Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) Davey7 válasza Anakin007 (#6046) üzenetére


Davey7
senior tag

értem...de megpróbálnám amit gondoltam... hogy lehet azt a meghajtót felcsatolni és onnan törölni? abban tudna valaki segíteni?

(#6052) Davey7 válasza Anakin007 (#6046) üzenetére


Davey7
senior tag

XP-n indítómenüből a "Legutóbbi helyes konfiguráció"-val indítva...

Ez-t hogyan tudom előcsalni?

(#6053) Davey7 válasza Davey7 (#6051) üzenetére


Davey7
senior tag

ez már sikerült...de törölni akkor sem tudok aról a kötetről :((( szerintem újrarakom a gépet inkább...

(#6054) Vladi


Vladi
nagyúr

Atyavilág! Mostmár az összes windowsos ide jár szakértelemért? :Y

(#6052) Davey7:

Ezt a törlöm linux alól dolgot nem javaslom, mert a registryben úgyis bennmarad és elvileg az a lényeg. Amúgy meg vírusírtóból és tűzfalból ne telepíts kettőt, mert összeakad!!
A wint bootolhatod csökkentett módban, és kiszeded az egyik vírusírtót. Amikor inul és kiírja az első saját képét, f7, vagy f valami. Ez passz.

Ha csak az adatokat szeded le linux alól és reinstall a terv, akkor:
- Csinálsz egy könyvtárat /mnt alá.

sudo mkdir /mnt/win

megkeresed, hogy minek hívják a win partíciót

sudo fdisk -l

Valami /dev/sda1 szerű lesz. Értelemszerűen megkeresed. Oda lesz írva, hogy ntfs.
Felcsatolod:

sudo mount /dev/sda1[amit kaptál ugye] /mnt/win[amit létrehoztál ugye]

Eztán már másolgathatsz.

(#6041) róland:

De. Viszont már elég hosszú a lista, amit írnom kéne. :B

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6055) ZCoyote válasza Vladi (#6054) üzenetére


ZCoyote
őstag

Most már tényleg nekifoghatnál az írásnak mert türelmetlenek vagyunk és okosodni akarunk :)

Romani ite domum.

(#6056) Vladi válasza ZCoyote (#6055) üzenetére


Vladi
nagyúr

Óóó... igenis. :B

Más! Kérdés!

Lehet valahogy mélyterminálról screent csinálni? Nézegettem a konzolos progikat, de megoldást nem leltem. Tehát, benn vagyok grafikus felületen. Csinálok valamit mondjuk az 1-es terminálon és azt szeretném screent lementeni, de másik terminál alól. Bonyolult így, vagy érthető, mit akarok? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6057) Anakin007 válasza Vladi (#6056) üzenetére


Anakin007
aktív tag

konsole-ban ügyködj X alatt. Vagy ez a +oldás nem működik vmiért?

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6058) ngabor2 válasza Vladi (#6056) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a mélyterminálon kell indítani a screen-t. úgy nem jó? utána azt át lehet venni tudtommal.

(#6059) Vladi válasza Anakin007 (#6057) üzenetére


Vladi
nagyúr

De, csak szeretnék képeket arról, ami a tty konzolokon látszik. Lehet levadászom majd a netről a screeneket.

(#6058) ngabor2:

Ez a screenes dolog jól hangzik. Tehát screenbe rakom a futó dolgot, majd átvezetem képbe?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6060) ZCoyote válasza Vladi (#6056) üzenetére


ZCoyote
őstag

Azé' ;)

Romani ite domum.

(#6061) Sanyix


Sanyix
őstag

Van egy gép, van rajta egy fluxboxos ubuntu minimal, mindennel már bekonfigolva. Most az van, hogy Grub loading-nál szépen megáll, nem fagy, ctrl-alt-delre újraindul, csak ott áll a vinyó led világít néha, aztán nem, aztán megint, és ezt csinálja folyamatosan. Valószínűleg haldoklik az a szar, de ezt már egyszer eljátszotta, ugyanúgy bootos dolgoknál. Hogy a rákba van az, hogy mindig ott döglődik az a tetű vinyó ahol a grub van?

