Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) e90lci válasza vargalex (#13650) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
N-esen?Akkor csak nem írja ki?abg-t ír csak.Na ezt kipróbálom majd.Nem is néztem a klienst mennyi az annyi.Ha nem az sem gond tökéletes így is.

(#13652) vargalex válasza e90lci (#13651) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondjuk a sebességet én sem néztem, a kliensem pedig tud a-t is.

Alex

(#13653) xabolcs válasza MaCS_70 (#13637) üzenetére


xabolcs
őstag

Szerintem ilyen "modem-mod" nem letezik.

Hogyan kepzeled ennek a kiepitesnek a mukodeset?
Beledugod a "modembe" a mobilsticket, s vele egy halozaton levo geprol elinditanad a stickhez tartozo programot, s kapcsolnad be az internetet?

Legyszives ird le reszletesen, hogy hogyan gondoltad mukodes kozben ezt a modemes dolgot!
Mert ahogy mar irtam, szerintem ilyen nincs, hogy csak "modemkedjen" egy eszkoz.

Olyan van, hogy tetszoleges gepbe bedugod a mobilsticket, az betarcsazik, s akkor annak az eszkoznek lesz internet elerese.
Amelyik elerest meg lehet osztani azzal a (virtualis-) maganhalozattal, amelyiknek resze a mobilinternetes gep.

Ez, az internetmegosztasi funkcio viszont mar teljes egeszeben router funkcio.

Ezert gondolom, hogy "csak modem" funkcioval nincs ertelmes kiepites.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13654) MaCS_70 válasza xabolcs (#13653) üzenetére


MaCS_70
félisten

A helyzet tehát az, hogy kellene egy eszköz, amibe bedugom a 4G sticket, és ez az eszköz csatlakozna a router WAN-portájra, "ellátva" azt NAT-olatlan internettel.

Azért nem jó a routerbe dugott 4G stick, mert:
1. Az egyik helyen eleve nincs USB-s router, amibe sticket lehetne dugni,
2. A routerek eleve baromi gyenge sebességet vesznek át az USB-s 4G stickektől.

Én elvi akadályát nem látom annak, hogy működjön egy ilyen "modem" egység, csak működő megoldást nem látok rá. Igény az lenne rá, mert ahogy futom az érdeklődő köröket, rendre azt kapom vissza, hogy ha találok valamit, akkor szóljak, mert másnak is nagy szüksége lenne ilyesmire.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13655) woodworm válasza MaCS_70 (#13654) üzenetére


woodworm
veterán

Ez múlni fog a sticken is. Némelyiket elég nehéz modem módban szóra bírni.

(#13656) MaCS_70 válasza woodworm (#13655) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy D-Link DWM222, illetve egy Huawei e3372s stickről van szó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13657) krealon válasza MaCS_70 (#13654) üzenetére


krealon
Topikgazda

"kellene egy eszköz, amibe bedugom a 4G sticket, és ez az eszköz csatlakozna a router WAN-portájra, "ellátva" azt NAT-olatlan internettel."

A NAT-olatlan internet azert kellhet, mert:
- "a" router buta, es csak a WAN IP cimet tudja Dinamikus DNS-kent hasznalni
- bejovo kapcsolatnak kell erkezni "a" router-re, hogy azon portot lehessen forwardolni.

Az elso megoldasa trivialis az OpenWRT-s ddns csomaggal, ami URL-bol is kepes a WAN IP-t feldolgozni.

A masodik pontra pedig egy DMZ beallitas "a" router WAN IP-jere a megoldas.

Ennek tukreben gyakorlatilag lenyegtelen, hogy a modemet kezelo eszkoz NAT-ol-e vagy sem. :R
(Ha a rendszer nem tud 1 hopp novekedest elviselni, akkor onnan jobb menekulni.)

(#13658) MaCS_70 válasza krealon (#13657) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem állítom, hogy teljesen érem... :(

A helyzet annyiban egyszerűsödik, hogy az alaphelyzet, ami miatt eredetileg írtam, némi wifis / kültéri kábelezéses trükközéssel talán megoldódik. Ezek után marad a saját problémám, ami viszont messze nem annyira égető, és ráadásul pontosan ismerem a saját paramétereimet és igényeimet.

Jelenleg egy Asus RT-N18u routerbe dugott 4G stickkel oldom meg a netet, amivel másfél problémám van:

1. Lassú, mindössze 20-25 Mbps a sávszélességem, aminek az oka a router lassú USB-kezelése.
1,5 Egy LAN-portot le kellene választanom külön VLAN-nak, amit még nem oldottam meg.

