Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Tamy válasza Flowtation (#13450) üzenetére


Tamy
senior tag

És ha visszaraknád a routert router módba? A wan portot ráakaszthatod a sulinetes routerra, a lanon meg dhcp-n osztana ip-t. Akkor tudod mi a címe, eléred, és a netre is ki tudna menni. Telepíted a nyomtatóhoz szükséges csomagokat, aztán mehet vissza a mostani beállítás.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#13452) wolf13 válasza wolf13 (#13443) üzenetére


wolf13
őstag

Azért kérnék segítséget, mert openwrt alol betallózott image file nem tetszik neki : A feltöltött image fájl formátuma nem támogatott. Ügyeljen arra, hogy a platformjának megfelelő általános image formátumot válassza ki

Pedig gyártó oldaláról szedtem le , és bin kiterjesztésű.

Próbáltam Winscp-el is csatlakozni, hogy úgy teszem fel, de nem enged.

@ Flowtation : Köszi, próbáltam azt is, úgy sem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#13453) Flowtation válasza Tamy (#13451) üzenetére


Flowtation
őstag

Hmm. Erre nem is gondoltam. Egy próbát megérhet. Köszi a tippet.

(#13452) wolf13:
Esetleg próbáld meg azt, hogy lerövidíted a fájlnevet. Azzal a hosszú névvel nekem sem ment. Vagy a pontokat kell kiszedni, vagy valami rövid név kellett, úgy működött. Persze arra figyelj, hogy a verziószám is egyezzen. pl. 841n ver 1.x, 2.x stb.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13454) vargalex válasza wolf13 (#13452) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem írtad, hogy milyen routerről van szó, de TP-Link-ek esetében a gyártótól általában olyan firmware tölthető le, ami tartalmazza a bootloader-t is. Az OpenWrt pedig nem írja a bootloader-t (helyesen, hogy ne tudj teljesen téglát gyártani belőle), így azt le kellene vágni belőle, vagy olyan firmware-t letölteni, amiből valaki már letörölte.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13455) wolf13


wolf13
őstag

Most sikerült winscp-el belépnem. E videó szerint próbáltam a visszaállítást :

Go back to original...

Viszont a kicsomagolás közben ezt a hiba üzenetet kaptam.

(#13456) vargalex válasza wolf13 (#13455) üzenetére


vargalex
Topikgazda

mtd-vel még véletlenül se írd ki a bootloader-es gyári firmware-t! Az nem ellenőriz, így tuti tégla (illetve féltégla, mert tftp-n/soros porton éleszthető) lesz belőle.

Alex

(#13457) wolf13 válasza vargalex (#13456) üzenetére


wolf13
őstag

Értem. Akkor mit javasolsz, hogy tegyem fel a gyári fw?

(#13458) vargalex válasza wolf13 (#13457) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Itt találsz vágott firmware-okat, vagy a letöltött firmware-t magad is vághatod.

Alex

(#13459) korcsi válasza wolf13 (#13457) üzenetére


korcsi
veterán

Tftp működhet!? Nem, ha jól értem, vagy csak frissebb gyári firmware-el

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#13460) Flowtation válasza vargalex (#13449) üzenetére


Flowtation
őstag

Nos sikerült megoldanom. Egyik kábel a wan-ba, a gép az egyik lanon. Tehát tök sima felállás...Igy már tudtam letölteni simán csomagot. Itt viszont már megint elakadtam. A leírás szerint csináltam mindent, mégsem megy a nyomtatás. Elvileg látszódik a nyomtató a listában, fel is tudom telepíteni, de valami nem oké. Ebben még lenne esetleg tipped?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13461) vargalex válasza Flowtation (#13460) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Akkor most a routeren van a nyomtató? p910nd-t elindítottad? Kliensen hogy config-oltad?

