Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Headless válasza fpeter84 (#13750) üzenetére


Headless
őstag

Ha a gyári kerneled megvan akkor módosítatlanul rajta vagyis a leírásokat követve flasheltél, akkor a leggyorsabb azt használni... Leírtam már korábban keress rá. Igazából csak belépsz uboot terminálba soros porton keresztül, majd módosítod a boot environmentet úgy, hogy a második failed legyen ekkor failbackel az első rootfs/kernel párosra ahol a gyári usb recovery fog várni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13752) Headless válasza Headless (#13751) üzenetére


Headless
őstag

Lejárt a szerkesztés és nem itt ezen a fórumon írtam le. Hanem openwrt fórumban.bocsi a dupláért.[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13753) vargalex válasza fpeter84 (#13750) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ahogy láthatod a routert OpenWrt oldalán, a kernel flash-elése után pendrive-ról képes felrakni már (reset módszerrel) a gyári firmware-t. Utána mehet rá az OpenWrt az eredeti módszer szerint.

Egyébként kollégánál ugyan ezt produkálja az összes stabil és snapshot build, mint nálad. De próbáltuk Headless build-éjt is, azzal sem ment a HDD.

Alex

(#13754) fpeter84 válasza vargalex (#13753) üzenetére


fpeter84
senior tag

Headless-ével mind az 5 most körülöttem lévő USB3-as ház tökéletesen működik nálam - nem tudom mikori verziót próbáltatok, de lehet érdemes lenne ezt az utóbbit is...

Hát ezt a recovery dolgot asszem jól elkapkodtam/elbaxtam... Semmi életjel a soroson és a rádugott pendrive/memkártya olvasót se próbálja piszkálni. Akár nyomom a resetet akár nem, táp ráadásakor egy pirosat villan, kialszik majd fixen világít a narancs és ennyi, semmi életjel... :(

Asszem most elrakom magam holnapra - több kárt már ne okozzak - aztán holnap megpróbálok utánaolvasni hogy lehet e még kezdeni így vele valamit...

(#13755) hojanika


hojanika
csendes tag

Üdv Mindenki! Segítséget szeretnék kérni. Karácsonyi ajándékom magamnak egy Linksys wrt54gl router, Openwrt, Luci-val. Alapból én úgy gondolom, hogy összedúg, belép, Wifi beállítás és minden oké. Aztán töbszöri router halál - utánna olvasás - újraélesztés. Ez többször is megtörtént. De már ott tartok, hogy ha lenne a közelben egy kalapács akkor végleg már halálba tenném. Szóval: nincs netem rajta. Win.7 és a 10 hibakeresője azt írja nincs a DNS kiszolgálóval kapcsolat vagy hasonló. Luciba be ott a LAN zöld, a WAN pedig piros. Hiába próbálok rákapcsolódni nem tudok. Már gondoltam arra, hogy másik sw-re csere. Ez talán megoldja a gondot - de nem erőltetem a cserét. Lényeg, hogy stabilan legyen net+wifi, az átlagos felhasználást bírja. Na hát akkor így vagyok ezzel. Több napi küzdelem eddig, de semmi. Két gépen is semmi. Erre a bajra kellene egyszerű megoldás, amit köszönök.

(#13756) krealon válasza hojanika (#13755) üzenetére


krealon
Topikgazda

A Router gondok topikban is irtam mar hozzaszolast, miszerint erre a vasra en Tomatot telepitenek.

Ha megis maradsz aa OpenWRT-nel, akkor legyszives ird meg a telepitett OpenWRT verzioszamat es a WAN kapcsolat tipusat (automatikus, PPPoE, statikus, PPTP, stb).

(#13757) hojanika válasza krealon (#13756) üzenetére


hojanika
csendes tag

Open wrt Backfire 10.03.1 Alapból DHCP-t hozott fel nem állítottam semmit.van egy pictogram és alatta "eth0.1" van írva. A netem kábelen jön.

(#13758) BSOD


BSOD
senior tag

Mi a legegyszerűbb és legmegbízhatóbb módszer egy működő openwrt rendszer teljes klónozására csomagostul, beállításostul (ugyanolyan routerek).

