Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) hati válasza Headless (#13300) üzenetére


hati
addikt

OK, akkor a 8MB-os fw-ben mennyi a szabad hely? :)

(#13302) tlac válasza kovbandi82 (#13293) üzenetére


tlac
nagyúr

ugyanezzel a chippel nekem működik 18.06-on is
uas-os kernel modult tettem fel, storage-et, meg ext4-et, nem kell az extra

[ Szerkesztve ]

(#13303) tlac válasza BSOD (#13292) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem nem muszáj használni az uas modult

(#13304) BSOD válasza tlac (#13303) üzenetére


BSOD
senior tag

Anélkül (sima kmod-usb-storage) sem megy, sőt usb2-es kábellel sem (sharkoon quickport xt usb3). Másik sharkoon quickport xt e-sata/usb2 kombó megy, de nyilván csak usb2 sebességgel.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#13305) kovbandi82 válasza tlac (#13302) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi. Az uas kernel modul kellett :D

(#13306) tlac válasza BSOD (#13304) üzenetére


tlac
nagyúr

egy "hétköznapi, asztali" linux-on működik?
ha igen, akkor openwrt-n is valószínűleg beállítható

(#13307) bzolika10 válasza tlac (#13291) üzenetére


bzolika10
aktív tag

root@OpenWrt:~# mount -t ext4 /dev/sda1 /mnt
mount: mounting /dev/sda1 on /mnt failed: Invalid argument

(#13308) bzolika10 válasza vargalex (#13290) üzenetére


bzolika10
aktív tag

dmesg ezt mondja:

[ 124.630000] usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using ehci-platform
[ 124.790000] usb 1-1: no of_node; not parsing pinctrl DT
[ 124.790000] usb-storage 1-1:1.0: no of_node; not parsing pinctrl DT
[ 124.790000] usb-storage 1-1:1.0: USB Mass Storage device detected
[ 124.810000] scsi host0: usb-storage 1-1:1.0
[ 125.810000] scsi 0:0:0:0: Direct-Access General UDisk 5.00 PQ: 0 ANSI: 2
[ 125.820000] sd 0:0:0:0: no of_node; not parsing pinctrl DT
[ 125.820000] sd 0:0:0:0: [sda] 1966080 512-byte logical blocks: (1.00 GB/960 MiB)
[ 125.840000] sd 0:0:0:0: [sda] Write Protect is off
[ 125.850000] sd 0:0:0:0: [sda] Mode Sense: 0b 00 00 08
[ 125.850000] sd 0:0:0:0: [sda] No Caching mode page found
[ 125.860000] sd 0:0:0:0: [sda] Assuming drive cache: write through
[ 125.880000] sda: sda1
[ 125.890000] sd 0:0:0:0: [sda] Attached SCSI removable disk
[ 143.410000] EXT4-fs (sda1): couldn't mount as ext3 due to feature incompatibilities
[ 143.430000] EXT4-fs (sda1): couldn't mount as ext2 due to feature incompatibilities
[ 143.480000] JBD2: no valid journal superblock found
[ 143.490000] EXT4-fs (sda1): error loading journal
[ 155.280000] EXT4-fs (sda1): couldn't mount as ext3 due to feature incompatibilities
[ 155.300000] EXT4-fs (sda1): couldn't mount as ext2 due to feature incompatibilities
[ 155.320000] JBD2: no valid journal superblock found
[ 155.330000] EXT4-fs (sda1): error loading journal
[ 168.380000] JBD2: no valid journal superblock found
[ 168.380000] EXT4-fs (sda1): error loading journal

Szerk.: Formáztam ntfs-re és így felmountolja.

[ Szerkesztve ]

(#13309) Headless válasza bzolika10 (#13307) üzenetére


Headless
őstag

kernellog nem mond bővebbet?

dmesg

te is beírtad már :)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13310) bzolika10 válasza Headless (#13309) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Sikerült felmountolnom. Az lett a megoldás hogy felraktam az e2fsprogs-ot és azzal formáztam le ext4-re. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#13311) wigyori


wigyori
tag

OpenWrt 18.06.1 - First Service Release - August 2018

Some selected highlights of the service release are:

- Linux kernel updated to versions 4.9.120/4.14.63 (from 4.9.111/4.14.52 in v18.06.0)
- Security fixes for Curl, Mbedtls, OpenSSL and the Linux kernel
- Binary builds for the at91 and ath25 targets
- Updated mwlwifi driver
- Improved input validation for rpcd uci ubus calls
- Crash fixes in libuci
- Assorted bug fixes in netifd

(#13312) tlac válasza wigyori (#13311) üzenetére


tlac
nagyúr

ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen korán megjelenik
(akkor megint telepíthetem, meg configolhatom újra, mikor lesz olyan, hogy a külön telepített csomagok is frissülnek?)

