Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:51

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések, téma összefoglaló és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Nyugdíjas válasza Zefír (#9700) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Májusban valahogy...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9702) Zefír válasza Nyugdíjas (#9701) üzenetére


Zefír
őstag

Mostanában nagyon gondolkodom, hogy lecserélem egy air-re, csakhát meglehetősen sokkal kéne kipótolnom, :( Majd a nyáron melózok valahol. Most sem kell hozzátok a boltba valaki? :D Honlapot szerkeszteni, kávét főzni, eladókkal dumálni? Szervizelni? :DDD

(#9703) Nyugdíjas válasza Zefír (#9702) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezeket csinálom én. Elvennéd a kenyerem? :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9704) Zefír válasza Nyugdíjas (#9703) üzenetére


Zefír
őstag

Így is fogalmazhatunk, de ez nem túl humánus, mondjuk inkább, hogy levenném a válladról a terhet :DDD

(#9705) Nyugdíjas válasza Zefír (#9704) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9706) Játékos


Játékos
addikt

Jó napot nektek!

Egy banálisnak tünő kérdésem lenne hozzátok:
jelenleg 2 pc van itthon, közöttük egy router. Ha az én pc-met lecserélném egy mac minire, akkor láthatnák egymás adatait továbbra is a gépek? :U
Illetve az új (és legolcsóbb modell) Mac mininek mennyi hangja van? Nem a gyári specifikációra vagyok kiváncsi, hanem szubjektív véleményekre. Illetve melegedéssel nincs problémája?
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9707) Zefír válasza Játékos (#9706) üzenetére


Zefír
őstag

Igen, látják az adatokat, persze csak azt ami megvan osztva.
Szerintem 100ért kapsz már beszmacen vagy itt apróban egy 2009 latet, max 120,
NEkem is 2009 late van, és nagyon jó, lion megy rajta, csendes, (csak a vinyót kéne már kicserélni..) Szerintem frankó döntés lenne a mac mindenképpen.

(#9708) marciart11 válasza Játékos (#9706) üzenetére


marciart11
aktív tag

szia

Nekem a legújabb 2011 mac mini van bár nem a legolcsóbb ha nem a dedikált kártyás van, nagyobb megterhelés esetén pl: blue Ray lejátszás vagy videovágásnál hallható némi zaj amúgy zajtalan.

(#9709) Zefír válasza marciart11 (#9708) üzenetére


Zefír
őstag

Mennyibe került?

(#9710) marciart11 válasza Zefír (#9709) üzenetére


marciart11
aktív tag

Itt a PH n vettem újonnan 190000 ft volt. Mondjuk még októberben volt!

(#9711) Zefír válasza marciart11 (#9710) üzenetére


Zefír
őstag

hm,,az korrekt ár. nem tudom, hogy air-t vagy minit vegyek, ha minit veszek, akkor monitor is kéne, az meg már húzós lenne, bár még mindig olcsóbb mint az air, viszont az air-t tudnám magammal vinni suliba.
Big deal...

Mennyit kérhetnék a mostani minim-ért?
2009 late, 4gb rammal, külső dvd íróval mert a super drive kuka.

Vagy ha már monitort is kell vennem , akkor jobban megéri egy iMac?
Véleményeket kérnék!! :D

(#9712) Ati007 válasza Játékos (#9706) üzenetére


Ati007
őstag

Nekem ilyen van (2011, 5,1) és azt kell mondjam még nem hallottam a hangját :) , alapban kb 40C-os terhelve 65C volt eddig a max de a venti hangját még ekkor sem hallottam.
Nagyon szeretem és nem is volt nehéz átszokni .

(#9713) Nyugdíjas válasza Zefír (#9711) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én emiatt váltottam az Imacre pont. Nincsen gondom külön beszerezni, rakosgatni, kábelezgetni, szerelgetni mindent. Megvettem, kitettem az asztalra, aztán csókolom.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9714) Zefír válasza Nyugdíjas (#9713) üzenetére


Zefír
őstag

Tehát egy szavazat az iMac re. Mondjuk neked szerencséd volt, pont akcióban tudtad venni.

Azért nehéz eldönteni, mert ha iMac-et veszek, akkor ugye egyszerre több pénzt kell költeni, ami valljukbe egy diáknak munka nélkül, anyuciékon élősködve elég ciki, és nehéz...
Viszont ha mini-t veszek akkor nem kell egyben megvennem, először mini, aztán ha van kess akkor monitor. Lehet előbb kéne monitort is nézni,és akkor lehet mérlegelni..

de imachez meg jár egér+klav kombó, ami szintén 40k... Na ilyenkor legyen okos az ember...
Főleg, hogy van vezetéknélküli egér klavom, eladni meg nem lehet 40-be..