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13759) vargalex válasza hojanika (#13757) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Kábelen jöhet DHCP, PPPoE, statikus PPTP, stb. net. Szóval, a kérdés továbbra is az, hogy milyen neted van? Ugye nem a LAN interface-t állítod DHCP-re?
OpenWrt-vel sincs semmi gond a WRT54GL-en.

Alex

(#13760) suste válasza BSOD (#13758) üzenetére


suste
veterán

A "/overlay" mappát lemented a meglévő routeren, ua fw-t felflasheled az újra és a lementett /overlay mappát felmásolod.

A mi 9092-es webfelületünkön van erre egy külön oldal (9092/System/backup)

(#13761) BSOD válasza suste (#13760) üzenetére


BSOD
senior tag

Köszi! Ezen még lede van (1043nd), de így menni fog.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13762) hojanika válasza vargalex (#13759) üzenetére


hojanika
csendes tag

Igen kábelen jön a net, és a töbszöri újraélesztés után sem állítottam rajt semmit. a Dhcp-t ő saját maga hozta alapból be, pont azért nem is állítottam-hátha bejön a töbszöri élesztés után, de látom, a gépem továbra is agyhalottnak látszik. Sehol semmit nem álogattam át, csak a wifit szerettem volna a szokásos dolgokkal ellátni, hogy a szomszéd ne tudja használni. De azt is kihagytam, mert nem jön a net. A modem - router közt "x" jel, modem gép közt semmi probléma. Az FW-t csak felvetődött, hogy csere, a probléma megoldásának kezeléséért. Nekem tök mindegy mi megy rajta, csak egy átlag felhasználónak az elvárásait teljesítse, semmi extra (stabil net, wifi, telefon is csatlakozzon wifin) csak ennyi.

(#13763) vargalex válasza hojanika (#13762) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha a géped kötöd a bejövő kábelre, az kap IP címet? Tehát nincs beállítva rajta pl. PPPoE kapcsolat?
A routeren a WAN alapban DHCP. Jó a router előtti kábel?

Alex

(#13764) hojanika válasza vargalex (#13763) üzenetére


hojanika
csendes tag

Van 2 gépem, mindegyiken kipróbáltam szerintem minden lehetőséget. Direktben mindegyik megy, másik routert is szereztem(1000éves t-link) azzal is megy. Készítettem 14 db képet amin láthatóak a dolgok, szívesen küldeném elemzésre de hova, vagy ide lehet mind a 14 db?

(#13765) Anubis126 válasza fpeter84 (#13727) üzenetére


Anubis126
csendes tag

Helló!
Visszatérve a sima MIR 3-ra, írtad hogy neked a saját build működik normálisan. Olyat mint a Pandorabox próbáltál vagy egyből saját buildel indítottál?

(#13766) hojanika


hojanika
csendes tag

Működik a routerem. Nem tudom mitől. Tegnap még a kalapácsot kerestem, és különböző segítségeket kértem hozzá. Ma csak annyira kapcsoltam be, hogy fényképezzem a beállításokat és hagytam csak magában, majd lesz újabb segítség akkor megint szenvedek vele. De késő délután azt látom, hogy van vezetéken net, a wifi is működik, valamitől. De azért nem vagyok annyira happy, mert holnapra kitudja mi lesz vele. Viszont a wifit mikor elindítottam a "cisco system" onnéttol világít - ez szerintem természetes. Hogy lehet ez kikapcsolni, hogy ne világítson 100w-os izzónak a fényével?

(#13767) vargalex válasza fpeter84 (#13736) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nos, megnéztem a külső házamat a DIR-860L-en:

[5476909.396431] usb 2-1: new SuperSpeed USB device number 3 using xhci-mtk
[5476909.439125] usb-storage 2-1:1.0: USB Mass Storage device detected
[5476909.452547] scsi host0: usb-storage 2-1:1.0
[5476910.517324] scsi 0:0:0:0: Direct-Access TOSHIBA MK5061GSYN 0117 PQ: 0 ANSI: 6
[5476910.535869] sd 0:0:0:0: [sda] 976773168 512-byte logical blocks: (500 GB/466 GiB)
[5476910.551856] sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
[5476910.561998] sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 47 00 10 08
[5476910.572875] sd 0:0:0:0: [sda] Write cache: enabled, read cache: enabled, supports DPO and FUA
[5476910.618326] sda: sda1
[5476910.625834] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk

lsusb szerint:

root@OpenWrt:~# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 002 Device 003: ID 152d:0567 JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp. JMS567 SATA 6Gb/s bridge
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub

Viszonylag régi saját build:

OpenWrt SNAPSHOT, r6013-112f0469c4

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13768) Venyera7


Venyera7
senior tag

Üdv mindenkinek!

