Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Flowtation válasza Flowtation (#13400) üzenetére


Flowtation
őstag

Bocs a dupláért. Átraktam, net volt ugyanúgy, de pl. a tracert 8.8.8.8 nem futott le csak a .254-ig, utána timeout. Nem is találtam meg a routert a hálózatban, ping broadcast majd arp -a parancsokkal, uh reseteltem és beállítottam újra mindent. Most meg a gateway a .194 végűre változott, azaz a router fix ip-jét jelzni annak. :F

szerk: a cisco dhcp-hez most nem férek hozzá, mert még mindig kutyulják a netet, de bárki fél kezébe lefogadom, hogy valami sulinetes kavarás van.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13402) vargalex válasza Flowtation (#13401) üzenetére


vargalex
Topikgazda

PC-n biztos, hogy ugyan az a gateway, mint amit a routeren állítottál be?

Alex

(#13403) Flowtation válasza vargalex (#13402) üzenetére


Flowtation
őstag

A router ugye ap módban van, akkor a cisco-tól kap mindent, nem? Egyébként amikor a 194-es végződésű gateway volt akkor is az ipconfig szerint 254 volt...nem értem már abszolút. Fordítva: hiába írom át a routeren a GW-t, akkor is 254-lesz.

Egyébként most hívtak a sulinettől, mivel gondok vannak a dns-el is, az egésznek az a lényege, hogy ha tudom rakjam át a szerverünket a publikus tartományba, meg úgy unblokk az egész hálózatunk a szerver mögött legyen, és ne a cisco mögött. Sok a baj, alig tudnak valamit haladni...bla,bla. Jövő héten állhatok neki, de legalább küldöm az ms-t a francba, és átállok inkább a linuxra.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13404) wigyori válasza Speeedfire (#13382) üzenetére


wigyori
tag

https://forum.openwrt.org/t/support-for-new-archer-c5-v4/15889/13

Ennyi a konkret info egyelore, ha van esetleg ilyen routered mar, osszerakhatok egy image-et, ami eselyes hogy mukodik.

-w-

(#13405) rabbit1975


rabbit1975
csendes tag

Sziasztok!
Oly rég foglalkoztam a témával, hogy segítségre szorulok. Próbálom röviden. Van egy router amiből jön a net utp kábelen. Ezt a netet továbbítom egy CPE510 párral. A vevő oldalon egy tp-link wr741nd osztaná a netet házon belül. Ezt eddig sikerült úgy összehozni, hogy ment a net, és egy kamera képe is megvolt onvif platformmal. A 741 más ip tartományban volt, hogy ne legyen ütközés. Viszont így, távolról nem tudtam elérni a kamerát onvif nélkül. Valahol olvastam, hogy a távoli routert switch módban használva dhcp-t kikapcsolva, az alap router fog ip-t osztani, így elérhető lesz minden a távoli router mögül is.Remélem érthető voltam...
A Tp-link TL-WR741N /ND v1 : OpenWrt Barrier Braker r40352 / LuCI Trunk (svn-r9964)

A kérdés a hogyan? Vagy 3X kizártam már magam! :D

Előre is köszi aki szán rám egy kis időt! :)

Csabi

(#13406) krealon válasza rabbit1975 (#13405) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A kérdés a hogyan?"

Fizikai hozzaferessel, vagy tavolrol?

A tavoli eszkozok kozott van-e olyan, ami nem DHCP-vel van konfiguralva?

Halozati alapismereteknek (ip, netmask, routing, alhalozat szamitas) birtokaban vagy-e? (Enelkul kinkeserves barkoba lesz, es azt en nem vallalom.)

