Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) E.Kaufmann válasza T-CAT (#13500) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tápcsere bármin segíthet.
Nem ismerem mélyen a Wifi chippek lelkivilágát, de mi van ha egy hibás táp belezavar a wifi IC által használt középfrekvenciás sávba? Gondolom nem direktbe a több GHZ-s jellel bajlódik hanem lekeveri alacsonyabb frekvenciára, adásnál meg fordítva. Persze, ha bezavar a táp, akkor már ott a belső szűrő/táp rész sem ép.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13502) suste válasza E.Kaufmann (#13501) üzenetére


suste
veterán

Ráadásul a wifi nagy áramigényű, szóval az első jele a tápgyengeségnek a wifi problémák megjelenése.

(#13503) T-CAT


T-CAT
tag

Köszönöm, meggyőztetek! :)
Használt adaptert nem akarok, az újak viszont nem olcsók kb. 6e HUF, legalábbis én nem találok:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=%09+MU18-2120150-C5&_sacat=0
Tudtok valami replacement adaptert, ami jó lehet az eredeti helyett?
Típus: MU18-2120150-C5

(#13504) Headless válasza T-CAT (#13503) üzenetére


Headless
őstag

Milyen feszültség/csatlakozó/polaritás/áramerősség kell? Tápon rajta van. Dc adapterek vannak szépszámmal 1-2 ezerért is.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13505) T-CAT válasza Headless (#13504) üzenetére


T-CAT
tag


Róla lenne szó.
A csatlakozás se mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#13506) krealon válasza T-CAT (#13505) üzenetére


krealon
Topikgazda

Barmilyen, legalabb 1,5A leadasara kepes, 12V-os adapter megteszi, aminek belso pozitiv (ez a leggyakoribb valtozat), 5.5/2.5 mm-es csatlakozoja van.
Itt peldaul jo aron vannak adaapterek: https://elektroexpressz.hu/spl/599675/12-V-adapter

[ Szerkesztve ]

(#13507) T-CAT válasza krealon (#13506) üzenetére


T-CAT
tag

Az gondolom nam baj, ha 2A 1,5 helyett?
Ez pl jó hozzá?
[link]
Ez tuti, hogy ez a 2,5 mm / 5,5 mm a csatlakozója? :)

(#13508) mprrpm válasza T-CAT (#13507) üzenetére


mprrpm
tag

Tökéletes!
Az a fél amper a javadra válik. :)

[ Szerkesztve ]

MPETYA

(#13509) T-CAT válasza mprrpm (#13508) üzenetére


T-CAT
tag

Szuper, köszi!
Elvileg már úton van felém. :))

Köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)

(#13510) kovbandi82 válasza Headless (#13497) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Raspberryn használtam, Openwrt-re nem tudtam feltenni, valami php csomagot hiányolt, amit nem leltem.
Szval Rasperryről le is töröltem, olyan élvezhetetlen sebességet nyújtott.

(#13511) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Tp link tl-wr740N v4.28-hoz keresek telepítőt. Meg is van, de pl az eszköz oldaláról (ahol v4.27-ig van jelölve) egy 18.06.1-es verziót tudnék letölteni, viszont stable release meg a 15.05, onnan is lehet. Mi a különbség a kettő között? Illetve a .27 vagy .28 számít-e? Én úgy tudom, hogy a router fő verziószámát kell nézni csak, tehát ha 4.28 van nekem akkor a 4.xx telepítő kell, igaz?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13512) suste válasza Flowtation (#13511) üzenetére


suste
veterán

mivel 4MB a flash (a ram meg csak 32MB), ezért az újak már nem jók rá, ezért kell egy régebbit feltenni
én még csak nem is 15.05-öt tennék fel, hanem még régebbit (BB-14.07)
az újabbak természetesen mindig tartalmaznak hibajavításokat, de neked úgysincs nagyon választásod, ha használni is akarod a routert....

