Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) Laszlo733


Laszlo733
aktív tag

Sziasztok! Mobiltelefonon / kliens / és a routeren /szerver / kiépítésre került saját VPN. Mobilról rendesen kapcsolódok is a saját local hálózathoz / az otthoni IP címet látom /. Elérek mindent / router, médialejátszó, számítógép, stb. / Azonban érdekes módon, ha bármelyik / mobilon / lévő böngészőben meg szeretnék nézni egy weboldalt, akkor ott már nincs internet kapcsolat. A .ovpn fájlban ezt a sort helyeztem el: redirect-gateway local def1, próbáltam a local szó elhagyásával is, de úgy sem volt jó. Amennyiben a teljes sort törlöm, akkor működik a böngésző is, de akkor nem az otthoni szolgáltatói IP cím jelenik meg, hanem a mobilnet szolgáltatójáé. Mi lehet a probléma?

(#12952) Laszlo733 válasza Laszlo733 (#12951) üzenetére


Laszlo733
aktív tag

Rájöttem, csak a tűzfalban kellett engedélyezni a WAN-t is a VPN -nek, így már megy a net is.

(#12953) QG


QG
tag

Szeretnék egy OpenWRT kompatibilis, ACs routert 25ezer alatt.
Vettem egy D-Link DIR-860L-t, sokkal rosszabbul teljesít, mint az öreg TL1043as. Viszont mivel panelben vagyok, 30 különböző 2,4es wifi interferál, 5GHz-t akartam.
Vettem két hete egy TL Archer C7et, viszont v4et adtak, arra nincs stabil OpenWrt verzió, visszaküldtem.
Ma érkezett meg egy Archer C5, amit 3 antennásnak hirdettek, és a dobozán is ilyen kép van, ám valójában v2, két antennával. Megy vissza ez is.

Milyen routert lehet ma Magyarországon kapni 25 ezer alatt, ami megy az OpenWRT stabil verziójával, és tud ACt?

[ Szerkesztve ]

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#12954) vargalex válasza QG (#12953) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A DIR860L-et melyik OpenWrt verzióval próbáltad? A stabil verziókon még nagyon gyatra a wifi, viszont tavaly decembertől a trunk verziókon szerintem hibátlan.

Alex

(#12955) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Tudtok-e tippet adni?
500-as Digó netünk lesz, és kéne valami router, ami Openwrt-vel képes legalább nagyjából kiszolgálni. Mi az, ami elég erős ehhez?
AC-s wifi nem hátrány...
Van egy 1043v1-em, aminek mondjuk a wifije döglött, de gyanítom, hogy nem csak attól lassul be a háló, hanem a proci is kehes - ezen elvileg gigás a wan, de valószínű inkább vennék valamit helyette.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12956) woodworm válasza hcl (#12955) üzenetére


woodworm
veterán

Mint odaát említettem és itt visszább is le van írva, mt7621 vonalon kell nézelődni. Itthon a 860lb1 használtan vagy webshopból a xiaomi 3g.

(#12957) hcl válasza woodworm (#12956) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor azt nem láttam, köszi.

Illetve : Fastpath - ról van valami leírás, hogy hogyan-merre lehet beszerezni egyes OpenWrt verziókhoz?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#12958) QG válasza vargalex (#12954) üzenetére


QG
tag

Helló!

Már vagy 15 routerre raktam OpenWRTt, többnyire TL1043ra és TL841re, de eddig mindig csak stabilat, LUCIval beállítva.
Jól tudom, hogy a trunc verziónál nincs LUCI?
Van valami guide (akár angolul) ami elmagyarázza a dolgot az elejétől? Amit én találtam, az feltételezi, hogy már van a rotuernek internetkapcsolata, de én azt is csak LUCIn keresztül tudom beállítani.

Köszönöm,
András

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#12959) Headless válasza QG (#12958) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Ha DHCP-s interneted van, akkor bedugod és menni fog, ha nem, akkor egyszerűbb egy másik router mögé kötni a telepítésig (már ha van) így akkor szintúgy lesz rögtön internete.

Ha PPPoE neted van, és nincs másik routered, ha az szívás, de az sem vészes...

uci configuration

ezután mehet a telepítés...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12960) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jut eszembe; várható valamikor a Broadcom chipes Archer C5-ök támogatása? V2 és tettestársai?