[ Szerkesztve ]

(#9715) Játékos


Játékos
addikt

Köszi a válaszokat! :R
Kérdés: a régi (G4) minin futtatható a Lion? Láttam itt az apróban olcsón, és szeretném kipróbálni azt a rendszert, aztán ha bejön, akkor vennék egy új minit. :K
Vagy azon a régi gépen nem érdemes Liont próbálgatni? :U
Esetleg pc-re hackelgetve??? Mert nem akarok kiadni egy kazal pénzt, aztán meg bosszankodni, hogy ez nem is olyan, mint amilyennek én képzeltem...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9716) Zefír válasza Játékos (#9715) üzenetére


Zefír
őstag

Nem hiszem, hogy megérné akár hackintossal akár g4-el szarozni, kérj kölcsön valakitől egy minit, vagy mennyél be iStyleba, vagy csak vegyél egy mini-t, és élvezd...
Ha meg nem bírsz átszokni osx-re, amit kétlek.... akkoris feltudod rakni a win7et, és még minidg megérte a gép az árát. ( 184k xms-ben, 184k-ból nem tudsz összerakni hasonló fogyasztású, méretú, teljesítményű pc-t, szerintem..)

(#9717) Teng válasza Játékos (#9715) üzenetére


Teng
aktív tag

Csak Intelesen fut a LION, tehát a régi G4esen nem megy, még a Leopard sem.

PC-n ingyenes Virtualbox-al ki tudod próbálni, de rendesen is fel lehet telepíteni, ha Inteles vagy, AMD-n már nagyobb macera a rendes telepítés.

Elsőre sztem virtualbox, aztán simán a pc-re ha lehet, és ha tetszik régebbi Inteles CoreDuo-s Minit vehetsz az kb 60e. LION-hoz pedig Core2Dou kell állítólag.

(#9718) Alex91 válasza Zefír (#9714) üzenetére


Alex91
félisten

Mac mini draga... IMac a tuti!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9719) tDr1v3r válasza Játékos (#9715) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Esetleg pc-re hackelgetve??? Mert nem akarok kiadni egy kazal pénzt, aztán meg bosszankodni, hogy ez nem is olyan, mint amilyennek én képzeltem...

Meg lehet oldani, én személy szerint azt preferálom az ára miatt... gyere át ide, a srácok biztos tudnak segíteni. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9720) Zefír válasza Alex91 (#9718) üzenetére


Zefír
őstag

Néztem monitorokat, meg apróban iMac-et, és tök m1, hogy melyiket veszem 100-120k-t kéne ráfizetnem, ha elandám a mostani setupot.
Bár nem tudom, hogy elkérhetnék-e 200-at ezért:
-mini 2009 late
-4gb ram ( gyári 2)
-külső DVD író, a gyári meghót.
- Wireless apple keyboard, magic mouse,
-Fujitsu Siemens LL 3190W Display

Ha meg már úgyis "egy árban vannak" akkor imac, mert ahogy nyugdíjas is mondta, nem kell vele szarozni.

(#9721) Játékos


Játékos
addikt

Ismét köszi a választ! :R

iStyle messze van Saújhelytől :), egy ismerősömnek sincs mac tudomásom szerint, tehát a próba az csak saját szakálra megy...
Valszeg megpróbálom a saját gépemre feloperálni valahogy, ha lehet, és azon próbálgatom egy ideig. Remélem, a konfig megfelel a próbához!
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9722) marciart11 válasza Játékos (#9721) üzenetére


marciart11
aktív tag

Én amiatt vettem mini-t mert a 21,5 Imac nek nem túl jó a kijelzője, a 27" drága foltosodik, nem is kell akkora kijelző nekem.
Mini teljesítménye bőven elég, és vettem mellé egy DELL U2410 et , így a képernyőt másra is tudom használni!

[ Szerkesztve ]

(#9723) Nyugdíjas válasza marciart11 (#9722) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

21,5 Imac nek nem túl jó a kijelzője
Ezt kifejtenéd?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9724) marciart11 válasza Nyugdíjas (#9723) üzenetére


marciart11
aktív tag

Fakó és kontraszttalan a kijelzője! Nem nyerte el a tetszésemet a régi 24" imac nek jobb volt!

Gondolom valami olcsó e-ips led kombináció!

[ Szerkesztve ]

(#9725) sztikac válasza Játékos (#9706) üzenetére


sztikac
őstag

Illetve az új (és legolcsóbb modell) Mac mininek mennyi hangja van?