Alex

(#13462) Flowtation válasza vargalex (#13461) üzenetére


Flowtation
őstag

Először ezen az útmutatón keresztül csináltam mindent ami le van írva. De néztem ezt és ezt is, bár ugyanannak tűnik. A p910nd fut.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13463) vargalex válasza Flowtation (#13462) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Milyen nyomtatóról van szó?

Alex

(#13464) Flowtation válasza vargalex (#13463) üzenetére


Flowtation
őstag

Egy konica minolta bizhub 163-ról. Közben még megnéztem a dmesg kimenetet is, ott is szerepelt a port...szóval végképp nem tudom mi van. Vagy a router nem tudja (pedig a leírásban szereplő típusú) vagy a nyomtatóval van valami gebasz...

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13465) vargalex válasza Flowtation (#13464) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az mit jelent, hogy a leírásban szereplő típusú? A gyári firmware leírását OpenWrt-t használva már ne nézd! Megjelenik, mint nyomtató? Pontosan mit látsz a dmesg-ben csatlakoztatáskor?

Alex

(#13466) Flowtation válasza vargalex (#13465) üzenetére


Flowtation
őstag

Amit linkeltem első leírást, abban ez a típusú router volt az alany, erre gondoltam, természetesen openwrt-vel. Sajnos már nem vagyok bent, ezért a pontos sorokat nem tudom linkelni, de emlékeim szerint ez volt:
new high-speed usb device number 2 using ath79-ahci ( a vége nem biztos)
volt más is, ami az usb-s port helyes működésére utal, de sajnos már nem tudom linkelni.

Ha még neked oké, akkor jövő pénteken térjünk vissza rá, mert csak akkor leszek legközelebb ebben a suliban. :(((

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#13467) vargalex válasza Flowtation (#13466) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem jó később is. Akkor most ath79 build van rajta...

Alex

(#13468) wolf13 válasza vargalex (#13456) üzenetére


wolf13
őstag

Szia.

Mivel időm nem volt rá, így a gyári fm nem is próbáltam feltenni. Viszont az a furcsa helyzet állta elő, hogy a "rossz" boot-os fm próbálkozásom után tegnap reggel eldobta magát a router. Utána olvastam, és tudom ez volt az oka, hogy féltégla lett, csak nem értettem miért nem egyből halt be, kellett neki majdnem 3 nap. Na de mindegy is. Nem is ez felé irányulna kérdésem. Ugye még elvileg ha failsafe módba tenném akkor kezdhetnék vele valamit. De ez nem jön össze , ahogy te nevezed, napocska led nem kezd el gyorsan villogni. Ahogy ráadom a tápot, nekem abba a pillanatban szinte az összes led felvillan, ilyenkor nyomom meg a reset gombot. Így kerül olyan állapotba , hogy a képen látható jobb oldali led világít, és ha rádugom a PC-t akkor még annak a led-je.

Nem is érem el PuTTy val. Lehet, hogy nem is fogom tudni failsafe módba tenni?

Esetleg, ha nem, pontosan mit takar tftp-n/soros porton történő élesztés.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#13469) vargalex válasza wolf13 (#13468) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Failsafe módhoz valamennyire működő OpenWrt kell. Ha az nem megy és a routeren olyan bootloader van, ami tartalmaz tftp recovery-t, akkor azzal van esélyed még.

Hol neveztem én "napocska led"-nek a system ledet?

Alex

(#13470) wolf13 válasza vargalex (#13469) üzenetére


wolf13
őstag

Köszi , megnézem.

Ahogy nézem , nem te voltál az első, csak a te hozzászólásodon akadt meg először a szemem rajta.

(#13471) vargalex válasza wolf13 (#13470) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A linkelt hozzászólásban a kérdezőnek válaszoltam az ő szavaival, ezért is tettem idézőjelbe...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13472) stopperos válasza vargalex (#13469) üzenetére


stopperos
senior tag

Ja ez a tftp recovery életmentő, az ath79-es teszteknél sokat segített hogy nem kellett soros portot forrasztani mint régen az AA verziónál.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#13473) vargalex válasza stopperos (#13472) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, jó ha van bármi ilyen (akár tftp, akár webes) recovery a bootloader-ben. De ennek az OpenWrt verzióhoz semmi köze...

