Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Jester01 válasza bambano (#7297) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem elírták, és igazából oflag=sync akart lenni. Annak ugyanis van értelme floppy image készítéskor. Mondjuk fenti esetben az explicit sync parancs miatt nincs jelentősége.

Jester

(#7302) VaZso


VaZso
senior tag

Óriási gondom van.

Adott egy notebook Mandriva 2008.1-gyel, tőlem vagy kétszáz kilométerre.

A gond: "kihúzták" a talajt a rendszer lába alól és nem indul, keletkezett valami hiba a filerendszerben.

Kérdésem: hogyan lehetne egy fsck-t futtatni rajt?

"Failsafe" módban nem indul, runlevel 1 nem segít.

Van a gépen még egy Windows XP is.

Mivel lehetne a legegyszerűbben helyrehozni? (Számít a minél kisebb fileméret, ha letölteni kell.)

Esélytelen így belépni a rendszerhez?

Ja, esélyes, hogy JFS a rendszerpartíció.

Bármi ötletet szívesen fogadok.

(#7303) VaZso válasza VaZso (#7302) üzenetére


VaZso
senior tag

XP-n magára talált a net kapcsolat, így most legalább azt tudják használni...
...a rendszert meg megnézem, ha visszajött a gép a városba...

(#7304) ngabor2


ngabor2
nagyúr

videó stream szervert kellene csinálnom, pontosabban segítenem kellene csinálni. kb. 0 tudásom van e téren. google barátomat még nem kérdeztem, gondoltam előbb megkérdezem itt, hogy van-e valakinek tapasztalata e téren.

másrészt távoli asztal elérés kellene, ami gyorsabb, mint a vnc. van ilyen linux alá? mert legjobb tudomásom szerint az ssh x forwarddal csak egy új asztalt nyit a távoli géphez, de nem "annak a gépnek" a képernyőjét hozza be, egerét/billentyűzetét hozza elő. távoktatáshoz kellene.

a stream-elendő videók pillanatnyilag ntfs fs-ű raid-en vannak, ha ez számít. ez számomra mindössze annyit jelent, hogy a linux tudja olvasni (meg írni is, de ez most kevésbé számít).

[ Szerkesztve ]

(#7305) dFactor


dFactor
tag

Üdv Uraim!

Van egy laptopom. Felraktam rá egy XP-t, aztán egy SuSe 10.3-t. Induláskor a GRUB menüben kiválasztom a kívánt oprendszert.
Most le akarom cserélni az XP-t Windows 7re.
Az lenne a kérdésem, hogy ha a cserét megcsinálom és a win partícióra felrakom a W7-t, akkor érintetlen marad-e a GRUB és a SuSe? Röviden, megcsinálhatom-e az átállást anélkül, hogy a SuSe-t is újra kellene raknom?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#7306) Vladi válasza dFactor (#7305) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Nem! A win kérdezés nélkül felül fogja írni a mostani rendszerbetöltődet. (grub)
Viszont nem kell az egész süsüt újrarakni, csak a grubot. link Nem régi már az a 10.3?
[Azt ugye tudod, hogy a w7 nem megy fel közvetlenül, csak vistára telepítve?]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7307) dFactor válasza Vladi (#7306) üzenetére


dFactor
tag

hi!

bocsi, igazad van, 11es Suse van fenn :-)

a win7 a 7000es build...de arról nincs tudomásom, hogy nem megy fel, csak Vistára...ez tuti???

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#7308) Vladi válasza dFactor (#7307) üzenetére


Vladi
nagyúr

Valahol én úgy olvastam, de mostmár passz. :F Nem biztos.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7309) dFactor válasza Vladi (#7308) üzenetére


dFactor
tag

[link]

Ez a link azt mondja, hogy XPre is felmegy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ I mean if my show does not make people vomit and have an erection at the same time, then I've let my audience down.

(#7310) Vladi válasza dFactor (#7309) üzenetére


Vladi
nagyúr

Pontosabban mellé. De én passzoltam, kérdezd meg azért egy wines topikban.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7311) bambano válasza ngabor2 (#7304) üzenetére


bambano
titán

A video stream megkívánt formátuma dönti el szerintem a dolgot, meg az, hogy mivel akarják lejátszani. Az mplayer pl. simán lejátszik http-ből is, de lehet dlna meg mpeg cuccot is csinálni. Mpegre ott van a vlc párja, a vls.

