Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) kali válasza mallee (#41350) üzenetére


kali
legenda

a wifi modul speciális beállításaiban;

wm

(#41352) mallee válasza kali (#41351) üzenetére


mallee
tag

ugyanazok a lehetőségeim vannak, mint neked

(#41353) kali válasza mallee (#41352) üzenetére


kali
legenda

ne 20 MHz, hanem auto módra legyen állítva, illetve van egy olyan opció, hogy csökkentett sávszélességen működik, azt tiltani kell.

(#41354) mallee válasza kali (#41353) üzenetére


mallee
tag

Beállítottam autora, viszont a másik opcióhoz hasonlót nem találok a korábbi beállítások környékén. Angol Windows esetén van ötleted milyen néven és merre érdemes keresni?

[ Szerkesztve ]

(#41355) mallee válasza mallee (#41354) üzenetére


mallee
tag

Közben találtam angol nyelvű leírást a driverhez és nekem nincs ehhez hasonló opcióm.
Kipróbáltam egy Mid 2014-es Mac-kel is a WiFi-t, az is csak 144mbps-t ír, úgy látszik a routerrel van gond.

(#41356) kali válasza mallee (#41355) üzenetére


kali
legenda

a fat channel intolerant lenne az, de akkor lehet, hogy a router oldalán van probléma, adott moddolt firmware verziót viszont passzolom.

(#41357) Gubek-Einste válasza mallee (#41355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mutas egy képernyő mentést valamelyik programból ezek közül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41358) mallee válasza Gubek-Einste (#41357) üzenetére


mallee
tag

Este sikerült 300mbps hálózatot alkotnom OpenWRT-vel, de sebesség szempontjából nincs lényeges különbség, ~40mbps-ről ~50mbps-re emelkedett a sebesség és ennyi. A célom egy stabil hálózat létrehozása lenne, ahol egy időben max két laptop, egy Raspberry Pi és egy telefon csatlakozna és az egyik laptopról streamelnék zenét Spotify-ról az RPI-re akadásmentesen. Ez a jelenlegi körülmények között nem megy gördülékenyen, a zene olykor-olykor megakad, ha akármelyik eszközön pl egy sima http letöltés megy. Arról nem is beszélve, hogy a 100mbit-es sebességet jó lenne gyakorlatban is erősen megközelíteni, ha már ez a legkisebb Digi csomag.

A kért kép:

[ Szerkesztve ]

(#41359) Gubek-Einste válasza mallee (#41358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon sok a zavaró hálózat így emiatt vannak sebesség gondjaid. Erre a megoldás csak a kábelezés és/vagy 5 GHz-s eszközök használata lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41360) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Adott egy 50 megás netes kapcsolat (letöltési sebesség 6.1 Mb/s max.) és azt szeretném megoldani (ha lehetséges) hogy a kapcsolatokat lekorlátozni. Szóval nem az lenne a célom, hogy 3 mb/s re korlátozni az egészet és ha az egyik laptop annyival szed akkor a másiknak semmi ne maradjon, hanem az egyiken lehessen 3 mb/s és a másikon is ugyan ennyi. Ez lehetséges valahogyan? Köszönöm előre is.

(#41361) mouzrr válasza mouzrr (#41360) üzenetére


mouzrr
őstag

Találtam ilyen beállításokat hogy Multicast és NPHY Rate, ezeknél kellene állítgani? :F

(#41362) Gubek-Einste válasza mouzrr (#41360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router-ről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41363) mouzrr válasza Gubek-Einste (#41362) üzenetére


mouzrr
őstag

D-Link DCM 704

(#41364) mallee válasza Gubek-Einste (#41359) üzenetére


mallee
tag

Köszönöm a segítséget. Az 5GHz-es hálózat biztosan megoldaná a problémámat?

(#41365) kali válasza mallee (#41364) üzenetére


kali
legenda

igen, nagy valószínűséggel lenne sokkal jobb a sebesség.

(#41366) k.viktor95


k.viktor95
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel/kéréssel fordulnék hozzátok, tudna-e valaki ajánlani olyan programot amivel tudnám figyelni ,hogy aki csatlakozva van a routeremhez mennyi adatforgalmat használ éppen?

