Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) xabolcs válasza wigyori (#12443) üzenetére


xabolcs
őstag

Kosz a diff-et! :K

Meg egy kerdes a portolassal kapcsolatban: be lehet ugy konfiguralni a rendszert, hogy a kernelt es a rootfs-t kulon fajlokba is tegye le es hogy a rootfs squash-et csak gz-vel tomoritse?

Igen, ismerem, bele is irtam amiket megtudtam rola. :K
Most epp szegeny vargalex probalja menteni az elfuseralt forrasztasom miatt doglodo routert. :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#12452) attilav2


attilav2
őstag

Mi a legjobb megoldás routeres reklámszűrésre? Van egy okostvm és egyre gyakrabban jönnek fel reklámok youtubozás közben, hivatalos yt alkalmazás van a tv-n, és sajnos ez a velejárója. Már nagyon zavaró. Ugyanolyan reklámok mint amik böngészőben jönnek youtubozás közben reklámszűrő nélkül. Böngészőn a szűrő megoldja, de a tv esetében csak a routerben lehetne kiszűrni. A routeres reklámszűrés ellen azt hozzák fel hogy méretesre duzzad a hosts fájl, és ezt nem bírja el egy átlagos router tárhelye és memóriája. Egy wrt160nl-em van openwrt-vel, megoldható ezen a reklámszűrés?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#12453) attilav2 válasza attilav2 (#12452) üzenetére


attilav2
őstag

Most olvasom hogy dnsmasq-val is lehet reklámot blokkolni pl itt van rá példa:
https://hup.hu/node/149667
ez a példa dd-wrt-s, openwrt-n hogyan tudom ezt beállítani?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#12454) Centaurus


Centaurus
tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni hogy van e arra valami lehetőség hogy a wifit mondjuk este 10 és reggel 6 között ki tudjam kapcsoltatni.
Előre is köszönöm a segítséget és az infót.
Üdv

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#12455) letix


letix
aktív tag

Hi,

Kis segítséget szeretnék kérni a szakiktól. USB3.0 külső házba szerelt SSD-t szeretnék használni a routeren, mint openssh-sftp-server és/vagy samba, vsftpd. Egyelőre csak tesztelni, hogy melyikkel mit tud.

Adott egy Cisco EA4500 az alábbi OpenWRt verzióval:

DISTRIB_RELEASE='Bleeding Edge'
DISTRIB_REVISION='50072'
DISTRIB_CODENAME='designated_driver'
DISTRIB_TARGET='kirkwood/generic'
DISTRIB_DESCRIPTION='OpenWrt Designated Driver 50072'

Feltelepítettem a szükséges csomagokat, ext4-re formáztam a partíciót, és -o rw,sync kapcsolóval felcsatoltam a mappát a /mnt/usb-be.
A felcsatoláskor szépen rw-ként látszik, de amint írnék bele a konzolról, átvállt ro-ra.

/dev/sda2 on /mnt/usb type ext4 (ro,sync,relatime,data=ordered)

Biztos én rontok el valamit, de egyelőre nem jöttem rá.EXT3 vagy vfat inkább ntfs-3g ? Utóbbi gondolom eléggé CPU igényes..

Köszi,
udv
letix

update:
Ezzel írja tele a kernel logot:
[ 1406.671672] blk_update_request: critical target error, dev sda, sector 2099200
[ 1406.678954] Buffer I/O error on dev sda2, logical block 0, lost sync page write
[ 1406.686847] EXT4-fs error (device sda2): ext4_journal_check_start:56: Detected aborted journal
[ 1406.695518] EXT4-fs (sda2): Remounting filesystem read-only
[ 1406.701150] EXT4-fs (sda2): previous I/O error to superblock detected
[ 1406.709097] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 UNKNOWN(0x2003) Result: hostbyte=0x00 driverbyte=0x08
[ 1406.717342] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 Sense Key : 0x5 [current]
[ 1406.723209] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 ASC=0x24 ASCQ=0x0
[ 1406.728403] sd 0:0:0:0: [sda] tag#0 CDB: opcode=0x2a 2a 08 00 20 08 00 00 00 08 00

[ Szerkesztve ]

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#12456) vargalex válasza Centaurus (#12454) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Cron-ban ütemezheted. De van már luci-app-wifischedule csomag is.

Alex

(#12457) suste válasza vargalex (#12456) üzenetére


suste
veterán

már régóta van, de elég gagyi :(

(#12458) vargalex válasza suste (#12457) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Tudom, hogy régóta van, csak ugye általában a cron-t szoktuk ajánlani. A felület pedig a célnak megfelel, bár én nem használom. A wifi nálam 0-24 megy.

