Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) Bici válasza vargalex (#13050) üzenetére


Bici
félisten

Őőőő, szerintem elötte is openWRT volt fent. :B
Csak annyit csináltam, hogy feltöltöttem a recovery oldalon az ujabb firmware-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13052) Headless válasza Bici (#13051) üzenetére


Headless
őstag

Egy CC-t (15.05.1) raktál fel?

Ha nem akkor szerintem egy factory resettel kezdj mindenek előtt, mert elég sok minden config fájlod megmaradt régről,amibe beleszólhat minden...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13053) Bici válasza Headless (#13052) üzenetére


Bici
félisten

Igen, azt raktam fel.
És a felrakás óta volt több reset is.

mod: Most meg jó, ezek szerint csak még egy reset kellett neki, és jó sok várakozás? :U
Néha úgy érzem, hogy nem én vagyok ennyire béna, hanem haldoklik a router is. :U

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13054) vargalex válasza Bici (#13053) üzenetére


vargalex
Topikgazda

DIR-860L-re trunk (vagy Headless) build-et érdemes feltenni. CC-n még nem jó a wifi. Esetleg még a radar detection viccelt meg.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13055) Headless válasza vargalex (#13054) üzenetére


Headless
őstag

Azt én is néztem de 36-os csatornán nem igazán van... :)

Amúgy a feature requestnek nem lenne rossz egy webes radar detection jelzés a wifi szekcióba...

Aki nem tudja miért lehet, az csak várja a csodát és jön fórumba, hogy nem jó a wifi.

Nem tudom a driver mennyire van felkészítve hogy visszaadja a hátralévő időt a detection végéig, mert csak kliens oldalon megoldani amolyan sufni tuning...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13056) Bici válasza vargalex (#13054) üzenetére


Bici
félisten

"radar detection" - na, ezt is most hallom először. :D

Hol tudom magam felokosítani ilyen hálózatos, meg routeres dolgokkal?
Elég komoly hiányosságaim vannak, pedig érdekel. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13057) Headless válasza Bici (#13056) üzenetére


Headless
őstag

Például elindulhatsz openwrt oldalán...[link]

Lehet hogy nem konkrétan wifivel foglalkozik de minden ami neked kellhet az ott lesz.

Ha valamit konfig fájlba kellene állítani annak a leírását itt biztos megtalálod. persze tudni kell mit akarsz, megnézni mert eléggé nagy wiki...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13058) Bici válasza Headless (#13057) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, köszi!

Látom, elég sok helyen van külön oldalon magyarázat bizonyos fogalmakhoz. Ez pl. dícséretes.
Azt hiszem megvan előre sok-sok hónapra az utazás közbeni programom. Csak el ne felejtsek leszállni.
:D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13059) csubuka válasza csubuka (#13038) üzenetére


csubuka
addikt

Sziasztok!

Korábbi hsz.-em kapcsán azt olvastam, hogy ezeken a 4 megabájtos flash-es routereken (MR3220 és WR841) nem igazán fog menni a VPN szerver funció. Ez igaz? Inkább valami erősebb vassal kéne kezdeni a kísérletezést kidobott idő megspórolása végett?

Vagy nem is kell VPN, elég valami proxy-féle dolog?

(#13060) Headless válasza csubuka (#13059) üzenetére


Headless
őstag

Ha már rendelkezel a hardverrel meg lehet próbálni ezt a lede buildet be van építve, az openvpn, konfigurálható, használható elviekben. sebessége meg olyan, amilyen de ha tényleg az eszköz megvan már, akkor egy próbát megér...[link]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13061) csubuka válasza Headless (#13060) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

És olyat tud, hogy csak proxy szerver vagy miféle lesz? Tehát nincs titkosítás, csak mégis a szüleim IP-jéről lépek ki majd a webre? Lehet az kevesebb erőforrást emészt fel.

Olyan 20 Mbit/s sebesség lenne az ideális nekem.

[ Szerkesztve ]

(#13062) suste válasza Headless (#13060) üzenetére


suste
veterán

ezt a buildet :F
VPN + UPNP + 76kb szabad hely .... jól összeválogatta :D
akkor már inkább küzdjön az ember egy sajáttal, és még a beállítás is menni fog...

