Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) Sly189 válasza krealon (#12400) üzenetére


Sly189
senior tag

Onnan küldtek ide :)

(#12402) krealon válasza Sly189 (#12401) üzenetére


krealon
Topikgazda

"WiFin csatlakozik a netre"

Ez mit jelent?
Van sajat routered, aminek a wifijere csatlakozik a Zidoo?
Elvileg, ha bekapcsolod a Zido Settings menujeben az OpenWRT Settings alatt a BT service kapcsolot, akkor utana a
http://<ide jon az x9s IP cime>:9091/ cimen elered a Transmission webes feluletet.

Ha az Access Point-on be van kapcsolva az AP isolation opcio, akkor nem fog menni.
Illetve mivel semmit sem tudok a halozat felepiteserol, a barkobazast atengedem masoknak.

Nezegess a neten x9s bemutato videokat, abbol mertithetsz otleteket hogyan hasznald.
(En is megneztem gyorsan 2-t, ebbol tudom, hogy merre vannak a menuk.)

[ Szerkesztve ]

(#12403) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Asus rt-n12+ b1 verzióhoz van openwrt?

(#12404) woodworm válasza DrojDtroll (#12403) üzenetére


woodworm
veterán

Openwrt/lede oldalakon nincs. Fórumon lehet még szétnézni, hátha van valami ígéretes próbálkozás.

Itt is nehéz eligazodni a több kiadás miatt, de ha az mt7620-as soc van benne, akkor az lényegében megegyezik az rt-n11p-vel és padavan elérhető rá.

(#12405) wigyori válasza woodworm (#12404) üzenetére


wigyori
tag

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-N300_B1

MT7628 van benne, tehat elvileg nem lehet annyira bonyolult megcsinalni a supportot hozza.

-w-

(#12406) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Van kettő routerem, amint a OpenWrt Chaos Calmer 15.05.1 rendszer fut:

TP-Link TL-WDR4300 v1
TP-Link TL-WR1043N/ND v2

Az OpenWRT-re váltás oka az volt, hogy mindkettő elég instabil volt több user esetén a korai gyári firmware-kel, azóta lehet ez változott, viszont nem kísérletezgetnék, maradnék OpenWRT/LEDE vonalon. Ami kicsit negatívum, hogy ebben nincs benne hardveres NAT, ezért a Wi-Fi-nél az eddigi 100Mbit/s letöltési sebesség visszaesett kb. 20-ra.

Ahogy látom van már erre patch és készültek is buildek az én típusaimhoz:
https://github.com/gwlim/Fast-Path-LEDE-OpenWRT

A kérdésem, hogy ilyenkor tudok frissíteni ezzel?
lede-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade

Vagy mindenképpen újra kell telepítenem ezzel?
lede-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory

[ Szerkesztve ]

(#12407) DrojDtroll válasza woodworm (#12404) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A soc kideritesenek modja az hogy felnyitom?

(#12408) woodworm válasza DrojDtroll (#12407) üzenetére


woodworm
veterán

A wikidevi szerint mt7628. Az asus elég komoly szinten nyomta ezt a deszkát is és rengeteg néven forgalomba hozta. A hivatkozások szerint megegyezik az rt-n11+ b1, erre a "hivatalos" project oldalon nincs elérhető fw, de itt van egy build. Nyomatékosan figyelmeztet, hogy nem támogatott lap, saját rizikóra.
A pontos azonosításban segíthet a hátsó címkén az fcc id. A wiki szerint ez megegyezik a két routernek és az alaplapra szitázott feliratok is. Ehhez viszont tényleg szét kell szedni.

(#12405) wigyori
Na, ez az a termék és link rengeteg, ami alapján nem merném senkinek se azt mondani teljes szívből, hogy rakja fel a talált fw-t.
Elég sok asus használ mediateket, a számukhoz mérten kevéshez van openwrt/lede támogatás.

(#12409) DrojDtroll válasza woodworm (#12408) üzenetére


DrojDtroll
addikt

megpróbáltam feltölteni, de nem lehet

(#12410) woodworm válasza DrojDtroll (#12409) üzenetére


woodworm
veterán

A trx fájlt kicsomagoltad a zipből?