Alex

(#12459) Centaurus válasza vargalex (#12456) üzenetére


Centaurus
tag

Köszi Alex olyan elvileg van az fwben(wifischedule).Mi az a cron?De nekem konkrétan az kéne hogy ott hogyan lehet ezt állítani.Sajnos egyszerű felhasználom vagyok így lövésem sincs hogy hogyan kell. :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#12460) zedzsolt válasza vargalex (#12450) üzenetére


zedzsolt
csendes tag

Köszi a választ! Úgy tudtam a google már nem enged titkosítás nélküli csatlakozást csak SSL-t vagy TLS-t. Forumokat olvasva Arduinonál az SMTP2GO-t használják köztes szerverként. A telnetes megoldás azért keltette fel az érdeklődésemet, mert így az arduino program lerövidül.

(#12461) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A nas-omat külső hálózatból webdav-on az 5003 porton érem el. A routerbe ennek a portnak szeretnék nagyobb prioritást adni. Gargoyle fw van a router-en amin külön van upload qos és download qos.
Úgy látom akkor működik a dolog, ha az upload qos résznél a Source Port-hoz írom az 5003-as portot, a download qos résznél meg a Destination Port-hoz.
Látszólag így ok. Azt nem értem hogy azok a bejegyzések amik benne voltak a fw-be pont fordítva vannak.
Hogy van ez pontosan ??? Elmagyaráznátok ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12462) suste válasza rostiron (#12461) üzenetére


suste
veterán

Szerintem csak abba kavarodsz bele, hogy ami a WAN oldalon letöltés, az a LAN oldalon feltöltés, és fordítva :).

(#12463) rostiron válasza suste (#12462) üzenetére


rostiron
őstag

Ok, de akkor a többi bejegyzés miért van fordítva? Nem értem :W :W Jól adtam én meg ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12464) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Vas: TP-Link TL-WR1043N/ND v2
Rendszer: OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 / LuCI 15.05-149-g0d8bbd2 Release (git-15.363.78009-956be55)

Segitseget szeretnek kerni vlan letrehozasaban, nekem valamiert nem ment.

valn1 192.168.0.1/24
vlan2 wan
vlan3 192.168.1.1/24

GUI feluleten a lepesiem:

1. network/switch

leterhozom mind a 3 vlan-t, mindegyik CPU portja "tagged" vlanhoz rendelt portok "untagged" vlanhoz nem rendelt portok "off"

valn1: port4 "untagged", tobbi "off"
vlan2: port 5-6 "untagged", tobbi "off"
valn3: port1-2-3 "untagged", tobbi "off"

2. network/interfaces

Itt jonnek a gondok. WAN és a WAN6 interface-t hozzá kellene rendelnem a vlan2 hez. A LAN1 et a vlan1-hez és a LAN2 a vlan3-hoz. Ezután sekép sehang.

Valakinek valami otlete?

Udv

(#12465) stopperos


stopperos
senior tag

A switch oldaladról betennél egy screenshot-ot még mielőtt elkezdenéd beállítani?
Sajnos csak egy TL-WR740 van a közelemben...

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12466) tacsk0 válasza stopperos (#12465) üzenetére


tacsk0
aktív tag

(#12467) vargalex válasza tacsk0 (#12466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A v2/v3-ra vonatkozó megjegyzést érdemes elolvasni.

Alex

(#12468) tacsk0 válasza vargalex (#12467) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Igen ezt olvastam de valahogy nem latom at a logikajat.

Esetleg leirnad, hogy Te hogy csinalnal 3vlant.

vlan1 - 4port
vlan2 - 5port
vlan3 - 3port, 2port

Mar ott meghal a router (kizarom magam belole) amikor atbillentem a cpu portokat "taggedbe".

[ Szerkesztve ]

(#12469) Headless válasza tacsk0 (#12468) üzenetére


Headless
őstag

ha elrontasz valamit switch konfigba wifin továbbra is eléred, ez az egyetlen konfigurálás, amikor jó, ha van wifi...

Hiába konfigolod át a switchet vele együtt módosítani kell az interface beállításokat is.. vagy save save majd a legvégén commit vagy wifi-vel csinálod...

amúgy amit kéne csinálni:
cpu tagged mindenhol
és un tagged a portok

és azt hiszem a 6-os a cpu a 1043-nál...
5-ös a wan
és 1-4 lan...