(#13063) csubuka válasza suste (#13062) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, akkor ezekből a vasakból stabil megoldás nem lesz eszerint sehogyse. Az idő a legtöbb pénz, szóval ha tizenpár ezerért van valami erre alkalmasabb router, akkor tuti jobban járok, ha megveszem azt...

(#13064) Headless válasza csubuka (#13063) üzenetére


Headless
őstag

senki nem mondta, hogy nem lehet, 76 kb elég tud lenni a beállításokra, ha tényleg semmit csak config fájlokat állítgatsz rajta... És azt is írta, hogy ~12 mbps-t vitt át rajta.

ami nem olyan rossz

erősebb routerrel sem lesz sokkal több, mondjuk egy mt7621 SoC-al a 20 mbps simán megvan.

Esetleg Wireguardot kell megfontolnod, router-router között simán tud 100 mbps-t átvinni a mérete szerintem kisebb mint az openvpn így simán bele lehetne forgatni...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13065) cigam


cigam
félisten

Megjött a UPC válasza: "... megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy jelzést egy szervezettől kaptuk, ez alapján továbbítottuk Önnek. Megértését köszönjük."

Nesze semmi fogd meg jól.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13066) suste válasza csubuka (#13063) üzenetére


suste
veterán

én nem a vasat becsméreltem, hanem a szoftvert (pontosabban az összeválogatást)
vas olyan amilyen, sokmindent ki lehet belőle hozni, legalábbis érdemes megpróbálni, de én biztos nem azzal az fw-vel csinálnám :)
ha neked a vpn a lényeg, akkor csak azt tenném bele pluszban, és a sok hülyeséget meg kihagynám, így jóval több hely maradna, és így nyugottabban konfigurálgathatnál..... (60kb-tal már nem is ment a luci)
nekem is van 841-esem, tökéletesen teszi a dolgát :)

(#13067) Headless válasza suste (#13066) üzenetére


Headless
őstag

Hát azért ott bőven bűvészkedett, hogy beleférjen bármi is, ha alapban forgat egyet lucival és vpn-el akkor az nem fog beleférni. pont ezért írtam hogy használja azt, mert ő már eljátszogatott a dolgokkal, ahogy írja is. Nyilván BB-be CC-be még belefért...

1024 kb squashfs block size, sstrip,debugfs kikapcsolása, usb-k kivétele, stb... Ezek pont olyan dolgok, amit egy kezdő nem fog megtenni... egyrészt, mert azt se tudja mit csinál, másrészt meg ott van készen én nem forgatnék feleslegesen, ha már valaki megcsinálta... Pedig én is forgattam már párat. jó upnp-nek sok értelme nincs, de nem sokat foglal...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13068) fpeter84


fpeter84
senior tag

Az MR3220-on van USB... ImageBuilder-el (logouton jó leírás van hozzá) csináltam egy image-et amiben alapból benne volt az USB és mount támogatás - utólag telepítve már nem fért volna fel - kapott egy pendrive-ot, arra extroot-ot és onnantól végtelen a helykínálat... 841-el is meg lehet csinálni mmc-over-gpio-val, de az már tényleg nagyobb gyakorlatot igényel, vagy valami nagyon jó szájbarágós leírást...

(#13069) csubuka válasza Headless (#13064) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, köszi!

Én nem tudok erről semmit, annyiban vagyok "benne" a témában, hogy korábban már szórakoztam DD-WRT-vel, de ilyen mélységileg sosem nyúltam bele egyedi saját összepakolású FW- meg hasonlók szintjén.

Ez a wireguard is egy egyedi FW-be beépülő modul ha jól értem ugye?

(#13066) suste: Köszönöm Neked is az ötletet! Hmm, annyi még a gondom a 841-el, hogy rajta van a vpnfilter sebezhetőségi listán. Az egyedi FW-ben nem jelentkezik csak a gyárival?

(#13070) Headless válasza csubuka (#13069) üzenetére


Headless
őstag

Mint mondtam, csak akkor próbáld ki a 841-et ha már rendelkezel ezzel az eszközzel, venni semmiképp se vegyél ilyeneket. Erősebb hardvert kapni hasonló áron, amivel nem lesz gond a vpn.

