Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) tib85 válasza tib85 (#40300) üzenetére


tib85
tag

ez az asztali

(#40302) Gubek-Einste válasza tib85 (#40300) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van elég sok másik hálózat ami zavar így ilyen jelenség nem meglepő.
Milyen adapter van használatban az asztali gépen?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40303) tib85 válasza Gubek-Einste (#40302) üzenetére


tib85
tag

(#40304) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

Digis netem van, ma kotottek be, mivel nem kaptam halozati eszkozt, nincs wifim sem.

A lapomhoz viszont van wifi adapter, gondoltam kiprobalom: osszedugtam, drivert felraktam, biosban engedelyeztem.

Eszkozkezelo latja, szerinte minden rendben van,de megsem tortenik semmi.

Nem vagyok nagy májer a temaban, kihagytam vmi fontosat?

Köszi!

(#40305) Gubek-Einste válasza Prosector (#40304) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan mit is szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40306) Prosector válasza Gubek-Einste (#40305) üzenetére


Prosector
addikt

Azt, h amig nem veszek routert, tudjak kapcsolodni teloval a wifire, az alaplapi adapterrel.

Már, ha ilyet lehet...

(#40307) mezis válasza Prosector (#40306) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#40308) feri1


feri1
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

A következő alapján beállítottam a routert: [link]

A következőt írja ki a telefon: a hálózat elérésének engedélyezése a chrome számára a tűzfal- vagy vírusirtó- beállításokban.

Mi lehet a hiba?

Üdv: feri 1

(#40309) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni:

A modemre 2 db wifis router és egy nas van rádugva.
A router mögül nem látom a nas-t, viszont a modem menüjét elérem.

Milyen beállításra van szükség, hogy a router mögött levő gépek lássák az egész hálózatot, de legalább a nast?

Másik: a kettő wifi router össze kell hangolni, vagy elég ha mind a kettő wifijele ugyan azon a néven és biztonsági kulccsal sugároz?

Modem: D-link kábelmodem
Router: tp link wdr 3600 és tp link tl-wr841n

Köszi!

(#40310) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy mi kell ahhoz, hogy megoldjam otthon a különböző AP-k között a handoffot? a lényeg, hogy van két AP-nek beállított ASUS RT-N12 D1, egy a földszinten, egy az emeleten, illetve most tervezek egyet telepíteni a teraszra, ahová ezek már nem érnek el. és tök jó lenne, ha mondjuk bejövök a teraszról, vagy felmegyek az emeletre, akkor automatikusan átcsatlakozzon a telefon/tablet az erősebb jelre, mert jelenleg amíg valamennyire látja az egyiket, nem engedi el.

le kellene cserélni az összes AP-t valami komolyabbra? ha igen, akkor mi lehet a legköltséghatékonyabb megoldás? 5Ghz nem kell, 300Mbps wifi elég és tényleg csak AP-nek kellenek, külön router van.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40311) And válasza oleandro (#40309) üzenetére


And
veterán

A modem valóban csak modem, vagy valami modem/router (HGW), azaz tartalmaz-e routert és switch-et? Ha igen, akkor minden további eszköz a LAN-portjai felől legyen összekötve, azonos címtartományban, egyetlen engedélyezett DHCP-szerverrel. Ha csak modem, akkor az egyik router legyen megosztó routernek kijelölve, az csatlakozzon a WAN-portján a modem felé, annak legyen bekapcsolva a DHCP-szervere, és minden további eszköz a LAN-portokon illetve azok felől legyen összekötve, így a második router csak AP-ként funkcionál.
"Másik: a kettő wifi router össze kell hangolni, vagy elég ha mind a kettő wifijele ugyan azon a néven és biztonsági kulccsal sugároz?"
Ha nem képesek WDS-re, akkor végülis mindegy, milyen névvel / kulccsal konfigurálod azokat, mert azonos névvel is külön wifi-hálózatokat fognak létrehozni. Ilyenkor legjobb, ha jó távoli rádiócsatornákra (legalább 5 csatorna távolságra) állítod egymástól azokat. Ha össze tudod hozni közöttük a WDS linket, akkor akár egyetlen wifi részei is lehetnek, azonos névvel, kulccsal és azonos csatornán.

(#40312) krealon válasza oleandro (#40309) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A modemre 2 db wifis router és egy nas van rádugva.
A router mögül nem látom a nas-t, viszont a modem menüjét elérem.

[...]
Modem: D-link kábelmodem"

Ha a menujet elered , akkor az nem kabelmodem, hanem kabelmodem + router = home gateway (HGW).

