Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Sianis válasza dabadab (#6499) üzenetére


Sianis
addikt

Szia!

Néztem, viszont nem jöttem rá, hogy hogyan lehet vele Maildir-t olvastatni.

Sianis

(#6502) dabadab válasza Sianis (#6501) üzenetére


dabadab
titán

Ja, hogy maildir (mailbox formatumot irtal, azt alapbol mboxnak ertelmeztem). Hm.

Mutt?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#6503) bambano válasza Sianis (#6501) üzenetére


bambano
titán

Ha tényleg maildir és nem mailbox vagy mbox és van hozzá imap szerver is, akkor imapfilter progival a legegyszerűbb imho.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6504) bambano válasza rii (#6500) üzenetére


bambano
titán

Az advanced usert azért írtam, mert árulnak olyan terméket, hogy egy pc-ben van 4-5 videokártya, mindegyiken monitor, usb klavi meg egér, mindegyiken fut egy külön X szerver és egy pc-n tudnak 4-5-en dolgozni. Szóval a dolog lehetséges.

De elég munkás rendesen összetolni egy ilyet :)

Matrox g400 rulz, nekem amikor 550-em volt, betoltam a telepítő cd-jét, az felismerte a debiant, felrakta a drivert az xfree alá és két kattintással ment kétfejjel. A monitorokat meg simán lekezelte ddc-vel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6505) 7 válasza rii (#6500) üzenetére


7
addikt

A gtf parancsot hasznalva (olvasd el azert a parameterezeseit) generalj magadnak egy un. modeline-t a megfelelo feltetelekkel, es masold be a /etc/X11/xorg.conf file Section "Monitor" szakaszaba.

Ha ez megvan, akkor ugyanezen file Screen szekcio Display alszekciojaban mar csak a modeline nevet kell megadni a felbontasnal.

Ime peldakent a sajat xorg.conf-om erre vonatkozo beallitasai (kicsit megvagdosva):

Section "Monitor"
Identifier "Belinea"
VendorName "Monitor Vendor"
ModelName "Monitor Model"
### Comment all HorizSync and VertRefresh values to use DDC:
HorizSync 31.5 - 92.0
VertRefresh 50.0 - 100.0
# 1280x1024 @ 75.00 Hz (GTF) hsync: 80.17 kHz; pclk: 138.54 MHz
Modeline "1280x1024_75.00" 138.54 1280 1368 1504 1728 1024 1025 1028 1069 -HSync +Vsync
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Screen0"
Device "Intel"
Monitor "Belinea"
DefaultDepth 24
SubSection "Display"
Viewport 0 0
Depth 24
Modes "1280x1024_75.00"
EndSubSection
EndSection

[ Szerkesztve ]

(#6506) whYz válasza ngabor2 (#6485) üzenetére


whYz
addikt

a proc/interupts file ezt írja

CPU0 CPU1
0: 24743559 23370524 IO-APIC-edge timer
7: 1 1 IO-APIC-edge parport0
8: 0 1 IO-APIC-edge rtc
9: 0 0 IO-APIC-level acpi
10: 0 0 IO-APIC-edge MPU401 UART
14: 103172575 104214145 IO-APIC-edge ide0
50: 0 0 IO-APIC-level ohci_hcd:usb1
217: 0 0 IO-APIC-level libata, ehci_hcd:usb2
225: 0 0 IO-APIC-level libata, NVIDIA nForce Audio
233: 251084648 256552285 IO-APIC-level eth1
NMI: 0 0
LOC: 48114354 48114342
ERR: 0
MIS: 0

amugy lefagyott a gép hirtelen... azért egy debianos géptől 1 hónapnyi futás után nem ezt várnám :(
igazából egy restart után már kb helyrejött a rendszer annyira, hogy nincs folyamatos iowait és eleinte nem is volt irq de most megint a 30% felé közelít...
most raktam bele 2 magos procit, lehet h azt nem bírja? elötte az 1magos 3700+al simán bírta 3 hónapot és sosem fagyott vagy nem nőtt meg az irq.

(#6507) ngabor2 válasza whYz (#6506) üzenetére


ngabor2
nagyúr

első körben a hálókártyára tippelek. ha tudod, cseréld ki, vagy ha itegrált, próbálj valami másfélét belelapátolni. a második tipp az ide vezérlő, csak azt macerásabb kicserélni...