(#12411) DrojDtroll válasza woodworm (#12410) üzenetére


DrojDtroll
addikt

a zipet kicsomagoltam, a trx-et akartam feltölteni

(#12412) wigyori válasza woodworm (#12408) üzenetére


wigyori
tag

Nem azt mondtam, hogy barkinek az elerheto interwebes forrasok alapjan javasolnam, hogy erre felrakjon barmit :DDD, csak azt, hogy ezek alapjan valoszinuleg megoldhato a supportja. Nem tudom, hogy miert nincsen tobb Asus RT- device supportolva (nyilvan van oka, csak utana kellene olvasni), de ezekutan lehet hogy veszek egyet es megnezem.

Amugy eleg gaz, hogy az Asus is felult ugyanarra a vonatra, mint a D-Link, hogy ugyanazon termeknev alatt, kulonbozo reviziokkal aka'r teljesen mas SoC vendort is hasznalnak (D-Linknel erre jo pelda volt a DIR-300, az A1 Atheros volt, a B1 mar Ralink), aztan lehet nezni, hogy epp mit kapsz a boltban.

-w-

(#12413) vargalex válasza wigyori (#12412) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sajnos erre a vonatra már elég sokan felültek és nem vagyok biztos benne, hogy a D-Link volt ebben úttörő...
Ott van a TP-Link is a sorban az Archer C5-el, de van Netgear, stb...
Elég undorító, hogy nem tudhatja előre az ember, hogy mit vesz.
Igaz, nem más architechtúra, de ott a TL-1043N/ND esete is. Ugye a v1 még hardware NAT nélkül, a v5 pedig USB nélkül. Egészen más a kínált szolgáltatások köre még gyári firmware-val is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#12414) hcl válasza vargalex (#12413) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

TP 841, a V9-nek is tök más volt a belseje (V9-ből is volt kétfajta asszem, az egyiknek volt USB kivezetése a SoC -on, másiknak nem...), a 740, 741 is némely verziókban atom nagyot változott...

Mutogatni való hater díszpinty

(#12415) wigyori válasza vargalex (#12413) üzenetére


wigyori
tag

Nem tudok erre amugy jo megoldast, ha az FCC nem ugrik ra a temara, hogy a gyari fw is mas a kulonbozo revision-ok kozott, akkor nem fogja senki force-olni oket, hogy - sarkitva - ne verjek at a customereket a vendorok.

Sidenote, vettem egy RT-N12+ -t (koszi a kolleganak, ha olvassa), ez ugyan me'g csak MT7620, de melyebben ismerkedni ramips-sel jo lesz.

-w-

(#12416) wigyori válasza wigyori (#12415) üzenetére


wigyori
tag

root@LEDE:~# dmesg
[ 0.000000] Linux version 4.9.65 (wigyori@dizelgigant) (gcc version 5.5.0 (LEDE GCC 5.5.0 r5442-b0b289e) ) #0 Thu Nov 30 08:44:17 2017
[ 0.000000] Board has SDRAM
[ 0.000000] Analog PMU set to hw control
[ 0.000000] Digital PMU set to hw control
[ 0.000000] SoC Type: MediaTek MT7620N ver:2 eco:6
[ 0.000000] bootconsole [early0] enabled
[ 0.000000] CPU0 revision is: 00019650 (MIPS 24KEc)
[ 0.000000] MIPS: machine is Asus RT-N12+
[...]

(#12417) xabolcs válasza wigyori (#12416) üzenetére


xabolcs
őstag

Ez nem tartott sokaig! :))

Egy ilyen sikeres boot-hoz szukseges a helyes gpio led es button konfiguracio?

En egy hasonlo, de JBOOT-tal megaldott rokonara (D-Link DWR-116 A2) probalom folvarazsolni a LEDE-t, eddig sikertelenul. :(

Az elkeszult kernelt es rootfs-t binboy-jal kell szamara fogyaszthatova tenni, de eddig mindig recovery lett belole.
A soros porton meg csak krix-krax szemet latszik, barhogy is cserelem a labakat.

