Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Anubis_9 válasza Vladi (#7097) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hát ha minden nap produkál ilyen error üzeneteket, akkor veszélyben is érezheti magát! :DDD

Ezt a frissítések telepítése után kaptam, ahogy tegnap is kiírta nekem ezt, szintén frissítés után. Plusz ma is volt még egy ERROR üzenetem, amikor mappát akartam megosztani és ehhez csomagot akart telepíteni. :(

Mi lehet a baj?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7102) ngabor2 válasza Jester01 (#7099) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az se jó, mert a hibán nem lép túl.

viszont megnéztem a hibás file-t, nagyon úgy tűnik, hogy dirkt lett elrontva (az első ~1M 0-val van feltöltve)... úgyhogy kapott egy f8-at az egész :(

(#7103) ngabor2 válasza Anubis_9 (#7101) üzenetére


ngabor2
nagyúr

root-ként terminálban adj ki egy apt-get upgrade -f parancsot. segíteni szokott. általában ha valami nincs fenn, vagy valami miatt nem sikerült beállítani, akkor dobál hasonlókat. ha esetleg így sem javítja meg, legalább ad egy értelmesebb hibaüzenet.

(#7104) ngabor2


ngabor2
nagyúr

... és hogy sorban 3 hsz-em is legyen (ami speciel a 9000. szakmai :D), egy kérdés:

meg lehet tudni valahonnan, hogy egy adott grafikus progi (jelen esetben a firefox) milyen betűtípust használ? az előző verzió betűtípusát megszoktam, most frissítettem és egy teljesen más típust kaptam. egy másik gépen még jók a betűk, szeretném ezen is visszaállítani.

(#7105) dabadab válasza ngabor2 (#7104) üzenetére


dabadab
titán

Hat, strace-szel legalabb azt megtudod, hogy melyik fontokat hasznalja, azokat ossze lehet vetni.

DRM is theft

(#7106) #25954560 válasza ngabor2 (#7104) üzenetére


#25954560
törölt tag

preferences -> content -> fonts&colors -> default font v advanced ?

(#7107) dr_strange válasza #25954560 (#7106) üzenetére


dr_strange
senior tag

vagy about:config es ott a font. kezdetu bejegyzesek

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7108) ngabor2 válasza dr_strange (#7107) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nincsen benne font szó egyáltalán...

&rew: itt meg csak a típus (serif, sans-serif) van, de hogy most épp mi az alap, azt nem tudom. a másik gépen is ezek a beállítások.

(#7109) dr_strange válasza ngabor2 (#7108) üzenetére


dr_strange
senior tag

ne mar, az en FF-mben vagy hatvan bejegyzes van, mindefele karakterkodolasokhoz kulon meg lehet adni, milyen fontot hasznaljon serifnek, sansnak stb. Linux es windows alatt is.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7110) whYz


whYz
addikt

egy bonyolultabb kérdéssel fordulok hozzátok... egy kis php programot írunk és azt szeretnénk megvalósítani, hogy indítson egy screent - na idáig megvan - de utána X perc/óra után automatán állítsa le azt.
erre kéne valami jó kis megoldás... már régóta agyalunk rajta de nem jutottunk semmire :(

(#7111) Jester01 válasza whYz (#7110) üzenetére


Jester01
veterán

at now+x hours kill <pid>

Jester

(#7112) ngabor2 válasza dr_strange (#7109) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no, a kereső csapott be... nem találta meg, de mégis ott volt. viszont ott sincs "valódi" fontnév, csak serif, sans-serif és monospace.

(#7113) whYz válasza Jester01 (#7111) üzenetére


whYz
addikt

köszi ;)

viszont most ott akadtam el, hogy ezt a parancsot nem tudja értelmezni:

at now +1 minutes < screen -S php -X quit
-bash: screen: No such file or directory

tehát én a screen neve(php) alapján szeretném megölni és nem pid alapján
erre esetleg valami? :B

[ Szerkesztve ]

(#7114) bambano válasza whYz (#7113) üzenetére


bambano
titán

szerintem ez az átirányítás azt jelenti, hogy az at parancs kapja meg a screen nevű file tartalmát, mint bemenetet.

