Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) suste válasza kovbandi82 (#13600) üzenetére


suste
veterán

Az fstab -ba csak akkor kell kerülnie valaminek, ha extroot -ot csinálsz. Egyébként nincs benne mount opció!

A cifs init magától nem kerül bele!

Szerintem te egy régi mentésedet toltad fel, ahol mindezek benne voltak.....

[ Szerkesztve ]

(#13602) kovbandi82 válasza suste (#13601) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Van extrootom a routeren, kellett a hely, egy pendrive egyik "része" lenne az.
A fstab-ban jelenleg ez van:

config 'global'
option anon_swap '0'
option anon_mount '0'
option auto_swap '1'
option auto_mount '1'
option delay_root '5'
option check_fs '0'

config 'mount'
option target '/mnt/sda1'
option uuid '0e40d227-c55a-4c34-805b-3a8fbd2e1e15'
option enabled '0'

config 'mount'
option target '/mnt/sda2'
option uuid '6df9d561-271a-4eae-8d2c-f67413c2f32c'
option enabled '0'

config mount
option target '/overlay'
option uuid '71f1fe66-27b9-44bb-9c14-ef47cbb04a61'
option fstype ext4
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 0
config mount
option target '/'
option uuid '08bb7172-0ab4-4b3d-a397-14a833d67b46'
option fstype ext4
option options rw,sync
option enabled 1
option enabled_fsck 0

Az sda1 van a /overlay-be csatolva, az sda2 pedig a share mappába a LABEL-je szerint.
Viszont van ötlet, a csatolási gondra illetve a cifs-re? Igazából felcsatolta, nincs gond, bootkor fel tudom csatlakoztatni, csak oka van miért nem megy automatán gondolom :(

(#13603) vargalex válasza kovbandi82 (#13602) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért van /overlay és / extroot csatolásod is? Az automount script lefut egyáltalán?

Alex

(#13604) kovbandi82 válasza vargalex (#13603) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Az pendrive mindkét partícióját felcsatolja magától, azzal nincs gond csak a említett vinyót nem, gondolom akkor lefut az automount.

#13601: nem vagyok benne biztos, mentést toltam-e vissza, mert ha jól emlékszem amikor felrakam a 18-as Openwrt-t a mentés visszatöltés után nem volt wifim. Szval elvben a configok tartalmát másoltam vissza, de mivel az exrootot csatoltam hamarabb ahhoz nem nyúltam. Lehet újrahúzom az egészet és meglátom mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#13605) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Most vettem észre, a rebootra se reagál, csak ha gombbal kinyomom :(

(#13606) suste válasza kovbandi82 (#13602) üzenetére


suste
veterán

Az sda1/2 mount-ot az első induláskor írta be az openwrt beépitett parancsa!
Ezeket töröld ki!

(#13607) kovbandi82 válasza suste (#13606) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Tehát akkor ezeket:

config 'mount'
option target '/mnt/sda1'
option uuid '0e40d227-c55a-4c34-805b-3a8fbd2e1e15'
option enabled '0'

config 'mount'
option target '/mnt/sda2'
option uuid '6df9d561-271a-4eae-8d2c-f67413c2f32c'
option enabled '0'

Rendben kitörlöm!

(#13608) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Töröltem majd újra hozzáadtam a hálózati meghajtókat a routerhez, a system log hibaüzenet eltünt, és a rebootra is reagál már.
Van Openwrt-vel egy Banan PI-m is, az fstab-ban ez van:

config 'global'
option anon_swap '0'
option anon_mount '0'
option auto_swap '1'
option auto_mount '1'
option delay_root '5'
option check_fs '0'

config 'mount'
option target '/mnt/mmcblk0p1'
option uuid 'EF54-BDDF'
option enabled '0'

config 'mount'
option target '/mnt/mmcblk0p2'
option uuid '57f8f4bc-abf4-655f-bf67-946fc0f9f25b'
option enabled '0'

config 'mount'
option target '/mnt/sda1'
option uuid 'f3ab4147-30dd-d201-a0a9-414730ddd201'
option enabled '0'

config 'mount'
option target '/mnt/sdb5'
option uuid '01D2DD428CB9E9E0'
option enabled '0'

config 'mount'
option target '/mnt/sdc5'
option uuid '01D35017765D9230'
option enabled '0'

Onnan is lehet törölni akkor az sda/sdv/sdc bejegyzéseket?

