Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) whYz válasza bambano (#7550) üzenetére


whYz
addikt

nem upnak szántam... de mind1 :(

nekem több program használná ki a 8gigát, tehát teljesen jó akkor a 32bit, de letesztelem akkor mind a kettőt és meglátom melyik lesz a jobb :)

(#7552) VladimirR válasza bambano (#7549) üzenetére


VladimirR
nagyúr

jaj, ezt beneztem, a cat ugrott, a grep viszont maradt, ezert nem ertettem

amugy nekem van plugin boven, merek minden szemetet, probalom megerteni, mikor mit miert csinal a linux(om), de ez csak otthoni "szerver", azon elfer (meg legfeljebb egy procit fog le a munin, mert evek ota nem kepesek megcsinalni, hogy legalabb a kepek generalasa parhuzamosan menjen)

a webdav nem tudom, mennyire biztonsagos/egyszeruen hasznalhato egy samba-hoz kepest, de majd utananezek, kosz a tippet
persze a legjobb az lenne, ha a samba nem lenne hulye, majd probalok e teren is nezelodni, hatha talalok valamit

megegyszer, kosz a segitseget

(#7553) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1, Hogyan tudnám azt megoldani Debian etch alatt, hogy minden egyes user SSH-n bejelentkezve csak a saját állományaihoz férjen hozzá és ne tudjon szabadon garázdálkodni a gépben és minden egyéb könyvtárba belesni? Láttam már ennek a megvalósítását nem egy rendszeren és érdekel a dolog, mivel nálunk is szükség lenne ilyesmire.

2, Hogyan lehet megoldani, hogy amint SSH-n bejelentkeznek, akkor egy szép kis üdvözlő üzenetet tudjak a felhasználóknak megjeleníteni?

Köszönöm!

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#7554) bambano válasza whYz (#7551) üzenetére


bambano
titán

Általában a linuxon nem tudom, hogy van (úgy értem, hogy melyik disztró hogy csinálja), a debian 64 biten úgy futtat 32 bites programokat, hogy fel kell hozzá tenni pár plusz csomagot és kész. Szerintem nem lassabb, mert ezt a proci támogatja.

Ez kimaradt a korábbi válaszból...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7555) VladimirR válasza The DJ (#7553) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: ilyennel sosem jatszottam, ssh jail, vagy ssh chroot szavakra keress, ahogy nezem, van par megoldas, pl itt egy howtoforge-os (egesz jo leirasaik vannak, tobbseguk copy&paste is mukodik)

2:
sshd_config-ba:

PrintMotd yes

ekkor belepes utan kiirja a /etc/motd file tartalmat

[ Szerkesztve ]

(#7556) The DJ válasza VladimirR (#7555) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm, nézem, próbálom :R

Ha valami nyűgöm lesz még úgyis jelentkezem, de a google a barátom és elindulni már el tudok.

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#7557) bambano


bambano
titán

Egy kérdés:) Tudtok mondani olyan php5 cuccot, amivel kényelmesen lehet grafikont rajzolni on the fly? Optimális esetben van belőle kész debian csomag?:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7558) The DJ válasza VladimirR (#7555) üzenetére


The DJ
addikt

Na mind a két probléma kipipálva, a kettes egyszerű volt, csak még arra kellene rájönnöm hogyan tudok alap színeket belecsempészni az motd szövegébe. A chroot jail-el sem volt sok gond, leírom okulásul, hátha valakinek jól jöhet még.

Mindenképp olyan megoldást akartam, ami nem bolygatja fel nagyon a rendszert és a lehető legkevesebb beállításból életre kelthető. Tehát az openssh-server buherálása valamint az egyéb direkt az ilyen célra összeállított shell-ek használata is kilőve. Ráadásul a networking és az ssh részt sem akartam nagyon restartolgatni, mert ha valami balul sül el akkor megint csak az IP konzol maradna, azt meg nem szeretjük túlzottan.