Ez egy működő v2 konfig volt...

ez alapján mennie kell a 3 lannak is...
config interface 'lan'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.111.1'
option netmask '255.255.255.0'
option gateway '192.168.111.1'
option bridge 'true'
option delegate '0'
option ifname 'eth0.1'
option dns '8.8.8.8 8.8.4.4'

config interface 'wan'
option bridge 'false'
option proto 'dhcp'
option _orig_ifname 'eth0'
option _orig_bridge 'false'
option ifname 'eth0.2'

config interface 'wan6'
option bridge 'false'
option proto 'static'
option ifname 'eth0.2'

config switch
option name 'switch0'
option reset '1'
option enable_vlan '1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '1'
option ports '6t 4 3 2 1'

config switch_vlan
option device 'switch0'
option vlan '2'
option ports '6t 5 '

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12470) suste válasza tacsk0 (#12468) üzenetére


suste
veterán

A 6t legyen benne mindegyikben, a többit szetoszthatod ahogy akarod.

(#12471) tacsk0 válasza suste (#12470) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Koszi! Mukodik:)

(#12472) Dadan01


Dadan01
senior tag

Mi számít most best buynak az openwrt routerek között? Gigabit és AC wifi kell, dlink 860l kizárva :)

(#12473) suste válasza Dadan01 (#12472) üzenetére


suste
veterán

messze a már sokszor emlegetett "xiaomi 3g"

(#12474) Headless válasza suste (#12473) üzenetére


Headless
őstag

Gearbestről szinte mindig találni hozzá 30 usd-s kupont...[link]

Jelenlegi: GBBF165

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12475) Dadan01 válasza suste (#12473) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ezt a routert nem érinti a 860l wifi gondja? Mert engem az visz a sírba .. :)

(#12476) Headless válasza Dadan01 (#12475) üzenetére


Headless
őstag

Hát nálam mondjuk usb 2.0 hub van rjata jelenleg és a 860l-nél elviekben ez okozza a gondot, de ha ettől félsz padavannal nincs probléma, én a legutolsó lede-t raktam fel.5ghz ac eszközöm nincs még, így arról nem tudok nyilatkozni, de nem érzed visszalépést wifiben a 1043-hoz képest.

Nekem egyenlőre felüdülés és jön a következő 2.-án ha minden igaz. Ennyiért tényleg best buy, viszont tényleg csak cfw-vel használható a gyári menüje konkrétan tyúklábas...

Elvileg ebben 2,4ghz-es chip egy újabb nem teljesen egyezik meg a 860l-ben lévővel.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12477) Dadan01 válasza Headless (#12476) üzenetére


Dadan01
senior tag

Hub, hdd, ilyesmi már nem érdekes, arra ott a nas. Ami fontos, az az ac wifi, francos tvbe csak 100as lanra futotta, 4k nem megy át rajta. DDNS, stabil 2.4 és 5GHz kell, és a gigabit lan a tőbbi gépnek. Kicsit utánaolvastam, csak ez a virtuálgépes fw frissítés játszik, vagy van valami egyszerűbb megoldás is?

(#12478) Headless válasza Dadan01 (#12477) üzenetére


Headless
őstag

Virtual gépes az a padavanhoz kell. Ledere átálláshoz 2 mtd + egy nvram beállítás, rebootal együtt 5 sor (értő copy paste). Innen maradéktalanul vissza lehet állni gyárira, majd onnan tovább padavanra ha nem lenne megfelelő.

Ami mindkettőhöz kell az egy developer fw felrakása és az ssh hozzáférés engedélyezése ezt tyúklábas menüben kell megtenni, de vannak leírások.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12479) vargalex válasza Dadan01 (#12477) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A D-Link DIR-860L-en miért nem használod akkor a Padavan-t?

Alex

(#12480) Dadan01 válasza vargalex (#12479) üzenetére


Dadan01
senior tag

DDNS-t nem sikerült életre verni, plusz valahogy megrendült a bizalom. Most csak a tvnek adja a netet, de feleslegesnek érzem két routert etetni az alapfeladatok elvégzéséhez.

(#12481) Maximusz válasza vargalex (#9572) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Szia!

Milyen op rendszer volt akkor a routeren? - nekem katasztrófálisan lassú (a wifi is, és a hdd-s átvitel is) - de már több mint egy éves LEDE build van rajta. Most melyiket ajánlanátok, amihez lehet openwrt-s csomagokat is feltenni ?

(#12482) zso73


zso73
veterán

sziasztok.

Van egy TP-Link 1043 ND routerem.Lede firmről akartam a Routeremet Stripped verzióra visszaállítani. Most a Wan internetet Lan oldalon osztja.
Nincs wifi, és nincs elérés böngészőből. Windows alól ez látszik
A default ip címen. 192.168.0.1 időtúllépés miatt nem lehet bejelentkezni. Sys LED nem világít. A Wan, és LAN ledek megfelelően világítanak, és jelzik az állapotot.