(#13609) suste válasza kovbandi82 (#13608) üzenetére


suste
veterán

Igen.
Egyébként is enabled=0 mindegyik, szóval tök felesleges.

(#13610) kovbandi82 válasza suste (#13609) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Rendben.
Mivel a cifs csatolásokra dobált hibát mint írtam, letöröltem az összeset, majd újra hozzáadtam egyenként a /9092/Setup/Cifs manager oldalon és láss csodát, a Sys logban a hiba is eltünt, továbbá felcsatolja magától a vinyót is automountban, és reagál a reboot parancsra is. Hogy hol/mi ment el nem tudom.

(#13611) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a Topiclakókat!

A következő helyzetre kellene megoldás:

Mobilnetet kellene bedrótozni a helyi hálózatba, de nincs USB-s / SIM-es router (meg aztán az USB-sek sebessége elkeserítő tud lenni). Az ötlet az, hogy egy olcsó notebookot vagy egy Raspberry PI-t vetnénk be USB stick -> UTP kapcsolaton, de nem routerként, csak modemként. Tehát sem NAT-olni, sem címeket osztani nem kellene neki, hiszen arra ott van egy tisztességes igazi router.

Szerintetek ez megvalósítható?

Ha igen, melyik OpenWRT-változattal?
Mi a véleményetek pl. a rootER goldenORB-ról?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13612) Csontikka


Csontikka
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni az alábbiban:

elérendő állapot:
Router WIFI-kliensként hozzácsatlakozik "A" hálózathoz, tőle kapja az internetet.
Ugyanezen az internet kijáraton keresztül felépít egy VPN tunnelt "B" (távoli) hálózathoz
Router hirdeti a saját "C" hálózatát aminek kijárata a tunnelen keresztül a "B" (távoli) hálózathoz vezet.

Vagyis egyszerre kellene kezelnie a 2 WIFI hálózatot két különböző irányba.
2 WIFI kártyás eszköz kell, vagy azáltal, hogy ha az egyik 5Ghz-en megy a másik 2.4-en akkor elég egy bármilyen mezei openwrt-vel felszerelt router?

openwrt-vel megvalósítható lenne ez?
Ha igen milyen, lehetőleg alacsony árfekvésű (pl. tplink) router lehet erre alkalmas?

Ha 2 wifi kártya kell, akkor megoldható az, hogy USB porttal rendelkező routerbe még 1 USB-s wifi hálókártya kerül és openwrt-vel az a hálókártya is használható lesz?

Köszönettel,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#13613) vargalex válasza Csontikka (#13612) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A wifi szempontjából szerintem nincs különbség az elképzelésed és a sima wifi kliens között...

Alex

(#13614) Csontikka válasza vargalex (#13613) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

bocsánat, nem értem pontosan ezt mire érted :(

A cél természetesen az, hogy a "C" WIFI hálózatra kapcsolódó kliensek a tunnelen keresztül a "B" hálózaton keresztül menjenek ki az internetre. (más országban lesznek "A" és "B", azért kell, hogy működjenek a régióhoz kötött szolgáltatások)

(A bonyolultságát számomra az adja, hogy nincs kábeles elérésem "A" hálózathoz, csak wireless kliensként tudok kapcsolódni rá.)

(#13615) vargalex válasza Csontikka (#13614) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Konkrétan a felmerült kérdéseidre:

"Vagyis egyszerre kellene kezelnie a 2 WIFI hálózatot két különböző irányba.
2 WIFI kártyás eszköz kell, vagy azáltal, hogy ha az egyik 5Ghz-en megy a másik 2.4-en akkor elég egy bármilyen mezei openwrt-vel felszerelt router?
openwrt-vel megvalósítható lenne ez?
Ha igen milyen, lehetőleg alacsony árfekvésű (pl. tplink) router lehet erre alkalmas?
Ha 2 wifi kártya kell, akkor megoldható az, hogy USB porttal rendelkező routerbe még 1 USB-s wifi hálókártya kerül és openwrt-vel az a hálókártya is használható lesz?"

értem. Tehát az egészhez egyáltalán nem kell 2 rádió, pont úgy, mint wifi kliens esetén (de természetesen használhatsz akár azt is). Tehát elég egy olyan router, ami pl. csak 2,4 GHz wifi-vel rendelkezik (feltéve, hogy az elsődleges router, amihez csatlakozni kell, 2,4 GHz-en szór.