Vpnfilter egy megfoghatatlan dolog senki se tudja itt forumon hogyan tudnánk replikálni de több mint valószínű, hogy csak a gyári fw-k esnek bele a hibába mert általában ősrégi kernellel/csomagokkal operálnak.

Az openwrt 2 főverzióval újabb kernelt használ. Nyilván vannak ebben is hibák, de sokkal nagyobb biztonságban vagy (tudsz lenni) a cfw-kkel.

Wireguard is egy vpn-szerver/kliens (csomag-program)... Azért kérdeztem milyen kiépítést szeretnél, mert ha két router akkor szerintem egy egyszerű wireguard mindkettőre még akár utólag is felférhet talán. Opkg-val luci mellé (~74kb és függőségei sincsenek nagyon plusszba). (de igen gondolhatsz rá mint egy beépülő modul.)
Openvpn-el ellentétben ami alapból 400kb és openssl függőség.

Ddwrt-s tapasztalat majdhogynem hátrány.... Egy openwrt-hez, nagyon nem ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13071) csubuka válasza Headless (#13070) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a részletes kifejtést!

Van egy ilyenem elfekvőben, brickelhető is igazándiból, nem használom semmire.

Értem, csak azért óvakodtam attól, mert mint mezei user láttam a listán és indult az ijedtség.

Nem nagyon fogok tudni a routerbe belenyúlni az én oldalamon. Lakótársaim vannak és a router meg a főbérlőé, aki ráadásul a szolgáltatói router LAN-portjára kötötte a saját maga Xiaomi csoda routerét, mert a szolgáltatóival gyenge volt a jel az alsó szinten (így jelenleg párhuzamosan sugároz a szolgáltatói meg a sjaát routere :D más SSID-ken persze).

Szóval a VPN kapcsán valami olyasmire gondoltam, hogy a laptopomról indítanám a VPN kapcsolatot és csak a kilépési pont a szüleimnél lenne egy okosított router. Eszerint ez bonyolítaná a dolgokat?

(#13072) Headless válasza csubuka (#13071) üzenetére


Headless
őstag

Hát a te életed azt biztosan, mivel neked kell fojton csatlakoznod, ahelyett, hogy a router végezné, másrészt 99%-ig biztos vagyok benne, hogy nem Linuxot használsz, vagyis a Wireguard mint opció így kiesik, marad az openvpn, ami lassabb, nehezebb a konfigurációja, nagyobb. (jelenleg nincs widnowsos verziója, csak linux kernelbe integrált, valamint mac os-hez már van valami kezdeményezése...)

Ne szídd a xiaomit, a mi router 3G az egyik legajánlottabb router a budget kategóriában. 10-11 ezerért kapsz egy olyan hardverű routert, amit más gyártóknál 25-30 ezer felett kezdenek.

Pont azt ajánlottam volna ha még nem rendelkezel a 841-el...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13073) fpeter84 válasza csubuka (#13071) üzenetére


fpeter84
senior tag

Írtál egy MR3220-at is, az V1 vagy V2? Ha V1 akkor az USB+pendrive a megoldás a végtelen tárhelyre, ha V2 akkor USB vagy a flash is cserélhető többszörös méretűre - bár utóbbi forrasztást és egy 1-2$-os kínai flash programozót is igényel, szóval inkább itt is az USB...

Itt van egyik fórumos kolléga tollából egy ImageGenerator cikk - én ez alapján össze tudtam rakni egy minimál image-et amiben már benne van az USB támogatás is extroot-hoz. Az utólagos telepítés már nem volt járható út mert az egyre hízó verziókkal már nem maradt elég hely, de előre integrálva még elfér... Ha alapból win-t használsz akkor egy OracleVM-be érdemes felhúzni egy ubuntu-t és azon lehet elvégezni a műveletet... Mindent el kell kezdeni valahol, ezzel is csak tanulsz :))

(#13074) csubuka válasza Headless (#13072) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, valóban Linuxot még csak pendrive-ról használtam főképp géptesztelésre. :D Tagadhatatlan a lemaradásom abban a tekintetben.