Ami miatt nekem fontos a NAT-olatlan net, az a VPN, a routernek elérhetőnek kell lennie kívülről. Az, hogy ezt melyik eszköz intézi, tök mindegy, de a belső hálózat eszközeihez hozzá kell férnem a nagyvilágból.

Az egésznek tehát csak akkor van bármi értelme, ha az új felállásban érdemi sebességnövekedést tudok elérni. Többen esküdtek már arra, hogy OpenWRT-vel megy a gyors USB-stickkezelés, de mondtak ilyen Tomatora is, és finoman szólva nem jött össze.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13659) vargalex válasza MaCS_70 (#13658) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem teljesen értem én sem a ragaszkodásodat a modem módhoz. VPN eléréshez egyáltalán nem feltétel, hogy a VPN-t biztosító eszköznek publikus IP címe legyen. OpenVPN-hez pl. egyetlen port továbbítása elég...
Én már nagyon régen próbáltam 4G USB stick-el a sebességet, de ennyit még egy 1043ND v1-el is tudott emlékeim szerint. Nem lehet, hogy 3G kapcsolatot épít csak fel a paraméterezés miatt?

Alex

(#13660) Victor Súgó válasza vargalex (#13659) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Szerintem ő kívülről akarja elérni a saját hálózatát.

(#13661) Headless válasza Victor Súgó (#13660) üzenetére


Headless
őstag

Ahhoz is elég 1 portforward, azért írta vatgalex.

Macs_70: Ellenben vegyünk elő egy másik kérdést is a vpn-en keresztül is szeretnél nagyobb sebességet, mint 20-24mbit? Mert ahhoz kevés lesz bármilyen soho router openVPN használatával. Vagy használsz wireguardot, de jelenleg kernel támogatás szükséges még. Vagy rendesebb hardwaret raksz az openvpn alá.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13662) Victor Súgó válasza Headless (#13661) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Bocs,egyszerre olvastam több oldalt, valamiért az volt bennem, hogy a NAT-olt címek miatt értetlenkedik.

(#13663) Headless válasza Victor Súgó (#13660) üzenetére


Headless
őstag

Dupla a bad gateway miatt

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13664) MaCS_70 válasza vargalex (#13659) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vargalex, Headless, Viktor Súgó, nagyon köszönöm!

Dehogy ragaszkodom a modem-mode-hoz, semmilyen érzelmi szálak nem fűznek hozzá! Egyszerűen csak ez tűnt logikusnak, amikor még úgy gondoltam, hogy egy OpenWRT-s eszköz simán átkapcsolható rá.

Azért gondolom, hogy az USB fogja meg a sebességet, mert sokszor mérek 25-30 Mbps közötti értékeket, és a 3G tudtommal legfeljebb 21 Mbps-ot tud. Lehet, hogy a tömörítés miatt szalad feljebb?

Ha jól értem, az lehet a nyerő megoldás, hogy beállítok egy eszközt, ami kezeli a 4G sticket, rajta pedig OpenWRT fut. Ezen tulajdonképpen a VPN is elmenne, az egyetlen kérdés már csak a VLAN.
Ha az elsődleges, OpenWRT-s eszköz egy Raspberry, akkor a VLAN-t a mögötte levő eszköznek kell lekezelni, lévén, hogy a RPI-nek ugye egy LAN-portja van -- vagy esetleg megoldható, hogy az egyik USB-t használja második LAN-portként és különítse el VLAN-nak?

Headless: VPN-en nem igazán számít a sebesség, az csak a házfelügyelet és a biztonsági mentés miatt kell, tökéletesen megfelelő az eddig elért 10-12 Mbps.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13665) vargalex válasza MaCS_70 (#13664) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mit szeretnél a VLAN-al megoldani? Különböző VLAN-ba tartozó csomagok mehetnek azonos vezetéken (1 interface tartozhat több VLAN-ba).

Alex

(#13666) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
VPN-el kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, remélem jó helyen vagyok. A helyzet jelenleg: T-s előfizu van, mögötte egy tplink mr3220 üzemel openwrt-vel. Szeretném megoldani, hogy a melóból is elérjem az otthoni hálót, ehhez kellene a vpn ha jól gondolom. A kérdésem az lenne, hogy elég-e hozzá az mr3220, illetve a tárhelye, kb 200 Kbyte szabad hely van rajta, én nem raktam semmi pluszt rá, csak az van ami jött az opewrt-vel. Régebben olvastam egy cikket logoutról, pont ilyen témában, de most persze nem találom. Szeretnék segítséget kérni egy szájbarágós leírással, ha van, hogy mit és hogyan kell telepítenem, beállítanom.