(#41367) Gubek-Einste válasza mouzrr (#41363) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel az eszközzel ilyen korlátozást nem lehet csinálni.

#41366 k.viktor95
Desktop program nincsen erre, az adott router firmware-jében kell keresni ilyen opciót de az ilyesmi CFW alatt szokott csak lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41368) k.viktor95 válasza Gubek-Einste (#41367) üzenetére


k.viktor95
csendes tag

Köszönöm szépen gyors válaszod!

(#41369) MtHq válasza Gubek-Einste (#41367) üzenetére


MtHq
tag

Csak egy gyors szösszenet. Magam is meglepődtem, de 5GHz WiFin, ahol az AP AC1300 képes, 3x3 MIMO, visszafelé N kompatibilis, a WiFi kártyám Intel AGN 6300, elméleti max adatráta 450mbps, és sokszor ennyit is mutat a link sebesség, nekem hoz 180-210 mbitet lefelé és a max. előfizetett 22-23 mbitet felfelé. Szerintem ez elég korrekt nem? Ja igen az AP a UPC által adatott 32 csatornás Hitron CGNV4.

[ Szerkesztve ]

(#41370) Gubek-Einste válasza MtHq (#41369) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem rossz de ez mind a környezet függvénye is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41371) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Olyan problémába ütköztem, amit még csak nem is hallottam senkitől, szeretném a segítségeteket kérni.

Tegnap telepítettem fel egy Packard Bell notit, Win7 x64, minden driver fenn, programok fenn...este vitték el. Nálam WiFi-n keresztül teszteltem, működött. Este hívtak, hogy nem fogadja el a WiFi jelszót a noti (mármint a sajátjukat). Gondoltam rossz a jelszó. TeamViewer-en keresztül beléptem (vezetékes nettel), bementem a routerbe, onnan másoltam ki a jelszót, de tényleg nem fogadja el. Telefonok simán csatlakoznak a WiFi-re, nincs semmi probléma.
A router egy TP-Link, enyém egy Netgear, de a WiFi titkosítása mindkettőnknél ugyanaz. A leányzó azt mondta, korábban volt már ilyen gond, valahogy meg is oldotta, csak már nem emlékszik, hogyan. :(
Ha egy teljesen fals jelszót írok be, ugyanazt a hibát dobja.

Légyszi adjatok valami tanácsot, mert nekem ötletem sincs. Sima egyszerű WiFi csatlakozás, és mégse...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41372) csabyka666 válasza csabyka666 (#41371) üzenetére


csabyka666
addikt

Annyit még, hogy eszközkezelőben Atheros AR5B97-ként AIDA-ban viszont Atheros AR9287-ként látom a WiFi kártyát, bár valószínűleg nálam is ezek voltak, és nálam működött.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41373) MtHq válasza csabyka666 (#41372) üzenetére


MtHq
tag

Honnan telepítetted a drivert? Próbáld meg az atheros.cz-ről lévő wifi driverekkel!

(#41374) mezis válasza csabyka666 (#41371) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az SSID is azonos mindkét helyen, akkor a laposról el kell távolítani azzal az SSID-vel rendelkező WiFi-s kapcsolatot, majd ismét megkerestetni vele. (A Win nehezen tudja túltenni magát egy korábbi kapcsolaton: MAC address !)

mezis

(#41375) robogos10


robogos10
aktív tag

Sziasztok valaki próbálta már a sörös dobozzal megerősíteni a wifi jelét?
Érdemes próbálgatni?
Én csak a vevőmet tudnám felszerelni ilyennel.Érdemes?
Várom az ötleteket :)
Netgear WNA 3100 at kellene felerősíteni!
gyári foglalatával szerelném fel ami kicsit az égfele néz ez számít valamit?

(#41376) robogos10 válasza csabyka666 (#41371) üzenetére


robogos10
aktív tag

router reset!!!
Nálam is volt ilyen ez megoldotta!

[ Szerkesztve ]

(#41377) Gubek-Einste válasza robogos10 (#41375) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát mindenesetre megér, veszteni valód nincsen.
5 perecen belül ne írjál új hozzászólást, hanem szerkeszd!