Nagy bajom nincsen a Xiaomival, talán csak a router a routerbe csatlakoztatva megoldás a fő baja. Sajnos időnként a latency elmegy mondjuk online játékoknál. De a főbérlő cuccát tényle gnem piszkálhatom sajnos.

(#13073) fpeter84: V2, ilyen szép legömbölyített kivitel. Az nincs rajta a vpnfilter listán, abban jobban bíznék, meg bevált. A 841-el voltak gondok, amíg használtam, mondjuk koliban volt, olyan interferenciával lehet nem ment volna semmi sem jól. De így rosszemlékű lett a szegény 841.

Tehát a flasht lehetne bővíteni pendrive-ról? Nem lesznek ott olyan bajok, hogy nincs wear levelling és behal a pendrive, mint szép lassan egy SD kártya egy Raspberry-ben akár? Vagy túlaggódom?

[ Szerkesztve ]

(#13075) amstro555


amstro555
tag

Sziasztok!

Szeretnék csomagot telepíteni Luci-ból, de ez a hibaüzenet:
wget: server returned error: HTTP/1.1 404 Not Found
Collected errors:
* opkg_download: Failed to download http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09-rc1/ar71xx/generic/packages/agetty_2.21.2-1_ar71xx.ipk, wget returned 1.

Elvileg innen kellene letöltenie:
http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09-rc1/ar71xx/generic/packages

Az előző link nem működik, átirányít ide:
https://archive.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09/ar71xx/generic/packages/

Ha ezt beírom a OPKG-Configuration ablakba, akkor szintén hibát ír telepítésnél.

A vas:
TP-Link TL-MR3420 v1, Firmware Version OpenWrt Attitude Adjustment 12.09-rc1 - OpenWrtID / LuCI 0.11 Branch (0.11+svn9599)

Köszönöm!

(#13076) fpeter84 válasza csubuka (#13074) üzenetére


fpeter84
senior tag

Egy öregedő routernél a rossz emlékeket nem feltétlenül a típus, hanem a példány fáradása is okozhatja. Pl a tápáramkörében lévő elektrolit kondik minden külső jel nélkül ki tudnak száradni, és csak azt veszed észre hogy nem az igazi a stabilitása, néha majd egyre gyakrabban resetelgetni kell. Illetve olyat is tapasztaltam, hogy teljes megelégedéssel használtam egy régi TPLink routert az 1-2 megabites nettel, de amikor szép lassan 30mbit-re hízott a sávszél meg fölé akkor pár tíz perc intenzív wifis letöltéstől előbb utóbb mindig fejreállt. Valószínűleg túlmelegedés lehet, amit a kis sávszél folyamatos kiszolgálása még nem hozott ki de az intenzívebb forgalom már betett neki... A 3220-al kifejezetten jók a tapasztalataim, nekem ráadásul csak egy V1-es van (mondjuk 64MB RAM-ra áthegesztve) de a gigabites neten ő osztja a wifit és letöltésnél 50-60mbit-ig is elmerészkednek a számok és hosszútávon is bírja stabilan... Illetve azonos AR9331-es csippel használtam/ok többmindenre egy Carambola2 nevű eszközt, ami lényegében véve ugyanaz mint ezek a routerek csak system-on-module kivitelben...

SD és pendrive esetén is van wear leveling hardver szinten - ahol ilyen nincsen az pl pont a routerben lévő flash: a jffs2 szoftverből oldja meg, de ahol nagyon kevés a szabad hely ott bajban van mert nem tudja rotálni a szektorokat. A Pi-ben nem wear leveling hiányában halnak a memóriakártyák - akkor intenzív bad sector-osodást lehetne tapasztalni - ezzel szemben egyszerűen meghalnak úgy ahogy vannak, többé nem reagálnak... Nekem is van nem egy ilyen volt-nincs kártyám sajnos... :(