Előre is köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13667) MaCS_70 válasza vargalex (#13665) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, de azért kell szerintem egy tagged switch is, hogy a drót végén azért szétváljanak a csomagok... Én legalábbis nem tudok jobbat kitalálni.

A cél egyébként a családi elkülönítés: az egyik ág egy saját routert használna, saját LAN-nal, és nagyon nem szeretném, ha erről a LAN-ról belátnának a főrouter hálózatába. Magyarán: az a cél, ez a mellékhálózat kizárólag az internetet láthassa.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13668) vargalex válasza MaCS_70 (#13667) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha VLAN TAG-eled a Pi-n (vagy a notebook-on), akkor a mögötte lévő Tomato-n nem oldható meg a TAG szerinti szétválasztás?

Alex

(#13669) MaCS_70 válasza vargalex (#13668) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben de, a Tomatoban van VLAN, még GUI-n is.

Most viszont egy kicsit felhagynék a zaklatásotokkal. Az eredeti probléma megoldódott, a sajátom meg, ami nagyon hasonló, némi tisztázásra szorul. Úgyhogy most rendezem soraimat a 4G stick körül.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13670) #22718208


#22718208
törölt tag

Hogyan kell luciban statikus címet mac -hez rendelni, úgy hogy az működjön??

Hiába beállítom elmentem és újracsatlakozáskor nem azt osztja ki, amit megadtam.

Egyedül az ipv6 suffix -et hagyom üresen,mert fingom sincs mi az/mit jelent/mit kell oda írni. Ez lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#13671) vargalex válasza #22718208 (#13670) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én csak a Gépnév, Mac cím és IPv4 cím mezőket töltöm ki (illetve egy jó régi config-ot költöztetek folyamatosan, így anno nem is volt IPv6) és hibátlan.

Alex

(#13672) #22718208 válasza vargalex (#13671) üzenetére


#22718208
törölt tag

Valamiért az áttekintés oldal nem frissítette magát rendesen.
Az áttekintés oldal a telefon esetében téves címet jelzett. A wifi oldal viszont a helyes adatokat írta. :O


Ha a megadott címet már , ki is osztotta , ott még a régit írta. Ráadásul még nem indítottam újra a routert , addig pl. az asztali gépnek sehogyan sem akartra a megadott címet kiosztani.

Úgy látszik valami megakadt az "agyában", de egy restart megoldotta a hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#13673) vargalex válasza #22718208 (#13672) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem akadt meg semmi senki agyában. Így működik a DHCP protokoll. Ha egy eszköz kapott már IP címet, akkor legközelebb a lease time felénél fordul a szerverhez (ha közben nem szakad meg a hálózat), akkor is csak egy DHCP RENEW kéréssel és nem új IP-t fog kérni. Szóval, elég lett volna megszakítani egy rövid időre a hálózati kapcsolatot.

Alex

(#13674) #22718208 válasza vargalex (#13673) üzenetére


#22718208
törölt tag

Megszakítottam a pc kábeles kapcsolatát , nem is egyszer.

Mindegy már megoldódott az a lényeg.

(#13675) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Volt itthon elfekvőben openwrt-s routerem, és felfrissítettem a legújabb verzióra a használtban lévőt is (DIR-825) és a pihenőt is (1043ND V1). Szépen sikerült a WDS wifi dolgot megoldanom ez alapján. Tovább gondoltam a dolgot, mivel a 1043-nak elég lassú a wifije ilyen célra, és kivettem a körből ismét. Azt szeretném megcsinálni, hogy a DIR-842 routerem wifijét a DIR-825-el tovább szórni. Mivel a DIR-842-n gyári fimware van és nem is lehet lecserélni ott sok minden állítási lehetőség nincs. A DIR-825ön mindent a leírtak alapján csináltam de valamiért nem akar működni a rendszer. Szépen fellép a wifire viszont ha rácsatlakozom akkor nem kapok IP-t sem wifin sem lanon. Ez miért lehet? Csak openwrt - openwrt között menne ez a dolog?