(#13313) QG válasza patesz (#13163) üzenetére


QG
tag

Úgy tűnik az új 18.6.1 openwrt már támogatja a C5 V2-t. Nem akarnád a kedvünkért kipróbálni?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#13314) wigyori válasza tlac (#13312) üzenetére


wigyori
tag

Kijott egy eleg csunya CVE (TCP remote DoS), ami miatt "elkerulhetetlen" lett az uj release, tobb masikkal egyutt.

Security fixek listaja:
https://openwrt.org/releases/18.06/changelog-18.06.1#security_fixes

-w-

(#13315) hati


hati
addikt

Próbálom fordítani az openwrt-t (a korábbi verziókkal nem volt gondom), de az egyik csomagnál megáll.

xzcat /home/hati/openwrt/openwrt/dl/libubox-2018-07-25-c83a84af.tar.xz | tar -C /home/hati/openwrt/openwrt/build_dir/hostpkg/libubox-2018-07-25-c83a84af/.. -xf -
This does not look like a tar archive

Honnan tudom ezt újra leszedni, mert amit leszed, az hibás? Már többször megpróbáltam.

(#13316) wigyori válasza hati (#13315) üzenetére


wigyori
tag

http://sources.openwrt.org

-w-

(#13317) hati válasza wigyori (#13316) üzenetére


hati
addikt

Köszi, kézzel letöltve sikerült lefordítani a fw-t.

(#13318) Petikeje


Petikeje
tag

Sziasztok,
van egy 1043-s v1.10-es routerem, amit sikeresen brickeltem.
Próbálom tftp szerveren keresztül rendberakni, de nem akarja az igazat:
Az atftpd szerver raspberry pi-n fut
A raspberrynek 192.168.0.66 az ipcíme
A router lan1 portja össze van kötve a raspberry portjával
A tftp szerver könyvtárában elérhető az utolsó hivatalos firmware vágott verziója átnevezve wr1043nv1_tp_recovery.bin-re
Flash modeba rakom a routert: a sys led nagyon gyorsan villog (szinte folyamatosan világít), de nem történik semmi:
A tftp szerver logjában nem látszódik, hogy valami vinne el fájlt
A router meg csak villog

Ezeket próbáltam már:
wan portot kötöttem össze raspberryvel
wr1043ndv1_tp_recovery.bin fájlnevű firmwareval
nem vágott firmwareval

Mit csinálok rosszul?
Illetve ha ez végkép tégla marad mit ajánlotok helyette? Routeren nekem adblockra meg vpnre lenne szükségem, és opentwrt alatt ezeket össze tudom kalapálni.

THX:
P!

(#13319) vargalex válasza Petikeje (#13318) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A sys led nagyon gyors villogása inkább az OpenWrt failsafe módja. Nem tudom, hogy milyen bootloader van a routeren, de csak az utolsó (vagy a két utolsó) gyári firmware tartalmaz tftp recovery-s bootloader-t.

Alex

(#13320) Petikeje válasza vargalex (#13319) üzenetére


Petikeje
tag

Szia, az utolsó ami meg működött az openwrt 17.05 volt.
Akkor így nem is ezt a módszert kell használnom?. Kipróbálom az openwrt failsafenel leírtakat. Thx majd jelzek.

(#13321) Petikeje válasza vargalex (#13319) üzenetére


Petikeje
tag

Ahan THX, valami megmozdult...
Ha betelnetelek, akkor ez az üzenet:
sudo telnet 192.168.1.1
Trying 192.168.1.1...
telnet: Unable to connect to remote host: Connection refused
viszont ez:
sudo telnet 192.168.1.1 22
Trying 192.168.1.1...
Connected to 192.168.1.1.
Escape character is '^]'.
SSH-2.0-dropbear
mindenféle krix-krax, és nincs promptom
Erre van 5letetek?
THX:
P!

[ Szerkesztve ]

(#13322) Petikeje válasza Petikeje (#13321) üzenetére


Petikeje
tag

Még tovább jutottam :Ctrl+AltGr+g és kaptam egy telnet promptot:
telnet>
osztennyi...