(#13407) rabbit1975 válasza krealon (#13406) üzenetére


rabbit1975
csendes tag

Az egész cucc távol lesz...nagyon távol! :) És full felügyelet nélkül. Ezért volna jó, ha a kamerát/ kamerákat távolról újra lehet indítani, konfigolni ha szükséges. Az alap router dhcp. A CPE510 pár úgy van beállítva, mintha csak egy hosszú kábel lenne.A másik végén rádugtam a router wan portjára és az szórta wifin a netet. Ami módosítva lett, az a 741 ip-je 192.168.1.1- ről 2.1-re Így működik, használható netezésre ( és ez volt az egyik lényeg ) A kamera képe is átjön visszafelé akár a neten is, de csak onvif protkollal és mobilon nézhetően. Még ezzel sem volna akkora gond, de amit esetleg rögzített a belső sd kártyára már nem tudom át tölteni ha szükséges. Illetve ami nagyobb gond, ez olyan mintha nat-olt hálózat lenne, így kívülről nem elérhető semmi ami a 2. router mögött van. Ezért kéne az openwrt-t switch üzembe kapcsolni, és a dhcp-t kikapcsolni. A dhcp-t megtaláltam és kikapcsoltam, de nyilván onnantól a gépen kellett ip-t beállítani, hogy csatlakozni tudjak a 741-hez. A switch üzemmód érdekelne inkább. Úgy az alap router osztaná mindennek az ip-t. Akkor már lehetne forwardolni stb. Remélem sikerült válaszolnom..

Csabi

(#13408) vargalex válasza rabbit1975 (#13407) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A switch üzemmód annyi, hogy a beérkező netet az egyik LAN portra kötöd. A DHCP-t kikapcsolhatod, de automatikusan észre is veszi, hogy van másik, így nem indítja el.
Érdemes az így konfigurált router LAN interface-ját statikus IP-re állítani a megfelelő tartományból, vagy az egészet DHCP-re állítani, így neki is az első router fog osztani.
Esetleg, ha szükség van az összes portra, akkor a wan portot azonos VLAN-ba (vagy hálózatba) lehet tenni a LAN portokkal.

Alex

(#13409) rabbit1975


rabbit1975
csendes tag

Köszönöm! Azt hiszem ennyi a lényeg! :) Összerakom és tesztelem....

Csabi

(#13410) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok! Azt esetleg tudja valaki, hogy egy ASUS RT-AC51U router openwrt-vel felismeri-e a ZTE MF190 usb-s modemet? A normál oprendszere sajnos nem ismerte fel, nincs a választható modemek között.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13411) krealon válasza Victoryus (#13410) üzenetére


krealon
Topikgazda

Elvileg megoldhato.
3G/4G felhasznalaskor legegyszerubb a rOOter firmware hasznalata, de ugy latom, hogy erre a tipusra meg nem keszult el. (Ami nem csoda, hiszen az alapjaul szolgalo OpenWRT-ben is csak a 18.06.0 verzio ota tamogatott.)
Ha erzel magadban erot sajat firmware keszitesre, akkor itt vannak a scriptek rOOter firmware gyartashoz.

(#13412) woodworm válasza Victoryus (#13410) üzenetére


woodworm
veterán

Esetleg padavannal kipróbálni, több támogatás van hozzá, mint a gyárihoz.

(#13413) hyper83


hyper83
tag

Sziasztok,

tudnatok ajanlani egy viszonylag megfizetheto(max 30 ezer FT) WIFIs dual vagy harom savos routert, amin jol fut az OPENWRT? (pl. TP-Link Archer A7 AC1750 milyen?)
Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#13414) CheGhost válasza hyper83 (#13413) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Szia!
Ajánlom figyelmedbe az alábbi topikot, mely kifejezetten az általad felvetett kérdéssel foglalkozik:
Fórumok » Hálózat, szolgáltatók » Milyen routert?

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#13415) hyper83 válasza CheGhost (#13414) üzenetére


hyper83
tag

Köszi szepen a linket!

(#13416) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!
Igaz x86, már túl inteligensre sikerült alkotni, amikor észleli, hogy a monitor nagyobb felbontású, átvált rá. Hogyan tudom erről lebeszéni?

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#13417) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Van egy régebbi Huawei hg850a gpon terminalom. Ez a Telekomos modem. Van erre valami openwrt? Ha kell uarttal is fel tudom tolni, de mInden megoldás érdekel. Lényeg, hogy valami alap switchet kihozzak belőle, router funkció sem lényeg.

