Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Zirowe válasza vargalex (#13550) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tehát úgy, hogy a főrouter (T-s szolgáltatói) lanjára van csatlakoztatva a wt3020, és a főrouteren lévő eszközök (lanon vagy wifin) látják a wt3020 tartalmát?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13552) vargalex válasza Zirowe (#13551) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen. De ekkor vagy átkonfigurálod a WT3020 WAN portját is LAN-nak, vagy LAN-LAN kötöd össze a két eszközt.

Alex

(#13553) Zirowe válasza vargalex (#13552) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az nem gond.

Köszi, szerintem hétvégén neki is látok. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13554) energiezolee válasza vargalex (#13552) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia vargalex!

Ebben esetleg tudsz segíteni? Nagyon fontos lenne, és több routerben is szeretném végrehajtani a folyamatot, illetve egy fórumtársnak is szeretném megcsinálni a módosítást... Továbbá úgy gondolom, hogy másoknak is nagy segítség lenne! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#13555) vargalex válasza energiezolee (#13546) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ránéztem a típushoz tartozó dtb-re. Igazából a flash tartalommal nem igazán kell mókolni semmit, de mindenképpen saját build-re van szükség. Ugyanis a dtb-ben a firmware partíció mérete fixen 0x7b0000-nek van megadva. Azaz, ez nem dinamikus, mint pl. az 1043ND v1 esetén. Így ezt az értéket build előtt növelni kell 0x800000-al.
Azaz a Suste/Headless build-et bukod, hacsak nem kérsz tőlük egy 16 MB-os verzióra fordítottat is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13556) energiezolee válasza vargalex (#13555) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Szia! Értem! Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv : Energie Zolee

(#13557) vargalex válasza energiezolee (#13556) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Most nézem, hogy nem írtam egyértelműen. Ha kicseréled a flash-t, akkor a Suste/Headless, illetve OpenWrt build-ek is működni fognak, viszont 8 MB-os flash-t fognak mutatni.

Alex

(#13558) energiezolee válasza vargalex (#13557) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Nos én kicseréltem és programmerrel rátettem az előzőleg 8MB-os flash-ről lementett .bin-t és nem csinált semmit beforrasztás után a nexx 3020 a 16MB-os flash chip-el... Tehát még a LED sem vinnant fel!

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#13559) vargalex válasza energiezolee (#13558) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ugye azonos lábkiosztású, feszültségű, stb. az új chip is? Az írás biztosan jól sikerült és a visszaforrasztás is?

Alex

(#13560) energiezolee válasza vargalex (#13559) üzenetére


energiezolee
aktív tag

Igen! W25Q64BV volt benne, és en W25Q128FV-t tettem bele. Tehát minden stimmel. Forrasztást mikroszkóp alatt is ellenőrztem. Az írás szerintem jó lett, mert verify is volt és ott is mindent rendben talált a program...

[ Szerkesztve ]

Üdv : Energie Zolee

(#13561) lócitrom


lócitrom
őstag

Xiaomi Mi Router 3G-n azt tapasztalom, hogy a sima 2,4Ghz-es hálózatot nem hajlandó elindítani a LEDE 18.06. emlékeim szerint mikor utoljára használtam még ment. ez a router most kapná meg a végleges helyét, de csak az 5Ghz indul csak el valamiért. megpróbáltam újraindítani a 2,4Ghz hálózatot, magát az eszközt. semmi változás.

radio0
Típus: MAC80211 802.11bgn
Csatorna: -
Bitráta: -
Jel: 0 dBm / Minőség: 0%
SSID: Router
Mód: Master
Vezetéknélküli hálózat nincs kapcsolódva

mi miatt lehet? valakinek van valami gyors tippe?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#13562) Headless válasza lócitrom (#13561) üzenetére


Headless
őstag

Fix csatorna van beállítva? Auto nem megy.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13563) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Ide iranyitottak, remelve itt kahatok segitseget a problemamra. Sokminden van, amit nem tudok megoldani, vagyis nem tudom hogy kellene.

Az eszkoz amivel a problemam van elso korben az egy Xiaomi Mi Router 3G Kernel verzió
4.14.77 nem tudom mit kellene meg irni, mert nem igazan ertek hozza.
A routert igy vettem kez alol igy telepitve, bar nem hasznaltan.