Alex

(#13474) bagamery


bagamery
csendes tag

Sziasztok,

a legújabb 18.06-os openwrt-nél van egy problémám. A hálózaton amit kiszolgál, vannak mac és windows gépek is. Szeretnénk VPN-en kapcsolódni kívülre, L2TP kapcsolattal.

A Mac és iOS rendszerek gond nélkül kapcsolódnak, de a Windows-os gépek nem tudnak kapcsolódni.

Felraktam már nathelper csomagokat, stb, de ez csak a pptp kapcsolatot "gyógyította" meg, az l2tp-t nem.

Ha a routert visszacserélem a régi chaos calmert futtató router-re, akkor minden gépről tökéletesen megy a VPN. Átnéztem tűzfalat, telepített csomagokat, sehol nem találok olyan különbséget, ami ezt befolyásolná.

Van valami ötletetek?

(#13475) wolf13 válasza vargalex (#13469) üzenetére


wolf13
őstag

Szia.

Sikerült az feléleszteni a routert. Viszont a hiba ezek után is fen áll, vagyis eldobja a wifi-t. Így szinte biztos, hogy a hardware-el volt/van a gond, ami miatt nekiálltam a firmware cserének.

Azért köszönöm az eddigi segítséget.

(#13476) vargalex válasza wolf13 (#13475) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én azt mondanám, hogy a board-on kiszáradt valamelyik (néhány) kondi.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13477) Headless


Headless
őstag

Sziasztok egy olyan kérdésem volna, hogy openvpn esetében. server oldalon push requestel be lett küldve egy inactive paraméter (15 perc), én szeretném törölni kliens oldalon, ez lehetséges? sajnos nem nagyon reagált az "inactive 0"-ra félek tőle, hogy a szerver oldali beállítás magasabb rendű, mint a keepalive esetében.

Amennyiben nem írható felül szerintetek egy cronjobban futtatott ping elég lehet vagy konkrét forgalom lenne szükséges? pl akár egy http lekérés, amit a szerver oldalon amúgy eldropolnak. szóval célba nem ér, de én küldök adatot. Ebben az esetben nem szüntethetné meg a kapcsolatot az inactive. Jól gondolom?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13478) vargalex válasza Headless (#13477) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem egy ping is elég, a lényeg, hogy az adott interface-on forgalom legyen.

Alex

(#13479) Headless válasza vargalex (#13478) üzenetére


Headless
őstag

Úgytűnik a ping kevésnek bizonyult wget viszont elég. Habár a ping is tiltva van szerver oldalon, ahogy http is.

Bár biztos van különbség a kettő között mert volt egy olyan probléma is, hogy adtak nekem egy konfig fájlt amiben a tömörítés ki volt kapcsolva, de sophos xg-ben lévő openvpn csak 2.3-as valószínű és ott hibás volt a tömörítés kapcsolója bármi volt beállítva tömörített. Én meg ügye 2.4-et használok itt ez javítva lett. Így tömörítés nélkül csatlakozott. És a ping tökéletesen ment, viszont semmilyen más adatforgalom nem ment, amint bekapcsoltam a tömörítést elkezdett működni minden. Szóval a ping valami más utat jár be, lehet nem veszi adatforgalomnak.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13480) ch_m


ch_m
csendes tag

Üdv!

Sokadikként megkérdem, hogy adott TL-WR840N v5 szépen felment rá az openwrt de bármit állítok luci-n keresztül változtat is a beállításokon de nem menti el. Hiába nyomom hogy save megcsinálja, de ha újraindítom új ssh key generál és minden default. Tud valaki nekem segíteni ? Köszönöm :)

(#13481) suste válasza ch_m (#13480) üzenetére


suste
veterán

mennyi a szabad hely a flashen?
system/software menüpont alatt

(#13482) vargalex válasza ch_m (#13480) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Valószínűleg nem maradt hely a /overlay-on (esetleg valamivel teleírtad).