(#13418) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Üzembe helyeztem egy Pi-hole-t, így Luci-n erre irányítom a DNS-t, viszont ha lehalna a szerver, akkor másodlagos címnek az 1.1.1.1-et adom. Csak a Luci-ban nincs kiírva hogy elsődleges és másodlagos DNS :) Biztonság kedvéért kérdem, hogy az "Egyedi DNS szerverek használatánál" felső sorba megy a Pi-hole címe, és a második sort csak akkor használja ha az első nem elérhető?:R

4 8 15 16 23 42

(#13419) aicon


aicon
senior tag

Van arra lehetőség hogy naplózzam hogy belső hálózaton levő gépekről milyen weboldalak lettek megnyitva?
Valami olyasmi mint pl. a böngésző előzmények a Firefoxban, de központosítva.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#13420) Headless válasza aicon (#13419) üzenetére


Headless
őstag

Dnsmasq log nem elegendő?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13421) Tamy válasza aicon (#13419) üzenetére


Tamy
senior tag

Gargoyle alapból tudja, a "gyári" OpenWRT tudtommal nem, de valahogy biztos rá lehet venni azt is. Esetleg proxy... A különböző egyéb verziókról (vargalex, suste...) meg majd a többiek biztosan megmondják.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13422) aicon válasza Headless (#13420) üzenetére


aicon
senior tag

Az nem csak a domaint logolja?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#13423) metalman


metalman
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata E-lins router gyártóval kapcsolatban?
Open source firmware-el kínálnak routereket beépített LTE modemmel. Sajnos nagyon nehéz olyan készüléket találni, ami rendelkezik beépített 4G modemmel és nyílt forráskódú firmware telepíthető rá.

http://www.e-lins.com/EN/routers/ddwrt-4g.html

[ Szerkesztve ]

(#13424) Headless válasza aicon (#13422) üzenetére


Headless
őstag

Dns lookup, igen az a kérdés, hogy elég-e az, vagy mást szeretnél?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13425) aicon válasza Headless (#13424) üzenetére


aicon
senior tag

A teljes URL kellene

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#13426) g0dl válasza aicon (#13425) üzenetére


g0dl
addikt

Egyrészt
A https használat alakulásának görbéje azt mutatja, hogy ultrabéne helyek érhetők el csak http-n .
Már 70% felett.

Másrészt a https kérésből a teljes url-t nem fogod kiszedni plain textben, hacsak nem kezd el a rendszer proxyzni, és saját certekkel dolgozni, ami jellemzően nem az otthoni megoldások jellemzője.

(#13427) tonyrulez válasza tonyrulez (#13418) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ismét én. Szeretném beállítani hogy a Pi-hole legyen a DHCP szerver. Jelenleg csak úgy használom hogy az Interfészek - WAN - Haladó beállítások - DNS-nek megadtam a Pi-hole IP címét.

Viszont ezen leírás alapján megcsinálnám a 2-es opciót. Interfészek - LAN - DHCP kiszolgáló - DHCP beállítások - 6,192.168.1.105, Pi-Hole-ban pedig beállítottam a rputer-t (192.168.1.1) upstream DNS szervernek. Routert újraindítva net volt, de a Pi-hole egyáltalán nem volt használva, nem növekedett a query számláló, és log is üres volt utána. Ha meg megnyomom hogy Interfész figyelmen kívül hagyása
- DHCP tiltása ezen az interfészen, akkor eltűnik az a beállítási lehetőség is ahol a 6,192.168.1.105-öt adnám meg.

Valakinek van ötlete hogy hogyan lehetne működésre bírni? Valaki csak használja a pihole-t :)

4 8 15 16 23 42

(#13428) kovbandi82 válasza tonyrulez (#13427) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Amikor a Piholet használtam akkor az install után simán a routerban beállítottam DNS-nek a Pihole IP címét és annyi. Nem állítgattam semmi mást.