Mutogatni való hater díszpinty

(#12961) Headless válasza hcl (#12960) üzenetére


Headless
őstag

Broadcomra ne nagyon várj openwrt-t. Jelenleg mt7621 boardokat érdemes olcsón venni( xiaomi 3g,mqmaker witi board,dir 860l,stb...) drágan meg asus,linksys.. Wrt3200 acm? stb...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12962) hcl válasza Headless (#12961) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK köszi :)
Akkor 1.2-es arcsőrt kell venni, mert az asszony meghallotta, hogy 1200-as wifi, azt' azóta csak az :D
Bár nem zárkózok el a D-Linktől sem, ha a 860 annyira jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12963) krealon válasza hcl (#12960) üzenetére


krealon
Topikgazda

"várható valamikor a Broadcom chipes Archer C5-ök támogatása?"

A Broadcom-nak nincsen nyilt forrasu (Fully Open Source) Wifi drivere.
Nem csodalom, hogy az OpenWRT fejlesztok nem akarjak magukat szivatni vele.

Ezert is lenne nagy ervagas a nyilt forraskodu projekteknek, ha a Broadcom felvasarolna a Qualcom-ot.
Szerencsere ez nem tortent meg.

(#12964) hcl válasza krealon (#12963) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12965) QG válasza Headless (#12959) üzenetére


QG
tag

PPPoE netem van, de be tudom dugni másik router mögé.
Viszont sysupgrade után felteszem az IP címe 192.168.1.1 lesz, ugyanúgy, mint a tényleges router, ami mögé beraktam. Nem akad össze?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#12966) suste válasza QG (#12965) üzenetére


suste
veterán

A "network" configot kell akkor is szerkeszteni, és átírni másik subnet-re (pl 192.168.2.1) a LAN interfészt.[link]

Trunk telepítésnél arra figyelj, hogy mindent tegyél fel ami csak kellhet (és elfér:) ), mert ez naponta változhat!
Egyébként ha dir860lb1 -ről van szó, akkor jobban jársz szerintem egy vargalex vagy headless builddel, ha valamelyikben minden benne van neked ami kellhet.

(#12967) QG válasza suste (#12966) üzenetére


QG
tag

Arról van szó.
Hol találok ilyen buildet, ami upgrade, nem factory?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#12968) suste válasza QG (#12967) üzenetére


suste
veterán

van a routernek saját topicja, ahol vargalex belinkelte a sajátját
és headless is linkelte többször a tárhelyemet és a saját googledrive-ját is....

(#12969) QG válasza suste (#12968) üzenetére


QG
tag

Az összefoglalót elolvastam, ott csak stabil build van, meg egy olyan, amit 2017 júniusban linkelt.
Vargalex szerint meg 2017 december óta jó, szóval elvesztem.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#12970) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Nem működik sajnos stabilan az USB kezelés, így nem maradhat az OpenWRT. :(

Linksys WRT1900ACS-en hogy tudok visszamenni a gyárira (ne a wiki oldalt linkeljétek azt én is látom, de az kevés, hogy látom :DDD )

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12971) vargalex válasza #Morcosmedve (#12970) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mi hiányzik szerinted onnan?
Elég sok lehetőséged van még a normál flash-elésen kívül: tftp, kwboot, recovery (a WRT-kben van egy alternate firmware partíció, ahonnan speciális indítással a bootloader a gyári másodlagos firmware-t indítja.

Alex

(#12972) #Morcosmedve válasza vargalex (#12971) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azt próbáltam, hogy átváltok a másik particióra, de nem jött be semmi a router IP-jén.
Normál flash-elésen nem tudom mit értesz, de nyilvánvalóan nem indul el a gyári img-ről semmi.

A linken már az első lépés esetén hiába értem, ami le van írva, de nem csináltam, ezért nem tudom, hogy kell.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12973) Gyurka6 válasza suste (#12968) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Label nevet hogyan tudok az általad készített firm alatt kézzel létrehozni? (Fdisk, nem sikerült)

Gyurka

(#12974) suste válasza Gyurka6 (#12973) üzenetére


suste
veterán

LABEL -t ext4 partició esetén a 9092/Setup/Hdd label fül alatt létét módosítani a 2. Pontban

(#12975) Gyurka6 válasza suste (#12974) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszönöm!
(Esetleg a parancssort is le tudnád írni,nem találtam csak e2label(?) programra hivatkozást, ilyent meg nem találok...)

Gyurka

(#12976) suste válasza Gyurka6 (#12975) üzenetére


suste
veterán

Miért nem jó a 9092?
Parancs most fejből nem megy..