Erre szeretnék OpenWRT-t telepíteni, de sajnos nem megy fel rá valamiért... Webfelületen próbáltam újra is indul az eszköz, de marad rajta a gyári Firmware. Mi lehet a gond?

(#13769) Anubis126


Anubis126
csendes tag

Adott a MIR3-mam (mi router3) visszamásztam padawanról stockra, majd onnan pandorabox openwrt-re. Majd mikor akarnék opkg update-t nyomni próbálkozik szegény letölteni a csomaglistát, de nincs neki honnan. :(
Szóval jól tökön lőttem magam ezzel az openwrt-vel, van az alap rendszer de egy csomagom sincs hozzá. :((

(#13770) Venyera7 válasza Venyera7 (#13768) üzenetére


Venyera7
senior tag

Az OEM telepítés nem megy ezért megpróbáltam TFTP-n keresztül is, de sajnos ott sem megy fel az OpenWRT... Ahogy csináltam: Hálozati beállítások fix ip 192.168.0.66->tftp betallózom a .bin file-t-> router bekapcs majd megnyomom a RESET-et és így sem jó... Nem vagyok programozó sajnos, nem értem mi lehet a gond. Elvileg kellene előbb hozzá Bootloader? Azt honnan/hogyan lehet készíteni?

(#13771) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Kicsit meglepődtem, bár van benne logika: a TP-Link honlapján van egy olyan rész, amin a régebbi router-ek forráskódját megosztják: [link]
Mivel felhasználnak GPL licencet, ezét ezt meg kell tenniük, ha jól tudom.

Külön érdekes az utolsó mondat. :)
"Ha azon a véleményen van, hogy a TP-LINK további forráskódokat biztosítson, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot..."

Bár erről biztos már régen tudtatok.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#13772) vargalex válasza CheGhost (#13771) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, a TP-Link korábban is megosztotta. Még az u-boot forrást is, amire nekem egy projekt kapcsán szükségem is volt. Csak ugye azt nem tudjuk, hogy ez melyik verziójú firmware. Mert az átadott forrás soha nem változik...

Alex

(#13773) pippin12


pippin12
tag

Sziasztok, lenne egy olyan probléma hogy valamiért a chromecast 3-om állandóan disconnectel . A Router egy Archer C58 v1 openwrt-vel, upnp engedélyezve. Gyári firmwareval nem csinálja. Valami a DHCP lease körül lesz, volt már valakinek hasonló gondja?

[ Szerkesztve ]

(#13774) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. Van egy ASUS AC58u routerem.

EZT olvasva látom van már hivatalos támogatás rá, és ha jól olvasom csak símán a gyári fw frissítés menüjéből lehet telepíteni már. Aki jobban ért hozzá megerősítene benne?

(#13775) BSOD válasza suste (#13760) üzenetére


BSOD
senior tag

Szia! Nem sikerült. Azt hitten le tudom menteni scp-vel vagy be tudom gzippelni az egész mappát, de már ez sem ment.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13776) suste válasza BSOD (#13775) üzenetére


suste
veterán

Tedd fel a mi weboldalunkat, azzal egyszerű....

(#13777) #22718208


#22718208
törölt tag

A kérdőjelek helyére hogyan lehet normális nevet adni az eszközöknek ? Pl. MAC -hez rendelve.

Így elég csúnyán néz ki a luci. :F

[ Szerkesztve ]

(#13778) CheGhost válasza #22718208 (#13777) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Network > DHCP and DNS > Static Leases (az oldal alján)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#13779) vargalex válasza CheGhost (#13778) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Vagy a klienst kell úgy beállítani (ha lehet), hogy küldje a host nevet a DHCP kérésben.