a verziót jól gondolod

(#13513) Flowtation válasza suste (#13512) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a választ!
Az egyik listában még AA 12.09 volt rá írva, akkor az is mehet? A biztonsági frissítéseket így is megkapja, ugye?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13514) suste válasza Flowtation (#13513) üzenetére


suste
veterán

nem, a régi verziók régi buildek, nem kapnak semmilyen frissítést
ha mindenképpen friss verziót akarsz, akkor vagy saját magad buildelsz egy teljesen kopasz verziót, és ráerőszakolod, aztán vagy jó lesz vagy nem (szerintem nem), vagy pedig veszel egy újabb hardvert, ami alkalmas az újabbak futtatására

AA-ig felesleges visszamenni,a BB is tökéletes erre

[ Szerkesztve ]

(#13515) Flowtation válasza suste (#13514) üzenetére


Flowtation
őstag

Sajnos ahhoz nem értek, hogy magamnak csináljak egyet, újat venni nem tudok (iskola) és ez éppen adott volt dobozos, elvileg új. Egy mr3220-at váltott, mert azon állandóan eldobálta a wifit, openwrt-vel is. Ez az új is ezt csinálja, de még a gyári firmware-el, szóval még az is lehet, hogy nem a fw-vel van baj. Nem is kellene sokáig, mert már az új eduroam-os kiépítés megvan, csak a user/pass-okra várunk...de hát itt semmi nem megy könnyen...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13516) suste válasza Flowtation (#13515) üzenetére


suste
veterán

akkor meg dobd fel a BB-t és kész
volt nálam is 740v4, BB-vel wifi repeater-ként sosem volt gond vele

(#13517) Flowtation válasza suste (#13516) üzenetére


Flowtation
őstag

rendben, köszi a segítséget! :R

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13518) T-CAT válasza krealon (#13490) üzenetére


T-CAT
tag

Sziasztok!
Sajnos nem segített a tápegység csere a routeremen.... :(
Wifi sebesség semmit nem változott, sőt romlott, most már csak olyan 10 Mbps lefelé 2.5GHz-en.
5GHz az maradt 23Mbps az nem változott. Persze minndkettőnek többszörösének kellene lennie....
Ez most ugye elvileg combosabb táp, mert az eredeti 1,5A ez pedig 2A output.
Ráadásul az új adapterrel jött egy ilyen jelenség, hogy ha au USB-re rá van dugva a 2,5"-os külső vinyó, akkor nem kapcsol be, csak vibrál a power led és ilyen cicergő hangot ad. Ha kihúzom az vinyót, bekapcsolom, majd utána dugom be avinyót az USB-be, akkor rendesen elindul a router is és a vinyó is működésbe lép.

Vélemény? :)

Haldoklik?

(#13519) vargalex válasza T-CAT (#13518) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor az a táp sajnos nem tud stabilan 2A-t leadni (illetve ezek szerint 1,5A-t sem, amit a gyári igen).
Nincs felrakva nálad a wshaper? Próbáltál már factory resetet? Esetleg egy 18.06.1-et?

Alex

(#13520) T-CAT válasza vargalex (#13519) üzenetére


T-CAT
tag

Ez szomorú, ha ez a táp is xar. :( Ez viszont elvileg megmagyarázná, miért lett még rosszabb a wifi sávszél.
Másik firmware-t meg reset-et ha nem az a baj, akkor nem akarok, mert annyit küzdöttem mire belőttem az openVPN-emet. Meg a többit, hogy úgy működjön ahogy én szeretném.... (nem vagyok expert router témában egyáltalán) Ezert fázom kicsit a reset-től.
wshaper nincs fent. De szeritem vagy táp vagy belső hardveres baja lehet, mert nem valtozott semmi, egy éve megy már kb. ezekkel a beállításokkal a router és csak 1-2 hete ilyen xar a wifi. Szóval szoftveresen semmi nem indokolná a jelenséget.....
Vagy?
Esetleg tudtok megbízható táp-ot, ami tuti tud 2A-t?
Lehet megpróbálnám még egy másik táppal, ha nem túl drága.