Sikítok ettől a távoli asztaltól. Az ssh X kapcsolatokat forwardol, nem távoli asztalt csinál. Szerintem az távoktatásra nem jó. Ezt találtam kis guglizással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7312) ngabor2 válasza bambano (#7311) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a vlc-t nézegettem, de nem igazán derült ki számomra, hogy ez csak lanon megy, vagy interneten keresztül is. ki lesz próbálva.

a kiinduló formátum leginkább avi (divx), vagy egyéb olyan, amit a vlc elvisz. egyelőre még csak felületesen volt időm átfutni a vlc stream leírását (ami szerint a vls elavult, helyette inkább a vlc-t használjuk), eddig elég bíztató.

az ssh x forwardról meg épp azt írtam, hogy az nekem nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#7313) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Mplayeres topicbanmár kérdeztem, de ott nem nagy a forgalom :) hogy ha az mplayer nem nagyon akarja az igazságot a DVD menükkel kapcsolatban, akkor mit lehet csinálni?

Szóval az mplayer szépen visz minden filmt, csak a menüs DVD-k (eredeti, nem másolt) menüi nem működnek, ill. működnek, csak nem a menü feliratira kattintva, hanem valahol a környékén levő pontokon...

Valaki tud ilyenre megoldást?

Mutogatni való hater díszpinty

(#7314) Sianis válasza hcl (#7313) üzenetére


Sianis
addikt

Az Mplayer az ilyen.

Sianis

(#7315) hcl válasza Sianis (#7314) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Francba.
Frissíthetek rendszert anyám gépén mert a 10.0 Süsüre nem megy fel a VLC.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7316) róland válasza hcl (#7313) üzenetére


róland
veterán

Használj OGLE-t! Az való DVD nézésre. Rendesen kezeli a menüt, hangot, feliratot.

UP: 7296

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#7317) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogyan lehet xorg alatt beállítani, hogy műkódjenek az úgynevezett "windows alt keycode"-okat? Azaz alt lenyom, numpadon: 0 6 5, alt felenged => "A" karakter begépelése. (ASCII kód alapján)

Windows-on, és linux CLI-ben gond nélkül működik, de X alatt nem. Azért lenne fontos, mert van egy USB-s vonalkódolvasóm (USB keyboard-nak mutatja magát), amely csak így képes normális magyar billentyűzet kezelésre.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7318) bambano válasza _Petya_ (#7317) üzenetére


bambano
titán

xkeycaps-szel megnézheted, hogy milyen kódokat küld a scanner és lehet rá normál értékeket rendelni. szerintem nem kell hozzá ez az altos dolog.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7319) _Petya_ válasza bambano (#7318) üzenetére


_Petya_
őstag

Az a baj, hogy angol kiosztás szerint küldi a kódokat, vagy pedig ALT-al (lehet állítani).

Az ALT nélküli beállítással az a baj, hogy a 0 helyett ö-t ír, y helyett z-t, z helyett y-t. Vegyes Windows-linux környezetben lesz használva, és nem szeretnék midnig kiosztást állítani a gépeken.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7320) hcl válasza róland (#7316) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, néztem, csak kérdés mit szólna a 10-es SuSe-hez, az azért már nem mai darab.

Egyáltalán nincs kedvem újralőni az egész gépet, és ráadásul nincs is neten (anyám modemmel levelezik, arra elég, de hogy otthon csomagokat töltögessek, az inkább ne...)

Mindenesetre meg leszen próbálva, mert ez a legegyszerűbb megoldás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7321) bambano válasza _Petya_ (#7319) üzenetére


bambano
titán

Azért ír 0 helyett ö-t, mert a 0 scan kódját tolja be és ezt az x input driverei a megfelelő beállítások hatására ö betűre fordítják. De ezt a fordítást lehet szabályozni, azt nem tudom, hogy minden hidre külön is, vagy csak egységesen. Ennek kellene szerintem utánanézni, szerintem mindegy, hogy milyen kódot ad be maga az eszköz, úgyis fordítva lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7322) _Petya_ válasza bambano (#7321) üzenetére


_Petya_
őstag

Persze, ez világos. És jó is lenne, ha csak egy adott gépen szeretném használni az olvasót, ott beállítom a cseréket, és kész. De mint mondtam, vegyes környezetben használnám, tehát az lenne a cél, hogy mind windows, mind linux rendszereken is menjen. Ez a "közös pont" pedig az ALT-kód, mert ezt a Windows alapból tudja, és a Linux is, legalábbis parancssoron biztosan.