Alex

(#13483) ch_m válasza suste (#13481) üzenetére


ch_m
csendes tag

Free space: 100% (29.46 MB)

(#13484) ch_m


ch_m
csendes tag

http://downloads.openwrt.org/releases/18.06.1/targets/ramips/mt76x8/openwrt-18.06.1-ramips-mt76x8-tl-wr840n-v5-squashfs-sysupgrade.bin

Ezt raktam fel, semmi pluszt nem telepítettem.

Nem ad vissza semmilyen hibaüzenetet hogy nem tud írni vagy olvasni stb... azért nem értem.

Ha újraindítom minden beállítást eldob és default openwrt.

[ Szerkesztve ]

(#13485) vargalex válasza ch_m (#13484) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Esetleg nem sikerült a jffs2 partíciót létrehozni.
Ugye a beállításokat nem csak a Save gombbal mented, hanem a végén rányomsz a Save & Apply-ra is?
SSH-n belépve a

df -h

parancs mit ad vissza?

Alex

(#13486) ch_m válasza vargalex (#13485) üzenetére


ch_m
csendes tag

root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 2.3M 2.3M 0 100% /rom
tmpfs 29.5M 556.0K 29.0M 2% /tmp
tmpfs 29.5M 56.0K 29.5M 0% /tmp/root
overlayfs:/tmp/root 29.5M 56.0K 29.5M 0% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev

(#13487) vargalex válasza ch_m (#13486) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, a hiba az, amit írtam. A /overlay-od nem a jffs2 partíció, hanem a RAMDRIVE-ban található. Így teljesen normális, hogy újraindulás után elvesznek a beállítások.
Ha 2,3 MB a firmware, előtte kb 1 MB a kernel, 128 KB az u-boot és mögötte 64KB factory. Ezzel lehet, hogy valóban be is telt a 4 MB-os flash. Sajnos a ramips target-ekből nincs tiny verzió, így lehet, hogy csak a saját build marad (esetleg squashfs paraméterek módosításával).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#13488) ch_m válasza vargalex (#13487) üzenetére


ch_m
csendes tag

user.notice kernel: [ 7.964815] mount_root: jffs2 not ready yet, using temporary tmpfs overlay

most találtam ahogy épp :(

(#13489) T-CAT


T-CAT
tag

Sziasztok!
Tanácstalan vagyok! ....és nem is túl expert :)
Egyszer csak belassult a wifi a routeremen. le és feltöltési speed is 20Mbps környékére esett 2,4 és 5GHz-en is. Helyesebben úgy fest, hogy 23Mbps. Mintha valami bekorlátozná.
Előtte többszöröse volt távolságtól függően, de most ha a router tetejére rakom a telefont akkor se mérek ennél többet.
Mértem laptoppal, telefonnal, ugyanaz a helyzet. Antennát is cseréltem a routeren úgy se változott.
LAN-on megvan a teljes net sávszél 240/20Mbps UPC, úgy nincs gond.
Csak a wifi lassult be.
Restart megvolt, látszólag minden rendben van, semmit nem bűvészkedtem vele mostanában. A környék se lett zsúfoltabb szerintem.
Router: TP-Link TL-WDR4300 v1
Firmware: LEDE Reboot 17.01.1 r3316-7eb58cf109 / LuCI lede-17.01 branch (git-17.100.70571-29fabe2)

Van valakinek ötlete mi lehet?
Haldoklik a router?

Előre is köszi!

(#13490) krealon válasza T-CAT (#13489) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ennyi idosen mar megerdemelne - legalabb egy tapegyseg cseret - ez a regi vas.
De sajnos a belso kondenzatorok gyengulese sem kizart.