Vagy írd bele egy scriptbe ezt a screen -S php -X quit sort és azt indítsd el az at-vel, vagy írd be, hogy at now + 1 minutes <enter>
at> promtphoz írd a screent
és egy ctrl+d

De szerintem praktikusabb kill-el kiirtani a php scriptet, a screen meg kilép magától, ha a benne levő folyamat megállt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7115) Jester01 válasza whYz (#7113) üzenetére


Jester01
veterán

echo "screen -S php -X quit" | at now +1 minutes

Jester

(#7116) whYz


whYz
addikt

húha, köszi szépen ;)
lesz mit próbálgatni

(#7117) GD


GD
őstag

6 db régebbi számát a linuxvilágnak (postaköltség ellenében) ingyen átadnám
akit érdekel privizzen

(#7118) Sanyix


Sanyix
őstag

rászántam magam, hogy miután visszahoztam azt amit szétbarmoltam nvidia telepítéssel újra megpróbáljam. Letöltöttem az nvidia oldaláról a drivert, leállítom a gdm-et, sh nvidia......run

indul, licensz elfogad. Hoppá nincs hozzá kernel, keressen az nvidia ftp-n. az én kernelemhez megfelelőt? keres... nem talál, és írja hogy szerezzek kernel sourcet...

alap 8.04-es minimal telepítős ubuntu kernelem van :2.6.24-19 generic

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7119) VaZso


VaZso
senior tag

Gondoltam, megosztom tegnapi tapasztalatomat wlan ügyben...

Előzmények:
Teszteltem egy wlan routert itthon egy darabig.
Utána visszacsatlakoztam a sajátomhoz és használtam a gépem.

Estefelé egy másik (vezetékes) routert akartam próbálgatni, ezért azt mondtam a wlan-nak, hogy "disconnect" és a vezetékes kapcsolatot használtam.

Utána hiába próbáltam visszakapcsolódni a wlan hállózatra, "link beat not detected" és efféle hibaüzenetekkel leállt. Hiába próbáltam a saját és a másik wlan-routerrel is, egyikhez sem tudtam kapcsolódni, a vezetékes hálózatok listáját viszont gond nélkül látta, újraindítás pedig nem segített.

Megoldáshoz vezető út:
Letöltöttem újra a wlan firmware-ét, próbáltam másik kernellel, változás nem történt.

Közben boot során észrevettem, hogy kiír egy:
"Failed to read or parse configuration /etc/wpa_supplicant.conf"
...hibaüzenetet.

Belenéztem a fileba, nem tűnt problémásnak a tartalma, látszólag minden a helyén volt.

Először azt hittem, valami miatt nem tudja olvasni ezt a filet, de nem az volt a baj.

Felparamétereztem a wpa_supplicant-ot parancssorból és feltűnt, hogy a fenti hibaüzeneten kívül még konkrétan egy PSK bejegyzésre hivatkozik.

Végkifejlet:
Újra átnéztem a /etc/wpa_supplicant.conf filet és feltűnt, hogy valójában a szomszéd routerének neve is ott figyel és ott díszelgett egy befejezetlen PSK kezdetű sor is.

...amit egyébként nem nagyon értek, mert a szomszéd hálózata is titkosítva van, nem értem, miért akart annyira kapcsolódni hozzá, hogy létrehozza a bejegyzést, illetve miért tud vajon a network manager olyan bejegyzést generálni, amit a wpa_supplicant utána nem dolgoz fel... :F

...szóval kiszedtem a "NETGEAR" nevű hálózathoz tartozó bejegyzést a /etc/wpa_supplicant.conf fileból és ezzel megjavult a hálózatom is, végre el tudott indulni a wpa_supplicant...

...azért egy csomó időm elment az egésszel...

[ Szerkesztve ]

(#7120) t_ferenc


t_ferenc
őstag

sziasztok!