(#13323) 8zabi válasza Petikeje (#13321) üzenetére


8zabi
őstag

telnet port 23, ssh 22

ssh root@192.168.1.1

szóval failsafe módban vagy, lehet flashelni

(#13324) Petikeje válasza 8zabi (#13323) üzenetére


Petikeje
tag

Ászok vagytok respect!!!

(#13325) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Mennyire normálisak ezek a load értékek? Load average: 1.25 1.13 1.11
Transmission fut most 4 torrenttel (csak seed), de 1 torrenttel is ugyanez a helyzet.
Egyébként htop-al CPU 2-5% között mozog, MEM 30/123MB.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13326) Headless válasza tonyrulez (#13325) üzenetére


Headless
őstag

milyen routerről van szó?

ugyanis a load érték függ attól, hogy hány szálas feldoldolgozással rendelkezik a SoC

ugyanis a 100%-os kihasználtság mellett a load a magok/szálak számával egyezik meg.

Vagyis egy 1 magos routeren elfogadható még de vannak feltorlódott feladatok, de ha nem nő tovább jó.

4 magos (szálas) routeren az 1-es load 25 %-os terhelést jelent.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13327) tonyrulez válasza Headless (#13326) üzenetére


tonyrulez
őstag

TP-Link WDR 3600
Konstans-an ekörül ül, 1.50 fölé nem nagyon szokott menni. Akkor no para? Utánaolvastam, és 1-es load felett már világvégét emlegettek :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#13328) mjuti


mjuti
tag

Üdv,

Segítségeteket kérném, openwrt trunkról sysupgrade openwrt trunkra, minden ok, pár csomag install/upgrade majd reboot és csak power led az összes led felvillanása után. Így failsafe mode nincs ( nincs sys led ) és tftp recovery sem jön be, akár hogy próbálom. Nyomom wps/reset gomb majd bekapcsolom, tartanám ameddig wps led villlan, de semmi. Tartom 7mp-ig, próbálom fordított sorrendben, semmi. Minden kipróbáltam már amit a weben találtam. Tcpdump-pal figyelem, nem adja azt ami kéne as per wiki.
Lehet hogy hardweresen szart be valami?
Ha géphez kötöm lanon akkor világít a led, tcpdump aktív, de nem tftp recoveryben van.
Kérnék tanácsot, segítséget.

Köszönettel,

mjuti

(#13329) wigyori válasza mjuti (#13328) üzenetére


wigyori
tag

Szia,

Azert a pontos tipus kene. :)

-w-

(#13330) mjuti válasza wigyori (#13329) üzenetére


mjuti
tag

Bocs, a router topicjából másoltam át ide is.... tplink wdr4300

Köszi

(#13331) vargalex válasza mjuti (#13330) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyáltalán nem biztos, hogy olyan bootloader van már rajta (különösen, ha a gyári firmware-t nem igazán frissítetted), ami tftp recovery-t is tartalmaz.
Így leginkább soros porton lehetne ránézni.

Alex

(#13332) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene, vagy megerősítés, tehát van egy fő routerem a legfrissebb OPENWRT-vel, illetve messzire tőle a LAN portba dugva van egy AL router, amin jelenleg gyári rendszer fut.

Szeretném beállítani a Wifi Roamingot, ehhez a beállításhoz találtam is egy régebbi leírást, ott mindkét routeren openwrt volt, és az ottani beállítások alapján akarom majd megpróbálni a dolgot.

A gond ott kezdődik, hogy az AL routeremben 4MB-os flash van, tehát nem igazán számíthatok majd a grafikus felület össze kattintgatós beállítási felületre.
A router egy TP-Link TL-WR740N V4-es verzió, a wiki oldal szerint támogatott, ez az fw rakható rá: link.

A leírás szerint össze kell majd vonni minden portot 1 interface alá (LAN, WAN).

Szerintem így fog menni a dolog, a fő routerem át állítom az alapértelmezett ip címről valami másra, az AL routerre fel rakom grafikus felületről az OpenWRT-t, aztán telneten, vagy ssh-n adok neki egy jelszót, és be lépek rá, gondolom mivel itt nincs grafikus felület, így alapból elérhető lesz a telnet/ssh, mivel nem tudom a webes felület hiányában ezt bekapcsolni.
Meg néztem majd a kedvenc "vi" szerkesztővel a config fájlokat, beállítom amit kell (ehhez még majd kereséseket kell végeznem) és elvileg menni fog a dolog.
Amitől félek, hogy a wifit és a hozzá tartozó jelszót is karakteres felületen kell majd beállítanom, nem tudom hogy találok e ehhez majd valami wiki oldalt, amin ezek részletesen taglalva vannak.
Félek továbbá attól, hogy valamit majd nem jól adok meg az interfaceknél, és kizárom magam a routerből, a kizárás ellen a configolás idejére van valami biztonságos megoldás a visszaállításra?