Szóval hogy lehet újrarakni a grubot? Telepítőnél van az a rescue mód de az egy akkora fos, hogy azzal semmit nem lehet csinálni, annyira szét van butítva.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6062) dr_strange válasza Vladi (#6059) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ha framebufferrel megy a konzol, akkor fbgrab.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#6063) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Szeretnék összerakni egy régi gépből egy tűzfalat. Smoothwall lenne rajta csak kellene bele az integrálton kívűl egy pci-os hálókártya. Próbáltam már egyet beletenni de azt csak 10mbitesnek ismerte fel. Valami ADMtek nevű volt. Milyen hálókártyát vegyek amit szeret a linux és nagy valószínűséggel jól ismer fel?

Romani ite domum.

(#6064) PWR válasza ZCoyote (#6063) üzenetére


PWR
aktív tag

a karicsere elött azért próbáld ki az ethtool-t (pl. ethtool eth1 az aktuális paraméterek lekérdezéséhez, ethtool -s eth1 speed 100 duplex full autoneg off a 100mbit full duplex beállításhoz és az autoneg. kikapcsolásához, hátha véletlenül ez kavar be)

Üdv

(#6065) ZCoyote válasza PWR (#6064) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ezt nem tudtam, megpróbálom köszi!

Romani ite domum.

(#6066) ZCoyote válasza PWR (#6064) üzenetére


ZCoyote
őstag

Azta ez működik!
Már csak arra kellene rájönnöm, hogy ezt hogy lehet anélkül elérni, hogy az ethtoolt telepíteni kelljen a gépre.

Romani ite domum.

(#6067) bambano válasza Vladi (#6059) üzenetére


bambano
titán

gpm-mel lehet cut&paste-lni karakteres konzolt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6068) Anakin007 válasza Sipi (#6049) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Sux, nem jött be, nem fagyott. Lehúztam egy új drivert a a viaarena.com-ról és annak a util-ja vágta haza, ha rákattintottam az Overlay fülre. Az ajánlott parancsaidtól nem fagyott meg (fura módon), de vannak gondok, pl:

$ glxinfo
name of display: :0.0
X Error of failed request: BadAlloc (insufficient resources for operation)
Major opcode of failed request: 145 (GLX)
Minor opcode of failed request: 3 (X_GLXCreateContext)
Serial number of failed request: 16
Current serial number in output stream: 17

Viszont! Mandriva fórumon awilliamson mondott egy működő trükköt:

mplayer -vo x11 somefile.avi

Nah így már jó, megy full screenben is. :) Sajnos úgy tűnik, naon nem egyedi ez a probléma ezeknél a VIA-s alaplapi VGA-knál és a disztró is tökmind1, ratyik a driverek.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6069) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Újabb sux, totem-et indítva azonnal restartolja magát az X s a konzolom is gajra megy... az gáz, mert át kéne állítani a videokimenetet, de nem lehet eljutni odáig ;)

Maradt a sima vesa driver ... ha valaki talál vhol házi készítésű, openSource viaarena drivert , az szóljon már legyen szíves! Thnx.

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6070) ZCoyote válasza ZCoyote (#6066) üzenetére


ZCoyote
őstag

Alapból benne van a Smoothwallban az ethtool, király.

Romani ite domum.

(#6071) Sipi válasza Anakin007 (#6069) üzenetére


Sipi
addikt

Te, haver, figyelj... Nézem itt az xorg-servert, és ott csücsül hozzá az xf86-video-via csomag, a leírás szerint VIA unichrome graphics driver. Ez nem jó neked?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#6072) ngabor2 válasza Vladi (#6059) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, ez is megoldás, de mint írták, egérrel is lehet varázsolni: ha fut a gpm, akkor kijelölöd bal gombbal, majd a célterületre középső klikk, és benn van a szöveg. én mindig így csináltam... amikor még használtam mélyterminált.

btw, mi az, amit csak mélyterminálban lehet megcsinálni, xtermben nem?