(#6508) whYz válasza ngabor2 (#6507) üzenetére


whYz
addikt

na most megint lagolgat a gép és múltkor is gond volt a load average-el
erről mit gondolsz?
talán a winyo lehet túlterhelve? vagy nem bírja a túl sok adatot és túlterhelődik az ide vezérlő?
integráltak a cuccok és elég bonyi lenne cserélgetni bármit is, de eddig semmi gond nem volt vele. :(

[ Szerkesztve ]

(#6509) Sianis válasza bambano (#6503) üzenetére


Sianis
addikt

Kicsit utánanéztem a Maildir-nek, aztán nem is vészes.

Kiíratom az összes fájlt ami a new-ban van, megnézem, hogy adott fájlban benne van-e amit keresek. Ha igen, akkor kiveszem a kellő sort, aztán a fájlt áthelyezem a cur-be és kap egy :2,S végződést.

Sianis

(#6510) ngabor2 válasza whYz (#6508) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ehhh... 5-10 fölötti load, 2 mag esetén... ott valami nagyon szűk keresztmetszet.

van a gépben szabad pci slot? egy hálókártya 1k alatt van, egy ide kártyát 1500ft-ért már lehet venni. aztán ha mégse az a probléma, el lehet adni, vagy marad vészttartaléknak. ismerek egy másik gépet, annak is hasonló hasfájása van, csak nehéz hozzáférni, hogy belelapátoljunk egy hálókártyát.

a /var/lg/messages-ben nincs hálózati és/vagy ide ütközésre utaló jel? ifconfig-ban eth0-nál a collinsions nem nagy?

(#6511) whYz válasza ngabor2 (#6510) üzenetére


whYz
addikt

inet6 addr: fe80::213 4ff:feae:2853/64 Scope:Link
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:325324594 errors:2 dropped:0 overruns:0 frame:2
TX packets:203406656 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:2769793076 (2.5 GiB) TX bytes:3830816507 (3.5 GiB)
Interrupt:233 Base address:0x8000

az alaplap egy a8n-e
ennél a lapnál segíthet valami új hálókártya vagy ide kártya?

(#6512) bambano válasza whYz (#6511) üzenetére


bambano
titán

szerencsés esetben chipsetet kellene cserélni, de ez nyilván csak alaplappal együtt menne...

nem szeressük az nforce4-et, rossz híre van linuxban.

esetleg nézd meg, hogy a vinyók udma módban mennek-e vagy esetleg pio-ra kapcsolta...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6513) ngabor2 válasza whYz (#6511) üzenetére


ngabor2
nagyúr

interrupt 233... ez nem az irq lenne? mertannak kicsit soknak tűnik.

mondom, első körben próbáld meg egy "kölcsön" hálókártyával, én még mindig arra tippelek. ide kártyát (eredetileg ide raid) igény esetén tudok egyet küldeni, elvile támogatja a linux, a bootolást is róla (amúgy eladó, csak porosodna nálam, ha nem lenne becsomagolva... de ez nem ide tartozik. ha érdekel, pü).

(#6514) bambano válasza ngabor2 (#6513) üzenetére


bambano
titán

a rendesebb io-apic-ok tudnak 16-nál több interrupt vonalat. Főleg amd cuccoknál találkoztam ilyennel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6515) dabadab válasza bambano (#6514) üzenetére


dabadab
titán

Nalam mindket ethernet kartya interface-enel "nagy" szam van (201 meg 193 - AMD-s gep) es az ifconfig manja alapjan az tenyleg az IRQ line.

DRM is theft

(#6516) sh4d0w válasza bambano (#6512) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

nforce4-nek mindenhol rossz híre vagyon...

https://www.coreinfinity.tech

(#6517) whYz válasza ngabor2 (#6513) üzenetére


whYz
addikt

ez jó is lenne de csak ssh-n férek hozzá a géphez mert messze van :(

de az miért van, hogy eddig teljesen 100%-ig jól ment és az egyik pillanatról a másikra összelaggolja magát a gép... nem segít se restart se semmi
lehet, hogy elromlott benne valami? de mondom egész eddig tökéletesen ment csak ebben az elmúlt pár napban kezdte a szarakodást pedig előtte semmi restart nem volt
2magos procival is elment 1 hónapig hibátlanul úgy h 1 darab irq nem volt mostmeg... :F

tudom, hogy a gép nem mai darab javítgatni se nagyon érné már meg de ha lenne valami megoldás... :(

[ Szerkesztve ]

(#6518) Vladi


Vladi
nagyúr

Érdekes kérdésem merült fel:
Van 2G ramom 2db 1 gigás modulban. Ezek elvileg dual chanelben mennek.
Íme:

[oleg@localhost ~]$ free
total used free shared buffers cached
Mem: 2074152 1158924 915228 0 249072 507804
-/+ buffers/cache: 402048 1672104
Swap: 524280 0 524280