Nekem olyan ötletem támadt, hogy az erdedeti config fájlról csinálok egy másolatot, amit a cronnal ütemezek, és vissza másoltatok mondjuk fél óránként az eredeti fájl felülírva, így ha valamit el cseszek, akkor meg várom a fél órát és utána max újra indítom a routert, és akkor a jó configgal ismét hozzá fogok férni a routerhez, tudom hogy nagyon könnyű elcseszni a dolgot, mivel hülyeség védelemmel nincs ellátva az eszköz.

(#13333) suste válasza PistiSan (#13332) üzenetére


suste
veterán

Romaing:
Régen teszteltem ilyet, működött, és írtam is róla blogot. (Esetleg pont ezt láttad?)
Viszont pont most jelezte valaki, hogy az LEDE -vel a régi beállításokkal valamiért nem megy :( .
Egyrészt az is fontos, hogy milyen wifi chip van a fő routeredben (740-esben atheros), mert az egyformák jobban szeretnek együttműködni. Másrészt a szerencsésebbeknek akkor is működik, ha csak simán egyformán beállítja a 2 routeren a wifiket.
Szóval próbálkozni kell.

Kizárás:
mivel hülyeség védelemmel nincs ellátva az eszköz
Hát pedig de :)).
Ha "failsafe" -re rákeresel az openwrt oldalon, akkor meg is tudod a módját.

Saját tapasztalat/vélemény:
Openwrt BB alatt tuti működik a dolog, és a régi 4MB/32MB-os routerek is jobban elviselik ezt (az újhoz már kevés a RAM), ráadásul webes felülettel (luci) együtt. Pont egy 740v4-et csináltam a szomszédban....

(#13334) wigyori válasza vargalex (#13331) üzenetére


wigyori
tag

Ez elegge eselyes, hogy sorosportos tortenet mar. Amugy mikori trunk-rol frissitetted?

-w-

(#13335) PistiSan válasza suste (#13333) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia, azt mondod hogy ebben van webes felület is?
[link]

Tp link a másik router is, egy wdr 3600 atheros chip van abban is.

(#13336) bambano válasza mjuti (#13328) üzenetére


bambano
titán

szerintem nem.
pont most pont ugyanilyen routert pont most téglátlanítottam.
egy ifconfig a desktopomon, tftpserver, recovery image, két perc alatt lehúzta és működik.

ezt a fájlt tölti le tftp-n: wdr4300v1_tp_recovery.bin
ha a megfelelő ip címeket beállítottad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13337) krealon válasza bambano (#13336) üzenetére


krealon
Topikgazda

"pont most pont ugyanilyen routert pont most téglátlanítottam.
egy ifconfig a desktopomon, tftpserver, recovery image, két perc alatt lehúzta és működik.
"

Pedig hidd el, volt olyan firmware verzio, aminek a bootloader-e nem tudta a tftp recovery-t.
Te szerencses voltal, nem a korai verzioju firmware volt a router-en. :R

(#13338) suste válasza PistiSan (#13335) üzenetére


suste
veterán

igen, ebben van luci
régen az összes stabilban volt, még CC-ben is
3600+740 egy jó párosítás, ezekkel stabil wifis hálózatot lehet építeni

(#13339) mjuti válasza vargalex (#13331) üzenetére


mjuti
tag

@krealon
@vargalex

Köszi Alex, erre gyanakszom én is, mivel sehogy sem sikerül tftp recovery módba raknom. Az első gyári fw-rel vehettem, újdonság volt, még aznap ment rá a builded.
Soros porthoz nincsen meg a szükséges tárgyi eszköz. Esetleg itt vmelyik fórumtárs vállal ilyet?
( Bp+agglomeráció )

Köszönettel,

mjuti

[ Szerkesztve ]

(#13340) mjuti válasza bambano (#13336) üzenetére


mjuti
tag

Köszi, ezt mind megtettem, ott dől a történet, hogy nem megy tftp recovery módba, gyanítom nincs is rajta... ( lsd korábbi válaszom Alexnek )