(#13521) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok. A következő gondom lenne. Van itthon egy Raspberry és egy BananaPI. A Raspberry PI-re kötött HDD-t samban felcsatoltam a BananaPI-re, és onnan FTP-n megosztottam magamnak, hogy távolról is eltudjam érni. Mivel a BananaPI-re kötött HDD is megvan osztva, kézenfekvő volt, hogy 1 FTP szervert használjak.
Nos az a baj, hogy az Rpi FTP megosztását nem tudom írni, csak olvasni. Fájltörlés, semmi nem megy. Magát a Samba megosztást belső hálózaton tudom írni a BananaPI felől, szóval az a része jó. Mi lehet a gond? A BananaPI-n LEDE 17.01.4 van.

(#13522) kovbandi82


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Most néztem egyik FTP megosztást sem tudom írni, multkor még ment. Szóval a lokálisan a BananaPI-re csatlakoztatott meghajtók se írhatók FTP-n. Pedig úgy emlékszem működött rendesen.
A vsftpd konfig így néz ki:

background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
check_shell=NO
session_support=NO
userlist_enable=YES
userlist_deny=NO
userlist_file=/etc/vsftpd.users
user_config_dir=/etc/vsftpd
chroot_local_user=YES
chroot_list_enable=YES
chroot_list_file=/etc/vsftpd.chroot_list
allow_writeable_chroot=YES
use_localtime=YES
#
#dirmessage_enable=YES
#ftpd_banner=Welcome to blah FTP service.
#syslog_enable=YES
#xferlog_enable=YES
#xferlog_file=/var/log/vsftpd.log
#xferlog_std_format=YES
## TLS/SSL options
## example key generation: openssl req -x509 -nodes -days 365 -newkey rsa:2048 -keyout /etc/config/vsftpd_privkey.pem -out /etc/config/vsftpd_cert.pem -subj /C="DE"/ST="Saxony"/L="Leipzig"/CN="OpenWrt"
#ssl_enable=YES
#allow_anon_ssl=NO
#force_local_data_ssl=NO
#force_local_logins_ssl=NO
#ssl_tlsv1=YES
#ssl_sslv2=NO
#ssl_sslv3=NO
#rsa_cert_file=/etc/config/vsftpd_cert.pem
#rsa_private_key_file=/etc/config/vsftpd_privkey.pem

A /etc/vsftpd mappában az user listnél ott van a write_enable=yes opció.

(#13523) Headless válasza kovbandi82 (#13522) üzenetére


Headless
őstag

Szerintem jog probléma lesz, milyen jogok vannak a megosztott mappákon milyen tulajdonossal/csoportal. És milyen felhasználóval/csoportal lépsz be ftp-re?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13524) vargalex válasza T-CAT (#13520) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Próbáltál másik csatornát? Lehet, hogy a szomszédban lett egy új AP...

Alex

(#13525) suste válasza kovbandi82 (#13522) üzenetére


suste
veterán

És belül a cifs-es csatolást tudod írni?

Nálam a dlink860-on magával a vsftp-vel is gondok voltak (vannak?) Lede-n is. Pl az egyéni configok sem működtek....

(#13526) kovbandi82 válasza Headless (#13523) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

és (#13525) suste:

A Ti 9092-es USER MANAGER felületen hoztam létre egy új usert, majd hozzáadtam az FTP-hez, írás olvasás engedélyezve. Magát a cifs csatolást a webcommanderben tudom írni, de a lokálisan csatolt meghajtókat (pl mnt) se tudom FTP-n keresztül írni.
Tuti engedély hiba, csak nem tudom mi.