Ez működés közben van

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#12483) vargalex válasza Maximusz (#12481) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkori aktuális source-ból buildelt LEDE.

Alex

(#12484) Maximusz válasza vargalex (#12483) üzenetére


Maximusz
aktív tag

Boldog új esztendőt mindenkinek!

Elnézést, most látom, hogy nem a Dlink 860-as topikba írtam, hanem a közös openwrt-s be. A Padavan egy openwrt-re telepíthető csomagösszeállítás, vagy egy teljesen független oprendszer?

[ Szerkesztve ]

(#12485) woodworm válasza Maximusz (#12484) üzenetére


woodworm
veterán

Független, csak vargalex automatizált telepítés könnyítése miatt kapcsolod össze.

(#12486) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Van egy asus rt-n10u routerem tomato firmware-rel. Tennék fel rá LEDE-t, csak nem tudom, hogy a tomato fw-re melyiket kellene feltolni, illetve egyáltalán lehet-e. Nekem B-s verzió van és ezt találtam. Tudtok esetleg segíteni?

(#12487) Headless


Headless
őstag

Szisztok router váltáson estem át az elmúlt hetekben és egy idegesítő hiba felbukkant.

Méghozzá a transmission-be betöltött fájlok korruptak lesznek idővel, kérdésem, hogy lehet-e az oka, hogy a resume fájlok duplikálódtak valamelyik másolásom közben?

Kizárnám a hardver hibát, mert ugyanaz a hdd fájlrendszer fsck ellenőrzés is volt rajta, semmi hiba.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12488) meszi3


meszi3
tag

Sziasztok!

Van egy 1043ND v3 routerem LEDE firmware-el. Benne van egy Huawei e3372h modem, ezzel van a lakás ellátva korlátlan mobilnettel. Itt ahol lakom elérhető B3-as és B20-as LTE is, és nagyon úgy fest, hogy a modem a B3-asra csattan rá( ismeri mindkettő frekvenciát). Szeretném, ha a másikra csatlakozna, de persze Luciban ilyen beállítási lehetőség nincs. A system logot végigböngészve rábukkantam több sorra ami az LTE kapcsolat felépüléséhez tartozik, egy program küld AT parancsokat a modemnek, ennyi az egész. A neten találtam egy Huawei AT parancs specifikációt , és kiderült,hogy a következő sor az érdekes az én szemszögemből:

daemon.notice netifd: wwan (1119): sending -> AT^SYSCFGEX="03",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,

az utolsó érték konfigurálja a frekvenciát, ami most be van állítva default az a "használd bármelyik frekit", ha átírnám 80000-re akkor elsődlegesen a B20-ra akar csatlakozni. Hogyan tudnám ezt beállítani?

(#12489) Headless válasza Headless (#12487) üzenetére


Headless
őstag

Hát most kitörölte és újra ellenőríztettem a a torrenteket, de szerintem valami a transmissionnal van felraktam a lede 17.01 repóbal lévő transmission-t remélem ez megoldja a problémámat eddig trunk volt fent...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12490) xabolcs válasza meszi3 (#12488) üzenetére


xabolcs
őstag

A /etc/gcom/ncm.json fajl egy JSON fajl. A /huawei/modes tombben valassz kedved szerint, vagy vegyel fol egy sajatot, amilyet szeretnel, s azt irdd a /etc/config/network fajl megfelelo config interface reszben (esetedben: wwan) a "mode"-jaba irdd be ezt az uj, sajat modot.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#12491) krealon válasza meszi3 (#12488) üzenetére


krealon
Topikgazda

"elérhető B3-as és B20-as LTE is, és nagyon úgy fest, hogy a modem a B3-asra csattan rá( ismeri mindkettő frekvenciát). Szeretném, ha a másikra csatlakozna"

Miert szeretned a lassabb, de nagyobb hatotavolsgu, azaz tobb klienst kiszolgalo, ezaltal meg bizonytalanabb frekvenciasavot hasznalni? (B3 --> 1800 MHz, B20 --> 800 MHz) :F

(#12492) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, találok-e olyan türelmes és önfeláldozó embert, aki erre hajlandó, de megpróbálom:
Melóhelyen 2-5 megás wi-free jelet fogok de nem stabil. Olvastam, volt róla szó itt is meg máshol is, hogy fel lehet erősíteni a jelet, de az eddigi infókból én csak a kötőszavakat meg az írásjeleket értem. Annyi van meg az egészből, hogy nem úgy működik, hogy veszek egy jelerősítőt, bedugom, két klikk oszt csókolom.
Ha valaki leírná a nulláról, hogy mit kell csinálni pontosan, egyáltalán onnan,hogy milyen eszközt (routert?) kell vennem, szerintem nem csak nekem lenne nagy segítség.