Köszönöm előre is a segítséget!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13676) Headless válasza yodee_ (#13675) üzenetére


Headless
őstag

WDS openwrt és openwrt között megy csak, amit tudsz csinálni, az a repeater és repeater relayd mód, suste logout blogjában van leírás.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13677) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Mwan3 esetén a policies-nél be lehet állítani, hogy feltöltéshez csak az egyik kapcsoalatot használja?

https://utdetailing.hu/

(#13678) suste válasza yodee_ (#13675) üzenetére


suste
veterán

Tovább gondoltam a dolgot, mivel a 1043-nak elég lassú a wifije ilyen célra

ezt nem igazán értem, hiszen mindegyik tud 300Mbit/s -t
az hogy WDS alatt lelassul, az a kétirányú kommunikáció miatt van, de ez másik routerrel is pont ugyan ilyen lenne

amit érdemes lenne megpróbálni, hogy 2 dualos routert 5ghz-en összekapcsolni, és 2,4ghz-en pedig csak AP-ként szórnának, vagyis csak egyirányú forgalmat bonyolítanának
itt csináltunk hasonlót, és elég szép eredmény született sebességben, igaz itt a 2,4ghz-et nem teszteltük a 2. routeren .... ezt meghagytuk Neked :DD
persze az is kérdéses, hogy mennyire működne a roaming ilyen összeállításban, de hát ez a wifi (is) ilyen terület, hogy csak akkor derül ki, ha kipróbálod ;)

A WDS egyébként sajnos még nagyobb lutri, mivel minden gyártó (és wifi chip) kicsit másképp alkalmazza.
Ahogy írta Headless, a repeater/relayd a tuti megoldás, igaz akkor tuti nincs roaming :(.

(#13679) BSOD válasza tibcsi0407 (#13677) üzenetére


BSOD
senior tag

Rueles-nál tudsz protokol/port/ip szerint.
Teljes kimenőt talán inkább tűzfallal(?) kellene egy bizonyos csatolóra irányítani.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13680) tibcsi0407 válasza BSOD (#13679) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egy példát tudnál esetleg nekem mutatni?
Egy gépnél lenne igazából fontos, hogy a feltöltés csak a mobilnetről menjen.

https://utdetailing.hu/

(#13681) BSOD válasza tibcsi0407 (#13680) üzenetére


BSOD
senior tag

Minden vagy csak ftp pl?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13682) tibcsi0407 válasza BSOD (#13681) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Minden feltöltést a mobilnetre szeretnék irányítani az asztali gépemről. De a letöltésnél jó lenne a balancing.
Az oka egyszerű, a mikrós netnek pocsék és instabil feltöltési sebessége van, míg a mobilnet jóval gyorsabb és stabilabb a két külső antennával a kéményen.

https://utdetailing.hu/

(#13683) yodee_ válasza suste (#13678) üzenetére


yodee_
őstag

Igen tudom hogy 300 mbit és azt is hogy a wds alatt lassul (ha jól tudom feleződik). Akkor az működhet hogy 5 GHz-en repeater és utána tovább szórni? Lehet úgy is azonos a 2,4 neve és jelszava?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13684) suste válasza yodee_ (#13683) üzenetére


suste
veterán

én még sosem kisérletezgettem itthon dualos routerekkel, így nem tudodm mi működik és mi nem
tesztelni sokmindent lehet:
1: R1-5G-AP+WDS <---> R2-5G-Client+WDS (csak kliens!), és R1-2.4G-AP, és R2-2.4G-AP
2: R1-5G-AP+WDS <---> R2-5G-Client+WDS (csak kliens!), és R1-2.4G-AP+WDS, és R2-2.4G-AP+WDS
3: R1-5G-AP <---> R2-5G-Client (csak kliens!), és R1-2.4G-AP, és R2-2.4G-AP
4: R1-5G-AP <---> R2-5G-Client (csak kliens!), és R1-2.4G-AP+WDS, és R2-2.4G-AP+WDS
5: R1-5G-AP <---> R2-5G-Client-Relayd (csak kliens!), és R1-2.4G-AP, és R2-2.4G-AP
6: R1-5G-AP <---> R2-5G-Client-Relayd (csak kliens!), és R1-2.4G-AP+WDS, és R2-2.4G-AP+WDS

meg van még jópár variáció, ahol azonos SSID-k vagy eltérő SSID-k vannak :))

(#13685) yodee_ válasza suste (#13684) üzenetére


yodee_
őstag

Na így hirtelenbe R1 5GHz AP (microtik) <-> R2 5GHz kliens + 2.4 GHz AP. A R2-re csatlakozva 2.4GHz-en 50-65 mbit. De vajon lehet e úgy hogy azonos legyen a két 2.4es név és jelszó és csatorna.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13686) BSOD válasza tibcsi0407 (#13682) üzenetére


BSOD
senior tag

Nem fogy összejönni. Egészen egyszerű okból. Amelyik csatornán (ip/wan) forgalmat kezdeményezel azon fogsz választ kapni. Egy webhely pl. nem tudhatja, hogy neked 2 ip-d van és melyiken vársz választ. Ha az asztali gép csak a mobilneten tölt fel, akkor csak azon is fog letölteni (ez egyébként beállítható).