Így hát maradt a következő megoldás: [link] Ez egy egyszerű kis script, ami a /home-on belül egy jail mappát hoz létre, ahol egy saját kis környezetet emulál, ahova a bezárni kívánt felhasználók könyvtárai kerülnek. Így néz ki egy test user chrootolt elérése: /home/jail/home/test. Mindenki csak a saját állományaihoz fér hozzá. Már meglévő felhasználókat is hozzá lehet adni a jail-hez és ki is lehet onnan venni őket. Az oldalon minden szükséges információ le van írva, eddig tökéletesen működik, de még játszadozom kicsit vele.

Még egyszer köszönöm.

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#7559) whYz válasza bambano (#7554) üzenetére


whYz
addikt

Értem
Esetleg meg tudod mondani ezeknek a csomagoknak a nevét, ha nem probléma?
Köszi

(#7561) VladimirR válasza bambano (#7549) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megneztem, gyorsabb ugy az osztas, ahogyan te irod:

# time echo "123456789 321654 2" | awk '{ printf "util.value %f\n", $1/$2*$3*10 }'
util.value 7676.372064

real 0m0.039s
user 0m0.016s
sys 0m0.016s

# time printf "%d.%d\n" $((123456789*2*10/321654)) $((123456789*2*10%321654))
7676.119676

real 0m0.004s
user 0m0.000s
sys 0m0.000s

mondjuk az nem teljesen tiszta, mit rontok el, hogy nem ugyanazt az eredmenyt kapom

jah, a munin gepfelzabalasahoz meg annyit, hogy alapbol nice-szal fut (talan +10-essel)

samba-nal meg az alabbi beallitasokkal sikerult 7.5-8.5 MB/s sebesseget elernem, egyelore afole nem sikerult menni:

socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_KEEPALIVE SO_RCVBUF=65536 SO_SNDBUF=65536

(#7562) VladimirR válasza bambano (#7549) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megvan, hulye vagyok, nekem nem is maradekkepzes kell
inkabb 4 tizedesig szamolva, iyg helyes a megoldas:

# time printf "%d.%d\n" $((123456789*2*10/321654)) $((123456789*2*10*10000/321654-123456789*2*10/321654*10000))
7676.3720

real 0m0.005s
user 0m0.008s
sys 0m0.000s

(es meg igy is gyorsabb)

[ Szerkesztve ]

(#7563) gelencser26


gelencser26
tag

Üdv!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogyan lehetne ráerőltetni a suse linuxra a 802.1x alapú authentikációt vezetékes kapcsolaton? :F

(#7564) Jester01 válasza VladimirR (#7562) üzenetére


Jester01
veterán

Gyorsabb, mert ami itt igazán számít az nem maga a matematika, hanem az, hogy az awk-t el kell indítani a printf viszont bash belső parancs.

MOD: ha nagyon akarjuk, akkor a sed-et is ki lehet dobni, helyette a ${device#diskutil_} konstrukciót lehet használni. Tulajdonképpen az összes többi awk/egrep is kiváltható belső shell parancsokkal. Amúgy meg ha már awk-t használ az ember, akkor sed-et meg egrep-et nem szokott, mert az awk tudja ugyanazt és akkor legalább csak 1 külső program kell (ami cache szempontjából is előnyös).

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7565) jagdtigger


jagdtigger
tag

Hali all

Nem igazán tudtam besorolni a problémám hovatartozását szóval elnézést hogyha rossz helyen vagyok. Csak annyi lenne a kérdésem hogy a Counter Strike:Source dedicated server Linux-os változatában hogyan hozhatom elő a grafikus felületet? :F

Előre is köszi a segítséget. :)

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#7566) bambano válasza Jester01 (#7564) üzenetére


bambano
titán

Ezzel a teljes sed/grep kiváltással úgy feldobtad a magaslabdát, hogy kénytelen leszel a fenti forráskódon bemutatót tartani ;)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7567) VladimirR válasza bambano (#7566) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nemi mesevel megfuszerezve, had okosodjunk, mert ezt a keves tudasomat is sok oranyi guglizassal es olvasgatassal kotortam ossze

(#7568) Jester01 válasza bambano (#7566) üzenetére


Jester01
veterán

Ha kapok egy aktuális verziót :K
Amúgy értelemszerűen az awk/sed/grep/stb kiváltása shellben csak egy bizonyos méretig éri meg, mert utána a shell lassúsága miatt már behozza a külső program a processzindításból származó hátrányát. Jelen esetben még valószínűleg a shell lesz a gyorsabb, mert a fájlok kicsik.