"Milyen beállításra van szükség, hogy a router mögött levő gépek lássák az egész hálózatot, de legalább a nast?"

AP / switch modba kell kapcsolni a kiegeszito router-eket, hogy a helyi halozatban mindenki mindenkit "lasson" (azonos alhalozatba keruljenek).

"Másik: a kettő wifi router össze kell hangolni, vagy elég ha mind a kettő wifijele ugyan azon a néven és biztonsági kulccsal sugároz?"

Nem feltetlenul szukseges osszehangolni oket.
Lehetnek kulonbozo nevu, csatornaszamu es titkositasuak, ekkor az iPhone es csaladja megoldja az automatikus valtast, a terero fuggvenyeben, helyvaltoztataskor.

Ha minden eszkoz szamara szukseges az automatikus (szakadas mentes) valtas (WiFi roaming), akkor ahhoz WDS kapcsolat szukseges, ami chipset, gyarto es firmware fuggvenyeben mas-mas megvalositasu, igy csak ezek egyezesekor szokott stabilan mukodni.

(#40313) oleandro válasza fogtunder (#40310) üzenetére


oleandro
tag

A modem valójában egy wifis modem+router egyben.
A modem lan portja van összekötve a kettő router wan portjával.

Így gondoltad, vagy a routernél is a lan portba dugjam?

WDS-t elvileg mind a kettő wifis router tud, de fogalmam sincs, hogy az mi ... :)

[ Szerkesztve ]

(#40314) oleandro válasza oleandro (#40313) üzenetére


oleandro
tag

Nos, megpróbáltam a leírtak szerint:
modemrouter ip: ....1.1 dhcp bekapcsolva, wifirouter ip: .....1.2, dhcp kikapcsolva.
Az utp mind a kettő lan portjában van.

A wifi router mögötti gép nem kap netet...

Most akkor?

(#40315) fogtunder válasza oleandro (#40314) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van a routernek egy DHCP tartománya, ahonnét kiosztja az automatikus címeket, ha fix IP-t akarsz megadni az AP-knek, akkor azoknak ezen a tartományon kívül kell esnie.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40316) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Most fogok albérletbe menni, és kellene nekem PC-hez egy WLAN USB adapter. A router ha minden igaz egy TP-Link TL-WR741N, és az alábbi adapterek közül nézelődök (árak tájékoztató jellegűek):
TP-Link TL-WN727N 150M 2.190 Ft
TP-Link TL-WN722N 150M + 4 dBi antenna 2.990 Ft
TP-Link TL-WN725N 150M nano 2.490 Ft
TP-Link TL-WN821N 300M 2.990 Ft

Utolsót ki is húztam, mert a router ugye csak 150-es, és max. később ha hazahozom lenne kihasználva, ha minőségben veri többit, és jobban megéri, akkor jöhet szóba.
Ami fontos még, USB2-es portba menne, Win7 kezelje jól, stabil legyen a jel (távolság nem nagy, csak a kábel macerás lenne). Gép hátuljába menne, a nano elférne elől is, de amúgy az antennás tetszik, kérdés megéri-e a +800 Ft-ot a sima stickel szemben.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40317) Gubek-Einste válasza Sordoran (#40316) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezekből a 722N legyen.
Semmiképpen se legyen a gép hátuljába, vezesd ki olyan helyre ahol szabadon lehet mert a fém gépház erősen árnyékolná.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40318) Sordoran válasza Gubek-Einste (#40317) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszi a választ, nekem is ez volt a szimpatikus, szóval az lesz (ha csak nem tudjuk mégis megoldani a kábelt diszkréten).

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40319) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

wifi problémám van a köv. konfiggal:

Dell Precision M4700, Dell Wireless 1540 kártyával. Driver a hivatalos: 6.30.223.215

Router: TL-WR1043ND V1

Amióta az új gép van a Dell wifivel, azóta a hálózati kapcsolat kb. 30-60 percenként megszakad. Ezt a sárga felkiáltójel mutatja az értesítési területen, ill. a hálózati forgalom megszakadása.

A segédprogram szerint amúgy minden rendben van (jelerősség, sebesség), igaz néhány elveszett csomagot mutat.

A Diagnosztika fülön a Hardverdiagnosztika futtatással azonnal helyreáll a wifi kapcsolat és a program sikeres diagnosztikáról számol be. Kézi újracsatlakozással ugyancsak megjavul a kapcsolat.


Ez a szakadozás rendkívül problémás, a Serviio Mediastream, az online játék és a Youtube feltöltések miatt. Mindegyik megszakad ilyenkor.