Előre is köszi, ha valaki végre nekünk, informatikai análfabékáknak is összefoglalja faék egyszerűen, hogy megértsük. :C

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#12493) meszi3 válasza xabolcs (#12490) üzenetére


meszi3
tag

köszi, sikerült beállítani :R

@krealon

már nem szeretném annyira :N

az volt az ötlet, hogy mivel a telefonom a B20-on erősebb jelet fog mint B3-on a lakásban (és sokkal gyorsabb is speedtesten!) gondoltam átrakom a modemet is. A leterheltséggel kapcsolatban nem gondoltam azt végig amit írtál, úgy gondolkodtam, mivel a B3 a régebben használt freki a telefonok/eszközök nagyrésze csak azt ismeri, biztos azon vannak többen. Hát nem jött be: elérem ugyanazt a sebességet le is fel is, de instabilabbnak tűnik, főleg a downlink, vissza-vissza esik a sebesség. Még pár napig tesztelem, de nem hinném, hogy beválik. De azért bekonfigolni sikerült amit akartam, félsiker :D

[ Szerkesztve ]

(#12495) loki7903


loki7903
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérném tanácsotokat.
Olyan routert típust vagy típusokat keresek, amiket hozzáférhetőek a boltokban.
Nagyon sokáig TP-link C5 és C7 routereket vettem és azokat openwrtésítettem.
De ezeket ma már nem igen tudom :(
Szóval várnék javaslatokat.
Illetve olyanra és várnék javaslatot melyik az a router ami openwrtvel elbírja WAN on a 1 Gbitet.

Köszönöm!

Zoli

(#12496) woodworm válasza loki7903 (#12495) üzenetére


woodworm
veterán

Mediatek mt7621 alapú routereket keress!
D-Link Dir-860l B1 18-19 ezer itthon
Xiaomi 3G 8-10 ezer jobbára kínai webshopokban
A 2,4 GHz-es wifi szokott problémás lenni, de folyamatosan fejlesztik és talán az új buildekkel már jobb. Nem próbáltam még, de van fejlesztői lap is mini-pcie slotokkal, abba olyan wifit raksz, amilyet akarsz.
GGNet U7621-06 8-21 ezer kiépítettségtől függően aliexpess

(#12497) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Sziasztok!

A legújabb gargoylet használom, és az uhttpd néha felpörög 100%-ra, olyankor webről hozzáférhetetlen.
Kilövés átmenetileg segít, azért megnézném, min pörög, de strace-t csak develben találok, és nem szoktam forgatni
Tudtok esetleg valami kész megoldást, amivel utánanézhetek, hogy mi történik, /proc/[tasknum] alatt nem sokat hámozok ki?

(#12498) Claude Leon válasza szetcsuszott (#12492) üzenetére


Claude Leon
senior tag

szerk:megmondtam a magamét, de nem jogos :)

Pedig érdemes elmélyülni kicsit, hogy kitalálhasd, miért gyenge épp ott, ahol használnád.
Soktényezős a dolog, van, ami antennával megoldható, van, ahol egy jobb helyre beüzemelt átjátszó(bridge) lehet megoldás, vagy esetleg egy stabilabb, érzékenyebb chipsettel berendezett eszköz, és rendszeres próbálkozás.

Nincs biztos recept, az openwrt pedig pláne nem erre lett összetákolva, hanem arra, hogy a gyártói szoftverek ostoba korlátoltsága helyett a hardver adta lehetőségeket kihasználhasd a routereden.

[ Szerkesztve ]

(#12499) JKalo


JKalo
tag

Sziasztok, Samba eléréssel akadt gondom, tudnátok segíteni?

openwrt-s routerre felcsatolt, 2TB hdd-t (samba jelszavas) sem a win10 pc-röl sem Androidon futó Es File Explorerböl valamiért nem tudom elérni, pedig úgyanazon beállítások mellett korábban nem volt vele gondom...
A laptopról viszont úgyanúgy megy, meg cifs-el a boxokról is.

Van valami ötletetek mi történhetett? vagy esetleg frissités?

(itt is rákérdeztem

(#12500) wigyori


wigyori
tag

Udvozoljuk a WPA3-at korunkben:

https://www.wi-fi.org/news-events/newsroom/wi-fi-alliance-introduces-security-enhancements

-w-

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.