(#12977) Gyurka6 válasza suste (#12976) üzenetére


Gyurka6
őstag

Nem sürgős..., eddig nem csinálta meg. Régebben beszéltünk, hogy eee kis pc-m van, aminek az érintő ernyőjéhez nincs rendes driver (így azon jobb oldalt jön fel a +menű és a setup utáni elsőt tudom elérni legtöbbször, csak néha jön fel mind (most nem), w7-en meg nagyon lassú. Nem sokára "rendes" net-hez és géphez érek

Gyurka

(#12978) Gyurka6 válasza Gyurka6 (#12977) üzenetére


Gyurka6
őstag

Úgy tűnik a tune2fs kell(?) hozzá, legalábbis megcsinálta, köszi!
(A parancs sort szívesen venném...)

Gyurka

(#12979) suste válasza Gyurka6 (#12977) üzenetére


suste
veterán

9092/System/style: mobile view -t lehet már régóta igazítani többféle képpont mérethez :)

(#12980) vargalex válasza #Morcosmedve (#12972) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Melyik első lépésre gondolsz? Ha normál flash-elésre, akkor a vlan gyári állapotra allitásával kezdődik, ami copy+paste.

Alex

(#12981) Gyurka6 válasza suste (#12979) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, megnézem!

A wr-710-en a bb builded van, közben megváltozott a Free-Wifi kódolása, az újabb wpad-ban benne van.
Ezt simán le tudom cserélni?

Gyurka

(#12982) #Morcosmedve válasza vargalex (#12980) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Megcsináltam a registry bejegyzést (betöltöttem, nem tudom a merge alatt mit ért az útmutató) letöltve a PuTTY Confg-ot txt-be, majd bemásoltam a PuTTY-ba a 2-es lépést, utána megnyitom rendszergazdaként a PuTTY-t (betöltom a listában már megjelenő SSH.OpenWrt-t), parancssorban futtatnám, a 3-as pontot (chmod ./vlan-reset.sh +x ; ./vlan-reset.sh), de nem megy. Ezért írtam, hogy ne a linket tegyétek be, mert az alapján!? csinálva nem megy. Keresi a Key.ppk-t:

Regedit:

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12983) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Radius szervert használ valaki Openwrt-n? Az user/pass párosokat ugye egy config fájlban tárolja, ami simán kiolvasható. Nem gond ez, ugyanúgy biztonságos?

(#12984) 8zabi


8zabi
őstag

hamarosan érkezik egy vérfrissített verzió, az OpenWrt 18.06, erről a GitHub árulkodik

[ Szerkesztve ]

(#12985) Headless válasza #Morcosmedve (#12982) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Te értelmezed is amit írnak vagy csak másolgatod a parancsokat ami le van írva?...

Mondjuk az tény, hogy a puttyos(windows-os) megoldás el van túlozva minek ssh-key-es azonosítást belekeverni egy ilyen leírásba nem értem, de mint látom a képen az ssh kapcsolatot sikerült végülis jelszó segítségével létrehoznod.

A második persze hogy nem megy, mert futtatni próbálsz egy fájlt, amit nem hoztál létre. Ezt legegyszerűbben úgy kerülném ki, hogy fognám azt a fájl tartalmat kimásolnám és beilleszteném putty ablakba (ctrl+c majd az ablakba jobbklikk)...

Ezzel visszaállítod a vlan configot alapra utána mehetsz a frissítésre, ami igazából csak egy sysupgrade, akár lucin keresztül.

De mindenképp javallom, hogy előszőr mielőtt kérdeznél értelmezd a leírást és ne másolj semmit sem ész nélkül...

Pl ahogy az ssh kulcs elérési útvonalánál bent hagytad a c:\\path\\to\\ssh.key de ezt a lépést mint írtam meg átugorhatod szimplán azzal, hogy rootként a jelszóval ssh-zol be a routerre.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12986) #Morcosmedve válasza Headless (#12985) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Amit írnak? Mutasd meg, hol írja merre van a “Key.ppk”...hol írja, hogy generáljak neki? (a könyvtárat megcsináltam, az ne zavarjon meg, hogy ugyan az az elérési út és a név, nekem így egyszerűbb lekövetni).
Szóval miután leírtad, hogy nem hoztam létre (a mit is?...) gondolkodtam és kigoogle-ztam, hogy mi és hogyan lehet ilyen ppk-t csinálni - ha már nem találtam - betettem a helyére.

Nem ész nélkül másolok, megnéztem mi az a kódsor és mivel a 2-es utasítást szerencsére tisztán ki tudtam venni - be kéne másolni 1:1-be - mindettől függetlenül nem megy a gyári .img telepítése, továbbra sem (luci alól próbáltam, ssh és config-“custom” ssh belépéssel egyaránt). Ne a lehordó válaszokból derüljön ki kérlek, hogy miért nem megy, meg hol keressem a nemlétező leírásban, amire kértem, hogy ne hivatkozzunk, mert számomra nulla eddig a segítségtartalma.- hagyjuk. :R

Ott tartok, hogy a chmod ./vlan.sh +x ; ./vlan.sh nem fut/nem találja. Kérdésem, hogy mit kell még tenni, hogy működjön?

Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12987) Headless válasza #Morcosmedve (#12986) üzenetére


Headless
őstag

Ennél jobban nem tudom leírni, hogy ahelyett, hogy futtatni próbálod a FÁJLT amit nem hoztál létre futtasd közvetlen a tartalmát puttyban...(vagy hozd létre a fájlt, pl winscp-vel...) de az előbbi egyszerűbb...

Vagyis kimásolod ezt és bemásolod puttyba (jobb klikk)
swconfig dev switch0 set enable_vlan 0
for port in 0 1 2 3 4 5 6; do
swconfig dev switch0 port $port set qmode 0
swconfig dev switch0 port $port set pvid 0
done

#---------------------------------------------------
# Remove vLANs from Network:

echo "config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr 127.0.0.1
option netmask 255.0.0.0

config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd8c:9db6:b7ec::/48'

config interface 'lan'
option ifname 'eth0'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr 192.168.1.1
option netmask 255.255.255.0
option ip6assign 60

config interface 'wan'
option ifname 'eth1'
option proto 'dhcp'

config interface 'wan6'
option ifname 'eth1'
option proto 'dhcpv6'
" > /etc/config/network && reboot

De amúgy ott van a leírásban, hogy ez csak akkor kell, ha módosítva volt a switch konfig, ha nem tudsz róla, akkor 99%-ban biztos vaagyok, hogy ez nem is kell.

Luci milyen hibát ad? Ad egyáltalán hibát? Mikori image kb? 3-4 hete volt egy hibás luci amit nem lehetett weben frissíteni...[link] ha e tájékban telepítetted, akkor azért nem tudod frissíteni, ez esetben parancssorból telepítsd...

Winscp-vel átmásolod /tmp-be a fájlt, és frissíted a leírás szerint cli-vel.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12988) #Morcosmedve válasza Headless (#12987) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, ez volt az első, amit csináltam, addig nem is kezdtem el gondolkodni a registry-s .ppk-s sz@rságon, amíg úgy láttam, hogy esetleg ez miatt nem működik a buli.
Azon kívül, hogy jobbklikk, újraindul, nem történt semmi. Én nem tudok róla, hogy módosítottam volna a switch configot.

Azt írja, hogy nem megfelelő fájlformátum. Ez valami 17.01.4-es verziójú LuCI, ami fent van. Amit fel szeretnék tenni az a latest gyári linksys fw.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12989) Headless válasza #Morcosmedve (#12988) üzenetére


Headless
őstag

Mondtam próbáld meg ssh-n is frissíteni... Sysupgrade parancsal, ahogy a leírásban van...
Ha van net...
wget -O /tmp/original.img "<url_to_the_image>"
sysupgrade -n -v /tmp/original.img

De biztos, hogy történt valami, csak te nem vetted észre...méghozzá a teljes network konfigod nullára lett állítva... Bár az értelmét annyira nem értem elvégre flashelsz egy másik imaget, de ki tudja bármi lehet, én nem ismerem ezt az eszközt.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12990) #Morcosmedve válasza Headless (#12989) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Koszi!

Winscp nem csatlakozik, a programkod jo lenne, amit adtal, de nem hajlando letolteni a direktlinkrol (van net wifin, lanon van a router).

Kezdem elengedni ezt a dolgot, nevetséges, hogy nem lehet egy nyomorult img-t feltenni. :(

Latszolag nem, nyilvan a vlan reset lefutott.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#12991) #Morcosmedve válasza #Morcosmedve (#12990) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Failed to allocate uclient context - a hiba, ez este lemaradt, mert levágtam a laptopot.

© asszongya'hogy

(#12992) #Morcosmedve válasza #Morcosmedve (#12991) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Sikerült force installal, előtte valahogyan behoztam winscp-n, minden fele tilto ablak ellenere es bemasoltam.

© asszongya'hogy

(#12993) hati válasza 8zabi (#12984) üzenetére


hati
addikt

Már binárisok is elkezdtek szállingózni.