Most nézem, hogy a legújabb lede snapshotból már kiölték az MR3xx0 családot - tartok tőle a 4MB itt már tarthatatlanul kevés lenne, pedig népszerű platform volt. De a 17.01.4-es stable release LEDE sem túl régi és az még támogatja őket. Ebből a csomagból kell kiindulni:
http://downloads.lede-project.org/releases/17.01.4/targets/ar71xx/generic/lede-imagebuilder-17.01.4-ar71xx-generic.Linux-x86_64.tar.xz

make image PROFILE=tl-mr3220-v2 PACKAGES="vsftpd block-mount kmod-scsi-generic kmod-usb-uhci kmod-usb-ohci kmod-usb-storage kmod-usb-core kmod-usb2 kmod-scsi-core kmod-fs-ext4 -libip6tc -kmod-ppp -kmod-pppox -kmod-ppoe -libip6tc -kmod-ipv6 -kmod-ip6tables -odhcp6c -ppp -ip6tables -ppp-mod-pppoe"

Így még éppen belefér, a vsftpd pedig bónusz mert elhanyagolható a mérete és igen jól tud jönni ha ismételten fel kell tölteni egy új image-et...

Lefordítottam és ide feltöltöttem - garanciát azért nem merek vállalni arra hogy ez így első körben tökéletes lesz, mert már régen csináltam a sajátomat, előfordulhat hogy kimaradt belőle valami ami kell az extroot alá... Azért jó a vsftpd mert akkor könnyű feltölteni rá az újabb próbálkozást, nem kell külső ftp szerver vagy soros kábel... :))

Ha nekiesel magad, vagy feltöltöd ezt és sikerül boot után belépni az eszközre (első körben telnet, majd passwd-vel jelszó változtatás és utána ssh-val is elérhető lesz), akkor dmesg-ben meg kell nézni hogy látja e rendesen a pendrive-ot.

Apropó pendrive... ext4-nek kell formázni rajta egy partíciót, de lehet rajta más is... Nálam pl egy win telepítő mellett második partícióként csináltam egy 1GB-os ext4-et, így az sda2 néven jelenik meg. Ha eddig eljutsz akkor összekukázzuk hogy mi kell még az extroot működéséhez... Feltételezem léteznek win-es partícionáló eszközök is amelyek tudnak neked ext4 fájlrendszert partícionálni és formázni, de én ubuntu alól a gparted-el szoktam intézni...

[ Szerkesztve ]

(#13077) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

TP 841 v12 esetén az EU és az US fw-k között mi a különbség? A wifi sávokon kvül.
A routerről hogyan derül ki, hogy melyik kell rá?

Mutogatni való hater díszpinty

(#13078) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Illetve,
841 v12-höz hol van olyan image, amiben van Luci?

Ebben nincs : http://downloads.openwrt.org/snapshots/targets/ar71xx/tiny/ (ja, közben leesett, hogy tiny... generic meg nincs 841-hez?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13079) taki01 válasza hcl (#13078) üzenetére


taki01
őstag

A stabil kiadásban benne van a luci.

(#13080) 8zabi válasza hcl (#13078) üzenetére


8zabi
őstag

snapshot-ban nincs Luci, release-ben van LEDE 17.01.4

(#13081) hcl válasza 8zabi (#13080) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj, de jó, benéztem :D Köszi!

Viszont ezek meg elég régiek... 2017 okt...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13082) 8zabi válasza hcl (#13081) üzenetére


8zabi
őstag

akkor marad az imagebuilder a lap alján
openwrt-imagebuilder-ar71xx-generic.Linux-x86_64.tar.xz
ezzel bele tudod tenni a Luci-t
szerk: nem tudod beletenni, mert nincs a listában a 841 :(

megvan a tiny imagebuilder

openwrt-imagebuilder-ar71xx-tiny.Linux-x86_64.tar.xz

ezzel tudod belerakni :)

visszatérve az US-EU kérdésre: nem tudom a választ, de ha EU-ban vetted, akkor azt tedd fel :D

[ Szerkesztve ]

(#13083) fpeter84 válasza 8zabi (#13082) üzenetére


fpeter84
senior tag

vagy simán

opkg update
opkg install luci

feltéve hogy van elég hely neki... :))

(#13084) hcl válasza fpeter84 (#13083) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak ezt havernak kéne elmagyarázni :D Magamnak építettem már csomót.

