutnak túl" a 841N-en, nem kapnak IP-t, nem érik el a netet.

Tudtok segíteni?
Köszi!

(#13150) MineFox54 válasza MineFox54 (#13149) üzenetére


MineFox54
őstag

A két oldalon lévő eszközöket egy subneten szeretném elhelyezni. A másik oldalon egy Speedport Entry 2i van, így nem játszik a WDS.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.