A régi gépen az Intel® Centrino® Advanced-N 6205-el nem volt ilyen probléma soha. Más wifi hálózaton egyelőre nem tudtam kipróbálni, ott is szakadozik-e.

Egykét dolgot megpróbáltam már:
-router sugárzási teljesítmény max-ra állítása
-energiagazdálkodás kikapcsolása az adapternél

Egyik sem oldotta meg a problémát.

Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#40320) Gubek-Einste válasza Aske (#40319) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használatban?
Más eszközzel van ilyen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40321) byronk


byronk
csendes tag

Hello a napokban vettem egy Tp-link archer C7-et..Valakinek van valami tapasztalata már ezzel a routerrel? Nekem sokkal gyengébb az 5G-s jel mint a 2,4-es. 48m2-es lakásban már 2 fal után meghal.. Még a 2,4G a 3. Fal után is működik, miközben az 5G-t 3 külső antenna sugározza, a másikat pedig 3 belső.... Vélemény?? Lehet hibás vagy ez ennyit tud? Ami az árát tekintve igen gyenge....

(#40322) Gyurka6 válasza byronk (#40321) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Az 5GHz-et az akadályok sokkal jobban csillapítják, a kimenő teljesítmény szabállyal van korlátozva....(Betartása esetén mindegyik kb. annyit tudna.)

Gyurka

(#40323) Edvinnyo


Edvinnyo
újonc

Sziasztok!

Hogyan lehet megoldani, hogy egy adott wifi hálózaton, egy adott gép fixen megkapjon x mennyiségű netet?
PL.: 50 megából 10 mega fixen lejöjjön az adott gépen

(#40324) mezis válasza Edvinnyo (#40323) üzenetére


mezis
nagyúr

Ehhez 3 dolog kell: pénz, pénz, pénz.
Bizonyos esetekben megoldható olcsóbban is: 3rd party firmware + szaktudás.

mezis

(#40325) Lool83


Lool83
újonc

Sziasztok még új vagyok a fórumon így nem tudom, hogy jó helyen teszem fel a kérdésemet de hátha. Kaptam a T-hometól egy Speedport W724V CI wifis modemet. Erről megy a telefon is. A gond a következő. Adott egy emeletes családi ház. A modem az emeleten található. A lenti nappaliban már nagyon gyenge a jel. Gondoltam semmi gond hisz van egy Wifi Repeterem. Wifi repetert reseteltem majd konfiguráltam úgy mint a másik Tp-Linkes wifimnél. Minden ok a telefon a tablet látja a wifi repetert rá is csatlakozik csakhogy nincs internet. Mi lehet a probléma?

(#40326) Gubek-Einste válasza Lool83 (#40325) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a beállítások a repeater-en?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40327) Lool83 válasza Gubek-Einste (#40326) üzenetére


Lool83
újonc

Jó kérdés. Automatikusan szoktam beállítani. Rákeres a Wifire megtalálja csatlakozik hozzá majd én a Repeteren megadom a nevét meg a jelszót ennyi. :((

(#40328) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem egy erősítőt.

Bekötöttem, beállítottam mindent. Egyetlen problémám van, mégpedig az, hogy wifire nem hajlandó felmenni. Kábellel sikerült, de a wifire mindig azt írja ki, hogy wrong password, vagy ha AirPlay conectel próbálom akkor meg connetction timed out lesz. Lehet a routeren kéne valamit állítani? Esetleg a WPA2-Personal AES nem fekszik neki? Már tényleg mindent megpróbáltam de semmi. Ha van valami tipp azt köszönöm.

Router típusa: Linksys E6900 2,4 ghz
Erősítő: Denon X1100

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40329) adamssss válasza adamssss (#40328) üzenetére


adamssss
veterán

Megoldva.
Megoldás: N only nem volt jó, mixed-en működik. (Hátha más is belefut)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40330) mezis válasza Lool83 (#40327) üzenetére


mezis
nagyúr

DHCP csak a routeren megy ?

mezis

(#40331) Edvinnyo


Edvinnyo
újonc

Sziasztok!

Használt már itt valaki TCP Optimizert? Érdemes használni? Vagy "kamu" az egész?

(#40332) Lool83 válasza mezis (#40330) üzenetére


Lool83
újonc

Próbáltam már kikapcsolni bekapcsolva hagyva sehogy nem megy. De ez csak azóta van mióta lecserélte a t-home a megszokott modem router párost egy all in egybe készülékre :)

(#40333) krealon válasza Edvinnyo (#40331) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Használt már itt valaki TCP Optimizert? Érdemes használni? Vagy "kamu" az egész?"