A problemam az hogy bar fel van ra telepitve a transmission, hianyzott rola a web modul, azt en felraktam es automatan beirta magat a tuzfalba, latszolag fent van, de megsem erem el a 9091es porton, nem tudom mi hianyozhat meg hozza, mit kellene felrakni, beallitani?

Ha ezt sikerulne megoldani akkor jonne a kovetkezo problema, mivel jelenleg ez az eszkoz 5GHzn osztja a wifit, ami nagyszeru, de sajna idokozben radobbentem van par eszkozom ami nem tamogatja ezt, pl Sonoff S20 konektorok.
Ezert lenne egy masik router TPLINK WDR3600 jo lenne osszehozni hogy a xiaomi 5GHzn hozzaferesi pont WDS, a TPLINK pedig ugyfel WDS es utana osztana neten 2.4GHz-n? Az se baj ha mas SSD neven.
Mivel a masodik routert a foldszintre terveznem, ott nics kabeles kapcsolat ezert probalkoznek a wifis kapcsolattal.

Tudna valaki segiteni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#13564) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!

Adott egy itx/x86, 2lan-os alaplap, ebbe kerül még egy lan kártya. A gond, hogy az új kártya lesz az eth0. Hogyan tudnám beállítani úgy, hogy az egyik alaplapi maradjon az eth0?

Gyurka

(#13565) xabolcs válasza Gyurka6 (#13564) üzenetére


xabolcs
őstag

udev rules, 70-permanent-net vagy valami ilyesmi fajlban megkeresed a MAC cimeit a halokartyaknak es kedved szerint elnevezed oket!

OpenWrt fut egyebkent rajta, vagy valami mas?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13566) Gyurka6 válasza xabolcs (#13565) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, openwrt. Megnézem.

Gyurka

(#13567) vargalex válasza Gyurka6 (#13564) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Miért fontos, hogy melyik kártya az eth0?

Alex

(#13568) Gyurka6 válasza vargalex (#13567) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
A pótlólagos kártya az 100-as, alaplapi G-ás. (sajnos nem találom hol lehet megváltoztatni, ha lehet)

Gyurka

(#13569) vargalex válasza Gyurka6 (#13568) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Még egyszer: miért fontos, hogy melyik az eth0? Azt konfigurálod WAN-nak, illetve LAN-nak, amelyiket akarod...

Alex

(#13570) Gyurka6 válasza vargalex (#13569) üzenetére


Gyurka6
őstag

Igaz, (ugyan úgy szerettem volna, hogy ha kiveszem a kártyát akkor is az maradjon a wan, most az eth1 -ből lesz az eth0. )
Köszi!

Gyurka

(#13571) xabolcs válasza Gyurka6 (#13566) üzenetére


xabolcs
őstag

Nem tudom OpenWrt alatt hogyan lehet ezt a problemat megoldani.

De az is biztos, hogy semeddig sem tart atallitani szereles utan a dolgokat. :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#13572) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
Egy mi r3 routerre szeretnék vpn+ddns telepíteni+konfigolni.
Ezt a leírást követem, viszont már az elején megakadtam.[link]

Föltelepítem a szükséges csomagokat.
opkg install openvpn-openssl openvpn-easy-rsa
Majd az alábbi két parancsot kellene lefuttatnom. De azt írja hogy nincs ilyen parancs.
build-ca
build-dh

Google nem a barátom. :(
Ötlet?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#13573) Headless válasza Gyb001 (#13572) üzenetére


Headless
őstag

Az a leírás easy rsa2-höz készült nézz leírást v3-hoz ugyanis átgondolták az easy rsa scripteket.pl[link] a hivatalos nem egy utolsó, de telepítheted a 9092-es webfelületünket ami létrehozza megfelelő konfigokat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13574) BSOD válasza Gyb001 (#13572) üzenetére


BSOD
senior tag

Ha nem akarsz parancssorozni a kulcsokhoz és tanusítványokhoz, akkor az XCA a barátod. Ha sok kulcsot kell menedzselni, akkor nincs is más épkézláb megoldás.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13575) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Van egy 1043v1-em (1.7), és egy fura hibám.
Úgy kaptam, hogy a wifijével van valami baj, és szeretném tesztelni. Felment rá egy LEDE Fastpath (Githubról a legújabb), bekonfigoltam, de a WAN nem csatlakozik.
Van egy máisk 1043v1-em, ami ugyanúgy van konfigolva, és simán csatlakozik.
Van valami ismert hibája a 1043v1-nek + Openwrt-nek, ami ilyet okoz? Gyanús, hogy a WAN-nak jónak kéne lennie, haver ugyanúgy Digivel használta, mint én.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13576) VWtuning