Alex

(#13780) #22718208 válasza vargalex (#13779) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azt tudom , hogy ha ugyanezek az otthoni eszközök pl. az asus routerre(origi firm.) csatlakoznak, akkor az majdnem mindennek kiírja a nevét.

(#13781) vargalex válasza #22718208 (#13780) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nézd meg, hogy egy csatlakozáskor mi látszik a logban. Milyen kliensek ezek? Ha nem jön a DHCP kérésben a host név, akkor az Asus routerre sem megy.

Alex

(#13782) Hakkuuuh


Hakkuuuh
tag

Sziasztok!

Segítséget / tanácsot szeretnék kérni.

Történelem:
Jelenleg egy TP-Link TL-WR1043N/ND v1 router, vargalex v1.1.7 r35342 ROM-al dolgozik mint:
- Wifi - router (Digi gigabit)
- Torrent - USB-n HDD
- FTP server
- DLNA
- DynDNS

Szóval elég szépen ki van használva immár 7+ éve. Sajnos néha le is hal, nem bírja a sok visszaosztást :), ezért is fejlesztésen gondolkodom.

Segítségeteket kérném, hogy jó irányba járok-e, avagy tudnátok ajánlani jobb ár/érték arányú routert, illetve tapasztalatokat a GL-B1300-al kapcsolatban...

- Archer C7

- GL-B1300

Wi-fi repeaterként még van egy: Xiaomi Pro 300M.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Gábor

[ Szerkesztve ]

Hardcore4Life

(#13783) longhair


longhair
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék. Azt tudom, hogy a LuCI felületen a "Network-->Switch" menüpontben ki lehet kapcsolni LAN portokat. De ugyan ezt terminálból hogyan oldom meg, és hogy tudom visszakapcsolni?

Köszönöm a segítséget
Zsolt

(#13784) fpeter84


fpeter84
senior tag

No a MIR3G-t valamelyest sikerült talpraállítanom, de azért van xar a palacsintában... A NAND tartalma összekutyulódott, kuka - ha lenne NAND íróm akkor akár helyre is lehetne rakni egy másik ilyen router tartalmával, de annyit nem ér a dolog hogy ezért vegyek. Helyette az orosz 4pda-s forrásból találtam egy SPI flash-be rakható 18.06.0 image-et (ilyen íróm és 16MB-os flash-em is volt régi projektekből) ami működik de valami nem százas mégsem: ha csak úgy elindítom a routert, akkor megáll a bootloader azzal hogy nem találja a flash-t, nincsen miről bútólni - érdekes hiszen már a bootloader is onnan indult el... Ha úgy kapcsolom be hogy tapizom az alját a NAND padok körül, akkor többnyire látja a flash-t és onnantól atomstabilan teszi a dolgát (indítás után el is lehet engedni persze)...

A másik problémám, hogy ugyan működik ez az image teljesen jól, de a forrását mintha nem nagyon osztotta volna meg az orosz fórumos (mogvai), így custom kernel moduljaim nem lesznek. Ezen túl elvileg emlegetik hogy a padavan-ból is van SPI verzió, de semmi letölthetőt nem találtam és a padavan image generátor se hallott róla... Azért megpróbálok majd még írni a fórumra, hátha akad még valami...

Működnek az USB 3.0 házak is usb-storage módban uas nélkül - van amelyik írja azt a "Quirks match for vid..." üzenetet, de pl az Orico nem írja, csak egyszerűen usb-storage-el működik mint vargalex-é

(#13785) woodworm válasza fpeter84 (#13784) üzenetére


woodworm
veterán

Padavanból az spi verziót le kell forgatnod a prometheusban. Nem tudom, hogy lehet-e a stabil ágon és az eredeti tárolóból, de a teszt ágon és a padavan-ng tárolót választva biztosan megjelenik a listában.

(#13786) fpeter84 válasza woodworm (#13785) üzenetére


fpeter84
senior tag

thx, futok vele mégegy kört - egyszer már néztem de akkor nem találtam ilyet...