Amig nincs programozo csipeszem, addig meg nem vagok bele a bootloader cserebe! :D

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#12418) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

1043v2 router-t használok, amin sokáig suste féle fw volt. Pár hete visszaálltam a gyárira amit innen töltöttem le. Majd frissítettem a legfrissebbre a gyári oldalról.
Viszont most kipróbálnám a lede-17.01.4 verziót. A kérdésem hogy a factory verzió kell-e nekem ? A Stable Release tartalmazza a luci webes felületet ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12419) xabolcs válasza rostiron (#12418) üzenetére


xabolcs
őstag

Igen, a factory verzio kell neked.
Igen, a stabil kiadas tartalmazza a LuCi kezelofeluletet.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#12420) Sly189 válasza xabolcs (#12419) üzenetére


Sly189
senior tag

Egy fél napig működött a Transmission opció, frankón ment is a letöltés, egyszer csak nem engedte megnyitni a WEB GUI-t, se direkt a böngészőből sehogy. Mi lehet a baja? :W

(#12421) rostiron


rostiron
őstag

1043v2 -re feltettem a lede-17.01.4-et. Melyik csomagokat kell telepíteni a QoS-hez ? Már csak azt kéne beállítanom.

Ezeket találtam, mind a kettő kell ?? luci-app-qos , qos-scripts

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12422) wigyori válasza xabolcs (#12417) üzenetére


wigyori
tag

Ez az RT-N12+ elegge standard board, a kovetkezo helyekre kellett bevesni:

modified: target/linux/ramips/base-files/etc/board.d/01_leds
modified: target/linux/ramips/base-files/etc/board.d/02_network
modified: target/linux/ramips/base-files/lib/ramips.sh
modified: target/linux/ramips/base-files/lib/upgrade/platform.sh
modified: target/linux/ramips/image/mt7620.mk

Meg egy DTS-t irni hozza, amit a target/linux/ramips/dts/ ala kell betenni, itt barmelyik hasonlo DTS-t lemasolva es kicsit atirva mukodni fog. Amire figyelni kell, az a particiok merete (ezt az eredeti firmware dmesg-jebol ki tudod bogaraszni, legtobbszor 0x0-0x30000 kozott van az u-boot, erre figyelj), meg a serial konzol bitrate-je (erdekes modon ezt is DTS-bol kell ramips-nel allitani). A LED-ekhez pedig ki lehet turni az eredeti GPL-es forrasbol a pin-eket, vagy a legkozelebb eso hasonlo board konfigjabol.

Ami a Te esetedet illeti, hulye kerdes, de probaltal bitrateket allitani? Csomo ramips boardnal 57600 van, es nem 115200, mint amit mashol megszokott az ember.

-w-

(#12423) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nem openWRT felhasználó vagyok, hanem jelenleg a Tomatoval próbálkozom, de ne tessék megkövezni. Úgy gondolom, hogy a kérdés openWRT alatt is aktuális lehet. Illetve örömmel használnék én openWRT-t, ha nem egy zárt modullal rendelkező Broadcom wifi chip lenne a vasban. :W

Van nekem egy guest SSID-m, ami WPA2-Enterprise titkosítású, s mögötte egy radius szerver felel az authentikálásért. Ez megy szépen, viszont az lenne az igazán remek, ha a radius accounting funkció is működne! :)

Szerveroldalt ki van alakítva a támogatása, viszont sajnos a Tomato nem képes accountingra "gyárilag".

Nem sok infót találtam róla a neten, de korábbi emlékeim szerint a hostapd-re biztosan szükségem lenne. Más dolog is kellhet hozzá? Illetve entware-ng-re létezik valamerre hostapd csomag? A hivatalos repóban nem találtam, leforgatni meg még nem volt időm.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#12424) xabolcs válasza wigyori (#12422) üzenetére


xabolcs
őstag

Forditani mar sikerult, ott mar csak a gpio hianyzik, de majd kibanyaszom a gpl forrasbol.

Alligattam mar bitrate-et sztem, de ugyanazok a krix-kraxok jottek, szoval nem is vagyok benne biztos, hogy jol csinaltam-e az atallitasukat: Linux alatt screen /dev/ttyUSB0 57600, Windows alatt pedig a PuTTY-nal pedig a serial beallitasoknal adom meg.
De mint mondtam, semmi kulonbseget nem vettem eszre a kulonbozo ertekeknel. :(

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#12425) stopperos válasza xabolcs (#12424) üzenetére


stopperos
senior tag

Esetleg a minicom-ot próbáld ki linuxon, én mindig azt használom csatlakozásra.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#12426) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Beállítottam a lede-n a qos-t. A gondom, hogy hiába van a rendszer/rendszerindítás menünél beállítva hogy automatikusan induljon, mégsem akar. Ha újraindítom a routert mindig rá kell nyomnom az indítás gombra.
Hol lehet megnézni, hogy mi lehet a gond?? Tudtok valami okosságot rá ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#12427) Headless válasza Headless (#12386) üzenetére