Jester

(#7569) VladimirR válasza Jester01 (#7568) üzenetére


VladimirR
nagyúr

parancsolj (atmentem vele inkabb oda, ne itt offoljunk)

(#7570) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Van itt valaki, aki telepített már kipi-plugins-t KDE4-es cuccra (Gwenview-hez kéne)? Mert én nem tudom feltenni, a fórumokon meg a cucc oldalán levő telepítési leírás szerint nem megy (pl. nincs Makefile.cvs...)

A célrendszer egy 8.10 Ubuntu. Köszi ha valaki tud segíteni :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7571) Nkboy válasza hcl (#7570) üzenetére


Nkboy
senior tag

Kipi plugins benne van a tárolókban. A jaunity-ben már benne van a 0.2.0~rc2-0ubuntu2 verzió, amivel működik a Gwenview. Ha a 8.10-ben található pluginnal nem lenne jó, akkor megpróbálhatod a 9.04-ben található verzióval.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7572) hcl válasza Nkboy (#7571) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#7573) whYz


whYz
addikt

Valaki ha megkérhetném, leírnád azok a csomagoknak a nevét aminek a segítségével amd64-es debian alatt lehet 32bites programokat futtatni?
Köszi előre is!

(#7574) hcl válasza Nkboy (#7571) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fasza, betettem a jaunty-t telepítési forrásnak, mert a kipi-plugins-re közölte hogy valami függőség baja van, de (márnemtommivoltaz) az meg nem volt fent a standard forráson.
apt-get install kipi-plugins... közölte hogy felrak egy rakat csomagot, lelőtte az X szervert (megkérdezte lelőheti-e, én meg megbíztam benne), utána pápá X szerver :Y
Szóval most van egy friss Ubuntum, mert nem tudtam összekalapálni hogy elinduljon az X...:( :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#7575) The DJ


The DJ
addikt

Valakinek sikerült már Debian Etch alatt meglévő Nagios 3 mellett életre keltenie a Centreont?

Amennyiben igen legyen szíves sikítani, mert nem tudok túljutni a PEAR problémán. :( Sajnos kivételesen a google sem a barátom úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

https://astrogate.hu - PC & Laptop Szerviz + Shop - Alaplap javítás, zárlatos tápkörök javítása, BIOS hibák orvoslása.

(#7576) Vladi válasza whYz (#7573) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nincs ilyen varázscsomag. A csomagkezelőben válaszd ki a programokat, amik kellenek, aztán ha van 64 bites portja, használod az, ha csak 32-es van, akkor ahhoz a csomagkezelő feltesz minden szükséges összetevőt magának. Ezzel külön nem kell foglalkoznod.
Felhasználói szempontból alig lehet látni a különbséget, hogy most 64, vagy 32-es a rendszer, és az egyes programok milyenek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7577) whYz válasza Vladi (#7576) üzenetére


whYz
addikt

pedig megtaláltam ezt a varázscsomagot :)
(ia32-libs)

(#7578) VaZso


VaZso
senior tag

Éppen az OpenVPN-nel szenvedek, de elakadtam vele egy időre...

A kapcsolat felépül a "szerver" géppel, de kliensről bármit pingelve "Destination Host Unreachable" hibaüzenetet kapok.

Az alaphelyzet:
- Van egy hálózat, 192.168.1.x-es tartományban (szerver)
- Van egy másik gép, 192.168.10.x-es tartományban, illetve másik helyen 10.x.x.x-en.