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41378) robogos10 válasza Gubek-Einste (#41377) üzenetére


robogos10
aktív tag

Köszi a tippet a másikért elnézésedet kérném :R

(#41379) mezis válasza robogos10 (#41375) üzenetére


mezis
nagyúr

Mi a probléma a sörös dobozzal ? Talán, hogy nem üres ? Csak akad valaki, aki kiüríti ! :DDD

Gondolom a "cantenna" -hoz hasonló dologról lehet szó. A 2,4GHz-re ott kb 90mm-es átmérő javallott. Ahhoz meg a fém díszdobozos CAMPARI a legjobb ! :DDD )

mezis

(#41380) csabyka666 válasza MtHq (#41373) üzenetére


csabyka666
addikt

A Packard Bell letöltőközpontjából szedtem le mindent. Oké, megnézem onnan is, de a WiFi működött, nálam legalábbis nem volt semmi problémája, a gazdájánál meg nem fogadja el a jelszót. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41381) csabyka666 válasza mezis (#41374) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem ugyanaz az SSID, de töröltem minden ismert hálózatot, sajnos nem oldotta meg. :F

A routeren be van kapcsolva a WPS, de ennek szerintem nincs jelentősége ebben a kontextusban.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41382) Jarod1


Jarod1
addikt

mitől van az hogy a wifin abszolút nem megy a net? kábelen meg megy! Hotspot on csatlakozva a mobilra szintén megy, a többi gépen is megy a wifis net, teló, másik laptopon is.

Csatlakozott a wifire, de semmilyen netkapcsolat nincs rajta.

ötlete valakinek?

(#41383) Gubek-Einste válasza Jarod1 (#41382) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router van használatban?
Mik a pontos wifi beállítások?
Mi a problémás eszköz típusa?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41384) HussarF

Sziasztok!

Furcsa problémám van, de nem jövök rá a megoldásra és hátha láttatok már ilyet. Új asztali számítógép, wifi-vel. Egy darabig működött a wi-fi, de mostanában azt írja ki, hogy csak korlátozott kapcsolat. Tehát net nincs. Elsőre is csinálta ezt, de azért nem mindig. Most már állandóan.
Van egy sejtésem, hogy a Microsoft termékei miatt van ez, de fogalmam sincs, hogy miért és hogyan. Ugyanis amikor a Windowshoz (8.1) a frissítéseket akartam letölteni, akkor mindig összerogyott a wi-fi. Aztán feltelepítettem az Office-t. Próbáltam belépni vele az Office fiókomba, hogy aktiváljam. Ez félig-meddig sikerült is, de aktiválni már nem, mert azóta a wifi szinte ki sem jön a korlátozott módból és nem tud kommunikálni a gép így azon keresztül. Most nem tudom, hogy ennek van-e köze hozzá, de értetlenül állok az egész előtt. Próbáltam a vírusirtót is letiltani, hátha az csinál valamit, de semmi eredménye.

Pedig gyanús, hogy amikor elindítom a gépet, akkor sokszor a wifi, még a kezdőképernyőn teljes térerősséget és tökéletes netet mutat, aztán belépek a fiókomba és 3 mp után összeesik, korlátozott kapcsolat, egy csík térerő...

Valami ötlet valakinek?

(#41385) csabyka666 válasza HussarF (#41384) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Nem lehet, hogy a Windows egy olyan drivert töltött le, ami nem passzol a WiFi eszközhöz? Windows Update-tel vigyázni kell, nekem több kárt csinált már, mint hasznot. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41386) csabyka666


csabyka666
addikt

Én is bedobnék egy kérdést. Ugyan nem WiFi, de közel áll hozzá, és szerintem tudjátok a választ! Másik topicba posztoltam, bocsi, hogy átlinkelgetek, de fontos lenne mielőbb tudnom a pontos választ, nehogy lemaradjak az akcióról. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41387) HussarF válasza csabyka666 (#41385) üzenetére

Köszi a tippet, de nem hiszem, hogy ilyesmiről van szó. Munkahelyi gépről van szó, a wifi hálózattal nincs probléma. A gépben ASUS X99 DELUXE alaplap van, ami szintén nem hiszem, hogy problémás lenne. Meg tényleg, sokszor van ,hogy újraindítás után jó a net, tudok böngészni, letölteni. Aztán ha mnodjuk indítanám a Win frissítést, vagy elindítom az Office-t, akkor megadja magát, hirtelen korlátozott kapcsolat, meg iylenek...