Headless
őstag

@Vargalex a vége az lett, hogy lefrissítettem a saját routeremet is LEDE-re ez megoldotta a porblémámat. sajnos egy egész napom ráment kb... míg mindent migráltam a régi rendszerről... :S És még hátra van a kodi mysql felépítése. Az mondjuk éjjel lefut magába.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#12428) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap a Tp-Link WDR 4300-as routeremre feltettem a LEDE-t. Egy dolgot nem sikerült beállítanom, ami a Suste féle FW-ben volt, és most nem megy, az elérést hálozaton kívülről. Tudnátok ebben segíteni?
Üdv:Tony

(#12429) suste válasza Toninho13 (#12428) üzenetére


suste
veterán

az elérést hálozaton kívülről

ez elég mission impossible :))
max külső hálózatról:
luci/network/firewall/rule vagy forward fül, attól függően mit hogyan akarsz elérni
de felrakhatod a 9092-t is a LEDE-re is, ha azt sztoktad meg, ott is hasonló, de csak a forward van kitéve a webes felületre (9092/setup/basic/firewall-forwards)

(#12430) Toninho13 válasza suste (#12429) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Jogos. :U
A LUCI felületet szeretném elérni külső hálózatról. A port átirányítást beállítottam, viszont az uhttpd-t ugyanúgy kell átállítani, mint az OpenWrt rendszeren?
Üdv:Tony

(#12431) ballimr


ballimr
csendes tag

Sziasztok. Fel tettem a tp-link wr841n routeremre az openwrt. Hogyan kell beallitani hogy legyen net wifin? Lepesrol lepesre letudjatok irni vagy valami linket ahol le van irva?

(#12432) letix


letix
aktív tag

Udv a szakiknak,

Új vagyok még ebben a témában, és január elején lesz egy kis feladatom amire szeretnék jó előre rákészülni.

A feladat egy WR1043nd v3-on egyedileg fordított, de a konfigok alapján látszólag szépen rendben tartott openwrt-n (15.05), felhúzni egy DMZ hálózatot, saját DHCP-vel és saját tűzfal szabályokkal, zónákkal. A switch portok 1db bridge-ben vannak (VLAN1), a WAN pedig VLAN2-ben.

Mielőtt nekiállnék a fenti feladat megvalósításának, jó volna egy megfelelő router-t virtualizálni.(virtualbox)
Egyáltalán megvalósítható virtuális környezetben amit szeretnék?

Hogy tudok a fentivel megegyező eszközt virtualizálni úgy, hogy a megfelelő portszámok és bridge illetve VLAN menjen? Két csatolóval (eth0-wan, eth1-lan) az eth1 mögé kellene felaggatni 4db virtuális interface-t és ezeketet bridge-be tenni? Vagy plusz allokáljak hozzá még 4 külön interface-t? Ez viszont már nem fogja fedni az éles eszköz paramétereit.

Köszönöm előre is!
udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#12433) letix


letix
aktív tag

Fentihez plusz számomra logikai bukfenc:

Hogyan fogok tudni belógatni egy klienst a router switch portjainak kiosztott 1db fizikai lábára és azon belül egy adott virtuális interface mögé?

Köszi!

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#12434) krealon válasza letix (#12432) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A feladat egy WR1043nd v3-on egyedileg fordított, de a konfigok alapján látszólag szépen rendben tartott openwrt-n (15.05), felhúzni egy DMZ hálózatot, saját DHCP-vel és saját tűzfal szabályokkal, zónákkal. A switch portok 1db bridge-ben vannak (VLAN1), a WAN pedig VLAN2-ben.

Mielőtt nekiállnék a fenti feladat megvalósításának, jó volna egy megfelelő router-t virtualizálni.(virtualbox)
Egyáltalán megvalósítható virtuális környezetben amit szeretnék?
"

VirtualBox-ban nem tudod megvalositani ezt a kornyezetet.

VMware ESXi alatt viszont konnyeden definialhatsz 3 virtualis switch-et a 3 VLAN-nak (WAN, LAN, Guest).