Alex

(#13616) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#13611) üzenetére


MaCS_70
félisten

Konkretizálva a kérdést:

OpenVRT-n le todom tiltani a NAT-ot és a DHCP-t?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13617) kisskd


kisskd
tag

Hello!
Az gonosz anomáliát szeretnék felderíteni, ki merre indulna, ha 1-2 hetente meghalnának a routerek/AP-k?
Rendszer: T-s modem/router --> Xiaomi MIR3G (openwrt 18.06, DMZ-ben) --> switch --> TP-link Archer C7 v4 (openwrt 18.06, DHCP kikapcsolva)
A Xiaomi a "router", de lóg rajta 1 vezetékes kliens is, plusz a wifi is használatban van, a maradék 1 LAN port meg megy egy 16 portos switchre, ennek másik portján lóg a TP-Link egyik LAN lába, és így ez is szór wifit (azonos SSID-vel) + további LAN portjain van vezetékes kliens is (nincs elég kábel a switchig minden eszköznek külön).
Mindkét eszközt frissen vásárolva, telepítve raktam be, látszólag ment is minden szépen, viszont 1 hét után fokozatos lehalt a rendszer, és ez azóta 1-2 hetente visszatér.
Állítólagos újraindítás sem segített (ezt csak távolról instruáltam, áramtalanítással, az SSH már nem ment), amikor helyszínre értem, azt tapasztaltam, hogy minden "szépen" világít, de a MIR3G-t nem érem el smilyen felügyeleti csatornán (direkt vezetékkel sem), wifi itt nincs, az Archer-nél van (de netet nem érem el innen sem), viszont az Archeren fixen, vezetéken lévő XBox vígan netezik. A Xiaomi áramtalanításos újraindítás után helyreállt, ment tökéletesen, viszont innentől az Archeren az sem ment, ami eddig igen. Ezt is kihúztam, újrabootolt, és minden szuper volt, ismét 1-2 hétig, amikor kezdődött a story előről.
A T-s kütyü saját SSID-s wifi mindig működik közben gond nélkül. Amikor lehalás van, kívülről én sem érem el SSH-n a MIR3G-t, amin egyébként csak alap dolgok futnak (gyári packagek + DDNS + configolatlan ACME/openVPN), a hálózaton notebookok, telefonok, 1 XBox, TV-k, és egy NAS lóg, "kertvárosi környezet/felhasználás", elvileg nincs smi más, ami mondjuk DHCP szerverként próbálkozhatna.
Ha jól látom a logban alapból nem látok vissza a reboot előttre, ezért most a luci-ból beállítottam, hogy at /etc/ alá is logoljon.Merre kéne elindulnom, hogy kiderüljön, mi a dili oka?
A segítséget előre is köszönöm!

(#13618) krealon válasza MaCS_70 (#13611) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Mobilnetet kellene bedrótozni a helyi hálózatba, de nincs USB-s / SIM-es router (meg aztán az USB-sek sebessége elkeserítő tud lenni). Az ötlet az, hogy egy olcsó notebookot vagy egy Raspberry PI-t vetnénk be USB stick -> UTP kapcsolaton, de nem routerként, csak modemként. Tehát sem NAT-olni, sem címeket osztani nem kellene neki, hiszen arra ott van egy tisztességes igazi router."

Es mi az igazi vegcelja az egesznek, mert a mobilinternet kapcsolatra nem szoktak az internetszolgaltatok publikus IP cimet adni, igy szervert uzemeltetni / bejovo kapcsolatot fogadni ugysem tudsz, a kimeno forgalomnak meg mindegy, hogy hany cimforditas tortenik.

Nalam ugy nez ki a tortenet, hogy egy Huawei E1750 (3G modem) van egy A5-V11 USB portjaban rOOter firmware-rel, majd ez csatlakozik egy TL-WR842ND-hez (szinten rOOter firmware). A ket router mas IP tartomanyban dolgozik, de ez a klienseknek fel sem tunik.

(#13619) korcsi válasza kisskd (#13617) üzenetére


korcsi
veterán

Mir3G-nél nekem is vannak hasonló anomáliáim. Ha a logból kiderül valami, megoszthatnád. Köszi előre is!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13620) suste válasza kisskd (#13617) üzenetére


suste
veterán

Az azonos SSID nem igazán egészséges, kivéve ha WDS-t vagy más ilyet támogató protokollt használsz (de gondolom nem :) ).
Szóval elsőnek megváltoztatnám az egyiken az SSID-t.

(#13621) Csontikka válasza vargalex (#13615) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

azt hiszem most már értelek, semmi okom rá hogy elbonyolítsam, ha nem muszáj.