Tehát a cél: egy linuxos gépet búgy eállítani, hogy elfogadja az ALT-kódot, tehát ha odamegy az r=1 user, lehúzza az illető gépről az olvasót, és átdugja a saján win-es laptopjára, akkor az ott menjen mindenféle trükközés, és kódtábla állítgatás nélkül.

(jelenleg ez úgy van megoldva, hogy mindenki állítgatja a kiosztást...)

szerk: a két bill-re két külön kódlap témát már olvastam egy másik fórumban, ott a fickó angol és orosz bill-t akart egyszerre használni, nem tudták megoldani...

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#7323) gyurmanc


gyurmanc
tag

sziasztok!

van egy asus eee 701-es netbook-om amin eredeti gyári linux van telepítve.
tud nekem segíteni valaki abban, hogy hogy tudnék feltenni rá codec-et. most jelen pillanatban nem játszik le semmilyen filmet, gondolom hogy a codec hiánya miatt.
nem ismerem a linuxot, ezért kérnék segítséget tőletek.

köszönöm

(#7324) VaZso válasza gyurmanc (#7323) üzenetére


VaZso
senior tag

Nem ismerem ezeket az eee PC-khez adott rendszereket, de valamilyen módon biztosan fel lehet tenni rá az Mplayer programot, ez nagyon sokféle anyagot lejátszik. (Még Win alatt is hasznos tud lenni :) )

(#7325) VaZso


VaZso
senior tag

Játszadoztam kicsit az apache beállításaival.

Létrehoztam egy saját ssl "minősítést", hogy lehessen https-t használni.

Be van állítva néhány "oldal", ami mellé szeretnék https eléréssel másikat is beállítani.
Alapvetően ez meg is van.

Ugye a gépnek egy darab IP-címe van, és hostnév alapján "találja ki", hogy melyik oldalt kell előadnia.

A külső elérésem "wilcard" dyndns módon alapul.
Úgy látom, ha "ismeretlen", tehát nem előre definiált címet adok meg a böngészőben, akkor a legelső weboldalt adja be, ezért csináltam neki egy "alapértelmezett" oldalt, hogy szimplán az IP-címet beírva ne jelenjen meg semmi különös.

Ugyanezt meg kellett külön csinálnom a https protokollal is, mert egyébként a beállított oldalt hozta be a 443-as porton.

Viszont van olyan oldal, amit csak sima http eléréssel szeretnék nézni, ezért létrehoztam neki külön egy bejegyzést https-hez is a rewrite modul használatával, ami https-ről átirányít sima http-re:

RewriteEngine On
RewriteRule ^/(.*) http://domain.com/$1 [R=301,L]

Szeretném viszont ezt automatikusan megcsinálni minden oldalra, amit nem akarok https-sel elérni.

Ezért arra gondoltam, hogy az "alapértelmezett" oldalhoz be kéne írni egy olyan rewrite szabályt, ami be tudja helyettesíteni a következőket: http://"a böngészőbe írt szöveg" (https helyett)

Ez megoldható vajon, mit kéne csinálni hozzá?

-----------

Más: SSH bejelentkezésnél lehet figyelni, milyen domaincímet írt be a belépő?
ill. ez alapján a belépést engedni vagy korlátozni?

pl. user1 domain1.hu-ról, user2 domain2.hu-ról léphet csak be, de az IP azonos.

-----------

Van mégegy hülyén hangzó kérdésem: át lehet irányítani bizonyos esetekben a 443-as portot ssh-ra?

Tehát amellett, hogy a https-t használó weboldalak működnek, bizonyos feltételek mellett (pl. ssh.dyndns.com cím esetén) a 443-as porton folyó kommunikációt az apache átadja pl. a szerver 4543 portján futó ssh daemonnak?

Tehát kívülről 443-as porton érem el, de amúgy a gép 4543-as portján lévő ssh szerverez kapcsolódom.