(#13491) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Melyik most az legolcsóbb OpenWRT kütyü, akár Kínából rendelve, amivel meg lehet osztani vezetékes hálózaton egy USB-s merevlemezt?
Elég, ha SD felbontású anyagokat át tud paszírozni időben 100mbit-es hálózaton.
A legutolsó OpenWRT-hez milyen csomagok kellhetnek ehhez, hogy írható is legyen az NTFS kötet és SMB megosztás is legyen? Mennyi hely kell a flash-ben, ha nem akarok fordítani saját OpenWRT képet?

PS: az se baj, ha minél kisebb, mert az asszony nem szereti látni a kütyüket, max használni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13492) Headless válasza E.Kaufmann (#13491) üzenetére


Headless
őstag

Szia, ha olcsó/pici eszköz kell, akkor nexx 3020H vagy F az A-ban 4 mb flash van csak. 4 mb felejtős, 8 mb necces de elvileg beletudsz férni. Ha viszont rászánsz kicsivel többet a xiaomi router 3G kb egy 10-es. Ez jóval erősebb én készítek hozzá buildet is. De van padavan is hozzá amit jobban preferálnak mostanság.

Viszont az ntfs fájlrendszert én elfelejteném. Amúgy router kell vagy csak egy nasnak megfelelő eszköz, ha utóbbi vannak jobb célhardverek is.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13493) E.Kaufmann válasza Headless (#13492) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Router funkció annyira nem kell, de a NAS meg drága, és az olcsóbbak közül is ki tudja, mihez lesz frissítés, az OpenWRT biztosabb szoftveres alap.
Mondjuk kompromisszumnak belefér a csak olvasható NTFS is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13494) PistiSan válasza E.Kaufmann (#13493) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem erre a célra egy raspberry pi sokkal alkalmasabb lenne, sokkal jobb hardver.

(#13495) E.Kaufmann válasza PistiSan (#13494) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van valahol pi zero vagy egy régebbi Pi verzió minimális tokozással (legalább egy összepattintható burka legyen) max 20 dodóért?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13496) kovbandi82 válasza E.Kaufmann (#13495) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Hardveraprón találsz

(#13497) Headless


Headless
őstag

sziasztok nextcloudot (owncloud) használ valaki openwrt-n? a régi hardverekhez képest lehetne előrelépés mondjuk a mir3g-n és dir860-on? Lehet az elkövetkezendő pár napban ki fogom próbálni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#13498) E.Kaufmann válasza kovbandi82 (#13496) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ühüm, én mondjuk újra gondoltam. Egy egri találatot kaptam csak amúgy is, de postával már nem érné meg.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13499) rozsaf2


rozsaf2
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérem: egy TP-Link WDR-4300-as routeren van egy vargaalex által publikált OpenWRT verzió, mely a routerre telepítésre került. Alapvetően nem történt semmi a routeren (vagyis én semmit nem állítottam) egyszer csak minden kintről befele engedélyezett kapcsolatot a router nem fogad....

Tapasztat valaki hasonlót? Sajnos nem értek annyira az OpenWRT-hez, grafikus felületen kattogtam össze....

Köszönöm előre is a segítségeket.

Üdv.
rozsaf2

(#13500) T-CAT válasza krealon (#13490) üzenetére


T-CAT
tag

Köszi a segítséget! :)
Ezek szerint, ha a tápot kicserélem akkor se biztos, hogy megjavul...
Sőt, én nem hiszem, hogy a tápcsere bármit is javítana a wifi sávszélen.
Érdemes még vele foglalkozni? Lehet ezt szervizeltetni valahol? Kondicsere, ilyesmi....
Vagy esetleg tudtok nekem openwrt-s nem túl drága alternatívát? OpenVPN, wakeonlan és smb usb-s tár megosztás (NAS) ami nekem fontos szempont lenne. Ezért lenne jó openwrt-s, lehetőleg 2,5 és 5Ghz-es dual N-es.
Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.