P1 233MMX, 64MB EDO RAM, S3 Virge VGA, 8GB SCSI HDD gépre milyen, nem túl nagy szaktudást igénylő linuxot ajánlotok? :R

[ Szerkesztve ]

if you fall seven times, stand up eight

(#7121) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Adott egy postfixes rendszer, és be kellene állítsam, hogy minden kimenő levél egy adott címre érkezzen meg (mindegy hova küldik), tesztelés céljából. De nem találtam semmit sem ezügyben. Ráadásképpen még a leveleket sem tudja elküldeni, mindig connection timed outtal elszáll a dolog

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7122) rtom válasza t_ferenc (#7120) üzenetére


rtom
senior tag

DSL
Puppy

Az S3 valszeg csak vesa-ban fog menni, 3D ismereteim szerint esélytelen (bár mintha Sis-ék adtak volna ki mostanában vmi dokumentációt, de nem hiszem, hogy a régi vasakhoz készülne driver).

Ha van türelmed, akkor Debian vagy Ubuntu alapokból is kiindulhatsz, pl. openbox vagy fluxbox ablakkezelővel.

Mire használnád?

(#7123) dabadab válasza rtom (#7122) üzenetére


dabadab
titán

Az S3 Virge nem azert nem fog 3D-t gyorsitani, mert nincs hozza driver, hanem azert, mert az egyaltalan nem tudott ilyesmit: volt benne ugyan nemi sajat szamitokapacitas, de az annyira elenyeszo volt, hogy az SW rendernel is lassabb volt :)

DRM is theft

(#7124) rtom válasza Sanyix (#7118) üzenetére


rtom
senior tag

Miért a legnehezebb utat választod? EnvyNG-t próbáltad?

Egyébként: synapticban keress rá az nvidia kernel source szavakra

Szerk.: ha minimal install (és nincs synapticod) , akkor apt-cache search kulcsszó és sudo apt-get install csomag parancsok jól jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#7125) VaZso


VaZso
senior tag

Van egy kis gondom TV-kártya beállításával kapcsolatban.

A kártya egy kb. ötéves Pinnacle PCTV Pro, bt878-cal és nem tudom, milyen tunerrel.
Pont ezzel lenne a bajom (talán :F ), ugyanis nem sikerül sehogysem képet kapnom.

Úgy néz ki, talál egy MT2032 tunert, ami elvileg jó is lenne, de mégsem sikerül hangolni.
Több helyen írják, hogy MT2050-es tunerje van, de - ahogy nézem - ugyanezzel a beállítással kéne annak is üzemelni.
Persze gyártották ezt a kártyát kismillió tuneregységgel...

A kártya mindenesetre ismeri a Pal és Secam rendszert is. Nem tudom, az MT2032 és 2050 között mi a különbség, de egyes leírások szerint a 2032 csak Pal és NTSC-t tud...

Próbáltam több tv-programot is indítani, elsősorban a tvtime tetszett meg ezek közül, de eddig semmi eredményt nem sikerült produkálni és már kissé elegem van belőle.

Mit csináljak szerintetek?
Természetesen win alatt semmi gond vele.

Van (vagy volt) valakinek ilyen kártyája? (Ha jól rémlik, ez a "piros nyák-os" sorozatot közvetlenül megelőző sorzatból való.)

A dmesg a következőket írja:

bttv: driver version 0.9.17 loaded
bttv: using 8 buffers with 2080k (520 pages) each for capture
bttv: Bt8xx card found (0).
bttv0: Bt878 (rev 17) at 0000:01:09.0, irq: 17, latency: 64, mmio: 0xdc000000
bttv0: detected: Pinnacle PCTV [card=39], PCI subsystem ID is 11bd:0012
bttv0: using: Pinnacle PCTV Studio Pro [card=52,insmod option]
bttv0: gpio: en=00000000, out=00000000 in=00fffbdf [init]
msp3400' 2-0040: MSP3410G-B11 found @ 0x80 (bt878 #0 [sw])
msp3400' 2-0040: msp3400 supports nicam and radio, mode is autodetect and autoselect
tuner' 2-0043: chip found @ 0x86 (bt878 #0 [sw])
tda9887 2-0043: creating new instance
tda9887 2-0043: tda988[5/6/7] found
Chip ID is not zero. It is not a TEA5767
tuner' 2-0060: chip found @ 0xc0 (bt878 #0 [sw])
bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... found
bttv0: pinnacle/mt: id=2 info="PAL+SECAM / stereo" radio=yes
bttv0: tuner type=33
mt20xx 2-0060: microtune: companycode=4d54 part=04 rev=04
mt20xx 2-0060: microtune MT2032 found, OK
bttv0: i2c: checking for MSP34xx @ 0x80... found
bttv0: i2c: checking for TDA9875 @ 0xb0... not found
bttv0: i2c: checking for TDA7432 @ 0x8a... not found
bttv0: registered device video0
bttv0: registered device vbi0
bttv0: registered device radio0
bttv0: PLL: 28636363 => 35468950 . ok
bt878: AUDIO driver version 0.0.0 loaded

Nekem ez így jónak tűnik, mégsem tudom kezelni a kártyát...
:F

[ Szerkesztve ]

(#7126) Jester01 válasza VaZso (#7125) üzenetére


Jester01
veterán

Az enyém még régebbi, szóval közvetlen segítséggel nem szolgálhatok.
A sima kompozit/s-video bemenetet próbáltad? Annak a tuner nélkül is mennie kellene.

Jester

(#7127) VaZso válasza Jester01 (#7126) üzenetére


VaZso
senior tag

Csak annyiban próbáltam, hogy vált közöttük (képen is látszik).

...de most felkutattam neki egy bemenetet és rájöttem, hogy a TV-szabvány hülye módon NTSC-n volt (a video képe megjelent, de kicsit szét volt esve :D )

...szóval átállítottam PAL-ra és most megtalálta az adókat is, nem csak a hülye kék képernyőjét adta be, amit amúgyis utálok...
...szóval köszi szépen, most működik rendesen, csak én voltam a hülye. :) :R

Már csak meg kéne találnom, melyik program a legjobb nekem TV-t nézni (esetleg felvenni).
Te mit használsz?

(#7128) bambano válasza CharlieDrop (#7121) üzenetére


bambano
titán

Két lehetséges út:
- smtp relay-t állítassz, akkor oda küld mindent
- always bcc-t állítassz, akkor minden levélről meg egy másolat a bcc címre is.

A connection timed out-ra tcpdump-pal érdemes vizsgálódni a postfixes gépen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7129) Jester01 válasza VaZso (#7127) üzenetére


Jester01
veterán

Annakidején én is a tvtime-ot használtam, de azóta már váltottam digitális műholdvevőre (skystar2) ahhoz meg a vdr-t használom. Felvételeket nem igazán készítettem. Amúgy a MythTV-t érdemes lehet kipróbálnod, jónak tűnik.

Jester

(#7130) VaZso válasza Jester01 (#7129) üzenetére


VaZso
senior tag

Értem, köszi.

MythTV-t én is nézegettem már. Tegnap egy kicsit másik rendszert tettem először a gépre (Mandriva - KDE nevűt), de aztán rájöttem, hogy sokkal jobban járok, ha a Mandriva - Free változatot teszem fel és úgy állítgatom be a dolgokat.

No, az első rendszerre feltettem a MythTV-t, de valószínű, nem egyszerű beállítani, kicsit utána kell néznem... (első ránézésre kiábrándító volt, de biztos be lehet jól állítani) mondjuk legalább már tudom, hogy használható a kártya, csak a program beállításával lehet esetleg gond.

(#7131) mrlan


mrlan
tag

Sziasztok! :R
Kérdésem a következő lenne: Melyik az a Linux op rendszer amelyik lényegében egy router operációs rendszer?