Elnézést a hosszúra sikerült üzenet miatt. :)
Remélem, tudtok segíteni. A fentiekre még nem találtam választ.

[ Szerkesztve ]

(#7326) rtom válasza gyurmanc (#7323) üzenetére


rtom
senior tag

Én VLC-t szoktam telepíteni, ha az nem játszik le valamit, olyan codec valszeg nincs is :DDD .

(#7327) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Mit és mire állítsak be a mandriva powerpack ban, hogy ugyanúgy nézzenek ki a weboldalak, mint a Windows alol a Firefoxal, linux alatt is a firefoxot használom

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7328) VladimirR


VladimirR
nagyúr

Hi!

egy debian lenny-t hasznalok itthon router-nek, iptablessel, dnsmasq-kal (dhcp nincs), 3 gep log rajta, statikus ip-kkel, es egy adsl kapcsolatot osztok meg vele
a kerdesem az lenne, hogy hogyan tudnam egyszeruen* monitorozni, hogy melyik gep mennyit kommunikal a net fele?

*: nem egyszeru megoldas lenne pl az, hogy iptables-be minden ip-hez adok uj szabalyt (sima accept-es szabaly az ip-re ki is, be is), amivel merni tudom a forgalmat, majd ezt munin-nal kirajzoltatom, viszont ennel az esetnel barmilyen valtozas utan at kellene irno az iptablest es a monin plugin-okat is

Udv: VladimirR

(#7329) bambano válasza VladimirR (#7328) üzenetére


bambano
titán

Linuxokra lehet snmpd-t rakni, az tud forgalmat mérni. Próbáltad már ezt az utat végiggondolni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7330) VladimirR válasza bambano (#7329) üzenetére


VladimirR
nagyúr

snmp-vel, ha jol tudom, csak a router gepben levo egyes interface-ek forgalmat tudom merni (ezt tudja a munin is, csak szebben), nekem pedig arra lenne szuksegem, hogy a router mogott levo gepek mennyit kommunikalnak a net fele, mindezt anelkul, hogy a routeren kivul masra is telepiteni kelljen

(#7331) VaZso


VaZso
senior tag

Hirtelen felmerült bennem a kérdés, hogy vajon megoldható-e, hogy a gépet automatikusan felébresszem egy, a Linux alól megadott időpontban (akár standby, akár hibernálási állapotból).

Olyasmire gondolok, mint amit be lehet állítani az egyes alaplapok CMOS setup-jában, de szoftverből vezérelve (esetleg notebookon).
Vezérelhető ez vajon, illetve hogyan oldható meg?

(#7332) Jester01 válasza VaZso (#7331) üzenetére


Jester01
veterán

Meg. Pl. http://sourceforge.net/projects/nvram-wakeup vagy http://www.malloc.de/tools/wakeup_clock.html. Biztos van valami acpi varázslat is rá.

MOD: http://www.mythtv.org/wiki/ACPI_Wakeup

[ Szerkesztve ]

Jester

(#7333) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Segítséget szeretnék kérni: Van egy eeePC-m, eddig használtam, ahogy volt. Most fel szeretnék rá rakni egy programot, elindítosm a Setup.exe-t, erre megkérdezi, hogy melyik programmal akarom megnyitni...mint a win, amikor ismeretlen a fájltípus. HOgy lehet LINUX-ba programot telepíteni?

(#7334) Vladi válasza TazLeacher (#7333) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szia!

Csomagkezelőt kell használni. Viszont azt nem tudom, hogy az eee-n milyen Linux van, és az milyen csomagkezelőt használ. :F
Volt már ez kérdés sokszor, de még ezt nem találtuk meg.

.exe-t és wines programokat ne telepíts. Nagy nehezen talán elindul, de sokkal egyszerűbb saját Linuxos programokat használni. Milyen program kellene?

mod: Ezt találtam. Itt írja, hogyan kell használni a csomagkezelőjét. De szerintem innen kiválasztva a programot megnyitással felteszi neked.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7335) TazLeacher válasza Vladi (#7334) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi! A feleségemé a gép, és épp KRESZ-t tanul, többek között ezért is vettük a gépet. A KRESZ programot szeretném rárakni.