(#41388) csabyka666 válasza HussarF (#41387) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha van rá lehetőség, nézzétek meg egy WiFi adapterrel. Valami N-es TP-Link elég, párezer forint max. Ha úgy is dobálja, akkor lehet nem is a WiFi körül van a probléma.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41389) Jarod1 válasza Gubek-Einste (#41383) üzenetére


Jarod1
addikt

tp link WR641G/642G
108Mbs Dynamic

Lenovo laptop

(#41390) mezis válasza csabyka666 (#41381) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki egy Live Linux-al.

mezis

(#41391) csabyka666 válasza mezis (#41390) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez miben jelentene többet? Ha ez olyan "live", mint a Hiren's BootCD-n az XP, akkor kipróbálom, de telepíteni nem akarok. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41392) mezis válasza csabyka666 (#41391) üzenetére


mezis
nagyúr

Olyan is, meg telepítő lemeznek (PEN-nek) is lehet használni..
Ha Linux alatt rendben működik (nem kell driverekre vadászni), akkor a hw. rendben.
(Egyébként csinál magának helyet a HDD-n, ha a telepítést választod. Természetesen előtte mindent lementeni a Win alól. Illetve nem kell, mert biztosan van legalább egy biztonsági másolat. :D ;]
Van ? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41393) csabyka666 válasza mezis (#41392) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez az, hogy nem értem a Linuxot, és nem akarok belekapcáskodni. Ha csak lemezről futtatható, az oké, telepíteni viszont nem akarok semmi ilyesmit.
De azt így is megmondom, hogy a HW rendben van, én használtam a WiFi-jét, a saját routeremmel ment gond nélkül, de az illetőnél nem fogadta el a jelszót, pedig jól van beírva (routerből Ctrt+C - Ctrl+V sem működik).

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41394) mezis válasza csabyka666 (#41393) üzenetére


mezis
nagyúr

A kapcsolat eltávolítása volt, nem csak egyszerű törlés ?

(Miért, a másik op. rendszert érted ? ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#41395) Gubek-Einste válasza Jarod1 (#41389) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit konkrétabban mint jelent a Lenevo laptop (adapter pontod típusa)?
Mivel a router elég öreg így Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#41396) csabyka666 válasza mezis (#41394) üzenetére


csabyka666
addikt

Eltávolítás, törlés...nem tudom, a hálózati és megosztási központban a vezeték nélküli hálózatok kezelése pontnál lett törölve. Máshol nem hinném, hogy lehet. :)

Ezeket nagyon kevés ember éri, kicsit nagyképű voltam, elismerem. :B

Csavar a történetben: ma jeleztek, hogy jó a WiFI, valamit átállítottak, és jó lett. Kicsit szomorú voltam, mert érdekelt volna a megoldás, de kb 20 perc, és ismét nem volt jó a WiFi.
Szerintem az adapter halott, de akkor nálam hogyhogy jó volt?! :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#41397) mezis válasza csabyka666 (#41396) üzenetére


mezis
nagyúr

Csavarj ide egy képet az OTTANI éteri viszonyokról....

mezis

(#41398) Jarod1 válasza Gubek-Einste (#41395) üzenetére


Jarod1
addikt

mivel a net nem szakad meg és a többi gépen is szakadás nélkül megy így nem lehet kondi kiszáradás
Broadcom adapter

(#41399) mezis válasza Jarod1 (#41398) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyen volt már ?

mezis

(#41400) csabyka666 válasza mezis (#41397) üzenetére


csabyka666
addikt

Na ez egy jó ötlet, ha járok ott, akkor elviszem a kisnotim, azon van fenn InSSIDer. Annyit tudok így mondani, hogy 2, néha 3 hálózatot lát a problémás noti, de az idegen hálózatok nagyon gyengék.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.