Ilyenkor hogyan használja? Csak az egyik modult tölti meg, vagy használja mindkettőt? Vagy ez a dual chanelen múlik? Illetve hogyan lehet kideríteni?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6519) bambano válasza Vladi (#6518) üzenetére


bambano
titán

szerintem ezt nem tudod kideríteni, ezt a hardver elrejti előled.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6520) Vladi válasza bambano (#6519) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értem. Akkor ez rövid volt. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6521) ngabor2 válasza dabadab (#6515) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azt tudom, hogy a 16 irq már elég rég átléphető, de én a köv. határt 24-nél tudtam. ezexerint ez se igaz már.

(#6522) bambano válasza ngabor2 (#6521) üzenetére


bambano
titán

szerintem az a szám nem arról szól, hogy hány interrupt vonal van a gépben, hanem arról, hanyadikra mappelte a kernel. Nagyjából érdektelen érték.

Egy rendes vasban egynél több pci busznak kellene lennie, és, szerintem, mindegyikhez illene legalább egy interrupt vonal (nekem a szervereimben 8 is van akár). Meg van az MSI, az is kavarhat. Szóval bonyi ez:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6523) dabadab válasza Vladi (#6518) üzenetére


dabadab
titán

Bootolaskor a BIOS kiirja, nem? :)

DRM is theft

(#6524) Vladi válasza dabadab (#6523) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor még nem használ memóriát. :U Engem az érdekelne, hogy mit csinál vele a felállt Linux. Elosztja -e a két modul között. De lehet, hogy reménytelen.
Lehet el kéne adni az egyik modult. Most jó ára van a ddr1-nek. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6525) dabadab válasza Vladi (#6524) üzenetére


dabadab
titán

A memoriavezerlot szerintem a BIOS rakja dualba es ki is szokta irni, hogy mire jutott. De ha mas nem, futtass vmi memorias benchmarkot, aztan nezd meg, hogy ket modullal gyorsabb-e.

DRM is theft

(#6526) Vladi válasza dabadab (#6525) üzenetére


Vladi
nagyúr

Értelek. Ezeket ki fogom próbálni, köszi. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6527) bambano válasza Vladi (#6524) üzenetére


bambano
titán

a dual channel meg a single channel transzparens a linux felé, a linux nem tud róla semmit szerintem.

egyébként a tippem az, hogy akkora méretű ram darabot interleavel a két bank között, amekkora a cache line mérete. Így egy cache sor feltöltése hatékonyan megtörténhet egy ramból, és ezt váltogathatja. De ez az én tippem, nem a hivatalos intel állásfoglalás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6528) rtom


rtom
senior tag

Lehet nem a kezdő linuxos topicba kellett volna, ezért itt is felteszem, erre valaki? Openbox megy alapból, de most kipróbálnám az icewm-et ezzel az xp-s kinézettel (hátha rá tudom beszélni az asszonyt :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#6529) dr_strange válasza rtom (#6528) üzenetére


dr_strange
senior tag

Sosem hasznaltam, ugy latom, nem trivialis a beallitas, de itt egy eleg reszletes leiras:

[link]

A "Selecting among different window managers " szekciot nezd.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#6530) sh4d0w válasza rtom (#6528) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

[I]"...Running IceWM after graphical login

If your system has a graphical login (X is already running while you log in) you are using a display manager such as xdm, kdm or gdm. In this case .xinitrc has no effect (it is not read in by xdm). You must instead use a .xsession file.

Hint: It is absolutely no problem to have a .xsession and a .xinitrc file (which is especially useful for inhomogeneous networks)..."[/I] forrás

https://www.coreinfinity.tech

(#6531) rtom válasza dr_strange (#6529) üzenetére


rtom
senior tag

Az Xresources fájlba beszúrtam ezt:

<Key>F2: set-session-argument(lxp-icewm) finish-field()\n\

és F2-re az openbox helyett az XP kinézetű icewm indul.

Kösz!