Konkrétan semennyi... egy wd külső vinyó hangja zavaró mellette :DDD

(#9726) Játékos válasza sztikac (#9725) üzenetére


Játékos
addikt

Oksa, de én erre nagyon kényes vagyok! Nekem az általában vett "nem sok", az borzasztó hangzavar! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9727) Nyugdíjas válasza marciart11 (#9724) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Fakó és kontraszttalan a kijelzője! Nem nyerte el a tetszésemet a régi 24" imac nek jobb volt!
Ahhoz képest valóban gyengébb. Bár kontrasztban simán 1000:1 körül van az enyém kalibrálva, amit a te 2410-esed éppenhogy alulról súrol, ha szerencsés darab. De hogy "fakó" az igaz, hiszen 98%AdobeRGB vs. 97%sRGB-ről beszélünk gamut kapcsán.

Gondolom valami olcsó e-ips led kombináció!
Ez viszont nem igaz. Ha már led+e-ips akkor abból a lehető legjobb. True 8bites szinmélység, és nem PWM-es a fényerőszabályzás. Tehát ebből kihozták a legjobbat,

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9728) marciart11 válasza Nyugdíjas (#9727) üzenetére


marciart11
aktív tag

Az hogy nem vibrál tényleg pozitívum, meg w-led nél elég nagy szám a 97% S-RGB, sosem volt e-ips monitorom, de az biztos százszor jobb egy TN nél. U2410 ből viszonylag jót fogtam ki mert 1032:1 re jött ki a kontraszt Adobe RGB ben!

(#9729) Oldman2 válasza Zefír (#9720) üzenetére


Oldman2
veterán

Kérni kérhetsz bármennyit érte, kérdés lesz-e rá vevő?

Összehasonlításképpen én egy majdnem ilyen konfigot, csak vezetékes Apple billentyűvel és egy 22"-os full HD-s monitorral, 320G HDD-vel nemrég 130e -ért vettem.

(#9730) Zefír válasza Oldman2 (#9729) üzenetére


Zefír
őstag

Azta picsa Akkor nem éri meg eladni, inkább berakom anyámnak...
Ebben az esetben elhalasztom a gép cserét... 300k-t összeszedni nem könnyű, és akkor már inkább air-t veszek mint imac-et ennyi pénzből.Főleg, hogy mire meglesz rá a keret, addigra egyetemre fogok járni, ahol jó h van egy laptopom.

(#9731) Oldman2 válasza Zefír (#9730) üzenetére


Oldman2
veterán

Bocs. Ettől még megpróbálhatod...
:-)

(#9732) muzsikpeti válasza Nyugdíjas (#9698) üzenetére


muzsikpeti
aktív tag

Nincs szerencsém, levettem az üveget az elejéről és nem az volt poros, az lcd-n belül az. Felhívtam idokit és 25e ft-ért csinálják, de megoldják örökre, valami spéci szigeteléssel.

(#9733) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Most kukkolom, a minin csak 1 monitorkimenet van?! :F Mi a megoldás arra, hogy 1 monitort, és 1 projektort hajtsak róla?
Egyáltalán mennyire alkalmasak/használják a minit házimozi célokra??? :U
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9734) tDr1v3r válasza Játékos (#9733) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Teljes mértékben alkalmas, mivel Thunderbolt mellett van HDMI is, amin meg át tud menni a HD hang is az erősítőbe. :)) Elég sokan használják ilyen célra külföldön a kicsikét.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9735) Játékos


Játékos
addikt

Jaaa, hogy tánderbolt! Na, nekem ilyen kijelzőm nincs! :(

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9736) sztikac válasza Játékos (#9735) üzenetére


sztikac
őstag

(#9737) Zefír válasza Játékos (#9735) üzenetére


Zefír
őstag

egy átalakítő kb 2kba kerül. :K
Közben megelőztek! :D

[ Szerkesztve ]

(#9738) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Ilyet nem tud valaki német-magyarban és fordítva?

(#9739) Játékos


Játékos
addikt

Áhhháááá! :D Szóval gyakorlatilag egy HDMI, és egy D-SUB megoldott. Akkor elpakolom a kötelet, mert épp indultam felakasztani magamat... :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9740) Nyugdíjas válasza muzsikpeti (#9732) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na ez jóhír, ha már igy intézik. Idén kitisztíttatom iStyleban gariban aztán majd jövőre levéglegeltetem a kérdést iDokiéknál.

marciart11: Túl van ez az e-IPS/H-IPS dolog dimenzionálva. Nekem meg amugy sem kell a WCG, szóval az én céljaimnak tökéletes. Kollégámnak egy régi 24"-es iMacje van, az tény hogy ahányszor csak ránézek a kijezőjére annak egyből eszembe jut, hogy az enyém miért nem ilyen... De szerencsés alkat vagyok, könnyen megelégszem azzal ami jutott :)