(#13527) T-CAT válasza vargalex (#13524) üzenetére


T-CAT
tag

Szia!
Persze ilyeneket próbáltam mindent, wifi analyzer-er ellenőriztem, meg a LUCI-ban is lehet látni melyik channel mennyire zsúfolt...
Igazából ilyen tényezőket kizártam, ezért tippelem, hogy táp, vagy belső hardver lehet a ludas.
De ha van még tipp szívesen veszem! :)

Szerk.:
Az alapján ahogy bekapcsol, mint fentebb írtam, gyanús, hogy tényleg nem tud ez aj új táp még 1,5A-t se mint az eredeti. Gondolom....

[ Szerkesztve ]

(#13528) vargalex válasza T-CAT (#13527) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A rádugott USB-s HDD esetén történő bekapcsoláskor jelentkező vibrálás/nem indulás miatt mondom én is, hogy az a táp biztosan nem tud annyit.

Alex

(#13529) markyy18


markyy18
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy linksys 1900ac v1.0 típusú routert.
Stabilan és jól működik de szeretném egy kicsit felokosítani openwrt-vel.
Szeretném ha a rá csatlakoztatott hdd-re tudna torrentezni ez lenne a legfontosabb.

Valaki esetleg használ ilyen routert openwrt-vel?
Kerestem sok helyen szájba rágós leírást a telepítéshez, finom hangoláshoz de nem nagyon találtam.
Nem akarok belőle téglát csinálni. :)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#13530) T-CAT válasza vargalex (#13528) üzenetére


T-CAT
tag

Sikerült szereznem egy bika tápot, ami tutira 2A 12v-on. A bekapcsolási HDD-s mizéria megszűnt, viszont maradt a wifi limit 23Mbps körül. Ezek szerint a gyári táp is teljesen jó volt. Erre berágtam, felraktam a 18.06.1-et, resettel. :)
Sajnos ez se segített.
Váltogattam a csatornákat, hátha mégis. Semmi. Mereven beállt 23Mbps-re 5GHz-en. 2,5-en pedig 17 körül muzsikál.
Kifigytam a lehetőségekből jól sejtem? :(

(#13531) gyulank


gyulank
addikt

A Vargalex-féle openwrt volt a wdr4300 v1.1-en, de nem működött az 5GHz-es wifi, letöltöttem a 2015-ös fw-t, és a dd if=wdr4300boot150518.bin of=tplink.bin skip=257 bs=512 paranccsal készült fájlt töltöttem be LuCI-ba, azóta net van, de ha el akarom érni, a 198.168.0.1, és 198.168.0.1/cgi-bin/luci címek közt ugrál. Meg jelszót kér a wifihez minimum 8 karakter.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13532) vargalex válasza T-CAT (#13530) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Másik klienssel is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13533) vargalex válasza gyulank (#13531) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Böngésző cache ürítés, esetleg privát mód?

Alex

(#13534) gyulank válasza vargalex (#13533) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! A cache törlés megoldotta.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13535) T-CAT válasza vargalex (#13532) üzenetére


T-CAT
tag

Biztosan én vagyok noob. :) Mit értesz másik kliens alatt?

(#13536) vargalex válasza T-CAT (#13535) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Másik notebook/másik telefon.

Alex

(#13537) T-CAT válasza vargalex (#13536) üzenetére


T-CAT
tag

Ja persze. Természetesen. :)
Másik telóval is ugyanez. Laptoppal is.
Ezzel kezdtem... :)

[ Szerkesztve ]

(#13538) g0dl


g0dl
addikt

Sziasztok

Létezik openwrt-re valami packet tracer megoldás?
Van egy guest wifim, ami kiválóan működik is, de szükségem lenne egy időre, hogy a guest zonában lévő kliensek elérjék egymást. Na ez annak ellenére nem megy, hogy a luci-ban az "Isolate Clients" nincs bejelölve.

Már néztem iptables kimenetet, de nem látom mi az oka, min akad meg. A routerről pingelhető minden guest zonában lévő kliens.
Merre keresgéljek?

(#13539) vargalex válasza g0dl (#13538) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Elvileg mennie kellene. Tcpdump van Openwrt-re, ha kell.