Ha hozzákezdek vélhetőleg majd tisztul a kép bennem is, köszönöm szépen, akkor egy 1043ND-vel neki is esek a feladathoz.

:))

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#13622) MaCS_70 válasza krealon (#13618) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Telenor nagyon sokáig publikus IP-címet adott a mobilnethez, az adott helyzetben is erről van szó.
A meglevő mobilelőfizetés publikus IP-s (amúgy több is van belőle, s mind publikus, minden ügyeskedés nélkül). Ezért aztán lehetséges és fontos is a kívülről elérés, és persze fontos, hogy ne legyen dupla NAT.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13623) vargalex válasza MaCS_70 (#13622) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem egyszerűbb akkor a notebookot befogni router funkciókra is (akár OpenWrt-vel)?

Alex

(#13624) kisskd válasza suste (#13620) üzenetére


kisskd
tag

A blogbejegyzéseden buzdultam fel, hogy az itt "WDS2"-ként szereplő megoldást megvalósítsam. Ettől ledögölhet a vezetékes kapcsolat/luci/SSH/stb. is?

(#13625) mcfly13


mcfly13
tag

Üdv!
Tudna nekem valaki segíteni,hogy lehet felrakni a wifi schedule szolgáltatást?Ha van egyáltalán?Köszönöm

(#13626) #22718208


#22718208
törölt tag

Transmissionhoz ,higyan kell portot nyitni? Sem upnp sem manual forward nem segít.

[ Szerkesztve ]

(#13627) suste válasza #22718208 (#13626) üzenetére


suste
veterán

Alapesetben rule kell, de a megfelelő forward is működik (eltérő portszámmal)!!!

(#13628) suste válasza kisskd (#13624) üzenetére


suste
veterán

mivel számtech, így bármi történhet :)
nálam teljes fagyi volt, amikor teszteltem....

(#13629) MaCS_70 válasza vargalex (#13623) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dehogynem! Pont ez volt az alapkérdés.

"Az ötlet az, hogy egy olcsó notebookot vagy egy Raspberry PI-t vetnénk be USB stick -> UTP kapcsolaton, de nem routerként, csak modemként. "

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13630) #22718208 válasza suste (#13627) üzenetére


#22718208
törölt tag

Luciban csináltam egy forwardot, gondoltam ezt biztos nem lehet elrontani.
Ezek szerint mégis...

Hol rontom el? Mit értessz eltérő portszám alatt?

[ Szerkesztve ]

(#13631) krealon válasza #22718208 (#13626) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Transmissionhoz ,higyan kell portot nyitni?"

1, Kell, hogy legyen publikus IP-d.
2, Hol fut a transmission?

(#13632) #22718208 válasza krealon (#13631) üzenetére


#22718208
törölt tag

Publikus a címem.
1043ND v2

(#13633) #22718208 válasza #22718208 (#13632) üzenetére


#22718208
törölt tag

Probléma megszűnt.

Tűzfal ---> Forgalmi szabályok ---> Port megnyitása a routeren:

Itt a portot hozzáadtam és jó lett.

(#13634) vargalex válasza MaCS_70 (#13629) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én azt látom ismét, hogy nem routerként akarod használni...

Alex

(#13635) vargalex válasza mcfly13 (#13625) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Felrakod a wifischedule és opcionálisan (ha webes felületről akarod beállítani) a luci-app-wifischedule csomagot.

Alex

(#13636) #22718208


#22718208
törölt tag

Hogyan lehet kompletten , mindenestől kikapcsolni az ipv6 -ot?

Tudom , elfér , meg mit zavar az engem ha ott van...

Sikerült egész jól bekonfigolni , testreszabni a 1043-at és lényegében már csak ez maradt ami nem kell.
Ha ezt ki tudnám írtani , akkor egy egész jól személyre szabott kis dobozka lenne.

Tudom google a barátom , de remélem ti is :-)

(#13637) MaCS_70 válasza vargalex (#13634) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valóban. Valami komolyabb router van üzemben, amit meg akarnak tartani, tehát amire szükség lenne, az egy nem NAT-oló eszköz, ami WAN-t csinál a 4G stickből.