Mr. LAN

(#7132) t_ferenc válasza rtom (#7122) üzenetére


t_ferenc
őstag

köszi a tippet. tulajdonképpen általános, irodai dolgokra használnám. meg aztán elsősorban a kíváncsiság hajt, hogy mit is lehet még kihozni egy ilyen régi vasból. :)

puppy és dls már letöltve.

ubuntus alapokon, hogy tudnék elindulni?

if you fall seven times, stand up eight

(#7133) rtom válasza mrlan (#7131) üzenetére


rtom
senior tag

Ha jól értem, az openwrt-t keresed.

(#7134) VaZso válasza rtom (#7133) üzenetére


VaZso
senior tag

Szerintem volt még valami másik, direkt PC-n futó (ahogy látom, máson is) router OS, csak nem tudom a nevét.

Mikrotik talán?

Úgy nézem, mindkettő feltehető PC-re... melyik a jobb? :F

(#7135) rtom válasza t_ferenc (#7132) üzenetére


rtom
senior tag

Ubuntu minimal install így.

Aztán gdm és gnome telepítése helyett xdm és openbox, sok bütykölés kézzel, ehhez némi segítség.

[ Szerkesztve ]

(#7136) CharlieDrop válasza bambano (#7128) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ŐŐ, az allways bcc nem jó sajnos :(

De az smtp relay az nem azt jelenti, hogy egy külső smtpről küldi a címeket? nekem mindegy honan megy a lényeg a hová...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7137) Vladi válasza t_ferenc (#7132) üzenetére


Vladi
nagyúr

Személyes kedvencem: Deli.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7138) VaZso válasza Vladi (#7137) üzenetére


VaZso
senior tag

Hmm, ez szimpatikus.

Ha lesz egy kis időm, felteszem egy késői 486/korai P1 notebookra, kíváncsi leszek rá.

(#7139) bambano válasza CharlieDrop (#7136) üzenetére


bambano
titán

címeket nem küld sehova. Az smtp relay azt jelenti, hogy nem foglalkozik a címzettel, minden kimenő smtp forgalmat egy gépnek küld.

de ha elmondod magát a problémát, hamarabb kiderülhet, mi a gond. Nekem nem érthető, mit és milyen okból akarsz tesztelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7140) CharlieDrop válasza bambano (#7139) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A lényeg, van egy rendszer, tele e-mail címmel (ezek be lettek migrálva), ezekre lesz egy levél küldve, de ezt előtte le kell tesztelni és nem akarják átírogatni a címeket, de azt szeretnék a tesztelők, hogy a saját címükre jöjjön meg ez a levél.

ui.: természetesen nem címet küld, hanem levelet, csak éppen rosszul írtam :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7141) bambano válasza CharlieDrop (#7140) üzenetére


bambano
titán

recipient rewrite rule-t javaslom olvasgatni, csináld azt, hogy létrehozod a migrált címeket egy teszt rendszeren és átfaragod a címzettet a levélben erre a gépre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7142) ragazzo


ragazzo
őstag

Sziasztok!

A kérdés egy kicsit off, de itt meg tudjátok majd válaszolni. Tehát szeretném megtudni, hogy érdemes-e routert kötni a gép elé ha linuxot használ valaki. Mert abban ugye kernel szintű tűzfal van. Tehát a router nem a megosztás miatt kellene, csak a jobb biztonság érdekében. Mindenhol azt olvasom, hogy aki szélessávú internettel rendelkezik, annak tanácsos egy útválasztót bekötni, hogy ne a gépet támadják. Mi a véleményetek?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#7143) Jester01 válasza ragazzo (#7142) üzenetére


Jester01
veterán

A router is csak egy gép, sőt némelyikben linux ketyeg. Szerintem biztonságosabb nem lesz (persze csak ha jól állítottad be a linuxod), legfeljebb kevesebb erőforrást foglal a gépeden, mivel a csomagszűrést és egyebeket átveszi a router. Ha dedikált linuxos router géped van (mint pl. nekem) akkor persze ez nem számít hiszen az éppen azért van. Egyébként ha már észrevehető erőforrást foglal a tűzfal akkor ott már úgyis baj van. Nekem egy p3-600 minden gond nélkül ellátja a tűzfal/netmegosztó funkciót, gyakorlatilag 0 processzorhasználat mellett. Persze ha 100-1000mbites interneteted van, akkor más is lehet a helyzet ;)

Szigorúan szvsz, mert nem vagyok hálózati szakember.