Alex

(#13540) suste válasza g0dl (#13538) üzenetére


suste
veterán

incs valami extra tűzfal szabályod?

(#13541) g0dl válasza suste (#13540) üzenetére


g0dl
addikt

Semmi nincs a guestre. Már sokszor átnéztem, persze pont lehet ezért nem veszem észre.

Egy dologban bizonytalanodtam el, az guest interfész fizikai beállításainál a bridge kell-e. ( szerintem nem)

(#13542) suste válasza g0dl (#13541) üzenetére


suste
veterán

nem kell, hiszen csak egy interfész van rajta (normál esetben)

(#13543) vargalex válasza suste (#13542) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De az az egy lehet bridge-ben, semmit nem változtat.

Alex

(#13544) suste válasza vargalex (#13543) üzenetére


suste
veterán

azt nem mondtam, hogy nem lehet, csak azt hogy nem kell ;)

(#13545) g0dl


g0dl
addikt

Na végre sikerült legalább valami kerülő megoldást találni.
Jelenleg LEDE 17.01.2 van (tudom, hogy már rég van 18.x)
Úgy tűnik ez egy bug, és mindenféle vajákolások talán segítenek ideiglenesen.

A hiba akkor jelentkezik, ha egy radio-ra több wifi interface van definiálva, és akkor sem az elsődlegesen, csak a többin lehet tapasztalni. Nálam 5 db SSID van vegyesen 2,4, és 5 GHz-en.

Így ha guest wifi-t teszem alapértelmezetté (config wifi-iface 'default_radio1') , akkor az jó lesz. Persze most a többinél nem megy, de 2.4-en most nekem semmi nincs, aminél ez fontos lenne.

(#13546) energiezolee


energiezolee
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy Nexx WT3020F-ben (suste/HeadLess 0.8.1 fw van rajta) 8-ról 16MB-osra akarom cserélni a flash-t...

Vargalex még régebben leírta, hogy hogyan kell módosítani az új firmwate-t, hogy fel tudjam tenni programmerrel, de nekem az kínai! :D
Íme, amit írt (remélem nem haragszik meg, amiért ide beszúrtam):

Sajnos nekem nincs Linux telepítve (és nem is telepítenék, ha nem muszáj), így amennyiben van rá lehetőség, úgy DIR-860L-ről (suste/HeadLess lede 08 van rajta) megcsinálnám parancssorból (putty-al) az új fw-t.

Szóval nekem a pontos metódusra, ill. parancsokra lenne szükségem, mert fogalmam sincs hogyan kezdjek neki, és hogy hogyan fejezzem be... :P

Köszönöm szépen előre is a segítséget!!! :R

Üdv : Energie Zolee

(#13547) Toninho13


Toninho13
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémám van: ftp-n a saját hálozatomat édesanyámtól elég változóan gyenge sebességgel érem el. Itt az internet letöltési sebessége 70 Mbps, otthon a feltöltésem 200 Mbps, ehhez képest 10Mbps körül tudok csatlakozni. Milyen beállítás az, ami ezt belassíthatja (WDR 4300v1)?

(#13548) Toninho13 válasza Toninho13 (#13547) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Közben kipróbáltam mobilnettel is. Azzal ftp-n a speedtest-es sebességet el tudom csont nélkül érni.

(#13549) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, kérdés: szeretnék egy letöltős eszköznek beállítani egy wt3020-ast, de úgy, hogy routerként ne legyen igénybe véve.
Főrouterre lenne rákapcsolva és a cél az, hogy csak a wt3020on menjen a samba, transmission és minidlna, de a főrouterre csatlakozott összes eszköz el kellene, hogy tudja érni, mint egy nas.

Ez vajon megoldható?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#13550) vargalex válasza Zirowe (#13549) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze. Simán switch-ként config-olod (vagy nem használod a WAN aljzatot) és kész.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.