(#6073) Vladi válasza ngabor2 (#6072) üzenetére


Vladi
nagyúr

Például elszállt grafikus felület javítása. :D

Köszönöm az infókat. Majd próbálgatom őket, és jelentkezem, ha van/nincs megoldás. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6074) Anakin007 válasza Sipi (#6071) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Az nem jó :) A via-s driverrel el sem indul, viaarena-s volt eddig. Bár nálam ahogy elnézem 2007.06.11-i a driver. A legújabbat, source-ból meg nem tudom lefordítani, mert ócska az is és Xfree86-hoz van tervezve, nem xorg-hoz.
A viaarena.com-on van bináris is kifejezetten erre a mandrivára, de az is leáll, mondván csak gyári kernellel működik (2.6.9). Idióták, telepítés után a 2008.0-ás mandriva is amint meglátja a netet, első körben frissíti a kernelt 2.6.19-re. Downgrade-olni meg nem fogok emiatt.

Vicces volt, mert annak ellenére, hogy 600hiba után sem állt le az installer szkript, elindította a telepítőt, keresztbe-kasba symlinkelve az egész /usr alatti világot rég kihalt (kb. 5éve deprecated állapotú) könyvtárakat létrehozva. Fél órámba telt kiírtani a telepítő által szétfosott működésképtelen állományokat úgy,hogy nehogy régi cuccokat is kitöröljek. :(((

De hagyjuk, vesa driverrel szépen ketyeg, az alaplapi VGA 3D-s teljesítménye nem ér annyit, hogy miatta szétszögeljem az egész konfigot.
Azért kössz az erőfeszítéseket! :R

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6075) Sanyix válasza Anakin007 (#6074) üzenetére


Sanyix
őstag

van egy gép, ubuntu minimal installal, rajta fluxbox felület, bekonfigolva minden jól. De a boot partició amin a grub is van, egyszerűen elszállt, tehát nem indul. Live cd-vel indítva mountolni sem tudja a boot particiót filesystem/szektor hibára hivatkozva, de a rendszer többi része az megvan, ott nincs hiba. Hogy lehet újracsinálni a boot particiót, hogy indítani lehessen róla a meglévő rendszert? Nincs rajta semmi más csak ez az egy rendszer.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6076) ngabor2 válasza Sanyix (#6075) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a /boot külön partíción volt? akkor fel kell tenni a jelenlegire ismét a grubot (chroot), beállítani, hogy melyik a /, és hogy az bootoljon, a part. táblában arra állítani a boot flag-et. a /etc/fstabba a /boot partíció sorát kommentezd ki, hogy ne keresse máshol.

(#6077) GD


GD
őstag

feltúrtam a google-t meg a kapcsolódó fórumokat, de még mindig nincs megoldás a hibernáció utáni hang problémára.. konkrétan: nincs hang, modulok megvannak, alsa restart sem segít olyankor... ha valakinek van ötlete, ne tartsa vissza, köszi!

próbálkoztam már pár trükkel amit fórumokon találtam, de eddig hasztalanok voltak

ubuntu 8.04, gnome, alsa-base 1.0.16-0ubuntu4, alsa-utils 1.0.15-3ubuntu2, 2.6.24-19-server kernel, snd_hda_intel modul

(#6078) bambano válasza ngabor2 (#6076) üzenetére


bambano
titán

ha a /boot külön partíción volt és az elszállt, akkor a kernel image-ket is újra kell telepíteni. A grub nem elég, kell hozzá a kernel is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6079) Sanyix válasza ngabor2 (#6076) üzenetére


Sanyix
őstag

Ja a boot külön partición volt.
Tehát akkor rakjam a grubot arra a particióra ahol a rendszer többi része van? Úgy nem lehet, hogy reformat a szétment boot-os particiót live cd-ről, és vissza rá grubot?