(#12435) markussandor válasza krealon (#12434) üzenetére


markussandor
senior tag

Vbox is tudja ezt, vagyis virtuális klienst be tudsz lógatni:

[ Szerkesztve ]

(#12436) krealon válasza markussandor (#12435) üzenetére


krealon
Topikgazda

Jo tudni, regen hasznaltam mar VirtualBox-ot. :R

(#12437) F34R


F34R
nagyúr

Sracok, megtudjatok nekem mondani hogy Openwrt-re tudok-e forditani Deluge-t?

(#12438) vargalex válasza F34R (#12437) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az rlibtorrent broken és nem is várható a javítása. Ráadásul szerintem a python miatt feleslegesen nagy az erőforrásigénye.

Alex

(#12439) suste válasza Toninho13 (#12430) üzenetére


suste
veterán

mit akarsz átállítani az uhttpd -n? :F
egyébként pont ua minden a lede configokban, mint openwrt-n :)

(#12440) letix válasza markussandor (#12435) üzenetére


letix
aktív tag

Szia,

Köszi a válaszod.
Ha jól értem így adható(ak) plusz interface(ek) a VM-ben futó openwrt-nek. Úgy rémlik, hogy korábban kapcsolási rajzokon azt láttam, hogy 2db interface van osztva ezeknek a kütyüknek, 1db a WAN és 1db a LAN (switch) részére. Tehát nekem a második (LAN) interface mögött egy adott VLAN mögé (pl eth1.10) kéne bedrótoznom 1-2 VM-et tesztelésre, úgy látom erre a fenti sok interface-es megoldás nem jó. Rosszul látom?

Lett egy kölcsön router, amivel fizikailag tudom nyaggatni az openwrt-t.
Arra már rájöttem, hogy bizonyos portokat hogyan tudom külön VLAN-ba tenni és fel is húztam a DMZ VLAN-ra egy plusz DHCP pool-t de valamiért nem akar rajta IP-t osztani. A szükséges portok mellé a DMZ VLAN-hoz szükséges felvenni tagként a CPU switch portot is? (általában 5 vagy 6. port)

Ha ez mind megvan, gondolom szükséges definiálni a tűzfalra egy külön zónát és ennek megfelelően a szabályokat.

Kihagytam valamit?

Köszönöm!

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#12441) Toninho13 válasza suste (#12439) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Szia!
Most nézem, hogy ugyanaz a config, viszont a https kapcsolat nem megy. Ez azért lehet, mert nincs se uhttpd.crt, se uhttpd.key a routeren? Ha igen, ezeket hogyan tudnám generálni?
Üdv:Tony

(#12442) Sly189


Sly189
senior tag

Azt betudom valahol állítani, hogy reggel 6 és este 22 között működjön a NAS? (zidoo x9s)
Androidon állítsak be valamit esetleg?

(#12443) wigyori válasza xabolcs (#12424) üzenetére


wigyori
tag

FWIW :)
https://git.lede-project.org/?p=source.git;a=commit;h=58e0673900ea585b03d3cc2f8917667faa3f977f

A DWR116-ra ezt a topicot megtalaltad? https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=56542

This router is very popular in Poland in combination with LTE modems (from Play, Cyfrowy Polsat etc.).
I managed to get part of boot dump. UART is at JP1 [TX, GND ,VCC ,NC ,RX] with 57600n8
Unfortunately console stops at line
switch register base addr to system register 0xb0000000

-w-

[ Szerkesztve ]

(#12444) krealon válasza letix (#12440) üzenetére


krealon
Topikgazda

Osszekalapaltam gyorsan egy OpenWRT alapbeallitast VirtualBox-on a guest (DMZ) network-rol.

Eloszor az admin PC beallitasai:
Halozat: internal network: intnet

Utana az OpenWRT 3 interfesszel
1: internal network: intnet (ez lesz az eth0 --> LAN)
2: NAT: ez lesz az eth1 --> WAN
3: internal network: intnet2 (ez lesz az eth2 --> guest)

Be-boot-olva a 2 virtualis gepet, a Win7 kap IP cimet az OpenWRT-tol es elerheto az admin felulet a
http://192.168.1.1 cimen. (A jelszo figyelmeztetes nem latszik, mert azt beallitottam.)

A csatolok (interfaces) alapallapota:

Add new interface: guest

Guest IP beallitasok

A lap aljan hozzadhatunk DHCP szolgaltatast

A DHCP pool alapertekei

Es Save And Apply utan elkeszult az uj guest halozat.