(#13787) fpeter84


fpeter84
senior tag

megtaláltam, már fordul is a firmware egy próbára - csak azt nem tudom, hogy hol hogyan lehetne belevarázsolni a szükséges kernel modulokat - egy mygica T230 DVB-C/T tunerről volna szó, amihez nincsen támogatás az alap openwrt menürendszerében sem - kernel_menuconfig-ból kellett összehalászni egy nagycsomó modult mire meglett minden szükséges driver...

(#13788) fpeter84


fpeter84
senior tag

Felesleges is küzdenem a padavan-al, ez alatt ősöreg 3.4.113 kernel fut :( A tunerem teljes támogatása csak a 3.19-től került bele... Akkor a mogvai féle verzió forrását kell előkerítenem valahonnan... :U

(#13789) Alteran-IT


Alteran-IT
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de egy kis segítség kellene.
Egy eddig nagyjából jól működő TL-WR740N V4-es routert flasheltem át LEDE-vel, viszont az a bajom, hogy hol működik, hol nem és már kezdem unni.
A hibajelenség egyébként az, mármint ez a hol működik, hol nem, hogy elindítom, működik, vagyis be tudok lépni a webes felületére, be tudom állítani, tudom használni, meg ilyesmi, de ha újraindítom (mindegy, hogy szoftveresen, vagy hardveresen), akár egy beállítás elállítása nélkül is, akkor következő alkalommal már nem tudok belépni a webes felületére (IP-t se oszt ilyenkor), aztán ki-be kapcsolom vagy 3-4 alkalommal és hajlandó beengedni, de utána megint újraindítás és megint nem hajlandó semmire sem. Ilyenkor egyedül statikus IP beállításával az Internet Explorer-ben jutok el a "LuCI - Lua Configuration Interface"-ig, aztán "Ez a lap nem jeleníthető meg" és nem jutok tovább sehogy sem, se ping-re, se semmire nem válaszol egyébként.
Amikor úgymond "használható" állapotban volt, akkor megpróbáltam visszaállítani a lede.....squashfs-factory.bin-el, szépen végig is megy, újraindul, aztán újraindulás után ugyan úgy a LEDE fogad, vagy még jobb, mikor nem jön be semmi, csak következő, vagy rákövetkező újraindításra.
A kérdésem az lenne, hogy hogy tudnám visszaállítani a gyári firmware-t (főleg ezzel a hibajelenséggel), vagy hogy tudnám használhatóvá tenni rajta a LEDE-t, vagy valami normálisabb custom firware-t?

(#13790) krealon válasza Alteran-IT (#13789) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egy eddig nagyjából jól működő TL-WR740N V4-es routert flasheltem át LEDE-vel, "

Ez egy osoreg router, valoszinuleg faradt tappal, ez okozhatta a korabbi problemakat.
Szerezz hozza uj tapegyseget!
Oreg router GYIK

(#13791) #22718208 válasza Alteran-IT (#13789) üzenetére


#22718208
törölt tag

lede.....squashfs-factory.bin-el

Ez nem véletlenül maga a LEDE ?

Ha igen, akkor fura lenne ha más jönne be!

Max tápcsere , hard reset ,firm újrahúzás ha azzal nem gyógyul akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

(#13792) suste válasza krealon (#13790) üzenetére


suste
veterán

Mivel ilyen öreg/gyenge vas (4/32), így nem is igazán való rá új openwrt/lede!
A támogatott típusok 8/64 -tol indulnak.
Régebbi openwrt-k szépen futnak ezen is, feltéve ha rendben a táp ;)