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13687) suste válasza yodee_ (#13685) üzenetére


suste
veterán

de miért kérdezed?
próbáld ki!
aztán írd le, hogy mit tapasztaltál :)

(#13688) yodee_ válasza suste (#13687) üzenetére


yodee_
őstag

Kipróbálom! Viszont most olvasom hogy van mód kábeles WDS-re is! Ott milyen tempóval lehet számolni? Illetve direktbe kell összekábelezni vagy lehet közben switch?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#13689) tibcsi0407 válasza BSOD (#13686) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, ettől tartottam én is. Köszönöm a választ.

https://utdetailing.hu/

(#13690) BSOD válasza tibcsi0407 (#13689) üzenetére


BSOD
senior tag

Azt viszont javasolom, hogy súlyozd úgy a kapcsolatot, hogy a jobb minőségűt részesítse előnyben (ne alapértelmezés szerinti 50-50%ban használja).

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13691) tibcsi0407 válasza BSOD (#13690) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Súlyozva van 80-20 arányban, ennek ellenére is van, hogy 1-1 nagyobb email esetén a feltöltést a mikrósról indítja. De lehet akkor az asztali gépet beállítom, hogy csak a mobilnetet használja.
A szolgáltatóval is kellene beszélnem, mert újabban ritka f*s minőségű a mikros net, lehet jobb lenne csak failover-ként használni, még mérlegelek.
Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#13692) vargalex válasza tibcsi0407 (#13691) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért nem mondod meg cél IP-re (pl. levelező szerver címe) a használandó kimenő kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13693) tibcsi0407 válasza vargalex (#13692) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Érdemes lenne mondjuk egy pár DNSmasq IPset-et beállítani és azzal konfigolni?
Megmondom őszintén, hogy ezt akartam a legvégső esetben, de lehet nem lesz más választásom.

https://utdetailing.hu/

(#13694) BSOD válasza tibcsi0407 (#13693) üzenetére


BSOD
senior tag

A rules-nál ilyesmiket be tudsz állítani. A default fölé kell kerülniük:

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13695) vargalex válasza tibcsi0407 (#13693) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A kolléga válaszolt. Mwan3 konfigurálásra gondoltam.

Alex

(#13696) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Köszi mindkettőtöknek!
Rászánom magam és megcsinálom szépen.

https://utdetailing.hu/

(#13697) zumike


zumike
tag

Üdv,
van egy Xiaomi Mi Router 3G, opwnwrt 18.06, következő extra csomagok vannak rajta iptables-mod-extra iptables-mod-conntrack-extra iptables-mod-filter.
Ha bekapcsolom a flow offloadot egy idő után nem jön be ebay, alliexpress stb. De csak néhány oldal.
Kernel, sylogba semmi releváns. Soros konzol nincs ráforrasztva.
Névfeloldás ok.
Ötlet valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#13698) xabolcs válasza zumike (#13697) üzenetére


xabolcs
őstag

Az OpenWrt HWNAT foruman pont az MSS Clampingrol beszelgetnek.

Te is probalj csak a 3-ik csomag utan gyorsitani!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13699) zumike válasza xabolcs (#13698) üzenetére


zumike
tag

Köszi, szépen.
Megnézem!

(#13700) kisskd válasza suste (#13639) üzenetére


kisskd
tag

Hát sajnos nem nyert a móka, eltérő SSID-val is rendre megkergülnek a kütyük :(
Van valami tippetek, mit kellene még ellenőriznem? Egyáltalán mi olyan beállítás/hiba lehet, ami rendszeresen leültet hol egymás után mindkettőt, hol csak egyet, egyet 2 zsír új hardveren futó openWRT-ből?

Legalább egy tucat használatban lévő openWRT-s kütyü után most komolyan fontolgatom, hogy tábortüzet rakok a routerekből, és veszek vmi "gyári butát", mert kezd nagyon égő lenne, hogy plusz funkciók címén a legalapabb sem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.