(#12994) QG válasza suste (#12968) üzenetére


QG
tag

Sikerült, végül egyszerűbb volt, mint gondoltam.
Viszont most próbálnék rá tenni DDNS modult, de nem megy:

Installing luci-app-ddns (2.4.8-2) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ramips/mt7621/packages/luci/luci-app-ddns_2.4.8-2_all.ipk.
Installing ddns-scripts (2.7.6-20) to root...
Downloading http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ramips/mt7621/packages/packages/ddns-scripts_2.7.6-20_all.ipk.
085409 WARN : Service section disabled! - TERMINATE
085409 WARN : Service section disabled! - TERMINATE
Configuring ddns-scripts.
Configuring luci-app-ddns.

//usr/lib/opkg/info/ddns-scripts.postinst: .: line 130: can't open './ddns'
//usr/lib/opkg/info/luci-app-ddns.postinst: .: line 130: can't open './40_luci-ddns'
//usr/lib/opkg/info/luci-app-ddns.postinst: .: line 130: can't open './40_luci-ddns'

Mi lehet a gond?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#12995) stopperos válasza hati (#12993) üzenetére


stopperos
senior tag

Inkább ezt nézd:
http://downloads.openwrt.org/releases/18.06-SNAPSHOT/
Folyamatosan megy a fordítás.

Én feltettem előző héten egy TL-WR841ND ver8.1 és egy TL-WR740N ver4.2x eszközre. Az elsőre simán felment, a második beakadt egy bootloop-ba és tftp-vel sikerült ráküldeni végül.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12996) cigam


cigam
félisten

Tegnap kaptam egy levelet a UPC-től:
Tájékoztatjuk, hogy az előfizetéséhez kiosztott IP címről VPNFilter Malware észlelés történt.

...
IP: 89.135.18.164
Észlelt kártevő: VPNFilter Malware

Műszaki javaslataink:
A VPNFilter egy malware amely a következő eszközöket fertőzhette meg: Linksys, MikroTik, NETGEAR, és TP-Link routerek, illetve a QNAP NAS eszközöket.

VPNFilter malware eltávolítása lépésről lépésre:

1. Csatlakoztassa le az eszközét a hálózatról.
2. Végezzen el egy gyári értékekre való visszaállítást az eszközén (gyári értékekre való visszaállítás esetén az eszközén lévő beállítások elvesznek!).
3. Változtassa meg az Admin jelszót.
4. Frissítse az eszközön lévő Szoftvert és Firmwaret.
5. Az eszközön lévő aktív funkcióknál változtassa meg az alap jelszót.

Amennyiben további kérdések merülnek fel, kérjük forduljon Cégünk telefonos ügyfélszolgálatához a 1221-es telefonszámunkon, ahol munkatársaink a hét minden napján, a nap 24 órájában készséggel állnak az Ön rendelkezésére.

Egy tp-linken fut ez: LEDE Reboot 17.01.4 r3560-79f57e422d / LuCI lede-17.01 branch (git-17.290.79498-d3f0685)

Hogyan tudom eltávolítani, ill. beállítani úgy hogy vissza se jöjjön?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#12997) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Van egy régebbi routerem tplink tl-wr740n, amit repeaterként szeretnék használni. A fő router egy asus rt-ac66u. Azt javasolták nekem hogy egy cfwt tegyek a tplinkre. A Gargoyle router oldalon csak v1, 3 van ehhez a típushoz, de az én eszközömnek az alján v2.5 van, de ilyen nincs a listában. Melyik verziót tegyen rá? 741nd v2-t ajánlották hogy azt tegyen rá. Tényleg az kell rá?

[ Szerkesztve ]

(#12998) fpeter84 válasza Mtomasz81 (#12997) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nyisd ki és nézd meg a ram és flash típusát: a ram a százlábú, a flash 8 lábú ic a proci közelében. Ha nincsen legalább 32MB a ram és 4MB a flash akkor nem is érdemes próbálkozni. Utóbbi esetleg forrasztással áthekkelhető nagyobbra, de kérdéses hogy megéri e a vesződést... Továbbá a procira is nézz rá - előtte utána verziókon AR7240-es volt, valószínűleg ezen is az lesz, továbbá a nyákon is lehet egy verziószám rászitázva ami közelebb juttathat a válaszhoz...

(#12999) vargalex válasza cigam (#12996) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem lennék meglepve, ha csak a MAC cím miatt (aminek az első 3 tagja a gyártót azonosítja) kaptad. Ha valóban csak ez az eszköz jöhet szóba...

Alex

(#13000) cigam válasza vargalex (#12999) üzenetére


cigam
félisten

Oh...
Most úgy néz ki, hogy UPC modem -» TP-Link WD3600(SamKnows mérődoboz) -» TP-Link WR741(az említett openwrt fw-el)

Házilag hogyan ellenőrizhetem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.