VWtuning
csendes tag

Sziasztok!
Ti is tapasztalatok DHCP problémát az 5Ghz-es interfészen az új 18.06-os Fw-vel?
Egyszerűen nem tud IP-t kiosztani, hiába állítom be a LAN hálózatot a WiFi interfészhez. Wdr3600-at használok, stabil openwrt 18.06.1-el.

(#13577) g0dl


g0dl
addikt

Tudtok arra valami egyszerű megoldást, hogy az openwrt-n a dhcp option (pxe-hez) eltérő lehessen mac különböző mac címekhez?

(#13578) vargalex válasza g0dl (#13577) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, sima DHCP config. A linkelt oldalon még példát is találsz.

Alex

(#13579) vzoli1987


vzoli1987
aktív tag

Most. hogy van szutyok Telekom adsl, így nem tudok rájönni hogy osszam a portot, csak házon belül megy kifele nem, vagy engedélyeznem kell a telekomos routerben is? Vagy van vmi egyszerű kapcsoló amit én nem látok, dyndns miatt kellene de pont az nincs benne ami van nekem twodns.de

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#13580) vzoli1987 válasza vzoli1987 (#13579) üzenetére


vzoli1987
aktív tag

na megoldottam DMZ lapot megkerestem a telekomoson és azt az ip-t amit kiírt az openwrt-s cuccon bepötyögtem és voala már is müxik ;)

Huawei P30 ||| VU+ DUO 2 Kodi 18.8

(#13581) anderledani


anderledani
őstag

Sziasztok
Van egy on networks N150R típusú routerem (ami elvileg azonos a Netgear WNR612v2-vel). Valamikor felraktam rá az OpenWRT-t, de nem emlékszem a belépéshez milyen jelszót és felhasználónevet állítottam be.

Hogyan tudom resetelni vagy újratelepíteni, ha már Open WRT van rajta? Nem sikerült a reset gombbal semmit elérnem a neten megtalálható leírások alapján.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#13582) suste válasza anderledani (#13581) üzenetére


suste
veterán

sorosporton.....

(#13583) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ASUS WL-500g Deluxe routerem (tudom nem mai) OpenWrt-vel (Backfire 10.03.1). Ezt most pár év után elő kellett vennem. El is indult szépen, működött.
Mivel új internet és hálózati környezetben van, ezért toltam neki a webes felületen egy "Reset to defaults"-ot. Vártam rá minimum fél órát, de csak nem indult újra. Nos, azóta nincs benne élet.
Próbáltam kezdeni vele valamit failsafe mode-ban (ezen leírás alapján), de úgy sem érem el. Elméletileg átvált ugyan: villog a power led ahogy kell, de elérni már nem lehet, még megpingelni sem. Amúgy korábban már sikeresen beléptem failsafe módba, nem az a gond (a root passt kellett átírnom, mert 4 év alatt elfelejtődött).

Menthető a dolog, vagy vége van? Köszi előre is a válaszokat!

(#13584) krealon válasza naja (#13583) üzenetére


krealon
Topikgazda

Regi routernel az elso diagnosztikai lepes, hogy lecsereljuk a dugasztapot.
Amig nem kap stabil feszultseget, szoftveresen hiaba probalkozol.

(#13585) naja válasza krealon (#13584) üzenetére


naja
aktív tag

Értem, és köszönöm! De előtte még működött a router, a belső háló legalábbis, csak a WAN-t nem sikerült egyből beizzítani, ezért reseteltem menüből. Közvetlen ezután vált elérhetetlenné. Még mindig a feszültségre gyanakszol?

(#13586) vargalex válasza naja (#13583) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az Asus-okban (WL-500 gP-ben biztosan) szokott lenni tftp recovery (tftp szerver).

Alex

(#13587) anderledani válasza suste (#13582) üzenetére


anderledani
őstag

Bővebben? Nem használható a reset gomb? Miért?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#13588) vargalex válasza anderledani (#13587) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gondolom azért válaszolta ezt suste, mert írtad, hogy a neten található leírások közül egyik sem működött.