Az AdobeRGB-t remélem nem a presetre értetted, csak a gamutra...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9741) marciart11 válasza Nyugdíjas (#9740) üzenetére


marciart11
aktív tag

Kontrasztban betekintési szögben nincs különbség! De színei élénkek és pontosabbak mint egy E-IPS nek. Az enyém Adobe RGB re van kalibráltatva. :)

(#9742) Djroberto válasza Zefír (#9714) üzenetére


Djroberto
tag

nekem lesz egy imacem eladó.

full jó állapotban igényes eladótól.

Veszek újat nemsokára,ha gondolod jó áron odatudom adni.

:-)

(#9743) hoodoo86 válasza sp@rtan (#9738) üzenetére


hoodoo86
tag

Este meg tudom nezni mit talaltam meg regebben, nemet-angol biztos van nagy szokinccsel, ha jol emlekszem nemet-magyar is.

(#9744) Nyugdíjas válasza marciart11 (#9741) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kontrasztban betekintési szögben nincs különbség! De színei élénkek és pontosabbak mint egy E-IPS nek.
Ez nemigaz.
Az enyém Adobe RGB re van kalibráltatva.
Ha a presetre gondolsz akkor azt kár volt.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9745) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Semmilyen NTFS partíciót nem ismer fel az iMac. Tudtok ajánlani két jó programot? 1 program kéne, amivel letudok uninstallálni fenn lévő programokat, és 1 program, amivel feltudnám ismertetni az NTFS partíciós HDD-imet.

Üdv: Csabee.

(#9746) Octi válasza Csabee. (#9745) üzenetére


Octi
aktív tag

1., Appcleaner

2., Tuxera

Ha külső vinyókról van szó, akkor a külső ház a ludas. Nekem otthon az 5 külső házamból, 2-ben tudja csak kezelni a vinyókat.

[ Szerkesztve ]

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#9747) marciart11 válasza Nyugdíjas (#9744) üzenetére


marciart11
aktív tag

Akkor meg miért kerül többe egy H-IPS monitor egy E-IPS nél?
Láttam E-IPS-t egy H-IPS mellet azért van különbség.
Elöző hozzászólásodban alátámasztottad hogy a régi 24 es Imac nek jobb a kijelzője, pedig az csak S-IPS!

Nem tudom mit értesz a preset szó alatt?

(#9748) Nyugdíjas válasza marciart11 (#9747) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A színei nem lehetnek pontosabbak egy panelnak, sem élénkebbek. Maximum jobb az elektronikája, és szélesebb a szintere a monitornak,de ezek nem a paneltól függnek. Ergo... lehet csinálni rossz monitort H-IPS panellal, és lehet nagyon jót csinálni e-IPS-el is. Egyébként is ez az e/S/H-IPS elnevezés egy egész katyvasz, minden gyártó ugy hivja ahogy éppen kedve szottyan (lásd pl. EiZO EV2335, vagy the new iPad amik PLS panelesek, mégis IPS-nek hivják őket).

Akkor meg miért kerül többe egy H-IPS monitor egy E-IPS nél?
Amiatt, hogy a H-IPS panelek minimum 8 bitesek, és általában komolyabb kijelzőkbe épitik. Maga a nyers panel alig, vagy nem is kerül többe. A vele szerelt monitorok azok igen.

Láttam E-IPS-t egy H-IPS mellet azért van különbség.
Természetesen. De tudok olyan e-IPS-es monitort mutatni ami alázza az U2410-et.

Elöző hozzászólásodban alátámasztottad hogy a régi 24 es Imac nek jobb a kijelzője, pedig az csak S-IPS!
Igen, mert szélesebb a szintere, és ez szemmel látható. Természetes hogy szebbnek gondolsz egy 100%, vagy 100+% sRGB-s kijelzőt, mint egy 96-97%-ost. Ráadásul a WLED-eknek borzalmas a spektrális eloszlása is. De ez mind háttérvilágítás függő, és nem panel.

Részemről befejezem az OFF-ot, ha érdekel a téma, folytathatjuk priviben.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#9749) marciart11 válasza Nyugdíjas (#9748) üzenetére


marciart11
aktív tag

Szerintem is folytassuk priviben!

[ Szerkesztve ]

(#9750) Zefír válasza Djroberto (#9742) üzenetére


Zefír
őstag

Nem köszi! Majd csak nyár végén lesz esedékes a vásárlám, addig melózok valamit. :K
Azért tényleg köszi!

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Apple asztali gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.