Nem kamu, de csak akkor van ertelme hasznalni, ha az internetkapcsolat kozvetlenul erkezik a gepbe.

Ha mar router van a geped elott, akkor az abban levo QoS mar ugyis megoldja a problemat, igy a gepre telepitett szoftver maximum malware funkciot tud ellatni.

cFosSpeed topik a TCP optimalizacios tapasztalatokrol.

(#40334) Edvinnyo


Edvinnyo
újonc

Köszönöm a válaszokat!
Lenne valami alternatíva, amivel letudnám fixálni a netet?

(#40335) mezis válasza Lool83 (#40332) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld meg így.

mezis

(#40336) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám hogy ha wifin keresztül csatlakozom az internetre pár percig működik aztán sárga felkiáltójel,utána diagnosztika aminek az eredménye hogy a hálózati átjáró nem érhető el. Hibajavítás után működik pár percig megint utána ugyanez a probléma. Ha bontom a kapcsolatot és újracsatlakozom szintén ugyanez. Az inSSIDer szerint 70dBm a jelerősségem (elég messziről kapom a jelet.)
A gépen Windows7 64bit fut és a wifi stick amivel fogom a jelet egy TP LINK TL WN722N.(sajnos a laptop beépített antennája elég gyengén fogja a jelet) A router egy Thomson TG 712.

Van valami megoldás a problémám kijavítására?
A router csere szóba sem jöhet nem az enyém mint ahogy kábellel sem tudok a távolság miatt csatlakozni.
A wifi sick gyári antennája is le lett cserélve egy 8dBm es re ami szintén TPLInk
Üdv Ákos

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40337) Gubek-Einste válasza akoska23 (#40336) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Más eszközzel nincsen gond?
Ez az eszköz máshol jól működik?
Mik a pontos wifi beállítások (képpel ha lehetne)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40338) andy83


andy83
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell Inspiron 3542 laptopot. Rádobtam a Windows 7-et, a WiFi-t sehogy sem tudom elérni vele.
Gyárilag Ubuntu volt rajta, ott működött a WiFi gond nélkül. Win7-en a vezetékes net megy, de a WiFi nem. :W
A drivereket elvileg felraktam. (és be van kapcsolva a WiFi :)) )

Van ötletetek, hogy mi lehet a gond? :F

Előre is köszi! :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#40339) Sordoran válasza andy83 (#40338) üzenetére


Sordoran
addikt

Több fajta wlan modul van ehhez a modelhez emlékeim szerint, szóval simán lehet csak rosszat raktál fel. ITT keresd ki a sajátodnak megfelelőt.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#40340) akoska23 válasza Gubek-Einste (#40337) üzenetére


akoska23
aktív tag

A routertől való távolság cca 40méter elvileg két téglafal van köztünk.
Más eszközzel nincs probléma.
A 13-as csatornát már én állítottam át ott a legkisebb a wifi átfedés.
1

2

3

[ Szerkesztve ]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40341) andy83 válasza Sordoran (#40339) üzenetére


andy83
aktív tag

Valóban, 2 driver is volt, én az újabbat tettem csak fel, és azzal nem ment.
Most hogy mondtad, a régit is felraktam, és már megy is a WiFi!! :))

Köszi a segítséget! :R

facebook.com/SzeretekMozizni

(#40342) mezis válasza akoska23 (#40340) üzenetére


mezis
nagyúr

A 40m és két téglafal után ez teljesen normális.
(Más vezeték nélküli eszköz működik a környéken, a router környékén ? (Bill., egér,...))
Próbáld meg csökkenteni a falak számát USB vagy antenna hosszabbító kábellel. (Túl hosszú USB kábelen leesik a tápfeszültség, az antenna hosszabbító kábelen meg a jel. Ez utóbbi max 3m és nem tyúkbél, hanem H155 !)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#40343) Lö enfant