Szeretnék becsatlakozni a "szerver"-re elsősorban azért, hogy a net kapcsolatot használni lehessen. Esetleg helyi hálózat is érdekes lehet, de első körben nem ez a lényeg.

Mivel kéne próbálkoznom, hogy a kliens gépen éljen a kapcsolat?
Próbáltam "tun" és "tap"-ként megadni a dolgot, de sehogysem sikerült eddig működésre bírni.

Esetleg valaki tuda segíteni, milyen beállítások alapján kéne üzemelnie?

(#7579) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. Ezt http://www.damnsmalllinux.org/download.html
szeretném használni. Letöltöttem a dsl-4.4.10-embedded.zip fájlt és kitömörítettem a pendriveomra. Nem akar bootolni róla. Hogyan kell pendriveról bootolni ezzel az 50mb linuxal?
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Nick: HE_Storm

(#7580) hcl válasza szbalogh (#7579) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát úgy biztos nem fog ha csak kitömöríted rá... Nézz bele a kitömörített cuucokba, van-e benne valami install leírás? DSL-hez nem értek, de azért szokott lenni ilyesmi...

Mutogatni való hater díszpinty

(#7581) VaZso válasza VaZso (#7578) üzenetére


VaZso
senior tag

Eljutottam odáig, hogy látja egymást a két gép.

Tehát kliensről felcsatlakozom és 192.168.8.6-nak látom a kliens gépet a szerverről ill. önmagáról. Gateway-nek 192.168.8.5-öt írt, de ezt pingelve "destination host unreachable" hibaüzenet adódik.

A címeket egyébként nem tudom, honnan veszi. server 192.168.8.0 van megadva, de hogy mitől lesz 5 és 6 az számomra rejtély.

Létrehoztam a szerveren eth0-ra egy aliast 192.168.8.5 címmel, így most a kliens gépen is elérem a szervert.

Tehát a VPN-en keresztül a két gép pingelni tudja a másikat.

Hogy tudnám elérni, hogy a kliens gép forgalma a szerveren menjen keresztül?
A szervernek használt gépen

iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE

és az IPv4 port forward engedélyezve van.

Mit kell még tennem, hogy egyéb bűvészkedés nélkül átkeveredjen minden adat a két VPN között (kicsit fárasztó és olykor lehetetlen minden programban proxy-t állítani)?

Szerk.: A másik hálózat belső IP-it látom és elérem.

[ Szerkesztve ]

(#7582) Jester01 válasza VaZso (#7581) üzenetére


Jester01
veterán

Lehet, hogy félreértem a kérdést, de nem az kell neked, hogy simán beállítod a default route-t a szerver (tunnel-beli) címére? :F

Jester

(#7583) rtom válasza szbalogh (#7579) üzenetére


rtom
senior tag

Itt részteletes leírták a telepítés menetét (nálam egy 128 Mb-s pendrive-ról ment).

(#7584) VaZso válasza Jester01 (#7582) üzenetére


VaZso
senior tag

Ha jól sejtem, a

route add default gw 192.168.8.5 tun0

kiadására gondolsz.

Ezt próbáltam már korábban is, de sikertelenül.
Megáll a kapcsolatom.

Gondolom, az a baj, hogy eth0-án megy a VPN és az eth0 az aktív kapcsolatom is, amin az adatok elvileg haladnak.

Hogy lehet vajon úgy éleszteni a tun0-át, hogy az ott megadott paraméterek legyenek használva?
...a másik dolog, hogy talán a sok variáció közül a gyorsabbat választja (pingnél először kicsit tovább vár, aztán helyi hálón folytatja tovább).

Arra gondolok, hogy a tun0 30-37ms-ához képest előnyben részesül a helyi ~14ms-os válaszidő.

Jelenleg nem tudom, mit kéne csinálnom...

(#7585) hcl válasza hcl (#7574) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oké...
Akkor telepítsünk Kipi-plugins-t meg Gwenview-t forrásból.