Leírnád részletesen hogy ezeket a dolgokat hogy csináljam? rendszert feltelpítem, configolom a guit, drivert telepítek, és beállítok, de ezekben amit írtál még nem vagyok profi :D

ha jól emléxem 2.6.14-es kernel volt, az is valami ubuntus frissítésből jött.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6080) ngabor2 válasza Sanyix (#6079) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azt mondtad, hogy nem is lehet mountolni. ez számomra azt jelentette, hogy fizikailag sérült, tehán nem sokmindent lehet vele kezdeni. ha csak logikailag, akkor lehet úgy is.

jó eséllyel a kernel-csomagot kell feltenni, mert az ír oda, meg a grub.

első körben valóban érdemes lehet a partíció újraélesztése, ha tudod, hogy mi a neve (/dev/sdxy), erre kell filerendszert tenni (sudo mke2fs -j /dev/sdxy), chroot-olni a jelenlegi / partícióra (mount /dev/sdxz /mnt, chroot /mnt), majd feltenni a szükséges csomagokat (apt-get install --reinstall grub linux-image).

ha sikerül kideríteni a partíciók neveit, akkor még ennél is konkrétabban tudok írni (cat /proc/partitions).

(#6081) Sanyix válasza ngabor2 (#6080) üzenetére


Sanyix
őstag

a boot az /dev/sda1 volt

mi ez a chroot?

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6082) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!
Van itt valaki aki tudna kicsit segíteni buildroot-al? Egyenlőre csak tesztelgetek mit tudok kihozni belőle, viszont az iptables csomagot eddig sehogyan sem tudtam életre kelteni. A fordítás során kapok egy olyan hibaüzenetet hogy "netfilter.h:40: error: expected specifier-qualifier-list before '__u32'" és sejtem hogy valami nagyon alap dolgot ronthatok el, mert neten nem találok hasonló hibát (persze az is lehet én keresem rosszul). Azt már sikerült kiderítenem hogy a netfilter.h a kernel header -ek része.

#6081: ha jól tudom a chroot -al ki lehet cserélni a gyökér fájlrendszert.

[ Szerkesztve ]

(#6083) ngabor2 válasza Sanyix (#6081) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jól mondja DarkByte, ezzel a paranccsal lecseréled a /-t ideiglenesen egy másikra. amíg érvényben van, addig ahoz a /-hez viszonyít/mountol mindent.

tippre akkor sda2 volt (eddig is) a /, tehát:
- partíció-ellenőrzés a /boot-ra:

sudo badblocks -vws /dev/sda1

(ez felül is írja, 4x végigmegy rajta, úgyhogy nem feltétlenül gyors. ha a w-t kihagyod, akkor csak olvas, de gyorsabb.)
- ha jó a partíció, akkor filerendszer létrehozása:

sudo mke2fs -j /dev/sda1

- aztán lehet mountolni a /-t, és chrootolni:

sudo mount /dev/sda2 /mnt
sudo chroot /mnt

ha jó a /boot partíció, akkor felmountolni

sudo mount /dev/sda1 /boot

majd feltenni a kernelt meg a grubot:

sudo apt-get install --reinstall linux-image grub

elvileg ennyi, a grub felpakolás után asszem rákérdez, hogy hova települjön.

(#6084) bambano válasza DarkByte (#6082) üzenetére


bambano
titán

"ha jól tudom a chroot -al ki lehet cserélni a gyökér fájlrendszert.": ez így elég pongyola. A gyökér fájlrendszert chroottal nem lehet lecserélni, egyes programok futtatási környezetében lehet máshova pakolni a /-t.