(#6532) paja_falcon


paja_falcon
csendes tag

sziasztok, ma vettem egy Lenovo TP R61 laptopot Linuxxal, és nem sikerül felrakni az nVidia drivert, amit a Lenovo oldaláról szedtem. ezt a hibaüzenetet kapom:

A gedit nem tudta meghatározni automatikusan a fájl karakterkódolását.Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbál-e megnyitni és próbáljon a "Fájl megnyitása..." (vagy "Hely megnyitása") párbeszédablakban másik karakterkódolást kiválasztani.

illetve a driverhez ezt írják:

Installation instructions

Notes:

-You need to install Kernel development (Kernel Source code) and C/C++ Compiler before installing the Video driver. (See how to install Kernel Source and C/C++ Compilers)

-Preloaded systems come with RPM installed nvidia driver; this should be uninstalled first before installing <nvidia>.run driver. (See how to uninstall nvidia RPM driver)

1. Start SUSE Linux.
2. In a terminal window, use the su (switch user) command to obtain root privileges.
3. Copy l7kv07us.run file to the hard drive, for example, /home/drivers directory.
4. Type init 3 to run in console without the X server.
5. Change directory to the location where you saved the file.
6. Type sh l7kv07us.run to install the driver.
7. Type nvidia-xconfig
8. Type init 6 to reboot

életemben először látok Linuxot, uh nagy szükségem van a segítségre

(#6533) paja_falcon


paja_falcon
csendes tag

nemtom mennyire számít, de SUSE Linux Enterprise Desktop 10 sp1 az os pontos neve

(#6534) VladimirR válasza paja_falcon (#6532) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha ugy csinaltad, ahogyan az 1-8 pontokban le van irva, akkor elvileg a gedit a kozelebe nem szabad, hogy menjen a dolognak

(#6535) Nkboy válasza paja_falcon (#6532) üzenetére


Nkboy
senior tag

Suse Nvidia

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#6536) The DJ


The DJ
addikt

Felhomályosításra lenne szükségem. Adott egy Debian szerver (2.6.24-etchnhalf.1-486 kernellel) erről futott jó néhány shoutcast szerver, játék szerver, verlihub, stb. A probléma az volt, hogy nem ismert fel alapból a benne lévő 2 GB ramból csak 900 MB-ot, ráadásul a kétmagos processzorkezelést se támogatta. Ezért a szerverteremben levő rendszergazda végzett rajta egy kernel frissítést a következőre: "2.6.26.3-haha i686". A problémát meg is oldotta, felismer most már mindent rendesen, csak...

...mikor reggel ideértem (és megtörtént a kernelfrissítés) szinte semmi nem futott a szerver programok közül ami az init.d-ben szerepelt. :U Nem indult el az apache2, ennek következtében nem volt weboldal, nem voltak elérhetők a webes alkalmazások. Nem indult el egyetlen shoutcast szerver sem, sem a verlihubok. Próbáltam elindítani az apache-ot "apache2 start"-al de semmi, mintha nem ismerte volna fel a parancsot. Fél óra google bújás és konfig fájl módosítás után elindult ugyan, de szintén nem ezzel a paranccsal, hanem az "apache2 -k start"-al. A webmin szintén nem indult a "webmin start"-al, csak a saját telepítése mappáján belül volt hajlandó megindulni ./start-al. Most nagy nehezen újra működik minden, de most már félek, hogy a következő restartkor sem indulnak el ezek és nem azért írkáltam scripteket minden programhoz az init.d-be, hogy ne működjenek.

Mi lehet a baj? Mért nem indultak el és mit tehetek, hogy legközelebb ne történjen ilyesmi? (Esetleg nem jól írtam meg a scripteket? De ezt meg kizárom, mert mikor elkészültek webminből megpróbáltam őket indítani is és leállítani is. :U )

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#6537) bambano válasza The DJ (#6536) üzenetére


bambano
titán

Ennyiből nem derül ki, hogy honnan van az a kernel csomag és hogyan lett felrakva. Én felraknám az aktuális etch disztró kernelét, a 2.6.18-6-ot, szigorúan ellenőrzött forrásból, vagy a lenny-s 2.6.26-ot.

Ja, lehet, hogy nem redhatos parancsokkal kellene indítani:) esetleg egy reboot rendberakhat mindent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6538) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Grub error 5-öt kaptam, srácok. Az álmoskönyv szerint nincs partíciós táblám, vagy sérült. Van valami másolat róla, hogy vissza lehessen állítani, vagy valakinek valamilyen egyéb 5lete a visszaállításra - természetesen nem szeretném megsemmisíteni, ami rajta van? Még nem nyúltam a HDD-hez, tehát elméletileg semmit nem írtam rá.

https://www.coreinfinity.tech

(#6539) bambano válasza sh4d0w (#6538) üzenetére


bambano
titán

No, lapozz akkor az álmoskönyvben, ott van az is, hogy ez rossz jel:)

ezt találtam

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6540) Vladi válasza The DJ (#6536) üzenetére


Vladi
nagyúr

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy valami függőséget húzott magával, ami beleirkált a futási szintjeidbe. De ezt így kideríteni nehéz. Meg talán felesleges is.