Ott akadok mindig el hogy make -f Makefile.cvs, mind a két cuccnál.
Abban amit akár az SVN-ből a Gwenview, akár a kipi tgz-ben letölt, sehol nincs Makefile.cvs, és természetesen a make ezt nehezményezi.

Valószínű én nem tudok valamit ami kéne ehhez a módszerhez, de mit? :B :U

Mutogatni való hater díszpinty

(#7586) szbalogh válasza rtom (#7583) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi Nektek a segítséget! Próbálkozom :B

Nick: HE_Storm

(#7587) VaZso válasza VaZso (#7584) üzenetére


VaZso
senior tag

Senkisen nincs ötlete?

...más megközelítésből: ha két kapcsolatom aktív, hogy tudok váltani pl. eth0 és eth1 között anélkül, hogy bármelyik megszakadna?
(Illetve jelen esetben eth0 és tun0 között.)

(#7588) VaZso válasza VaZso (#7587) üzenetére


VaZso
senior tag

Megtaláltam a megoldást.

Kliens konfigurációs filejába be kellett írni, hogy redirect-gateway.
Most keresztül megy rajt bármilyen kapcsolat, amit indítok.

Már csak az apache-összeférhetőséget kéne kibogarásznom, azt írják, megoldható...

(#7589) VaZso válasza VaZso (#7588) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem értem... van egy olyan lehetőség az Openvpn-ben, hogy "port-share feature to allow OpenVPN and an HTTPS server to share TCP port 443".

Akárhogy próbálkozom vele, nem jön össze...

Elvileg port-share localhost:portszám formában adom meg neki, kívülről az adott porton el is érem a https címet.
Az Openvpn viszont nem írányít át ide, holott állítólag ismeretlen kapcsolat esetén ezt meg kéne tennie.

Normális leírást ezzel kapcsolatban sehol sem találtam.

Mit rontok el?
Emiatt vacakoltam eddig a VPN-nel, hogy osztozzon a 443-as porton a https-sel, erre ez sem működik... :O

Ötlete esetleg valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#7590) Jester01 válasza VaZso (#7588) üzenetére


Jester01
veterán

Az a redirect-gateway gondolom ugyanúgy a route táblát módosítja, nyugodtan nézd meg mit alkotott. Amikor kézzel csináltad, valószínűleg azért szakadt meg, mert megszüntetted a route-t ami a szerverhez vezetett (a tunnelen kívül). Nyilván kell egy rendes route ami elvezet a szerverhez, hogy a tunnel éljen és kell a default route ami a tunnelben fut.

Jester

(#7591) VaZso válasza Jester01 (#7590) üzenetére


VaZso
senior tag

Persze, a route táblán módosít ez is, csak elvégzi helyettem. :)

Egyébként ez a különbség:

Kernel IP routing table
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface
192.168.8.5 * 255.255.255.255 UH 0 0 0 tun0
192.168.1.0 192.168.8.5 255.255.255.0 UG 0 0 0 tun0
192.168.8.0 192.168.8.5 255.255.255.0 UG 0 0 0 tun0
link-local * 255.255.0.0 U 35 0 0 eth0
192.168.0.0 * 255.255.0.0 U 35 0 0 eth0
default Router 0.0.0.0 UG 0 0 0 eth0

Ez a redirect-tel:

Kernel IP routing table
Destination Gateway Genmask Flags Metric Ref Use Iface
catv........ Router 255.255.255.255 UGH 0 0 0 eth0
192.168.8.5 * 255.255.255.255 UH 0 0 0 tun0
192.168.1.0 192.168.8.5 255.255.255.0 UG 0 0 0 tun0
192.168.8.0 192.168.8.5 255.255.255.0 UG 0 0 0 tun0
link-local * 255.255.0.0 U 35 0 0 eth0
192.168.0.0 * 255.255.0.0 U 35 0 0 eth0
default 192.168.8.5 0.0.0.0 UG 0 0 0 tun0

Kicsit szétcsúszott, de talán kibogarászható... :)

Gondolom, az volt a baj, hogy a default gatewayt ugyan átírtam, de a felső bejegyzést nem hoztam létre...