És 8szabi : Köszi!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13085) fpeter84 válasza hcl (#13084) üzenetére


fpeter84
senior tag

Akkor tényleg az imagebuilder lehet a megoldás - kicsit kiherélni, kicsit kiegészíteni...

ubi@ubuntu:~/ar71xx/lede-imagebuilder-17.01.4-ar71xx-generic.Linux-x86_64$ make info | grep 841
tl-wr841-v1.5:
TP-LINK TL-WR841N/ND v1.5
tl-wr841-v10:
TP-LINK TL-WR841N/ND v10
tl-wr841-v11:
TP-LINK TL-WR841N/ND v11
tl-wr841-v12:
TP-LINK TL-WR841N/ND v12

tl-wr841-v3:
TP-LINK TL-WR841N/ND v3
tl-wr841-v5:
TP-LINK TL-WR841N/ND v5
tl-wr841-v7:
TP-LINK TL-WR841N/ND v7
tl-wr841-v8:
TP-LINK TL-WR841N/ND v8
tl-wr841-v9:
TP-LINK TL-WR841N/ND v9

Talán bele lehet kalapálni a luci-t is a 4MB-ba... USB hack-et nem találtam rá, max a flash upgrade vagy mmc-over-gpio maradhat de azért ezek már magasabb szintű mutatványok...

[ Szerkesztve ]

(#13086) fpeter84


fpeter84
senior tag

És még csak herélni se kellett - lévén hogy ebben nem kell USB támogatás - egy teljes értékű LEDE snapshot-ba simán belefér és elvileg még így is akad mellette némi hely...

make image PROFILE=tl-wr841-v12 PACKAGES="luci"

-rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3538948 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-sysupgrade.bin
-rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3932160 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-factory.bin
-rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3932160 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-factory-us.bin
-rw-rw-r-- 1 ubi ubi 3932160 Jun 8 12:31 lede-17.01.4-ar71xx-generic-tl-wr841-v12-squashfs-factory-eu.bin

[link]

(#13087) Headless válasza fpeter84 (#13086) üzenetére


Headless
őstag

Ez nem snapshot legalábbis név alapján biztos nem. Ez a 17.01.4 branch jelenleg a 18.06 egyezik meg (van a legközelebb) a masterhez(snapshothoz).

De amúgy nem értem ha valaki már forgat minek image buildert használ, menuconfigba egyszerűbb kiválogatni amit kell és mindig ha frissíteni akar az ember csak nyom egy make clean;make-t a forrás frissítése után...

Hcl-nek a hardveres mókolás is gyerek játék régen ha jól emlékszem flash-t is cserélt 841-ben. De usb az biztos volt nála elvégre logoutja is van róla. ;)

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13088) hcl válasza Headless (#13087) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Flasht nem cseréltem, csak a tartalmát :D Azé' köszi, az USB meg nem nehéz.
841-re USB hackelt fw amúgy nem nagyon van értelmes (biztonságos). MR3420-at kell csinálni a v7-v8-as 841-ekből, azzal alapból van USB.
Imagebuilder meg, nekem egyszerűbb. A forgatós dolgokkal mindig szívok, a builder meg (általában) azt rakja össze, amit szeretnék :D

De ez most egy havernak lenne, egy 841v12-re, semmi extra, csak egy Luci-s, up to date fw kéne. Mondjuk ha nincs, akkor előbb-utóbb az lesz, hogy ad egy Teamviewert, és feltelepítem neki a Lucit :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13089) fpeter84 válasza Headless (#13087) üzenetére


fpeter84
senior tag

Igaz elcsúsztam, az előző MR3220-as kérdés miatt először snapshot-ot húztam le majd megállapítottam hogy abból már kiirtották ezért húztam egy 17-est is és ez is abból jött...

Nyilván lehet forrásból forgatni is, csak az még egy erős gépen sem elhanyagolható idő+tárhely, és totál felesleges amíg nem nyúlsz kernel szintű dolgokhoz. Az imagebuilder percek alatt összeollózza ami kell...

hcl: ott a válasz lent, kényelmesen belefér a luci is, csak alapból nem tették bele mert a kövérebb driverezettségű USB-s eszközökön már nem férne el az is...

(#13090) cigam


cigam
félisten

Nagyon rendesek a cert.hu-nál. Küldtek egy levelet amiben értesítenek, hogy "... az alábbi TP-Link típusok is érintettek:
TL-WR741ND
TL-WR841N

Szóval az én eszközöm (és nagyon sok, a mai napig használatban lévő) is benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#13091) Headless válasza fpeter84 (#13089) üzenetére


Headless
őstag

Csak luci belefér az előző kérdezőnek a vpn kellett azért linkeltem azt mert az openvpn, ddns,luci és függőségei már nem fog beleférni a 4mb-ba simán.