Ezutan meg be kell allitani a szukseges tuzfal szabalyokat, es nagyjabol kesz is halozat a vendegek szamara.

Fizikai eszkozon (altalaban) a VLAN-ok lepnek az interface-ek (eth0, eth1, eth2) helyebe.

Es vegul a LEDE virtualis gep alapbeallitasai az OpenWRT-hez hasonloan.

[ Szerkesztve ]

(#12445) letix válasza krealon (#12444) üzenetére


letix
aktív tag

Szia,

Köszi a részletes leírásodat!
Már nagyjából összeálltak a fejemben a dolgok, amit én várnék a virtuális környezettől, az sajnos 2db hozzárendelt interface-szel nem megoldható. Erre elment némi idő. Hiába hozok létre a lan switch interface-hez külön VLAN-okat, ha erre nem tudok felfűzni gépet.

Mindenesetre nem szórakozom a virtualbox-al, fizikai eszközön szépen összeálltak a dolgok, volt egy kis idő mire rájöttem hogy a két külön VLAN-ba tagként fel kell vennem a CPU LAN interface-t is taggelve. :)

Linux után ezek az előre legyártott chain-ek még egyelőre kicsit kuszák, de ez már részletkérdés, szokni kell.

Köszi mindenkinek!
udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#12446) letix


letix
aktív tag

Plusz kiegészítés, hogy januárban az éles rendszer amin dolgoznom kell webes kezelő (luci?) nélküli, tehát mindent shell-ből kell majd intéznem, ezért egyelőre ezt a felületet meg sem néztem..

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#12447) wigyori


wigyori
tag

Nna.

http://lists.infradead.org/pipermail/lede-adm/2017-December/000692.html

Udv,
-w-

(#12448) tlac válasza wigyori (#12209) üzenetére


tlac
nagyúr

Azert tokoreszunk ennyit, mert a 17.01 (illetve a kesobbi release-ek) nem minden 4/16 vagy 4/32-es device-on mennek hasznalhatoan, es megprobaljuk a CC-t megtartani hosszabb tavon, illetve reprodukalhatova tenni a build process-t.

lesz még krack fixes cc?

[ Szerkesztve ]

(#12449) zedzsolt


zedzsolt
csendes tag

Sziasztok! OpenWRT-s routeren keresztül szeretnék emailt (GMAIL SMTP TLS) küldeni mikrovezérlővel. Utánaolvasva, ha az MSMTP-t feltelepítem és beállítom akkor konzolon keresztül tudok emailt küldeni. Viszont az a problémám, hogy a telnet létiltásra került az első bejelentkezés után. Már kipróbáltam több leírást az újra engedélyezésre de nem jött össze.

Ez a megoldás elvileg engedélyezi a telnetet és a jelszavas azonosítás meg is marad de nekem nem működött. Az IMPORTANT résznél nem értem milyen jelszót kellene beállítani.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
replace the /bin/login.sh content with this one

#!/bin/sh
# Copyright (C) 2006-2011 OpenWrt.org
if ( ! grep -qs '^root:[!x]\?:' /etc/shadow || \
! grep -qs '^root:[!x]\?:' /etc/passwd ) && \
[ -z "$FAILSAFE" ]
then
echo "###################"
echo "### Ksr Box 1.0 ###"
echo "###################"
echo " "
cat /proc/sys/kernel/hostname
echo " "
echo " "
ssh 127.0.0.1
else
cat << EOF
=== IMPORTANT ===============================
Use 'passwd' to set your login password
this will enable telnet login with password
---------------------------------------------
EOF
exec /bin/ash --login
fi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Köszönöm!

(#12450) vargalex válasza zedzsolt (#12449) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem teljesen értem, hogy miért kell neked telnet. Az világos, hogy Arduino/ESP segítségével akarsz e-mail-t küldeni. De megoldható a közvetlen e-mail küldés, nem kell sehova telnet-elni, nem is kell hozzá külön szolgáltatás (pl. így).

Az általad írt scriptben az IMPORTANT... szöveg csak a megjelenítésre van. A cat << EOF és az EOF közötti rész megy standard outputra:

=== IMPORTANT ===============================
Use 'passwd' to set your login password
this will enable telnet login with password
---------------------------------------------

[ Szerkesztve ]

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.