(#13429) tonyrulez válasza kovbandi82 (#13428) üzenetére


tonyrulez
őstag

Én viszont szeretném látni hogy melyik eszközön mi lett blokkolva, ez csak a DHCP-vel érhető el, jelenleg csak a routert jelzi minden query-nél.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13430) vargalex válasza tonyrulez (#13427) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a PiHole a DHCP szerver is, akkor azon kívül, hogy azt rendesen config-olod (a router LAN IP-je a gateway, stb.), valamint a routerben a LAN interface-on letiltod a DHCP szervert (bár, ha a router indulásakor már fut a DHCP szerver a PI-n, akkor ezt érzékelni fogja és úgysem indítja az OpenWrt) és beállítod a LAN interface IP-jét, semmi más dolgod nincs.
Az a 6,192.168.1.105 beállítás éppen azt jelentené, hogy a router marad a DHCP szerver, de a kliensek felé más DNS szervert hirdessen, ne magát.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13431) tonyrulez válasza vargalex (#13430) üzenetére


tonyrulez
őstag

Szia!

Pi-Hole-ban bekapcsoltam a DHCP szervert [kép], gateway-nek routert [kép], és OpenWRT-ben letiltottam a DHCP-t [kép]. Pi-Hole nem mutat egyetlen DHCP bérlést sem, csak 2 klienst jelez [kép] (vagyis csak localhost és router), illetve wifi-re nem lehet csatlakozni "Nem sikerült az IP-címet konfigurálni" hibával, csak kábelen van net. Mit rontottam el? (Természetesen router újra lett indítva)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13432) vargalex válasza tonyrulez (#13431) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A Pi-n tűzfal nem blokkolja a 67-68 UDP portokat?

Alex

(#13433) tonyrulez válasza vargalex (#13432) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megnyitottam, sajnos továbbra is ugyanaz a helyzet :F [kép]

4 8 15 16 23 42

(#13434) vargalex válasza tonyrulez (#13433) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A DHCP szerver hallgat az enp3s0 interface-on is?

Alex

(#13435) tonyrulez válasza vargalex (#13434) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha jól veszem ki, igen:

tonyrulez@brix:~$ tail /etc/dhcpcd.conf

# A ServerID is required by RFC2131.
require dhcp_server_identifier

# Generate Stable Private IPv6 Addresses instead of hardware based ones
slaac private
interface enp3s0
static ip_address=192.168.1.105/24
static routers=192.168.1.1
static domain_name_servers=127.0.0.1

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13436) whiterat


whiterat
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a wifi MAC filternél (TL-WR1043ND V4) )mennyi a maximális száma a listába tehető mac addresseknek?

Továbbá, hogy az OpenWRT tud olyat wpa2-Enterprise módban, mint a DD-WRT, hogy a radius szervernek a csatlakozni kívánó eszköz wifi mac címét küldi el username+jelszóként?

[ Szerkesztve ]

(#13437) tonyrulez válasza vargalex (#13434) üzenetére


tonyrulez
őstag

0Siker! Webmin-en a firewalld szekcióban a portok mellett hozzáadtam a dhcp service engedélyezését is, így megjelent már egy-két eszköz a listában. Igaz vezetékes eszköz egy sem, gondolom még él a DHCP bérlete az OpenWRT-től.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13438) tonyrulez válasza tonyrulez (#13437) üzenetére


tonyrulez
őstag

De amint újraindítottam a pihole szervert, nem kapott ip címet, így el sem tudtam érni a felületét... Openwrt-n visszakapcsoltam a DHCP-t, így kapott címet már. lyenkor mit lehet tenni, hogy annak rögzített IP címe legyen? Tudom hogy távolodunk a topik témájától, de jó lenne ezt még megoldani :)

4 8 15 16 23 42

(#13439) vargalex válasza tonyrulez (#13438) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a Pi a DHCP szerver, akkor neki egy statikus IP-t kell beállítani az érintett interface-jára.