Alex

(#13589) Victor Súgó


Victor Súgó
junior tag

Van egy tartalék tplink 4300-as routerem, rajta egy ki tudja, mikori openwrt.
Arra szeretném használni, hogy rögzítsem a forgalmat, ami a jelenlegi routerem és a szolgáltató közt folyik.
Nem akarok MiM-t játszani olyan szempontból, hogy a titkosított kommunikációt dekódoljam, csak látni szeretném, hogy milyen címekkel kommunikál a hálózatom.

Úgy képzelném a dolgot, hogy az élesben használt routerem WAN portját összekötném a tplink egyik LAN portjával, a digis kábelt meg a tplink WAN portjába dugnám és ezen keresztül kellene az éles routernek beindítania a ppp kommunikációt (nem tudom, érthető-e, mit akarok)
És ha ez elindult, akkor az a tplink LAN és WAN portja közti kommunikációt rögzíteném mondjuk egy tcpdump segítségével.

Van erre lehetőség? Ha igen, milyen kulcsszavakra keressek, hogy megtaláljam a kivitelezés módját?
(első körben a most működő routerrel akartam megcsinálni, de nem akarok rá "idegen" firmware-t, még merlint sem, így viszont nincs rajta megfelelő eszköz, amivel kivitelezhetném)

[ Szerkesztve ]

(#13590) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

PXE szervert akarnék alkotni Openwrt-re; viszont úgy, hogy nem DHCP szerver a TFTP szerver is, hanem egy másik eszköz (az is Openwrt).
Hogyan tudom megmondani a DHCP-nek, hogy a másik eszközt adja vissza TFTP szerverként...?

Elég ide a másik eszköz címét?

config boot linux
option filename 'pxelinux.0'
option serveraddress '192.168.1.1'
option servername 'OpenWRT'

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13591) Victor Súgó válasza hcl (#13590) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Ahogy elnézem, nem túl nagy itt a forgalom, próbálok válaszolni, de vak vezet világtalant stílusban.
Évekkel ezelőtt elkövettem ezt. Úgy emlékszem, hogy ennyinek elégnek kell lennie, de én elég sokat szívtam vele, mire sikerült összehozni és nem emlékszem az okára.
Tőlem kitelik hogy valamit a tűzfal konfigban piszkálva rontottam el és ezért nem ment.
Vagy már akkor is a systemd szülőatyjának anyját kellett szidnom. ;)

(#13592) hcl válasza Victor Súgó (#13591) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :)
Emellé kell még a Dnsmasq TFTP engedélyezése?

Illetve iputils-tftp -t tudja valaki, hogyan kell működésre bírni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13593) Victor Súgó válasza hcl (#13592) üzenetére


Victor Súgó
junior tag

Nagyon régi emlék, felelősséget nem vállalva: a tftp-t ott kell engedélyezni, ahol működnie kell, a dhcp (ha szintén dnsmasq) mellett meg célszerű tiltani. De mondom: rég volt.

(#13594) hcl válasza Victor Súgó (#13593) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hmmm, most adtál egy ötlet...

Mutogatni való hater díszpinty

(#13595) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, valamennyire működik is! Csak nem egészen úgy, ahogy gondoltam.
Véletlenül a home szerver is egy router, s elfelejtődött a DHCP kikapcsolása rajta. Mostanában switchként is van használva, így ami ebbe van dugva, az kap a DHCP kérésben TFTP szerver címet is. (Érdekes módon nem osztja ugyanazokat a címeket, mint a router, ezért nem tűnt fel.)
A fizikai kliensek szépen bootolnak is a TFTP-ről pxelinux-ot, de az iPXE pl. nem is hiszi el, hogy ott a TFTP szerver :D (Dnsmasq-s)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13596) g0dl válasza hcl (#13595) üzenetére


g0dl
addikt

Én is ezzel küzdök. DHCP openwrt tftp pedig a NAS.
Nekem ez megy, és az kellett hozzá, hogy az /etc/config/dhcp fájl config dnsmasq szakaszába felveszek egy ilyen sort.
option dhcp_boot 'pxelinux.0',<tftp neve>','<tftp ip>'

Viszont amit én szeretnék, hogy hostonként meg tudjam mondani, hogy mi a fájlnév, azaz mást tudjon bootolni. Erre többek közt azért lenne szükségem, mert raspberry pi-t is szeretnék bootolni x86 mellett.