Most kezdik visszarakni a régi tp link hardvereket, ha megnézed a gitet...[link]

Mr3020,1043 v1,wdr4300 etc.. Bár az lehet, hogy nem ar71xx-ként hanem ath79-ként

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13092) hcl válasza Headless (#13091) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)
Amúgy anyám 741-én futottam bele abba, hogy 17-essel a DDNS Luci felülete már nem ment, de a scriptek igen, és végülis elég is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13093) fpeter84 válasza Headless (#13091) üzenetére


fpeter84
senior tag

igen, ez két külön szál volt... egyiknél a helykérdés megoldása a 3220 v2-n usb extroot-al (hogy út nyíljon a vpn-hez és ami kell még), a másik meg egy lede+luci a 841 v12-n

örülnék ha nem kukáznák ezt a vonalat egy tollvonással, mert ezzel lényegében véve elvesztenénk az olcsó de tűrhető tudású eszközöket openwrt vonalon - a gyártók szerintem az idők végezetéig ellesznek a belépő kategóriában 4MB flash-el és 32MB RAM-al mert az igénytelen 2.x kernelhez és minimál funkciókhoz az is elégséges...

[ Szerkesztve ]

(#13094) Headless válasza fpeter84 (#13093) üzenetére


Headless
őstag

Mtk terjedésével elkezdtek szállingózni az olcsóbb routerek is jobb hardverrel...

841 v13 már 8mb flash és 64 ram mt7628 (openwrt wifi még szörnyű kell még idő neki.) de a xiaomi a mir3g-vel 11 ezerért alá vág mindennek mt7621 256 mb ram 128 flash usb3.0 ac866 wifivel.

Forrásban látni már a 7621 utódját is a 7622,7623-at kiváncsi vagyok mire lesz képes és milyen eszközökben fogjuk majd látni.
2 mips mag helyett 4 cortex a7 arm mag 1,3GHz-en. [link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13095) csubuka válasza fpeter84 (#13076) üzenetére


csubuka
addikt

Húha, nagyon szépen köszönöm a minden részletre kiterjedő leírást! :R

-Az sajnos simán meglehet, hogy elkezdett kondis lenni, de annyira már nem éri meg foglalkozni vele. Azt inkább hanyagolom és koncentrálok max a 3220-ra.

-Elnézést, akkor tévúton jártam a wear levellinggel. Csak számomra az tűnt egyszerű indoknak a raspi-ban az SD-k elhullására.

-Nagyon köszönöm fáradozásod az FW összerakásával. Kicsit félek, hogyha brickelem a routert, akkor nem fognak örülni nagyon anyámék, mondjuk van egy sima tartalék E900, csak az nem elég erős az egész házra. :D

Egy virtuális gép alól vagy pendrive-os Ubuntuval akár megformázhatnék akkor egy másik pendriveot erre a célra. Mondjuk telnet-et sem igazán használtam, egyszer amikor egy selejtezett Cisco ASA 5520-al kísérleteztem, sajnos sokra nem jutottam vele, mert meghalt a tápja, illetve a forrasztott bizti benne, de onnantól nem piszkáltam :D

Szóval nem tudom, hogy a tudásom készen áll erre :N . Ámde ha a Xiaomi nagyon korrekt router, akkor lehet vennem kéne egy olyat anyáméknak, legalább akkor pozitív hozadékuk is lenne amellett, hogy VPN szert telepítek hozzájuk, ami aztán nekik semmire sem lesz jó, csak nekem. Ha azon nagyságrendekkel egyszerűbb a művelet vagy kevesebb tudást igényel akkor lehet megéri a 10 ezrest.

-A DD-WRT nagyon nem korrekt? Vagy az nem biztonságos mert nem frissül igazán? Csak a számomra egyszerűbb telepítés miatt kérdezem. Itt láttam egy "virtual proxy" megoldást, ami nekem lehet, hogy elég lenne végülis vagy "korrekt" (számomra nem megítélhető amúgy sajnos)VPN megoldás helyett, ugyanakkor egyes helyeken említettek egy PPTP VPN megoldást, ami elvileg egyszerű DD-WRT-vel.