Lö enfant
újonc

Üdv mindenkinek!
Hetek óta küzdök itthon az alábbi problémával, aki tudja a megoldást kérem segítsen.
Wifi hálózat kialakítása mellett döntöttünk, mert több számítógép került a családom használatába, ezért vásároltunk egy Tp-link TL-WR740N eszközt, melyre 1 asztali gép és 2 db HP 250 notebook csatlakozna, mindegyik Win7-l. Alkalmanként Asus tablet és okos telefon is használja a hálózatot.
Első pillanattól kezdve kicsi volt a jelerősség a klf. helyiségekben, szakadozott is - ma már tiszta, hogy nagyobb teljesítményű eszközt kellett volna vásárolni, de már mindegy - ezért a gyerekek vettek 1-1 db. TP-link TL-WN822N, TL-WN722N adaptert. A jelerősség maximálisra került, de a szakadozás megmaradt.
Az asztali gépen és a mobilokon nem lehet észrevenni - talán nem is szakad - de a két notebook rendszertelen időközönként, "nincs kapcsolat, vagy korlátozott" jelzéssel eldobja a csatlakozást. Vagy egy meghatározhatatlan idő után újra létesíti, vagy leválasztjuk az adaptert és újra kapcsolódunk, akkor lesz ismét rendben a hálózat elérése. Bármennyire közel lehet a routerhez.
Ami feltűnt, hogy a fenti jelenség után, a csatlakozást nem lehet manuálisan bontani, hogy újra csatlakozhassunk manuálisan, minden gépen a "automatikus csatlakozás, ha a hálózat hatótávolságon belül van" állítottuk be eredetileg, AES titkosítás mellett, ahogy a dokumentáció ajánlotta.
Egy további részletet vettünk még észre, ha a kapcsolat elmegy akkor a QSS led világít a routeren. Mivel nem értek a dologhoz, de igyekszem utána olvasni, megoldást találni, valahol azt írták, hogy ki kell kapcsolni a beállításokban a QSS-t, ezt megtettem, de a szakadozás továbbra is megvan.

Bocs a hosszú leírásért, kösz a segítséget előre is.

Zoli

(#40344) Gubek-Einste válasza akoska23 (#40340) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pont az nem látszik az inSSIDer képen aminek kellene, a hálózatok mennyire lógnak egymásba.
A wifi beállításokat nem tudom értelmezni mivel nem magyarul vagy angolul vannak.

#40343 Lö enfant
Nem baj ha hosszan írod le a gondodat, minél több az info annál könnyebb a megoldás megtalálásának az esélye.
inSSIDer3 mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
Mik a pontos wifi beállítások (képpel ha lehetne)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40345) akoska23 válasza mezis (#40342) üzenetére


akoska23
aktív tag

Szia!
Igen több router is megy a környéken cca15db azért is tettem át a 13-as csatornára azt amit én használok.
Sajnos ez a legkisebb távolság amit el tudok érni (egy hosszú apartman eleje-végéről van szó.
Van másik antennám is minta wifi sticken lévő cserélt bot antenna név szerint egy TP LINK ANT-2141B de ezzel is ugyanez a helyzet. (saját antenna kábelével használom ami olyan vastag mint a kisujjam)
A furcsa az hogy amikor az internetkapcsolat megszakad a windows nem csatlakozik le a jel és minden marad a régiben csak internet nincs.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40346) akoska23 válasza Gubek-Einste (#40344) üzenetére


akoska23
aktív tag

Igen most nézem tényleg Hollandul vannak (Hollandiában lakom) a beállítások (nem is figyeltem átállítani meg nem akarom mivel én csak vendég vagyok)

Már a csatornát áttettem a 13-as ra ott a legkisebb a forgalom.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40347) Gubek-Einste válasza akoska23 (#40346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen környezetben nem csoda, hogy nem működik rendesen a wifi, nagyon sok a zavaró hálózat.
Sok eszköz nem szereti a 12-13 csatornát, tedd át 1-11 közé.
Pontosan milyen a másik antenna mert amit írtál az nem létezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40348) akoska23 válasza Gubek-Einste (#40347) üzenetére


akoska23
aktív tag

Igen elírtam TL ANT 2414B a helyes :)

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#40349) Gubek-Einste válasza akoska23 (#40348) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy kültéri irányított antenna, pontosan a router/AP irányába kell fordítani a megfelelő használathoz, beltéri használatra annyira nem jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40350) Lö enfant válasza Gubek-Einste (#40344) üzenetére


Lö enfant
újonc

inSSIDer3 mit mutat?

Nem nagyon vannak sokan, de ha besűrüsödik akkor váltok éppen szabad szakaszra.
Hmmm a kép nem sikerült, ujra:

Ja a zöld vagyok :D

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
10-s válaszfaltégla, az asztali gépen 2x ugyanaz, de ott nem tapasztalható a szakadás.
Mint írtam, teljesen mindegy hl vannak a netbookok, akár a router mellett is ülhetek vele megszakad.

Mik a pontos wifi beállítások (képpel ha lehetne)?
A routerre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.