(#13341) mjuti válasza wigyori (#13334) üzenetére


mjuti
tag

Erről: [link] erre: [link]
Amint az már elhangzott a topikgazdáktól, valószínűleg nekem még egy korai gyári firmware volt amire évekkel ezelőtt elkezdtem ráhúzni az openwrt-ket. Így nincs is tftp recovery a bootloaderben, ezért nem tudom aktiválni. Soros porthoz nincs semmim ( kábel, idő, tudás -- de legfőképp kábel )

(#13342) wwenigma válasza mjuti (#13341) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hol laksz, miskolcon tudok adni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13343) mjuti válasza wwenigma (#13342) üzenetére


mjuti
tag

Nagyon köszönöm, de sajnos : [link]

(#13344) wigyori válasza mjuti (#13343) üzenetére


wigyori
tag

Van most par dolog a queue-ban, de ha raer jovohet keddig, akkor ra tudok nezni (Bp / Godollo).

-w-

[ Szerkesztve ]

(#13345) PistiSan válasza suste (#13338) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Most van időm írni jobban, igen a te leírásod alapján állítottam be mindent, de nem megy a roaming továbbra sem, anno kb 3 éve a a LEDE/OPENWRT szétválás körül volt fent egy OpenWRT vagy LEDE verzió a fő routeren, aztán az al routert beállítottam wds-re, és alapból ment a wifi roaming, szerintem az új OpenWRT verzióban lehet valami hiba, ami miatt nem megy ez most, nem szívesen frissíteném régebbi verzióra a routeremet, igazából a roaming egy kényelmi dolog, nem létszükséglet, csak már nagyon bassza a csőrömet, hogy régen ment, most meg nem akar sikerülni sehogy sem.

(#13346) mjuti válasza wigyori (#13344) üzenetére


mjuti
tag

Nagyon köszönöm, persze hogy ráér jövő hétig és Gödöllő optimális!!! A többit pü-ben. Köszi

(#13347) vargalex válasza mjuti (#13339) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Látom, már volt felajánlás, de Budapesten tudok én is segíteni.

Alex

(#13348) suste válasza PistiSan (#13345) üzenetére


suste
veterán

Sajnos pont ilyen infókat kaptam én is.
Amig BB alapokon megy simán a roaming, addig az új Lede/Openwrt vonalon már nem.
Elég ha egyik eszközön új van, már nem megy, és akkor sem, ha mindkettőn az új van :(.
Nem tudom, hogy mit csináltak a fejlesztők, és azt sem, hogy tudnak-e erről a hibáról. De lehet akkor sem foglalkoznának vele, ha tudnának róla, mert gondolom a MESH vonal a jövő....

Én ha ilyen rendszert (is) akarok, akkor inkább régebbi routert keresek és maradok a BB fw-nél.
Egyébként is az a tapasztalatom, hogy régebbi routerek mindig jobban működnek a régebbi fw-kel.
Az újakkal meg sajnos nincsen választásod (kivéve ha fejlesztő vagy, és backportolsz akár AA-ig, mint a gyártók :)) )

(#13349) PistiSan válasza suste (#13348) üzenetére


PistiSan
addikt

Vissza néztem milyen FW-k vannak a vinyómon, illetve találtam 2 screenshotot, ahol AP + WDS-ben volt a router, szerintem azért fotóztam le a wifi beállításokat, mert úgy ment a Roaming is, ott a "chaos_calmer, 15.05.1" volt telepítve, ma majd vissza rakom ezt a verziót a fő routerre, kíváncsi leszek hogy működni fog e.
Rossz érzéssel tölt el, hogy a friss rendszer helyett egy régebbit kell fel raknom, de igazából semmi olyant nem nyújt nekem jelenleg (a biztonsági javításokon kívül persze) az új verzió, amit a régi nem tudna.

(#13350) suste válasza PistiSan (#13349) üzenetére


suste
veterán

CC-re kiváncsi leszek, nálam nagyon kimaradt, mert BB-n működött minden amit akartam, ráadásul el is fért 8MB-ban. Csak az újabb router miatt váltottam CC-re, és csak azért váltottam még újabbra, mert ezzell végre normálisan ki lehet használni minden elemét.

Saját vélemény:
Nekem semmi rossz érzésem nincsen a régi fw-kel, sőt...
Amilyen "réseket" betömnek, ha azokat valaki ismeri és ki is akarja használni, akkor az szerintem nem egy átlagos otthonba akar betörni, vagy konkrét célja van..... Szerencsére még nem panaszkodott senki a környezetemben, hogy meghekkelték és használhatatlan a rendszere, pedig van AA-n futó aktív router is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.