[ Szerkesztve ]

(#13096) amstro555 válasza amstro555 (#13075) üzenetére


amstro555
tag

Nincs ötlete senkinek? :(

(#13097) fpeter84 válasza Headless (#13094) üzenetére


fpeter84
senior tag

Igen, tapasztaltam hogy egyes MTK-k OpenWrt-s wifi drivere szó szerint katasztrófa... Van pár LinkIt 7688-as modulom MT7688 csippel, ami a gyári OpenWrt alapú, de saját drivert használó firmware-ével atomstabil, jól teszi a dolgát, de a generic owrt csomagokkal nettó kékhalál az egész, használhatatlan... Ha ezt sikerül rendbetenni, akkor ütőképes platform lesz, csak kérdés hogy sikerül e valaha, mert sajnos a gyártók iszonyat ostobán állnak az ilyen NDA-k kérdéséhez. Tényleg akkora baj lenne, ha a kókányolt saját xarjuk helyett a közösség ütőképes szoftvert fejlesztene hozzá és többszörös mennyiséget adhatnának el végül az eszközből is?

@csubuka: hát a tégla ördöge mindig ott motoszkál az emberben - nem árt ha van kéznél egy USB soros adapter is, mert az meg tudja menteni a helyzetet - akkor már a próbálgatásnak is nyugodtabb szívvel esik neki az ember, ha tudja hogy van B terv... :)

@amstro555: az a 12.09-rc1 az országútnál is öregebb. Ráadásul a 12.09 az nem ugyanaz mint a 12.09-rc1 - nem meglepő ha nem eszi meg a csomagjait. Szerintem ideje lenne már lassan lecserélni azt az 5-6 éves firmware-t... :) Pl az előbbiekben emlegetett LEDE 17.x is kifogástalanul fut nekem a 3220-as kistesón! Fontos, ha jelentős verzióváltásba fog az ember, akkor a művelet előtt ajánlott egy factory reset / firstboot parancs kiadása, mert én már jártam úgy hogy alig bírtam a féltégla állapotból visszaimádkozni a 15.x-ről 17.x-re frissített eszközt, mert úgy meghülyítette az átörökített konfiguráció... Attól függően hogy mi mindenre akarod használni, az előbbiekben említett USB pendrive-ra rakott extroot-on is érdemes elgondolkodni, mert a 4MB flash hamar szűk keresztmetszetté válik...

(#13098) 8zabi válasza Headless (#13091) üzenetére


8zabi
őstag

ath79: lesz hardveres NAT régi eszközökön, azért ez komoly dolog

úgy két hete forgattam wdr3600-ra, a 2.4-es wifi akkor még nem működött, remélem megoldják a szakik

(#13099) Headless válasza fpeter84 (#13097) üzenetére


Headless
őstag

Az mt7612,7602,7603 driverek már elég jók nincsenek szakadások, gyorsak, csak van egy-két olcsó szar kliens ahol szakadozik. Ez van a mir3g-be meg a dir860l-be.

Csubakka: ha extroot már van utána van egy extra webes felület ami elkészíti az openvpn szervert így könnyebb létrehozni. Extroot létrehozására is van így talán az az egy apróság is felfér a 4mb-ba akkor kb 2-3 kattintás az extroot. És az openvpn szerver.

format*.tar.gz -> ezt kéne a router flashébe tenni akkor elkészíteni az extrootot utána pedig mehet fel a basic*.tar.gz ami tartalmazza a vpn beállító oldalt.

Mentésként kell visszatölteni. Beállításokat nem mófosít.

A routerip:9092-es oldalon éred el a kiegészítő felületet.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13100) csubuka válasza Headless (#13099) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a további részletezést! :R

Megrágom a témát és lehetséges, hogy nekiveselkedem akkor :-)

(#13097) fpeter84: Igen, lehet, hogy egy olyan nem ártana. Lehet az egész procedúra előtt egy B terv nem árt azért tapasztalat hiányában könnyen belefuthatok bajba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.