Pl. bind-et szoktak chroot-olva futtatni, összeraksz neki egy teljesen önálló rendszert pl. a /var/lib/bind/bindgyokere alá, és ide chrootolva indítod a bindet, akkor a bind azt fogja hinni, hogy itt van a /. Ettől még a gyökér marad, ahol volt, csak a bind hisz majd mást. Ennek valamennyi biztonsági célja van, de nem sok...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6085) Sanyix


Sanyix
őstag

És ez mennyire ideiglenes? Vagy hogy lehet visszacsinálni ezt a chrootolást?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6086) ngabor2 válasza Sanyix (#6085) üzenetére


ngabor2
nagyúr

exittel ki lehet lépni belőle (ctrl-d).

(#6087) DarkByte válasza bambano (#6084) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi a részletes leírást, ez nekem is hasznos volt. :R

(#6088) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Amikor grub csak promptot ad induláskor, hogyan lehet vele XP-t indítani?
Új HDD-re költöztettem a rendszereimet, XP-t ghostoltam, linuxot partíciónként klónoztam a dd-vel (ahogy régen is). Utána XP indult is szépen, csak linux nem. Régi HDD visszarak, úgy már indult. Trükközgettem linux alól a grub reinstallal mindent, de nem sikerült. Most az van, hogy grub nem indul grafikus felületen, csak egy csökkentett mód-szerű promptot ad.
Linuxra rátudtam indíttatni ('kernel vmlinuz', aztán meg 'boot'), de leáll kernel panic-al. Most nem is érdekelne annyira linux, XP is elég lenne, azon gépen vannak a céges dolgaim ;) Szal XP indításra kéne most csak 5let sebtiben. Thnx!

Jah és Live cd-m nincs.

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6089) 7 válasza Anakin007 (#6088) üzenetére


7
addikt

Van egy olyan tippem, hogy az új HDD-nél megváltoztak a partíciók elérési útvonalai, azért pánikol.

például hd** helyett sd** lett, vagy pedig a számok változtak meg: *d*1 helyett mondjuk *d*2. Próbáld végigzongorázni. :)

(#6090) Vladi válasza Anakin007 (#6088) üzenetére


Vladi
nagyúr

Be kéne lőni, hogy kb hol van a win a grubhoz képest.
Utána a linuxos metódushoz hasonlóan soronként megadhatod a paramétereket.
kb:

chainloader (hd0,0)+1

A hd részt kéne eltalálni. :D
Tehát hányadik merevlemez hányadik partíciója a gruboshoz képest számolva.

(#6089) yetike:
Grub nem nagyon vált nevet, csak számot. Ott egy darabig még nem lesz sdxyx.
Talán a grub2-ben. ;)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6091) Anakin007 válasza Vladi (#6090) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek, sikerült. Lehúztam egy debian netinstall-t, az csak 50 mega. Felhúztam sebtiben egy üres partícionálatlan területre egy etch-t és lilo-val sikerült feléleszteni mindkettő rendszert a régi hdd-n :)
Viszont: a régi hdd SATA-s, az új meg PATA-s. Elkövettem ezeket:
lehúztam a régi hdd-t és az újon átírtam az fstab-ot, sda-kat kisceréltem hda-kra (partíciók számai nem változtak).
etch alól symlinkel 'lecseréltem' az etch /boot dir-jét a másolat /boot-jára és szögeltem hozzávaló lilo.conf-ot. lilo lefut hiba nélkül, minden rendben, ám mégsem bootol, kernel panic...

Heccből visszaraktam a régi (sata-s) hdd-t, etch indít és elkövettem ugyanazokat, mint előbb, amikor csak a PATA-s HDD volt a rendszerben és láss csodát: SATA vinyóról szó nélkül indul lilo-val. Szal nem szúrtam el a lilo.conf-ot. Mi lehet ilyenkor a nyűgje? Gyári, initrd-s kernelke és nem hiszem, hogy alapból nincs benne ata support :U

Vagy mondjatok bármi más 5letet, hogyan költöztessek át másik HDD-re linuxot sata-ról pata-ra, mert nem nem naon van 5letem :F

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6092) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Új hírek: átmásoltam az etch kernelét és azzal szó nélkül indul ;) Igaz, hogy nincs se hang, se hálózat, de elindul. Grafikus felületen újrakattintgtattam a grub-ot, eredeti kernele akkor sem butul. Azt mondja, error 6 mounting ext3 blablabla. Utánna újrapróbálja flag-ok nélkül, de úgysem sikerül. Aztán csak olvasható módban próbál mountolni, de továbbra is error 6 és kernel panic

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#6093) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Hellosztok.