Erre esetleg van megoldásod?

Ha host szakaszba raktam ezeket az opciókat, akkor nem veszi figyelembe.

(#13597) hcl válasza g0dl (#13596) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na. Nekem annyi fejlemény volt, hogy a fizikai gépek látják a TFTP-t, bootolnak is (sima PXE->chainload iPXE).
A gépemen a KVM virtuálok nem is tudják, hogy van TFTP szerver (pedig a KVM is iPXE alapú bootrom-ot ad) - de olyan szinten nem, hogy a TFTP szervert kézzel megadva sem megy. Gondolom háló beállítás gond.
A Vmware hostomon a virtuálgépek pöpec látják a TFTP-t, bootolnak is amit akarok.
Szóval ez már csak anomália.
Úgy tűnik, a routeren levő dnsmasq -nak elég a tftpboot megadása, meg az option boot-linux kitöltése a megfelelő címre, könyvtárra. A megfelelő cím persze a home szerverem tftp-je - azért volt fura, mert a "rendes" ISC Dhcpd -nek sokkal részletesebben meg lehetett mondani, mi hol van.

Neked nem lenne hülyeség mondjuk egy ilyen vagy esetleg ez is hasonlót csinál? (Csak belenéztem)

Amúgy a fenét! Paraszt megoldás, de talán jó így :
Neked is az kell, hogy chainloadolsz sima PXE-ről iPXE-t, majd abban egy olyan script, hogy
!#ipxe
dhcp
chain http://szervered/ipxe.${ip}

(vagy http:// ... )

És akkor az adott IP címnez tartozó, ipxe.xxx.xxx.xxx.xxx nevű scriptet szedi, amiben már IP-nként adhatsz meg boot opciókat.
Illetve, nyilván lehet a net0 MAC cmét is használni, ízlés dolga - ha mindig ugyanazt az IP-t kapja az adott MAC, akkor az is jó.
Aztán lehet, hogy ilyet sima PXE vagy gPXE is tud, most iPXE-zek inkább :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13598) g0dl válasza hcl (#13597) üzenetére


g0dl
addikt

Igen, az a gondom, hogy a raspi más architektúra, tehát binárisan nem hiszem hogy futna ugyanaz,ami x86 ra jó.

(#13599) hcl válasza g0dl (#13598) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na az amúgy igaz. Valahogyan akkor a routeren kéne megmondani, melyik MAC milyen filenevet kapjon a TFTP-ről :S
Ez nem lehet jó? Dnsmasq ez is

Illetve a RasPi ugyanúgy pxelinux.0-t akar letölteni?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13600) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. A következő gondom lenne. A rendszer egy Tp-link WDR4300 Openwrt 18.06-al, suste/headless féle 9092 telepítve
A routerra szeretnék felcsatolni egy lemezt. Egy usb3-as házam van, rádugom, látja is ( kellett az kmod-usb-storage-uas modul külön, különben nem ismete fel.)
A lemezt ext4-re formáztam, ha rádugom a routerra akkor látja is a /dev/sdb1 alatt, viszont nem csatolja fel a helyére (elvben a /share/hdd5, mivel hdd5 a label )
Ezzel a parancsal felcsatolja:

.ext4 -L /dev/sdb1
/bin/usb_pnp

De reboot után elveszik a csatolás, de a lemezt ugyanúgy látja.

A /etc/config/fstab-ban a config 'mount' résznél nem adta hozzá az uuid-jét, gondolom mivel a másik lemeznek ott van, itt is hozzá kellett volna írnia.
Mi lehet a gond? Legrosszabb esetben hozzáadom a csatolási parancsot, hogy bootkor lefusson, akkor felcsatolja de ez csak nem megoldás.
A block-mount telepítve van, másik eszközt rendben felcsatol!

A másik gond, hogy most lettem figyelmes, hogy a Kernel log tele van ezzel az üzenettel:

Nov 27 16:22:54 2018 daemon.notice procd: /etc/rc.d/S99cifs: mount: mounting //192.168.0.103/SMBmnt on //mnt failed: Resource busy

Mint ha folyamatosan csatolni akarná a meghajtókat, de fel vannak csatolva, elérhetők is! Idáig nem volt ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.