Jester

(#7144) Sanyix válasza rtom (#7124) üzenetére


Sanyix
őstag

már rákerestem, le is töltöttem... nem találja meg az a tetű driver telepítő.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7145) Anubis_9 válasza ngabor2 (#7103) üzenetére


Anubis_9
őstag

Kicsit későn reagálok a válaszodra, mert jó ideig gond volt a géppel: nem indult be, mert lemerült az alaplap elem. És mire erre rájöttem... :DDD

Szóval: beírtam az "apt-get upgrade -f" parancsot, de jött a válasz, hogy nincs telepítve a root, vagy vmi hasonló. Ma fel akartam telepíteni a root-ot, erre a telepítés vége előtt nem sokkal ismét hibaüzeneteket kaptam. Egyik, másik.

Mi lehet a gond? Köszi!

Remélem, nem írtam hülyeségeket! :D

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#7146) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Miért van ennyi disztribució? Linux terjedését akadályozza, hogy az átlagfelhasználó nem igazodik el.
Inkább lenne egy linux, de az tökéletes és naprakész legyen, mint sok olyan aminek mindig vannak apró hiányosságai.

Ubuntut próbálgatom asus laptopon. Még soha nem használtam. Le a kalappal, nagyon jó. Első pöccre mindent tud. Kivéve a hang nem szólal meg. Na ez az a kis hiányosság. Emiatt vagyok kénytelen megvenni a Vista Basic-ot. Ott szinte biztos, hogy azonnal lesz hang is. Pedig az ubuntu alapból tele van mindennel. Irodai, multimédiás programok stb.

Ezzel együtt is nálam már alapprogam lesz az ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#7147) VaZso válasza VINIKOR (#7146) üzenetére


VaZso
senior tag

Lehet, hogy kicsit soknak tűnik a nagy választék, a legegyszerűbb kiválasztani közülük, amit a legtöbben használnak (pl Ubuntu)... bár azért olyan nagyon nagy különbség azért nincs...

"Inkább lenne egy linux, de az tökéletes és naprakész legyen, mint sok olyan aminek mindig vannak apró hiányosságai."

Van, amelyik disztribúció elsősorban a biztonságra megy. Ez azt jelenti, hogy nem feltétlenül vannak benne a legújabb dolgok (mivel az újdonságok sok esetben hibát is vihetnek a gépezetbe), viszont a meglévő változatok esetleges hibáit folyamatosan foltozzák és arra mennek rá, hogy kiadás előtt minél inkább le tudják tesztelni a disztribúciót.

Mások igyekeznek a lehető legújabb csomagokat, programokat beletenni, vállalva az esetéeges hibás működést, amit úgyis javítanak idővel... (ld. alapértelmezett KDE4)

...vagy van az "arany középút"...

Mindegyik hozzáállásnak megvannak a hiányosságai...

Az egyik szervereken igazán jó, a másik desktopon, stb...
Mindegyik disztribúciónak van egy afféle arculata.