Szeretnék újra Linuxot használni. Régebben használtam 1 ideig, aztán a hagyományos hálókártya helyett wifi-s lett a gépembe és így már nem tudtam netezni, ezért hanyagoltam picit a dolgot. Asus hálókártyám van(wl-138g). Tudnátok valami olyan Linux disztribúciót ajánlani ami ezt alapból lekezeli? Esetleg mit tegyek fel, hogy működjön ha ezt alapból nem kezeli le. (tudom gyártó oldalán van fent linux driver, régebben próbáltam is, de sehogy se tudtam feltelepíteni).
Másik kérdésem: időközben ati-s lett a VGA-m, őt mennyire szereti a linux? Nvidia-val tudom részben, de összeegyeztethető volt.
Bocsánat a kezdő kérdésekért, de én még itt járok.
Előre is köszönöm a segítségeteket :C

(#6094) ngabor2 válasza Studiossrác (#6093) üzenetére


ngabor2
nagyúr

milyen chip van a kártyán? ha atheros, akkor elég jó eséllyel menni fog. ha intel, akkor is. a ralink megy, bár nem teljes funkcionalitással. a broadcom lutri, zárt meghajtókat néha lehet találni, a TI-vel nekem nem sikerült megbarátkoznom (acx 100/111).

(#6095) VladimirR válasza ngabor2 (#6094) üzenetére


VladimirR
nagyúr

errol jut eszembe: ha kerdezne valaki, linux (debian, gentoo, akarmi lehet) ala milyen chip-pel szerelt wifi eszkozt ajanlanatok?
esetleg konkret eszkozre is szivesen varok javaslatokat, rovid indoklassal

koszonom

(#6096) Studiossrác válasza ngabor2 (#6094) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Huhhh....Ha ennyire bonyolult akkor maradjon az ismertebb operációs rendszer. Nagyon szépen köszönöm a segítséged, de nem értek ennyire hozzá+se a gyártó oldalán, se a kézikönyvbe nem találom, hogy milyen chip van a kártyába.

(#6097) dany27


dany27
őstag

sziasztok!

Most szedem le legújabb ubuntut és rakom fel egy gépre de sajna Belkin wirelles G wifi kari van benn ami köztudott hogy broadcom chipes és ez úgy tudom hogy alapba nem megy linuxon!

Légyszi adjatok valami linket vagy írjátok le nekem hogy melyik a 99%osan müködő módszer hozzá mert sokat olvastam róla de mindegyikről írtak ezt is azt is!

Előre is köszi!

(#6098) GD válasza dany27 (#6097) üzenetére


GD
őstag

van egy alkalmazás ami behúzza a win-es drivert, neked semmit nem kell csinálni vele..
ndiswrapper a neve, keress rá a synaptic-al

(#6099) GD válasza VladimirR (#6095) üzenetére


GD
őstag

a nem legújabb atheros 100% esélyes, mivel madwifi opensource-s driver, még ap-t is csinálhatsz vele, a madwifi.org-on van kompatibilitási lista, a wlan-ok.hu-n meg találsz termékeket, a tp-link elég olcsó és türhető

(#6100) Sanyix


Sanyix
őstag

létezik valami apró (főleg ramot kevéssé használó), lehetőleg debian alapú, minden alappal, és ntfs3g-vel ellátott livecds disztro? Mert kéne egy ilyesmi így mindenkori debugolásra, meg életrekeltésre.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.