(#7336) Vladi válasza TazLeacher (#7335) üzenetére


Vladi
nagyúr

Huhh, az már keményebb dió. Ahhoz wine-t kell használni. Tedd fel a wine programot, és úgy indítsd a telepítőt:
wine /valami/telepito.exe
Ha felmegy, utána ugyan így próbáld indítani a programot. Aztán vagy fut, vagy nem. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7337) TazLeacher válasza Vladi (#7336) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Húha! Ezt nem teljesen értem... :B

Letöltöttem ezt a progit. Addig eljutottam. Meg még nem néztem, mert inkább előtte kérdezek. Feltelepítem, aztán lényegében ezen keresztűl elindítom a setup.exe-t. Aztán vagy megy, vagy nem. Utána a futtatásához is kelleni fog?

wine /valami/telepito.exe - ezt nem igazán értem... :B

(#7338) Vladi válasza TazLeacher (#7337) üzenetére


Vladi
nagyúr

A wine egy wines programok futtatására kitalált program. Nem emulátor, de ez most lényegtelen.

Hogy elindítsd a telepítőt, erre lesz szükséged. Indíts egy terminált, és ott add ki a wine /útvonla/afájlrendszerben/aprogramhoz/setup.exe parancsot. ;)
(Ahová elmentetted. Szerintem /home/user/valami lesz, sose láttam eee-t.)

Majd feltelepül a /home-on belül. Megint indítod a programot wine-vel.
De lehet, hogy menübe is berakja, akkor könnyebb.
Milyen desktop van azon? Mert úgy tudom van ilyen szép nagy ikonos, meg rendes menüs is.

Mod
Ja terminált asszem: Ctrl-Alt-t kombóval lehet kérni. Legalább is azt írják az általam nemrég linkelt oldalon.

Megnéztem. Nálam a wine-s programok a
/home/user/.wine/drive_c/Program Files/program
Útvonalra települnek.

De először odáig juss el, hogy van egy terminálod, és megvan a setup elérési útja.

Még valami: mi az a program pontosan? Kipróbálnám, hogy megy -e.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7339) dr_strange válasza TazLeacher (#7337) üzenetére


dr_strange
senior tag

A wine egy olyan linuxos alkalmazas, amely "elhiteti" a rajta keresztul futtatott windowsos programokkal, hogy valojaban windowson futnak. Ha ugy tetszik, emulator (bar technikailag nem az). Viszont nem fut vele minden windowsos program tokeletesen, ugyhogy ilyen szempontbol proba-szerencse kerdese).

De azert nagyon ajanlatos lenne alaposan utanaolvasni annak a Xandros linuxnak, ami az Eee-n van, megerne a faradsagot. Ha a KRESZ programot nem is, valoszinuleg sok mas mindent tartalmaz, amire egyebkent win alatt zsigerbol telepiteni akarnal valamilyen programot.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7340) TazLeacher válasza Vladi (#7338) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Már ott elakadtam, hogy azt se tudom, hogy mit kellene csinálni ezzel a wine-vel. A konzol megvan, de gondolom, mielőtt használnám a programot, az előtt a wine-t fel kell tenni. Ez nem megy. Letöltöttem valamit, wine-1.1.13.tar.bz2 ebbe belelépvevan egy mappa wine-1.1.13. és egy file pax_global_header. A mappában van egy Configure file, azt elindítva történik valami (mintha telepítene?) de gyors és nem látom. beírtam a konzolba a /home/user/wine drive_d/KRESZ/setup.exe parancsot, de a bash: wine: command not found eredményt kaptam...sry de én windowson nevelkedtem.

Nem tudom milyen program, mert a suliba kapta... :F

Re.: (#7339): nem akarok én ezen kívül semmit telepíteni rá. Képet nézegetni, netezni, néha egy kis szöveget szerkeszteni tökéletes. Erre vettük...no meg a KRESZ progihoz.

(#7341) Vladi válasza TazLeacher (#7340) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na hát legalább a terminál már megvan.
Akkor add ki:

sudo synaptic

Jelszó után elvileg indul a csomagkezelő. Ha internetre fel van csatlakoztatva, akkor ott tudod telepíteni a wine-t.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7342) TazLeacher válasza Vladi (#7341) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

alapból itt áll:
/home/user

Előjött az csomagkezelő, de megint eddig tartott a tudományom...mit kellene tennem?