...ami a hangot illeti... próbálkozni kell egy kicsit vele, mert talán nem olyan bonyolult.
Előfordult pl. Lenovo gépen, hogy elég volt egy "model=lenovo" kiegészítést beírni a sikerhez... szóval, ha csak a hang a baj, ne add fel olyan könnyen. :B

(#7148) gabaly válasza VINIKOR (#7146) üzenetére


gabaly
tag

Nekem íííUbi 8.10 telepítés utáni indulás azzal kezdődött, hogy a szkáypon csak egyik irányba és egyik fülra volt hang. A gépen ha zenés kisvidiket, zenéket, stb akartam lejátszani, 1 másodpercig volt hang, majd a lejátszó progival elszállt minden. Az nap akármit csináltam, nem bírtam vele. Ekkor elkezdtem olvasni, itt is, meg más helyeken is és a végén kérdeztem is. Persze már feladhattam volna az első nap, mert volt évek óta jól működő XP-m. De én Ubis akartam lenni!
Másnap is ezzel ébredtem és ekkor olvastam ezen a fórumon, hogy a szkáyp hangja rá tud telepedni a gépére és nem működnek. Erre a szkáypra fektettem minden figyelmet, be kellett lőni a kimenő bejövő hangot, amely nehezen de sikerült, majd katt a tálcára a hangszóróra és ott mindent engedélyeztem, a csuszkákat próbálgattam álligatni, szinte mindet fölhúztam majd' teljesen, másik kapcsolón van olyan, hogy felvétel, az tiltva volt, ott minden mindegy alapon engedélyeztem, majd be mentem a beállításokba és a kb 20 körüli kockát mind bepipáltam!

Szkáyp teszt próba, máris remekül működött! Félve kisvideók, zenék, pps-ek stb próba, és minden remekül működött! Örömöm határtalan. Ekkor visszamentem a hangerő beállításokba, és kizárásos alapon minden olyan pipát kiszedtem ami nem volt ott azelőtt. (persze először felírtam, melyekben volt) És láss csodát, hiába szedtem ki minden pipát, teljesen úgy maradtak ahogy előtte voltak, csak tovább működött és azóta is minden csodás. Illetve ha jól emlékszem a felvételnél nem állítottam vissza tiltásra a hangszórót, és a csuszkát is felhúzva hagytam. Ja, tanácsra Pulse-ra állítotam mindenütt.
Ennyi, de azért kb fél napig volt ám harc! Egy pillanatig sem gondoltam, hogy mindenkinél működik, csak nálam nam fog. De ezért átolvastam millió topikot itt is és az ubuntu.hun is és a más irányú jó tanácsokat meg mentettem magamnak el, hogy legközelebb tudjam megoldani .

(#7149) VaZso


VaZso
senior tag

KDE4 kérdésem lenne...

Kis ideje feltettem az asztali gépemre is a Mandrivát, ezúttal a 2009-et... ugyan lehetne KDE3-at használni, de gondoltam, megpróbálkozom a négyessel, hátha megszokom a dolgokat...

Elkezdtem kicsit beállítgatni, jelenleg a levelezőm a régi Wines és az új Linuxos beállítással is megy (ugyanazzal az "adatbázissal"), TV kártya és egyebek is rendben vannak, de a KDE4-et eddig nem sikerült rávenni, hogy egyes funkciókhoz alternatív "billentyűt" rendeljek.

KDE3-ban volt olyan lehetőség, ahol be tudtam állítani pl., hogy a "show desktop" funkció az eredeti billentyűkombináció mellett a Win+D billentyűkre is működjön. Ezt itt sehogysem sikerül. Át tudom állítani másra, de alternatív megoldást (tehát az eredetit is meghagyva) nem kaptam... rossz helyen keresem?

Emellett szeretném beállítani az MS :) Intellimouse egeret, hogy az egyik gombjára zárja be az aktuális ablakot, illetve Opera esetén csak a belső, nyitott fület. Erre tud valaki megoldást? ...jelenleg az alap (előre - hátra) funkcióval működik, de én az "előre" funkciót soha nem használtam, nem kell. Win alatt pedig így volt beállítva (ablak bezárás), így kényelem miatt szeretném azt is beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#7150) bambano válasza VINIKOR (#7146) üzenetére


bambano
titán

Azért van ennyi disztribúció, mert mindenkinek joga és lehetősége van csinálni egyet. Szerintem sokkal kevesebb az elvesztegetett munka, mint hinnéd.

Biztos, hogy vista alatt lesz hang?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.