A kernel hivatalos forrásból származott? Ezt derítsd ki.

[gyorstalpaló sysVinitből. :) ]
Aztán megnézed, hogy melyik az aktuális futási szinted:

runlevel

Az ennek megfelelő
/etc/rcX.d/ könyvtárban megnézed mik indulnak.

Egyébként szolgáltatásokat így indíthatsz:

/etc/init.d/valami start

illetve: stop, restart, status értelem szerűen. Ezzel próbáld meg leállítani, majd indítani a szolgáltatást, és nézd meg mit ír ki.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6541) sh4d0w válasza bambano (#6539) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszi.

https://www.coreinfinity.tech

(#6542) sto1911


sto1911
veterán

Hello..

Van egy linuxos routerem, ilyen.

Mennyi az esely ra, hogy a forraskod atirasaval tudok beletenni multicastolasi opciot, vagy akar wake on lan funkciot.

Ahogy neten elnezegettm, mar a legfrissebb fw van rajta, a 3.29-es.

Kerdes, hogy hogyan lehet belerakni ezeket a funkciokat. (link, tipp, minden johet.)

(#6543) bambano válasza sto1911 (#6542) üzenetére


bambano
titán

elvileg multicastot lehet, wake on lant nem hiszem, mert ahhoz hardver is kell. Meg haszna is csak speciálisabb esetben van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6544) sto1911 válasza bambano (#6543) üzenetére


sto1911
veterán

A hogyanra esetleg vmi tipp? Modulkent le lehet szedni kulon valahonnan es belerakni a forrasba?

Wake on lanhoz milyen hardver kell? A routeren kivul minden hardver megfelelo, mert lanrol megy, es netrol is, de csak 2-3 percig, aztan nem. Ez miert van?

(#6545) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!
Kérdesem a következő lenne. Adott egy vinyó, amin volt két partíció. Mindkettő NTFS. Telepítettünk rá linuxot (ubuntu 7.10). Sajna a telepítést telrontottuk, így az egész vinyó Ext3-as lett.
Azt szeretném tudni, van-e olyan adatvisszanyerő progi (pl.: NTFS-re Get Data Back) linux alá amivel a régi NTFS partíciókon lévő adatot vissza tudom valamennyire hozni?

Köszi
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#6546) sh4d0w válasza mAtech (#6545) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Talán a PhotoRec tud segíteni, de mivel az adatok egy része már felülírásra került, mindent szvsz biztosan nem tudsz visszahozni.

https://www.coreinfinity.tech

(#6547) rtom válasza sto1911 (#6542) üzenetére


rtom
senior tag

Esetleg próbáld ki az OpenWRT-t, pl. Wake-On-LAN-ra van wiki is. A routered támogatottnak tűnik.

(#6548) sto1911 válasza rtom (#6547) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, megnezegetem!

Eddig csak a DD-WRT-rol hallottam, de az fizetos is, meg nem is kompatibilis az en routeremmel.

(#6549) bambano válasza sto1911 (#6544) üzenetére


bambano
titán

Szerintem ha nem volt multicast a kernelbe és bele akarod rakni, akkor az egészet újra kell fordítani. A kernel forrásban szerintem benne van.

A wake on lan régebben úgy működött, hogy egy kábelt be kellett kötni a hálózati kártya és az alaplap megfelelő csatlakozói közé. Ezen keresztül adott jelet a hálókártya az alaplapnak a beindulásra. Mostanában asztali gépen úgy megy, hogy a pci csatlakozón van rá kijelölt érintkezőpár, tehát nem kell külön drótozni, az alaplapra ragasztott chipnek meg bekötik rendesen ezt a lábát is. Ha ez a cucc, aminek a rendes neve wake on lan header, wol header, nincs megcsinálva a routerben, akkor nem lesz wake on lanod. És mindehez nyilván kell olyan táp, ami standby áramot ad a hálózati kártyának meg az alaplap egyes részeinek.

Nem értem, mire gondolsz ezzel a 2-3 percig megy-gyel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6550) bambano válasza mAtech (#6545) üzenetére


bambano
titán

ha az első partíción voltak az értékesebb cuccok, akkor az nem lesz meg szerintem, mert a telepítés a diszk elejére írt. Ha a másodikon, akkor elvileg megtalálhatod a partíciót, és ha visszarakod a partíciós táblát, akkor az adatok egy része megmaradhatott. Más része meg elszállt, mert az inode táblákat beleírta az ntfs-es adatfájlokba.

Pesszimista vagyok a kérdésben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.