(#7343) Vladi válasza TazLeacher (#7342) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na hát akkor haladsz lassan de biztosan. Tehát megvan a csomagkezelő. Ha van internet kapcsolata a gépnek, akkor lehet telepíteni. Először keress rá a wine kulcsszóra, majd jelöld ki telepítésre. Aztán alkalmaz. Ha végzett és minden ok, akkor terminálban

wine

parancsot próbálhatod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7344) TazLeacher válasza Vladi (#7343) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

komolyan, mostmár kezdem magam totál hülyének érezni. Mintha életembennem nyúltam volna géphez. De nézd meg ezt a képet. Ott van, látszik, ő mégsem találja. Komolyan mondom...ki élvezi, hogy ilyenekkel foglalkozhat 2 kattintás helyett? Ezt direkt szo*atósra csinálták annak, aki unatkozik? Vagy miért jó, hogy egy csomagkezelőhöz is ctr+alt+t és egy sudo synaptic kell? Olyan nehéz lett volna egy rohadt ikont csinálni neki? Komolyan minjárt földhöz vágom az egézet... :W

[ Szerkesztve ]

(#7345) VaZso válasza Jester01 (#7332) üzenetére


VaZso
senior tag

Köszi szépen, ezekszerint működő dologról van szó.
Elindulok ezen az úton, remélem, sikerül összehozni. :R

jer1cho:
Általában van neki ikon ill. bent van a "start" menüben (elvileg nálad is megtalálható kell legyen valahol), csak biztosabb így elindítani, ha sötétben tapogatózik az ember. (Nem ismerjük az eee-gépen lévő Linuxot, ezért ez a legjobb támpont.)

Nem sokszor használtam synapticot, ezért nemigen ismerem, de szerintem bal oldalt az általad írt szűrési feltétel jelenik meg, jobb oldalt pedig a találatok.

Előfordulhat, hogy valamiért nincs bent a csomagkezelőben a wine.

Jól látom, hogy ez is Debian alapú? (Egyáltalán mindegyiken ez a Xandros fut?)
Ha igen, akkor a Wine oldaláról is lehetne talán próbálkozni a .deb csomagokkal.

[ Szerkesztve ]

(#7346) GD válasza VladimirR (#7330) üzenetére


GD
őstag

a kliens gépeken aktiválni kell az snmp szolgáltatást (win és linux is működik) és pl egy cacti-ba becsatolni a kliens gépek interface-eit (vagy más poller ami snmp adatokat gyűjt,tárol és rajzol)
csináltam már ilyet és működik, de elég munkás volt

[ Szerkesztve ]

(#7347) bambano válasza TazLeacher (#7344) üzenetére


bambano
titán

Benne van a menüben, minek neki ikon. Az a sejtésem, hogy .deb végű fájlt kell a synapticnak adni (ritkábban rpm-et).
Én azt javaslom, windowsos programot windowson kell futtatni, kevesebb gonddal jár.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7348) dr_strange válasza TazLeacher (#7344) üzenetére


dr_strange
senior tag

nezd, ez egy linuxos netbook, linuxszal; valoszinuleg ugy gondoltak, hogy aki windowsos alkalmazasokat akar hasznalni a netbookjan, az XP-vel telepitett Eee-t vasarol

de foldhoz vagas helyett te is nyulhatnal a google utan, rovid kereses utan:

[link]

Tehat van wine Eee-re, csak az alapertelmezett tarolokban nincs benne, de a linkelt leiras alapjan telepitheto.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7349) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

A segítséget köszönöm természetesen midenkinek. Ez viszont nem változtat a tényen: használhatatlan arra, amire szeretném. Ennyi. Ezitán a világ legkirályabb rendszere is lehet felőlem... :(((

(#7350) dr_strange válasza TazLeacher (#7349) üzenetére


dr_strange
senior tag

Honnan tudod, hogy hasznalhatatlan? Feltelepitetted a wine-t a leiras alapjan? Utana kiprobaltad vele a Kresz-alkalmazast? Lehet, hogy siman futni fog.
Egy XP-s Eee-n feltehetoleg hasonlo erofesziteseket kellene tenned, hogy egy nativ linuxos alkalmazast tudj futtatni rajta.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.