Alex

(#13440) tonyrulez válasza vargalex (#13439) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezt értem, de hol, a saját DHCP szerverén állítsam be önmagát? Vagy a routeren, OpenWRT-n kell beállítani hogy azt az egy eszközt ő ossza ki IP-vel?

4 8 15 16 23 42

(#13441) vargalex válasza tonyrulez (#13440) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem a routeren, hiszen ott letiltod a DHCP szervert. Le is kell, hiszen egy hálózaton nem jó, ha 2 önálló DHCP szerver van.
A statikus IP-t elvileg jól állítottad be.

Alex

(#13442) tonyrulez válasza vargalex (#13441) üzenetére


tonyrulez
őstag

/etc/network/interfaces-ben is beállítottam statikus IP címet, majd egyszerre újraindítottam a szervert és a routert. Egyelőre lekopogom működik minden, szerver megkapta a saját statikus címét, többi eszközök csatlakoznak és megjelennek a pihole felületén. Egyedül blokkolni nem blokkol semmit, de ez már nem ennek a topiknak a témája :)

4 8 15 16 23 42

(#13443) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Van egy TP-Link TL-WDR3600 v1-es routerem. Pár éve OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 fut rajta. Hogyan tudnám legegyszerűbben visszatenni rá a gyári fw ? NAS használata mellet nincs szükségem openwrtre , viszont pár hete elkezdte eldobálni a wifit az eszköz, gondoltam visszateszem az eredeti fw, hátha az segít, és nem kell újat vennem.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#13444) Flowtation válasza vargalex (#13402) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Azóta nem tudtam foglalkozni a dologgal, de jó lenne megoldani, mert rágják a fülem. A lényeg dióhéjban annyi, hogy a router ap módban működik, a lannál megadva a fix ip, mask, gateway, mégse tudok csomagot frissíteni/letölteni. Minap próbálkoztam mindenhogy és azt figyeltem meg, hogy fix ipvel még a gatewayt se tudom pingelni, míg dhcp-n igen. Elképzelhető ez, hogy a cisco 892-ben van egy olyan opció, hogy a fix ip-k le vannak tiltva?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13445) vargalex válasza Flowtation (#13444) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, IOS-ben meg lehet adni olyanokat, hogy csak DHCP kliensek kapjanak forgalmat...

Alex

(#13446) Flowtation válasza vargalex (#13445) üzenetére


Flowtation
őstag

Ó, hogy az a...mindenesetre kértem visszahívást ez ügyben, remélem hamar megoldják. Egyébként akkor a soho router hogyan tud működni fix ipvel mint ap?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13447) vargalex válasza Flowtation (#13446) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az IOS-ben engedélyezni kell az adott portra...

Alex

(#13448) Flowtation válasza vargalex (#13447) üzenetére


Flowtation
őstag

jaj értem én, de minden lófütty dologért telefonálni kell, semmihez nem férek már hozzá, még egy nyavalyás dhcp kizárást sem tudok csinálni a változtatások miatt. Ja sulinetről van szó, ha nem mondtam még. :))

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13449) vargalex válasza Flowtation (#13448) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem egyszerűbb akkor DHCP-re tenni a LAN interface-t, majd mondják meg, hogy mi lett az IP címe? A router úgyis folyamatosan menni fog, így nem hinném, hogy változna.
Persze a kérdés még az, hogy azzal foglalkoznak-e, hogy lehetnek-e mögötte kliensek. Azaz ezt tiltják-e, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13450) Flowtation válasza vargalex (#13449) üzenetére


Flowtation
őstag

Látod ezt nem tudom. Nekem megoldás lenne az is, hogy addig dhcp-re teszem a routert, amíg leszedem a nyomtatóhoz szükséges csomagokat. Nincs valami parancs, amivel kilistázhatom az ip-ket, hogy melyiken lehet a router? arp -a nem jó erre?

Esetleg ha a lan dhcp-re és a routeren is beállítok egy dhcp szervert, mondjuk valami c osztályú tartománnyal?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.