(#13793) Alteran-IT válasza krealon (#13790) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Gondoltam erre én is, csak nem próbáltam ki, most adtam neki egy ugyan olyan tápot (nem egy ilyen router van AP-ként) és ugyan azt csinálja, kipróbáltam egy 1043ND V4-es router szinte új tápjával is ami 12V 1,5A-es (az a router már az elején kapott egy nagyobb Amper számú LED tápot a stabilitás miatt, azóta sincs vele gond) és azzal is ugyan ezt a hibát produkálja, egyébként érdekes mód nem melegszik jobban a plusz 3 Volttól (mondjuk az 1043-as gyári tápja sincs meg kerek 12V, plusz terheléskor gondolom esik rajta a feszültség).
A routert is szétszedtem, nincs semmi baja, mármint olyan téren hogy mindegyik kondenzátor ép rajta, plusz a bordák se jöttek le, ugyanis anno a cpu és a memória kapott hűtőbordát a jobb teljesítmény és a nagyobb élettartam érdekében, plusz anno az rp-sma csatlakozót cseréltem ki, hogy rá tudjak tenni egy nagyobb antennát, de ezeken a módosításokon kívül semmi mást nem csináltam vele. Azon gondolkozom, hogy érdemes lenne a kondikat kicsit erősebbre kicserélni, vagy nem változtatna a dolgon? Most is hol beenged, hol nem. Talán szarul flashelte magát át vagy mi?

(#13791) gombilaci1: Nem a lede......squashfs-sysupgrade.bin maga a LEDE? Mert én ezzel flasheltem át és a factory.bin-el próbáltam vissza.

(#13792) suste: A 4/32 azt jelenti, hogy 4 MB flash és 32 MB ram? Mert így elsőre ennyi esik le ismeretlenbe. Amúgy meg oké, de én akkor azt nem értem, hogy mi a francért csinálták meg rá mégis az új LEDE-t?

Amúgy annak a megértésében is segíthetne valaki, hogy ha újraindítom ezt a szart, akkor miért fagy meg mindig a Chrome böngésző, főleg ha nem is abban próbálom elérni a webes felületét? Azt tudni kell hozzá, hogy mivel az otthoni IP hálózat és a LEDE által használt alap hálózat nem ugyan az még osztályban sem, ezért a számítógép másik LAN portján kapcsolódok rá statikus IP-vel úgy, hogy átjáró ugyebár nincs beállítva, viszont pont ezért nem értem miért fagy meg a Chrome, főleg úgy hogy Firefox-ot használok.

[ Szerkesztve ]

(#13794) woodworm válasza Alteran-IT (#13793) üzenetére


woodworm
veterán

"squashfs-sysupgrade.bin maga a LEDE? Mert én ezzel flasheltem át és a factory.bin-el próbáltam vissza."

Mindkettő maga a lede. A sysupgrade már futó rendszerek frissítésére való, a factory pedig gyári rendszerről ledére való áttérésre. Ledéről gyárira való visszatérésre pedig az uboot mentes gyári fw kellene.
Jelenleg örülhetsz, hogy nem tégla a routered.

(#13795) Alteran-IT válasza woodworm (#13794) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na ezt is jó tudni, pedig valahol azt olvastam, hogy a sysupgrade.bin-el kell gyári alól frissíteni, na mindegy, legközelebb itt kérdezősködök először akkor.
Uboot mentes gyári firmware-t hol találok, vagy mit csináljak most akkor?

[ Szerkesztve ]

(#13796) woodworm válasza Alteran-IT (#13795) üzenetére


woodworm
veterán

Itt találsz vágott fw-ket. Győződj meg a megfelelő verziószámról és azt használd kitömörítés után.

(#13797) Alteran-IT válasza woodworm (#13796) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Ezt néztem tegnap is, de bármire is kattintok rá az jön ki egy perc várakozás után, hogy "Error 503. Service Unavailable"

(#13798) woodworm válasza Alteran-IT (#13797) üzenetére


woodworm
veterán

Készen letölthető vágott fw hiányában a gyártó oldaláról letölthető bootos fw-ről az első 131584 byte-ot kell levágni.

(#13799) Alteran-IT válasza woodworm (#13798) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Az oké, viszont itt az a kérdés, hogy mivel vágjam le? Vagyis pontosabban mivel nyissam meg a firware-t és mivel szedjem ki az elő 131584 byte-ot?

(#13800) Alteran-IT válasza woodworm (#13798) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Pl. a HxD jó lenne hozzá? Ha igen, akkor hanyadik "sorig" kell levágni? :D

Szerk.: Ha jó a logikám, akkor ha átváltom hex-ről dec-re, akkor pont 8224-ig kell törölnöm a sorokat, nem?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.