Valójában nem tudtam, mit kell csinálnom ahhoz, hogy az alap route élő maradjon és a felette lévő tunnelen menjen át a kapcsolat...

Az OpenVPN átirányítás még minidig idegesít... sehogysem sikerül beállítani, pedig elvileg logikusnak tűnik... Beállítom a VPN-t 443-as portra, apache https-t 4443-ra (jelenleg) és beállítottam, hogy localhost:4443-ra irányítsa, de semmi...

[ Szerkesztve ]

(#7592) Lenry válasza ngabor2 (#1920) üzenetére


Lenry
félisten

az első pont alapján átköltöztettem az Ubuntumat egyik vinyóról egy másikra. Live CD-vel írattam egy grubot, rendben el is kezd bootolni, viszont egy idő után megáll a következő hibaüzenettel

Alert! /dev/disk/by-uuid/<hosszú szám és betűsor> does not exist!

gondolom az uuid a vinyó azonosítója lehet, az pedig megváltozott, mert másik lemezen van már

de mindegy... ha nem lesz jó, legalább lesz egy okom Debiant telepíteni :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7593) ngabor2 válasza Lenry (#7592) üzenetére


ngabor2
nagyúr

uuid helyett az fstab-ban és a /boot/grub/menu.lst-ben írj /dev/sdxy-t (értelemszerűen), vagy blkid-vel nézd meg, hogy mik az új uuid-k.

(#7594) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Ha kilépek terminálba (Ctrl+Alt+F1), arról tudok valahogy képernyőmentést csinálni?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7595) Jester01 válasza Nkboy (#7594) üzenetére


Jester01
veterán

Az attól függ mit is akarsz. Legegyszerűbb ha a grafikus felületen egy terminálban indítod el a programot amiről a képet akarod. Ha csak szöveges mentést akarsz, akkor cat /dev/vcs1 >akarmi.txt Ez teljes képernyő, de folytonosan ömlesztve, vagyis nincs a sorok végén soremelés. Használhatod továbbá a screen programot is, az tud mentést csinálni. Vagy egérrel (gpm) kijelölöd az egész képernyőt és jól beilleszted egy fájlba.

Még biztos van más mód is ami most nem jut az eszembe, de majd a többiek megmondják.

Jester

(#7596) Nkboy válasza Jester01 (#7595) üzenetére


Nkboy
senior tag

Kösz!

Valami olyasmire gondolok, hogy ha valamit terminálban csinálok (pl.: Nvidia driver telepítés, ilyenkor ugye ki van lőve a grafikus felület ) akkor arról tudjak képernyőmentést készíteni.
Magyarul megmondva, ne fényképezőgéppel kelljen a monitort lekapni. :))

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7597) jagdtigger


jagdtigger
tag

Én problémámra nincs megoldás? :F

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#7598) bambano válasza Nkboy (#7596) üzenetére


bambano
titán

esetleg rakj fel egy screen nevű progit, az képes logolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7599) Nkboy válasza bambano (#7598) üzenetére


Nkboy
senior tag

Közben más gondok adódtak! Hiába lépek ki terminálba (Ctrl+Alt+F*) nem kapok prompt -ot, csak villogó kurzort. Fogalmam sincs mi történt. :F

Rendszer: Mandriva Linux release 2009.1 (Cooker) for i586
Kernel: 2.6.29-desktop586-0.rc8.1mnb on an i686

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#7600) Jester01 válasza Nkboy (#7599) üzenetére


Jester01
veterán

Mondjuk nem fut getty a terminálokon. Ezt ps/top kimenetből eldönthető. Általában az /etc/inittab-ból indul, de csak bizonyos futási szinteken. Feltehetőleg abban amiben te vagy éppen nem.

Jester

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.