Csak számomra meglepő, hogy a több (router-üzemmód) kiválóan megy OpenWRT-vel, a kevesebb (modem-mód) már keményebb dió? :U
Nekem valahogy annyira triviális igénynek tűnik. Magammal együtt ez a negyedik ilyen történet, amivel két év alatt találkozom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13638) kisskd válasza suste (#13628) üzenetére


kisskd
tag

Érdekes :F megvárok egy következő lehalást, hátha így látok valamit a logban, aztán megpróbálkozok az eltérő SSID-val, ha smi érdekes nincs. Pedig olyan szép lett volna az intelligens AP váltás :O

(#13639) suste válasza kisskd (#13638) üzenetére


suste
veterán

szép is az, megfelelő wifi chip és WDS alkalmazással ;)

(#13640) mcfly13 válasza vargalex (#13635) üzenetére


mcfly13
tag

Szia!

Ezt a hibát produkálja. Collected errors:* opkg_install_cmd: Cannot install package wifischedule.
opkg update megvolt.A te openwrt-d van fent az 1.1.6.Listába sem találom a wifischedulet
Hozzá tenném,hogy a winyó már nincs rajta.De még van valamennyi hely.Mert mást meg telepít, amit a listában találok.

[ Szerkesztve ]

(#13641) vargalex válasza mcfly13 (#13640) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem mondtad, hogy milyen firmware. Az enyém idejében még nem voltak ilyen csomagok. Szerintem kézzel telepíthető lenne...

Alex

(#13642) sonar válasza mcfly13 (#13640) üzenetére


sonar
addikt

És ha a cron-ba írod be, hogy mikor kacsoljon wifi? Cron van mindegyikben

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13643) mcfly13 válasza sonar (#13642) üzenetére


mcfly13
tag

Szia!

Nekem mindegy lenne.Csak 1 db ki és bekapcsolás kellene a 2,4Ghz-en minden nap.
Vagy esetleg le tudnám cserélni a firmwaret 1 másikra amiben benne van?

[ Szerkesztve ]

(#13644) mcfly13 válasza vargalex (#13641) üzenetére


mcfly13
tag

Szia!

Még ez a dir-825ös router. Már nem használom torrentezésre.Csak ilyen általános felhasználásra kellene.
Szerinted a dd-wrt vagy valami más firmwaret rá tudok varázsolni amibe benne van?Openwrt-röl közvetlen fel tudom tenni, vagy vissza kell tennem az eredeti firmware-t?Köszi

(#13645) sonar válasza mcfly13 (#13643) üzenetére


sonar
addikt

Helló,
Nálam Luci-ban: System -> Sheduled Tasks

30 04 * * * wifi down
35 04 * * * wifi up

Submit és elvileg ennyi. Minden nap hajnali 4:30 kor kikapcsol a wifi és rá 5 percre meg bekapcsol
Azt azért ellenőrizd le, hogy a cron engedélyezve legyen.
System -> Startup
cron -> Enabled, Start

Illetve én 1043nd v1-nél a bekapcs gombra tettem át annó a wifi ki/be kapcsolást [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13646) vargalex válasza mcfly13 (#13644) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

18.06.1-es build-ben már elérhető. Ha fat image-od van fenn, akkor abból is a fat kell. Persze ezek alap firmware-ok, mindent neked kell utólag feltelepíteni, illetve beállítani.
Egyébként a kolléga által ajánlott cron bejegyzés is bőven elég.

Alex

(#13647) mcfly13


mcfly13
tag

Köszönöm!
Kipróbálom az egyszerü módszert.Mindkét wifit kapcsolgatja?Nekem csak a 2,4Ghz et kellene.A másikat nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#13648) sonar válasza mcfly13 (#13647) üzenetére


sonar
addikt

Sajna olyan routerem nincs, de próbáld ki.
Esetleg terminálból kéne következő parancs kimenete
uci show wireless

Nálam a wifi-device[0] van csak, és gondolom nálad [1] lesz.
igy tudod letiltani, hogy hozzáadod az rc.local file-hoz vagy Luci System - Startup
uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=1 && wifi

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#13649) e90lci válasza vargalex (#13646) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia!
Köszi a routert!Jó lett nagyon.Nagy vonalakban kipróbálgattam.N-5GHZ nem hiányzik anyáméknál 50/5 ös net van amúgy is.Hozza amit kell.Ezer köszönet. :R :R :R :R :R :R :R

Ui:Olvastam valahol hogy az 5Ghz-n nem megoldható az n-es wifi ezzel a chippel Openwrt alatt.Tökéletes így is.

[ Szerkesztve ]

(#13650) vargalex válasza e90lci (#13649) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Igazán nincs mit! Én teszteltem és tudtam csatlakozni az 5 GHz-es wifihez.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.